'Moeder' Koomen mag geen kampeergasten ontvangen BEJAARDENCOMPLEX KOMT NOG NIET VAN DE GROND Prijsuitreiking van corso in Rijnsburg paal voor Eerste bouw-expositiehal Rekeningen door onbekenden betaald St. Nicolaas verbonden aan zeskamp-Lisse Vissers mishandelden chauffeur melkauto Alphense politie doet goede vangst Noordwijkerhout wacht op stichting WOENSDAG 3 NOVEMBER 1971 LEIDSCB DAGBLAD PAGINA 13 NOORDWIJK Moeder Koomen, de uitgetelde" campinghoudster aan het Noordwijkse - Langeveld, tuurt door het raam van haar kleine kamertje in de „doe-het-zelf-boerderij" aan Vogelaardreef nieuwsgierig naar buiten als we onze auto voor het gesloten toegangshek neerzetten. Aan de overzijde van de oprijlaan zijn twee werkers van de Stichting „Het Zuid hollands Landschap" bezig met het leggen van een leiding. Het blijkt de aansluiting op het Noordwijkse waterleidingnet te zijn voor de even verder wonende familie Noppe. Ze zijn moe der Koomens „deur" voorbijgegaan. Er is zelfs geen T-sluiting aangebracht ter hoogte van de kam peerboerderij Over dat water ligt de praatgra ge Noordwijkse nu al meer dan een in conflict met de gemeente foordwijk. Zij heeft dit jaar zelfs [een gasten mogen ontvangen. Geen lapers en kampeerders. Het bronwa- dat zij zelf uit de duingrond lompte, zou, volgens een onderzoek an het Keüringsinstituut voor Wa- erleidingbedrijven KIWA N.V., niet lan de eisen voldoen en dus geen etrouwbaar middel van drinkwater- oorziening zijn. Moeder Koomen betwist dat. Wan- )oor lees Combee ieer ze ons herkent mogen we bin- tenkomen. In de eetzaal staan stoe- ra en tafels her- en derwaarts ver- preid. Het is alsof men er na de eizoen drukte alles maar heeft leergezet. Tot 1972. Al dat meubilair laat echter reeds van het eind van seizoen 1970 kris-kras door el- aar. Wanneer we aan moeder Koomen vragen, waarom ze niet ingaat op deechtparen. Er zijn er in de beneden- eisen van Je gemeente Noordwijk, barst ze in snikken uit. Ze zegt: „Dat water uit mijn bron is beter, dan dat slechtsmakende chloorwater van het Noordwijkse waterleidingbedrijf. Het onderzoek is niet goed geweest. De monsters zijn niet verzegeld en niet in een koeltas gedaan. Ik wacht nog steeds op de uitspraak van de rechter. Heus, ik wil wel leidingwa ter voor mijn bedrijf, maar de pomp van mijn bron afsluiten, dat nooit. En dat is voorwaarde". Kampeermoeder Koomen heeft dit seizoen geen cent verdiend. Alleen maar bijgelegd. Ze had zulke grote plannen. Eén daarvan was haar re- creatiebedrijf geschikt te maken voor mensen oudere en jongere die op medisch advies rust nodig heb ben. Daarvoor heeft ze dan ook de afgelopen maanden, ook die waarop het andere Jaren zeer druk was op de camping, het nodige gedaan. Voorbereidend werk wel te verstaan. Kon ze tot nu toe ongeveer zestig gasten onderdak verlenen in het hoofd- en de bijgebouwen, ze heeft dit aantal teruggebracht tot 28 door het samenvoegen van twee Kamer tjes tot één grote zit- en slaapkamer met gelegenheid tot koken voor verdieping vijf van de zeven klaar en boven heeft ze nu de beschik king over vier 2-persoons- en zes 1- persoonsslaapkamers. Het ziet er al lemaal erg eenvoudig uit, maar be slist niet onaardig. De bedoeling is imers deze rustbehoevende mensen een vakantie te bieden voor niet al te veel geld. In overleg met orga nisatie en verenigingen, die hun be langen behartigen. Deur voorbij WADDINXVEEN Met de bouw an de expositiehal van de Stichting ouwvoorlichting Midden-Holland il op 8 november een begin worden -•kt. Het Tweede Kamerlid mr. Aantjes, vice-voorzitter van het ichtingsbestuur, zal die dag op het idustrieterrein aan de Staringlaan Waddinxveen de eerste paal slaan In het gbouw zullen permanente «posities worden gehouden van de leest uiteenlopende artikelen op het •bied van de bouwnijverheid. Wie >n huis laat