LEIDSCH DAGBLAD Politie wil i eel door de ringers zien JIJ 3 fpa (L® In Brussel vermiste Rus vraagt om asiel vandaag lezoek Hirohito aan Nederland 3 f la WEINIG ERANDERING I KATWIJK AAN DEN RIJN VOELT ZICH GEDISCRIMINEERD Hratkrans voor ril LEIDSCH #S§ DAGBLAD Vervuilers stoppen met produktie Mysterieuze man was misdadiger Tien miljoen in damestasje wm'MMm Bonn en Den Haag zijn 't eens over smeerpijp POLITIE ZOEKT'WELDOENER' India verwacht twaalf miljoen vluchtelingen echte dieren- postzegels gratis bit Esse. (Due/ Vïlïeu leuivs Ipgericht 1 maart 1860 WOENSDAG 6 OKTOBER 1971 No. 33522 recteur: G. Koopman pfdredacteur: Drs. J. R. Soetenhorst DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f20,65 per kwartaal (postabonnementen f23,05), f6,95 per maand (bjj vooruitbetaling), giro 57055, losse nummers f 0,30 Witte Singel 1, Leiden - Tel.: 25041, Redactie: 21507 Nabezorging tot 20 uur, tel. 30500 (zat. 18 uur), AMSTERDAM Bij het bezoek van de Japanse kei- Hirohito aan Amsterdam zal de gemeentepolitie van nsterdam niet optreden tegen vreedzame demonstranten, het Rijksmuseum, Artis en het Okurahotel, waar de kei- bezoeken zal afleggen, zijn wel extra veiligheidsmaat- [elen genomen. it is echter duidelijk geworden, men ook daar pas gaat optreden fle persoon van de keizer in ge- j is. Dus niet bij spreekkoren en I gebruik van geschreven teksten bandoeken. jor de route door Amsterdam le de gemeentepolitie een motor - •te, zoals gebruikelijk is bij der- ce bezoeken. De route zal enke nalen worden veranderd om ;uele demonstranten geen kans éven zich langs die route op te in. Bij de algemene verkeers- it van de Rijkspolitie in Den vertelde overste Van Kappel te weten van speciale maatre- bij de begeleiding van de Ja- e keizer door ons land. et is geen staatsbezoek ïr privé-visite. Omdat er wel wat ;ingen verwacht kunnen worden i er waarschijnlijk extra m* sn worden genomen, maar die tl niet ingrijpend zijn. Op Schip horden de gebruikelijke ve^ig- ivoorzorgen genomen en de nor organisatie toegepast als bij >mst van ieder ander staats- Vanochtend werd op Schiphol leiding van commissaris De van de Rijkspolitie een gede erde generale repetitie gehou- ■an de aankomst van keizer Hi- i. Bij de "generale" was ook wagen van de Japanse ambas- met daarin ambassadeoerso- lanwezig. tiochtend bleek wel dat de luchC- idirectie het dispuut met Den r de plaats van aankomst De grootste en de kleinste en 1798 aantrekkelijke tussen- ten komen dit weekeinde naar internationale hondententoon- lling Hofstad-show in de Haag. Houtrusthallen. Daarbij zijn se wolfshonden, het grootste ter wereld en chihuahua's, werelds kleinste hondjes. Bilt verwacht van vanavond lorgenavond. Droog en zonnig met een zwakke tot matige tussen zuid en zuidwest. Plaat nachtvorst. Minimum tempe len om het vriespunt, maar vlak zee rond 8 graden Maxima en omstreeks 15 graden. (Opgemaakt om 12.40 uur). 7 OKTOBER op: 6.50 uur; onder: 18.06 uur. tl op: 18.59 uur; onder 11.20 uur. fwater te Katwijk 4.38 en 17.00 laagwater te 0.42 en 12.57 uur heeft gewonnen. De keizerlijke DC'" van Japan Air Lines zal niet naar het oude Schiphol worden gediri- leerd, doch naar het voor het ou- bliek onbereikbare bufferplatform vlak voor de B-pier. I YIVM KATWIJK AAN DEN RIJN Een grafzerk voor de (gesloten) toe gangsdeur met daarop de nodige bloemen en op de deur zelf een kruis van bruin plakband. Op de ze wijze gaven de inwoners van Kat wijk aan den Rijn hun ergernis te kennen over de sluiting van het hulppostkantoor aan de Rijnstraat Een sluiting, die overigens al door de PTT via folders thuis-aan-huis bezorgd) was aangekondigd. De Rijn-ers hebben deze "dood" van hun postkantoor niet zo maar over zich heen laten gaan. Het heeft op het hoofdkantoor van de P.T.T en ook in de raad is er aandacht aan besteed. Het heeft allemaal niet mogen baten. •Vel zijn er plannen om naast het postagentschap, dat gisteren in een levensmiddelenbedrijf aan de Rijn straat werd geopend, ook nog agent schappen in MoLenblok-Zuid en aan het Bosplein in te richten. Zeker heid bestaat daarover echter nog niet. In Katwijk aan den Rijn ziet men het sluiten van het postkan toor als een soort discriminatie. De raadsleden Grimbergen, Tim mermans en De Vries hebben hun misnoegen in de raad kenbaar ge maakt en vragen gesteld aan B i W. Timmermans bijvoorbeeld, maakte op niet