Verbetering parkeerhavens in wijk Buitenlust agenda Wat de raad behandelt 'I Vijf procent woningen naar Universiteit PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 15 OKTOBER Raad van Oegstgeest 21 oktober bijeen OEGSTGEEST In de wijk Buitenlust zullen de parkeer havens geschikt gemaakt worden voor het parkeren van kleine vrachtwagens. Tijdens een hearing in de wijk. die vorig jaar is gehouden hadden de bewoners hier om gevraagd. De parkeer gelegenheid in de Floresstraat vindt het college van B. en W. het meest geschikt voor dit doel. Vijf parkeervakken zullen daar acht meter worden verdiept. De kosten voor dit verdiepen worden geraamd op f 2700,De aanleg van een speeltuin in Buitenlust en herstel van de afrastering van een speelterrein zal f 9700 gaan kosten. spiegels aan te brengen met een om randing van betonnen boomkransen. Verder adviseert de consulent in de nabijheid van bomen ventilatiekana len aan te brengen. Deze kanalen be staan uit geperforeerde kunsts tof - buizen. In perioden van droogte kan door deze buizen water worden aan gevoerd. Om de boomsterfte goed te kunnen bestrijden moet Oegstgeest een zuurstofmeter aanschaffen (f 1800) en een gaslekzakmeter (f 800). Met het aanbrengen van de ventilatiekanalen kan men voor het begrotingsjaar 1971 volstaan met de meest urgente gevallen in de oude dorpskern. De kosten hiervan wor den geraamd op f 5.000. Ook in de nieuwbouwwijken zal aandacht moe ten worden besteed aan de kwijnen de bomen. Hiermee zal een bedrag gemoeid zijn van f 25.000. De brandweerauto van Oegstgeest zal binnenkort te zien zijn in het I brandweermuseum. Het college van I B en W heeft besloten de wagen aan het museum te schenken. Voor het houden van ouderavon den hebben de scholen recht op een vergoeding. B en W stellen de raad voor een vergoeding van f 150 voor de ouderavond van de kleuterschool en f 300 per jaar voor d e lagere school toe te kennen. Voor de reconstructie van de Abt- spoelweg moet Oegstgeest nog een stuk grond aankopen van de heer Flippo. Met deze eigenaar is overeen stemming bereikt over de koopsom, groot f 1050. Van de heer Hoogervorst zal de gemeente voor de reconstruc tie een perceel grond aankopen voor een bedrag van f 7.407. Op verzoek van het college van B en W heeft een rijkstuinbouwcon- sulent een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het wegkwijnen en afsterven van straatbomen. Uit het onderzoek is gebleken dat de oorzaak hiervan gezocht moet worden in de minder gunstige groei-omstandighe- den en een tekort aan water maar vooral een gebrek aan lucht. Om hier in verbetering aan te brengen advi seert men voortaan grotere boom- Vrijdag Stadsgehoorzaal (Foyer) NCRV (Reis) Zwitserlandavond met mede werking van Sempre Avantl's "Jong en Jolig" 8 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Popgroep "Over There" 9 uur nam Cineclub Vietnamfilms) 9 uur nam. café-bar 122 uur 's nachts. