Jong Oranje stelt ondanks^ 2-1 zege ernstig teleur j E JEZEK EN HARTMANN 'BEKEKEN' WOLVES Hans Vul tink valt terug Dit elftal kan het 80pet. beter Zwak op het middenveld w Scorebord ITALIË WIJST ZWEDEN TERUG PAGINA LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD TILBURG Jong Oranje mag zich vrijwel zeker groepswinnaar noemen in 't Europese landentoernooi voor ploegen van spelers onder 23 jaar. De 21 zege die de formatie van Arie de Vroet zaterdagmiddag in het gemeen telijk stadion van Tilburg boekte op Oost-Duitsland maakt het immers zeer onwaarschijnlijk dat Jong Oranje nog van de eerste plaats zal worden verdrongen. Theoretisch is Zuid-Slavië daartoe nog in staat. De ontmoeting met de Oostduitsers zal dan komende week tenminste een 50 zege moeten opleveren. Een score die in internationaal topvoetbal bijzonder onwaarschijnlijk is. Met deze constatering is eigenlijk ten teleur. Arie de Vroet zei het eu- het belangrijkste van de wei- phimistisch: ..Je mag toch wel stel- nig boeiende ontmoeting, voor 15.000 len dat dit elftal tachtig rpocent be- Het omstreden openingsdoel-,Hoekema gaat uithalen. Egel toeschouwers gespeeld, gezegd. Jong; ter kan soelen". Een uitspraak, die punt van Jong Oranje: Oekie] protesteert al voor buitenspel... Oranje stelde vrijwel op alle pun- hoe goed bedoeld ook. in feite ver nietigend was voor het spel van zijn J pupillen. Nederlands grootste zwakte j lag op het middenveld. Tegen de WOLVERHAMPTON Conclusie van trainer Jezek en ma nager Hartmann na afloop van de competitiewedstrijd Wolver- hamptpn WanderersSouthampton (42): de Wolves zijn een voor de FC Den Haag geen onoverwinnelijke tegenstander. Zij stelden dat op Molineux (zaterdag 24.000 toeschouwers) met een zekere opluchting vast. Maar tegelijkertijd waren zij wel zo verstandig zich niet te laten verleiden de realiteit uit het oog te verliezen. Want zó de Engelse wolven kun nen worden gevangen, zal dat slechts listig en met de grootste hard-nekkigheid kunnen gebeuren. En dan zal tevens, en in ieder geval een oplosssing moeten worden ge vonden verschrikkelijk gevaarlijke Derek Dougan 'een veredelde Bram Appel) in toom te houden. Door Wim Schild Derek Dougan („Ik ben 31, mijn voetballeeftijd", maar volgens En gelse Journalisten 33 of 34) is voor al de laatste weken in wel zeer bij zondere vorm. In de laatste vier wedstrijden scoorde hij (typische stormram, altoos doorgaand, lang, een zeer aanvaardbare techniek, hard onverwacht schot in beide be nen. keihard in de persoonlijke duels zowel in de lucht als op de grond en opvallende startsnelheid in de eerste meters) niet minder dan acht doelpunten, waar onder twee hattricks. De overige twee doelpunten realiseerde hij zaterdag middag tegen Southampton; de eer ste gelijkmaker (1—1) beheerst met de buitenkant van de voet in vrije positie op enige meters afstand, de tweede gelijkmaker (22) na ze ventien minuten in de tweede helft met een flitsende uithaal vanaf de zestienmeter-lijn nadat zijn onmid dellijke tegenstander McGrath on verwacht ten val was gekomen. Maar ook de twee doelpunten die in de laatste tien minuten na een hels offensief de overwinning bij de I Wolvers brachten, ontstamden door I toedoen van The Doog (Ierse inter- I national en voorzitter van de Engelse 6pelersbondDe leidinggevende j treffer nadat hij uit een voorzet j van de teruggetrokken opererende linksbuiten David Wagstaffe zoda nig tegen McGrath opklom, dat deze in een impuls de hand