misverstane wiize duidelijk, dat hij het niet juist acht, dat de vele belangrijke post zaken in een supermarkt moeten worden afgehandeld. Hij vond het vreemd, dat de P.T.T. bij de plan nen voor het nieuwe postkantoor aan de Voorstraat in Katwijk aan Zee niet heeft overwogen dat kan toor meer in de richting Katwijk aan den Rijn te plaatsen. B, en W. hebben hem meegedeeld, dat de bouw van een nieuw postkan toor in Katwijk aan Zee reeds in voorbereiding was vóórdat w-erd gedacht of gesproken over de ophef fing van het kantoor aan de Rijn straat. Het college meent echter, dat vervanging van het postkantoor door twee of misschien zelfs drie agentschappen eerder een verbete ring dan een vermindering van de door de P.T.T. geboden service is, (Foto Van Duijn) Ter kennismaking: het 4 weken voor de halve prijs Ik word abonnee per 21 oktober 1971 en ontvang de krant reeda vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leldsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee naam: adres: plaats: Hokje zwart maken, bon Invullen In oper envelop (zonde' postzegel) sturen aan Leldsch Dagblad antwoordnumme> 214, Lelden. Rotterdam De kimstmestfabrie- ken Albatros, de Chemische fabriek Vondelingenplaat en Windmill in Vlaardingen hebben vrijwillig de produktie gestaakt. De regering heeft Shell verzocht tot vrijwillige beperking van de produktie in het oude gedeelte van de raffinaderij in Pernis over te gaan. „Bij eventuele sluiting van bedrijven zal Shell niet worden uitgezonderd", zei minister Stuyt. Bij Shell ging men er van ochtend vanuit dat het verzoek al leen slaat op een Smog-situatie, en niet geldt voor een heldere dag als De, fracties van PvdA, PPR en PSP in prvinciale staten van Zuid-Hol land hebeen gisteren schriftelijk ge vraagd om een buitengewone verga dering van provinciale staten Gede puteerde Staten hebben zich van daag over dit verzoek beraden. (Van onze correspondent) BRUSSEL (GPD, AP, AFP, Belga) Een lid van de Sow- jetrussische handelsmissie in Brussel, de 38-jarige Anatol Tsja- birow (volgens andere gegevens: Tsjoibajew) heeft volgens een mededeling van de Belgische politie om politiek asiel gevraagd. Hij was zondag in een blauwe auto van het Russische merk Scaldia met onbekende bestemming vertrokken. Het Belgische ministerie van Bui tenlandse Zaken had de bladen aan vankelijk verzocht lj.et bericht niet te publiceren, maar de Brus „Standaard bracht het vanochtend op de voorpagina. Het is allerminst uitgesloten, dat deze Belgische affai re verband houdt met het spionage- schandaal in Engeland In de Belgi sche hoofdstad vraagt men zich af of de Rus een oude vriend is v<n in Londen overgelopen handelsatta ché Lyalin. op wiens aanwijzingen 't Sow jet-Russische spionage-appa- raat in Engeland voor een belang rijk deel ontmanteld kon worden Het Belgische ministerie van Buiten landse Zaken sloot de mogelijkheid niet uit, dat de Rus na de ontwikke ling in de zaak-Lyalin is ondergedo ken uit angst voor de gevolgen van het onderzoek, dat de Russen naar de betrouwbaarheid van hun diplo matieke vertegenwoordiging in West Europa hebben ingesteld. De Sow jetrussische ambassade in Brussel had de Belgische autoriteiten reeds Alkmaar De Alkmaarse politie is achter de identiteit gekomen van de mysterieuze Han Müller, die wegens autodiefstal in het Alkmaarse huis van bewaring is ingesloten. „Müller" deed tot nu toe alsof hij analfabeet was en zijn ouders niet kende. Hij zou bij zigeuners ergens in Zuid-Europa opgegroeid zijn. In werkelijkheid blijkt de man Han Niederhöfer te heten. Hij is 25 jaar oud en staat bij Interpol te Wies- baden geregistreerd. Hij is reeds een aantal malen veroordeeld we gens inbraken en winkeldiefstallen. Door de Duitse politie wordt Nie derhöfer op dit moment echter niet gezocht. De politie van Velsen wil de man daarentegen wel nader ver horen. Hij zou in Velsen samen met een ander een aantal inbraken heb ben gepleegd. enige dagen geleden om opsporing gevraagd, zogenaamd omdat men een ongeluk vreesde., Volgens een be richt van Reuter zou het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken verklaard hebben, dat de Rus niet om asiel heeft gevraagd en ook geen pogingen zou hebben gedaan om in contact te komen met de Belgische .overheid. De vermiste man heeft niet de diplomatieke status, aldus dit bericht, dat echter in het midden laat waar de