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Koningskerk Rullclub 7.3010 uur Oude Vest 73 Informatie-avond Stichting Scientology 8 uur nam. Jazz-zolder Hot ouse (Rapenburg 24) Kwartet Carl Schulze 103 uur Voorschoten (Cultureel Centrum) Jeugdorkest Zftrich (voor leerlingen MAVO en LO 11.30 uur voorm. en 1.30 Zaterdag LAK-theater (Levendaal 150) Leid- se Jeugdactie Jeugdtoneel „Robins Speelhuis" 2 en 3.30 uur nam. Ver. Oud-Lelden Excursie naar Dor drecht en Woudrichem Vertrek Garen- markt 9 uur voorm. Kreatief Sentrum (Breestraat 66): café-bar 12-2 uur 's nachts, rommel markt 12 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk Adventkerk bij belstudie 10 uur voorm., prediking dhr. C Paulus 11 uur voorm. Breestraat 19 Sociteit Twentwel (v. kamerbewoners en alleenstaanden) 9- 12 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaak- societeit Palamedes 2-5.30 uur nam. ■condag Oude Rijn 3 Pinkstergemeente Spr. dhr. J. ELkerbout 3 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Opv. van „Baas boven Baas" en „Ver schuivingen" (toneelgroep Centrum) Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleenstaan den 11 uur voorm. -2 uur nam en 8-12 Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Spr. evang. J. Zijlstra 10 uur voorm. Hogewoerd 175 Jehova Getuigen 10 uur voorm. en 2.30 en 5.15 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Rijnlands lyceum (Apollolaan 1) Gem. voor oorspronkelijk christendom, afd. Oegstgeest Spr. evang. N. v.d. Brugge 7.30 uur nam. Apotheekdienst Driesum, Mare 110. apotheek Voor schoten Leidseweg 66 en apotheek Breest Smallenburg, Loevestein 6 Lei derdorp. WEEKEINDEDIENST Leiden: tot zaterdagmorgen tien u.ir raadplege men de eigen hulsarts. daar na tot zondagnacht twaalf uur uitslui tend voor spoedgevallen de dokterstele foon 22222. Oegstgeest Dokter D. Held, Marelaan 36 tel. 52255. Voorschoten Dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356 (wijkverpleging i Gezondheidscentrum. Wijngaarden laan 2. tel. 2177). Leiderdorp Dokter Van 't Woud, 1 Hoofdstraat 40, tel. 30070 (wijkzuster C. W. Prins, Wilddreef 250, tel. 24909) Warmond Dokter Walenkamp, tel. 2220. Wijkverpleging zuster Jos- ten. Oranje Nassaulaan 69, Voorhout tel. 02522-10711. Wassenaar Dokter Paulides van Z. v. Nijeveltstraat 42 tel. 4561 en dokter Jaarsma, Wittenburgerweg 106 tel. 9676. Apotheek Wassenaar Tandarts Stork, Stoeplaan 6, tel. 9508 (spreekuur van 18,00-18.30 uur). Naar aanleiding van vragen van mevrouw Van Belle over de water- polo-wedstrijd die de Springbokken uit Zuid-Afrika in Poelmeer speel den en het antwoord van het col lege van B en W hierop, heeft een groep inwoners van Oegstgeest een brief gestuurd aan de raad. De ondertekenaars van de brief verbazen zich er over dat de raad zich niet wat actiever heeft opgesteld na de vragen van mevrouw van Belle. Temeer omdat de meerderheid van de raad zich bij een kerk betrokken weet. Men verwachtte van de raad een duidelijke stellingname ten op zichte van de apartheidspolitiek. OEGSTGEEST De gemeenteraad van Oegstgeest vergadert 21 oktober om half acht in het gemeentehuis. Aan de orde komen dan de volgende voorstellen: Herbenoeming leden commissie van advies vordering woonruimte. Ontbinding pachtovereenkomst met de heer G. J. Verhoog. Aanleg en verbetering parkeerplaatsen wijk Buitenlust. Aankoop gronden in verband met reconstructie Abtspoelweg. Gezondheidszorg laanbomen. Bevordering eigen woningbezit/Garanderen rente en aflossing hypothecaire geldleningen. Vergoeding kosten ouderavonden openbare scholen. Onderwij skredieten. Toetreding gemeenten tot gemeenschappelijke regeling regionaal woonwagenkamp Leiden. Vaststelling krediet in rekening-courant voor 1972. Aanbieding gemeente- bedrijfsbegrotingen voor 