)e Danaiden dimt op laar de |niddenmoot Scylla toont mentaliteit AY Holland verspeelt in PAN DER VELDE {EILT NAAR 'DUBBELE ZEGE slotfase promotiekansen APOLLO VERSTERKT 'OBEH JaNDAG 11 OKTOBER 1971 F AG IN A 9 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD 1Pernix zet herstel voort Leidenaars op Papendal vijfde LEIDEN De eerste zege die korfbalhoofdklasser De naïden vorige week op Luto behaalde heeft zijn uitwer- ig niet gemist. Gisteren deed De Danaïden opnieuw van h spreken door het verrassend sterk gestarte Die Haghe tyB™ eigen veld naar een nederlaag te spelen: 78. udda )vergangsklasser Pernix zette zaterdag het tegen Zuider- artier ingeluide herstel ook al voort: Koog Zaandijk werd t een nederlaag van 87 huiswaarts gestuurd. Zuiderkwar- r kampt met een inzinking, HKV zegevierde, in Leiden nog I, met 18. Van de Leidse eersteklassers kwam alleen De gemene binnen de lijnen: dat leverde winst op tegen Amers- aderfit 9—6. LUÜ unt< :n de: il der overwinning die De Danaïden Die Haghe behaalde zorgde er- 1 dat de Hagenaars het con- met de koplopers wat losser za- worden en dat De Danaïden is jklommen naar een goede mid- ■1 mootpositie. De Danaïden heeft (verwinning van vorige week stel- goed gedaan. De Leidse korfbal- verdienden de zege omdat zij alle linies net iets beter waren de opponent, al is dat aan de van 78 niet af te lezen, rerwege de tweede helft had Ma- Nap haar ploeg echter al naar veilig lijkende voorsprong ge- rten. De strijd leek op dat mo- beslist maar De Danaï- slaagd'e er niet in die grote voor->- ong te handhaven. Het werd ten- Carf te 78. Vanaf het openingsdoel- s 90 van Eric Pilemon (12e min.), i 114 ft De Danaïden het initiatief ge- 1141. Door Wim Brugman werd het door Schmidt (strafworp) 12 ai door een treffer van Casper Nierop liep de Leidse ploeg uit r een 13 voorsprong. Via 23 nie de Vries), 24 (Sander van afworp), 34 (Her- gjli) Hulsman) en 35 door Wim m igman bepaalde Peter Abbenhuis ruststand op 4—5. In de eerste minuten na de pauze leek vervol- is de beslissing te gaan vallen. De aaiden greep met beiede handen door scheidsrechter Reen toege- le strafworpen aan om de klei- marge zodanig te vergroten, Haghe in kansloze ütie leek, Casper van Nierop en E ]|pder van Unen benutten een vier- ter worp en Marian Nap tilde de nd van afstand zelfs naar 48. wat zo vaak gebeurde, chiedde ook gisteren weer. De Da- slaagde er niet in die grote orsprong te consolideren, zag die ghe door treffers van Van egten, Herman Huisman en Chris imidt angstig dichtbij komen -8) en mocht zich tenslotte zeer fiukkig prijzen dat weer Chris n^Jhmidt tien seconden voor het ein- i een strafworp onbenut liet „1 Pernix-Koog Zaandijk 87. De (Iers van het duel Pernix-Koog gjwidijk doen terecht vermoeden, "Ylt er van krachtsverschil maar wei- sprake is geweest. Of het moet p de eerste helft geweest zijn, waar Blauw Wit 7-12 PKC 7-6 Ons. Eibern. 7-11 De Danaïden 7-5 Rohda 7-11 Archipel 7-4 Die Haghe 7- 9 Westerkwart. 7-2 LUTO 7- 9 Samos 7-1 OVERGANGSKLASSE A HKV 6-10 Vic. Oriëntis 6-6 Fortina 6- 9 Koog Zaandijk 6-4 ZKV 7- 7 Allen Weerb. 6-4 Het Zuiden 6- 6 Zuiderkw. 6-4 Pernix 6- 6 WEST IA VES 6-10 GKV 6-4 Kinderdijk 6- 9 OWO 6-4 Vriendensch. 