bouwen of verbouwen moet inrichten, zal zich hier gron- ig kunnen oriënteren. Van de zijde van fabrikanten en andelaren bestaat veel animo om ch in het voorlichtingsgebouw te resenteren. Op een moment waarop bouw zelf nog moet beginnen, ijn er van de 85 beschikbare een eden al 50 verhuurd. Dat recht- aardigt volgens het stichtingsbe- tuur de verwachting, dat ook de perige ruimten op korte termijn allen zijn verhuurd. Het artikelenpakket van de thans I deelnemende exposanten is zo uit- enlopend, dat de aanvankelijke op- et om een of hooguit twee artike- van dezelfde soort te tonen, on- fcranderd kan blijven gehandhaafd, ilermee wordt voorkomen, dat be- lekers aan de voorlichtingshal zich erloren zouden gaan voelen tussen te grote hoeveelheid artikelen ta een en dezelfde soort. De expo- inten komen niet alleen uit 'de andstad Holland, maar uit het ge- iele land en ook uit Italië. De bouw, die wordt uitgevoerd door Reym NV Woning- en Utillteits- ouw te Waddinxveen, zal naar ver- lachting tegen het eind van het ko- lend voorjaar gereed zijn. In mei al kunnen worden begonnen met et opbouwen van de voorlicht1 •'"rs- en de opening van het cen tum wordt rond 1 Juni 1972 ver lacht. De expositiehal krijgt een opper vlakte van 1.609 vierkante meter, waarvan 850 vierkante meter direct voor de exposanten is bestemd. Er komen voorts een filmzaal, een kin deropvang, een vergaderzaal, een koffieshop en een kantoor voor di rectie en administratie. Het gebouw is ontworpen door Bouwkundig In genieursbureau Stuurman NV in Waddinxveen. LISSE De Lisser middenstand wil de st.-nicolaasactie verbinden aan de Zeskamp-actie Lisse. Vanaf 6 november ontvangt de koper by de deelnemende winkeliers (herkenbaar aan het raambiljet) voor elke aan koop van f 5,- een gratis Zeskamp formulier waarop de negen deelne mende ploegen staan vermeld. Men moet als koper de ploegen een cyfer geven wat de winstkansen betreft. Deze formulieren kunnen tot 4 de cember worden ingeleverd in de daarvoor bestemde bussen die zyn opgesteld by Mynders-Kanaalstraat/ Heerweg, fa. De Wolf, Kanaalstraat, Restaurant „Morgenzon" Engel en fa. Drogistery Breetvelt, Poelpolder. Uit de ingeleverde formulieren zal een hoofdprys van f 750,- vallen op het formulier dat de meeste goede pun ten heeft. Indien men 9, 8 of 7 goede uitslagen heeft ingevuld, dan kan men zich vervoegen by de Nutsspaarbank, Ka naalstraat Lisse, tydens de normale kantooruren tot uiteriyk 10 december DEN HAAG/KATWIJK Een hauffeur van een melkauto had het astig gehad met een tweetal 21-Ja- Ige Katwykse vissers. In het vroege chtenduur stond hy in de Voor traat kratten melk te lossen, juist het moment dat de vissers naar nis gingen, zy hadden behoorlyk tvierd dat ze weer eens thuis waren 1 dat was ook goed te merken. De hauffeur werd op vervelende wyze «gesproken ei. daar bleef het niet van de twee jongelui pakte en fles yoghurt en door het ge- Pende raam van de autodeur sloeg 41 daarmee de „melkman". Die nam lat niet en stapte uit. Veel plezier *ad hy daarvan niet: de vissers be dongen hem en terwyi de man al 'wond aan het hoofd was, w-rd hy <5 eens flink „afgetuigd' .Ik zag ze aan komrn waggelen", totelde de chauffeur tegen de Haag se politierechter. „Maar zulk soort dingen zie je 's nachts nog wel eens meer, dus schonk ik er geen aan dacht aan. Maar eerst begonnen ze tegen me te schelden en toen kregen we die vechtparty". Om er zeker van te zyn, dat ze hun mishandeling rus tig konden verrichten, werd de chauf feur het Jasje over het hoofd getrok ken, zodat hy zich niet kon ver weren. „Waar is me mes, dan steken we hem overhoop" schreeuwde één van de vissersmannen nog, een voorne men, dat gelukkig niet ten uitvoer werd gebracht. Maar toch kon de melkryder een week niet werken. Omdat de twee verdachten nu weer ergens over de zee