ieesportvissen en de zeldzame braam 1 If Evenementenkalender veer de Randstad - I sport SERVICE PAGINA STORAMA BESPREEKBUREAU LEiDSCH DAGBLAD vis BLOEM pERDAG 21 OKTOBER 1971 PAGINA 19 STERDAM schouwburg: 22 t.ejn. 27 okt. 15 uur Amsterdams Toneel „Je jt Amsterdam niet voor me in i»kken. ik weet 't hier wel op", van Dimitri Frenkel Frank Eli Asser, 29 okt. 20.15 uur emlèreAmsterdams Toneel „Interieur" van Hugo Claus, ré: t.e.m. 31 okt. dag. <beh. 20 uur (zo. ook 14 uur) Snip jnap-revue „Snip en Snap renirs" met Willy Walden, Piet iselaar, Fred Kaps, Aase Ras sen. Donald Jonese.a. Kleine Komedie: t.e.m. 31 okt. 20.15 uur „Wachten tot het iïer is" thriller van Frederick jtt met Simone Rooskens, Jan sser. John Leddy, Ton Vos, Buitenhuis en Mar ja Lleu- ater De Brakke Grond: t.e.m. iov. dag. (beh. zo. en 25 okt.) uur Nieuwe Komedie „Maka- kermis" van Eugene Ionesco. ater Desmet: t.e.m. 31 okt. beh. ma.) Musical „Oh Cal- ffy Theater: dag. beh. zo. en 20.30 uur Cabaret „Neerlands in Panama" met Bram Ver ijlen en Freek de Jonge, 23 okt. 24 okt. 20-30 uur Jean „b [Hubert uit Parijs. iIac Tinirpl Ta.ncplr iter Tingel Tangel: 22, 23 okt. uur Toneelstichting Spel met Obscur van Marquerite Du- met Loudi Nijhoff, Joan Rem- s en Willem Nijholt. Koopermolen": dag. beh. ma. 19 uur Cabaret rondom Henk ik. pentheater Jeanette: 23. 24 Kindervoorstellingen lonettenspel „De sneeuwkonin- ADVERTENTIE P. d'Hersigny iverse winterschotels d&liteit Jachtschotels f 6,50 Erwtensoep kluif en worst, roggebrood met spek f 2,75 RIJKSSTRAATWEG 324, WASSENAAR TELEFOON 01751—2500 ▼▼▼YWYVVTTVVTTVVY*" Concertgebouw: 22 okt. 20.15 uur Amsterdams Philharmonisch Or kest o.l.v. Anton Kersjes m.m.v. B. Davidovitsj piano», 23 okt. 15 uur Matinee op de vrije zaterdag: Yo- miuri Nippon Symfonie-orkest uit Tokio o.l.v. Hiroshi Wagasugi, 23 okt. 20.15 uur Nederlands Kamer orkest o.l.v. David Zinman m.m.v. Martha Argerich piano», 23 okt. 24 uur Georgie Fame en Alan Pri ce (concert), 24 okt. 20.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Seiji Ozawa, 24 okt. 14.15 uur Arthur Lima (piano) 25 okt. 20.15 uur Elisabeth Lugt, sopraan m.m.v. Felix de Nobel, piano 26 okt. 20.15 uur KCOV Excelsior o.l.v. Meindert Boekei m.m.v. An nette de la Bije (sopraan), Wil- helmine Matthes (alt), Henk Smit (bas), Anton Trommelen (tenor), Thijs Kramer (orgel), 26 okt. 20.15 uur Ralph Kirschbaum, violoncel, 27, 28 okt. 20.15 uur Concertge bouworkest o.l.v. Bernard Haitink m.m.v. Claudio Arrau, piano en Hekster Kwartet. 28 okt. 20.15 uur Instrumentale serie Hongaars strijkkwartet. 29 okt. 20 uur Am- sterd. Chr. Zang en Muziekver. o.l.v. Meindert Boekei, diverse kin derkoren en Amsterdamse Brass band. Rijksmuseum: ma. t.m. za. 1017, zo. 13—17 uur Dürers grafiek en haar invloed in de Nederlanden, expositie van Hollandse wandte- gels. RAI-gebouw: 25 t.e.m. 29 okt. Au stralische Handelsbeurs, 29 okt. 20 uur Internationaal indoor con cours hipplque „Jumping Amster dam". DEN HAAG Kon. Schouwburg: 23. 24, 30. 