7- 8 ADO 6-4 Ons Eiland 5- 7 Bolnes 6-2 Excelsior 6- 6 WEST IB Ready 7-10 KCN 6-5 DEVD 6- 9 DKC 6-4 Sperwers 6- 8 Groen Geel 6-3 KNS 6- 8 RODA 7-3 DTV 6- 6 WEST IC Pams 6-10 Swift A. 5-5 De Algemene 7- 9 Spangen 6-3 BEP 6- 8 Altius 5-2 Fluks 5- 7 Aurora 6-2 Amersfoort 6- 6 K in Pernix iets sterker was. Tot 33 ging het gelijk op (doelpunten: Ja cob Bakker, Paul Mekking en Pred Breedveld), maar toen drukte Per nix door naar een voorsprong van drie doelpunten, waarvoor Flip van der Kooy (2x) en Paul Mekking te kenden: 6—3. Voor de rust echter was de stand al weer: 65. Het lichte overwicht van de eerste helft kon Pernix in de tweede acte niet meer bewerkstelligen. Door Fred Breedveld (strafworp) kreeg Pernix wat ruimte (75), maar Koog Zaandijk kwam weer terug: 7—6. Het derde doelpunt van Flip van der Kool bleek tenslotte beslissend, want Verder dan een tegentreffer kwam Koog Zaandijk niet: 8—7. Zuiderkwartier- HKV 18. Ex- hoofdklasser HKV heeft het moreel van Zuiderkwartier danig onder mijnd. HKV zegevierde met 18 en legde de basis voor die grote zege al in de eerste helft. Zuiderkwartier bleek namelijk mentaal zo kwetsbaar (wellicht door de grote neder laag van vorige week tegen Pernix) dat het spel er danig onder leed. Dat DE KAAG Ook voor water- Wrtvereniging "De Kaag" zit het sizoen erop. Dit weekeinde werd de "aditionele "Nakaag" gehouden met telnemers in 19 verschillende klas- weersomstandigheden waren uit- ïd. Zaterdag een prima zeil en zondag eveneens dè-t beet wind, dat nodig is om een rede- Uk tempo te varen. Een fraaie pres- 'tie leverde de oudste Regenboog- "ïiler Van der Velde die met zijn |uke in tweemaal naar een eerste zeilde. tol e wind Valken: 1. Van der Baumen (13 "D; 2. Hoppe (2—2—2), 3. Korswa- .e$en (5—4—3). 470: 1. Meijer (3—2— 2. Vollebregt (1—1—0 opgegeven), '"gling: 1. Vollebregt (2—1—2); 2. Ritman (lopgegeven—1). Spanker p Wensveen (121). Regenboog 1. van der Velde (4—1—1), 2. Biesot 4). 16m2: 1. van der Kooy, r~~2— 1). 2. Kempeneers (133), IJJKachehand (3—1—4). Vrijheid: 1. Bruyn (2—1—1), 2. Van Hilarus (1gediskwalificeerd2), 3. van Heyst (323). Flying Junior: 1. van Vianenn (1-2-1), 2. Schelling (2 13), 3. Vos (542). Schakel: van der Geest (5—2—1), 2. Du Prie (1— 33), 3. Jongman (216). Pam pus: 1. Hoekstra (231), 2. van Tongeren (4—1—2), 3. De Wit (1—4 —5). OK-Jollen: van der Hoog en (1 1niet gefinished. Solo A: 1. Coster (111), 2. van Helvert (223), van Leeuwen (342). Solo B: 1. van Herk (173); 2. Baars (31 8), 3. Hoek (12—3—1). Stern: 1. De Jong (2 4 1), 2. Steensma (2—1— 3), 3. De Koning (1—6—2). Vaurien: 1. Bayer (1—3—3), 2. van Gel der e (246), 3. Van Haasteren (6 52). Jeugdboot A: 1. van Goe- verden (111)2. Tetteroo (23 7), 3. Zweers (45—2). 12 voets jol len A:: 1. Reyers (niet gefinished— 1—1), 2. van Elshout (2—7—8), 3. Daniels (439. Jeugdboot B: 1. Brouwer (112), 2. Vogelzang (3 21), 3. van Buren (243). 12 voets jollen B: 1. Groon (311), 2. De Jongh (1—3—3). HKV-aanvoerder Hans Oele scoort het derde van de acht doelpunten tegen Zuiderkwartier (18), Joep van Dam springt vergeefs. (Foto Holvast) wist de ervaren Haagse ploeg goed uit te buiten. Na 35 minuten was het al 05 voordat Hen Zierikzee kon tegenscoren. Ook in de tweede helft bleef HKV de lakens uitdelen en wandelde regelmatig naar een 1—8 resultaat. De Algemene-Amersfoort: 96. De Algemene heeft gedaan wat ver wacht werd; Amersioort werd met 9—6 teruggewezen. De cijfers doen meer spanning