zwierven, werd de zaak by verstek veroordeeld. Dat le verde de ergste „slaaggever" 'n boete van f 250 op plus twee weken ge vangenisstraf voorwaaröelyk, de an der kwun er met f 150 van af. Wanneer moeder Koomen die men sen van Zuidhollands Landschap buiten ziet werken zegt ze: „Mijn deur gaan ze voorbij. Die aanslui ting op het Noordwijkse waterlei dingnet zou me, zo blijkt uit een brief van 23 april 1971, inclusief B.T.W. f 3.224,- gaan kosten aan de gemeente en dat terwijl ik goed wa ter heb. Het is gewoon te gek om los te lopen. Wanneer onomstotelijk kan worden aangetoond, dat mijn bron water ongeschikt is, dan is dat wat anders. Vreemd is, dat twee instan ties elkaar tegenspreken. De KIWA zegt, dat ten aanzien van mijn privé- waterwinning niet kon worden ge sproken van "n betrouwbaar middel drinkwatervoorziening en de bevin dingen van het bacteriologisch on derzoek door het laboratorium van de Keuringsdienst van Waren in Haarlem hebben uitgewezen, dat op grond van de eisen van het Water - leidingbesluit geen bezwaren kunnen worden gemaakt tegen de huidige waterwinning. Ra, ra, hoe zit dat?" Moeder Koomen heeft het de af gelopen maanden niet gemakkelijk gehad. Omdat ze geen geld had om de rekeningen te voldoen is de eleotriciteitsvoorzieining twee maan den gestaakt geweest, waardoor ze ook geenwater uit de bron kon pompen. Ze kreeg het van vrienden die af en toe 'n jerrycan gevuld met water kwamen brengen. Ook de te lefoon werd om dezelfde reden het niet betalen van de rekening afgesloten. Sinds veertien dagen heeft ze weer licht en ook rinkelt de telefoon weer. Volslagen raadsel Ze roept het uit: „Wie die reke- RIJNSBURG In de kantine van de veiling "Flora" heeft gisteravond de prijsuitreiking plaatsgevonden van het vijfentwintigste bloemencor so. Voorzitter Leeuwenburg van het corsocomité heette in het bijzonder wethouder Van der Gugten en het veilingbestuur welkom. Hij memo reerde in zijn toespraak de opening van het corso door Prins Claus en de televisie-uitzending, die een goede reclame voor dit corso vormden. Er kwamen maar liefst 15.000 bezoekers naar de veilinghallen om de wagens te bezichtigen. Ook langs de weg was de belangstelling overweldigend. De voorzitter was het Florabestuur erg dankbaar voor het beschikbaar stel len van de veillnghallen en de finan ciële steun. De samenwerking met de oranjevereniging was dit Jaar weer goed te noemen, aldus voorzit ter Leeuwenburg. Het kindercorso vond de voorzitter altyd een leuk voorproefje van het grote corso. Na de toespraak van Leeuwenburg werden dia's vertoond, die de foto- en smalfilm amateurclub had ge maakt. Er werden dia's vertoond vanaf het eerste corso in 1946. Oott werd een film vertoond. Er waren prachtige opnamen te zien van mu ziekkorpsen en praalwagens. Het tweede gedeelte van de film ging over de optocht in Keulen, waaraan Rijnsburg heeft meegedaan. Secretaris Den Haan van de vei lingvereniging Flora, die altyd de prijzen koopt, mocht ze nu ook uit reiken. Hy kwam nog even terug op het feit, dat het corsocomité zo veel werk had verzet. Behalve het Rijna- burgse corso waren er corso's ge weest in Katwijk, Leiden en in het buitenland (Hühnental, Keulen en bloemen tijdens het nieuwjaarscon cert in Wenen) Hij reikte de ere- en eerste prij zen uit aan de buurtvereniging "Ka naalstraat", CCWS, De landelijke vereniging van exporteurs en groot handelaren in snybloemen en plan* ten, W. Leeuwenburg, het make laarskantoor "Den Haan" en de ga* rage Oudshoorn in Leiden. nlngen heeft betaald weet ik niet. Het is voor mij een volslagen raad sel. Ik heb in de afgelopen maan den veel geleerd. Ook bidden. Dat latste is me tot grote steun geweest. Geld bezit ik niet. Naar de „bij stand" lopen dat nooit. Ik zou me schamen, dat iemand anders voor mij moest werken. Ei zlbten nog een paar goede