LEIDERDORP ONTWIKKELT ZICH STERK agenda Meer geld voor voetgangerstunnel DVS kan zich meten met de grootsten PAGINA 2 LE1DSCH DAGBLAD MAANDAG 25 OKTOBER 1971 Commissaris Klaasesz in dynamische gemeente LEIDERDORP Met uitstekende informatie hem verschaft door het college van B. en W. en de raad is de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, die van daag met zijn echtgenote een werkbezoek bracht aan Leiderdorp, teruggekeerd naar Den Haag. Bij zijn aankomst in het raadhuis hedenochtend om negen uur werd de commissaris hartelijk verwelkomd door de burgemeester, de heer M. A. van der Have Mevrouw Klaasesz, die kort na de ze ontvangst vertrok naar de ambts woning van de burgemeester, waar zij een onderhoud had met vertegen woordigsters van het U.V.V., ontving van mej. H. de Graaf, werkzaam op de gemeente-secretarie, een prachtig boeket bloemen (Foto Holvast;. Tijdens een buitengewone raads zitting kreeg de commissaris een in zicht van de grote ontwikkeling van Leiderdorp en van de problemen, waarmee ook deze gemeente worstelt. De burgemeester, die blij was met dit bezoek, vertelde, dat tijdens het commissariaat van mr. Klaasesz het aantal ingezetenen van Leiderdorp is verdrievoudigd: van 5.500 tot 16.500. Het is een dynamische gemeente, met een sterke bevolkingsgroei, waarin ook vele forensen wonen, 'n Gemeente, die ook veel werkgele genheid aantrekt, o.a. in de vorm van twee ziekenhuizen, de voorgenomen bouw van een winkelcentrum en het sportpark "De Bloemerd" en de ves tiging van onderwijsinstellingen. Wethouder Meerburg (woningbouw wees er op, dat volgende maand de sleutel van de laatste (duizendste) woning wordt uitgereikt van een bouwstroom, waarmee drie jaar ge leden werd begonnen, hetgeen er op neerkomt, dat vrijwel iedere dag een nieuwe woning gereed kwam. Lei derdorp zet thans zijn woningbouw programma voort in de omgeving van de "Engelendaal", met de reali sering van het plan "De Hoven", een oppervlakte van circa 230 ha, dat reeds in eigendom van de gemeente is. Er wordt op gerekend, dat dit plan (2600 woningen) in 1980 ge reed is. Tegen die tijd heeft de ge meente geen bouwgrond meer be schikbaar, maaraldus de wet houder: 't wordt vervolgd. Waterplas KATWIJK De capaciteiten van D.V.S. blijven groeien. De beoorde lingsmaatstaven voor dit Tamboer en Trompetterkorps worden stilaan Kerkrade-normen. Maar als je daar gaat inschrijven voor de hoogste worp, dan ben Je maandenlang niet anders dan een machine-onderdeel geweest. Het is niet eens het bege renswaardigste om zo'n lauwerkrans te bevechten, het vergt een zenuw slopende training. Neem alleen eens het voetenwerk, waar een jury met borende blik in en door en boven en onder kijken zou. In het totale korps, of afge grensd onderdeel, moeten al die voe ten in hetzelfde honderste van een seconde allemaal, als electronisch ge regeld, haarfijn hetzelfde spiertje in dezelfde welving op dezelfde wijze bewegen. Wel, daar hebben we fout jes tegen gezien Die Argusogen van jurymannen, een soort detecti ves in de muziekwereld, hadden mis schien meer dan één ontdekking ge daan. Neen, laten we met D.V.S. nog niet zó hoog gaan, maar puur vast stellen dat het een topkorps in Ne derland is geworden. Katwijk weet ervan, er was denkelijk geen zitplaats je onbezet in de Sporthal Cleijn Duin. Er komt ook steeds meer Muziek in D.V.S. Meer, anders dan slechts model geblazen geordende klank. De ze muziek komt uit de korpsgeest, iets