1972. Comptabiliteitsbesluiten. Nacalculatie trend 1971 t.b.v. gemeentepersoneel. Wijziging reglement van orde voor de vergaderingen van de raad. Meer zorg voor de bomen. (Foto Holvast) van Leiden Burgerlijke Stand GEBOREN Sonja, dr. van F. van Luinen en C. Byl; Cornells, zn. van P. Varkevisser en A. H .van der Plas; Sabrlna Enge- lina. dr. van C. J. M. van der Meer en J. Kaapaan; Barendina Elisabeth, dr. van J. van Vliet en E. Rijsbergen; Eveline, dr. van G. J. Prins en G. M. Klinkenberg; Monique, dr. van A. J. M. Lepelaar en A. Noordervliet; Re- née Nicole, dr. van E. Walsarie Wolff en H. van Ligten; Yvonne Maria, dr. van B. J. Verver en C. A. Edelaar. ONDERTROUWD MINl-nieuw1 uit MAXl-Leid G. J. M. Brenkman L. P. A. Leeflang en ber; J. H. Karreman L. J. van Es; A. M. Klai- n E. F. Ra- mondt; J. W N. Wurzer en H. C. van de Haar; F. Honsbeek en A. C. Non- kes; J .van Wieringen en C. J. M. Kramp; A. Gijsman en W. de Tombe: A. W. de Bruin en F. van Dongen: J. van Ees en E. C. J. Dikkes; A. G. Vo- degel en R. S. Lolkes de Beer: H. J. van den Berg en L. Boelaard; J. W. M. van der Linden en J. G. Luiten; H. Vermeer en G. H. Buurman; J. C. Timmermans en M. J. Kramer; J. Schimmel en C. de Bolster: C. M. Scheffers en H. S. Heemskerk; L. r.oll en S. E. M. Candido; C. Backx en W. E. M. Pieterse: H. M. Draaijer en S. Rijke: A. J. Felius en E. J. M. M. Putters; F. J. O. Langezaal en A. M. Hoogenboom; P. H. J. van der Meij en Y. J. L. Dijkman: T. Post en G. E. Wlerenga; P. M. Runderkamp en M. Fijkman; L. F. Schipper en W. G. Wès- terhuis. GETROUWD W. van Dulvenbode en H. Hillebrand; J. A. J. M. Schepman en R. H. Peters; J. P. M. van Velzen en M. W. van Maren; A. P. M. Henket en J. L. M. G. Hoornweg; J. Henzen en L. G. J. Kok; P. J. van Aken en A. M. Poptie; H. Ligtvoet en H. Disseveld; H. G. de Jonge en R. M. van der Kaaij. Zeer bijzondere Promoties Meditatie op Oud-Poelgeest OEGSTGEEST In oktober en november zullen in het vormings centrum Oud-Poelgeest een aantal weekeinden rond meditatie worden gehouden. Deze w-eekeinden begin nen zaterdags om half drie en ein digen zondags om zeven uur 's avonds. Op 23 en 24 oktober is het onder werp „Kan het Boedhisme voor ons een inspiratie zijn?", mjn.v. Anada Mangala Thera (Singapore). 3031 oktober Bewust en bewustzijnsver ruiming naar de visie van Rudolf Steiner m.m.v. A. Soesman (Den Haag)67 november „Kan het Boedhisme iets inhouden voor de westerse mens? m.m.v. mr. J.Tj. Sta kenburg (Oisterwijk)2728 novem ber „De wereld begin* vandaag" m. m v. B. v. d. Meer (Amsterdam). Overleden door kolendamp vergiftiging VOORSCHOTEN De 77-jarige K. Waasdorp uit de Bijdorpstraat is in zijn woning door kolendampver giftiging om het leven gekomen. Het slachtoffer zou gisteren deelnemen aan een bejaardentochtje en toen hij niet verscheen ging men naar zijn woning. Daar trof men hem dood in zijn stoel aan. fotografische collectie voor Prentenkabinet LEIDEN „Van elk nieuwbouw- complex in de woningwet-sector moet 5 procent gereserveerd worden voor kandidaten van de z.g. rijks voorkeurslijst". Dit antwoorde het College van B rn W op vragen van de heer Kwik (PvdA) over de „rijksvoorkeurswo- ningen". Deze woningen kunnen ook toegewezen worden aan Leidse wo ningzoekenden, indien geen van de kandidaten voldoet aan de Leidse toe wijzingsnormen. Een kandidaat-huurder kan al'een geweigerd