toen hij dat wilde... ddy Merckx 'vertrok' Zandvoort Hezemans in de duinen geduwd op Leidse hockey-dames zijn op de goede weg Geen erg beste generale' van het hockeyteam Angst blijkt van DIOK ongegrond 197lPAG 11 OKTOBER 1971 PAGINA 7 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD Super Prestige Pernod PARIJS Na zijn overwin ning in de Ronde van Lombar- dije heeft Eddy Merckx zijn voorsprong in het klassement om de Super Prestige Pernod vergroot tot 430 punten op num mer twee, de Zweed Gösta Petterson. Klassement: 1. Merckx (Bel), 570 pnt; 2. G. Petterson (Zwe) 140; 3. Guimard <Fra> 110; 4. Gimondi <It.) 103; 5. Zoetemelk Ned) 100; 6. Van Springel (Bel) 90. men finale is-beker lotte De Ver. Staten heeft lewedstrijd van het toernooi Davis-beker met 3-1 gewon- n Roemenië. Het laatste en- tussen Frank Froehling en stase werd door een zware re- onderbroken toen Nastase wsprong had van 6-3 en 2-0. n werd de partij niet te her- ie wedstrijd als uitge- te beschouwen. tl Okker is als enige niet- doorgedrongen tot de hal van het internationale in Vancouver (Can), waar van 50.000 dollar, on- gulden te verdelen is. in de kwart-finales eplaatste Zuidslavlër Niki grote moeite. Zowel in de in de tweede set had beslissende spel nodig om na 6-6, te winnen. Okker halve eindstrijd uitkomen Laver. In de andere hal spelen Roy Emerson en ZAND VOORT De Nederlandse Autorensportvereni- ging heeft gisteren het seizoen afgesloten met het behan delen van verschillende protesten, opgevallen en tenslotte ook nog met de Nederlandse kampioenschappen in de ver schillende klassen. Pakt op al les I Zelfs op alle oudo olieverflagen. Superlatex Muurverf va., De met veel spanning tegemoet ge ziene wedstrijd tussen 13 gelijk waardige Fords Escorts 1300 met evenveel Engelse coureurs, bracht wat verwacht werd. Een kopgroep van vijf tot zes man wrong zich op de vreemdste manieren door de bochten, botsten tegen elkaar of ver dwenen soms even in het zand. Ge lijk een tros druiven schoof het vijf tal over het circuit totdat op de streep Nic Brittan met miniem ver schil won. Sensatie zou komen tijdens de wedstrijd boven de 1150 cc. Han Aker sloot had het bepaald niet gemakke lijk, maar sleepte toch het kam pioenschap binnen. Fel werd achter HAAG Met enige angst, die achteraf ongegrond bleek, rugbyclub DIOK, in het rugby-walhalla van Nederland (het nplex van de Haagse Rugby Club)aan tegen HRC 4. [DIOK won na een 3—0 achterstand moeiteloos met 3—24. De Lei- tars begonnen wat schuchter en kwamen in de 15e minuut met achter na een benutte strafkick. De UT van Bob Delprado 4) betekende het begin van een DIOK-offensief, dat nog vooi rust werd uitgedrukt in een 38 voorsprong (try van Hans lörtz). Na de hervatting maakte DIOK korte metten met de Hage- ars en liep via Hans Warmerdam en Bob van Lierop (conversie) t tot 3—14. Het verzet van de Hagenaars was nu gebroken en een F en goed converteren van Wil Rijsdam bepaalden de eindstand 3-24. hem gestreden door Toine Heze- mans. Bob van der Sluis en Nico Chiotakis. De laatste viel terug, her stelde zich echter en drong zich tus sen de elkaar niets toegevende Heze mans en Van der Sluis. De strijd werd onaangenaam toen Hezemans bij het uitkomen van de Tairzanbocht in de duinen werd ge duwd. Volgens velen door Van der Sluis, die aJls kampioen werd uitge roepen in de groep 1150 tot 1300 cc. Protesten van Hezemans en Ver- beeck volgden en later ook Van der Sluis. Door nog onbekende oorzaak, ver moedelijk een mechanisch defect, raakte Peer Mulder in de formule V- race in de tweede ronde in de hek ken. Hij kreeg een