Evenementenagenda voor de Randstad service pagina VISSEN LEREN UIT EEN BOEKJE 1 1 RESTORAMA VIS DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1971 LEEDSCH DAGBLAD AGINA 19 AMSTERDAM Carré: t.e.m. 31 okt. 20 uur Snip evue „Snip en Snap- met Willy Walden en Piet Muyselaar. De Kleine Komedie: 30 sept. t.em. 31 oktober 20.15 uur „Wachten in het donker" van Frederick Knott. Nieuwe de la Mar-theater: t.em. 31 oktober 20.15 uur „De Jasperina Show" met Jasperina de Jong, John Kuipers en Frank Sanders. Theater Desmet: t.e.m. 31 oktober 20.30 uur Musical „Oh Calcutta". Theater De Brakke Grond: t.e.m. 6 okt. 20.30 uur Noorder Compag- „De Physici" van Driedrich Dürenmatt. Concertgebouw: 3 okt. 14.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink mm.v. Gina Bachauer, 7 okt. 20.15 uur Con certgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink mm.v. Mady Mesplé, so praan, Elisabeth Lugt, sopraan, Cora Canna-Meyer, mezzo-so praan, Meinard Kraak, bariton, Kamerkoor en Jeugdkoor St. - Willi'brorduskerk Rijksmuseum: t.em. 31 okt. ma. 10—17, zo. 13—17 „Dürere grafiek en haar invloed in de Ne derlanden", t.em. 31 okt. ma. t/m 10—17, zo. 13—17 uur Holland- wand tegels. Stedelijk Museum: t.em. 10 okt. t m vr. 9.30—18 en 19—22.20 za. 9.30—17, zo. 13—17 urn- Werken van leden van de kunste naarsvereniging „Hollandse Aqua- rellistenkring" t/m 7 nov. Schilde rijen, tekeningen en grafiek van Co Westerik, winnaar van de or cultuur. Amsterdams Historisch Museum t.e.m. 21 nov. Amsterdamse stads portretten van 1700 tot 19.00 uur. Tropenmuseum: t.em. 3 okt. „Samo, een Afrikaans savannavolk ontwikkeling" en archeologische vondsten uit Columbia. RAI-gebouw: ma. t/m za. 1017 19—22, zo. 1017 uur Het Instru ment, tentoonstelling van instru menten voor wetenschappelijk, medisch en technisch gebruik. IEN HAAG Kon. Schouwburg: 1 okt. 20.15 uur se Comedle met „Schakels" Herman Heijermans, mede spelenden o.a. 1 ne-Wil Blanker, Guus Verstraete en Carl van der Plas, 2 okt. Haagse Komedie met „Mooi weer vandaag" van David Storey met o.a. Ko van Dijk, Myra Ward en Enny Meunier, 3 okt. Haagse Co- medie met „Drie koningenavond of alles mag (Twelfth night of what you will) van William Sha kespeare met o.a. Anne-Wil Blan- kers, Trins Snijders, Do van Stek, Guido de Moor en Henk van Ul- Congresgebouw: 2 okt. 20.15 uur Het Residentie Orkest o.l.v. Wil lem Frederik Bon mm.v. Frederic Meindere, piano en Aart Roae- boom, klarinet. Theater Pepijn: 3 okt. 15 uur Concert door het kwintet van Rob Agerbeek en orkest mm.v. Pim Hegervoorst en Margie Ball, voca- liste. (zie foto). Gemeentemuseum: ma. t/m za. 10—17, zo. 13—17, wo. 20—21 t/m 7 nov. Daumier, verslaggever van zijn tijd. Madurodam: t.em. 3 okt. dag. 9.30—22 uur Miniatuurstadje. Houtrust: t.em. 3 okt. (beh. zo.) dag. 13—17. 19—15—23 uur Da- mesbeurs van de Dameskroniek. Congresgebouw: 1 okt. 20.30 uur Concertgebouworkest ol.v. Bernard Haitink m.m.v. Gina Bachauer, piano, 6 okt. 20.30 uur Residentie Orkest o.l.v. Willem van Otterloo m.m.v. Stephen Bishop piano. Scheveningen4, 6 okt. 20 uur Nederlandse Operastichting met de opera Carmen. DELFT Stadsdoelen1 okt. 20 uur Musical ,En bed". HAARLEM Concertgebouw: 5 okt. 10.30, 12.30, 14.30. 16.30 uur Speciale kinder films, 5 okt. 20.15 uur Noordh. Philharmonisch Orkest soliste; Annette de la Bije, sopraan, 6 okt. 20.15 uur Internationaal poppen- festival '71: Theatres Yves Joly, Parijs „Les Mains-Theatre de pa pier". 