beters dan korpsdiscipline, uit één voelen, één wil zijn, één long, één geritmeerd organisme. Weinigen we ten. dat hun hart honderdduizend maal klop zegt op een dag. Ritme doet ons leven: stap, hart, adem in een natuurlijke samenhang. In die twee laatste woorden drukken we waarschijnlijk de superioriteit van D.V.S. uit. Hier moet je niet meer zeggen „gossie, wat een techniek, wat een uithoudingsvermogen". Applaus krijgen blijft „krijgen". Over dat soort genoegdoening is D.V.S. heen. Het is aan „geven" toe: eretaak, ere schuld aan de gemeenschap. Zonder de prachtige wisselwerking korps-ge meenschap zou de impuls ontbreken, die de kolossale technische beheer sing opheft van techniek naar na tuur. Wat daar allemaal een heel rust-loos uur lang in de meest ver scheiden formatie- fantasieën, schijnbaar onvermoeid, zich ont plooide, terwijl geen pasje en geen nooit leek te mankeren, dat begrijp De toneeleffecten in de voor tap toe-manoeuvres ideale ruimte warpn prijzenswaardig. Een compliment voor de genieën achter de schijn werpers. De instrumentarium-verrij king heeft melodisch ook heel wat meer toegelaten. Niet alleen echo spelen, het ritus geworden koraal „Blijf bij mij, „Heer" en allerlei meer; het in alle zingende landgeno ten levende „Gloi;y, glory, halleluja" kwam er even glanzend en onweer staanbaar uit als een March of the Highlanders. En dan zijn er van drummerszijde ook nog grandio se dingen voor de dag gekomen. Voor voorzitter Ros is een D.V.S.- show steeds weer een grote dag. Voor de instructeurs Lems en Meijvogel niet minder, de ontwerpers, met niet afwezige vernieuwingen en moder niteiten, van dit jongste imposante koor- en schouwspel. Bestemd voor oog en oor en niet voor „das Mili- tar", zoals tegenwoordig sommigen dat stuk volksleven zien zitten. KEES VERHOEF Familieleden van militairen In de West zijn vanochtend door de dienst Welzijnszorg van het le ger in de gelegenheid gesteld een kerstgroet uit te spreken. Op de foto de familie Dekker uit Leiden. WADDINXVEEN Het bestuui van de Coöperatieve Raiffeisenbank heeft een ruimte in het nieuwe kan toorgebouw ter beschikking gesteld als expositiezaal voor antieke voor werpen, liefst die uit Waddinxveen komen. Gelet op het grote succes dat de tentoonstelling 'Oud Wad dinxveen' twee jaar geleden had, zal er zeker belangstelling bestaan voor dit initiatief. Inmiddels is er een stichting opge richt die de zaken zal gaan behar tigen. Namens de bank hebben hier in zitting F. van Tol, O. Spruijt, A. Noorlander en voorzitter P. Noor- dam. De gemeente wordt vertegen woordigd door P. Kroes, H. Jenné en A. C. Kraneveld. recreatie, met name "De Houtkamp" waar o.a. een kinderboerderij "met kroeg" komt. Spreker pleitte voor de aanleg van een grote waterplas ten oosten van "De Does", in het groene hart naast Leiderdorp en ook voor aangepaste woningen voor ge handicapten. Wethouder mevrouw Tichler Moer man (Onderwijs, Cultuur en Sport), wees er de commissaris op, dat in sommige wijken het aantal kinderen in de leeftijd van 6—12 jaar dertig procent boven het landelijk gemid delde ligt. Zij betreurde het, dat het rijk de subsidie voor de Muziek school, die momenteel reeds 88 leer lingen (met een ledenstop) telt van f 50.000 tot f37.500 heeft terugge bracht. Zij vond' dit een "droeve zaak". Tenslotte leverde iedere fractievoor zitter zijn eigen inbreng, waarbij een enkele maal de problemen om de hoek kwamen kijken, waarmee