aan de bal sloeg. Linksachter Derek Parkin (de op een na duurste achterspeler van Engeland, in februari 1968. voor 80.000 oude ponden van Hudderfield Town aangekocht» benutte de straf schop in tweede instantie3—2. En Derek Dougan had eveneens de voet in de slottreffer (4—2), toen een alle risico's nemend Southampton (in de eerste ronde van de UEFA Cup uitgeschakeld door Atletic Bil bao) volkomen uit positie was ge raak en een Wolves-combinatie on der aanvoering van Dougan die on derneming koel afstrafte. De visie van Lau van Ravens, bijna veertien dagen geleden scheidsrech ter in Portugal bij het UEFA Cup duel Academica CoimbraWolver- hampton was volkomen juist toen j hij ons destijds rapporteerden: „De Wolves spelen keihard, maar niet gemeen en Dougan, hun midden voor, is hun gevaarlijkste speler". Bewondert Eddy Hartmann na het uiterst boeiende spektakel, dat mede werd veroorzaakt door de steeds aanrollende golven van handgeklap en strijdliederen van de Engelse supporters; „Technisch zijn wij misschien zelfs nog wel wat beter dan de Wolves, maar met wat een Inzet spelen die lui. Het is onge looflijk". Zodat de FC Den Haag een zware, maar desondanks toch niet geheel onoverkomelijke tweekamp van twee partijen te wachten staat. Waarin niet. alleen in het Zuiderpark. maar zelfs ook in de Midlands mogelijk heid op succes aanwezig is. Hart mann's niet. geheel illusoire hoop: „In Den Haag een 2- 0 overwin ning, in Wolverhampton een 42 nederlaag. Dan gaan we door onze twee doelpunten in de uitwedstrijd tóch naar de volgende ronde". Want bij alle geweld dat de Wolves ontketenden was de kwetsbaarheid van hun defensie evident, al misten zij zaterdag in het centrum van de verdediging hun organisator Frank Munro die een liesblessure heeft opgelopen. Wat niet wegneemt dat Wolver hampton. ook vóór zijn afwezigheid, met zeventien tegendoelpunten een van de meest gepasseerde verdedi gingen van de First League telde. Ondanks het feit dat het de zesde plaats inneemt! Toch kansen dus voor de FC Den Haag. doelman Phil Parkes immers toonde zich bepaald niet altijd even safe. vooral niet bij lage ballen, en j de beide achterpelers Bernard Shaw j (nee. geen familie) en dure Derek j Parkin bleken zeker niet altijd on- i passeerbaar. al maakte Parkin een aanmerkelijk sterkere ;idruk dan zijn collega op rechts. FC Den Haag zou zijn acties ('u-halve voor al op links moeten ontplooien. Aan die zijde weliswaar imponeerde aan vankelijk de wat teruggetrokken middenvelder en aanvoerder Mike Baily. maar met name in de tweede helft viel hij zo te zien door condi tiegebrek wat terug. Het is duidelijk: FC Den Haag kan tegen de Wolves Harry Hestad ze ker niet missen. En in ieder geval één probleem voor Jezek: een strin gent consekwente mandekking voor Derek Dougan. Maar wie o wie zal hij daarmee moeten belasten? Stand in groep 7: Nederland 4 2 1 1 5 9—7 Zuid-Slavië 3 1113 4—6 Oost-Duitsland 3 1 0 2 2 44 volkomen tekort bij de opbouw van de aanvallen. Zeker voor rust. toen Jan Boskamo een zwakke partij speelde. De spitsspelers werden daar door te weinig in het spel betrok ken. De numeriek sterkere Duitse verdediging had weinig moeite om de Nederlandse aanvallen te onderbre ken. De gevaarlijkste momenten ontstonden nog als rechtervleugel, verdediger Dick Schneider, duidelijk de beste man bij Jong Oranje, naar voren trok en de Duitse defensie Een dekkingsfout werd de Duitse jeugdploeg na achttien minuten noodlottig. Met een