Van Leeuwenpark gesaneerd Voorschotens begroting sluitend Mr. Klaasesz opent RCL-complex zege niet tevreden Verkeersovertredingen voor kantongerecht Elektriciteitstarief Voorschoten omhoog df PAGINA 2 LF.IDSCH DAGBLAD DINSDAG 26 OKTOBER 197| - Geluidsinstallatie voor raadzaal Leiderdorp Winst op US II LEIDERDORP Nadat burge meester Van der Have gister avond de raadsleden voor de tweede maal op dezelfde dag wel kom had geheten, ontspon zich een discussie over goedkeuring voor verdere saneringsplannen. In 1969 besloot men al tot sane ring van de bebouwing van de br. van Rhijnstraat en de Kerklaan; het complex oude woningen aan de Hoofdstraat en de bebouwing in de Doeslaan. Nu was een sa neringsplan voor het Van Leeu wenpark aan de orde. Van Roijen (VVD) vroeg dit voorstel nog eens eerst in de commissie openbare werken te behandelen. Kunnen deze huisjes niet, na enige verbouwing bestemd worden voor studenten? Marietje van der Molen (PAK), vond het voorstel maar on duidelijk opgesteld, vroeg naar de mogelijkheid van opbouw en stelde tenslotte voor het voorstel aan te houden. Wethouder Meerburg lichtte toe dat er in deze huisjes in ieder tgeval mensen zouden moeten wonen'jong of oud. Dat is niet meer mogelijk. Een verbouwing kan hierin geen ver andering brengen door het optrek kende v.ocht en de zeer onpraktische indeling. De muren zijn zgn. Bra bantse muren (rietmat die aan twee kanten bepleisterd zijn» en dus zou den alle muren geheel nieuw moe ten worden opgetrokken. Raadslid Van Roijen diende een amendement in om het Van Leeuwenpark uit het voorstel te nemen maar dit werd met 9 tegen 5 stemmen verworpen. Het voorstel werd aangenomen met 5 tegenstemmers. De raad stelde een krediet van f 16.800 beschikbaar voor de aan schaffing van een geluidsinstallatie met bijbehoren voor de raadszaal, (inclusief publieke tribune), de lees kamer en de keuken. Hierbij vroeg raadslid van Haersma Buma het col lege de mogelijkheden te willen be zien van een centraal antenne sy steem voor geheel Leiderdorp zodat bijv. de raadsvergaderingen in de huiskamer kunnen worden gevolgd. De openingstijden van de Does- brug werden als volgt vastgesteld: Van 15 april tot 15 oktober: Ma. t/m vr.: 7.00 tot 11.00 uur en 13.00 tot 19.00 uur; za.: 8.00 tot 11.00 uur en 16.00 tot 19.00 uur; zo.: 10.00 tot 12.00 uur en 17.00 tot! 19.00 uur; Van 15 otkober tot 15 april: Ma. t/m vr.: zonsopgang tot 11.00 en 13.00 uur tot zonsondergang; Za.: zonsopgang .tot 11.00 uur en 16.00 uur tot zonsondergang: Zo.: niet geopend. Bij de rondvraag wees raadslid van Roijen op de slechte toestand van de Doesbrug en vroeg naar de consequenties voor de werknemers no de Touw«fabrieken gaan sluiten. De burgemeester deelde mee dat hjj vrijdagmiddag jl. in een kort per soonlijk gesprek met de directie was ingelicht en dat daarbij is gezegd j dat de afvloeiing en de eventuele omscholing in overleg geregeld zul len worden. Riet Uhlenbeck vroeg of er niet meteen werknemers ont slagen zullen worden en de burge meester zei dat dit niet zou gebeu- Ten aanzien van de Doesbrug zei wethouder Meerburg dat er ontei gend zal moeten worden en dat daartoe al een werkgroepje is inge steld. Een grote moeilijkheid is het feit dat de Achthovenerweg niet op naam is gesteld en dus van niemand is. Er is dus geen eigenaar. Er werd tenslotte afscheid genomen van de heer Vlieger die als raadslid heeft moeten bedanken wegens ver trek. Hij zal worden opgevolgd door de heer J. van den Oever. LEIDEN Kangeroes 1 heeft nu uit 6 wedstrijden 8 punten binnenge haald. Zeker geen slecht resultaat. Toch heerste er na afloop van de ze ge op US 2 13—15, 15—7. 