hersenschudding, oogletsel en verwondingen aan het gezicht. Hü is in het Elisabeth zie kenhuis in Haarlem opgenomen. Van zijn wagen bleef een wrak over. Ook Paul Verhey kwam b\j het uitkomen van de Tarzanbocht op zijn kop te staan. Zijn wagen vloog in brand, maar Verhey stapte er ongedeerd uit. De sportcommissarissen kenden protesten van Toine Hezemans oe Belg Verbeeck tegen het rijden van Bob van der Sluis toe en be paalden de strafmaat op 1000 gul den. De uitslag bleef echter gehand- naafd. Uitslagen: Formule Ford: 1. Huub Vermeulen; toerwagens tot 6500 gulden: 1. Ton Coronel (Simca); 6500—7500 gulden: 1. Ubbo Hempe- nius (NSU)7500—8500 gulden: 1 Henk Post (Opel Kadett); toerwa gens, groep 1: 11501300 cc: 1. Bob v. d. Sluis (Alfa Romeo); 13002000 1. Han Akersloot (Ford Escort) boven 2000 cc: 1. Paul Verbeeck <in Opel Steinmetz); tot 1000 cc: 1. Rob Dijkstra (Flat Abarth); 10001150 cc: 1. Van Oorschot (Audi NSU); Sportcars prototype: tot 1300 cc: 1. Artu Banting (Royale); boven 1300 cc: 1. Henk Bosman (Chevron b 8); monopostos: 1. Huub Vermeulen Ryal super v), Formule V: 1. Jelle Hingst (Kaimann MK Bell). Zege voor UVS; Lugdunum en LFC verliezen LEIDEN UVS. Lugdunum en LFC hebben de voetballoze zondag gebruikt voor het spelen van oefen wedstrijden. UVS won thuis van het Delftse DHC met 21. Kees Kar stens opende in de eerste helft de score. Na de gelijkmaker (een kwar tier na rust) bepaalde Leo Holl de eindt .and op 21. Lugdunum ging in Wassenaar tege Pieter Donath schoot de Wassenaar der formatie naar een 30 zege. LFC heeft het tegen vierdeklasser HVV niet kunnen redden. De geelzwarten verloren op eigen veld met 12. Pe ter van Laarhoven scoorde voor LFC. Twee tegen één: Nico Chio- j Hezemans in de tang. Even later takis (voorgrond) en Bob van der zal de Eindhovenaar de duinen Sluis (achteraan) nemen Toine1 in worden gereden LEIDEN In de hockeycompeti- tie kwam Leiden niet verder dan 'n doelpuntloos gelijkspel tegen HBS. Noordwijk speelde ook al gelijk. Na een aanvankelijke 1-0 voorsprong moesten de Noordwljkse heren Tem po toch nog één punt toestaan. Fo- rescate kwam tot eenzelfde re sultaat bij De Reigers. Alleen Room burg boekte tegen Myra de volle winst (2-0). De dames van Leiden (3-1 tegen Dordrecht) en Noordwijk (4-0) tegen Alecto» behaalden ruime overwinningen. Roomburg en Fores- cate (respectievelijk tegen Ring Pass en De Reigers) eindigden zoals ze be gonnen: 0-0. In een fantasieloze wedstrijd kwa men de heren van Leiden niet ver der dan een 0-0 gelijkspel. Er werd uiterst mat gespeeld en kansen wer den er niet geschapen. Noordwijk heeft de gehele wed strijd een veldoverwlcht gehad en de 1-0 voorsprong (doelpunt van Frans Carel Kroes na een solo van Ruud Vlek) tekende het krachtsverschil onvoldoende af. Uit een van de wei nige tegenaanvallen wist Tempo in de laatste minuut te scoren, om zo doende toch nog een punt mee naar huis te nemen. Roomburg werd bij Myra in de eerste helft behoorlijk in de verde diging gedrongen. Het doelpunt van Staf Linthorst-, vlak voor rust, was het startschot voor een offensief, dat via Gerrits tot de 2-0 zege leidde. Bij De Reigers Forescate was de eindstand al bij de rust bereikt. Rik Kooper nivelleerde de snel opgelopen achterstand uit een strafcorner. De paal van het Reigers-doel stond tot tweemaal toe een zege van Forescate in de weg. De streekderby Alecto Alphen eindigde in een krappe 0-1 zege voor Alphen. Rirdessa scoorde het enige doelpunt. Dames De dames van Leiden hebben de goede weg gevonden. Lelden kwam al snel voor na een velddoelpunt, maar Dordrecht kwam na een straf- corner