„De Parelvissers" geopend agenda VVV komt met cadeaubon Leids Dienstencentrum toont activiteiten Vakantiefeest in het Vijf Hovenhuis PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 23 OKTOBER 1971 Zuid-West heeft er een be jaardenflat bij sinds gisteren: „De Parelvissers" aan de Bizet- laan. Zaterdag Zondag afd. Oegstgeest Spr. evang. N. v. d. Bruggo 7.30 uur nam. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente spr. ds A. H. Agtereek 3 uur nam. Maandag ntrum (Breestraat 66). bar-ca- s nachts 1 uur. Dansschool Mekel (Hogewoerd) con tactavond weduwnaarsclub 8 uur Rehoboth (Rapenburg) Leidse Ama teurfotograf envereniging 8 uur nam. Steenschuur 6 Spiritistisch Genoot schap Spr. dr. Cohen over "Ontstaan Dinsdag (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor gehan dicapten 2-5 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreekuur Chr. Emigratiecentrale 7-8 uur nam. Diamantplein 27 Gespreksavond Ba. ha'l 8.15 uur nam. Steenschuur 6 Leidse Ver. van post zegelverzamelaars 8 uur nam. Steenschuur 5 Spreekuur Stichting hulsvesting werkende jongeren 8-8.30 Stadsgehoorzaal (foyer) Gewestelijke dag Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening 10.30 uur nam. Groen van Prinstererschool (Storm Buysingstraat) Afscheid en installatie schoolhoofd 8 uur nam. Den Burcht Feestavond Alg. Bond van Bejaarden 8 uur nam. Zuiderkerk (bijzaal) Hum. Verbond Spr. drs, H. R. O. Snijder over „Milieu bederf en onze verantwoordelijkheid 8 uur nam. Woensdag Volle Evangeliegemeente Rijnland (Julianalaan 1 Oegstgeest) Spr. dhr. Buining 8 uur nam. Oegstgeest Sociëteit voor kamerbe woners en alleenstaanden 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor- ie-avond Stadhuis Spreekuur sociale raads vrouw 4-6 uur nam. Oegstgeest (Gemeentecentrum) Kof. fie-ochtend Ned. Ver. van Huisvrou wen 10.30 voorm. STICHTING GEZINSVERZORGING LEIDEN Aanvragen dagelijks tijdens de spreek uren van 9 tot 10 uur. Voor gezins verzorging: Morssingel 8. tel. 24800; voor bolnnrrienhuln: Oude Riin 190. tel 23200. Apotheekdienst Zuidwest. Brahmslaan 20. telef. 21522. Apotheek Voorschoten. Leidseweg 66 1- Wllholm I no- Big Wheel naar Noord-Hofland VOORSCHOTEN De Jeugdso- ciëteit Noord-Hofland uit Voorscho ten begint vanavond aan het nieu- eizoen met een popavond waarop Big Wheel zal spelen. Voorlopig vinden de activiteiten van Noord-Hofland nog plaats in het scholencomplex aan de Thor- beckelaan. Het ligt evenwel in de be doeling om te zijner tijd boerderij De Lindehoeve te betrekken. Wat Big Wheel (met daarin de Oegstgeester gitarist Aat van der Kreeft) betref': juist deze week is hun nieuwe single verschenen. De titel daarvan is „If you think you're groovy". Er bestaan plannen om be gin volgend jaar samen met de groep Cobra een toernee te maken door Duitsland. Hun optreden voor de Voorschotense jeugdsoos begint za terdag om 8 uur. TWEE GOUDEN ECHTPAREN IN LEIDEN LEIDEN Dinsdag 26 oktober zal het 50 jaar geleden zijn dat in de Mon Père-kerk aan de Haarlemmer straat (waar nu de Overdekte is) het huwelijk ingezegend werd tussen J. Hoppenbrouwer en M. v. d. Berg. Het huwelijk weid in de loop der jaren gezegend met 3 kinderen, allen meis jes. die het echtpaar Hoppenbrouwer inmiddels reeds vier kleinkinderen hebben bezorgd. Het gouden echtpaar wilde aan het gebeuren