31 okt. 20.15 uur ,,'t Is voorbij" („All over") van Edward Albee. Vertaling Ernst van Altena, regie Paul Steenbergen en Reinier Heidemann. Met Ida Wasserman, Elisabeth An dersen, Myra Ward, Enny Meunier. Gijsbert Tersteeg. Paul Steenber gen en Leo de Hartogh, 25 okt, 20.15 uur Toneelgroep „Globe" met Blankers. Guus Verstraete en Carl van der Plas. ~>,De Twee Wezen", het befaamde negentiende eeuwse melodrama van twee weesjes, die in 1860 in Pa rijs veel leed moeten doormaken. Petra Laseur en Ineke Cohen spe len ze in een kleurige montering van Ton Lutz en Nicolaas Wijnberg; 26 okt. Nieuw Rotterdams Toneel met „De Bedelaardopera" van John Gay in een amusante voorstelling onder regie van Adrian Brine. Mp- despelenden o.a. Annet Nieu- wenhuyzen, Eric Schneider, Marij ke Merckens. Pieter Lutz, Steye van Brandenberg, Georgette Hage- doorn, Ad Koeymans en Johan Ooms, 27 okt. 20.15 uur Nederlands Dans Theater met de wereldpre mière van een ballet van de jonge Amerikaanse choreograaf Loui6 Falco. Geluid van Burt Alkantara. Verder „Pierrot Lunaire" en „Three pieces". Medewerking verleent het Nederlands Ballet Orkest. 28 okt. 20.15 uur Haagse Komedie met „Driekoningenavond of alles mag", van William Shakespeare regie Hans Croiset met o.a. Do van Stek, Gui- do de Moor, Trins Snijders, An- ne-Wil Blankers en Henk van Ul- sen: 29 okt. 20.15 uur Haagse Ko medie met „Schakels" van Herman He ij er mans. Regie Wim van Rooy. Met o.a. Ko van Dijk, Anne-Wil HOT-theater: 22 en 23 okt. 20.30 uur Traverse Workshop: „In the heart of the British Museum, 23 uur Haagse Komedie „Is het een mens. een steen of een boom, solo toneel Jules Croiset: uit de zan gen van Maldoror door de Comte de Lautréamont 24 okt. 14 uur Kin dertheater Pssstttt „Piccolo en de verkleinman", 20.30 uur Teatrul Tandarica, Boekarrest Internatio naal Poppenfestival 1971), 27 okt. 20.30 uur Pip Simmons Theatre Group „Of do it of Alice in Won derland". 28 okt. 20.30 uur Haagse Comedie „Is 't een mens, een steen of een boom", 30 okt. 10 uur Slui- tingsmanifestaite Internationaal Poppenfestival 1971, 31 okt. 14 uur Kindertheater Psssttt „Piccolo en de zwartmaker". Diligentia: 20.15 uur dag tem 30 okt. (uitgez. 25, 26 okt) optreden, van Ramses Shaffy en Lise- lore Gerritsen. Theater Pepijn: dagelijks 20.30 uur Mime-speler Rob van Reijn met zijn nieuwe theaterprogramma „Compromime" m.m.v. Nellie de Wekker. Dagelijks t.m. 6 nov., uit gezonderd zon- en maandag). Congresgebouw: 22 okt. 20.30 uur Concertgebouwork. o.l.v. Seiji Oza wa. Programma Bach, Takemitsu, Charles Ives en Beethoven, 23 okt. 20.30 uur Promenade conceert door Amsterdams Philharmonisch Or kest o.l.v. Anton Kersjes. Soliste Bella Davidovitch. progr. Rossini, Mozart, Dukas en Kodaly, 25 okt. 20.30 uur Ned. Kamerorkesi o.l.v. David Zinman. Soliste: Martha Ar gerich. piano. 29 okt. 20 uur Jeugd- concert door het Residentie Orkest o.l.v. Hiroyuki Iwaki met de soliste Hanae Nakajima (piano). 29 okt. 20.15 uur blijspel „Het geld ligt op de baan", m.m.v. Bob de Lange, Carry Tefsen, Rudy Falkenhagen, Coen Pronk. Cor van Rijn, Paul LEIDRN Brandenburg. 30 okt. Residentieor kest o.l.v. Hiroyuki Iwaki. Alan Price Kurzaal: 31 okt. 20.15 uur Ne- dersaksische Jeugdsymfonieorkest o.l.v. Hans Herbert Joris. Solist Berndt Goetzke. piano. Progr. Stra- winsky, Buschmann, Mozart en Beethoven. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg: 22 okt. 20.15 uur „De Bedelaarsopera" door het Nieuw Rotterdams To neel met Eric Schneider, Marijke Merckens, Annet Nleuwenhuyzen, Steye van Brandenberg, 23, 28 okt. 20.15 uur „Liefde half om half" door het Nieuw Rotterdams To neel met Martine Crefcoeur, Lies Franken, Hans Boswinkel, 25 okt 20 uur Opera ..Carmen" van Georges Bizet door de Nederlandse Operastichting, 26 okt. 20.15 uur Nationale Ballet, 29 okt. 20.15 urn- Nieuw Rotterdams Toneel. De Doelen: 22 okt. 20.15 uur Yo- miuri Nippon Symfonie-orkest o.l.v. Hiroshi Wagasugi, 22, 23 okt. 20.15 uur Fiësta Gitana, 23 okt. 14.30 uur Nat. Jeugdorkest o.l.v. Nico Hermans, 24 okt 14.30 uur Ned. Kamerorkest o.l.v. David Zinman, 22, 23. 24 okt. 20.15 uur Cabaret Hessel v. d. Wal, 24 okt. 20.15 uur Dans Wajang en Dra ma van West Java, 24 okt. 20.15 uur Fiësta Gitana, 26 okt. 20.15 uur Rotterd. Philharm. Orkest o.l.v. Edo de Waart m.m.v. Radu Lupu, 27, 28 okt. Rotterdam Phil harm. Orkest o.l.v. Edo de Waart 29 okt. 20.15 en 24.15 uur Newport Jazz Festival. Hofpleintheater: t.e.m. 31 oktober 20.15 uur Blijspel „Twee op de wip" met Willeke Alberti en Je roen Krabbé. Piccolo-theater: 22, 23 okt., 25. 26 okt. 20.15 uur Nieuw Rotterdams Toneel. 27. 28. 29 okt. 20.15 uur „De Fysici" van Friedrich Dürren- matt door de Noorder Compagnie. Ahóy Sportpaleis: 21 t.e.m. 25 okt. 14—17.30 20—23.30 uur Militaire wereldkampioenschappen boksen. Sparta Stadion: 24 okt. 14 uur Voetbalwedstrijd SpartaPSV. Woudenstein: 24 okt. 14 uur Voet balwedstrijd ExcelsiorNAC. Rients Gratama ADVERTENTIE Circustheater: 23 okt. 20.15 uur Het Nationale Ballet m.m.v. Nederlands Ballet Ork. (Sere nade, Pas de deux Don Qui- chotte. Onvoltooid verleden tijd. Geverfde vogesl) 24 oktober 14 uur Familiematinee door het Sca- pino Ballet, 30 okt. 20.15 uur Op treden van Liesbeth List, Trio Louis van Dijk en de popgroep Magna Charta. Rijnlands Lyceum: 27 okt. 20.15 uur Dear Jannet Rosenberg to neelstuk. 29 okt. 20 15 uur Cabaret van Rients Gratama. Stadsgehoorzaal: 29 okt. 20 uur Ingrid Haebler, piano. LAK-theater: 23, 24 okt. Theater Nu. Rijksmuseum voor Volkenkunde: ma. t.m. vr. 9—17 uur, zo. 1317 uur „Tideria" tentoonstelling over leven en bedrijf van Oostgroen- landse samenleving. Met ingang van heden is gevestigd: Witte Singel 1, Leiden Telefoon (01710) 25041 toestel 13. Zie onze uitgebreide advertentie op pagina 14 ebt u ooit tijdens een visdag een .braam" gevangen? leest het goed: een braam. De kans dat u ooit oog in '"kwam te staan met een dergelijke vis was gering, maar orden in Nederland gevangen. Volgens de meldingen, binnenkwamen bij het Rijksinstituut voor Visserijon- oek in IJmuiden zijn er in het afgelopen jaar door vis- Mei en sportvissers vijftien exemplaren gevangen. lam is namelijk een zeldzame die slechts zeer sporadisch onze kust verschijnt. De kans om de vis te vangen, is koude maanden: november, ber en januari. Vorig Jaar 1 door sportvissers bij voor- twee exemplaren gevangen het strand aan de Wasse- ïSlag december ving een sportvisser implaar van 56 centimeter en lagen later werd door een an- sportvisser