'Ze moeten toch weten, van school ben ik dat gestuurd' De afscheidsfuif van Henk Geimaert Diamanten huwelijk RODEO IN LISSE Milieuvervuiling en Leidse Baan Geen eigen ambulance dienst in Voorschoten DAMSIMULTAAN LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 28 SEPTEMBER 191 j AUTO SLIPT I OEGSTGEEST Een Noordwykse J autobestuurder die richting Sassen- heim over de Haarlemmerstraatweg I reed, slipte gisteren omstreeks half vier ter hoogte van het Groene Kerkje en kwam daardoor in botsing met een vrachtwagen die uit de te genovergestelde richting kwam aan rijden. De bestuurder van de perso nenauto en de medepassagier zijn naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden gewacht, de bestuurder van de vrachtwagen, een inwoner van Hillegom, bleef ongedeerd. De twee auto's wei-den by de botsing totaal vernield. LEIDEN Henk Geirnaert heeft in zijn functie van directeur afscheid genomen van de Stichting Leidse Muziekschool. Dit gebeurde in de grote zaal aan het Rapenburg. In de uit nodigingsbrief stelde de secretaris van de Vereniging van Leerkrachten: (de hier beschik bare ruimte) „staat ons niet toe zijn vele verdiensten te omschrijven; zelfs de vorm, waar in het afscheid gerealiseerd wordt, is nauwelijks toereikend om uitdrukking te geven aan de betekenis, die hij voor de muziekschool had. Op verzoek van de heer Geirnaert zal dit af scheid zich beperken tot een bijeenkomst in besloten kring". Uiteraard was het Stichtingsbe stuur geïnviteerd, van welke stich ting de wethouder „van CRM" voor zitter is. En het spreekt vanzelf dat van stichtlngs- en van leraarszij de gesproken is en door de „Jubila ris" in persoon. Tot zover de nuch tere zaken. Bij welke de naam Timm te voegen valt, als nieuwbenoemd directeur. Het wordt nuchter heft meer as pecten. Niet dat ik bedoel, dat enige leraar of lerares wegens de zelfbe diening, in hun glaasje verdronken zou zijn. Het is een gelukkig niet helemaal ordelijk, maar wel orden telijk feest geweest. Maar waar het in dit stuk om gaat: op zeker mo ment van de allerplezierigste avond voelde ik me gegrepen. Er bleek een foto van Geirnaert in het gebouw aanwezig. een pijp met Geirnaert een recensent ook en van die twee samen moest nu tóch maar een kritiek, recensie, verslag, kroniek of wat ook komen. Daar had ik be zwaren tegen, omdat „de orde" voor bij was. ik wel van alles notie, maar geen notitie genomen had en vanwe ge de collegialiteit. „Dan maar een indrukje, ze (de lezers) moeten toch weten dat ik hier weg ben, dat ik van school gestuurd ben en boven dien: het Leidsch Dagblad is mijn dagblad". Volgde nog iets van ...7 op 8". Dusdoende een indrukje als „in gezonden stukje". Het eerste woord (en het mooist gevormde) had mevrouw Den Haan. Men moet een Franse schalksheid in zich hebben om. zoals zij het deed, het licht te werpen op het leidmo tief van de bijeenkomst: „intiem sa menzijn" en daar de Dersoonsrelatie GeirnaertElly Groen zelf niet uit weg te nemen. Als Ellv Groen was zij eens zyn collega en onderdane. Als lerares op de Leidse Muziek school is zij haar carrière begonnen. Het is inmiddels 25 jaar geleden, c ze mij vertelde géén concertzangeres te worden en ik haar zei: meisic dat is een verlies voor het vaderland, vergeef me in ieder geval mijn ver liefdheid op Je zangstem. Intiem afscheid Een intiem afscheidsfuifje, een Sin fonla domestica. Zo noemde Richard Strauss een van zijn symfonieën. waarin hij op bepaalde plekken aan duidt. wie hi1 daar aan het woord denkt, papa. mama, het kind. Geir naert (tot en met verleden week« d papa. de wethoudster de mama. de school het kind. Het kind, tijdens Geirnaerts bewind als een Eiffeito ren uit de kluiten gewassen r zijn ouders dankbaar, voelt zich ver troeteld van de wieg tot het graf. Je verandert hier weliswaar af en toe van mamma. De vorige heette San nes (meefeestend