worden, als tegen de ze kandidaat overwegende bezwaren I bestaan om hem als huurder te ac- LEIDEN - Aan de Leidse Univer- j cepteren. B en W merken hierbij op, siteit is de heer J. A. B. A. F. Bonnet. J ^at dit, voorzover bekend, nagenoeg wetenschappelijk medewerker eerste j noolt voorkomt, klasse op het Laboratorium voor Mi- J De toewijzingsnormen voor Un-iver- crobiologie van de Technische Hoee- siteitspersoneel vertonen slechts één school in Delft, tot doctor in de wis-verschil met die van de'„gewone" wo- kunde en natuurwetenschappen ge- ningzoekenden. De „bedrijfs"-urgen- promoveerd op een proefschrift, ge- j tie speelt hierbij een belangrijke rol. titeld „Veranderingen in de gisting toewijzingsprocedure vindt zijn en de ademhaling tijdens de groei van gisten". Promotor was prof. dr. T. O. Wikén (Delft). De heer K. F. Gille. wetenschappe- sinds gisteren over de fotografische j medewerker eerste klasse aan collectie van de heer M. Muller Mas- sis uit Amsterdam. In het bijzijn het Duits Seminarium van de Uni versiteit van Amsterdam promoveer- een klein aantal genodigden i de tot doctor in de letteren gepromo- door de heer Muller Massis zijn col- veerc* °P een proefschrift, getiteld lectie over. „Wilhelm Meister" im Urteil der Zeit genossen. Ein Beitrag zur Wirkungs- Lange tijd stond niet vast, wat met 1 geschichte Goethes". Promotor was de belangrijke verzameling zou ge- prof. dr. K R. Mandelkow. De heer beuren. In het voorjaar van 1970 H. Hulsman promoveerde cum laude echter besloot de heer Muller Mas- tot doctor in de wiskunde en natuur - sis alles reeds tijdens zijn leven aan het Prentenkabinet te schenken. Hiermee is een van de weinige grote verzamelingen, die op het gebied van de fotografie bestaan, aan de sinds 1953 bijeengebrachte, in ons land reeds unieke collectie van het Pren tenkabinet toegevoegd. Ten einde een inzicht te krijgen in de aard en omvang van de verza meling is onder leiding van de hoog leraar-directeur prof. dr. H. van de Waal de collectie, die een totaal bru to gewicht van ongeveer drie ton had, gesorteerd en ondergebracht in de nieuwe behuizing van de afde ling geschiedenis van de fotografie aan de Lange Brug. Naast de foto's maken van de verzameling deel uit naar schatting tweehonderdvijftig oude camera's, waaronder zeer bij zondere exemplaren stereocame ra's en detectivecamera's), dertig ste- reokijkkasten, ongeveer zestig hand- j Bruyn en F. Noordoven. Inlichtin- kijkers, duizenden stereofoto's over gen over de damsport en het W. D. G. allerlei onderwerpen, donkere ka- kunnen worden ingewonnen bij de merapparatuur, objectieven, licht- I heer J. van Vuren, Hyacinthstraat meters, fotolampen en een fotografi- 7 of op de clubavonden van het ge- sche bibliotheek, bestaande uit naar nootschap, iedere woensdagavond in vele tijdschriften I Café Flora aan de Oostdorperweg. wetenschappen gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „The viscomag- netic effect". Promotor was prof. dr. J. J. M. Beenhakker. Damsimultaan in Wassenaar WASSENAAR In het kader van het jubileum van de Koninklijke Nederlandse Dambond organiseert het Wassenaarse Damgenootschap heden, vrijdagavond 15 oktober om half acht een dam-simultaanwed- strijd voor leerlingen van middelbare scholen in de aula van het St. Adel- bertuscollege aan de Stadhoudersweg. De Jeugd zal het op