een exemplaar van itimeter aan de haak geslagen. Scheveningen, Wijk aan IJmuiden, Lauwerszee en Kat- tijn vorig jaar bramen gevan- vlssoort kan maximaal een van zeventig centimeter be en komt gewoonlijk voor in fenste lagen van de Atlanti- Oceaan. Ze zwemmen dan op diepte van ongeveer vierhon- meier; wat ui vergelijking met geveer 350Q meter diepte van *aan de „bovenste" waterlaag de winter wanneer de tempe- van het water begint te da nken do vissen naar een war- omgeving, die ze onder meer in de Noordzee. In een po- om de zuidelijke warmere teren te bereiken, komt de vis tt ondiepe gedeelte van de kee. De kans is groot, dat een van deze vis op die tocht e Kust beland. Grote scholen ORSt van deze vis langs onze bat in sommige jaren plotse- prek zien, wat alleen ver kan v/orden uit het feit. dat Jaren grotere scholen zuid- trokken dan anders. Een ttgst" van bramen werd ge in de winter van 1949-1950. Er werden toen exemplaren gevangen aan de stranden van Terschelling. Texel, Huisduinen, Egmond. Bloe- mendaal. Wassenaar en Schevenin gen Vaak worden ook exemplaren op het strand gevonden Bramen hebben namelijk een hoge bouw en worden door de brandingsgolven ge makkelijk omver geduwd en op het strand geworpen. Nu we het over de zeevisserij heb ben, iets over het vissen in Zeeland dat de laatste Jaren steeds meer in ae belangstelling komt te staan. vtf' Vooral nu de tijd is aangebroken dat de vis steeds meer de kustwate ren opzoekt, trekken vele zeesport- vissers zuidwaarts. Zeeland heeft dat is algemeen bekend een bij zonder iang> kustlijn en de moge lijkheden zijn dan ook legio. Zo kan er gevist worden op gul. geep, makreel, zeebaars, paling, harder, 'bot, schar, schol, tong of rog. ADVERTENTIE 1 GOEDE VANGST but 47 - Lelden - TeL «1751 Drie manieren De visserij in Zeeland kan worden onderverdeeld in drie manieren. Een deel geeft de voorkeur aan vis sen vanaf de wal, weer anderen hu ren een klein vissersbootje en een derde groep gaat aan boord van een van de vele vissersvaartuigen, die op de Zeeuwse stromen en voor de Zeeuwse kust varen. Vissers die graag „aan de wal" blij ven, kunnen bijvoorbeeld terecht in viissingen. Eekend is het vlak bij de stad gelegen Nollestrand. De die- De vaargeul, waarin veel vis voor komt. is vanaf dit strand bij eb be reikbaar. In ae zomermaanden wordt hier paling, schol, bot en zee baars gevangen en in de winter maanden zijn het vooral de bot, de schar en de kabeljauw die acte de presence geven. Verder westwaarts van Vlissingen in ae richting Zoutelande ligt een prachtig damgebied. Vanaf de aan grenzende stranden worden soms verrassende vangsten geboekt in de buurt van de paalhoofden. Andere favoriete visplekjes in de buurt van Vlissingen zijn het oostelijk gelegen -* yji? é- M K' i .