Als men kritiek heeft moet men er wat aan doen V akbondsbestuurder over woningnood1 agenda Politie schermde in Leiden Hengelaars actief Titel van toegift LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 1 NOVEMBER 1971 NOORDWIJK Als men kritiek heeft op de woning bouw, dient men zich tevens te realiseren dat men bereid moet zijn dan een offer ervoor te brengen! Dat is de me ning van districtsbestuurder Van Leeuwen van de chr. be sturenbond, een mening die hij tijdens een bijeenkomst in „De Rank" uitsprak. Voordat, men zich met de woning- bouw bezighield, merkte voorzitter C. Benschop nog op, dat het steeds i moeilijker wordt mensen te vinden voor het vakbondswerk. Dit ondanks j het feit. dat de mensen steeds meer j vrije tijd krijgen. Iedere afdelingsbe stuurder is tegenwoordig een soort j Maandag Dinsdag Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Cineclub en Electric Cinema 9 uur nam., café-bar 121 uur 's nachts Zijlsingel 2. Evangelisatiecentrum, spr. evang. J. Zijlstra. 8 uur nam. Breestraat. 19. Sociëteit Twentwe) (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Boommarkt 12. Sociëteit voor ge handicapten. 25 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreek uur Chr. Emigratiecentrale 78 nam. Diamantplein 27. Gespreksavond Baha'i 8.15 uur nam. Steenschuur 5. Spreekuur Stichting huisvesting werkende Jongeren 88.30 Oegstgeest. Marcel van Dam over woningbouwplan. De Roode Leeuw. 8.00 uur nam. Voorschoten - Wijkavond voor be woners Burg. Vernedepark in Cultu reel Centrum. 8 00 uur nam. sjouwer maar het blijft moeilijk de gang erin te houden. De voorzit ter had bijzonder weinig waardering voor het loonoverleg. dat hij veel te veel een politieke zaak vond. Districtsbestuurder Van Leeuwen ging nog even in op de opmerkingen van de afdelingsvoorzitter. Als de vakcentrales zich bereid verklaren matiging te betrachten wat de loon eisen betreft, dan houdt dat volgens hem ook in dat de prijzen in de hand moeten worden gehouden. Hij stelde zich kritisch op tegenover wat hij de oorlogsmentaliteit noemde: pikken wat je pikken kunt. biedt geen afdoende oplossing" meende Van Leeuwen. Hij voerde een krachtig pleidooi voor verbetering van oudere, doch nog bruikbare wo ningen. Naar zijn mening was deze zaak vanaf het begin al teveel ver waarloosd. Door nieuwbouw en wo ningverbetering tezamen zou men van twee kanten tegelijk de woning nood hebben kunnen bestrijden. ..Laat de zevenduizend bouwvakkers, die zonder werk lopen, te werk stel len in de restauratie van het be staande woningbezit". Van Leeuwen stelde ook nog even vast, dat realisering van de wensen van de vakbeweging niet mogelijk is buiten de politiek om. „De vraag is Juist, of wij ons niet te weinig met de politiek bemoeien, want de poli tiek bemoeit zich ook met ons". Nijpend Huurbelasting Woensdag Oe?stf;ppst (Jullanalaan 1) Volle evangeliegemeente Rijnland. Spr. dhr. Roose 8 uur nam Oegstgeest (Geverstraat 65) So ciëteit voor kamerbewoners en alleen staanden, 8 uur nam. Breestraat 19. Sociëteit Twentwel, (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) In formatie-avond Baha'i, 8 uur nam. Levendaal 1. Voorlichting sociale wetgeving 57 uur nam Stadhuis. Spreekuur sociale raads vrouw 4—6 uur nam. Apotheckdienst De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door