venementenagendavoorde Randstad sepvice pagina ïuitenwater is weer voor de vissers vis sport u [STORAMA BLOEM IDEEDAG 7 OKTOBER 1971 LEIDSCH DAGBLAD ^STERDAM dsschouwburg9, 10, 15 okt. 5 uur Amsterdams Toneel: „Je ft Amsterdam niet voor me in pakken, ik eet 't hier wel op", van Dimitri Frenkel Frank Eli Asser, 11 okt. 20.15 uur igse Comedie „Driekoningen - nd of Alles Mag" blijspel van liam Shakespeare, 14 okt. 20.15 Nieuw Rotterdams Toneel: De lelaarsopera, blijspel met zang dans van John Gay. 8, 12 okt. uur. zo. 10 okt. 13.30 uur Ned. ;r ast ich ting „Carmen" van >rges Bizet, 13 okt. 20.15 uur Nationale Ballet „Serenade", s de deux Don Quichotte, „On- ooid verleden tijd" en "Geverf- 'ogels" (première), ré: t.e.m. 31 okt. (dag. beh. uur Snip en Snap-revue ip en Snap-souvenirs" met ly Walden, Piet Muyselaar, d Kaps, Donald Jones e.a. Kleine Komedie: t.e.m. 31 okt. uur „Wachten tot het donker thriller met Simone Rooskens, Blaaser, John Leddy en Ton we De la Mar-theater: t.e.m. t. (dag. beh. ma.) 20.15 uur Jasperina Show" met o.a jerina de Jong, John Kuipers 'rank Sanders. ater De Brakke Grond: t.e.m. okt. (dag. beh. zo.) 20.30 uur eelgroep Centrum met „Ver- livingen" van Gerben Hellinga „Zwarte mis" van Edward i. ater Desmet: t.em. 31 okt. I. beh. ma.) 20.30 uur Musical Calcutta". ffy Theater: dag. beh. zo. en 20.30 uur Cabaret „Neerlands in Panama" met Bram Ver- len en Freek de Jonge, 8 okt. iur Popstudio Hinderik, 9 okt. ïur The Sissies met het Resi le Orkest. rersiteitstheater10 okt. 15 Toneelgroep Centrum en To- ADVERTENTIE neelgroep Forum uit Berlijn: „Baas boven baas" van Peter Handke, na afloop discussie. Theater Tingel Tangel: t.e.m. 23 okt. (dag. beh. ma. en 13 okt.) 20.30 uur Toneelstichting „Spel": „Clair Obscur" van Marguerite Duras met Loudi Nijhoff, Joan Remmelts en Willem Nijholt. De Koopermolen: (dag. beh. ma.) 19 uur Show rondom Henk Elsink. Concertgebouw: 9 okt. 20.15 uur Ned. Kamerorkest o.l.v. Karl Richter, 24 uur Groep T. Rex, 15 uur Matinee op de vrije zaterdag: Pro Arte-Trio, 10 okt. 20.15 uur Velvet underground, 11 okt. 20.30 uur Meesters van het orgel, solist Wim van Beek, 12 okt. 20.15 uur Amsterd. Philharm. Orkest o.l.v. Anton Kersjes, 14 okt. 20.15 uur Operaconcert m.m.v. Anna Moffo, sopraan, 15 okt. 20.15 uur „Het Romantisohe Pianoconcert" mm.v. Ned. Kamerorkest. Rijksmuseum: t.e.m. 31 okt. Dü- rers grafiek en haar invloed in de Nederlanden; en tentoonstelling van oude Hollandse wandtegels Stedelijk Muzeum: t.e.m. 7 nov. Tekeningen en grafiek van Co Westerik, winnaar van de Staats prijs voor Cultuur. DEN HAAG Kon. Schouwburg: 20.15 uur 8 okt. 9 okt. 20.15 uur Haagse Comedie met „Schakels" van Herman Heij- ermans, met o.a. Ko van Dijk, Anne-Wil Blankers, Guus Ver- straete en Carl van der Plas, 10 okt. 14 uur Haagse Komedie met „Driekoningenavond of Alles Mag" met o.a. Henk van Ulsen en Gui- do de Moor, 10 okt. 20.15 uur Haagse Comedie „Mooi weer van daag" met o.a. Ko van Dijk, Myra Ward en Elly Meunier. Theater Pepijn: 8, 9 okt. 20.30 uur Mime-speler Rob van Reijn met zijn nieuwe theaterprogramma ..Compromime". Medespeelster is P. d'Hersdgny iverse wintel-schotels f ccialiteit Jachtschotels f 6,50 Erwtensoep kluif en worst, roggebrood met spek f 2,75 TELEFOON 01751—2500 g Nellie de Wekker (première), 10 okt. 15 uur Concert door het kwartet van Wim Overgaauw. Evang. Luth. Kerk: 