de gemeente te worstelen heeft. In zijn "repliek" gaf de commissaris de raad de verzekering, dat alle Leider- dorpse problemen de volle aandacht krijgen. Maandag (Breestrg ef bezie ziln 8 ré 12 i Dansschool Mekel (Hoge\ (Rapenburg) Leidse schap Spr. dr. Cohen Jeruzalem" 8 Zijlsingel 2 Evangelie» ïr. J. Zijlstra 8 uur nam Breestraat 19 Sociëteit Twentwel Rijnlandslyceum. (Oegstgeest) Bijeen- Den perspatroonsbond 8 uui Dinsdag Kreatlef Sentrum Projektgroepen alleenstaam den) 9-12 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor gehan dicapten 2-5 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreekuur Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur nam. Diamantplein 27 Gespreksavond Ba- ha'l 8.15 uur nam. Steenschuur 6 Leidse Ver. van post zegelverzamelaars 8 uur nam. Steenschuur 5 Spreekuur Stichting huisvesting werkende Jongeren 8-8.30 Stadsgehoorzaal (foyer) Gewestelijke dag Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening 10.30 uur nam. Groen van Prinstererschool (Storm Buysingstraat) Afscheid en installatie Politie-voetbal LEIDEN Op het L.F.C.-terrein speelt morgenmiddag om 2 uur het voetbalelftal van de Leidse Politie te gen H.P.S.V. uit Den Haag. De Leidse Politie komt dit Jaar voor het eerst sinds lange jaren weer uit in de hoqfdklasse van de N.P.S.B. en bezet de voorlaatste plaats. Het zal erg moeilijk worden voor de Leid se Politie mannen om zich in de top van de politie-voetbal te handhaven. Ook de wedstrijd tegen H.P.S.V. dat achter Utrecht de tweede plaats bezet zal voor de L.P.S.V.-ers weer erg moeilijk worden. Acad. examens LEIDEN Aan de Leidse uni versiteit zijn geslaagd voor hun doc toraal examen: Fiscaal recht F. M. Molenbrugge, Beek. Klassieke taai en letterkunde: W. B. A. de Lange, Den Haag; J. G. Gerbranda, Den Haag. Westerse sociologie: C. O. J. P. Laureijs, Leidschendam; H. D. ten Brink, Leiden; P. J. van der Ende, Zoetermeer; M. H. G. de Greef, Was- INBRAAK IN KLEDINGZAAK LEIDEN Uit een kledingmaga zijn aan de Haarlemmerstraat is in de nacht van vrijdag op zaterdag een hoeveelheid kleding ter waarde van ongeveer f 3000-, gestolen. De inbrekers verschaften zich toegang tot de winkel door het vernielen van een grote winkelruit. De buit be stond voornamelijk uit pantalons en jassen. Doorgereden na aanrijding LEIDEN Een 16-jarige jongen uit Leiden stak gistermiddag plotse ling de rijbaan van de Oegstgeester- weg op. Hij werd aangereden door een auto. De jongen liep hierbij een hersenschudding op. Hij werd naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd. De bestuurder van de auto reed na het ongeluk door. De politie heeft nog niet kunnen achterhalen wie de bestuurder ge- Na sluiting van deze zitting bracht de commissaris een bezoek aan het bureau Gemeentewerken, waar een expositie was ingericht over de groei van de gemeente en aan het re-ac tiveringscentrum "Leijtenrode". Mevr. Rückert overleden LEIDEN De adjunct-directrice van de Openbare Bibliotheek Reu- vens, mevrouw S. M. E. Rückert, is zaterdag overleden. Mevrouw Rückert was van 1948 tot 1953 verbonden aan de Openbare Bi bliotheek Reuvens in Leiden. Hierna fungeerde zij in Amsterdam als hoofd van drie filialen, Tuindorp- Watergraaf smeer, Nova-Zembla- straat en Meidoornplein. Bij de rea lisatie van het filiaal Nova-Zembla- straat, waarmee zij zich in het biblio theekvak een grote naam verwierf, gaf zij blijk van grote kwaliteiten op het gebied van organisatie