Blanken. Ho- gewoerd 171. Apotheek Voorschoten. Leidseweg 66 en Apotheek Oegstgeest Wllhelmlnaplein 8. Aanvragen dageinkf tijdens de spreek uren van 9 tot 10 uur Voor gezins verzorging: Morssingel 8. tel 24800; voor bejaardenhulp. Oude Rijn 190, tel 23200. Noordwijk nam zaterdagmid dag vóór de wedstrijd tegen IJs- selmeervogels (21) afscheid van Dick („Rous") Heemskerk, die na 16 jaar in het eerste elftal te heb ben gespeeld zich definitief heeft teruggetrokken wegens een hin derlijke beenblessure. Op de foto overhandigt aanvoerder Cees Spaanderman (r.) hem een ge schenk. Achter Heemskerk kijken Marcel Kuipers, Koos van der Voorn, Gerard Duindam en Hans Westgeest toe. (Foto Holvast) Aan de hand van een uitvoerige nota ging men in op de woningbouw en de problemen die daaraan zijn vei'bonden. De heer Van Leeuwen be treurde het dat de huurbelasting van minister Schut nooit van de grond is gekomen. Maar hij kon dat ook wel begrijpen, want lang niet alle te) goedkoop wonenden zouden door de heffing worden bereikt. Hij voelde meer voor een huurvereveningshef- fing. „De tegenwoordige huursubsidie Ls een aardig lapmiddeltje, maar Allerheiligen goed voor de bloem verkoop RIJNSBURG Dat Allerheili gen voor sommigen van de Europese bevolking nog steeds in ere wordt gehouden, is uit het verloop van de bloemenhandel in de achter ons lig gende week wel duidelijk gebleken. Zonder uitzondering brachten de bloemen goede tot zeer goede' prijzen op. Vanzelfsprekend waren hierbij de chrysanten in tal van vormen en kleuren sterk in de meerderheid. De handelaren in het Westland heb ben deze week echter de grootste krachttoer moeten leveren, want vanouds worden daar de chrysanten geteeld. Nu het aanbod van anjers van eigen bodem langzaam maar zeker terug loopt hebben ook de eerste import- bloemen zich weer aangediend. De anemonen waren redelijk van kwali teit, de anjers echter moeten het nog afleggen tegen hun soortgenoten van Nederlandse bodem. De zon blijft ons dit jaar echter uitzonderlijk lang trouw en zodra dit veranderd, zal ook de kwaliteit van de anjer snel afne men. Ontwikkeling van Leiden LEIDEN Tijdens de op 11 no vember in de Stadsgehoorzaal te houden Jaarvergadering van de ARP zal wethouder A. J. Kret een inlei ding houden over de stedebouwkundi- ge ontwikkeling van Leiden. De problematiek van de woning bouw is wel landelijk, maar het ls niet in het gehele land gelijk spe ciaal in de steden is de nood nijpend. „Moeten we meer mensen laten fo rensen. of zou dat alleen nog meer problemen opwerpen?" Van Leeuwen wees nog even op de situatie tussen Den Haag en Zoetermeer. waar men al aan zes- of achtbaanswegen denkt om het vele verkeer te kunnen op vangen. Na de inleiding werd er uitvoerig van gedachten gewisseld, waarbij naar voren kwam. dat men niet on verdeeld gelukkig ls met de landelijke richtlijnen op het gebied van de huurprijzen. Beter zou men het vin den. als er plaatselijk meer differen tiatie werd toegestaan. De huiseige naren kregen voor de voeten gewor pen. dat er te weinig aan het onder houd van de woningen wordt gedaan, terwijl ook de speculatie in bouw grond werd veroordeeld. „Is het wel een sociaal rechtvaar dig beleid om de laagst betaalden in vrijkomende, oudere huizen met geen of weinig comfort te stoppen?" vroeg men zich