7 okt. 20 uur Chr. Orato riumver. „Zang en Vriendschap" m.m.v. Noordh. Philharm. Orkest. Stadsschouwburg: 1 okt. 20.15 uur ADVERTENTIE directie P. d'Hersigny DAGSCHOTEL zeeschnitzel ravigöttesaus groenten en geb. aard. Dijk, An- K.o van Lhjk. f 4,75 Keuken geopend tot 24 uur. TELEFOON 01751—2500 Rijksstraatweg 324, Wassenaar. r (ook 2 okt.» Toneelgroep Centrum „Kees de jongen", 7 en 8 okt. 20.15 uur Toneelgroep Centrum: ,31oesem van seringen brengt herinneringen". Toneelschuur, Bavogebouw: 4, 5, 6 okt. 20.30 uur Toneelgroep Cen trum „Verschuivingen, Zwarte Mis". Poppentheater Merlijn: za. 2 okt. 14.30 uur De Chinese Draak 6 okt. 14.30 uur De sprookjesmolen. HILLEGOM Treslong: 4 okt. 20 uur Sex a la Meuniere vertaling Annie M. G. Schmidt mm.v. Paul Cammer- mans. Ellen Vogel, Mariëlle Fiolet en Sylvia de Leur. LEIDEN Station NS Leiden: 1 t/m 3 okt. Ruimtevaart expositietrein ,Moon- rock-express" met de originele ruimtepakken van de astronauten Collins en Shirra, de Gemini 10, een maansteen en andere interes sante voorwerpen uit de ruimte vaart. Stadsgehoorzaal: 8 okt. 20.15 uur Residentie Orkest o.l.v. Willem van Otterloo mm.v. Stephan Bis hop, piano. De Lakenhal: t.em. 20 okt ma. t/m za. 10—17, zo. 13—17 uur Rembrandts Prijs 1971. Rijnlands Lyceum: 2 okt. 20.15 uur „Kommune und Kirechenzeit, Oostduits toneelgezelschap, 7 okt. 20.15 uur Toneelgroep Litteris Sa crum „De Revisor". Micro Theater Imperium: 2 okt. 6.30, 19. 30 uur Hutspotvoorstel ling met zang, muziek en sketches. Centrum: 1 okt. Taptoe van de Leidse verenigingen. Groenoordhal2 okt. Lunapark en Veronica Drive In Show. ROTTERDAM De Doelen: 8 okt. 20.15 uur. Het Nederlands Kamerorkest o.l.v. Karl Richter. 1 okt. 20.15 uur Rotterdams Philharmonisch Or kest oJ.v. Jean Fournet mm.v. Theo Bruins, piano. 8 okt. 20.15 uur Promenadeconcert Rotterdams Philharmonisch Orkest. Margie Ball AMSTERDAM Plaza In de Kal- verstraat biedt weer eens Butch Cassidy and the sundance Kid, het vrolijk-melancholieke verhaal over twee schurken uit het wilde westen van weleer. Hallen in de Van Ga lenstraat haalt de muiterij op de Bounty weer eens op. Films als Roversymphonie (The Movies), Medea (in Alhambra) Le Souffle au coeur (in Calypso) en de ka nonnen van Navarone (in Bio) blijven. BIOSCOPEN DEN HAAG Euro Cinema draait weer Ryans daughter, mooi hoor, met Sarah Miles en Robert Mit- chum. Studio de Luxe vertoont weer eens Enschiep de vrouw, Vadims klassieker uit 1956 met Brigitte Bardot. Indertijd keken we ervan op. Bonny en Clyde zijn ook weer terug en wel in Royal. In Metropole is dokter ZJivago weer te zien en in Cineac valt 's avonds De dood in Venetië te bewonderen. ROTTERDAM Lumière aan de Lijnbaan presenteert Louis de Fu- nés in „Wie een kuil graaft voor een ander"Ben Hur blijft in Metro aan de Wolphaertsbocht en Tristana in Kriterion (Groothan delsgebouw). In Cineac NRC aan de Coolsingel elke dag in kleur: We- reldvoetbalcup Mexico 1970. Daar flonkeren dus alle sterren van de groene velden Er is geen sport te bedenken, waarover de afgelopen ja- en zoveel boeken zijn verschenen als over de sportvisserij. Uleen de laatste vijf jaar zijn het er zeker enkele tientallen ;eweest. Een auteur als Hans van Onck maakte in de loop de tijd de veertig vol en ook met de pennevruchten fan de bekende Jan Schreiner is best een plank in de boe- :enkast te vangen. Voeg daar