en pu blic relations. In 1957 keerde me vrouw Rückert terug naar Leiden als adjunct-directrice van de Openbare Bibliotheek Reuvens. Daarnaast had zij sinds 1964 de leiding van het filiaal Houtkwartier, in samenwerking met de R.K. Bibliotheek. Mevrouw Rückert stelde hoge prijs op het geven van de best mogelijke service aan het publiek, waardoor zij ook door de gebruikers van de biblio theek bijzonder werd gewaardeerd. Eerste over blijf centrum in Leiderdorp LEIDERDORP Op 1 novem ber a.s. wordt in de speelzaal aan de Dennenschans het eerste Leider- dorpse overblijf centrum in gebruik genomen. Deze overblijfgelegenheid is geopend op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag en biedt plaats aan ongeveer 30 kinderen. De kosten bedragen f 1.25 per kind per dag voor vaste bezoekers en f 1.50 per kind per dag voor incidentele be zoekers, in beide gevallen inclusief een beker melk. Nadere inlichtingen en opgave bij mevr. E. Dijkstra, Poelgeestlaan 83, tel. 42725. Opgave is ook mogelijk op een kennismakingsochtend voor ouders en hun kinderen met de lei ding op zaterdag 30 oktober van 10.30-11.30 uur in de speelzaal aan de Dennenschans. Burgerlijke Stand van Leiden Berber Anne Pietertje dr J. A. We ij and; Martin L, van Weerlee; Charlotte Elisabeth dr van: F. H. Nieuwenhuis en M. M. de Jonge; Jacobus Pieter Johannes zn Elk; Christine Ste^ P. Kool en I Eibach; LEIDERDORP In de kapel- zaal van de Scheppingskerk werd zaterdagmiddag een drukbezochte receptie gehouden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de chr. gemengde zangvereniging "Excelsior". De lof van de zang vereniging iverd in vele vooral vrolijke toonaarden gezongen. (Foto Holvast) Den Burcht Feestavond Alg. Bond van Bejaarden 8 uur nam. Zulderkerk (bijzaal) Hum. Verbond Spr. drs. H R. O. Snijder over „Milieu bederf en onze verantwoordelijkheid" 3 uur nam. Woensdag Volle Evangeliegemeente Rijnland (Jullanalaan 1 Oegstgeest) Spr. dhr. Breestraat denTo-lTuur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor- Stadhuis Spreekuur sociale raad6- Oegstgeest (Gemeentecentrum) Kof- fie-ochtend Ned. Ver. bejaardenhulp: Oude Rijn 190, tel. )0. Apotheekdienst jscgeest, Wilhelmina- Springbokken OEGSTGEEST In het raads- verslag over de Springbokken-affai- re is een storende fout geslopen. Dr. Oomen heeft gisteren gezegd, dat Nederland niet het recht had zich te bemoeien m. d. binnenlandse gelegenheden van ieder land met be trekking tot de samenstelling van zijn sportteams. Het woord „niet" weggevallen. X ONDER HOGE RIJNDJJK IN ZOETER JVOUDE t MINI-nieuws l uit MA XI-Leiden Martin Versluis en J. de Koning hebben tijdens hun fietstocht naar Australië prachtige reisfilm6 ge- maakt. Deze films zijn op vrijdag 29 oktober om 8 uur 's avonds te zien in 't Trefpunt". De reisfilms zijn in verschillende kleuren uitgevoerd, Mr. J. W. M. Peek uit Wasse. naar, advocaat en procureur, is be. noemd tot ridder in de orde van Sint Gregorius de Grote van de Hei. lige Stoel. Het viscollege Klucht Revue viste in de Ringvaart na bij Lisse. De vangst was niet om over naar huis te schrijven. In to- taal werden 98 vissen opgehaald. A, Meyers ving er de meeste van (17;. Tweede werd P. van Egmond, 3de W. Neuteboom, 4de N. Bink, 5de J. Went, 6de L. Zukzie, 7de W. van Weizen, 8ste A. Hillebrand, 9de H, Schuchhout, 10de T. Honders. Er komen in het gewest Leiden vier S02 meetstations oftewel Snuffelpalen, Twee komen er in Wassenaar, één