Naam van Sowjetrussische overloper is thans bekend Bezoek president Venezuela wekt achterdocht op Antillen Hij liet verstek gaan voor kantonrechter in Londen 125jaatg tuinartikélèü Stap vooruit in herv.- geref. samenwerking Samsom- Sijthoff VRIJDAG 1 OKTOBER 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 (Van onze correspondent) LONDEN (GPD) Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gistermiddag het vermoeden bevestigd, dat de 34- jarige Oleg Lialine de agent van de Sowjetrussische geheime dienst (KGB) is, die kortgeleden naar het Westen is overgelo pen. Lialine moest donderdagochtend voor een Londense kan tonrechter verschijnen, omdat hij op 30 augustus was geverba liseerd wegens het onder invloed besturen van een auto. De volgende dag kwam hij voor, maar werd toen tegen betaling van een borgsom van 425 gulden vrijgelaten, in afwachting van de behandeling van gisteren; de zaal was stampvol. De Britse diplomaten worden op overduidelijke manier gevolgd. Lady Killick, de echtgenote van Engelands nieuwe ambassadeur in Moskou, Geen aanklacht Niemand had verwacht, dat de Rus voor de rechtbank zou verschijnen. In normale gevallen wordt er dan een bevel tot inhechtenisneming uit gevaardigd, maar in dit geval werd deze aanklacht ingetrokken, omdat het hem onmogelijk was voor d< rechtbank te verschijnen. Hij is im mers door de Britse contra-spionage dienst in een villa nabij Londen on der bewaking geplaatst. Dat de beschonken Rus en de over gelopen KGGB functionaris dezelfde persoon waren was onthuld in de Daily Express. Waarschijnlijk hadden de Britse autoriteiten zijn naam nog geheim willen houden om andere niets ver moedende contacten op te sporen. Maar de Russen hadden er belang by, dat het wel bekend werd wie de man was zodat die contacten daar door zouden kunnen worden gewaar schuwd. De Russen deden het langs een omweg door een verslaggever van de Daily Express bedekt te ver wijzen naar een klein berichtje in deze krant van eind augustus over een wegens dronkenschap aangehou den Russische automobilist. Men weet niet of Lialine met zijn volledige documentatie is overgelo pen, uitsluitend omdat hij met de overigens niets vermoedende politie in aanraking was gekomen, een slechte beurt voor een KGB-man. Beweerd wordt dat zowel de KGB als zijn zich in Moskou bevindende echt genote blij zouden zijn van hem af te zijn omdat hij bekend zou staan als een fuifnummer, een vrouwen- Jager en een „wilde Casanova". Dit is natuurlijk de bekende Moskouse techniek om een overloper in diskre diet te brengen en te kleineren. Er werd nog aan toegevoegd dat hij van weinig betekenis kon zijn voor een buitenlandse inlichtingendienst. Lialine was verbonden aan de han delsmissie in Highgate en woonde in de mooie villabuurt van dit noorde lijke Londense district. Geen represailles? Een avondblad beweerde, dat de Britse veiligheidsdienst Lialine de som van 25.000 pond ruim 200.0001 gulden) zou hebben betaald om hem De algemene verwachting is dat de Russen ongeveer 20 Britten, diploma ten, journalisten en zakenlieden als vergelding voor de 105 Russen die uit Engeland worden gezet, zullen uit wijzen. Moskou schijnt te hebben berekend dat er 110 Britten, inclusief journa listen en zakenlui, in officiële func ties in de Sowjet-Unie werken, zodat ze evenals de Britten zich vai pet daarvan zullen ontdoen. Volgens Londen zijn er slechts 78 Britse di plomaten en andere officiële func tionarissen in Moskou. RAAD HAZERSWOUDE Marokkanen komen in de Dorpsstraat n te laten praten, is zou dit een andere overlopers te doen overgaan Indien dit waar pracht lokaas voor zijn. Lialine deed een aantal onthullin gen die nieuw waren voor de Britten maar de rest vormde een uiteinde lijke bevestiging van wat men reeds had vermoed. De Britse minister van Buiten landse Zaken Sir Alec Douglas-Home heeft tegenover