gave pass door sneed Ruud Krol de verdediging. waarna Hoekema 'uit buitenspelpo sitie?) de bal uit de vlucht hard en diagonaal inschoot; 1—0. Ook na die treffer kwam Jong Oranje amper tot goed opgezette aanvallen. Verrassend liep Nederland enkele minuten na de hervatting door Ruud Geels uit tot 2—0. Op de tri bunes had het er alle schijn van dat een Nederlandse aanval was afgesla gen. toen arbiter Verbeke na even naar zijn grensx-echter te hebben ge keken naar het midden wees. Doel man Schneider had de inzet van Haan gekeerd, waarna Geels in schoot. Ook dit schot vond een Oost- duits been op zijn weg. De zeer re solute Franse grensrechter had echter geconstateerd dat de 'oal het doelvlak was gepasseerd en sprintte weg in de richting van de midden- j lijn, een actie die Verbeke onmid- j dellijk op waarde schatte De ontmoeting in de Oostduitse' ploeg Kwamen de wisselspelers Po.n- 1 merrencke en Johannsen in het veld kreeg op slag een geheel ander ka rakter. De gasten lieten hun sterk j vei-dedigende tactiek varen, hetgeen na een goed kwartier al in een tref fer had kunnen resulteren. Neeskens de laatste verdediger van Jong Oranje gleed uit terwijl de bal over zijn hoofd ging. Te laat zag doel man Reitsma het gevaar, waardoor Johannsen de bal in bezit kreeg in Ruud Krol in de aanval voor Jong Oranje: tussen drie Oost duitsers IEgelHaf fier en Enge) het niemandsland tussen Neeskens en de Nederlandse doelman. Johann sen bleek echter te verrast om met een kopstoot te kunnen scoren. De Oostduitsei's zouden even wel hun doelpunt krijgen. Dat ge beurde in de 22ste minuut. Een pass van Rau bracht Johannsen in vrije positie voor Reitsma. Op het diago- CEULEMANS HEEFT LEIDING MUUR VAST IN HANDEN AMERSFOORT Hans Vultink heeft in de kleedkamer van de Markthal in Amersfoort een stret cher staan, waarop hij nu en dan even de leden strekt en probeert zijn concentratie terug te winnen. Veel tijd is daarvoor overigens niet, want het monster-toernooi van zeven da gen om het persoonlijke Europese biljartkampioenschap vijfkamp geeft de zeven spelers slechts erg weinig rust. De Nederlandse vertegenwoor diger is er in het weekeinde dan ook niet ongeschonden van afgekomen. NEDERLAND TEGEN SCHOTLAND DEN HAAG Op woensdag 1 de cember zal het Nederlands elftal in Nederland een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen Schotland. De plaats waar gespeeld zal worden is nog niet bekend. Gisteravond telde hij al vier neder lagen, waardoor zijn fraaie tweede plaats na twee dagen, achter titel- Door Piet Kienhuis verdediger Raymond Ceulemans, niet meer kon worden gehandhaafd. Vultink zuchtend: „Het gebrek aan training laat zich nu toch gel den. Ik ben gewoon niet gewend zo veel caramboles achtereen te fabri ceren. Lichamelijk houd ik het wel vol. maar geestelijk raak Je ver moeid". De ehige man, die wel onbelem merd de caramboles aaneenrijgt, is de Belgische matador Ceulemans al moest hij zondagmiddag het eerste puntje prijsgeven en wel aan zijn landgenoot en wereldkampioen vijf kamp, Ludo Dielis. Dat gebeurde in het kader 47/2, toen Dielis in de na- beurt alsnog remise maakte met een serie van 53 Overigens reglementair niet he lemaal correct, want toen op zeker moment de scheidsrechter „vast" an nonceerde, controleerde de Belg de Juistheid daarvan al leunend op de matchtafel, het geen niet is toege staan. Ceulemans tilde echter niet zwaar aan dit ene punt verlies, aan gezien hij de leiding na drie dagen