Ouders vragen raad om hulp voor patiënten "De zandloper is bijna leeg, broeders" Gratis huidanalyse Wiskunde-cursus nu ook van K en O attentie Een leek tussen Jehovah's Getuigen LEIDEN Ouders en direct belanghebbenden van de zestig patiënten die op dit mo ment worden behandeld door de oude staf van het Medisch Opvoedkundig Bureau onder leiding van dr. S. Teuns, hebben de gemeenteraad een overbruggingsregeling van de ge meente Leiden gevraagd. Zij zien dit als eerste maatregel nu per 1 november aan de staf Teuns ontslag is aangezegd. Zij zeggen dat in een brief aan de raad, ondertekend door mevr. D. de Graaf-Sherston, mevr. M. Groot-Kingma, drs. D. Bok en W. C. Mom- Wtj beseffen, dat het hier een af faire betreft, die niet alleen emotio neel tot een oplossing kan worden gebracht. Een nuchtere en zakelijke opstelling van alle betrokkenen is evenzeer gewenst. Op grond daarvan De ouders en belanghebbenden zeggen zich met wanhoop in het hart tot de raadsleden te richten, omdat het ontslag aan staande is. Zij vermoeden, dat de reden hiervan te vinden moet zijn in de situatie-, die is ontstaan bij het MOB in de afgelopen twee jaar door een conflict tussen het bestuur en de MOB-staf ivi onder leiding van dr. Teuns. Ma We laten verder de briefschrijvers aan het woord: Bewust schrijven wij het woord „vermoeden" omdat vrij- r jwel alle besluiten n.a.v. dit conflict hpi buiten ons om zijn genomen Zo is ook 't ontsiag van het oude M.O.B. team niet officieel aan ons bericht. 'terwijl toch in de eerste plaats de patiënten en wij de consequenties van dit ontslag te verwerken krijgen. i enkele wijze is de indruk gewekt, dat het belang van de pa- lënten. waarim het in wezen toch at, een rol heeft gespeeld. Geen iverleg over verzekering van de con- lUïteit van de behandeling van [de patiënten na 1 november a.s. leeft plaatsgevonden. Dank zij de lede communicatie, die er tussen het oude M.O.B.-team be aat. konden wij enige weken gele van de gang van zaken kennis Vragen Vragen als: ,3eseft men wel, wat iroor gezinsconflicten er kunnen ont staan, wanneer de behandeling per l november a,s. niet wordt voortge- Eet?," of „Hoe zullen de patiënten reageren wanneer zij nde hun zo ver trouwde medewerkers van het oude M.O.B.-team door anderen vervan gen zien?" komen bij ons op. Daarom richten wij ons recht streeks tot u met de vraag: Durven H het gemeentebestuur van Leiden, sestuur van het M.O.B. te Leiden iet oude M.O.B.-team o.l.v. dr. teuns, alsoook de overheid (in het jijzonder het ministerie van Volks- jezondheid) de verantwoordelijkheid a n voor een vacuum in de 'handeling van de betrokken zestig „tiënten of voor een onvoldoend Iternatief voor de per 1 november weg te vallen behandeling? Wh durven dit niet. Wij zullen al- in het werk stellen dit te voorko- [i. Zonder uw hulp kunnen wij r4 geen resultaat bereiken en wij heb ben nog maar drie weken. Wij weten welk een offers het ou de M.O.B.-team zich getroost om geen stagnatie in de behandeling te veroorzaken. Wij weten ook onder welke druk zij dit werk moeten ver plichten. Wij zien bovendien hoe suc cesrijk hun werkmethoden zijn en hoe heilzaam het is voor de patiën ten, dat zij door deze wijze van be handeling in gezinsverband kunnen blijven leven, waardoor zij het geluk ontvangen, waarop zij recht hebben en dat hun gegeven kan worden door hun familie, die oprecht veel van hun houdt. verzoeken wij u met grote nadruk de gevolgen, die het ontslag van het oude M.OJ3.