de pers in New York verklaard, dat het doel van de mas sale uitwijzing van de Russische spi onnen is de betrekkingen tussen En geland en de Sowjet-Unie te verbe teren en het obstakel van spionage op ongekende schaal eens en voor goed uit de weg te ruimen. Hij zei dat zijn Russische collega Gromiko, met wie hij constructieve besprekin gen had gevoerd, niet van represail les had gewaagd. Onofficieel verluidt dat Gromiko in ongebruikelijk scher pe bewoordingen tegen de uitwijzing van de Russen heeft geprotesteerd. De KGB houdt thans een driedub bele wacht voor het gebouw van de Britse ambassade in Moskou en foto grafeert iedereen die er binnen gaat. ADVERTENTIE in het centrum van *l amsterdam nu ook in haarlem Winkelcentrum Schalkwijk amstelveen Winkelcentrum Binnenhof lekischendaftf Winkelcentrum Leidschenhage alwusl J.B. WIJS ZOON Koninklijke Zaadhandel HAZERSWOUDE „Het gaat in deze tijd toch te ver, om op voor hand te stellen, dat het onmogelijk zal zijn het te kunnen vinden met nog onbekende buren. Het college van Hazerswoude meent: moeten we daar iets tegen willen doen?" Aldus burgemeester J. ten Heuvelhof tij dens de gisteravond gehouden raadsvergadering, waar aandacht werd besteed aan „de" brief va veertig Dorpsstraatbewoners. Zij pleitten er, zoals bekend, voor, B en W verhinderen dat zich bui tenlandse gastarbeiders, die in dienst treden bij de NV Pannebakker Han delskwekerijen, zullen vestigen Dorpsstraat 173. In het kader van de Europese Economische Gemeenschap moeten an kunnen wennen, dat ook uit Marokko zich in Hazers woude vestigen, aldus de burgemees ter. „Het is verstandig om de g arbeiders in de gemeenschap op te nemen". Overigens verklaarde voorzitter dat het gemeentebestuur, behalve in exceptionele gevallen «ca lamiteiten; a-sociaal optreden), ei weinig tegen kan doen, dat zich in genoemd perceel gastarbeiders tigen. „Het ligt niet in de bedoeling de eigenaar Pannebakker het huis vol te stoppen" er komen twee gastarbeiders. Burgemeester Ten Heuvelhof ver klaarde, dat de twee predikanten en pastoor van Hazerswoude-dorp zijn verzocht, eventueel zorg te dragen voor de begeleiding van de gastar beiders. De Stichting Begeleiding Buitenlandse Gastarbeiders in Al phen heeft zich bereid verklaard, een gesprek met de omwonenden van Dorpsstraat 173 te arrangeren. KVP -er E. v. d. Laar betreurde de zinsne de in de brief van de Dorpsstraat bewoners, waarin wordt gesteld dat de leefbaarheid sterk verminderd zal worden door de komst van de gast arbeiders. „Juist in de Vredesweek". Wethouder van sociale zaken Ver- weij vond het stellen van normen betreffende het aantal personen, dat in de woning mag worden toege laten, dubieus in normale gevallen: dan komen ook de Hazerswouders aandragen met de klacht, dat hun woning voor zo veel personen te klein is.... De burgemeester stelde nog, dat van de twee Marokkanen weinig on heil behoeft te worden verwacht: „Ze willen geld verdienen, weinig uitge ven, ook weinig drinken". VVD-er K. Dekker las artikel één van de Kampioenschap Rijnklievers LEIDEN Na een seizoen van vele wedvluchten kon de Leiderdorp- se postduivenvereniging „De Rijn klievers" haar balans voor de kam pioenschappen van dit Jaar opma ken. Kampioen generaal werden met 1899.62 pt de heren A. van den Dop en Zoon, 2 gebr. Kok 1773.45 pt en 3. J. van Leyden 1445.12 pt. Voor de overige afdelingen luidt de uitslag als volgt: Vitesse 1. A. van den Dop en zn. 421.88 pt., 2. P. van Griens- ven 370.06, 3. Gebr. Kok 357.59, Midfond 1. A. van den Dop en Zn. 361.55 pnt, 2. Gebr. Kok 312.07, 3. P. van Griensven 293.85.. Pond 1. Gebr. Kok 275.59 pnt, 2. A. van denDop en Zn 253.94, 3. J. van Leyden 256.88. Oude Duiven 1. A. van den Dop en Zn. 1042.37 pnt, 2. Gebr. Kok 945.25. 