DIT WAS DAN 25 OKTOBER 1971 IN DE VN.... De andere kant van de echtscheiding SOLGLYTT OP THUISREIS LEIDSCH DAGBLAD KANTOORRUIMTE DRUKWERK LUCDUNUM PAGINA 10 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 26 OKTOBER Vervolg van pag. I. Albanië had het daarop over de „cynische pressietaktieken van de Verenigde Staten die in deze zit ting van de assemblee ongekende hoogten hadden bereikt". Saoedi-Arabië stelde toen voor de stemming een dagje uit te stellen, om de alsnog ingediende amende menten en resoluties te bestuderen. „Peking heeft nu al 21 jaar ge wacht, kan die ene dag er nu ook nog niet by?", vroeg ambassadeur Baroody. De spanning was merk baar in de verhitte argumenten van de voor- en tegenstanders, maar toen er tenslotte over het uitstellen werd gestemd werd de motie ver slagen met een kleine meerderheid van 56 tegen 53 stemmen, en 19 onthoudingen. Het was opmerkelijk dat Nederland zich voor het uit stellen van de stemming uitsprak. Met deze overwinning leek het eerste ijs gebroken te zijn ten gun ste van de Albanese resolutie. Op dit punt besloten Albanië en Alge rije hun offensief in te zetten om te voorkomen dat er nu prioriteit verleend zou worden aan de motie waarin om een tweederde meerder heid van de stemmen werd ge vraagd. Toen de prioriteits-motie eindelijk door voorzitter Adam Ma- lik die zich overigens een weinig bekwaam leider van de vergadering toonde ter tafel werd gelegd, slenterde ambassadeur Baroody op nieuw naar het spekerspodium om prioriteit voor zijn eigen resolutie te vragen. Hij kreeg geen gehoor. Om half drie in de morgen werd de prioriteitsmotie afgestemd met 63 tegen 61 stemmen, en 15 ont houdingen. De uitslag kwam onver wacht voor de Amerikaanse dele gatie, en was in wezen het bewijs dat nu ook de tweederde meerder heids-motie voor de uitwijzing van Taiwan niet haalbaar was, en de aanwijzing dat de Albanese resolu tie met eenvoudige meerderheid zou kunnen worden aangenomen. Tien minuten later, na voorstel len om alsnog de tekst te wijzigen, kwam de tweederde meerderheids motie aan bod en werd afgewezen met 59 tegen 55 stemmen en 15 onthoudingen. De grote hal van de Algemene Vergadering bevatte mi nuten lang de supporters van een voetbalelftal dat het winnende doelpunt had gemaakt. Zo leek het tenminste, want het zou nog an derhalf uur duren voordat de oppo sitie accepteerde wat onvermijde lijk was geworden: de toelating van Peking en de uitwijzing van Tai wan. Volgt een overzicht van de 90 spannenste minuten in de hele geschiedenis van de Algemene Ver gadering. e ambassadeur Bush levert een laatste achterhoedegevecht door te proberen apart te laten stem men over de uitwijzing van Tai- O de gedelegeerde van Irak ant woordt emotioneel dat er blijk baar geen eind komt aan het Amerikaanse gemanoeuvreer en geschipper. „Als de Verenigde Staten dan Taiwan zo graag in de VN willen houden, laten ze dat land dan opnemen in hun eigen delegatie", roept hij; O Syrië: „Dit blokkeren van de stemming door gepraat zal niet lukken"; terwijl de afgevaardigde van Liberia Amerika bijvalt met een slag op het sprekersgestoelte, zakt de lessenaar langzaam naar beneden; Tunesië trekt tot ieders verras sing zijn eigen amendementen in; „Het is gebeurd, we hebben