Lugdunum zakt bij UVS in tweede iOODENBURG MIST KEEREWEER helft diep weg: 3-0 LFC stuit op Naaldwijk: 1-1 ET PAPENDRECHT, MAAR KNVB OORZAAK VAN EERSTE VERLIES (2-1) I LVDAG 25 OKTOBER 1971 PAGINA I LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD Uitvallen Redel en blunder Sloos beslissend minuut voor tijd met een hoofdwond uit zou vallen. „Dat was geen voet ballen meer wat die man deed, dat was beestachtig. Ik heb geen bal fat soenlijk kunnen spelen". Toch bleek Collé nog in staat aardige mogelijk heden te creeëren voor zijn collega aanvallers. Maar Cees Righart van Gelder kopte eenmaal in goede po sitie net naast en linkerspits Jan Pijnaken knetterde nog eens keihard in het zijnet. Tot aan de veertigste minuut slaagde Lugdunum erin UVS te volgen: na de botsing Redel- Karstens en de blunder van André Sloos zakten de Kikkers peilloos diep weg. Waardoor in het spel groeiend UVS steeds meer mogelijkheden kreeg, twee daarvan benutte (La- Bart Lardé (l). Wim Oppe- laar (midden) en André Sloos in een hoogstaand duel om de bal. Sloos wint. gendijk, en Karstens weer met me dewerking van doelman Sloos) maar minstens evenzoveel riantere kansen niet gebruikte (Verver en Holl). Daarom was de 3—0 tenslotte toch niet geflatteerd. UVS: Sloos, Balkhoven, Désar, Rol Lardé, Lagendijk, Leget, Holl, Kar stens, Koren, Verver. Lugdunum: A. Sloos, Reyne- veld, Redel (Disselveld), Van Delft, Vermond, De Roo, Oppelaar, De Cler, Righart van Gelder, Collé (Bart de Roo), Pijnaken. Het tweede noodlottige mo-1 geblunderd heeft. Terwijl Leo verdedigers van het gezicht af te I Vermond en Gé van Delft pro- t voor Lugdunum: de niet Holl (l) juichend terug rent. is de lezen. Anndré Sloos balt in on- beert zijn woede op de grasmat te Ibare Jan Leget heeft raak- verbijstering bij de Lugdunum-macht de vuisten achter Cees koelen. Ho ten natdat André Sloos „Beestachtig" De soms verrassend uitbrekende Kikkers kregen in die periode zelfs de beste kansen in de strijd die lan ge tijd alleen interessant was door de persoonlijke vergelijking. Gé van Delft bijvoorbeeld kleefde aan Leo Holl die dan ook pas veel later los zou komen: Nico Reyneveld en Jan Verver demonstreerden in die perio de herhaaldelijk hoe je elkaar het voetballeven goed zuur kunt maken (Verver trok verstandig naar de andere vleugel) en Henk Rol pro beerde wendbare Lugdunm-spits Gijs Collé Hans v. d. Starp was gepasseerd op alle mogelijke ma nieren af te stoppen. Collé, die één NAALDWIJK LFC is in Naald- j wijk tijdelijk een halt toege- roepen. De geelzwarten, die in de afgelopen weken met zeven-mijls- j laarzen over hun tegenstanders j heenstapten en resoluut de kop namen, vonden in een zeer hard werkend Naaldwijk hun gelijke. Ook LFC, vooral Piet Gubler (na rust). Wim van der Linden en Pe ter van Laarhoven, werkte zeer hard en vooral snel. waardoor de gehele wedstrijd (Naaldwijk be diende zdch voornamelijk van de zeer lange pass» in een hoog tempo werd afgewikkeld. Met de 1-1 eindstand kon zowel LFC als Naaldwijk vrede hebben, want kan- \PENDRECHT De teleur- ling bij Roodenburg na de ne- iag tegen Papendrecht (2-1) begrijpelijk. Geen "logische" overwinning na het klasse- Ipunt van Koos van Es, elf luten voor de rust, maar een ere ondergang. Bitter, omdat eerste tegendoelpunten èn de ste nederlaag van dit seizoen direct door Papendrecht, y indirect door de KNVB den veroorzaakt. es Onvlee tljdagmiddag kreeg Roodenburg telegram van de voetbalbond, 'in stond dat doelman Mat Kee- eer naar aanleiding van het inci- tegen RVC een voorlopige örsing was opgelegd. (Tweede- raitter Jan van Wezel: „Meer d er niet in. Geen reden of straf- t. Wij