3. J. van Leyden 842.41. Twee bovenste of A duiven Roo sendaal t/m Bergerac: 1. A. van den Dop en Zn. 1143.35 pnt, 2. P. van Griensven 728.96. Jonge Duiven 1. Gebr. Kok 530.45 pnt, 2. A. van den Dop en zn. 494.89, 3. J. Pracht 466. Twee bovenste of A duiven 1. J Pracht 540.34 pnt, 2. Gebr. Kok 403.90. Oud en Jong 1. A. van den Dop en Zn. 362.36 pnt. 2. J. van der Wal 310.33, 3. Bruines-Borst 309.93 Twee bovenste of A duiven 1. A. van den Dop en Zn 585.76 pnt, 2. N. van der Linden 311.45. Universele Rechten van de Mens voor. PvdA-er P. Oosterhof (in een interview: „Dit is Hazerswoude op zijn smalst") pleitte voor afhande ling van de geluidshinder nu het pand toch wordt opgeknapt. SGP-er L. Matze bevreemdde het, dat elke spreker zich ten gunste van de nieuwe bewoners had uitgelaten. „Voelt men nu niets voor de angst van de bewoners van de Dorps straat?" zei dit raadslid, die zich zelf overigens niet angstig over hun komst voelt. Hij zei over Juridische gegevens te beschikken, waarin de onmogelijkheid van de komst van de gastarbeiders borg zou staan. De voorzitter verklaarde daarop het te genbewijs te kunnen leveren. De voorzitter verklaarde graag nog eens met de heer Pannebakker te praten om de privacy van de buurt bewoners van de komende twee Ma rokkanen veilig te stellen. Zei de heer A. v. d. Werf, de naas te buur van de voor hem onbekende Marokkanen (volgens de burgemees ter mag er één, die zes Jaar in Bos koop werkt, serieus en consciëntieus worden genoemd) „Wat moet ik hierop nog zeggen?" En SGP-e'r L. Matze, die de „gasten" graag in een hotel ziet ondergebracht: „Ik kan me met die beweging hier in de raad niet verenigen. Alles wordt door alle andere raadsleden zo van de tafel geveegd. Ik ben de enige, dus zeg ik maar niets meer" Consul ontvoerd De vrouwelij ke consul-generaal van de Domini- ise republiek in Caracas (Vene zuela), de 56-jarige Thelma Frias, is isdag ontvoerd. Familieleden zeiden, dat de ontvoerders in een brief een losgeld van een miljoen dollar eisten. Vandaag is het veertig jaar geleden dat Wim Kan, de leider van het ABC-cabaret, zijn arties tencarrière begon. Op 1 oktober 1931 trad hij voor het eerst op bij het gezelschap Cor Ruys. Hij had een rol in het stuk .Mijn zoon Etienne" van Jacques Deval. Die eerste voor stelling vond plaats in de Prinses- seschouwburg in Den Haag. Er zal vanavond geen feest zijn in het ABC-cabaret. Wim Kan is er niet voor in de stemming. Hij houdt zich thans meer bezig met het komende bezoek van de Ja panse keizer. In een extra uitzending van Achter het nieuws heeft Hans Ja cobs op zondag 3 oktober a.s. een gesprek met Wim Kan, naar aan leiding van het bezoek van de Japanse keizer Hirohito aan Ne derland. In deze uitzending zal Wim Kan ondermeer voorlezen uit zijn oude Birma-dagboek en in een in terview zijn mening geven zowel over de keizer als over de Neder landse regering, die de keizer in de gelegenheid heeft gesteld Ne derland te bezoeken. Zoals bekend staat Wim Kan op het standpunt dat de Japanse keizer als een oorlogsmisdadiger moet worden beschouwd en dat zijn bezoek aan Nederland nooit had mogen plaatsvinden. De uitzending zal worden be sloten met een actueel satirisch lied van Wim Kan en zijn vrouw Corrie Vonk op de Japanse keizer. Wat is er aan de hand met het ambt LEIDEN De vergadering van de classis Leiden der Ned. Herv. Kerk, die in de Vredeskerk werd gehouden, was voor het grootste deel gewijd aan een bezinning op het kerkelijk ambt. „Wat is er aan de hand met het Ambt?" kan niet alleen voor deze vergadering als motto dienen, maar was ook de titel van een studierapport, dat de Generale Synode onlangs aan de kerk heeft aangeboden. Dat rapport, naar de auteur die het ontwerp voor de synode opstelde (prof. dr. H. Berkhof te Oegstgeest) in de wandeling ook het rapport- Berkhof genoemd, was eerder dit Jaar voorwerp van studie en bespre king op een tweetal cursussen voor ambtsdragers (kerkeraadsleden) in de classis