-team zullen hebben, de hoogste prioriteit in uw werk te ge ven. Als eerste aanzet tot een oplossing menen wij, dat een overbrugging van de gemeente Leiden noodza kelijk is. tenzij u op andere wijze fi nanciële hulp kunt verlenen. Wan neer niet vóór 1 november a.s. de fi nanciële zijde van de behandeling en de huisvesting is zekergesteld. dan zal ons werk voor niets zijn geweest plus dit cadeau van Innoxa Mrs E. M. McKendree Wright is t/m zaterdag in de Bijenkorf om u alles te vertel len over de huidverzorgings- produkten van Innoxa. Zij zal ook met plezier (en gratis) een analyse van uw huid maken zodat u weet welk produkt het beste is voor u persoonlijk. Bovendien: als u voor 25.- aan Innoxa produk- ten koopt, krijgt u een flakon Moisture Oil met Amalene (17.55 waard) cadeau! 11 t/m 16 oktober in de Bijen korf Den Haag, parterre. INNOXA in de Bijenkorf LEIDEN Slager Teekens, die in het eerste, moeilijke het vlees was nog op de bon jaar na de be vrijding een winkel overnam aan de Lange Mare. zal nooit hebben dur ven dromen, dat zijn initiatief onder leiding van zoon Eijmert. één van de elf kinderen, zou uitgroeien tot de onderneming, die zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal het 25-jarig be staan vierde. Een onderneming met 25 Teekens-filialen, de Kips lever- worstfabriek en sinds vorige week het Scheveningse Seinpostcomplex, waarmee de horecasector aan het bedrijf wordt toegevoegd. In de kring van het 300 leden tellen de personeel werd veel teruggeke ken in de 25-jarige historie, maar ook een beetje in de toekomst. Di recteur E. Teekens wees op de moei lijkheden in andere bedrijven, waar door ontslagen vallen, en op de ge zonde positie van het eigen bedrijf, die broodwinning voor velen veilig stelt. Hij memoreerde dat de omzet van het vorig jaar overgenomen be drijf van Kips zó ver is gestegen, dat de huidige dagomzet de vroegere weekomzet overtreft. De heer N. H. Breedeveld bood als voorzitter van de personeelsver eniging aan de heer en mevrouw Tee- kens-Goddijn een gebrandschilderd raam aan, waarop de eerste winkel aan de Lange Mare is afgebeeld. De heer Teekens haalde herinne ringen op, toen hij drie werkers van het eerste uur in het zonnetje zette: de heren J. van Beek, A. Starren- burg en A. Robbers, die evenals de heer J. de Ruiter, die 40 jaar bij Kips is, een kleurentelevisietoestel kregen aangeboden. Een gouden horloge was het aan denken voor acht koperen Jubilaris sen: mevr. T. Blijleven en de heren J. Arnoldus, J. ten Brugge, N. H. Breedeveld, Th. v. d. Mey, F. R. Overdijk, A. van Tongeren en J. van Veen. Voor de dames waren er bloe men. Het gehele personeel deelde in de feestvreugde in de vorm van een pakket levensmiddelen. En in de vorm van een cabaret dansant met medewerking van The Marcello's. Gonny Baars, Gea en Jan Barth, het Lowland Trio. het Silvertone Steel Orchestra, de boe- renblaaskapel De Bierkouwers en het dansorkest Music Patrol met zang van Marty Degens. Meegedeeld werd, dat twee functio narissen in de directie zijn opgeno men: de heer D. Veer als adjunct- directeur verkoop en personeelsbe leid en de heer C. van Egmond als adjunct-directeur inkoop en produk- tie. Boekhouder M. van Kampen is benoemd tot procuratiehouder. Leidens oud-burgemees ter Van der Willigen rechts is zaterdag voor het laatst opgetreden als ambtenaar van de burgerlijke stand toen hij zijn jongste dochter in de echt verbond met de heer Schras. Hij had daarbij twee "getuigen": zijn voor ganger, oud-burgemeester v. Kinschot en zijn opvolger, burgemeester Vis. Beiden staan links op deze foto (van Holvast). LEIDEN K. en O. is van plan binnen afzienbare tijd een kennis makingscursus moderne wiskun de op touw te zetten in navolging van de cursus, die een aantal lera ren van de Rembrandt Scholenge meenschap afgelopen voorjaar heeft gegeven voor ouders van toekomstige leerlingen van de brugklas. Laatstge noemde cursus, waarover wij na af loop uitvoerig schreven, bleek een groot succes te zijn, en dit heeft K en O er toe gebracht, zoiets ook in groter verband te ondernemen. Ook de K. en O.