Boogaerts, Corver en De Bruin: twee dagen en nachten van angst VIJFDE PLAATS POLOTEAM Fischer wint eerste partij Arbitraal trio veilig' terug uit Belfast Randstad- SVLY: anders dan anders Koerstips rrico Subsidie redt AZ VOORBURG/DORDRECHT Ad Boogaerts, Charles Corver en Cees de Bruin hebben hun Noordierse avontuur uiteindelijk overleefd. Maar de drie vaderlandse scheids rechters, die woensdagavond waren aangewezen voor de Europa Cup I-wedstrijd tussen field en Standard Luik, zullen aan hun verblijf in Belfast nog lange tijd terugdenken. jfHet gemengde gevoelens. Hun overheersende conclusie: men is in de Noordierse oofdstad centrum van terroristische acties van het verboden Ierse Republikeinse leger, strijdtoneel van protestanten en katholieken zijn leven niet zeker. vnr.roAo i oktober «m LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD Ad Boogaerts, de 45-jarige arbi- r uit Dordrecht: „Toen ik enige rocfreken geleden mijn aanstelling wedstrijd ontving, heb ik lange ijd overwogen de invitatie terug te enden. Waarom opzoeken, dacht ik. Goed, ik EN VOORSCHOTEN Voor de voetballiefhebber in Voorscho ten zijn in het seizoen maar twee data belangrijk: die waar op Randstad SportSVLV wordt gespeeld en die van de return. Het wordt dit Jaar een wat an dere derby dan de laatste ja ren het geval was. SVLV-aan voerder Helmuth van Veen"De laatste jaren draaiden we alle bei mee in de middenmoot en had de wedstrijd voor de stand nauwelijks betekenis, alleen het prestige was belangrijk. Dit jaar is het echter anders. Rand stad Sport staat bovenaan en kan die positie via een over winning nog verstevigen. Voor ons oetekent een zege aanslui ting bij de top". Over de uitslag van zondag is Helmuth van Veen wat pessi mistisch. Van Veen: "De laat ste jaren Waren wij nogal eens de gelukkigen, maar als ik nu al les afweeg (wij zitten met een aantal geblesseerden en zieken; Randstad Sport draait erg goed) geef ik Randstad Sport de beste kansen. Uiteraard wil dat niet zeggen, dat we ons al bij voorbaat gewonnen geven. Ik hoop op een gelijkspelletje, daarmee zou ik dik tevreden zijn". De ploeg van SVLV heeft voor deze wedstrijd geen aparte voor bereidingen getroffen. Helmuth van Veen: "Extra voorbereiding is niet zo nodig. We hoeven niet extra opgepept te worden. Voor mij is het een doodgewo ne wedstrijd. Ditmaal een beet je moeilijker, omdat ik het elf tal van Randstad Sport nauwe lijks ken. Ze hebben weer wat nieuwe spelers en dat is voor ons natuurlijk lastig. Ons team draait bovendien nog niet zo ge weldig (we hebben 4 punten uit 4 wedstrijden, maar dat hadden er 6 moeten zijn). Voor de supporters is de wed strijd heel wat anders. Voor hen gaat het er alleen maar om wie er een Jaar lang met zijn borst vooruit kan lopen. Zij liggen er geloof ik méér wakker van dan de spelers". De voorspellingen van Helmut van Veen luidenzaterdag le klasse: MVKV—Llsser Boys 3, Alphia—VVSB 1, Woubrugge— Kagia 3. 2e klasse: SJZSC lisse 1, Stompwijkse Boys- Meerburg 1. Zondag le klasse: Oranje GroenVVOA 3, Wete- ringse Boys—St. Bernardus 1, Randstad SpoilSVLV 1, LDWS—DOSR 1, Alphense BoysStompwijkse Boys 2. 