gelijk: 1-1. Even later scoor de Leiden uit dezelfde situatie 2-L Uit een rebound na een strafcorner kwam Leiden op 3-1 en wist via goed verdedigen, onder aanvoering van Dorothy Binneband, deze voor sprong te behouden. De Noordwijk-dames schoten er tegen Alecto lustig op los. Voor de rust schoten Hanneke Baak (uit een 6trafbully) en Maaike Goudrlaan Noordwijk naar een 2-0 voorsprong. Na rust vergrootten Hanneke Baak en Louise Fraterman de voorsprong tot 4-0. Geen doelpunten vielen er te be jubelen bij Ring Pass-Roomburg en De Reigers-Forescate. De dames van Roomburg ondervonden veel hinder van het hoge gras bij Ring Pass, waardoor het snelle spel niet tot ontplooiing kon komen. Alphen verloor kansloos bij Qui Vive met 5-1. Mevr. De Blois reddt de Alphense eer. wereldkampioen slaagt waar hij in 1966 1968 faalde: zege in de Ronde van Lombardije Goed debuu t Ties Kruize Algemeen klassement: 1 Ocana (Spa) 22.59.3. 2. Merckx (Bel) 23.10.3, 3. Agostiho (Por) 23.25.1, 4. Van Springel (Bel) 23.31.0, 5. Gimondi (Ita) 23.32.0, 6. Thevenet (Fra) 23.33.3, 8. Zoetemelk (Ned) 2344.1 fenigde Staten Lausanne wielrenner Luis Oca- steren de jaarlijkse wieier- "Dwars door Lausanne", i etijdrit (55150 meter) als met gelijktijdig ver meter) verwees hij wereld- Eddy Merckx naar de De Nederlander Joop eindigde in het algemeen feut als achtste. AMSTELVEEN Geen erg beste "generale" van het Neder, landse hockeyteam voor Barcelona, zaterdagmiddag in het Wa- gener-stadion in Amstelveen, tegen het technisch sterke Kenia, dat met 1—2 zegevierde. Bepaald ook een ongelukkige wed strijd voor Oranje. Kort na rust moest aanvoerder Heiko van Staveren met een ernstige blessure aan het gezicht per bran, card van het veld worden gedragen. Revanche Fedor den Hertog heeft zich zon- dag enigszins gerevancheerd voor zijn nederlaag in de tijdrit van de Ronde van de Toekomst tegen we reldkampioen Regis Ovion. Zondag versloeg Den Hertog in Merlin Pla- op indrukwekkende wijze de top van de Franse amateurtijdrenners in de Grote Prijs van Frankrijk. Den Hertog reed de 52 kilometer in 1 uur 16 minuten en 19 seconden en had meer dan tweeëneenhalve mi nuut voorsprong op zijn naaste con current Regis Ovion. De uitslag is: 1. Fedor den Hertog 52 km in 1.16.19, 2. Ovion (Fra) 1.18.54, 3. Fin (Fra-) LÏ9.08, 4. Verreydt (Bel) Het voorspel van de ontsnap- Ronde 1.19.24, 5. Duchemin (Fra) 1.19.38, 6. ping van Eddy Merckx in de I de een Lund (Den) 1.20.22. van Lombardije: tijdens j klimming zijn alleen nog de Ita- te kilometers van de be- lianen Armani (l), Maggioni en Polidori (r) in zijn buurt Voor "gouden jubilaris" Nico Spits was de vijftigste interland al even min een opwekkend gebeuren. Ten gevolge van een formidabele blun der van deze "achtervanger" kwam pal na rust het tweede doelpunt van Kenia tot stand. Pas na deze incidenten ontwaakte de nationale ploeg uit zijn lethargie en begon verwoed aan de "achtervol ging". Als verrassende kopman ont popte zich daarbij debutant Ties Kruize van HHIJC. die de 2500 toe schouwers tot wild enthousiasme bracht met zijn weergaloze acties. De 18-jarige Hagenaar was het ook, die de enige treffer, tien minuten voor het einde, voor zijn rekening nam. Verscheidene Nederlandse straf cor ners waren voordien onbenut geble ven door onvoldoende uitvoering van Coen Kranenberg en Nico Spits. De strafcorner werd ditmaal geplaatst naar Kruize. die feilloos in de linker benedenhoek knalde. Door Piet Kienhuis Ties Kruize had zich ook vóór rust al de grote animator in de Neder landse spits getoond, met technisch verbluffende rushes en harde