een bladzijde van de geschiede nis omgeslagen, we moeten het accepteren"; onverbeterlijk kamt ambassa deur Baroody voor de vijfde keer naar het podium en doet zijn beklag dat de ambassadeur van Zweden gezegd zou hebben dat hij, Baroody, nu ook maar uit de VN gezet zou moeten worden. (De Zweed ontkent het gezegd te hebben, en later be kent de Canadese ambassadeur de opmerking gemaakt te heb ben); de stemming over Saoedi-Ara bië begint, inderdaad land voor land, en de eerste twee van de vier worden verpletterd met 62 tegen 2 stemmen. Baroody stemt er dan eindelijk in toe de rest in te trekken: „Ik wilde eens laten zien hoe onbeleefd het is om onbuigzaam te zijn, en geen normale beleefdheid in acht te voorzitter Malik stelt eindelijk de Albanese resolutie ter stem ming. Maar nu vraagt de minis ter van Buitenlandse Zaken van Taiwan het woord en zegt met bevende stem dat zijn delegatie niet langer kan meewerken aan de onverantwoordelijke en ille gale procedures van de Verenig de Naties. Hij, en de vier overige leden van zijn delegatie, die daarmee voor het laatst in de assemblee-hal waren, verlaten de zaal. Er wordt geapplaudis seerd. Als dan tenslotte de resolutie van Albanië over de toelating van Peking en de uitwijzing van Taiwan ter stemming komt en met de on verwachte ruime meerderheid (waarbij de was dat Portu gal voor stemde), komt de uitslag bijna als een anti-climax. Verhouding De specificatie van de stemmen voor en tegen de Albanese resolutie, alsmede van de onthoudingen luidt als volgt: VOOR de Albanese resolutie, die toetreding van de volksrepubliek China en uitstoting van nationa listisch China aanbeveelt hebben de volgende landen gestemd Afghanistan, Albanië, Algerije, Bel gië, Ehoetan, Botswana. Bulgarije, Bir ma, Boeroendi, Canada. Ceylon, Chili, Frankrijk, Ghana, Groot-Brittannië, Guinea, Guyana, Hongarije, India, Irak, Ierland. Israël, Italië. IJsland, Jemen, Kenia, Koeweit, Kameroen, Kongo-Brazzaville, Laos, Libië, Malei, slë, Mali, Mauretanië, Mexico, Mongo lië, Marokko, Nepal, NEDERLAND, Nigerlë, Noorwegen, Oostenrijk, Oegan da, Oekraïne. Pakistan, Perzië, Peru, Polen, Portugal, Roemenië, Roeanda, Senegal. Sierra, Leone, Singapore, de Sowjet-ünie, Somalië, Soedan, Syrië, Togo, Tsjecho-Slowaklje, Trinidad en Tobago, Tunesië, Turkije, Tanzanië, Wlt-Rusland, Joego-Slavlë, Zuid-Je- men. Zweden en Zambië. TEGEN stemden: Australië, Bolivië, Brazilië, Cambodja, Centraal-Afrikaan- se Republiek, de Dominicaanse Repu bliek. Costa Rica, Dahomey, Filippij nen. Gabon, Gambië, Guatemala, Haiti, Honduras, Ivoorkust, Japan, Kongo- Klnsjasa, Lesotho, Llberlë, Madagascar, Malawi. Malta, Nieuw-Zeeland, Nicara- guay, Niger, Opper-Volrta, Paraguay, Saoedi-Arabië, Zwaziland, Salvador, Tsjaad, Uruguay, Venuzuela, de Ver enigde Staten en Zuidi-Afrika. De landen die zich onthielden wa ren: Argentinië, Bahrein, Barbados, Co- lumbië, Cyprus, de Fidji-ellanden, Griekenland, Indonesië, Jamaica. Jor danië, Libanon, Luxemburg^ Mauritius, Panama, Qatar Spanje en Thailand. Afwezig waren: de Maladiven, Oman en natuurlijk Nationalistisch China. Naspel Het naspel van deze historische en bewogen avond is de perscon ferentie van de Taiwan-delegatie, waar de transpirerende minister van Buitenlandse