liever niet teveel ruchtbaar heid geven. Wel wilde de heer Hop penbrouwer kwijt, dat hij vroeger metselaar ls geweest, en dat hij nog altijd met groot enthousiasme tui niert. terwijl zijn echtgenote houdt alles wat met de natuur te ma ken heeft: vogels, dieren etc. Het gouden echtpaar, waarvan de brui degom 79 jaar ls en zijn echtgenote 78. woont in de Drie Octoberstraat. Het echtpaar J. R. van Oosten en van Oosten -Vermeulen, afkomstig uit respectievelijk Leiden en Koude kerk, viert ook dinsdag zijn 50-jarig huwelijksfeest. Op 15 oktober 1921 het echtpaar in ondertrouw ge gaan Ook het echtpaar Van Oosten wil niet veel publiciteit geven aan het gouden gebeuren De heer en mevr Van Oosten, die in de Lopsenstraat wonen hebben in hun huwelijk 2 jongens, 2 meisjes, 13 kleinkinderen en 4 achterkleinkinderen gekregen. Grofvuil ophalen OEGSTGEEST Het grofvuil zal 27 oktober worden opgehaald in de wijk: Adm. de Ruvterlaan, Lange Voort. Piet Heinlaan. W. de With- laan, Evertsenlaan, ged. Hazenbos- laan. Karei Doormanlaan, Tromp- laan, Aert van Neslaan, Iris laan. ged. Floralaan, Lelielaan, Rid derspoorlaan, Violenlaan, Rozenlaan, Anemonenlaanen Akeleilaan. Zij dankte alle medewerkers aan de totstandkoming van het gebouw, met name architect Landers, aanne mer Mak en alle installateurs. Aan mevrouw Landers bood zij een bloe metje aan. Bloemen waren er ook voor de directrice van „Rijn en Vliet" en voor de echtgenote van huismeester Van Leeuwen. Namens de aannemer, namens de firma die de electrische installatie had verzorgd en namens zichzelf I bood architect Landers de bejaarden flat een kleurentelevisietoestel aan. Na afloop van de receptie, die voor namelijk bedoeld was voor degeenen die zich tijdens de bouw van de flat j op één of andere manier verdienste- I lijk hadden gemaakt, was er gele- l genheid tot bezichtiging van de flat. Enige bewoners hadden zich bereid verklaard hun flatjes open te stellen voor bezichtiging, zodat het ook mo gelijk was te zien hoe de flats stuk voor stuk zijn afgewerkt. LEIDEN Hetgeen door enthou siaste mannen en vooral vrouwen van de Stichting Dienstencentrum Leiden als een eenvoudig experiment was opgezet: het houden van een doorstromingsavond in de Marana- thakerk en bijzalen, is uitgegroeid tot het fraai verzorgde en ook uitstekend gebrachte „visitekaartje" van deze nog jonge stichting pas drie jaar oud waaraan buiten de staf ruim 150 vrijwilligers(sters) hun tijd en krachten geven. In een „eivol huis" presenteerde mevr. J. H. Nieuwenhuizen met de nodige charme gisteravond de vele facetten van het werk, dat staat on der leiding van de directrice van het Dienstencentrum, mej. G. Timmers. Wat er al zo te zien was? Aller eerst een gymnastiekdemonstratie o. l.v. mevrouw E. Meijer, die uiteen viel in eenvoudige oefeningen, maar waaraan ieder een groot plezier be leefde. Zo te zien bleef men er joug en lenig door. I Zingen, dat bleek later op de avond. gaat de bejaarden nog wonder wel af. Ook in creatief opzicht schuilen er vele talenten onder de regelma- tige bezoekers»sters) van een dien- stencentrum, hetgeen getoond werd bij het bloemschikken ifoto Hol vast) en in de „afdeling" teken- en schilderwerk, met als blikvanger „mijnheer de Haan", een werkstuk, dat veler bewondering wegdroeg. Intussen werd men deze avond ook geïnformeerd