Leiden, en fungeerde nu als onderwerp en uitgangspunt van gesprek ter classicale vergadering. In de morgenbijeenkomst werd vooral van gedachten gewisseld over de bijbelse gegevens, zoals die in het eerste hoofdstuk van het rapport- Berkhof verzameld zijn. Het rap port toont aan dat in het Nieuwe Testament een grote variatie aange troffen wordt op het terrein van het kerkelijk ambt (geen of veel accent op de ambten, wisseling in termen en werkzaamheden, e.d.)op deze verscheidenheid is geen leer van het ambt te bouwen. Wel wil het gezag van de Bijbel ons uitnodigen en ge bieden om vanuit hetzelfde evange lie, op andere plaatsen en in andere tijden, in de vrijheid van Gods Geest te zoeken naar die ambtelijke vorm gevingen die de voortgang van Gods Woord en de opbouw van zijn ge meente het best kunnen dienen. In de discussiegroepen en later in de plenaire bijeenkomst bleek vooral aandacht voor vragen als: vertegen woordigen ambtsdragers God en zijn gezag tegenover ep in de gemeente, of vertegenwoordigen zij alleen de gemeente en is hun opdracht en ge zag slechts aan mensen ontleend? Als in de Bijbel de nadruk (ook) op het eerste wordt gelegd, het ambt namens God tegenover en in de ge meente, zullen de ambtsdragers dan allereerst hebben te doen wat de gemeente van hen vraagt en ver wacht. of allereerst wat Christus zelf met en door hen wil doen. ook als de gemeente daar (nog) niet om vraagt? Specialisatie In de middagzitting zijn de afge vaardigden in de classis vooral bezig geweest met enkele van de conse-- quenties voor de kerkelijke praktijk die in het synodale rapport worden getrokken uit de Bijbelse gegevens. In het rapport wordt gesteld, dat voor de voortgang van Gods Woord naar gemeente en wereld in onze tijd allereerst de volgende ambtsdra gers nodig zijn: de dienaar des Woords (prediking en sacraments bediening), de leraar (catechese, godsdienstonderwijs, vorming der ge meente), de pastor of herder (indivi duele zielszorg) en de diaken of dienaar (beoefenen en bepleiten van barmhartigheid) Toepassing hiervan in de prak tijk zou o.a. betekenen: opsplit sing van het predikantsambt (zo als we het nu kennen) over ver schillende ambten. Er waren veel vraagtekens in groepsgesprek en plenaire zitting: is zo'n speciali satieplan financieel haalbaar? De meeste gemeenten komen nu al veel geld tekort en moeten be zuinigen op het aantal ambts dragers; waar betalen we er nog méér van? Of is het alleen uitvoerbaar in grote (combinaties vmgemeenten? Zullen de huidige predikanten het verliezen van hun taken kunnen verwerken? Is het mogelijk alleen dienaar des Woords te zijn, zonder geregeld contact met veel mensen in het pastoraat? Van andere kant werd evenwel op de mogelijkheden van specialisatie, werkverdeling en taemwerk zeer positief gereageerd: zou het niet een bevrijding kunnen betekenen voor vele ouderlingen en predikanten die nu aldoor het gevoel hebben dat er onhaalbaar veel be kwaamheden van hen worden ver wacht? Zal het niet eenvoudiger worden mensen bereid te vinden om diaken of ouderling te zijn, wanneer duidelijk aangegeven en ingeperkte taken van hen gevraagd worden? Wordt bij specialisatie de toerusting en opleiding van aanstaande of pas benoemde ambtsdragers ook niet be ter uitvoerbaar? In deze zin gaf de behandeling van het ambtsrap port de afgevaardigen der gemeen ten heel wat nuttig huiswerk mee! Gereformeerden Door de uitvoerige bespreking van het rapport over het ambt bleef te weinig tijd over voor andere belang rijke zaken, bijv. het uit te brengen advies over de ontwerp-beginselver- klaring van de Raad van Kerken in Nederland. Een grote meerderheid van stemmen verklaarde zich vóór het voorstel van de Synode, ordi nantie 20-3-2 van toepassing te ver klaren voor de Gereformeerde Ker ken in Nederland; practisch bete kent dit dat in het Hervormde kerk recht ruimte