-cursus zal uit vijf les- avonden bestaan. Overigens her haalt „Rembrandt" deze cursus weer in het voorjaar eveneens voor ouders van aanstaande brugklasleerlin gen, maar ditmaal tegen een klei ne vergoeding van de cursisten. Een enquête onder de cursisten van af gelopen voorjaar heeft geleerd, dat zfi tot een dergelijke vergoeding in het algemeen volkomen bereid wa ren. ADVERTENTIF Parkeergelegenheid heeft U op een minuut afstand, v.d. Werf- straat, Oude Rijn, Kaasmarkt. Twee minuten Hooigracht (Ir. Driessenstraat) Oude Vest en Langegracht (Lichtfabrieken) Het loont de moeite om deze grote collectie en de beste mer ken in te zien. Onze traditie is „altijd voor deliger" geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het gehele Jaar „voor zoveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit door echte vakservice te bie den. Doet er uw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovings ringen, horloges, klokken, cas settes, verzilverde geschenk artikelen, briljant. J uwe lier- Hor loger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. Granaataanslag In de oude stad van Jeruzalem, op ongeveer 200 me ter van de Klaagmuur, heeft een Arabische terrorist zaterdag een handgranaat in een smalle straat ge worpen. Zestien personen 13 Jo den en drie Arabieren raakten ge wond, van wie één ernstig. LEIDEN zaterdag, zondag Boven het grote, keurig gecon strueerde podium in de Groen- oordhal staat met grote letters vermeld: „Blijft het in vollediger mate doen. Thess. 4 1, 10". Die boodschap hangt er wat onfor tuinlijk tussen twee zeer wereldse Groenoordreclames, namelijk een aanprijzing voor kalvermelk en een opwekkerje voor een bepaald soort verzekering. Maar dat deert de vele honderden (zondag ruim 2000) Jehovah's Getuigen, die hier congresseren, in het geheel niet. Deze ontwijdende wereld hebben zij in geestelijk opzicht al lang de rug toegekeerd. Zij zijn hier bij een gedromd om elkaar nieuwe moed en kracht in te pompen voor („in vollediger mate") de verkondiging van Gods woord. Voor dat laatste is niet zo heel veel tijd meer. Want, zo zeggen de Jehovah's Getuigen, „voordat het geslacht dat de gebeurtenissen van 1914 heeft meegemaakt volkomen, verdwenen zal zijn, zal Christus' opgerichte Koninkrijk het huidige samenstel van dingen weg vagen". Een kleine rekensom leert, dat op zijn laatst omstreeks het Jaar 2000 de Totale Afrekening zal plaats grijpen. Men dient zich daarvóór bij Jehovah's eigen theocratische orga nisatie te hebben aangesloten, aldus de verkondiging, om te behoren tot de „grote schare" van overlevenden of tot de miljarden die uit de doden zullen opstaan en het herstel van het paradijs op aarde zullen meema ken. Tot die tijd doen we er goed aan de bijbel zo goed mogelijk te doorvorsen, opdat we „in de waar heid" kunnen komen, zoals dat in deze kring heet. Drie dagen lang congresseren de Jehovah's Getui gen (die elkaar met broeder en zus ter aanspreken) met een discipline, en een eensgezindheid, die opvallend zijn. En voor een leek, als ik, ook een beetje benauwend. Er is nooit een afwijkende mening, nooit een andere interpretatie, nooit een woord van kritiek. Dat is ook alleen maar mogelijk omdat men volstaat met het elkaar aanreiken van bij belteksten. Daar is men werkelijk ljzersterk in. Broeder Steenkamp, een man vol onvergankelijke zeker heden, wordt in dit opzicht door nie mand overtroffen. In betrekkelijke korte tijd noteer ik van hem teksten uit Markus. Petrus, tweemaal Ko- rinthiërs, Johannes, Efeziërs Eze- chiel, Titus, Jakobus, Spreuken en Thessalonicenzen. Maar bij het el kaar aanreiken van