muurvast in handen heeft. Ge zien zijn reputatie en zijn gewoonte om dagelijks wél veel caramboles te scoren, zal er heel wat moeten gebeu ren wil de Belgische grootmeester van de troon der veelzijdigheid wor den gestoten. Hans Vultink is overigens niet de enige die tot nu toe averij heeft op gelopen in deze slijtage-slag. Ook al le andere spelers hebben al vier of meer nederlagen te slikken gekre gen Onze landgenoot zat zaterdag in h 47/2 tegen Ceulemans muurvast, hoewel de Belg toch nog zes beur ten verbruikte '400-105). In het 71/2 bereikte Vultink tegen de Spanjaard José Galvez nog remise in de na- beurt. maar pas na dertien beurten. Gisteren raakte hij nog meer op het hellende vlak door nederlagen tegen Dielis 'in het libre), Dufetelle '47/2) I en tegen Ceulemans Dielis had tegen hem slechts twee beurten nodig voor de 500 vrije sto- j ten (serie van 495). Vultink kwam niet verder dan zes caramboles. Te- gen de ex-prof Dufetelle ging hij ten onder met 400-226 in zes beurten. Gisteravond verrastte Vultink. na een ronde vrijaf te hebben gehad, echter door Ceulemans de eerste ne derlaag in dit toernooi toe te dienen. Dat gebeurde in het kader 71/2 in zeven beurten '206-300'. Stand na twaalf partijen: 1. Ceulemans 21 pnt.: 2 3 Dielis en Vultink 14 pnt.; 4/5 Dufetelle en Müller 12 pnt.; 6. Galvez 9 pnt.; 7. Weingartner 4 pnt. Tafeltennis De Nedeiiandse ta feltenniskampioen by de dames Mars Energie Stars, tot voor kort REA uit Amstelveen, is door een verrassende 52 overwinning op de Bulgaarse kampioen Potshtenez uit Sofia dooi - gedrongen tot de tweede ronde in het j toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. Zeilen De Braziliaanse zeiler I Jörg- Bruder heeft voor de tweede keer in successie de Finn Gold Cup en daarmee de wereldtitel in de i Finnjollenklasse veroverd. Bruder werd in de zesde race op het meer J van Ontario in Canada tweede ach- j ter de Amerikaan Carl van Duyne, I die in het eindklassement op de tweede plaats kwam. Getuigen laten verstek gaan in Bundesliga schandaal BONN (GPD> Een dag na dat de aanklager de zwaarst mo gelijke straffen had geëist, is het zondag in de derde ronde van het Westduitse "Bundesliga- schandaal" tot verrassende vonnissen gekomen. Alle be schuldigden werden vrijgespro ken. omdat de bewijzen niet >vertuigend genoeg zouden zijn reweest voor een veroordeling. Voor het sportgerechtshof yan de Duitse Voetbalbond noest de vereniging Rot-Weiss Dberhausen zich verantwoor- len. evenals haar president Maassen en de vroegere trai- aer van de club Preissler Voorts was ook de inmiddels le venslang geschorste keeper Manglitz van FC Köln aange klaagd. Het indertijd in degra datiegevaar verkerende Ober- hausen zou op 22 mei door om koping van FC Köln hebben ge wonnen (4—2). Aanklager Kindermarm is van oordeel geweest ovei-tuigend te kunnen aantonen, dat de over winning inderdaad voor een be drag van 20.000 30 000 mark is gekocht. Aan Keulse kant zou daarbij ook deze keer Mang litz een hoofdrol hebben ge speeld. Kindermann eiste dat Oberhausen zou worden veroor deeld tot degradatie aan het einde van het huidige seizoen. Maassen en Preissler zouden beiden levenslang moeten wor den geschorst en Manglitz zou diezelfde straf nogmaals die nen te krijgen. Dat voor het eerst vonnissen werden geveld, die volledig in te genspraak zijn met dè eisen is een gevolg van de onbetrouw baarheid der getuigen, een za kenman en een kapper, die bij de transactie als tussenpersonen