af. „Hebben deze mensen, vaak jonge gezinnen, geen recht op een nieuwe, moderne woning, die voor hen door huurtoeslag bewoon baar is gemaakt?" Aan de doorstroming zou geen eind komen, zo was het idee. De dure wo ningen van vandaag zijn over enkele jaren weer de goedkopere en zo blijf je doorgaan. „Als gevolg van een ver keerd beleid zit men thans met de brokken en via huurbetaling en der gelijke maatregelen gaat men die af wentelen op een bevolkingsgroep, on der het mom dat deze te goedkoop woont". LEIDEN Ook dit weekeinde is 5. A. Doesburg. 6. B. Laterveer, 7 er in de sloten en rivieren rond Lei- K. Laterveer. 8. P Bontje, 9. H den weer druk gehengeld. Visvereni- Montanus, 10. C. v.d. Hout. ging "De Winde" viste in het Oegst- Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Elisabeth Bettina. dr. van P. Gubler en M. van Halem; Bernadet. dr. van B M. C. Bax en P. H. van Rossem; l'etrus Maria, zn. van P. T. B. Peters en M. A. C. de Jeu; Richard, zn. van L. Honsbeek en M. Seriier; Christina Pau la Marin, dr. van A. M. Tijthoff en W. S.iurd; Jacobus Maria. zn. van J. Kerkvliet en J. M. Schoo; Ronald, zn. van A. van den Berg en J. Halvemaan; Mirjam Cheeta Saraswatl, dr. van E. R R. Radha Kishun en C. P. Zoomers; Imelda Cornelia 'Wilhelmina, dr. van C. J. Duivenvoorden en J. M. van Vel- zen; Pascal, zn. van H. C. J. Klein en A Bisschop8. GETROUWD A. R. M. Kadlrbaks en A. M. Perlca OVERLEDEN W. L. J. de Nie. 69 J.. man; A. J. Jongeleen. 77 J.. man; C. Klinkhamer. 94 weduwe van A Plezier; L. de MooiJ, 80 j.. echtten, van J. de Mooij; H. Zeelenberg. 75 J.. man; J Haan tjes. 93 J.. weduwe van D Mulder; W. van Heuz-en. 78 J.. echtgen. van K geester Kanaal. Uitslag: ÏPl II 1 K Moenen Jr. 2 A Doesburg UllllOllSe HOITOr 3. W. Wegman. 4. M Anneeze. 5. J de Lange. 6. K. Moenen Sr, 7. J. /~w Meertens. 8. B. Zwart, 9. B. Went, JU V/62[Sl2CCSl 10. S. Moenen. C' C DVS hield m de Ringvaart bij Aalsmeer een wedstrijd. De vangst was goed 341 stuks, samen wegen de 27970 gram) Jitslag 1. W. v. Loon ,2. J. v. Loon Jr. 3. W. v. Berkel, 4 H .v. Loon, 5. W. Weenink, 6. J. v. Loon Sr, 7. H Staphorst. 8. J. Korenhof, 9. L. Dub- belaar, 10. A. Filippo. "Hengelsport" viste in de Rijn en in het Oegstgeesterkanaal. De vangst was slecht. Uitslag: 1. Vertroten jr, 2. Mazurel, 3. Vlas veld, 4. J. Boef. 5. Griekspoor. 6. I. Jansen, 7 P. Devilee, 8 C. Habra- ken, 9 B. Levarkt, 10. F. Mossel veld. DGB ving in Aalstmeerdorp rede lijk. In totaal kwam 29 pond en drie ons vis boven water. Uitslag: 1. W. Harteveld, 2. P. H. Stouten, 3. A. Minke, 4. B. Harteveld, 5. W. Teske, 6. J. Minke sr., 7. P. Noor- dermeer, 8. J. Minke, 9. D. Romein, 10. K. d. Larie. HSV w-as in actie in de Ringvaart, in Sassenheim. De vangst was goed. Uitslag: 1 C. Arnoldus Jr, 2. H. Laterveer, 3. G. Doesburg, 4. I. Arnoldus, 5. LEIDEN In de aula van het Rijnlands Lyceum is morgenavond een voorstelling van Funhouse-Hor- ror. Het programma laat zich het beste omschrijven als een re vue, waarin geacteerd, gedanst, „ge mimed" en muziek gemaakt wordt. Vaart en afwisseling beheersen mede daardoor de gehele voorstelling. De opzet is het publiek te laten la chen om de absurde humor, voorna melijk gebracht door Rob van Hou ten en Rob Krot, terzijde gestaan door Margit de Vries en Cor Bers- kens. De marionettenspeler Feike Boschma „ontpopt" zich bij Funhouse als de man van de specia le effecten. Verder werken aan het programma, waarvan de vorm tus sen het toneel en het variété in ligt, mee de Engelse choreograaf-danser Barrie Stevens en de danseres Ma rijke Jaburg. De artistieke leiding van Funhouse Horror berust bij Rob van Houten en Leen Jonge- Jllkji-.' liSR WÊÊÊKKÊ^SÊ.!