wordt gemaakt voor gerformeerde predikanten om in de Hervormde Kerk alle ambtshande lingen te verrichten en desgewenst ook beroepen te worden, en dat voor hervormde predikanten de mogelijk heid wordt geopend om in de Geref. Kerken opdrachten tot bijstand in het pastoraat e.d. te aanvaarden. Op voorstel van ds. Hoogen- kamp (Voorhout) werd. aan het positieve advies de vraag toege voegd, of de synode zou kunnen bezien of deze wederzijdse open stelling van beide kerken voor eikaars predikanten ook zou kunnen worden uitgebreid voor eikaars ouderlingen en diakenen. In elk geval: weer een stapje vooruit in de Gereformeerd-Her vormde samenwerking! CURACAO He tstaatsbezoek dat denwindse eilanden. Aruba ligt ten- president Caldera van Venezuela aan de Antillen heeft gebracht, is door de Antilliaanse gevolking met grote argwaan gadegeslagen, vooral wegens de publiciteit rond dit be zoek in de Venezolaanse ners. In een wrang commentaar schreef de Amigoe di Curasao over Calde- ra's reis: „Laten wij niet te vroeg juichen over de „erkenning" van onze eigen status door onze naaste buur. Het zou ook kunnen zijn, dat de Venezolaanse president komt kij ken naar wat straks de 21ste staat van zijn land kan worden." De toekomstige status van de West is, wat de Antillen betreft ongewild, de laatste weken in een enorme stroomversnelling geraakt. Nauwe lijks waren de Antilliaanse politici bekomen van de schrik na de roep om onafhankelijkheid van de Ne derlandse parlementariërs, of daar volgde de aankondiging vn het on verwachte Venezolaanse bezoek aan Curasao. De twee gebeurtenissen kunnen na tuurlijk geheel los van elkaar staan, maar is het dan ook toeval dat kort daarop het Venezolaanse dagblad El Mundo beriohtte, dat de minister van Binnenlandse Zaken van Vene zuela in het diepste geheim een be weging zou steunen die van Cura- met Venezuela geassocieer de vrijstaat moet maken? Ondanks alle officiële tegenspraak zijn alle lagen van de Antilliaanse bevolking zich ervan bewust, dat er iets broeit. Ook in het verleden heeft Venezue la herhaalde malen toenadering ge zocht in derichting van de Bene- slotte binnen de Venezolaanse terri toriale wateren. Venezolaanse oor logsschepen hebben een opmerkelij ke voorkeur voor Curasao als het om vlagvertoon gaat en Venezo laanse bommenwerpers landen gere geld zonder enig vooroverleg of toe stemming op de Arubaanse luchtha ven. „Om bij te tanken", heet het dan. De onafhankelijkheidsmissie van de Nederlandse parlementariërs bracht nog hoofdzakelijk de Antilliaanse politici in beweging. Door de onaf- hankelijkheidsboodschap uit Vene zuela blijkt vooral de grote massa aangeslagen. Uit zure grapjes, wilde geruchten en bezorgde verhalen komt de angst naar voren voor een land waarvan men weet dat kleur lingen er niet gewenst zijn. Nauwe re banden met Venezuela, dat nog vele trekjes vertoont van een poli tiestaat, zijn alleen aantrekkelijk voor de handelsbelangen van enkele blanke Cura?aose families. De man in de straat heeft er niets bij te winnen. De verhoudingen tussen de Antillen en Venezuela zijn lang niet zo vriendelijk als de gelegenheidstoe spraken bij Caldera's bezoek deden vermoeden. Het is Venezuela een doorn in het oog dat de grootste raffinaderijen die de Venezolaanse olie verwerken niet op Venezolaans grondgebied staan maar op Curasao en Aruba. Staatsgrepen in Venezue la worden bij voorkeur op de Ne derlandse Antillen voorbereid en Curasao is nog altijd een toevluchts oord voor politieke vluchtelingen uit Venezuela Een normaal handelsverkeer is on mogelijk door de zogenaamde An til- len-rechten: op alle goederen die vanuit de Antillen Venezuela binnen komen wordt dertig procent extra invoerrechten geheven. Deze maat regel werd in het grijze verleden als straf opgelegd na een mislukte staatsgreep, voorbereid op Curasao. Wat wel welig tiert is de