zullen deze week wel de bitievc uitslag krijgen"). Daar- kon Roodenburg in Papen- ïht niet vertrouwen op de „ijze- defensie, die dit seizoen in 443 uten 4 complete wedstrijden de 83 minuten tegen RVC de nul had gehandhaafd. En die nor maal gesproken ook de vrij machte loze Papendrecht-voorhoede van suc ces had weten af te houden Dat telegram van de KNVB maak te Roodenburg eigenlijk al vóór de wedstrijd tegen 't dit seizoen zo ver zwakte Papendrecht zonder de door DFC aangekochte schutters John ten Oever en Wout van der Linden en eveneens zonder de we gens na-trappen tegen Fluks voor 2 wedstrijden geschorste Arie van der Linden tot een kansloze ploeg. Of schoon Keereweer gewoon met voet baltas in de hand sportpark Slobben- gors binnenstapte trainer Smits: „Wij wilden t zolang mogelijk geheim houden, ander had Papendrecht nog voor de aanvang de taktiek kunnen wijzigen en veel meer risico's kunnen nemen met afstandschoten" moest „de lange" bedroefd in burger toezien hoe Henk Hoogervorst (19 jaar, bezig aan zijn eerste senior-seizoen na bij de jeugd in A-2 te hebben gekeept) zijn plaats onder de lat innam. Van Wezel weer: Ofschoon dat telegram pas laat binnenkwam, was Henk toch wel behoorlijk voorbereid. Di rect na de zaak met Keereweer heb- Toch was de druk voor de wel ta lentvolle, maar nog ongeroutineerde Henk Hoogervorst het feit ,dat Roodenburg altijd Keereweer heeft opgesteld en nooit in minder-belang- rijke wedstrijden iemand anders (lees Rijnsburger en Boom) een kans heeft willen geven en dus de capabele re- serve-doelverdedigers heeft zien ver trekken, werkt nu als een boemerang gistermiddag te groot. In het begin slaagde hij er niet in moei lijke schoten en daarmee zijn zenu wen klemvast te cor troleren en toen in de 15e en 26ste minuut eerst An dré Ooyendijk en vervolgens attente Isac van Weerlee misgrepen op de doellijn moesten corrigeren, was wel duidelijk, dat er van rust in de Roo- deburg-verdediging geen sprake zou zijn. Toch nam het onzekere Rooden burg koelbloedig het gebruikelijke systeem spelend, en niet het sterk - aan vallende Papendrecht de leiding, ïn de 34ste minuut vond Hans Han- naart met een Juweel van een voor zet vanaf de rechtervleugel voorbij de tweede paal het hoofd van de in komende Koos van Es, die de bal beheerst over de toch lange Papen- drecht-doelman Cor Romeijn in de verre hoek boogde. Eén-nul voor Roodenburg. Een doelpunt, dat voor het „oude" Roo denburg meer dan voldoende zou zijn geweest. Besefte Papendrechts oefen- meester Berry Jansen, vorig seizoen nog trainer bij tweede divisieclub De Baronie na afloop: „Na dat doelpunt zag ik het voor ons eigenlijk niet meer zitten. Ad Verhoeven aus- putzer/ aanvoerder van Xerxes, red. is een goede vriend van mij en die had mij alles over Roodenburg verteld. Oók, dat als je eenmaal ach ter kwam, je voor schut zou gaan. Want moeten komen staat tegen Roodenburg gelijk met zelfmoord. Daar wist Ad alles over te vertellen na die vier-nul". Drie minuten later scoorde Papen drecht echter reeds de niet meer ver wachte gelijkmaker. Na een korte vrijeschop, even bulten het straf schopgebied. knalde verdediger Jan Troost de bal hard langs het muur tje en de tevergeefs naar de hoek vallende Henk Hoogervorst (1-1). Mat Keereweer. die zich negentig mi nuten lang stond te verbijten ach ter het doel: „Henk kon er weinig aan doen. maar met een beetje ge luk was-ie misschien toch te pak ken geweest. Als het muurtje wat be ter was georganiseerd. En toen dat tikje opzij kwam, had hij die korte hoek zo snel mogelijk moeten zien af te dekken". Trainer Rinus Smits, invaller-doel man Hoogervorst bepaald niet ver