handen aan mijn lichaam. Gelukkig maar. Moeilijk, dat het vaak is en eenzaam dat ik me voel. Niet te begrijpen. B. en W. hebben mijn zaak gesloten en nu zou ik bij datzelfde gemeentebestuur om steun moeten gaan smeken. Neen, daar denk ik niet aan". Toch heeft kampeermoeder Koo- De strijd van MoederKoo men om een camping-vergunning gaat nog steeds verder. (Foto Holvast) men nog niet alle moed verloren. Ze hoopt op een gunstige uitspraak van de rechter over „haar" water uit „haar" bron. Nogmaals stelt ze als we afscheid nemen: „Tegen aanleg van waterleiding voor mijn bedrijf ben ik niet, maar laten ze mijn bron niet verzegelen. Dan kan ik tenmins te nog een lekker kopje koffie of thee drinken, zoals ik dat gewend ben. Dat leidingwater lijkt helemaal nergens op". Het watergevecht lijkt van twee kanten een pres tig ez aak te zijn geworden. Op de lange baan ALPHEN AAN DEN RIJN Ook al probeerde de 22-Jarige H. H. uit Bennekom via de daken van enkele garages aan de Juweelstraat te vluchten, toch was hij niet handig genoeg de politie in de luren te leg gen. Een kwartier lang zag hij kans zijn achtervolgers voor te blijven, maar toen moest hij zich toch over geven. Drie politiewagens waren te veel voor hem. De man, geen onbekende op het bureau in Alphen, had zich de laat ste tijd schuldig gemaakt aan dief stal van kratten met lege flessen. De ze leverde hij bij de winkeliers in en voor het geld, dat hij hiervoor kreeg kocht hij benzine voor zijn gestolen sportauto. Ook gisteren bracht hij wat flessen weg. Maar de midden stander rook onraad en waarschuwde de politie Direct sprongen enkele agenten in de auto's en begaven zich naar de getipte plaats. Toen de man de poli tie zag sloeg hij op de vlucht. Toen hij was ingerekend en naar het bu reau was overgebracht, bekende hij, dal de auto in Duisburg (Duitsland) was gestolen. De wagen, die een Zwitsers kentekennummer heeft, is eigendom van een Zwitser. De Alphense politie had de Ben- nekommer al geruime tijd op de korrel. Zij vond het vreemd, dat er zolang een auto met een buitenlands kenteken in één plaats bleef. Aan vankelijk dacht men wél met een buitenlander te doen te hebben, maar men keek toch niet vreemd op toen dit niet het geval was. Veldritten Bollenstreek NOORDWIJKERHOUT Op een parcours in het bos- en duingebied nabij Noordwijkerhout wordt zater dag 6 november door de Ren- en Toervereniging De Bollenstreek een begin gemaakt met de wintercompe titie cycle-cross. Aan deze competi tie mogen ook renners van andere verenigingen meedoen, mits zij toe stemming hebben van hun eigen be stuur. Deze veldritcompetitie staat open voor amateurs, nieuwelingen en as piranten. De start is steeds zater dags om half drie 's middags. Onder de renners van De Bollenstreek is het veldrijden bijzonder populair en een Herman Zuiderduin, Hans Stee kers, Fons v.d. Berg, Klaas Duiven voorden en Gerard Looyestein (na tionaal cycle-crosskampioen van de aspiranten) komen doorgaans ook in nationale veldritten goed voor de dag. NOORDWIJKERHOUT Twee bejaarde Noord wij kerhouters staan bij Victor III te kijken hoe een dragline-machinist snel en vaardig een aangevoerde hoeveelheid zand met zijn sterke machine wegschuift. Men is bezig met het bouwrijp maken van de gronden in dit nieuwe uit breidingsplan. Dat geschiedt door het Leiderdorpse aannemingsbedrijf Noorlander en Zn. N.V., dat daar ook alle woningen naast die voor de bejaarden met het dienstencentrum zal bouwen. Die twee 65-plussers tegen elkaar: „Hier komt nu „ons" bejaardencomplex, namelijk het dienstencentrum met 92 aangepaste woningen. Leuke huisjes zeg en zeer1" geriefelijk. Stond het er maar vast. Men is er al een hele tijd over aan het bakkeleien. Jammer dat het allemaal zo lang moet duren. Ik hoorde op de soos echter, dat men dit jaar nog wil gaan bouwen. Het gaat om een bedrag van f 6 tot f 7 miljoen. Geen kleinigheid. Het ministerie schijnt er al mee akkoord te zijn gegaan". Noordwijkerhout telt een kleine 900 bejaarden, waarvan tweederde deel is georganiseerd in één van de vier bejaardenbonden, die deze gemeente telt: St.