6—15. 15— 10, 158, gisteravond in de 5-Meihal bepaald geen opgetogen stemming onder de spelers. Coach Johan Kwestroo. die zelf me" het tweede team aantrad tegen de grote concur rent voor de bezetting van de eerste plaats in de volleybal overgangs klasse Zaan '69 door Kangeroes 2 verloren met 13 zei "ik kon er wel niet bij zijn maar naar wat ik er tussen de bedrijven door heb gezien zijn we nog steeds niet uit de mise- re. Het gaat beter maar op het nor male niveau van de vorige competi tie zijn we nog lang niet. US 2 is sterker geworden dan vorig jaar. US heeft er bv. Erwin Bergsma bij gekregen (van Castellum) maar daar mag het natuurlijk niet in zitten dat Kangeroes maar met 32 over de sloot komt". Aanvoerder Weibe Pera „bij absentie van Johan langs de lijn moest ik het nu helemaal al leen doen" was dezelfde mening toegedaan. Piet van Zwieten was er niet en da" scheelt natuurlijk, hoe wel zijn vervanger Hans de Jong gisteravond tot de beste spelers be hoorde. Het wil bij Kangeroes ech ter gewoon niet vlotten. In de eerste set stond Kangeroes herhaalden voor om toch nog met 1315 ".e.j liezen. US 2 maakte echter evenveel ten als Kangeroes en toen ging verschil in routine tellen. In laatste set lukte de aanval van B geroes beter. Eduard Huusse een off-day maar Hans Ouder herstelde zich in de laatste set. j smashes door het midden waren paar maal raak en dat deed US tenslotte de das om. Bovendien 8 het blok aan het net beter. US 2 in de laatste set geen enkele bedi ging meer voor Kangeroes vorm Dat voelde de Leisde ploeg aan. Er werden nog maar 15 foul gemaakt en de winst werd gemak lijk bereikt. Toch was niemand Kangeroes tevreden. Pera: moet veel beter gaan om we venaan de ranglijst te komen". LEIDERDORP Na de openbare meente begonnen met het bezich- raadsvergadering gistermorgen zijn i tigen van een kleine tentoonstelling commissaris en mevrouw Klaasesz 1 in het bureau gemeentewerken. Daai gisteren hun werkbezoek in de ge- heeft directeur W. Buitendijk hen Burgerlijke Stand van Leiden Hoofd: Alexan- M. Guepln; Robin, r„. g. n. i Rossen erT.J. Crama; Marcel, zn. v. j. Klok en B. N. Brouwer; Blanca Hen- drika Slmone, dr. v. S. Koster en M. H. Bothe; Patrick Johannes Maria, zn. v. J. M. M. van Remundt en P. A. M. Lenting; Leo, zn. v. L. Hak en M. c. c. S. M. L. Baart; Antonius Petrus Ma- I. H. Versteeg: Jan Nicolaas'zn. v. A. van Beelen en C. Kralt; Ilja. dr. v. H, J. Wansink en M. H. S. Stikkelorum: Ernst. zn. v. A. Gevers en A. van Houten. GEHUWD N van den Berg A. M. Versteegt; G. Schermer en S. Vreeken; L. Weeren en H. A. H. de Boeff; G. J. M. Brenk- man en L. J. van Es: L. P. A. Leeflang en M. A. M. Klaiber. OVERLEDEN W. Meenderink (41) man; H de Beer (81) weduwe van J. Horstink; J. Steen bergen (49) man; G. van Oosten (39) echtgen. LEIDEN Verkeersovertreders stonden gisteren voor het hekje van de Leidse Kantonrechter. In een late juni-nacht nam een 38- jarige tuinder uit Noordwijkerhout met zijn auto een scherpe bocht op de Zilkerduinweg mét een dermate hoge snelheid dat hij de macht over het stuur verloor en met auto en a) over de kop ging. "Ik verkeek me op de scherpte van die bocht", voer