aan toe het feit, dat er in Nederland nog een handvol visbladen verschijnt en je raagt je af waardoor toch die leeshonger bij het vaderland- e visserslegioen ontstaat. Verrassend r omdat de belangstelling oor sportboeken in Nederland over iet algemeen maar magertjes is. ifgezien van enkele „bestsellers" Ajax en Fei jen oord zijn er zo gek veel sportuitgaven, (aarmee de uitgevers in hun nopjes ijn geweest. De sector „sportvisserij" ormt in Nederland echter een gun- tige uitzondering. Eigenlijk vreemd panne er je ervaren sportvissers iteeds opnieuw kunt horen beweren lat je uit een boekje niet kunt le en vissen", schuilt in die uitspraak een gro- kern van waarheid. Iemand, die n enkel gevoel heeft voor het iteren van een hengel en in een niets meer ziet dan een „glibbe- ig beest" zal ook na het lezen van ientallen visboeken er nog niet ichter zijn op welk ogenblik hij nu ie vis aan de haak moet slaan. Immers het aanslaan van een vis is ets, wat je in de praktijk moet le- ook het kiezen van de juiste isplek heeft iets te maken met feeling", dat Je door een intensief 'erblijf op het water of aan de wa- erkant kunt aankweken. Blijft nog vraag waarom de Nederlandse sportvisser zoveel boeken verslindt. dacht, dat het gedeeltelijk te ferklaren viel door de enorme lieuwsgierigheid, die elke visser van lature heeft. /isserslatijn iVe zijn allemaal reuze benieuwd ïoevel vis onze buurman gevangen leeft en welk pennetje of lijntje lij gebruikt. Het woord „vissersla- lijdt niet voor niets een 'loeiend bestaan. Die belangstelling ADVERTENTIE DE GOEDE VANGST Morsstraat 47 - Leiden - TeL 21751 Het boek bevat een schat aan gege vens over onze eeuwige tegenstan der: de vis. Hoe leeft een vis? Hoe gedraagt hij zich? Hoe en wat eet hij? Interessante vragen waarop het boek in een vlot leesbare stijl ant woord geeft. Soms tref je in het boek verrassende conclusies aan, zoals deze: „Als we spinnen of lepe len moeten we de grootte en het gewicht van onze lepel of plug aan passen aan de heersende tempera tuur, dus onze lepel dieper aanbie den als de temperaturen van de bo venlagen aanzienlijk gedaald is". Op weer andere plaatsen gaan de schijvers uitgebreid in op de vraag bepaalde soorten materiaal niet of wel gebruikt dienen te wor den. Vissend met Belgen in ons land heb ik steeds de indruk gekre gen dat ze bijzonder veel gelegen laten liggen aan „licht vissen" en het prepareren van „ingenieuze voertjes". ADVERTENTIE EViNRUDE buitenboordmotoren BLOEM Hogewoerd 104 Die indruk wordt in het boek be vestigd. want zowel aan het een als aan het ander wordt uitgebreide aandacht besteed. Het boek. dat we u zeker aanbevelen, ls op dit ogen blik nog niet in ons land verkrijg baar. Wel is het te bestellen bij de uitgeverij Vyncke, Savaanstraat 92, Gent 9000 in België. De prijs is f 12.60 en het gironummer van de uitgever is 697956. Vang- ;-8erie Al eerder besteedde ik in deze vis- rubriek aandacht aan de serie vis- boekjes „Vang" van de uitgeverij Teleboek in Bussum. De afgelopen maanden zijn er weer vier nieuwe deeltjes verschenen aantal is opgelopen tot zestien. Een deeltje gaat aanwezige zeelt. Ook de in ruime mate moeilijk vangbare de sportvisser, die iets meer wil weten over een doel matig gebruik van voer en aas, ls er een speciaal boekje. Het derde boekje ls voor de zeevissers, die het gemunt hebben op makreel, gul en geep en de vierde is bestemd voor de „vlieghengelaars". Evenals