Zaken in de tele visielampen en achter een scherm van microfoons een laatste salvo lost op de Verenigde Naties, een periode van „wetteloosheid" in het verschiet ziet liggen, en aankondigt dat de VN „een circus" is gewor den. Hij zegt zich in de steek ge laten te voelen, verlaten, en nooit LEIDEN Eerder dan was ver wacht heeft het varende Solglytt als gevolg van de lage waterstand in de Rijn de thuisreis moeten aanvaar den. De vaartocht zal echter een dag korter duren. Men heeft nu alleen meer tijd om hier en daar aan te leg gen. Zaterdag voer men van Könings- winter naar Boppard, dwars door het mooie berggebied met de Lorelei. Zondag bleef men in Boppard en het weer was beide dagen stralend. Gisteren werd gekeerd en voer men naar Andernach en vandaag stond Keulen op het programma. LEIDEN De voorlopige universiteitsraad in Leiden kan zich grotendeels verenigen met de wet- Posthumus (herstructurering weten schappelijk onderwijs). In zijn vergadering over deze aan gelegenheid vond de universiteits raad wèl, dat de aangekondigde on derwij sherzieningen voor het hoger beroepsonderwijs tegelijk met de wet-Posthumus moeten worden in gevoerd. te zullen terugkeren naar de VN, ten, zolang het geregeerd ook niet als „Formosa" of als door een „on-Chinees regime" „Taiwan". Een verzoening met Dat was 25 oktober in de Peking acht hij absoluut uitgeslo-enigde Naties. Ter kennismaking: het 4 weken voor de halve prijs r"J Ik word abonnee per 10 nov. 1971 en ontvang de krant reeds vanaf heden. n Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee naam: adres: plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon invullen in open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad antwoordnummer 214, Leiden. DEN HAAG Bij alle discus sies over de nieuwe echtschei- dingswet wordt zo vaak vergeten dat er aan het alimentatiepro bleem ook nog een andere kant zit de rekening van een ge strand huwelijk waaraan tweede vrouwen moeten mee betalen. De tweede vrouwen, die door de Bond van Gescheiden Vrouwen „Di- vortium" smalend „de vriendinnet jes" worden genoemd vinden het vanzelfsprekend dat hun mannen financieel voor kinderen uit een vo rig huwelijk blijven zorgen maar ze hebben er genoeg van om hun ei gen kinderen in een crèche te stop pen en hele dagen te gaan werken om daarmee het huishouden van haar voorgangster te financieren. mv„De vriendinnetjes" nemen het niet langer. Kortgeleden hebben ze de Aktiegroep Vrouwen van Ali mentatieplichtigen opgericht. De Haagse mevrouw A.Munniksma, die voorlopig als woordvoerdster op treedt, heeft zich daarmee wel wat op de hals gehaald want verdraag zaamheid blijkt in ons land nog steeds een moeilijk punt te zijn. Toen ze in een tv-uitzending de fi nanciële kant van het echtschei dingsprobleem aam de orde stelde laaiden de emoties huizenhoog op. Ze kreeg tientallen dreigbrieven en scheidtelefoontjes maar mevrouw Munniksma is er niet van onder de indruk. „Er blijkt alleen maar uit hoe noodzakelijk het is dat de be staande taboes worden doorbroken" zegt ze. „Er zijn trouwens heel wat méér adhesiebetuigingen binnenge komen. Stuk voor stuk brieven die duidelijk aantonen dat „de vrien dinnetjes" een betere plaats in onze maatschappij verdienen. Mevrouw Munniksma 