in Leiden en één in Voorschoten. De palen kosten met de plaatsing totaal f 26.400 per jaar. Trimmers uit de luie stoel. Sportschool Stigter orga niseert op zaterdag 30 oktober a.s een herfst-prestatieloop door de dui nen en bossen in de omgeving van de Wassenaarse Slag. De deelnemers moeten 5 kilometer binnen drii kwartier afleggen. Wie daarin slaagt krijgt een herinnerinigsvaantje. Iedereen kan zich inschrijven, miU hij of zij niet jonger is dan 7 jaar, en niet ouder dan 70. Het inschrijf, geld bedraagt f 2,50 per persoon. In- schrijving vanaf 11.15 uur aan d« start, de rotonde Wassenaarse Slag, Verdere inlichtingen bij sportschool Stigter op zaterdagmiddag tussen 5 en 4 uur. Het adres van de sport school is Schouwweg 17a, achter 'i|kv Schouwtje. Verder bij J. A. C. Stig-sti ter. Donker Curtiusstraat 3 in Wag.bo senaar, tel. 01751-1584. De ruil- clubs "Boshuis" en "Koningskerk' organiseren samen met de Leid» Afdeling van "De Verzamelaar' grote ruildag in het Antonius Club-j huis Mare 43 te Leiden, en wel op zaterdag 30 oktober. Verzamelaars, van postzegels, munten, sigarenband- speldjes, prentbriefkaarten, sleutel hangers, e.d. kunnen hier terecht tussen 10 en 5 uur. Entree fl,2$ jeugd t/m 15 jaar f 0,75, leden ductie. Een opmerking uit Minii Maxi van donderdag j.l. blijkt enij misverstand op te roepen. In dez rubriek stond toen te lezen dat nie iedereen welkom zou zijn op he jaarfeest van de Kapperspatroons bond voor Leiden en omstreken. D organisatoren gaan echter juis uit van het standpupt: "hoe me< zielen, hoe meer vreugd". Het fee» wordt vanavond gehouden in "E Grote Burcht". Chefworstmake van slagerij Borsjes aan de Haarlem merstraat, Nico Zwetsloot, behaald op de op 20 en 21 oktober in Utrech gehouden slagerswedstrijd twee prijzen in rauwe rookworst en bloedworst. Bovendien legde hij be slag op de eerste prijzen in afdelin gen rookworst en leverworst. D tafeltennisvereniging Effect '54 heeft ook de tweede wedstrijd in de twee de klasse gewonnen. Met 73 het bezoekende Reflex Vs 2 geklopt Zowel de beide Hulsbossen als Jai van den Berg wonnen twee partijen terwijl ook het dubbel een Zoeter» woudse zege opleverde. Bij de Junio ren speelde het eerste team gelijl tegen NSSS 2 (55). Het tweedi team kreeg geen voet aan de grond tegen RTC 2 en ging met O—10 d« mist in. Het pupillenteam zag een voor zondag 24 oktober vastgestelde wedstrijd tot nader order uitgesteld De jongste jeugd van Effect is steeds ongeslagen (9 punten uit wedstrijden». Zaterdagmiddag ganiseerde sportschool De Vries zijn jeugdleden van 12 t/m 15 jaai een individueel toernooi in gewichts klassen. De einduitslag was: 37 kilo: 1. Jackey Mannuputty 2 Koos Bodijn. 3. Rudy van Ryt. t/n: 42 kilo: 1. Frans Mast, 2. Nico Ryt, 3. Rob Smit. 3. Henk Kruyf, t; m 48 kilo: l. Rob van Musscher, 2,jc Jan de Graaf, 3. Henk Bink, t/m 55 kilo: 1. Henk Mast. 2. Jos den Hol lander, 3. Henk Teske, t/m 63 kilo; 1. Geert Jan Zaaijer, 2. Wim Sj din. 3. Jan Jaap van Weering. 