2e klasse: Leidse BoysKRV 2, ZLCVNL 3, MMOVNA 1, Kickers '69Unitas (L) 2. ben dan toch gegaan. Maar nu weet ik het zeker: we hebben ons in slaap laten sussen door de verzeke ring dat het allemaal wel mee zou vallen. Dat is beslist niet het geval geweest. Het is. in ieder geval in Belfast levensgevaarlijk. Overal in de stad worden bommen geworpen en zijn explosies te horen. We heb ben twee nachten geen oog dicht Raadsel Charles Corver (35, Voorburg) be vestigt die ervaringen nadrukkelijk. Zegt hij: „Het is mij een compleet raadsel dat daar nog internationale ADVERTENTIE Door Wim Schild DUINDIGT, 2 OKTOBER - 1.30 u. Leidenprijs: King Westlandia. Ka- rola v. Altena, Karla v. d. LentP, Karina Trickson - Voorschotenprijs: Jona Buitenzorg, Johannes Trix. Janco v, d. Lente, Haja Westlandia - Grote Prijs der Tweejarigen: Mon- tyon, Life, Royal Hunter. Funchal - WassenaarprijsDonar Scotch. He- lene Hanover, Gudo v. Bonni, Ever- prise - Warmondprijs: Ivonne Mac, Irish Kan. Hannibal, Interest - He- rosprijs: Frances Love. Run Home S. Joeri, Rivièra - OegstgeestprijsIlio- na Marijke. Jupiter D, Ilona Car bonari. Ina Brewer - Rijnsburgprijs: Icare Quick. Jacco Buitenzorg. Ha nover Nathan, Graoia Sillvia - Kort hals van Schooten Memoriaal: New bury, Blue Bitten, Rainitri, Lady Lindella - Leiderdorpprijs: Joke, Im port N, Junibes B. José Buitenzorg Dynamo Moskou in tweede ronde Europa Cup II MOSKOU Dynamo Moskou heeft zich gisteren geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De Russen verloren weliswaar de tweede wedstrijd op eigen veld met 12 van Olympiakos Pyraeus uit Griekenland, de winst van 20 in het eerste duel stond borg voor kwali ficatie. Er waren 50.000 toeschouwers. Rapid Boekarest uit Roemenië won in Boekarest de tweede wedstrijd voor de eerste ronde van het UEFA-cup- toernooi tegen AC Napoli uit Italië met 20. Daar de Roemenen de eer ste wedstrijd slechts met 01 ver loren, plaatsten ook zij zich voor de tweede ronde. voetbalwedstrijden gehouden mogen worden. Achteraf is het mij onbe grijpelijk dat men ons heeft uitge zonden. Dat geldt natuurlijk ook voor Standard Luik. Je leefde er voortdurend in angst, zowel overdag OD straat als 's nachts in het hotel. Uit voorzorg had men ons al onder gebracht m een hotel, dat dicht bij het terrein van Linfield is gelegen Dan behoefden we maar een korte afstand te overbruggen. Maar dat garandeert niets. Linfield is een protestantse vereniging in een over wegend protestantse wijk. Juist dèarop echter zijn in belangrijke mate de acties van de katholieken gericht. Kort na de wedstrijd nog explodeerde een bom in een suppor terscafé van Linfield: twee doden en vele gewonden. Pas veel later konden we ons heel stiekem naar ons hotel begeven. Ik ben werkelijk blij weer heelhuids te zijn terugge komen." aldus Corver. Kniebanden Dat kon Boogaerts gisteren niét zeggen. De Dordtse international keerde met wellicht ernstige ver wondingen (dat zullen foto's nog precies moeten uitwijzen) aan zijn knie terug. Geen „oorlogs-verwon dingen" weliswaar, maar daarom een niet minder vervelend incident. Boogaerts: „Een uur of vier voor de wedstrijd wilden we ergens een straat oversteken. Plotseling echter werd ik gesneden door een auto. Ik schrok me met recht een ongeluk Ik viel languit op mijn bek, moest vervolgens onmiddellijk overgeven, misschien wel van de zenuwen, maar voelde tevens hevige pijn in mijn knie. Nadat Corver en De Bruin me zo goed en zo kwaad hadden opgelapt, hebben ze me een restaurant binnengesleept van waar men ons naar het ziekenhuis heeft gebracht. De eerste foto's hebben uitgemaakt dat er iets aan mijn kniebanden is beschadigd. Of er ook iets aan de hand is met mijn me niscus weet ik nog niet. Vanavond of morgenochtend vanoch- tend.Red.) zal ik me met mijn dok ter in verbinding stellen. De conse quentie evenwel was dat ik die ADVERTENTIE geen ontzet zonder kaag niet vergeten*. Frico eten Motorsport Jan de Vries, die af gelopen zondag in Madrid wereld kampioen in de 50 cc-klasse is ge worden, zal tijdens de nationale mo tor- en zijspanraces die zondag In Zandvoort worden verreden, gehul digd