Rus zich dan nu zou bevinden. BREMEN (AFP) Zonder het te weten heeft een vrou welijke postbeambte van Bre men tivee weken met een waarde van tien miljoen gul den in haar tas rondgelopen een flonkerende steen die zij op straat had gevonden, bleek een diamant van 8.44 karaat te zijn. Hoe kostbaar de vondst was, bleek toen zij het oor deel van een juwelier vroeg. Deze zag direct dat het een zuivere diamant was en waarschutvde de politie. Merkivaardig is. dat niemand aangifte van de vermissing van een dergelijke kostbare steen heeft gedaan. de enige matras met de juiste celbalans DEN HAAG Op ambtelijk niveau bestaat er tussen Nederland en West-Duitsland geen verschil van mening over C „smeerpijp" de persleiding die het afval van de Oostgroningse industrie zal gaan lo zen. De Westduitse autoriteiten blijnpn tevreden te zijn et de maatregelen die de Nederlandse regering heeft getroffen. Het Bondsdaglid Ger- laoh, een van de leidende figuren in het verzet tegen Nederlands plan nen voor de smeerpijp, heeft aange kondigd te zullen trachten het pu bliek ervan te overtuigen dat er geen reden voor ongerustheid meer is. Met steun van de Nederlandse r ege ring experimenteren de strokarton industrie en de aardappelmeelin- dustrie in het oosten van Gronin- AMSTERDAM (ANP) De Amsterdamse centrale recherche zoekt al enige weken naar de 44-jarige jonkheer H. E. W. K. M. van de P., oprichter van de in de hoofdstad gevestigde stichting „Nationale Bejaardenwacht". De jonkheer verdween begin september spoorloos uit zijn Amsterdamse wo ning nadat de politie hem naar aanleiding van klachten over de stichting om inzage van de boeken had gevraagd. Gebleken is dat er op Initiatief van de stichting diverse acties ten bate van de bejaarden werden gevoerd, maar dat nog duister is wat er met de opbrengsten gebeurde. De heer Van de; P. vroeg en kreeg in verschillende delen van het land medewerking van scholen en andere instellingen bij de verkoop van zakjes pleister door middel van colportage. De zakjes moesten f 1,95 opbrengen Het geld zou na aftrek van kosten naar de bejaarden gaan. Voor zover de politie heeft kunnen nagaan heeft de jonkheer tenminste f 52.000,- ontvangen. Zy wil nu graag weten waar het geld is gebleven. gen de belangrijkste veroorzakers van watervervuiling met een nieuw fabricageproces. Daarby komt minder vuil afvalwater vrij. Boven dien heeft de regering in Den Haag besloten dit afvalwater nog eens te zuiveren vóór het via de persleiding in het water voor de Nederlands- Duitse kust wordt geloosd. GENEVE (Reuter) India heeft de VN gisteren meegedeeld, dat er thans in het geheel negen miljoen vluchtelingen uit Oost-Pakistan in het land zyn. Wanneer de vluchte lingenstroom naar India blyft aan houden zoals dit thans het geval is. zullen er tegen het einde van dit Jaar twaalf miljoen vluchtelingen in India zUn. In een beroep op de wereld tot ver dere massale steun, heeft de Indiase afgevaardigde G. S. Kohlon de hoge comissie der Verenigde Naties voor vluchtelingen doen weten, dat de Oostpakistaanse vluchtelingen in India geen tekenen vertonen naar Oost-Pakistan terug te keren. De zorg voor de vluchtelingen voor een periode van een half jaar be groot hy op 558 miljoen dollar (byna twee miljard gulden). 22 PAGINA'S Henry Kissinger, de persoonlijk adviseur van president Nixon is in juni heel stilletjes enkele dagen in Peking geweest om de eerste contacten te leggen voor het be zoek van Nixon aan Rood China. Binnenkort gaat hij heel openlijk nog eens terug om de laatste voorbereidingen te treffen PAGINA 9 Liselore Gerritsen en Ramses Shaffy tezamen in Diligcntia PAGINA 5 Vasolastine, ja of neen? Deze vraag voor de derde en laatste keer aan de orde PAGINA 7 Den Haag is toch minder concur rent van Leiden dan men denkt STADSPAGINA Plak die op de leuke, lange wandkalender. Tijdelijk 25 ctl De Utrechtsche bidder J. Graus, die nu een jaar of vier geleden zijn echtgenoo- te vermoordde om de levens verzekeringspenningen te krijgenis in het tuchthuis te Leeutoarden overleden. ROME, 3 Oct. De onderwij zers aan de Romeinse Uni versiteit hebben aanzegging ontvangen dat zij den staat kundigen eed hebben af te leggen. Adv. directe aanvoer uit de Mijn an Roer- kagchelko- len, grove kwaliteit deze zijn verkrijgbaar d J 0.90 per mud Ph. oan der Heyden.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 1