over de activiteiten van de hulpdienst en de instelling van „tafeltje-dek-je", het uitreiken van warme maaltijden aan bejaar den, die daarvoor zelf zo moeilijk kunnen zorgen. Een film bracht tenslotte het leven in een dienstencentrum op aantrek kelijke wijze in beeld. Kortom, met deze presentatie heeft het Leidse Dienstencentrum veel eer ingelegd. Een stimulans om op deze weg voort te gaan. Nierstichting WARMOND In Warmond heeft zich een comité gevormd dat in sa menwerking met de Nederland se Nierstichting een actie gaat voe ren om hulp te bieden aan de chro nische nierpatiënten, omdat honder den mensen per Jaar sterven door tekort aan kuns'nieren. In dit comi té hebben zitting mevr. C. M. Wa lenkamp-de Vreede. de zusters H. Slager en P. M. Dekkers, Silvia Scha- vemaker en Clara Sikking. Voor de uitvoering van deze actie heb ben zich een groep jongeren spon taan beschikbaar gesteld waarbij zij er op vertrouwen dat ook spontaan zal worden gegeven. Voeger wist sleutel te vinden DEN HAAG/ LEIDEN Een 26- jarige voeger uit Leiden had kans. gezien de sleutel te bemachtigen van de kast. waarin zijn werkgeefster in Wassenaar geld bewaarde. Tweemaal nam hij duizend gulden weg, een maal tweeduizend gulden en tenslot te vijfduizend gulden, totaal dus zevenduizend. Verdachte had van 't geld stevig de bloemetjes buiten ge zet. nadat hij speciaal om de diefstal te plegen naar Wassenaar was ge togen omdat hij wist, dat dan de fa milie niet thuis was. Of hij al wat van de schade had vergoed? „Ik heb er niks meer van gehoord" deelde de voeger aan de Haagse po litierechter mee, voor wie hij zich moest veerantwoorden. Uit het rap port bleek dat verdachte een slappe figuur is 'van wie kan worden ge vreesd, dat hij dergelijke feiten meer zal plegen als hij de kans daartoe krijgt. Daarom vorderde de officier naast de f250 boete twee maanden gevan genisstraf voorwaardelijk. De rechter veroordeelde tot f 200 boete en de twee maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf met proeftijd van twee jaar. ANWB wil in pand Gerzon LEIDEN Naar verluidt wil de ANWB een Leids afdelingskan toor vestigen op de begane grond van het voormalige winkelpand van Gerzon aan de Breestraat. De ANWB is echter niet de enige kandidaat. Volgens een woordvoer der van de gemeente zijn er nog meer gegadigden. Een beslissing over de toewijzing is nog niet genomen. LEIDEN Het was een gewel dig feest gistermiddag in Het Vijf Hovenliuis". Daar werd als afsluiting van de door de geza menlijke clubhuizen in Zuid-West georganiseerde vakantiebezighe den voor de jeugd een talenten jacht gehouden. Een groot aantal jongens en meijes deed er aan mee en een nog groter aantal heeft er van genoten. Er werd muziek ge maakter werd toneelgespeeld en er werd ook nog een poppenkast voorstelling gegeven. De één deed het nog leuker dan de anderzo dat de jury. bestaande uit Gem ma van Zeventer. Pieter C. Rosier en Leslie v. d. Toorn, bij het be- Dodelijk ongeval: boete van I 350 DEN HAAG NOORDWIJK Een 39-jarige Noordwyker reed op 12 fe bruari met zijn auto tegen een weg wijzer op de Oegstgeesterweg. met gevolg dat zijn passagier (en eigenaar van de auto), de 34-jarige A. Wiel om het leven kwam. Voor de Haagse rechtbank had hij zich te verantwoorden voor dood door schuld, subsidiair het in gevaar- bren gen van de