vermoedn dan er in werkelijkheid geweest is, want voor al in d eerste 45 minuten was De Algemene oppermachtig. Via 1—0 (Aad Rusman) en 11, tilden Wim van Vliet (2x) en Ineke Thijssen de stand al snel naar 41. Om en om scorend bereikten De Algemene en Amersioort vervolgens de rust: 6—3 (Leidse treffers: Ruud. en Wim van Vliet. Na de hervatting moest De Algemene iets van het overwicht prijsgeven, maar Amers foort slaagae er toen niet in verder te komen dan 75 (Leids doelpunt Lenie Slegtenhorst), 8—5 (Rusman en 96 (Lenie Slegtenhorst). Derdeklassers Bij de derdeklassers werd Fiks Oegstgeest koploper in IIID door een nuttige en niet verwachte 73 zege bij Warmond, dat op alle fronten iets tekort kwam. Doelpunten Fiks: Hans van Sprang (2), Herma To- bé (2i, Fred de Gruijl, Tri- neke Paauw en Marjan Huizing Voor Warmond scoorden. Corry Ko ning, Gerard Kamphorst en Henk Kuhn In dezelfde afdeling bleef Fiks, Noord wijk de koplopers Fiks en Al batros goed volgen door het zwakke RWR op eigen terrein duidelijk te rug te wijzen: 10—5. Fiks had de hele wedstrijd een enorm overwicht hetgeen resulteerde in treffers van Hans Passchier (3), Peter van der Berg (3), Jan Mulder (2) Dirk Mey er en Siem van der Haak. Top Sas- senheim behaalde de tweede overwin ning: op Jodan Boys (2—5). In Gouda speelde TOP veel beter dan Jordan Boys, vooral verdedigend, treffers TOP: Wilma Kuhn (2) Rob Meyer, Dik Imanse en Anne- marie Keuning. Madjoe Rijnsburg kon de presta tie van vorige week tegen Maas sluis (gelijkspel) niet herhalen en verloor met 7—2 van Oranje Nassau. Madjoe-doelputen; Bart Van Zandwijk, Gerrit Ravensbergen. Velocitas behaalde een nuttig gelijk spel bij Maassluis (5—5), al heeft de Leiderdorpse ploeg duidelijk kan sen op meer gehad. Tot in de slot fase leidde Velocitas met 5—3, toen kwam Maassluis toch nog terug. Voor Velocitas scoorden Carl Hooyer (2x), Arie Meerburg, Gerrit van Reyn en Jan Bruins. ARNHEM AV Holland heeft het niet gered. De Leidse atleten, die gisteren op de kunststofbaan van het Arnhemse sportcentrum Papendal meestreden om de drie te verdelen hoofdklasse-plaatsen, eindigden uiteindelijk van de 7 clubs op de vijfde plaats met een puntentotaal van 24.369. Quick Nijmegen (25.395) en Prins Hen drik Vught (24.571) bemachtig den elk een plaats in de 'atletiek - eredivisie' maar of ook Trias Heiloo (25.032) hierin zal belan den is nog maar de vraag. Want nog altijd is de KNAU-lei- ding e'r niet in geslaagd een defini tieve beslissing te nemen inzake het protest dat veertien dagen geleden tegen TRIAS werd ingediend wegens het "opstellen van een ongerechtig de atleet in de eerste klasse-finale". Aanvankelijk werd Trias door het KN AU-best uur gediskwalificeerd maar men kwam donderdag n.a.v van een uitspraak van de Commissie van Beroep op deze beslissing terug Vrijdag besloot het KNAU-bestuur Trias opnieuw te diskwalificeren maar zaterdag kwam men ook hier weer op terug. Wel weer een typisch staaltje KNAU-(wan) beleid. Overigens schijnt er binnen het hoogste bestuurscollege van de Atle tiek Unie nogal onenigheid over de kwestie te bestaan. Zelfs schijnt se cretaris Oskam met aftreden te heb ben gedreigd als Trias niet alsnog wordt gediskwalificeerd. De komen de week gaan de heren weer om de tafel zitten en zal een (hopenlijk) de finitieve beslissing worden genomen. Een