8 okt. 20.30 uur Optreden van Ned. Stud. Blaas-ensemble van 1954. Dilligentia: 8, 9, 10 oktober 20.15 uur Gezamenlijk optreden van Ramses Shaffy en Liselore Gerrit sen. 10 okt. 14.30 uur Optreden van het zangduo Thea Ekker van der Plas en Ruud van de Meer. Poppentheater Frank Kooman: 9 okt. 14.30 uur „De Kleine Giraffe" i jeugdvoorstelling Poppentheater Guido van Deth: 9 okt. 10 okt., 14.30 uur Jessie de Grijze Koning (Jeugdvoorstelling). Houtrust: 9, 10 okt. Internationale tentoonstelling voor rashonden (Hofstadshow). Gemeentemuseum: t.e.m. 7 no1 ma. t/m za. 10—17, zo. 13—17 woe. 20—21 uur Daumler, verslaggever van zijn tijd. HAARLEM Concertgebouw: zo. 10 okt. 20 uur Porgy and Bess uitgevoerd door Amerikaans gezelschap, 14 okt. 20 uur Orgelconcert stadsorganist. Waagtaveerne: 9 okt. 20.30 uur Derroll Adams, de bekende Ameri kaanse banjospeler, 10 okt. 20.30 uur Norris and Friends Stadsschouwburg: 8 okt. 20.15 uur Toneelgroep Centrum met „Bloe sem van seringen brengt herinne ringen", 14 t.e.m. 16 okt. 20.15s uur ABC-cabaret van Wim Kan en Corry Vonk. Poppentheater Merlijn: 9 okt 14.30 uur Prins Dadeltje, 13 okt 14.30 uur Het sprookje van de zon. (kindervoorstellingen LEIDEN Stadsgehoorzaal: 8 okt. 20.15 uur concert van het Residentie Orkest o.l.v. Willem vanOtterloo, 13 okt. 20.15 uur Opvoering van Porgy and Bess door een Amerikaans gezelschap. LAK-theater: 10 okt. 14.30 UU" Poppentheater van Lucas Goud zwaard. Rijnlands Lyceum: 11 okt. 20.15 uur Toneelstuk „De lkneep", 16 okt. 20.15 uur Toneelstuk „Harten vrouw". Sted. Museum De Lakenhal: t.e.m. 20 okt. ma. t/m za. 10—17, zo. 1317 uur „Rembrandts Prijs 1971." ROTTERDAM De Schouwburg: 8. 9, 15 okt. 20.15 uur De Bedelaarsopera door het Nieuw Rotterdams Toneel met Erick Schneider, Marijke Merc- kens, Annet Nieuwenhuyzen en Steye van Brandenberg, 10 okt. 14 uur „Variomatic" gedanst door het „Scapino Ballet", 11 okt. 20.15 uur. „Je hoeft Amsterdam niet voor me in te pakken, ik eet het hier wel op" spel van Dimitri Frenkel Frank en Eli Asser, gespeeld door het Amsterdams Toneel, 12 okt 20.15 uur Het Nationale Ballet, 13 okt. 20.15 uur Toneelgroep Theater met „Haute Couture", 14 okt. 20.15 uur Choreografie-manifestatie 1971. De Doelen:8 okt. 20.15 uur Pro nadeconcert Rotterd. Philharm. Orkest. 9 okt. 20.15 uur Fiësta Gi- tana da Silva, 10 okt. 14.30 uur Ned. Kamer Orkest o.l.v. Karl Richter, 10 okt. 20.15 uur Sowjet- Liselore Gerritsen Russisch Staatsensemble „Siwer- ko". tachtig dansers, zangers en musici, 14 okt. 20.15 uur Rotterd Philharm. Orkest oJ.v. Edo de Waart m.m.v. Harro Ruyssenaars (cello) 10 okt. 0.15 uur Nachtcon cert popgroep T'rex. Hofpleintheater: 8, 9, 10. 12, 13 14, 15 okt. 20.15 uur ..Liefde half om half" door het Nieuw Rotter dams Toneel met Mertine Cref coeur, Lies Franken en Hans Bos winkel. Piccolo-theater: 8, 9, 13, 14, 15 okt. 20.15 uur „De laatste dagen van Ischa" door het Nieuw Rot terdams Toneel met begeleidng van de popgroep The Zeitgeist. Ahoy-complex: 8 t.e.m. 19 okt. Fe- mina internationale consumen tenbeurs. Geopend van 10 tot 17, en van 19 tot 22.30 uur. Ahoy-sportpaleis: 9 okt. 19 uur NCRV's spel „Zeskamp". Rivièrahal: 9, 10 okt. 1018 uur, K a t ten ten toons telling. Feijenoord Stadion: 10 okt 14 uur NederlandOost-Duitsland, voet balwedstrijd. ROTTERDAM 't Venster (Gouverneurstraat is A Passion van Ingmar Bergman terug (moei lijk, traag en indringend). Opval lende blijvertjes: Richard Burton in Raid on Rommel (in Collosseumi Dokter Zjivago in Corso en voor de 27ste week: Irma la Douce in Grand. AMSTERDAM In Kritërion draait: Een dag uit het leven van Iwan Denisovich, een film die Cas per Wrede maakte over het boek van Alexander Soljenitsin, met een opvallende rol van Tom Courtenay Verder in Bio De zaak Anderson met Sean Connery en in de Hal len is MASH terug. Burton blijft in Flora als Bendeleider en het spektakel El Cid met onder meer Sophia Loren valt opnieuw te be wonderen in Du Midi. De grote tankslag. een Russische oorlogs film blijft nog in Luxor. i het u ook opgevallen dat de plassen en meren in de [eving de laatste weken een ware gedaantewisseling )en ondergaan? Langzaam maar zeker is het rustiger orden op het buitenwater, en afgezien van de brood- er die met zijn motorboot van de ene naar de andere tuft, is de hele plas weer beschikbaar voor de sport ers. at een groot verschil met een geleden toen er nog tien- n ranke zeilbootjes op het krioelden, de motorjachten loge hekgolven trokken en ipeedboten met hun water 's de vissers tot vertwijfeling hten. Maar dat is nu geluk- voorbij. ïeeste zeil- en motorboten zijn hun winterslaap begonnen in interberging en met de steeds wordende watertemperatuur ook waterskiërs er geen brood in. De terugkeer van de rust plas betekent voor mij 'n ver- ling. Wat enkele weken gele- nog 'n overvolle plek voor de arecreatie was, is nu verandert n echt stukje natuur. Vogels luizenden vogels in het natuur gaaf maken zich al fluitend op de reis naar het warme zui- de reiger staat bewegingloos het riet, terwijl de meeuwen end over het water scheren op naar voedsel. Als je op zulke lenten de plas aftuurt, krijg je gevoel, dat er een nieuw vissei- ts begonnen. dat ik de zomervisserij zou n missen, dat niet, maar als Je dag moegebeukt, ben door olven van een steeds passerende idboot, ga Je verlangen naar die Ige herfstmaanden. Dat gevoel lacht ik te verklaren door het dat voor de meesten vissen dan vissen alleen is. Zo vind iet prettig om op een visdag een vol vis te vangen, maar ik )t nog meer waarde aan •lijf op een rustig plekje in de uur. ADVERTENTIE )E GOEDE VANGST WJtraat-47 - Lelden - TeL 21751 regen geen kans, maar het zorgt er ook voor, dat de temperatuur van het lichaam op peil blijft. De li chaamswarmte wordt namelijk vast gehouden door een „fiberpels", een soort tweede huid. Voor velen zal een nadeel zijn, dat de pakken vrij kostbaar zijn. In de goedkopere prijsklassen zijn de watteerde overalls aan te bevelen die als het goed is voorzien zijn van een capuchon. Bent u ech ter een visser, die ook in het najaar en de winter graag met de brood- vlok vist, dan kan een buitje regen uw visplezier flink bederven. Met natte handen is het bijzonder moei lijk een goede vlok aan de haak tf zetten. Paraplu Tegen deze „wateroverlast" is een afdoende remedie. Er zijn in de handel diverse soorten en maten visparaplu's verkrijgbaar. Ze varië ren nog al sterk in kwaliteit en prijs, maar als u er een gaat aan schaffen, let dan meer op de groot te en de kwaliteit dan op de prijs. Let er ook op dat er een goede mo gelijkheid is om de paraplu aan de visboot of de visstoel te bevestigen. Visparaplu's, die uitsluitend een punt aan het uiteinde hebben zijn in een viSboot moeilijk te plaatsen. Houdt