te nemen krij gen tegen twee hoofdklassespelers van het W. D. G, de heren C. de grondslag in een besluit in de Wo ningwet, De Hoeksteen Het College van Burgemeester en Wethouders van Leiden heeft geant woord op vragen van mevr. Kerling naar aanleiding van het bericht, dat de rijksoverheid per 1 januari 1972 de subsidie voor het werk van de Na tionale Federatie van de Huishoude lijke en Gezinsvoorlichting intrekt. De maatregel kwam ook voor het College zeer onverwacht; het col lege heeft bij de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten zijn bezwaren kenbaar gemaakt. Door de moeilijke financiële posi tie en omdat ook de gemeente de middelen ontbreken, heeft de Stich ting besloten haar werk per 1 ja nuari te stoppen. Robins Speelhuis Het. personeel wordt met ingang van die datum op wachtgeld gezet. Ten aanzien van het gebouw in Leiden, „De Hoeksteen", antwoordden B en W. Het is reeds lang bekend dat het gebouw wordt vervangen. De plan nen voor het nieuwe gebouw zullen nu niet verder worden uitge- Het bedrag, dat ten laste komt van de gemeente, ongeveer f 9.850, is te klein om het werk voort te zetten. In overleg met de Stichting zal wor den nagegaan of het mogelijk is de werkzaamheden door andere instel lingen te laten verrichten. Biologische zuiverings installatie gedeeltelijk in gebruik genomen „Die Boeckhalle" aan de sessekade heeft dezer dagen e? te uitbreiding ondergaan. Hei ernaast, waarin het „Lingerj was gevestigd behoort nu grondige verbouwing ook tot dt handel van de heer Sweris Tuinbouwvereniging Wassenai omstreken, de Bloemistenpal vereniging en de afdeling Kon. Alg. Vereniging voor B lencultuur organiseren op vrij oktober om 20 uur in het Jer« een voorlichtingsavond over i onderhoud van tuinen.© Op diging van de Nederlandse gingen van Huisvrouwen lijke Sociale Vrouwenverenigiu Bond van Plattelands vrouwe; schrijfster Hella Haasse dim oktober 's middags om 1 gebouw van de N. P. B. aan di Kerkdam 46 een causerie over na-oorlogse Nederlandse Op 19 oktober organise Ned. Bijbelgenootschap een komst in samenwerking met vormde Gemeente en Gerefo Kerk in 't Trefpunt (Warmoï: toond zal worden een klei getiteld; „Vraagtekens" Dai over deze film gediscussieerd' vooral over 6 vragen ov die in deze prachtige nieuwe J handeld worden. Aanvang Het bekende uit Voorl komstige trio Sjar Hasj zal zondag aanstaande voor zikale omlijsting zorgen van charistieviering van 11 uur Bijbelkerk -Leiden-Noord de Alphons Ariënschool aan morstraat). Zij zijn hiertoe li digd ter gelegenheid van een rig- huwelijksfeest In de Riji flat aan de Churchilllaan/Bi in Leiden ZW zal drs. v£ de VVD (regio omstreken) over „De financic nomische paragrafen in 't reg programma en de weerslag in de miljoenennota, vang is acht uur.® De Leic deling van de PvdA krijgt i bezoek van André van der Lol zal 19 oktober in Zaal Mekel woerd 87) spreken over de I politieke ontwikkelingen, mondse tafeltennisvereniging Vooruit organiseert op 24 októ strandloop. De stairt is uur vanaf de Langevelderslag stand 4 en 8 km. Trimmers zich inschrijven bij restaura Oase. In een van zijn pakken bracht de Franse m< werper Andre Courrèges een aan de tentoonstelling mode" die in Parijs wordt gel Geel' ons dan toch maar het vel GOUDA (ANP) Bij Unilever Emery in Gouda is het eerste ge deelte van een afvalwater-zuive ringsinstallatie