de hij tot zijn verdediging aan. "Vol gens de politie riekte uw adem naar alcohol", merkte de rechter OP. Ja dat kon wel. Want direct na het ongeval had hij voor de schrik bij een dichtbij wonende kennis even een cognacje gedronken. "Het ge-, bruikelijke uitvluchtje. dat automo bilisten aanvoeren als zij naar alco hol rieken", repliceerde de rechter prompt. Voorts merkte hij nog op. dat verdachte kennelijk was verge ten, dat hij tevoren, zo wees een do- litioneel onderzoek uit, al zon vijf glazen bier had gedronken en waar schijnlijk hierdoor ter plaatse een Postzegel tentoonstelling in Noordwijk NOORDWIJK Op een goed be zochte vergadering van de Noord- wijkse Vereniging van Postzegelver zamelaars in rest. Flora, werd geme moreerd. dat het deze maand 25 jaar geleden was, dat de vereniging werd opgericht. Verschillende van de oprichters waren op de vergadering, aanwezig en een van de bestuurders was al een kwart eeuw in functie. Het Jubileum zal officieel worden gevierd met een tentoonstelling. Een commissie is bezig deze zaak voor te bereiden. Onder leiding van de waar nemend voorzitter, de heer F. Moo- lenaar. werd de agenda vlot afge werkt. Veilingmeester J. Onderwater bracht fraaie zegelkavels onder de hamer. Zij gingen tegen redelijke prijzen van de hand. duffe indruk maakte. "Dat kan niet. want dat bier dronk ik enkele uren tevoren", aldus verdachte. De kan- j tonrechter hechtte daar weinig ge loof aan. I De officier evenmin. Hij vond het. i Jammer, dat verdachte niet zo spor- tief was om rond voor de waarheid i uit te komen. De nachtelijke stunt. I en het alcoholgebruik resulteerden in een eis>^an f 100 subs 10 dagen en 'n onvoorwaardelijke ontzegging der rijbevoegdheid voor de tild van zes maanden. "Ik kan m'n rijbewijs moeilijk mis sen". aldus verdachtes laatste woord. De kantonrechter wilde verdachte nog een kans geven en maakte er een voorwaardelijke ontzegging met een proeftijd van 2 jaar van. Het boetebedrag verhoogde hij daaren tegen tot f 200 subs 20 dagen. Een niet verschenen 27-jarige werktuigkundige uit Leeuwarden bleek met zijn auto op de Gooweg onder Noordwijk om onverklaarba re redenen van de rechte weg te zijn afgeraakt om vervolgens via het fietspad in de wegberm te duiken "Verdachte gaf destijds toe, dat nij enkele glazen bier had gedronken merkte de kantonrechter aan de hand van het proces-verbaal op. Dat was. zo meende hij, wel de reden van verdachtes stunt. De officier nam ook deze zaak ta melijk hoog op en eiste zowel een geldboete van f 100 subs 10 dagen "•Is de onvoorwaardelijke ontzegging der rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. Het vonnis werd een geld boete van f 200 subs 20 dagen en een voorwaardelijke ontzegging met een proeftijd van 2 jaar. Een eveneens niet verschenen 23- Jarige onder-aannemer uit Heren veen nam met zijn auto een bocht in de Zilkduinweg in Noordwijkerhout, met een snelheid van circa 80 km per uur kwam hierdoor dp de linker weghelft terecht, waar hij twee wiel rijders aanreed en ten val bracht. Eén van hen liep hierbij o.a. een gebroken arm op. De Herenvener zal J ingevolge het vonnis f 150 boete moe- I ten neertellen en zijn auto geduren de zes maanden "op stal" zetten. uitvoerig ingelicht over de Engelen- daal waar de Hoven en het nieuwe winkelcentrum zullen worden ge bouwd en het in aanleg zijnde sport- ereatiepark De Bloemerd. i het in aanbouw zijnde