u ook in de gaten dat het regenscherm verstelbaar is in ver schillende standen zodat de paraplu ook als windscherm dienst kan doen en in de zomer als zonne scherm. Verder behoren tot de on misbare attributen van een „na jaarsvisser": een paar stevige en niet te lage kaplaarzen, geitenharen sokken of sockets, een paar dikke warme truien die niet te strak zit ten. een pyamabroek of lange on derbroek (uit de diensttijd?), een vispet of zuidwester en een paar Een kijkje op het Braasse- mermeer. (Foto Dijkman) Wat het vissen in het najaar o. zo interessant maakt, is het sor zo grillige karakter van het wee De ene dag is het vrijwel windst kun je midden op de plas vissc omdat het zo vlak is als een bi Jartlaken en de volgende dag vooi ziet een krachtige herfststorm c golven van witte koppen en kf een hoge rietkraag nauwelijks v doende bescherming bieden. Kledii Bij die laatste- „slechte weersor standigheden" wilde ik ditmaal evc stilstaan, omdat ik heb geconst teerd dat nog lang niet alle spor vissers op de Juiste manier gekle< zijn. Nog te vaak zie Je bij het lo bar-sten van een flinke regenbui ec klein stuk plastic tevoorschijn k men dat over de schouders wor gegooid. Dat een dergelijke bescherming o, voldoende is voor een flinke herfi bui wordt de visser al hèe'. sr. duidelijk en in negen van de tic gevallen is hij het gauw zat zoekt een cafeetje op waar de k; ohel brandt. Goede viskleding bescherming tegen de soms grilli elementen is vooral in het naja en de winter een eerste vereiste. In de ochtenduren begint het flink koud te worden, vooral wa. neer er enkele hardnekkige mis banken boven het water hangen. I beste bescherming tegen een derg lijke koude biedt een zogenaam „poolpak". Het geeft niet alleen d flinke handschoenen. Voor die sportvissers, die snel last hebben van koude handen kunnen een paar pocketverwarmers uitkomst bieden. Op die manier gekleed ziet u er misschien wel uit als een poolreizi ger. maar koud hebben zult u het beslist niet. „Vissen" Voor de sportvissers, die er belang in stellen eens iets meer te weten te komen over het leven der vissen is er zojuist een nieuw boek ver schenen in de serie Life-Wereld- oriëntatie 2000. De titel is „Vissen" en het boek werd geschreven door F. D. Ommaney. De uitgave bevat ■en serie indrukwekkende kleuren- oto's en tekeningen over het leven ADVERTENTIE EVINRUDE buitenboordmotoren Hogewoerd 104 mier water en geeft een schat aan .nformatie over allerlei bijzondere genschappen bij de vissen. Wis hjvoorbeeld dat er op de wereld enminste 20.000 verschillende vis soorten bestaan en dat de kleinste liet groter is dan een centimeter. Je grootste vis daarentegen is meer an vijftien meter lang. Verder a at het boek dieper in op de be- cherming van de vis door huids- leur, lichaamsbouw of bijzondere genschappen. Zo is er een egelvis, iie als de vijanden naderen zoveel ater opslokt dat zijn stekelige li- laam een onhandelbare ballon ordt. Weer andere vissen wor- en beschermd door een uitstekende imouflagekleur, terwijl de haring ich door het vormen van grote cholen te weer stelt aan allerlei ijanden. enslotte bevat het boek vele bij- onderheden over de trek en de oortplanting van de vissen. Het ioek kost in de winkel f 9.90. ADVERTENTIE DE ENIGE SPECIAALZAAK voor ai uw HEN GELS PORT ARTIKELEN DE SPORT u

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 25