beslissing die vooral door het Amsterdamse AV23. dat gisteren vierde werd met 24.424 punten, met spanning tegemoet wordt gezien want wanneer Trias alsnog wordt "gewipt" behouden de Amsterdam mers hun hoofdklasse-plaats. Tegenvallers AV Holland heeft lange tijd uit zicht gehad op één van de bovenste drie plaatsen. De Leidenaars kregen echter op het einde van de wedstrijd enkelel fikse tegenvallers te incasse ren. o.m. bij het discuswerpen, zo dat men nog vrij onverwacht naar de vijfde plaats duikelde. Aan de loop- en springnummers heeft het gisteren niet gelegen. Eddy Monsels boekte een fraaie zege op de 100 m. (10.7) met Alfred Verhoef in 10.9 op een gedeelde tweede plaats. Monsels liep ook een prima 200 m. waarvoor hij 21.9 nodig had. Gerrit Zijlstra viel met 23.0 ook bepaald niet uit de toon. Dit drietal, aangevuld met Cor Kanbier, behaalde bovendien een zeer overtuigende zege binnen op de 4 x 100 m. in 42.4 Cor Kanbier kon op de 400 m. toch niet helemaal het juiste ritme te pakken krijgen (51.1), dit in tegen stelling tot Gerrit Zijlstra (51.8). De middenafstand gaf redelijke tijden op de 800 m. te zien met voor Jos Grimbergen 2.00.8 en voor Dré de Wit 2.00.9. Martien van de Hoorn en Gé Mulders leverden op de 1500 m. meer dan verdienstelijke prestaties met resp. 4.06.7 en 4.10.2. Op de 5000 m. liep good-old Jacques Smits zich naar 16.14.8 maar viel Aart de Rade met zijn 17.53.2 enigszins uit de toon. Fraai Bepaald niet uit de toon viel Bert Pauw die op fraaie wijze de 400 m. horden won in 55.9 een tijd waarmee hij de vaderlandse "top-tien" van dit seizoen binnenrukte. Paauw kwam op de 110 m. horden tot 16.1 en had voorts een aandeel in de 4 x 400 m. ploeg (verder bestaande uit Frank Mingelen, Dré de Wit en Cor Kanbier» die 3.26.3 op de klokken bracht. Op de springnummers deed Holland net ook uitstekend. Rene van de Water en Peter Visser "flop ten" beiden over 1.75 m. terwijl Van de Water bij het hinkstapspringen tot 12.82 m. kwam. Hij werd hier hier evenwel nog ovetroffen door clubgenoot Rob de Roo (13.14 m.) die zijn uitstekende vorm al eerder in de verspringbak had getoond: 6.75 m. Ook Alfred Verhoef had een mooie vertesprong: 6.54. Bij het polsstokhoogspringen was Mark van Vliet weer bijna in oude doen. Hij sprong 3.80 m. nadat hij er al een 110 m. horden in 17.0 sec. op had zitten. Rob Pommee "haalde" 3.40 m. uit zijn glasfixberstok. Bij het werpen en stoten kwamen de Hollanders zwak voor de dag. Harry Franenfelder had bepaald zijn dag niet <49.94 met speer en 10.96 met kogel) terwijl Gertjan Roo- sing bij het discuswerpen maar liefst 8 meter onder zijn normale niveau bleef: 26.66. Verdere prestaties: Rob Pommee met de kogel 11.13, Theo Staal met speer 44.60 en Carel van Ventien met discus 28.82. Voorts liep Dré de Wit nog een behoorlijke 400 m horden in 60.2 sec. Ondanks nederlaag tegen Deltalloyd: 4-6 Schermen De Delftse scherm- leraar Rudy Oudijk heeft zaterdag in de sporthal van de technische hogeschool in Delft het Nederlands kampioenschap op sabel voor pro fessionals gewonnen. Hfj versloeg in de barfage de Dordrechter Bram Monshouwer. Op degen ging het kampioenschap naar Cor van Tol uit Den Helder. Met de resultaten van het Florettoernooi, dat in het voor- Jaar werd gehouden, meegerekend werd Oudijk tot de be^te schermprof op de drie wapens