veiligheid van het ver keer. Voor de rechtbank bleek dat ver dachte wel wat bier had gedronken, maar niet in zodanige staat verkeer de dat hij de auto niet meer kon be sturen. De officier van justitie achtte alleen het subsidiair ten laste gelegde bewezen en eiste f 150,boete. De rechter beoordeelde het zwaarder en veroordeelde verdachte tot een boete van f350,— en drie maanden ontzegging van de rij be- palen van de uitslag lang 7/ioe|li nadenken. De eerste prijs werd toegeken aan Karen en Ditwin DikhoffJ t zichzelf op snaarinstrumentioi begeleidend, een erg fijne verto king gaven van „El condor pasi r en het liedje „Goodbye". De kleine Kees Jan van Geldi n die met veel fantasie de figu\ van Swiebertje wist uit te bei den, kreeg een tweede prijs, eve\ K als het meisje Elwin Mentin t dat zich als een leuk show-zi geresje ontpopte. Drie groepjes van kinden tenslotte gingen met eei prijs naar huis. De winnaars', winnaresjes kregen allen ei boek. Christine Gans trad op d feestmiddag als gastvrouw op Kees Gans ivas er natuurlijk o' Op de foto Holvasthet i ,t Dikhoff tijdens hun optreden het clubhuis. Mevrouw De Goecle gaat weg WARMOND Mevrouw C. Goede-Hoonhoud heeft zich genocf zaakt gezien haar werk bij de in' kerkelijke stichting voor maatschi ,e, pelijk werk neer te leggen. Sinds is zij maatschappelijk werkster weest bij deze stichting waarbij zijL haar gaven en krachten heeft ii) zet. MEISJE (6) VERDRONKEN ZWAMMERDAM Het 6-Jarige meisje Margriet Blom uit de Mo lenstraat 38 in Zwammerdam is gis teravond door verdrinking om het leven gekomen. Het kind raakte in de omgeving van de Damse Rijn zoek, waarna de politie en de brand weer gingen dreggen. Tegen tien uur werd het lichaampje nabij de betonfabriek Zwammerdam uit de Rijn opgehaald. FEEST ZESKAMPERS LEIDEN Vanmorgen zijn de 72 chronisch zieken uit Lei den en omgeving en Alphen a. d. Rijn van boord gegaan van het Rode Kruisschip ,.J. Henry Du- nant", waarop ze vijf dagen heb ben genoten. Gisteravond kwam de boot terug aan de Leiderdorp- se steiger van de Verenigde Touw fabrieken. Het personeel van dit bedrijf had een actie ge voerd en bood alle opvarenden een bos bloemen aan. Muziek korps De Burcht gaf op de kade een show. (Foto Holvast) LISSE De Zeskampers en sup porters van Lisse hebben gisteren een feestelijke bijeenkomst gehad in Warong Djawa. De voorzitter van het Zeskamp-comité Huismans sprak in zijn openingswoord, dat de Zes kamp in Rotterdam een flink succes is geweest voor de Lissese ploeg. A. C. Koelewijn van AKO uit Lisse had gezorgd voor een vijftal video-recor ders waarop men nogmaals de wed strijd in Rotterdam kon volgen. De spanning is in Lisse weer aan het stijgen: de wedstrijd in de Martini hal in Groningen staat nu voor de Recreatiemeer vijf maandenj „dicht" voor D scheepvaart f ALPHEN AAN DQ1 RIJN - De komende vier of vijf maan- den mag op het „recreatiemeer" in Ridderveld niet worden geva- ren. Voor de sportvissers bete- 1 kent dit. dat zij elders zullen moeten trachten een visje t* verschalken want, men raadt aan ook niet anaf de kade te vissen Alleen tijdens het weekein- de mag er wel een hengeltj< worden uitgegooid. a De re-.?n hier is, dat erin" dez periode wordt gebaggerd ge- >erst en geklapt. De kabel»111 waaraan de baggerschuit zicb voorttrekt, zijn via ankers ach- B ter de