's avonds een charmante gastvrouw maar overdag ambtenares bij een ministerie is net 36 en al tien jaar de vrouw van haar nu 53-jarige echtgenoot. Dankzij de nieuwe echtscheidings- wet komt haar man binnenkort „vrij" zodat zij eindelijk kunnen trouwen. Voor mevrouw Munniksma en dui zenden andere - nu nog niet wetti ge vrouwen - zijn de problemen daarmee niet opgelost want zo lang er geen wetswijziging kamt blijven de alimentatieverplichtingen hen achtervolgen. „Onze mannen wordt onrecht aangedaan zegt ze „want waarvoor moeten zij voor het mis lukken van een huwelijk- waaraan ze niet alleen schuldig zijn, een le venslange boete betalen terwijl hun voormalige echtgenotes best zouden kunnen werken. Ze zouden desnoods een cursus kunnen volgen om een nieuw beroep te leren maar de meeste verlaten vrouwen voelen daar niet zo veel voor. Ze vinden het veel makkelijker om elke maand hun hand op te houden en daar gaat het om. Vergissing Mevrouw Munniksma ziet er met haar goudblonde omhoog gestoken haar en blozende wangen helemaal niet uit als een fanatieke aktiviste, integendeel. De boze-brieven schrijfsters die haar geëmotioneerd met de diepste ellende van de we reld bedreigen vergissen zich daarin. Mevrouw Munniksma vindt veel vrouwen inconsequent omdat ze aan de ene kant voortdurend over emancipatie praten maar zich aan de andere kant verlagen tot profi- teuses door zich ook na een over bruggingsperiode van bijvoorbeeld twee Jaar door haar voormalige echtgenoot te laten onderhouden. Royaal Het heeft weinig zin want er zijn maar enkele gescheiden vrouwen die royaal van haar alimentatie rond kunnen komen. Wanneer ze niet kunnen of niet willen werken moe ten zij zidh veel ontzeggen of een Voor mannen is het echter een ongelovelijk zware opgave om gemiddeld een derde van hun salaris plus nog een toelage voor de kinderen af te staan. De lonen laten weinig speelruimte over en het lukt him dan ook bijna niet om voor zich zelf nog betaalbare woonruimte te vinden. Mocht een van tafel en bed gescheiden man een vrouw ontmoeten met wie hij de rest van zijn leven zou willende- len dan moet ze bereid zijn om te blijven werken en de eerste drie Jaar genoegen nemen met de weinig benijdenswaardige positie van con cubine. „Je kan nog beter een ongehuwde moeder zijn dan het vriendinnetje van een getrouwde man" vindt me vrouw Munniksma. „Er wordt overal de beschuldigende vinger naar Je uitgestoken. Bijna iedereen staat aan de kant van de nog wettige echtgenote die vaak om heel wat minder hoog staande redenen niet scheiden wil. Zelf heb ik mij er nooit zo veel van aangetrokken maar er zijn heel wat vrouwen die onder alle beledigingen en vernederingen die ze moeten slikken diep gebukt gaan. Als je de man volgt van wie Je houdt vindt iedereen je een slet maar zodra er een alimentatie wordt vastgesteld wordt er plotseling wel rekening met je gehouden. Je begrijpt niet waar de rechters en de Raden voor de Kinderbescherming het lef vandaan halen, maar om verlaten vrouwen aan een zo hoog mogelijke alimentatie te helpen tellen ze ons salaris op bij dat van de man met wie wij tot voorkort vaak niet eens konden trouwen. Immoreel Het komt er dus op neer dat wij gedwongen worden om mee te hel pen om de vorige vrouw