uitgeroepen. LEIDEN Scylla-DeltaLloyd is een echte tafeltennistopper ge worden. Een duel vol spanning tot het laatste punt, vol ragfijne ralleys ook. Scylla verloor welis waar maar het grote winstpunt was dat een ijzersterke mentali teit werd getoond. De Scylla-reserves verloren on fortuinlijk van St. HTSB (6-4). Drie partijen werden door Scylla II bij een „gewonnen" stand uit handen gegeven. De Treffers struikelde on verwacht over AMVJ: 4-6. De an dere hoofdklasse teams deden het beter. TOV veroverde bij Swift het eerste punt en Scylla 3 tegen Jeep de eerste twee. Docos tenslotte ging voort op de goede weg, ditmaal werd Kluis ver teruggewezen: 9-1. Scylla leek tegen de drie full profs van Delta Lloyd voor een sensatie te gaan zorgen, want de Leidenaars hadden voor de pauze in recordtijd een 4-1 voorsprong veroverd. Gerard Bakker opende de score door zijn oude rivaal Carel Deken met felle loopings te verslaan. Milan Stencel klopte vervolgens Leo Lucas, die on danks die nederlaag een versterking voor ziln team betekent. In een prachtige party bracht Anton Well- van Zoelen tegen Bert Schoi fs de stand op 3-0. Na het verloren dubbelspel was het weer Milan Stendel die scoorde. Nu ging Carel Deken ten onder tegen zfjn vechtlust. Toen, b(j de stand 4-1, moesten nog vijf partijen gespeeld worden. Vijf partijen waarvan die van A. W. v. Zoelen tegen Leo Lucas wel de mooiste was. Vijf partijen die stuk voor stuk zo spannend waren dat iedere einduitslag mogelijk was. Een ruime overwinning voor Scylla zou dan ook net zo recht vaardig geweest zijn, als de 6-4 ne derlaag die nu geleden werd, een nederlaag waarover echter niemand lang zal treuren. Ook het tweede team moet niet lang stil blijven staan bij de 6-4 ne derlaag tegen St. H.T.S.B. Want ook zaterdag gingen weer veel wedstrijden door gebrek aan routine verloren. En dat is een ge brek dat de spelers zichzelf moei lijk kunnen verwijten. Deze keer was Theo Bakker het best op dreef door zowel Robbie als Peter Joëls te ver slaan. Karei en Peter v. Schie klop ten ieder Robbie Joëls. Bij St. H.T.S. B. was Bert Onnes met drie overwin ningen weer eens de beste man. Voor de meeste hoofdklasse teams is de derde competitiedag gunstig verlopen. Voor T.O.V. begint het er wat rooskleuriger uit te zien. In Deven ter werkte men tegen Swift een 5-2 achterstand weg. Ger v d. Ploeg kwam daar bij tot zijn eerste over winning. Ruud van Alkemade won driemaal en als ook Ted v. d. Ploeg nog beter in vorm komt heeft dit team nog alle kansen. Docos veegde Kluis met 9-1 van tafel waarbij alleen Gerard v. d. Klaauw een partij verloor. Scylla 3 heeft bij Jeep een keurige overwin ning behaald. Zaterdag was H. Chrispijn wederom met drie over winningen de beste man. De Treffers hadden hun goede vorm van de laatste weken blijkbaar thuis gelaten. Want de nederlaag te gen AMVJ 2 is er een om snel ver geten en om uit te wissen inde thuis wedstrijd. Bert Schoofs (l) in moeilijk heden tegen Anton-Will van Zoe len. De jeugdige Scylla-speler zou in 2 games zegevieren. (Foto Holvast) Handbalcompetitie LEIDEN Dat H.V.L het in de regionale tweede klasse (veldhand- bal) dit jaar heel moeilijk zal krij gen zal iedereen die gisteren de wed strijd van de roodwitten tegen LT- mond heeft gezien wel duidelijk zijn geworden. Op Roomburg toon den de gasten zich in hun