oordelend. maar wél zijn vertrouwen in Keereweer bevestigend: „Mat had die bal gestopt. Hij was met bra- vour en zijn volle lengte naar die hoek gegaan. Dat mist die jonge jongen nog, logisch eigenlijk". Toch maakte Roodenburg zelfs na die gelijkmaker en zonder domine rende aanvoerder Keereweer daarna zijn toppositie in de eerste klasse B waar. Zonder echt te schitteren, maar met bewonderingswaadig posi tiespel. Pennenburg c.s. namen ach ter ijskoud alle tijd om de zaak te controleren en via „kilometer-vre ters" als Van Kooperen, Verkuylen, De Klerk en Hannaart werd zo su perieur uitverdedigd, dat Papen drechts oefenmeester Berry Jansen er na afloop bepaald van onder de indruk was. Jansen: „Ik vind. dat Roodenburg het met dit spelletje ver zal kunnen brengen. Het is een erg eigen manier van spelen, waar je als tegenstander toch weinig aan kunt doen. Met hun normale keeper pak ken zij de punten". Die afwezigheid van routinier Mat Keereweer werd Roodenburg echter fataal. Terwijl de Leidenaars, met (aanvoerder) San den Os en Koos van Es als lastig af te dekken spit sen en Ooyendijk en Van Weerlee als knap-opkomende verdedigers. Pa pendrecht enkele malen in grote moeilijkheden brachten, ging tenslot te ook nog het ene meer dan ver diende winstpunt verloren. Zeven minuten voor tijd liet doelman Henk Hoogervorst een ongevaarlijke, lan ge bal van Nienhuis uit zijn han den vallen, precies voor de voeten van de zonder veel hoop inlopende Ber- tus Ooyen En dat buitenkansje liet de Papendrechter zich niet ontnemen: 2-1. Rinus Smits schouderophalend: „Het is gewoon sneu. Het was een dood balletje. Maar Ja Papendrecht-trainer Jansen, het leed van Roodenburg begrijpend: „Als ik zeg: de gelukkigste heeft gewonnen, lieg ik niet". Roodenburg: Hoogervorst; Dubbel- deman, Pennenburg. Van Weerlee, Ooyendijk; Van Kooperen (kwartier voor tijd na bèhoorlijke kuitbeen- blessure vervangen door Tisseur), Verkyuelen, De Klerk, Hannaart; Den Os, Van Els. sen waren er aan beide kanten in gelijke mate. Het eerste kwartier heeft voor LFC de grootste moeilijkheden opgele verd. Naaldwijk nam het initiatief en kwam tot zeer gevaarlijke aanvallen. De Leidse defensie, met doelman Wim Visser (samen met Door Jan van der Nat linkerverdediger René Holswilder de beste man van het veld) aan het hoofd hield stand en wist de schade te beperken tot twee cor ners. Na dit kwartier ging de LFC- machine op volle toeren draaien. Met een goed stuwend middenveld en een zeer actieve voorhoede schiepen de Leidenaars zich de eerste kansen. Pech had LFC na zeventien minuten, toen een inzet van Cockle van Weerlee buiten be reik van doelman Plug ge tegen de paal kwam. Ook Naaldwijk kreeg kansen. Telkens weer was het de uitstekend keepende Wim Visser, die succes voor de Westlanders In de weg stond. Na de rust begon LFC met een enorm offensief en kwam binnen zeven minuten tot vier hoekschop pen. De Naaldwijk-defensie wan kelde op zijn benen en kon elk mo ment instorten. De beloning voor dit overdonderende spel kreeg LFC in de 17de minuut. Piet Gub ler (in de tweede helft zeer goed op dreef) gleed met opvallend veel gemak langs twee verdedigers en gaf voor Peter van Laarhoven een voorzet-op-maat af. Met een harde en goedgeriphte kopstoot zette de geelzwarte topscorer zijn ploeg op 0-1. Vlak daarop miste Cock van Weer lee (tijdens een van de weinige ke ren, dat hij van zijn bewaker Alle- bas vrijkwam) de kans op 0-2, door net naast te schieten. In de 26ste minuut profiteer da Naaldwij k's Leo Dekker goed van een moment van onoplettendheid in de LFC-verdediging (het enige in de wedstrijd). Hij snelde langs Henk van der Berg en