worden wedstrijd niet heb kunnen leiden. Die heb ik vanaf de tribune moeten volgen. Charles Corver heeft de wedstrijd toen op grond van de re glementen van mij overgenomen. Hij was de zogenaamd eerst aange wezen grensrechter." Compliment Wat op zijn beurt weer een geheel onverwacht gebeuren in de korte, maar al opmerkelijke carrière van de Voorburgse scheidsrechter bete kende. Boogaerts: „Hij heeft uitste kend gefloten." De nog jeugdige Corver zelf„Ik schijn het inder daad wel redelijk te hebben gedaan. Het was natuurlijk een hele beleve nis voor mij. Uiteindelijk pas sinds dit seizoen fluit ik min of meer re gelmatig eredivisiewedstrijden. En dan ineens zpiets, terwijl je niet eens op de internationale lijst staat. Als grensrechter in mijn plaats AD BOOGAERTS met wellicht ernstige verwon dingen terug toen opgetreden de Noordierse in ternationale scheidsrechter John Adair. en aan de andere kant werd ik dus geassisteerd door De Bruin. Na afloop kreeg ik nog een enorm compliment van de voorzitter van de Noordierse Voetbalbond, de heer Cavin. Hij is ook lid van het FI- FA-bestuur. Hij zei me dat hij een speciale brief naar de KNVB zou zenden, omdat hij over mijn leiding erg tevreden was. En eerlijk gezegd doet het je toch wel wat om zoiets te horen." Ad Boogaerts evenwel lijkt voorlo pig uitgeschakeld. Hij heeft in ieder geval reeds moeten besluiten af te schrijven voor de wedstrijd Vites seExcelsior, die hij zondag had moeten leiden. Eijkenbroek voorwaardelijk geschorst DEN HAAG De voetballer Hans Eykenbroek van het Rotterdamse Sparta is door de tuchtcommissie van de afdeling betaald voetbal van de KNVB voorwaardelijk geschorst voor één bindende wedstrijd en heeft een geldboete gekregen van f 250. Deze straf is Eijkenbroek opgelegd wegens ernstige overtreding (blokkeren van een tegenstander zonder de bal te spelen) in de wedstrijd Excelsior— Sparta op 26 september. Aad Kila van FC Den Haag. die in de wedstrijd FC Groningen—FC Den Haag <26 sept.) herhaalde malen op al te robuuste wijze een tegenspeler aanviel, werd door de tuchtcommissie gestraft met schorsing voor één bin dende wedstrijd en een boete van f 150.-. t sportcorrespondent ALKMAAR De gemeenteraad van Alkmaar heeft gisteravond het bestaan van de eerste divisie-club AZ '67 gered door aan de club een subsidie van 60.000 gulden te verle nen. alsmede een krediet in reke ning-courant van 200.000 gulden. Aan de steunverlening is een groot aantal voorwaarden verbonden. Zo wel in de tweede transferperiode van dit Jaar als in de eerste van het volgende Jaar mogen geen spe lers worden gekocht. Amateurs mo gen slechts worden aangetrokken als tegenover de uitgave van 3000 gulden voldoende dekking staat. Elke wijziging van bestaande con tracten met spelers en trainer Cor van der Hart behoeft toestemming van het gemeentebestuur. De Alk maar se gemeenteraad be steedde ruim vijf kwartier aan deze kwestie Ondanks vele sombere ge luiden in het debat bleek bij stem ming dat alleen het Kabouter raadslid K. Puhl tegen het voorstel was. omdat hij de gemeenschapsgel den niet wilde investeren in sport wagens van de AZ-spelers Een snedige opmerking die getuige het gelach op de volle publieke tri bune nog werd overtroffen door de aankondiging van VVD'er Van Maarleveld, die opmerkte dat trai ner Cor van der Hart in de Alk- maarse binnenstad een bar gaat be ginnen „De elf krukken heeft hij -al", aldus de heer Van Maarleveld. Van der Hart zelf verklaarde in een interview, de toekomst van. AZ '67 somber in te zien, omdat het elftal langzamerhand te oud wordt. Het AZ-bestuur. dat door penning meester Henk Schouten op de