reacti- ngscentrum Leythenrode. waar daarna een bezoek werd gebracht werden de gasten ontvangen door een haag van ziekenverzorgsters (leerlingen», verschillende bestuurs leden, de geneesheer-directeur H. Bakema en de directrice zuster Hen driks. Zij werden volledig geïnfor meerd en hadden na bezichtiging van het zusterhuis veel lof over de huisvesting en de bijzonder gezel lige inrichting. Na een rustpauze in het L.O.I - gebouw ging het gezelschap naar het in aanbouw zijnde overdekte zwem bad aan de Hoogmadeseweg, en met het hijsen van een dakpanee] van 36 m2 door de commissaris werd het hoogste pun" bereikt. Na een korte rondrit door nieuw Leiderdorp werd de nieuwe datie van R C.L door de ris officieel geopend. De Leiderdorp- se drumband begeleidde dit voor de vereniging zo feestelijk gebeuren Hier sprak de ere-voorzitter ds. J. P. Honnef en bood als herinnering een boek aan, natuurlijk over voet ballen. De dag werd afgerond met een be zoek aan het atelier van de kunste naar Rien van de Nat en namens he" gemeentebestuur bood burgemeester Van der Have het echtpaar Klaa sesz naar keuze, een ets of litho aan voor hun nieuwe woning (na de pen sionering» in Voorschoten. Op de Leiderdorpse brug werd het gezel schap vrolijk uitgezwaaid door de dames raadsleden Riet Uhlenbeck en Marietje van der Molen, samen zit tende op de rug van de stier die op de brug staat. Dit was voor de com missaris reden om nog eens uit de auto te stappen en de dames alle goeds voor hun „raadslid zijn" toe te wensen. Bij de foto's: mr. Klaasesz hijst het dakpaneel voor het over dekte zwembad op. Een jeugdig lid van RCLgekleed in het club- tenue biedt de connnissaris de Leiden kvp. sleutel van de accommodatie aan. j Dinsdag Lutherse. Kerk: Concert Amerikaans I Studentenkoor. 8 uur nam. Sentrum Projektgroepen uur nam., café-bar 12 uur nachts Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Spr. (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. 12 Sociëteit voor gehan- Steenschuur Steenschuur 5 Spreekuur Stichting ïuisvesting werkende Jongeren 8-8.30 Hulpverlening 10.: Groen van Prinstererschool (Storm Buysingstraat) Afscheid Burcht Feestavond Alg. Bond (Foto Holvast) W (»ensdag Den Burcht: Jaarvergadering Kring GroenoordKynologen- i ver. Kijniana. Spr. mevr. E. Tittel j Schilperoord over "Sennenhonden". Voile Evangeliegemeente Rijnland (Jullanalaan 1 Oegstgeest) Spr. dhr. Bulning 8 uur nam. Oegstgeest Sociëteit voor kamerbe- laan 11) Infor- VOORSCHOTEN Van de drie I Voorschotense Nutsbedrijven (gas, water, electriciteit) werkt nu 't elec- i triciteitsbedrijf met verlies. Hier in staat Voorschoten niet alleen, zo dat de samenwerkende bedrij ven een herziening van de electrici- teitstarieven aan het voorbereiden zijn. Deze ".ariefwijziging komt vol gens B. en W. wel zeer ongelegen nu tevens de regering het voornemen heeft het btw-tarief te verhogen van 4 pet. tot 14 pet. De drie nutsbedrijven leveren in. hun totaliteit een werkelijk rende ment op van 4.6 pet. van het geïn vesteerde vermogen. Bij ministeriële circulaire van 31 juli 1970 wordt me degedeeld dat de tarifering kan uit gaan van een rendement van maxi maal 7 pet, De gastarieven zullen ie"s worden "-getrokken indien het ad vies va e Ver. Samenwerkende re gionale ahen Gasvoorziening door de lede.i (gemeenten) wordt aange nomen. Hierover is nog geen overleg geweest. Verwacht wordt dat ook in 1972 nog geen begin gemaakt zal kunnen worden met de bouw van 'n eigen zwembad. Omdat de gemeente geen financieringsmiddelen kan vrij maken. zal het zw-embad gebouwd gaan worden door een Stichting, die zelfstandig geld kan lenen, waarvoor de gemeente wel een garantie kan ge ven. Ditzelfde zal gebeuren met de bouw van een Dienstenverle ningscentrum. '-rr(ag Levendaal 14: Ned. Ver. Expoge. Spr Kreatief Sentrum (Breestrai Café-bar 121 uur 's nachts. I Boommarkt 12: j handicapten. 