passeerde met een diagonaal schot Wim Vis ser: 1-1. LFC: Visser, Holswilder De Wit, Heymans, Van der Berg, Van der Linden, Moesman, Van Laarhoven, Gubler. Van Weerlee en Hoek (Van Polanen). „We hebben ze op conditie wegge speeld" meldde Wally van Schooten. „Een beste wedstrijd was het niet, maar de jongens hebben zich wel stipt aan de opdracht gehouden. De ze wedstrijd hebben we helemaal, „diep" gespeeld. Bewust, want dat is tegen Lugdunum het beste wa pen. Ik vind het zelf geen mooi voet bal, maar het levert wel twee pun- tn op. Aan die opdracht om „diep" te spelen is goed voldaan, behalve in de eerste helft. Maar toen klopte de organisatie in de verdediging nog niet zo best". Hetgeen die eerste helft trouwens herhaaldelijk bleek. Toen namelijk was Lugdunum al lerminst zwakker dan nerveus UVS, dat aanvallend volledig getemd werd LEIDEN De overeenkomst was treffend. Evenals vorig seizoen verliep het duel UVSLugdunum niet be paald zachtzinnig: evenals toen kreeg Lugdunum al hal verwege de derby een zware klap te incasseren toen „orga nisator Leo Redel geblesseerd het veld moest ruimen en net als vorig seizoen kon UVS tenslotte toch nog naar een ruime overwinning marcheren: 30 telden de 4000 op de tribunes uiteindelijk. Het verschil was typerend: vo rig seizoen spoot UVS als gevolg van een de gehele wedstrijd be staand kwaliteitsverschil met ga ve doelpunten naar 4—0, gisteren had de 'omgebouwde' blauwwitte elf een blunder van de jeugdige Lugdunum-doelman André Sloos (vervanger voor de nog altijd ge blesseerde Honsbeek) nodig om de aanvankelijk bestaande ner vositeit uit te bannen en de lau we derbysfeer toch nog op te fleu ren. Door Paul de Tombe „Twee klappen hebben we gehad", gaf Lugdunumtrainer Joop de Bus- ser later als enige commentaar „het uitvallen van Redel, de daardoor, noodzakelijke omzetting in het elf tal en dat ongelukkige eerste doel punt". Er bestond een oorzakelijk verband tuusen die twee elkaar snel opvolgende „klappen". Want het uit- I vallen van Redel een vijftal minuten voor de pauze zo ongeluk kig op Kees Karstens geootst dat verder spelen voor Lugdunums' cen trale verdediger onmogelijk bleek noopte de Busser tot een omzet ting in het elftal en die verandering dan Oppelaar verhuisde van de middenlinie naar het hart van de defensie) bracht zoveel onrust te weeg dat Lugdunums' al voorspelde ondergang versneld plaatsgreep. Blunder Het gebeurde in de vijfde minuut van de tweede helft. UVS' rechter vleugelverdediger Thijs Balkhoven, was ver opgedrongen aan de zijlijn vanwaar hij een terugzwaaiende voorzet produceerde. André Sloos In de eerste vijfenveertig minuten opvallend zelfverzekerd spurtte zijn doel uit. dook naar de bal en kreeg dat voorwerp ook te pakken. Tot verbijstering van alles wat Lug dunum was. liet Sloos die bal ech ter weer los waarna attente Jan Verver middenvelder Jan Leget in staat kon stellen moeiteloos te sco ren: 10. Die treffer trok een diep spoor in het toch al geknakte moreel van Lugdunum en hielp UVS einde lijk over de drempel waarop de Van Schooten groep zolang had gebalan ceerd. De nervositeit van de aan- vangsperiode werd uitgebannen en het toen ordeloos opererende Lug dunum werd nog tweemaal krach tig teruggewezen. Lagendijk met een fraai diagonaal schot <59e minuut, aangespeeld door uitblinker Kees Karstens) en Karstens zelf 87ste minuut combinantie Lagendijk-Holl) vonnisten Lugdunum op 30. Opdracht De ongelukkige bótsing van i sing zodanig geblesseerd raken Redel en Kees Harsten in dat hij in de tweede helft niet Redel (l) zou bij die bot- meer in het veld zou komen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 7