kade vastgemaakt. Het il I® daarom levensgevaarlijk om zich1 in de omgeving hiervan te be- inden. De kabels zwiepen nog al eens en een tik hiervan kat zeer ernstige gevolgen hebben Eenmaal is het gebeurd, dat een vissersbootje bijna li de zandput werd aangeva ren. De mensen hebben toen ge daagd, maar kregen te horen, dat het verboden was om zich op het meer te bevinden. LEIDEN Het Leidse VVV-kan- toor naast het station gaat begin nen met de verkoop van geschenk bonnen, die in waarde uiteenlopen van een rijksdaalder tot vijfhonderd gulden. Het ls de opzet van VVV-directeur Dekker, dat de bonnen in elke Leid se winkel kunnen worden besteed. Tot nu toe is het hem echter nog niet gelukt de plaatselijke middenstand mee te krijgen. Slechts een hand jevol van de ongeveer 500 winkeliers in Leiden doen vast en zeker mee. De anderen willen volgens de heer Dekker de kat uit de boom kijken De VVV meent met deze „univer sele" geschenkbon een stuk service te bieden aan het publiek. In plaat sen als Enschede en Hengelo wordt er Jaarlijks voor zo'n vierhonderd mille aan geschenkbonnen verkocht. „Dat moet ln Leiden toch ook kun- I nen", meent de heer Dekker. Met Sintelklaas en kerstmis! i- - ijfÜiMfc Éit Apotheek Oegstgeest, Wilhelmina- J yoor heeft hij de uitgave gen willen houden. Het wordt nu een zaak van bewijzen dat er een markt voor is. De heer Dekker hoopt daar bij dat nieteaangesloten winkeliers j de geschenken ook zullen accepte- j Deze bedrijven zullen dan wel vijf procent van het bedrag op de bon aan de VVV moeten afstaan voor ad- ministratiekosten. De aangesloten winkels betalen Jaarlijks een bedrag van f 25 voor elke branche. Het eerste jaar dienst tevens een inlegbedrag van f 50 te worden neergeteld. Voor deze contri butie ontvangen zij bij verzilvering van de bon het volle pond terug van het VVV. Het ligt in de bedoeling dat ook winkelbedrijven uit Oegstgeest en Leiderdorp zich kunnen aanslui- ten. Aan de belangstelling bij het pu- j bliek voor de geschenkbon twijfelt de J heer Dekker niet: „wij hebben tot nu toe dikwijls mensen moeten te leur stellen". Moderne bejaardenflat in Zuid-West LEIDEN „Het is een mooi gebouw geworden. Strak van lijn, goed afgewerkt, en bijzonder vlot tot stand gekomen. Dank hiervoor verdienen met name aannemer Mak en archi tect Landers." Met deze woorden gaf gisteren de neer A. J. Jongeleen, oud-voorzitter van de Stichting tot Exploitatie van Bejaardencentra in Leiden tijdens de opening van de bejaar denflat „De Parelvissers", blijk van zijn tevredenheid over het tempo waarin en de wijze waarop het flatgebouw aan de Bizetlaan in Zuid-west gereed is gekomen. De heer Jongeleen bood een tafel met een koperen kan aan en verklaarde daar mee het gebouw voor geopend. „De Parelvissers" is een bejaarden Een bijzonderheid van het gebouw flat die bestaat uit 138 afzonderlijke is. dat er op de begane grond een woningen. De opzet van het project j winkel is gevestigd waar de bewoners was, bejaardenflats te ontwerpen de meest noodzakelijke dingen kun- waarin de bejaarden zelfstandig, ge- nen kopen, riefelijk en toch enigszins beschermd j kunnen wonen. Mevrouw M. Buur man- den Hollander, noemde „De Parelvissers" een pand zoals nog niet eerder in Leiden werd gerealiseerd. Comité voor

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2