teksten blijft het. Er leidt nooit eens een pad naar de gewone maatschappij. O, nee, daar willen de Jehovah's Getuigen niets van weten. De maatschappij is immers in handen van Satan, even als de Kerken, de handel en de over heid, „De enige carrière die er in deze wereld toe doet is de pioniers- dienst", zo wordt vanachter het sprekersgestoelte gerapporteerd. Een der broeders legt het mij later nog eens onder vier ogen uit: „Deze we reld heeft afgedaan voor ons, daar spannen wij ons niet meer voor in. Wat heeft het voor zin als het toch binnen enkele Jaren totaal ver andert. Neem nou eens het Leger des Heils. Het is aardig wat ze doen, maar waar leidt het toe?" Ik zit daar een beetje mee, want ik beleef nog enige vreugde aan deze (louche) maatschappij en ik zie de overheid zelfs na dat gat van Witteveen nog niet geheel als instrument van Satan. Keuken'' Een van de boeiendste onderdelen althans voor mij speelt zich zaterdagavond af. Onder het motto „Lering trekken uit de verscheiden heid van bedieningen" krijg Je een indruk van de m^pier waarop de Jehovah's Getuigen werken, een blik in de ..keuken" van deze organisatie zogezegd. Men geeft elkaar aanwij zingen, aanmoedigingen, oplossingen, van bepaalde moeilijkheden. Dat ge beurt op het podium via ingestudeer de stukjes, een soort sketches. Een voorbeeld: een vrouw meldt een der pioniers dat zij graag wat meer velddienst (van het huis tot huis werk) wil plegen, maar dat lukt niet want zij moet te veel tijd aan haar huis besteden. De pionier houdt haar dan de bijbeltekst voor die zegt: „Een goed rein huis gerieft Jehovah God". In dat licht heeft de vrouw het nog niet bekeken, zij dankt de pionier voor zijn „fijne aanmoedi ging" en gaat blij gestemd af. Zo krijgen we een stukje van een ge heel gezin, van een man die komt vertellen hoe hij tachtig Wachttorens per maand afzet. Enz. enz. De sterk ste act komt op naam van een vrouw die rad van tong zegt dat de Room se Kerk te vergelijken is met „een uitgeholde boom die op omwaaien staat" een mededeling die met hard applaus zelfs met enig ge juich wordt geconsumeerd. Ieder een stréalt. Een jonge man zegt ver volgens tegen een oudere broeder dat hij nog op de middelbare school zit en dat Je daar wel kunt zien dat de meisjes en Jongens geen broeders en zusters zijn, want zij bejegenen el kaar zeer onheus. Deze tekst komt mij wat overtrokken voor. De bij belteksten vliegen over en weer. Maar op zeker moment merk ik dat een der broeders zich bedient van de ex treem wereldse uitdrukking „een half el is beter dan een lege dop". Dat kan niet, hoor. Zondag steekt de heer Steen kamp een lange, zeer heldere rede af getiteld: „Kunt u eeuwig leven?" Het antwoord luidt Ja, maar dan moeten we voortmaken met ons aan te sluiten, want het loopt af in deze generatie. „De zandloper is haast leeg". De Jehovah's Getuigen vergaderen drie dagen lang. Met een aandacht en een intensiteit waar de Kerken Ja loers op mogen zijn. De interne taakverdeling werkt ook per fect. En er is echt wel een goed stukje organisatie nodig, want die paar duizend moeten ook nog eens gevoed worden. Daarvoor zorgen de Jehovah's Getuigen eveneens zelf. Het gebeurt in een met gordijn af geschermde ruimte van de Groen- oordhal. Als broeder Steenkamp spreekt over „Kunt u eeuwig leven" De zandloper is bijna leeg. (Foto Holvast) dan liggen elders de croquetten al bij tientallen in de olie te spartelen. Ge zegd moet worden dat de prijzen, die worden berekend al niet meer, van deze wereld zijn. Drie belegde broodjes voor 1.50, waar op aarde vind Je dat nog? MAANDAG Tl OKTOBER 1971 LEIDSCH DAGBLAD -*■ "Stel financiële kant en huisvesting van MOB veilig"

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3