pu blieke tribune aanwezig was, toonde zich erg gelukkig met het besluit van de Alkmaarse gemeenteraad. Paardesport Tijdens het indoor concours hippique 'Jumping Amster- I dam', dat van donderdag 28 tot en met zondag 31 oktober in het RAIge- bouw in Amsterdam zal worden ge houden. zal het uit vyftig man be-1 staande Franse stuntteam te paard „Les Chevaliers" een middeleeuws j steekspel opvoeren. Het stuntteam, dat onder leiding staat van Yvan Chiffre, zal optreden op donderdag, j vrijdag-, zaterdag- en zondagavond. Zaterdag en zondag worden ook mid dagvoorstellingen gegeven. BOBBY FISCHER BUENOS AIRES (AP) De Ame rikaan Bobby Fischer heeft gisteren zijn eerste partij in de finale van het kandidatentoernooi tegen de Ru» Petrosian gewonnen. Fischer, die met wit speelde, ver sloeg de Russische grootmeester na veertig zetten in een Siciliaanse par tij- In het eindspel overspeelde de de Amerikaanse grootmeester zijn tegenstander en wgn een paard. Daarop gaf Petrosian op. De winnaar van deze finale krijgt het recht om in 1972 de huidige wereldkampioen, de Rus Boris Spas- ky uit te dagen tot een match om de wereldtitel. Het Dan Martin-theater, dat plaats biedt aan 1100 toeschouwers, was af geladen vol. Alleen de eerste negen rijen, die gereserveerd waren voor speciale gasten, waren leeg. In de hal van het theater verdron gen zich nog eens ongeveer 1000 mensen, die de partij konden volgen op een demonstratiebord. Kort na het begin van de eerste partij tussen de beide grootmeesters viel de speciaal voor de match op gestelde lichtinstallatie uit. Fischer en Petrosian kwamen in het donker te zitten en de partij moest geduren de 13 minuten worden onderbroken totdat het euvel was verholpen. De tweede partij in de finalematch zal dinsdagmiddag worden gespeeld. Voetbal In een vriendschappe lijke wedstrijd heeft het Mexicaanse voetbalelftal gisteravond in Toumba by Saloniki met 10 gewonnen van Griekenland. Het enige doelpunt werd gemaakt door Borja in de 22e minuut. Er waren 10.000 toeschouwers. 1 worden. A16 grensrecnier in mijn piaa&s is moeien lemen. Uitzending naar München afgedwongen via overwinning in Hvar op Roemenie (4-2) HVAR (ANP) Het Hongaarse waterpolozevental is giste ren in Hvar winnaar geworden van het toernooi om de Coppa Jadran. In hun laatste wedstrijd speelden de Hongaren gelijk tegen Zuidslavië: 33 (20, 01, 11. 00). Het Hongaarse puntentotaal uit zeven wedstrijden bedraagt elf. Nederland be sloot uitstekend met een overwinning van 42 op Roemenië en eindigde daardoor als eervolle vijfde met zeven punten. De tus senstanden waren 10, 11. 11, 10. Harry Vriend heeft zijn zin ge kregen. De coach van de Neder landse waterpoloploeg had enkele dagen vóór het toernooi om de Cop pa Jadran, op het Zuidslavische eiland Hvar. geprofeteerd dat men 'n vijfde plaats zou behalen en niets minder. Sommigen hadden hem overdreven optimisme verweten, om dat zij zelf van mening waren dat Nederland in het gevecht met de zeven sterkste pololanden ter we reld ten hoogste op de zesde plaats zou mogen rekenen. Donderdagavond echter analiseerde de Oranjeploeg gretig de uitstekende finish, die leid de tot de vijfde positie op de eind- ranglijst. „Als we die wedstrijd tegen de Verenigde Staten niet hadden verknoeid dan hadden we zelfs de derde plaats kunnen halen", zei Harry Vriend waarachtig nog bijna kribbig. Nog harder Dat Hongarije de Coppa Jadran in ontvangst nam was voor de klei ne Nederlandse kolonie slechts bij zaak. Bram Leeuwenhoek, chef de mission van de Olympische ploeg naar München. kon het Oranje team niet meedelen of het de reis naar de Beierse hoofstad in Hvar reeds