-««Or ADVERTENTIE EVINRUDE buitenboordmotoren Hogewoerd 104 Fort Rammekens en het gebied ter hoogte van het dorp Ritthem. In najaar en winter trekken ook vele sportvissers naar de Sloehaven waar ai en toe flink veel gul en schar woidt gevangen. Dijk« en Voor de visliefhebbers die de rust prevaleren zijn er de kilometers lange dijken van Zuid-Beveland met aorpjes als Borssele, Ellewouts- dijk, Oudelande, Baarland en Hoe- dekenskerke. Mocht u toch van plan zijn om met een gehuurd vissers bootje het water op te gaan, weest u er dan wel van overtuigd, dat de Zeeuwse siromen bijzonder gevaar lijk kunnen zijn. In de eerste plaats is een „zeewaar dige" boot vereist en in de tweede plaats moet er iemand aan het Sportvissers op een speciaal ..zeevisschip" in een van de Zeeuwse stromen. stuur staan die terplaatse bekend is. De stromingen in het Zeeuwse wa ter zijn zeer grillig evenals de diep te van het water. Er zijn de afgelo pen jaren al vele tientallen sport vissers in grote moeilijkheden ge raakt, omdat ze niet de vereiste veiligheidsmaatregelen in acht had den genomen en bijvoorbeeld de buitenboordmotor niet was opgewas sen tegen een plotseling opstekende storm. Sportvissers die graag vanaf een speciaal sportvissersvaartuig vissen nebben legio mogelijkheden in Zee land. Eén daarvan ls een speciaal zeehengelweekend, dat wordt gear rangeerd door de Provinciale Zeeuwse VVV. Deelnemers komen zaterdagsmorgens aan in Zierikzee en beginnen met een koffiemaaltijd, 's Middags is men volkomen vrij om te doen wat men wil en 's avonds ls er een diner bij kaarslicht. De vol gende ochtend vertrekken de deel nemers onmiddellijk na het ontbijt met een sportvissersvaartuig om te vissen op de Oosterschelde of de Grevelingen. De prijs voor een der gelijk visweekeinde ligt tussen de vijfenveertig en vijftig gulden. In lichtingen kunt u krijgen bij de Veerse Meer Wie over vissen in Zeeland praat, kan niet voorbij aan het Veerse Meer. Over de mogelijkheden om daar een flinke forel of paling te verschalken, schreef ik al eerder in aeze rubriek en vorige week stond in deze rubriek nog een foto van een flinke Veerse Meer-forel. De reden waarom ik toch nog even terugkom op dit visdorado is het feit dat er sinds kort „voordeelver gunningen" verkrijgbaar zijn voor het Veerse Meer. Normaal kostten de vergunningen voor het Veerse Meer elf gulden per Jaar. Nu is er sinds kort een tijdelijke prijsverla ging doorgevoerd waardoor de ver gunning verkrijgbaar is voor zes gulden. Inlichtingen daarover kimt u krijgen bij de Federatie Delta Visser, Zandweg 8 ln Vlissingen. Tenslotte iets over de toekomst van het Zeeuwse viswater. Door de af sluiting van het Brouwershavense Gat is een nieuw meer ontstaan dat onder meer het vroegere Grevelin gen omvat. Voorlopig blijft het wa ter nog brak zodat er geen zoetwa- Een braam, die vorig jaar december door een sportvisser aan de Wassenaarse Slag werd gevangen. tervissen gevangen kunnen worden. Wel is er veel aal en platvis aan wezig. Bovendien zijn er plannen in een vergevorderd stadium om net zoals dat gebeurde met het Veerse Meer forel in het brakke water uit te zetten. Sportvissers moeten er ook rekening mee houden dat voor het Grevelln- genmeer de bepalingen voor d« bin nenvisserij van kracht zijn gewor den na de afsluiting. U moet in het bezit zijn van een vergunning, er is een gesloten tijd en er geldt een minimummaat voor bepaalde vis soorten. ADVERTENTIE DE ENIGE SPECIAALZAAK voor ai uw HENGELS PORT ARTIKELEN DE SPORT

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 19