scho ten. Zelfs een routinier en technicus als Frans Spite had nu en dan moei te Kruize in zijn flitsende acties te volgen. De derde spits, linksbuiten Ir ving van Nes opvolger van Jos Chris - tis) schoot echter duidelijk in door tastendheid tekort. Sensatie op het circuit De eerste die Ties Kruize na af- loop van dit grandioze debuut com plimenteerde was zijn eens zo be faamde vader, Roepie. "Goed ge daan", prees hij simpel. Er was ook een forse handdruk van Ties' grote voorganger, Kick Thole. Kruize had echter het niet geringe voordeel dat hij van de Keniase atleten weinig mandekking ondervond. In Barcelona zal hij ongetwijfeld nog voor hetere vuren komen te staan, maar het optreden van de Jeugdige Hagenaar kan daar onge twijfeld met vol vertrouwen worden tegemoet gezien. Voor rust lag het tempo niet erg hoog, maar Nederland scheen de strijd vrij gemakkelijk te beheersen dankzij ook goed stuwend werk van Jeroen Zweerts. Twee minuten voor de pauze kwam Kenia echter toch op 01, uit een voorzet van Tarlochan Chana, waaruit Ruvinder Singh via doelman Buij inkogelde. Vlak na de hervatting scoorde dezelfde speler opnieuw, dankzij volkomen falen van Nico Spits, waarna tot overmaat van ramp Heiko van Staveren werd ge- Ii;!nniH3)ltlKili.lli.!ii)l;!IIIIIliiiffli;!ill!iaillliHIHillU1illl!ilUllflllllH0tHniIBHffillii:.'biia Het Nederlandse hockeyteam, dat morgen naar het toernooi om het wereldkampioenschap in Barcelo na vertrekt, zal zijn aanvoerder Heiko van Staveren moeten missen. De klap met de stick tijdens de wed strijd tegen Kenia heeft vrij ernstige gevolgen gehad. Zijn linkeroogbol werd beschadigd en de contactlens die Van Staveren droeg was zelfs doormidden gebroken. Voorts had hij een snede op het ooglid, onder het oog en een diepe langs de neus. Vandaag zal Van Staveren in een ziekenhuis in Utrecht nader worden onderzocht en wordt er beslist of operatief ingrijpen gewenst is. Zijn plaats in het nationale team zal worden overgenomen door Marinus Dijkerman van HGC uit Den Haag. veld door een harde klap met een stick vol in het gezicht. Dit was ove rigens geen gevolg van onsportief spel. Bart Taminiau kwam hem vervangen. Er kwam nu eindelijk tempo en vuur in het spel, met Nederland het meest in de aanval, dankzij onder meer stuwend werk van André Bolhuis. De combinaties in het Oranje-team lieten echter nogal eens te wensen over, waardoor het geraffineerde spel van Kruize niet volkomen tot zijn recht kon komen. Joop Zoetemelk elfde. Slechts twintig renners haalden (Bel) de 266 km Biltossi (Ita) op 3.31, 3. z,t., 4. Houbrechts ens (Bel) z.t. 6. Mag- 7. Ziolioli (Ita) op de Vlaeminck (Bel) (Ita) z.t., 10. Polido- Joop Zoetemelk (Ned) Zaterdag 9 oktober 1971 is wereldkampioen geslaagd waar hij in 1966 en 1968 faalde, dan een halve minuut won hij de Ronde van laatste „klassieker" van het wegseizoen en de zwaarste eendaagse wedstrijd ter wereld. Na de plaatsen in MilaanSan Remo en LuikBaste- was het de derde keer dit jaar dat Merckx wegwedstrijd op zijn naam bracht. daar nog zijn over- in de Ronde van ParijsNice en de race •ereldkampioen in Men- op, dat wordt het duide- Merckx nog niets aan ingeboet. 1 evan Lombardije over van 266 kilometer van Como, heeft Merckx volledig zijn wil aan de beklimming d'üntelvi (216 km) behulp van Molteni's c elkaar enyontsnapte wilde. Weldra had hij van drie minuten en ondanks de inspannin- als Raymond Petterson, Gimondi en 3.31 minuten. De twee voor de Italiaan Franco profiteerde van de on- Kan de Belgische sprin- rbeek tijdens de laatste

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 7