van man te financieren. Zo iets vli immoreel, het is trouwens onge om een man tot een levens! alimentatieverplichting te vera len omdat een wettelijk verbr huwelijk dan nooit eöht los k< In de brief die mevrouw Mum ma namens haar aktiecomité de Tweede Kamer stuurde ple voor een volksverzekering onvolledige gezin als een aanvi op de weduwen- en wezenwet, idee dat de voorzitster van het derlands Vrouwen Comité mev Rood-de Boer een paar m£ geleden voor het eerst in een view in ons blad lanceerde. V keringsdeskundigen zien er niet zo veel in. Ze zijn bang d dan te veel schijnhuwelijken den gesloten om de uitkering casseren. Wanneer mevrouw niksma binnenkort met een ai Tweede Kamerleden gaat prat* ze voor iedere andere reële sing te vinden „als er" zi maar eindelijk een einde komt de discriminatie en de uitbu van tweede vrouwe"n."„. SLEUTELTJES Personeel gevraagd (hoog loon) Aanmelden Zand- tel. 01718-16345 (hoog loon). Aanmelden Zand bergen Steenstraat 31, telefoon 22407 Katwijk, Hoornesplein nr 55, na 7 uur 103, telefoon 01718 Gevraagd verkoopster In 'n Dames wij weten dat u slechts af en toe tijd beschik baar hebt en dat uw hulsgezin blikken op een prettige wijze, al ls het maar een paar uurtje per dag. Bel nu direct 070- 683141. x Gevraagd voor het verrich- invalsdlensten bij het bij afdeling Onderwijs Stad huis, Leiden tel. 01710-45344. toestel 114. x Schoonmaakbedrijf kan weer werksters plaatsen. voor 's morgens en 's avonds tevens vragen wij een Jongen. Aan melden J. Klinkhamer. Coram tljnstraat 86, tel. 42775. x Bezorgers gevraagd, voor ochtend en avondkrant. Aan melden Algemeen Dagblad het Noordelnde 30. te Lelden. Tel. 30131. a Gevr. in onze textiel zaak d mes mode en lingerie een verkoopster leeftijd 17-20 Jaar liefst met enige ervaring aan meldingen WéPé, Gangetje 4, goed salaris Lelden Herenstr. dinsdag en donderdagochtend Lorentzkade 21. Lelden, tel. 23460. Zelfstandige werkster ge vraagd Marlslaan H Dameskapsalon Maison „Nelly" vraagt le kapster en 2e kapster. Breestraat 17a telef. 25185 na 7 uur Lammen- schansweg 66 telef. 33487. abc Gevraagd flinke hulp voor 1 ochtend per week, mevrouw de Groot Kasteelhof 12. Leider dorp, tel. 81919. H Huish. hulp voor de och tend uren gevr. In klein gezin Oegstgeest liefst hulshoud- Sedacht vraagt personeel e gehele dag, wit' direct kunnen wij Elml NV, Roosevelt- r Muyzert, Franchlmont- plaatsen enige opmaaksters. aanmelden dagelijks liefst de sociale voorwaarden, fjlt- stekende spaar, en vakantie regeling 20 pet korting op wln- regeld, bij Canda Internatio- il, Hoorneslaan 108, Kat- k aan Zee. tel. 01718— !46. d Gevraagd hulpverkoopster B Gevraagd nette slagers be diende. W. M. v. Wingerden, Hoge Rijndijk 98, Lelden, rel. rpleeglnrichtlng Zonne- Boerhaavelaan 2. tel 52821. vraagt kok of aanko mend kok. Uitzendbureau Luba NV vraagt met spoed Jongelui v. diverse leuke baantjes bel tel. 40341 of kom langs. Nieuwe Rijn 35. Leiden. WH kunnen Jongens en niels- 1es plaatsen van 16 Jaar en ouder, aanmelden: Wasserij Rijnlands bouwmaterialen- handel Koudekerk NV vraagt voor spoedige indiensttreding kantoor, Hogewaard 189, dekerk a.d. Rijn, Gevraagd net meisje hulp in de hulshouding maandag t/m vrijdag dag. woensc i 9—4 uur of" elke