dienst hebben gedaan. Beide ge tuigen verschenen niet voor het tribunaal in Frankfort, evenmin als Manglitz. Het sportgerechts hof kon hem niet verplichten te verschijnen. De rechters hebben de getui genverklaringen niet betrouw baar genoeg geacht en zich daarom verplicht gevoeld zich ten gunste van de beschuldig den te beslissen. De mogelijk heid bestaat dat aanklager Kin- dermann tegen deze uitspraak in beroep gaat nale schot dat volgde reageerde de amateur-doelman juist iets te laat. Onstuimig trok Jong Oranje hierna ten aanval, de uiterst harde tackel al lerminst schuwend. Ook die vecht lust heeft de ontmoeting niet kun nen redden. Het bleef een weinig boeiende wedstrijd, die zich voort sleepte naar het eindsignaal. Eve veerden de tribunes nog op .Dat ge-1 beurde toen Ruud Krol bij verrassing [e een schot afvuurde, dat echter af- stuitte op de paal. Bondstrainer De I roet: TILBURG "Ik ben meer tevre den over het resultaat, an over de wedstrijd", zei bondstrainer Arie de Vroet na afloop van de wedstrijd Jong Oranje-Oost Duits land eerlijk. "Je mag toch we) stellen dat dit elftal tachtig pro cent beter kan spelen". De opbouw van de aanvallen viel me tegen. Op het middenveld liep het niet zoals ik gewild had, waardoor de spitsen werd verwaarloosd. Daarbij kwam dan nog dat de jon gens in eerste helft erg zenuwach tig waren. Ik vond de tweede helft aanmei'kelijk beter dan d eeerste. De jongens klaagd enin de rust over de bal, die zulke vreemde sprongen maakte. Dat hebben trou wens ook de Oostduitsers gedaan. "Er bleek een rubberlaagje over hel leer te zijn aangebracht. Van we zenlijke invloed is dat echter niet geweest. Trouwes de Oostduitsers hadden dezelfde handicap. Met die 21 ben ik blij. Het houdt in dat Zuid-Slavië met tenminste 5—0 moet winnen. Ik wil niet zeggen dat het onmogelijk is. Wel lijkt het me een niet waarschijnlijke uit slag". EERSTE DIVISIE De VolewijckersDe Graafsch. 01 HeerenveenHeracles 00 Roda JC—Willem 2 1—0 Wagen ingenVeendam 10 SVV—PEC Zwolle 1—0 FC VVVHelmond Sport 40 AZ '67—Fortuna VI1—1 HaarlemEindhoven 11 HVC—Fortuna SC 0—0 DFC—SC Cambuur 1—0 Haarlem 10 7 2 1 16 15— 6 Eindhov. 11 6 4 1 16 13— 6 Heerenv. 11 5 5 1 15 13— 5 Wagen. 11 7 1 3 15 15— 7 VVV 11 5 3 3 13 18—10 BI. Wit 10 5 2 3 12 11—10 SVV 11 5 2 4 12 16—16 Roda JC 11 5 2 4 12 10—14 Heracles 10 4 3 3 11 14—11 AZ '67 10 3 5 2 11 9—7 Volewijck. 10 3 5 2 11 8—10 HVC 10 3 4 3 10 12—11 Veendam 10 3 4 3 10 13—15 Fort. SC 11 3 4 4 10 13—10 Graafsch. 10 3 3 4 9 8—10 Cambuur 10 3 1 6 7 14—15 Willem 2 10 2 3 5 7 10—13 Fort. VI. 11 2 3 6 7 7—11 PEC Zw. 11 1 4 6 6 11—20 DFC 10 1 3 6 5 5—15 H. Sp. 11 1 3 7 5 7—20 Toeschouwer en geen spe ler Pas getrouwde Feijenoor- der Lex Schoenmaker in gedach ten verzonken op de tribune in Tilburg bij de wedstrijd tussen Jong Oranje en Oost Duitsland onder 23 jaar. DEN HAAG Behalve in Rotter dam, waar Nederland tegen Oost- Duitsland aantrad, werd er in ver scheidene andei-e plaatsen in Europa voor het toernooi om de Europese voetbaltitel gespeeld. Groep 2: Frankrijk Hongarije 0—2. Hongarije 5 3 1 1 7 8—5 Bulgarije 4 2 1 1 5 8—4 Frankrijk 4 2 1 1 5 7—5 Noorwegen 5 0 1 4 1 4-14 Groep 6: Italië Zweden 30. Italië 5 4 1 0 9 10—2 Zweden 6 2 2 2 6 3—5 Oostenrijk 4 Ierland 5 2 0 2 4 6—4 0 14 1 3—11 Groep 8: Polen West Duitsland 1—3. W.-Duitsland Polen Tui-kije Albanië 5 4 1 0 9 10— 2 4 2 115 10— 5 4 1 1 2 3 4—10 5 0 14 1 2—9

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 6