sterk op solistisch werk afgestemde spel over de gehele linie de meerderen van de eerste garde van de thuis club. Daarom mag voor Kees Lucas c.s. de einduitslag (6-10 nederlaag) niet onbevredigend worden genoemd. Misschien dat niettegenstaande het onbetwist betere handbal van IJ- mond toch enkele roodwitte suppor ters huiswaarts zijn gekeerd met de gedachte, dat verlies in deze ont- Door Frank Bonte moeting hoe dan ook niet nodig was. Wij zouden daar in zoverre willen meegaan dat H.V.L. inderdaad weer faalde in het benutten van geboden kansen. Ter illustratie: twee straf worpen bleven zonder resultaat! Een positief punt in het optreden van H.V.L. was dat het dribbelpa troon in de aanval achterwege werd gelaten. Het overgaan op een ander speltype zal niet eenvoudig zijn maar zal voor H.V.L. zonder twijfel in de toekomst betere prestaties ge ven. De dames van Foreholte (7 hand bal) boekten hun vierde zege in suc cessie. In Den Haag moest A.H.C.'28 er met 3-7 aan geloven. Met de rust stond de Voorhoutse ploeg met 4-2 aan de leiding. Aanvallend wilde het bij Foreholte ditmaal niet zo best lukken. Vooral wat betreft het af maken van de over het algemeen goed opgezette aanvallen. Defensief beheerste Foreholte de strijd volko men. De Voorhoutse treffers kwa men van Hannie Boskamp <3), No- ra van Niekerk en Annemieke de Bruyn (beiden 2). De heren van Apollo zUn danig ver sterkt door de komst van de oud- Operatie '55spelere Thijs de Haan. De Lanoy. Koets en de ex-Rapiditas kanonnier Sannes. Dit geïmporteer de kwartet zorgde voor het leeuwen deel van de doelpunten tegen Wings, dat met 5-19 een ongezouten pak slaag in ontvangst mocht nemen. Ex-international De Haan scoorde 7 maal!. Voor een nog grotere score teken den de heren van H.V.V. '70. De Voorschotenaren stuitten in de eer ste helft op hardnekkig verzet van M.M.O., hetgeen resulteerde in een 5-5 ruststand. Na de hervatting ech ter tapten de pupillen van coach- trainer Hoops uit een geheel ander vaatje. M. M. O. werd volledig over speeld en mocht tenslotte met de 6- 20 nederlaag nog blij zijn. M.S.V. uit Noordwijk kwam tegen Kwiek Sport wat de doelpunten betreft e- venzo aan zijn trek. Walter Gortz vond 7 maal het net achter de Haagse doelman en bij dit respecta bel aantal voegden de gebroeders Koelewijn en Stroomer samen nog 14 treffers, hetgeen het totaal aan tal doelpunten voor MSV op 21 bracht. Kwiek Sport kwam niet verder dan 13. De dames van H.V.L. gaan ln hun afdeling van de 7-handbal-compe titie na 5 wedstrijden fier aan de kop van de ranglijst. Gisteren werd op Roomburg afgerekend met E.HC. 2. Met de rust was de stand voor de gasten nog overbrugbaar, 4-2 voor H.V.L. maar na de hervatting liepen Wil van der Drift c.s. snel uit via aantrekkelijke combinaties en dit maal zeer 6cherpe 6choten. Het werd 9-5. De wedstrijd tussen de dames teams van HW'70 en Apollo stond ln het teken van de defensie. Van daar de lage score van 3-1 voor H. V.V.'70. Met de rust stond de Voor- schotense formatie voor met 2-0. De dames van Jong Ade bleven de reserves van Union Sport de baas met 7-4, Northa won van D.S.O. met 9-3 ln een ontmoeting, waarin de Noordwijlose ploeg over de gehele linie veel sneller was en de reserves van Foreholte moesten M.M.O. met 6-10 de eer laten.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 9