middag van 15 uur, telefo nisch afspraak 0171721010 of 01717—3810, Mevr. ten Brlnke. neden 17 jaar, Warnecke, "-'ersonee! aangeboden Timmerman adressen aanwezig. Soil, te rich ten ond. nr. 83587 bur. v. d. bl. Nieuwbouw, verbouw i Aannemersbedrijf in k, metselwerk, werk, rioleringswerk. Pannen, steld loodgieter met 20 jaar ervaring gespecialiseerd in zink lood en mastiek, pannen daken aanbrengen, en maken dakkapellen ook Meisje 15 jaar wil haar za terdag productief maken, wlnkelwerk of oppas Brieven onder nr. 1956. Gehuwde dame b.z.a. als werkster voor 4 ochtenden per week ln Lelden. Br. o. nr. zlnkdaken repareren of open haarden tulnie gevels, alles tegen zee: redelijke prijzen, onderaanne- bedrijf d Romijn, tl 01710—21529. Serveerster b.z.a. voor brui loften, partijen enz. tel. 01729 -239. Zelfstandige timmerman restaurateur vraagt werk: mo- advles-calculatie-bouwkundlge tekeningen tel. 01710-42926. b. Woonruimte gevraagd helpen, hoge huur geen bezw AANGEBODEN dubbele met stoffering, gelegen aan het Plantsoen. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 36007. NOORDEINDE - Scholengemeenschap NOOR DEINDE 40 Wü vragen voor directe indiensttreding LERAREN of LERARESSEN HANDELSKENNIS KENNIS DER NATUUR NEDERLANDS voor een nader overeen te komen aantal uren. (parttime betrekkingen) Inlichtingen bij de directie. ANTIEKBEURS tevens veiling te VOORSCHOTEN in gebouw Kamsteeg, Hofweg 39, op vrijdag van 19 tot 23 uur; zaterdag van 11 tot 23 uur; zondag van 11 tot 17 uur. Veiling op zaterdag te 15.00 uur. VOOR DIRECT GEVRAAGD: landbouwwerktuigen monteur konstruktie bankwerker. LAiNDBOUWMECHANISAOTEBEDRIJF DE BRUIN N.V. KERKSTRAAT 99 - BODEGRAVEN - TEL. 01726—2482 WELK MEISJE OF VROUW wil tegen vergoeding toezicht houden op enkele kinderen, op uren dat ik naar school ben. Het gaat hier uitslui tend om iemand die zorgt dait de kinderen elkaar geen oog uitsteken en niet om iemand die zich op het huishoude lijke werk werpt. De tijden variëren sterk, vrije middagen zijn schering en in slag. De begintijd ligt echter 's ochtends omstreeks 8 uur. Mevrouw ELBRINK, Meerburgsrkade 63 te Leiden FAMILIEDRUKWERK HANDELSDRUKKERIJ Onderwijzeres zoekt 2 ka- derwljzers echtpaar woonruimte, Lelden of omgeving huur tot f 200 per maand. Br. onder nr. ruimte of etage tje. evt. doucl_ 01710-54357 of br. onder 1 83687. Echtpaar in de 50 jaar zoekt woning ook genegen nulp te bieden. Br. o. nr. 1939. Bur. v.d. blad. Jong echtpaar zonder kinde ren b.b.h.h. zoekt woonruimte eventueel koop geen bezwaar. blad. 83653. Bur. Uw huls vlot verkopen. Ad vertentiecampagne en foto ter circulatie. Bewerking van adressenlijst van aspirant ko pers door geheel Nederland. Samenwerking met meerdere makelaars ln uw omgeving. Alles kosteloos, totdat U ge slaagd bent. Vraag vrijblij vend aanmeldingsformulier, J. Ruijters, Meerwijklaan 1. Ber gen N-H. 02208—4950. mer met redelijke huu; Lelden, bellen 's avonds Woonruimte aangeboden Per 1 december etage te huur voor 2 verpleegsters of echtpaar plus kamer met was en kookgelegenheid voor ver pleegster of werkend meisje. kamer met gebruik van keu ken en doucne voor nette juf frouw boven 25 Jaar b.b.n.h. Br. onder nr. 83688. Te huur aangeb. zitkamer kleine slaapkamer 40 Jaar