Ê De torenflat aan de Aert van Neslaan in Oegstgeest krijgt een tweede lage vleugel. Het is één van de bouwplannen van Oegst geest. Ten eerste is er het plan- Haaswijk, dat 900-1000 woningen gaat omvatten. Verder is er een •plannetje van 30 woningen aan de Rhijngeesterstraatweg69 be- j aar denwoning en in het Kerk buurtplan72 woningen aan de President Kennedylaan en 70 flatwoningen. Voorts komt er een bejaardencentrum aan de Rhijn geester straativeg. (Foto Holvast) LEIDEN In de Chr. Geref. Kerk aan het Steenschuur wordt donder dagavond om half acht een dank dienst voor het gewas gehouden. In deze dienst zal prof. dr. Van 't Spij ker uit Utrecht voorgaan. LEIDEN Twee LD-lezers hebben tot nog toe gereageerd op de recen sie van onze muziekmedewerker R. G. Harms, waarin hij zich afvroeg hoe de titel luidt van Ingrid Hae- blers toegift tijdens het pianorecital op vrijdagavond in de Leidse Stads gehoorzaal. "Het was een nocturne van Cho pin", schrijft Pieterjan Vonk (Oude Singe 80. Leiden) ons. "Ik kan dit met zekerheid zeggen omdat ik na het recital even met Ingrid Haebler heb gesproken en het haar heb ge vraagd". De andere briefkaart op ons bureau is van de heer E. P. Vijlbrief i Spaargarenstraat 48, Oegstgeest) Hij schrijft: "Naar aanleiding van Uw verslag over het pianorecital van Ingrid Haebler deel ik U mee, dat de toegift, welke zij gaf. hoogst waarschijnlijk de Nocturne no. 2 in Cis-klein van John Field <1782— 1837) is". Snel en Lenig in het zilver WASSENAAR De r k. Sportver. eniging „Snel en Lenig" heeft terdag het zilveren jubileum gevier^* o.m. met een receptie van het b?. stuur in de foyer van het Jeroen, huis. Vele belangstellenden kwamer daar voorzitter J. C. M. Wubben et zijn medebestuursleden gelukwenset aanbieden. Onder die belangstellen, den waren burgemeester Staab et wethouder mevrouw le Coultre, ver- tgenwoordigers van zusterverenigin. gen en van het Wassenaars Sport- contact. In een hoekje van de zaal was een kleine tentoonstelling ingericht van foto's, circulaires, en kranten- knipsels betrekking hebbend op d( in 1946 als een gymnastiekclub voor meisjes opgerichte vereniging, die aanvankelijk de naam „Blauï Zwart" droeg. De voetbalvereniging van die naam trad min of meer als peetmoeder op. De heer D. J. Kn(j. nenburg, de tegenwoordigde voorzit- ter van Blauw Zwart herinnerde daaraan in een toespraak, waarin hij de „dochter" zijn hartelijke ge lukwensen en een geschenk onder couvert aanbood. Voorzitter Wubben had een ver rassing in petto voor de heer S. Bra- kei, die gedurende 24 jaar als lei der van de vereniging is opgetreden tijdens ruim 6000 lesuren! De voor- zitter maakte bekend dat op de le denvergadering besloten is de heer Brakel het lidmaatschap van ver- dienste aan te bieden als dank voor de toewijding, waarmee hij zich steeds aan het wel en wee van de vereniging gewijd heeft. Hij kreeg een fraaie oorkonde en een repro- duktie van een schilderij „De ballet