7.3010 i V oorlichting I Rehoboth (Rapenburg 10): Verkoop- dag Handwerkclub Vrljz. Herv. 11 uur B. en W. blijven streven naar een open beleidsvoering, die erop is ge richt de bevolking zoveel mogelijk te betrekken bij de daarvoor in aanmer king komende facetten van het ge meentelijk bestuur. B, en W. willen, met de gemeenteraad in overleg ko men over een bezinning van een be ter commissioriaal voor-overleg, ten einde te bereiken dat de gedachte wisseling in raadsvergaderingen, zich meer tot de hoofdlijnen gaat beper ken. dokter P. A. Coumou. Apotheekdienst Hondenbelasting en reinigingsrechten omhoog SCHEVENINGEN TER AAR De Haagse atletiekvereniging „V en LTC" hield de jaarlijkse pierloop in Scheveningen welke ditmaal een ge combineerde strand- en duinloop- wedstrijd was. De Ter Aaarse atleet Jack Smits eindigde oa een fel gevecht met H Hendriks 'Den Haag) op de tweede plaats bij de veteranen. In het totaalklassement eindigde hij als aesde. VOORSCHOTEN De concept-be grotingen voor 1972 zijn in Voorschoten sluitend, terwijl er een bedrag van f 111.000,- (f5,- per inwoner» als onvoorziene uit gaven en een stelpost van f 150.000 in de begroting voor de algemene dienst konden worden opgenomen De uitgaven zijn gestegen tot f8.193.451.02 (1971 ruim f7 milj.» Om de begrotingen in evenwicht te krijgen was het nodig een inkomstenvermeerdering ti creëren van f 305.000.-. Dit bedrag .vordt verkregen door voor het Jaai 1972 achterwege te laten de storting van f 120.000.- in het parkcerfonds de reinigingsrechten te verhogen waardoor een inkomstenvermeer dering ontstaat van f 80.000,- de hondenbelasting te verhogen met een bedrag van f 15.000.- en de ex tra afschrijving van aardgasvoor zieningen bij het gasbedrijf tot een bedrag van f90.000,-. Omhoog De burger krijgt direkt te maken met de verhogir.^, van de reinigings rechten en de hondenbelasting. De reinigingsrechten worden f 48,- per Jaar. dit was f 36,-. De hondenbe lasting wordt opgetrokken van f 24 tot f 40per jaar, terwijl geen on- lerscheid meer gemaakt wordt tus sen luxe en waakhond Stilstand 't aantal inwoners. De stilstand in de woningbouw heeft gezorgd voor de geringe stijging van het aantal te verwachten inwoners met. 300 voor het jaar 1972 en zelfs dit aan tal zal nauwelijks gehaald kunnen worden. De uitkeringen uit het ge meentefonds zijn zo relatief lager, en er komt geen extra uitkering zoals voorgaande jaren via de verfijningsregeling (snelgroeien de gemeente), dit laatste betekent al f 145.000.- minder dan in 1971. De algemene uitkering uit het ge meentefonds is echter 15% hoger dan vorig jaar. Investeringen se raad op 27 augustus 1971 zal in 1972 de leidraad zijn voor de reali sering van een aantal werken. Het beschikbaar zijn van dekkingsmid delen op de gewone dienst van de gemeentebegroting en het verkrij gen van de nodige financierings middelen zullen echter ook in 1972 weer twee belangrijke voorwaarden zijn om tot realisering van de voor genomen werken te geraken. en W. verwachten niet in aan merking te komen voor financie ringsmiddelen via de centrale fi nancieringen. Er zal moeten ge tracht worden te komen tot interne financieringen. Omdat er thans reeds een achterstand bestaat van rond f 6.