had verdiend. Maar zijn zwijgzaamheid had alleen 'papieren' waarde. Zonder twijfel zal bij de zwembond snel de brief in de bus glijden waarin de accoordverklaring van het NOC is opgenomen. „We gaan er in de komende maan den nog harder tegenaan", heeft de Nederlandse coach deze week al ge zegd. „Het is nu eenmaal een feit dat de landen die boven ons staan, waterpolo als dagelijks werk beoefe nen. Als we goed willen meedoen zullen we er voor moeten zorgen dat in het Olympisch Jaar de werkkring van de spelers op verantwoorde wijze wordt gecombineerd. Deze zomer durfde ik de Jongens 's avonds bij de training niet te vragen of zij wel gegeten hadden. Ik wist het ant woord al". Problemen natuurlijk moeilijkheden gehad. Dat gebeurde onder meer in de wedstrijd tegen de Amerikanen, die onnodig werd verloren. Moeilijkheden waren er ook donderdag, doordat de beste aanvaller Mart Bras in de wedstrijd tegen West-Duitsland geblesseerd was geraakt aan een duim en daar om tegen Roemenië niet kon mee spelen. Doordat Italië op de laatste dag het kunststukje uithaalde Euro pees kampioen Rusland met 6-5 te verslaan moest het Nederlandse team van de verrassend sterke Roe menen winnen om niet op de roem loze zesde plaats te eindigen. Naast Mart Bras zat echter ook al Wim Hermsen op de kant, die nog altijd niet was hersteld van een oorbles- De Nederlanders hebben echter hun opdracht om winnend water polo te spelen, zonder veel aandacht te schenken aan de kwaliteit van het spel, volledig waar gemaakt. Het wist zelfs twee ernstige handicaps in de wedstrijd te overwinnen. Jan Evert Veer scoorde een doelpunt een fractie van een seconde nadat het eindsignaal van het tweede kwart had geklonken. Hans Wouda miste een straf worp: de bal gleed van zijn hand. In het tweede kwart kon Harry Vriend geen wisselspelers inzetten, maar zijn ploeg behield de controle over de wedstrijd. De Roemeense sterspeler Michaelsescu verdween naar de kant met een gebroken rib en Nederland nam een voorsprong van 2-0 via Jan-Evert Veer. De Ha genaar was donderdag voor de eerste maal pas echt op het peil dat men van hem mocht verwachten. Buunk matchwinnaar Via Rusu kwamen de Roemenen echter terug (2-1) en in het derde speldeel was het de zelfde speler die voor de gelijkmaker zorgde. Een fraaie pass van Harm Drenth op Veer bracht Nederland echter we derom aan de leiding. In het laatste speldeel kreeg de Nederlandse doel man Evert Kroon bijzonder veel werk. Maar zelfs toen hij na het uit het water zenden van Hans Hoog veld, werd belaagd door een fusillade van felle schoten, boog hij niet. Vlak voor het einde brak de 19-jarige Tonny Buunk de spanning. De Meeuwen-speler, die in de ver dediging opvallend werk deed. was ook voor de buitenlanders de revelatie van het toernooi. Hij werd geen enkele maal uit het water ge zonden en speelde zorgvuldig, vrij wel foutloos waterpolo. Zijn schot is echter nog niet op internationaal peil. Bij. nummerieke meerderheid moest hij ten slotte wel een schot afvuren en had succes. De daarmee verkregen voorsprong van 4-2 was voldoende voor de vijfde plaats in dit zware toernooi. Uitslagen van de laatste speeldag zijn: HongarUe-Zuidslavië 3-3 (2-0 0-1 1-1 0-0), Italië-Rusland 6-5 (1-1 2-0 1-3 2-1», Ver. Staten-W.-Duits- land 9-8 (2-1. 4-2, 1-1, 2-4), Neder- land-Roemenie 4-2 (1-0 1-1 1-1 1-0). Eindstand 1 Hongarije 7 5 1 1 11 36-26 2 Zuidslavië 7 4 2 1 10 33-22 3 Rusland 7 3 3 1 9 34-28 4 Roemenië 7 3 2 2 8 29-28 5 Nederland 7 3 1 3 7 23-26 6 Italië 7 3 0 4 6 30-27 7 Ver. Staten 7 2 1 4 5 39-46 8 W-Duitsland 7 0 0 7 0 27-47

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 19