b.b.hJi. Br. onder plaats prijs f 15.000 inclusief trale verwarming en stof- -- '~'ichtinge- 0171*7-! Te huur aangeboden Academisch Ziekenhuis per 1 december a,s. Brieven onder f 22.000 k.k. Te bevragen, de douche f 90 per maand. Brie- Woningruil Aangeboden Den Haag 4 ka mer galerij flat c.v. douche, balkon f220 gevraagd 4 ka mer woning te Lelden of om streken, tel. 070299831. Aangeboden 3 kamerflat, 97.75 per maand. Zuid-west, Lelden, rullen voor 2 kamer- ge in Bodegraven, gevraagd vrije woonruimte nus 3 kamers r*-1 douche ln Lelc tel. 01726—4416. VoorhoutLeiden kamer, keukeh grote bijkeuken, dou che 3 slaapkamers voor en ach tertuin. huur f83,25: ru".en voor 4 kamer, benedenwoning ln Lelden. Tel. 01710—40916 of Br. o. nr. 83656. Bur. v.d. f 196 per maand water glngsrechten zijn vrij vraagd heel huisje gei eg en Katwijk binnen tel. 01710 Autoverhuur o*s huren, veilig leen Maredijk Lessen en clubs Fietsen, bromfietsen en motoren Groenesteeg 3-6-8, Lelden, tel. Autoaccessoires en Doe het Zelf ideaal roestwerend product voor de winter slechts f 2,85 p. Je" gebruiken f 1,45 per liter. Polyester hars met glasmat, voor het repareren van auto's enz. Troost, Leiden N.V. Ha ven 14, Lelden tel. 42945. ace Schokbrekers, gratis mon teren of 25 pet korting, auto Rent NV. Oegstgeesterweg nr 32, Rijnsburg, tel. 01718—72979 Banden vernieuwen. Nu lar de Leidse banden Servi- (LBS)tel. 32400. Geopend, Service, Doeslaan 40, Leiderdorp. Autobanden????? Voor des kundig en snel advies blad: LBS, Doeslaan 40, Leiderdorp. Plastic afvoerpijpen, boch- n, sokken, beugels, Doe het zelf shop, De Nle, Rapenburg- 5-7-9, Lelden, tel. 32041. e eet nu toch zeker wel goedkoper banden - bandendea- automobieibedrl.1f Rijnland kunt kopen bij i NV, Lelden, tel. 01710—24647, 52476 Noordwijk, tel. 01719— Uw wagen uitlijnen? Uw banden balanceren? Dan Huisdieren Aangeb. rood katertje 8 we- Mijn hondje is weggeraakt klein hondje 5 rand lichtbruin opstaande oren krulstaart De- nlse Bouland gaarne inlich- grote hoenders of krielen culler beeldige witte dwergDoe- deltjes (reutjes, 2y2 mnd) met Engelse stamboom van kam- ploenafstamming. Uitsluitend voor de liefhebber Inlichtin gen 02523-2038 Noordwljker- Diverse aanbiedingen Gevr. le jaargang open baar kunstbezit van 1957 J. W. ir Haagweg 152 telefoon Vakantie, cai en watersp Inlichtingen Raöy dealer Bloem scheepsartikelen. 104, Lelden. Tel. 316 Caravanrama diverse toer- ©i» om vanaf f 1500. in lengi twaalf mf'-1 en twee Diver van Wlt'te I Lorentzkade, rode inh. div. boeken ning terug te bezon de Zande Bakhula Leiden, tel. 26972. Zalen met completi dus, Haagweg 14. Ontvettings- ei ringsthee 2 maal kopje trekken als slankt af 100 gram i Boerhaave, Haarlemfl èrloren 10.45 loning terugelteSbK5fl vrouw Slingerland, hof 15, Leiden. Wie vond vrl, mijn zakhorloge, ten zorgen, Zoeterwoud» Leiden, tel. 30732. ■Nette weduwe 40 langs deze weg kenui _l jaar Jaar met ruimd karakter. Bi meisje liefst loning terug te ba Leeuwen. Toorec tel. 6 SLEUTEL tl I20 woorden 2130 woorden 31—40 w len 4150 woorden (max 50 woordi (een woord hoogstel)-1 ters). Bewijsnummö extra, ndmlnlstratf merbrieven f0.52 mei Bij betaling later dJ ken na plaatsing fU

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 10