- miljoen, zien B. en W. deze zaak niet al ".e rooskleurig. Dc recente grondverkoop in Noord- Hofland heeft f 3,- miljoen opgele verd. waardoor o.a. ook spoedig de financieringsmiddelen rond zijn voor de thans niet goedgekeurde 3de fase in de reconstructie van de verkeerstraverse. Omdat de woning bouw in Noord-Holfand weer op gang gekomen is, komen binnen kort nog meer grondtransacties los. maar zij zullen vrijwel allemaal opgaan aan reeds bekende werken Voor het verder bouwrijpmaken van Noord-Hofland is bijna f 5.- miljoen nodig (met inbegrip van de aanleg Admiraal de Ruytersin- gel/Trompweg). Geharrewar om f 950,- LEIDERDORP De eenma lige subsidie van f 950,— vooï het inrichten van een overblijf- gelegenheid voor oudere kinde ren in de speelzalen Dennenschans kwam er met veel moeite door. Deze overblüfgelegenheid 4 dagen per week worden open gesteld en de dagbijdrage van de ouders is op f 1.25 gesteld. Raadslid Tieken had bezwaren en stelde dat hierdoor aan df moeders de gelegenheid word gegeven de hele dag te gaan werken hetgeen meerdere in komsten betekent. Hij vond dai dan ook per dag meer betaal: kon worden zodat de werkgroep zelf de inrichtingskosten kon dragen. „We kunnen dit bedrag dan wel voorschieten als een renteloze lening." Raadslid Jongman vroeg waarom de kin< deren niet meer zoals vroegei gewoon op de basisscholen zeil konden overblijven. Wethouder Tiohler antwoorddi dat het overblijven nu de scho len direct in de naaste omge ving liggen niet meer mogelijl is omdat de onderwijsinspectii dit niet goed vindt en van me ning is dat ook de onderwijze! (eser recht op heeft rusti( thuis te gaan eten. Wethouder Drenth stelde da het voor de gemeente wel ple zierig is dat deze gelegenheii er komt want nu kan tegen on gehuwde moeders of tegen moe ders die gescheiden zijn gezegd worden dat zij de hele dag kun nen gaan werken omdat de kin deren nu tussen de schooltijdei worden opgevangen. Kennelijl irriteerde de hele discussif raadslid Reugebrink want hij schoot uit en zei: „we hebben aan het begin van deze vei dering besloten om f 500 schikbaar te stellen voor ut keuren van mooie voortuintje en niemand heeft er over ge rept en over dit bedrag dat eei sociale kant heeft moet zolani worden gepraat". Het voorstel werd aangenomen Oegstgeest (Gemeentecentrum) Kof- X MIJMl-nieuws uit MAX I-Leiden Marietje van der Molen Uhlenbeck, twee Leiderdorpse ra» leden, wuifden gisteren mr. F' sesz en zijn echtgenote uit ge; op de stier bij de Doesbrug. Holvast, o Radio Westrik i) Diefsteeg 17 met een neven vestig in Oegstgeest. was gistermidj goed voor een glas sherry. Het het feestelijke tintje, dat gegfl werd aan de modernisering van zaak. Op 4 november staat er' al weer een glas sherry het ook jus d'orange worden te wad ten op het Bevrijdingsplein 58 ff' De Gruyter een supermarkt Jpt Met dr. D. T. Popescu verheug wij ons over zijn benoeming tot tor in de anesthesiologie aan Leidse Universiteit. De nieuv is thans wetenschappelijk medeffi ker in de anesthesiologie bü Aoad. Ziekenhuis.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2