de vo rige uitgaven zijn ook deeltjes weer voornamelijk gericht op de vistech niek en geven de boekjes richtlijnen Oud-minister-president De Jong; vissen leren uit een boekje? voor de belevenissen en ervaringen van anderen mondt ieder jaar op nieuw uit in een aanvulling van het toch al grote arsenaal van visboe ken. Met de lange winteravonden en de feestdagen in het vooruitzicht lijkt het me dan ook goed eens wat nieuwe uitgaven de revue te laten passeren. In de eerste plaats wilde ik uw aandacht vestigen op een vis boek, dat w-erd geschreven door twee enthousiaste Belgische sport vissers. Miel Ooms en Eric van Hecke. Hun boek „Sportief hengelen in zoetwater van aal tot zeelt" geeft zoals de titel al aanduidt in kort bestek een overzicht van wat er in de sportvisserij te koop is. Afgezien van het typisch Vlaamse taalgebruik waarmee het boek door spekt is en wat het lezen zonder twijfel veraangenaamt, is het een interessant boek met tal van we tenswaardigheden. Wat mij bij het lezen vooral frappeerde, was het feit, dat de beide vissers met hun biologische kennis van de vis en hun ervaringen aan de waterkant de gedragingen en „misdragingen" van de vis proberen te verklaren. Steeds weer weten de Zuiderburen een plausibele verklaring te geven voor het feit, dat de vis onder be paalde omstandigheden bijna niet te vangen is en onder andere om standigheden Juist weL voor het gebruik van bepaalde ma terialen. Een bezwaar is dat een onderwerp als de vliegvisseri J" moeilijk te vangen ls in een boekje van 86 bladzijden. De inhoud is daardoor weinig diepgaand, maar juist daardoor weer geschikt voor de „beginner". Elk deeltje kost f 4.90. Vliegvissen Bij de uitgeverij L. I. Veen in Wa- geningen verscheen enige tijd gele den ook een boek over de vliegvis- serij geschreven door H. J. Bouquet. Onder de titel „Met droge vlieg en nimf" geeft de schrijver adviezen voor de vangst van voorn en forel met de vlieg. Het boek bepaalt zich vooral tot de techniek van het vliegvissen en stipt zo nu en dan het materiaal en het werpen aan. Zoals de schrijver reeds in zijn voorwoord zegt. kan men na het le zen van het boek niet direct een vlieg presenteren als een volleerde vliegvisser. De praktijk samen met adviezen van collega's moet hier tot resultaat leiden. Wel informeert het boek de lezer over vismethoden. de vlieg en het vissen in Nederland en buitenland. Prijs 10.50. Tenslotte nog iets over een visboek dat onlangs is verschenen bij de uitgeverij Strengholt in Amsterdam. „Vissen met plezier" is een Neder landse bewerking van het boek „Coarse fishing is easy" geschreven door D. N. Puddepha. Het verdien stelijke van vertaler Kees Ketting is geweest dat hij heeft geprobeerd aan het op Engelse leest geschoeide boek een Nederlands tintje te ge ven, door het inlassen van eigen er varingen en adviezen. Het boek be vat naast adviezen over materiaal en vlsplaatsen ook iets over een ty pisch Engelse bezigheid als het „nachtvlssen". Lezenswaardig zijn de verschillende deels bij ons vrijwel onbekende vismethoden. Wel had de toon iets „losser" mo gen zijn, omdat het nu soms de in druk geeft een leerboek te zijn Af gezien van deze en nog enkele andere schoonheidsfoutjes ls deze paperback, die tien gulden kost, het lezen best waard. ADVERTENTIE DE ENIGE 8PECI AALZAAK voor al uw HENGELSPOKTAR riKELEN DE SPORT

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 19