in gebruik genomen. De hele installatie zal eind 1972 ge reed komen. De apparatuur, die in totaal 5 miljoen gulden kost, zuivert het afvalwater dat vrijkomt bij de industriële produktieprocessen van Unilever, voordat lozing op de Hol landse IJssel plaats vindt. De hoeveelheid afvalwater bedraagt op het ogenblik ongeveer 12.000 ku bieke meter per dag. Met het nieuwe bij Unilever Emery toegepaste sy steem van biologische zuivering, T i wordt de verontreiniging in het af- LEIDEN Door onvoorziene om- vaiwater binnen enkele uren voor standigheden kan de voorstelling 99 pct afgebroken van 'Robins speelhuis' morgenmid- dag om half vier in het LAK-thea- ter geen doorgang vinden. Het to- neelgezelschap van Wim Zomer I De P°^tie van Napels heeft giste- voert dit stuk voor de jeugd maar j ren ^rie kostbare schilderijen gevon- één keer op en wel 's middags om den d'e eni&e tijd geleden uit een twee uur. Er zijn nog kaarten aan ker^ waren gestolen. Een van de de zaal verkrijgbaar. j boeken, de Heilige Maagd met het j Kind, van Massimo Stanzione ver- I tegenwoordigt een waarde van 40 j miljoen lire (omstreeks 2,5 miljoen j gulden). Dit hertje werd dinsdag in het Leidse Hout geboren. Iets zeer bijzonders, want de normale ge boortedag van deze viervoeters ligt in het voorjaar. (Foto Holvast) Om Groot aantal zwartkijkers in Leiderdorp DEN HAAG (ANP) Leider - iorp behoort met Zaandam en Smmen tot de gemeenten met Ie meeste zwartkijkers. In deze gemeenten konden in totaal 300 5wartkijkers worden opgespoord De dienst omroepbijdrage van de PTT maakte deze week een begin met gerichte controle-ac ties door het gehele land voor bet opsporen van zwarte kijkers en luisteraars. In enkele dagen jds werden in een aantal ge beenten bijna 2500 tv- en radiotoestellen ontdekt waar voor geen omroepbijdrage was LISSE De Softball-club Lisse en de Honkbalvereniging "Sizo" gaan in de toekomst samen onder de naam "The Flags" Lisse Ho"''hal- Softball. De afdeling softball nam dit jaar voor het eerst deel aan de competitie van de KNSB 2e klasse en bereikte een fraaie tweede plaats Het honkbal--.ram kwa n o.a door onvoldoende gelegenhied tot trainen niet tot volle ontplooiing van haar aktiviteiten. De komende wintermaanden zal er een indo- re training plaats vinden, zodat men volgend jaar april kan beginnen met de competitie. Receptie vcui WR\ WASSENAAR De Wassenaarse Reddingsbrigade besluit morgen de reeks van feestelijkheden rond het veertigjarig bestaan, 's Middags van half 4 tot half 6 recipieert het be stuur in het Raadhuis "De Paauw". Deze receptie wordt door het ge meentebestuur aangeboden. Daarna is er een gezamenlijke maaltijd voor oud-leden en 's avonds 8 uur begint in het Jeroenhuis in de Kerkstraat een feestavond met een cabaret-pro gramma door WRB-jongeren onder de titel "Veertig jaar knoeien mei water". Ter gelegenheid van het jubi een actie gehouden onder de naarse burgerij voor bij drag! een jubileumgeschenk. Voorzit! het comité, dat de ingezetenel opgewekt bijdragen te stort mr. W. J. Geertsema, oud; meester van Wassenaar en steeds beschermheer van de I De actie heeft tot nu toe f 7.i geleverd. Het geld is bestemd aanschaffing van een -Lafl die -in de zomermaanden strand dienst zal doen, maar ten het zomerseizoen beschikt zijn bij ongevallen.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2