-Bavo, de Victorparochie, het Centrum en De Zilk. Deze bonden zijn ondergebracht in het overkoepe lend orgaan voor de bejaardenbon den van Noordwijkerhout en De Zilk. Daarvan is N. J. van der Klauw voorzitter en tevens vertegenwoordi ger van de bejaarden in de sectie Door Cees Combee Het secretariaat wordt waargenomen door J. J. Pij pers uit De Zilk, en verder hebben In het bestuur zitting A. Buis (pen ningmeester), mevrouw P. Elsacker en W. Kaptein (leden). Heel wat te doen Er is de laatste maanden heel wat te doen geweest rond het AI MD (Al gemeen Instituut Maatschappelijk Dienstwerk), waarvan ook de sectie Bejaardenzorg (nog) deel uitmaakt. Het hoofd van deze sectie, Aad Me- chelse (35), die 1 februari van dit jaar in- dienst trad, werd 6 mei ont slagen. doch dit ontslag werd 6 sep tember door een uitspraak van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Lisse ongedaan gemaakt, omdat for mele en materiële bezwaren dit door het AIDM gegeven ontslag niet wet tigden. Mechelse is al die tijd normaal met het bejaardenwerk doorgegaan. Zon der geld van het AIDM. Dat deerde hem niet. Hij was ervan overtuigd, dat de bejaarden begeleiding nodig hadden bij hun activiteiten en dat de Stichting Bejaardenzorg en het bejaardencomplex toch wel snel ge realiseerd zouden worden. Dat uitblijven van die Stichting Bejaardenzorg begint vooral de 65-f- ers te verontrusten, want zolang deze stichting er niet is, kan niet begonnen woeden met de bouw van het complex Victor III en ont vangt de gemeente geen overheids subsidie. Toch lijkt het niet lang meer te zullen duren voor de raad een voorstel van B. en W. te behan delen krijgt tot het in het leven roe pen van zo'n stichting. De samen stelling van de statuten schijnt bij het geheel nogal een belangrijke rol te hebben gespeeld, doch thans zijn deze zo samengesteld dat alle partijen er genoegen mee kunnen nemen. Er zullen dan ook stichtin gen moeten komen voor maatschap pelijk en sociaal werl Het AIMD zal daardoor overbodig worden. Fijne samenwerking Terug naar de bejaarden. Zij zijn bijzonder tevreden over de samen werking met het hoofd be j aarden - zorgd Mechelse. Noordwijkerhout beschikt thans over vijf bejaarden sociëteiten, er is een door zesti g mensen bezochte gymnastiekcursus, het sociaalcen trum loopt goed, het bejaardenkoor zingt reeds welluidend, er worden uitstapjes gemaakt, de pedicure- dienst is van de grond en men is thans bezig met het realiseren van creatief bezig zijn op de donderdag middagen met onder andere handen arbeid, handwerken, schilderen en het uitoefenen van hobby's. De lei ding van het Jeugdcentrum „De Mast" heeft de recreatiezaal van dit centrum voor dit doel beschikbaar gesteld. Aad Mechelse gevraagd naar de activiteiten: „Het begint allemaa heel erg lekker te lopen. We hopen nu maar, dat we snel definitief me' de stichting kunnen beginnen. Voor het uitstapje van donderdag naa- Bodegraven, waar we de Liko fabriek zullen bezoeken en het 7 ok tober officieel geopende dienstencen trum van bejaarden is de belangstel ling uitermate groot. „De Land bouw" heeft drie toeringcars ter be schikking ies*eld, zodat we 135 be Jaarden mee kunnen nemen. He aantal aanmeldingen bedraagt ech ter reeds tweehonderd, zodat we er .75 laat het bezoekende limonadebe- Aad Mechelse Het beaint een zestig teleur zullen moeten stel- 1 drijf niet toe. Hei is het maximum allemaal lekker te lopen" len. Trouwens een groter aantal dan J wat men kan ror.cL'eiden". (Foto Holvast)

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 13