les". Van de NKS ontving het bestuur van Snel en Lening het bondsvaan- tje Behalve de receptie was er een feestelijke samenkomst voor de Jon gere leden van de vereniging. Vijf jaar Peuterhoekje LEIDEN De kleutercreche „Het Peuterhoekje" bestaat op 6 november a.s. vijf jaar. De crèche is indertijd op initiatie! van mejuffrouw J. Beugelsdijk op gericht in Leiden-Zuid-West, en is speciaal bedoeld voor peuters van 3 I en 4 jaar. i Na een wat moeizaam begin (geen geld, geen vaste ruimte, weinig speel- goed. sceptische ouders» kregen de kinderen de beschikking over een J vaste ruimte in de Rijnlandflat aan de Bachstraat. Na enige tijd kon „Het Peuterhoekje" ook 's middag) geopend worden. Er kwam door me- j dewerking van vele belangstellenden materiaal. In de chrèche wordt met pop pen gespeeld, gezongen, geplakt, ge verfd. gymnastiek gedaan, kortom ai- les waar de kinderen plezier Sn heb ben, Juffrouw Mary, haar assisten ten en de kinderen zullen op 5 no vember feest vieren (Pannekoeken- feest) van 11 tot half 3. Om 10 uur bieden oud-leerlingen en ouders een cadeau aan. Druipnat in politiebureau afgeleverd LEIDEN De Leidse politie keek wat vreemd op toen zaterdagnacht om 4 uur twee druipnatte Duitse jongens op het bureau werden af geleverd. De jongens, beiden 17 jaar oud. wa ren in de dichte mist ergens in de buurt van Leiden met de fiets de sloot in gereden. Zij waren door 'n automobilist op gepikt en naar 't politiebureau ver voerd. Daar mochten zij hun kle ren drogen. Bij daglicht zijn zij met de politie naar hun fietsen gaan zoe ken, die echter onvindbaar bleken. De „drenkelingen" zijn zonder fiet sen hunsweegs gegaan. LEIDEN De schermkampioen- sohappen van de Nederlandse Politie Sportbond (NPSB) afdeling West, werden gehouden in de garnizoens sportzaal van de Koninklijke Land macht aan de Morssingel. Het door sportiviteit gekenmerkte treffen werd een boeiend geheel door een grote op komst en een spannend verloop van de verschillende partijen iop foto Holvast». De jurypresidenten ivoor sabel de heren de Vos en van Buuren» bleken bereid te zijn de jongere en min der ervaren schermers uitvoerig tekst en uitleg te geven. Ook bij de dames werd er met gro te inzet geschermd. Opmerkingen van de secondanten zoals "Na halt" werden gedecideerd door de jury president de heer Har tings geripos teerd. Bij de dames werden door eni ge andere scherm verenigingen deel genomen, t.w. de Leidsche Universi teit Scherm Vereniging iLUSV». de Koninklijke Officiers Schermbond, (KOS> en een lid van de Leidsche Scherm Vereniging (AEW». De prijzen werden uitgereikt dooi de districtscommandant van de Ko ninklijke Marechausse Zuid-Holland luitenant-kolonel J. de Wit. Uitslagen: Hoofdafdeling: 1. B. van den Hoek <DpS>/>: 2. G. Huiskes (Herman- aandadi dad»; 3. A. E. van den Berg (Her-Afdeling 2; 1. J. A. Vilders (Her mandad». jmandad»; 2. A. Verhoef (Harman- Afdeling 1: 1. Th. van Leeuwen I dad»3. D. Nix (LPSV) Vilders (Hermandad». Dames: ioverige verenigingen» 1. mej. E. Herfst <LUSV»; 2. mevr. E. Lutgendorff (KOS); (SVKMZH); 2. C. van den Burg Dames NPSB: 1. mej. J. E. Beeken- j P. Stenger (KOS); 4. mej. E. Pauli (LPSV); 3. A. M. van Schaik 'Her-kamp (Hermandad»; 2. mevr. I. I. ItLUSV»; 5. mevr. Y. Ulrich <AEW).

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2