63 kilo en zwaarder: 1. Gijsbert Stol, 2. Rob;o Sjardin. Visclub 't Hof" haalde dit weekeinde 120 vissen op. De sen wogen alles bij elkaar 27665 gram Uitslag: 1ste W. W. van Steenber gen, 2de W. J. van Steenbergen, 3de Je W. Kluivers, 4de W. Hageman, 5de J. Kluivers, 6de J. v. d. Steen, 7de K. Brugman, 8ste J. Monteba, 9de G. Straathof, 10de A. Monteba. ii' ZOETERWOUDE Burgemees ter en wethouders hebben de raad meegedeeld, dat het krediet van f 50.000 voor de aanleg van een voetgangerstunnel onder de Hoge Rijndijk (rijksweg) niet hoog genoeg is. Er zijn extra voor zieningen als het dempen van de Rijnegommersloot en het maken van ruimere tunnelingangen voor moeders met kinderwagens. Voor gesteld wordt het krediet te ver hogen, maar niet meegedeeld wordt met hoeveel. B. en W. willen de weg Lpssen het Europaviaduct en de Ambachtshe renweg Keer-Weer noemen. Deze weg ligt in het bestemmingsplan "Westeinde". Stikvoorts Bouwbu reau NV uit Voorschoten wil hier vier loodsen met kantoren bouwen ln het industriegebied. Voorgesteld wordt met ingang van 1 januari a.s. de reinlgingsrechten te doen invorderen via de waterver - bruiknota's van het waterleidingbe drijf "De Rijnstreek". B. en W. doen de raad de volgen de aanbeveling voor een directeur van gemeentewerken: 1. H. J. Cooij- mans te Aalsmeer, 2. J. Knotter te Noordwijkerhout. Voorgesteld wordt G. W. van Leeuwen, die met de waarneming is belast, te benoemen tot adjunct-directeur van gemeente werken. Raad bijeen Deze en andere voorstellen komen donderdagavond aan de orde in de raadsvergadering, die om 8 uur be gint. De volledige agenda luidt: Onderzoek geloofsbrieven C. M. J. Straver. Benoeming van een directeur gemeentewerken. Naamgeving aan de industrie weg in het bestemmingsplan "West- Aangaan van de "gemeenschap pelijke regeling regionale brandweer Rijnland". Behandeling van het rapport van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten inzake het functioneren van de gemeenten in het gewest Leiden als eenheden van lokaal be- Verhuur' van een perceel grond aan Oliehandel Kerosine NV. Aankoop van grond ten behoeve van de aanleg van de Burgemeester Smeetsweg. Adhesiebetuiging aan een motie van de raad der gemeente Spijkenis- se inzake het uitgeven van grond in erfpacht. Wijziging van de bezoldigings verordening. Verhoging van de vergoeding per avondvergadering aan de bode/ concierge.. Vaststelling van de "Verorde ning regelende de rechten voor het ophalen van vuilnis", alsmede tot wijziging van de "Verordening, hou dende bepalingen omtrent het opha len van vuilnis". Toetreding van diverse gemeen ten tot de "gemeenschappelijke re geling regionaal woonwagenkamp Leiden". Vaststelling van een bouwex- ploitatie-verordening. Aangaan van een exploitatie overeenkomst met het "Industrie schap de Grote Polder" inzake het bouwrijpmaken van gronden in het bestemmingsplan "Industrieterrein Grote Polder". Vaststelling van de wegbreedte in het ontwerpwijzigingsplan "Indus trieterrein Grote Polder". Voorbereidmgsbesluit ex artikel 2, van de wet op de ruimtelijke or dening. Verhogmg van het krediet voor de aanleg van een voetgangerstun nel onder de Hoge Rijndijk. Expositie in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De in het af gelopen weekeinde in Zoeterwoude gehouden tentoonstelling is een donderend succes gebleken. Ruim zevenhonderd bezoekers zagen een verzameling kunstvoorwerpen een buitengewone kwaliteit, vervaar digd door bewoners van Zoeterwoude Ze konden zich bovendien uitleven op de pottendraaischijf of op het ken van vloeistofdia's. De zondags schilder A. Slingerland gaf een de monstratie van zijn kunstvaardig heid en H. Bennis bleek een mees ter in het vervaardigen van houtfi- guren. Er was ook gelegenheid over de tentoonstelling, die zeker voor herhaling vatbaar is, met elkaar van gedachten te wisselen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2