smokkel handel van sterke drank en sigaret ten naar Venezuela. De organisato ren van dit lucratief bedrijf moeten gezocht worden onder de grote Cu- rasaose zakenlieden. Herhaaldelijk heeft de regering in Caracas de Antillen verweten te weinig daarte gen op te treden. De enige partij die een voorzichtig standpunt in de Venezolaanse kwes tie heeft geformuleerd is de Demo cratische Partij. Ex-premier Isa, nog steeds de grote man in de DP, verklaarde kort voor het bericht in El Mundo, dat zijn partij wel iets zag in nauwere banden met Venezuela. Voor de DP zeker geen nieuw geluid. In de jaren vlak na de afkondiging van het statuut, toen de regering-Jonckheer nogal eens onenigheid had met Den Haag. was een uitspraak als: „Als Nederland ons niet zint, gaan we naar Vene zuela" een gewoon verschijnsel. Het geluid werd pas zwakker, toen bleek dat de gekleurde achterban van de DP niets voor zo'n avontuur voelde. Dat de blanke partijtop niet zo af kerig is van de toenadering van Ve nezuela is niet zo verwonderlijk; de zaken zouden er wel bij varen. Het merendeel der blanke eilandbewo ners heeft trouwens reeds familie banden met Venezuela. Op Curagao is men nu vooral be nieuwd naar het Nederlandse standpunt. De mening dat de staat kundige toekomst van de Antillen weer in Den Haag wordt uitgestip peld. is geen enkele Cura<jaoenaar uit het hoofd te praten. Het is ie dereen duidelijk, dat Nederland weinig te vrezen heeft van aanslui ting van de Antillen bij Venezuela. Ht zou de handelsbelangen van Nederland zeker niet schaden en de miljoenenleningen in het kader van de meerjarenplannen kunnen mis schien door Venezuela, maar nooit door de Antillen worden terugbe taald. Overzichtelijk is de situatie aller minst. In kringen rond ex-premier Isa wordt al geruime tijd gesproken over een geheim verdrag tussen Ne derland, de Verenigde Staten en Venezuela, waarin dit laatste land het recht krijgt om ,4n geval van nood" de Nederlandse Antillen te adopteren. Maar ook zijn er tekenen die erop wijzen, dat Nederland vaste voet in de Antillen wil houden. Hoe valt het anders te verklaren, dat de ma rinebasis op Curacao steeds belang rijker blijkt te worden? Ruim een jaar vaart nu al een Nederlands koopvaardijschip in dienst van de Koninklijke marine voortdurend op de route Nederland-Curagao. De magazijnen op de Curacaose mari nebasis liggen barstens vol munitie. Onder de huidige verwarde omstan digheden is het niet zo verwonder lijk, dat men misschien verkeerde conclusies trekt of spookbeelden ziet. De wilde verhalen die op het ogenblik in Willemstad de ronde doen. zijn geboren uit onzekerheid over de politieke toekomst van de Antillen. De opwinding van de laatste weken over het Koninkrijksstatuut blijkt averechts te werken op de toch al zwakke onafhankelijkheidsgedachte van de meeste Antilllanen. LEIDEN/ALPHEN AAN DEN RIJN In het kader van de verdergaan de samenwerking tussen de onderne mingen binnen de n.v. ICU (Sam- som Alphen en Sijthoff Leiden) zul len de beide grafische bedrijven on der één gecombineerd directieteam worden gebracht, met dien verstande, dat met ingang van vandaag in beide bedrijven zullen optreden ir F. Hart- zema als directeur, de heer J. van Keulen als commercieel adjunct- directeur en de heer W. van Zwie ten als technisch adjunct-directeur. De heer G. de Flines zal voorshands in functie blijven als directeur van A. W. Sijthoff in Leiden. LEIDEN De gemeente Voorburg heeft de pomp afgesloten van 'n benzlnzstation aan de Laan van Nieuw Oost Einde, één van de vijf witte pompen, die de Leidenaar A. van der Pouw Kraan in Den Haag exploiteert. Het station staat er al veertig jaar en altijd is er merkbenzine verkocht. De maatregel is nu genomen op grond van de ver keersveiligheid, omdat deze witte pomp meer verkeer zou aantrekken.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 15