aanwezig), de voorvorige Van Schaik. die het ba- kerwerk in de stichting voor zijn re kening had. Het kind vermaakte zich en ook papa werd weer kind. Oude boeren wijsheid wil het zo: „bij ieder feest hooit een zotje". Dansjes en polo naises waren even vanzelfsprekend als de aanwezigheid van een buffet Orkestjes schuimden uit de bodem op Leraren vermaakten zic-h met een Czardas van Monti, met Schwarze Augen. Toffe Jongens er Wien, Wien. nur Du allein solist stets die Stadt meiner Traume sein, waarvan ik op mijn vliering een ver sie vond: O heerlijk Amsterdam. Ji met je typische Rembrand tplein. Jan v. d. Meer (u weet wel. Van dei- Meer van Palestrina, Lassus en Ca ge) voor de vleugel en Lauw Boel- laart achter een accordeon vormden een voortreffelijke unio mystica, als onvermoeibare derde gesecondeerd door de gitarist Pan der Pol als sla ger op voorradig slagwerk. De pia nist Geirnaert, armen en benen stijf van de serpentines, probeerde daar soms als vierde straatmuzikant or een viool met een eigen bijdrage tus sen te komen, maar die viool fiets wel eens in een andere toonladder mee dan de bezige unio mystica Droomtoucher Nu weer serieus. Naar de eertijds wel eens openbaar concerterend- pianist Geirnaert moet nog even een schijnwerpertje terugkijken. Dit heb ik er het meest in herinnering van, dat hij min of meer, maar veel mee meer dan min, een droomtoucher had. Ideaal voor bijy voorbeeld Schu mann. Verder zie ik hun ook nog terug in de directie van een kamer orkest of als simpel strijkend lid van zo'n orkest. Tot slot, nu ik toevalli Schumann noem: ik weet niet meer wie het eens schreef, dat Schumam als componist) altijd een jongen van 16 gebleven was. Dat noem i superkunst in de kunst Mijn onop gelost probleem: hoe oud is Ge naert nou? Daar zou over te ver gaderen zyn. Praeses: weer een vrouw, maar dan de H. Caecilia. Kees Verhoef. LISSE De Harddraverijvereni ging heeft het mogelijk gemaakt een geheel nieuwe element in te lassen in het programma der Najaarsfees ten in Lisse in de Poelpolder. De versierde zaal van het Poelcentrum, was tot in alle hoeken gevuld toen de Jury, gevormd door Wim van Duyn en mevr. C. Schutte-van Dijk het sein tot beginnen af. De talrijke aanwezigen hebben ge noten van veel talent op het gebied van goochelen en muziek. Vooral de goocheltoeren van Jos Bemelman oogstten een dankbaar applaus. Zijn optreden werd beloond met het hoogste aantal punten (53'4) waar door hij in het bezit kwam van de mooie beker van de Harddraverij - vereniging. De beste muzikale prestatie werd geleverd door Claudia van der Kroft, piano, waarvoor zij 52% punt kreeg toegewezen. De groepsprijs ging naar Yvonne Boje en Fija Vink. Zij be haalden op de piano (vierhandig) 51 punten en ontvingen een beker. Vernard Berkhout, klarinet, kreeg 51 punt toegewezen. Josephine Tmijn. zang met gitaar 49% punt, Eliza Verloop, piano, 49% punt, de groep "Mathamorfosis", zang en gi taar, 46 punten van de illusionist Mr. Derby 36% punt. Grofvuil ophalen in Voorschoten VOORSCHOTEN Het grofvuil in Voorschoten zal 29 september wor den opgehaald in de wijk Bosch geest aan de Papelaan (tussen Rou- boslaan en Veurseweg), John F. Kennedyplantsoen, Oranjekade. Nar cisstraat, Tulpstraat, Hyacinthstraat Van Kempenstraat, Bijdorps'raat, Willem de Zwijgerlaan, Burg. De Kempenaei-straat, Pauwenstraat, Crocusstraat, Wijngaardenlaan (zuidzijde), Veurseweg, Essenlaan, Rouwkooplaan, Poppellaan, Wilgen laan, Kniplaan, Laan van Duiven voorde en Haagwijk. Op 6 oktober is de wijk Adegeest aan de beurt «met uitzondering van het gedeelte Oude Adegeesterlaan tussen de Prins Bernhardlaan en Nassaukade», aan de Leidseweg (het gedeelte tussen Raadhuislaan en Voorsehoterweg), Voorschoter- weg. Hofweg <het gedeelte ten oos ten van de Voorsehoterweg). Prof. Boerhaaveweg. Krimkade, J. P. Coenstraat, Vondelstraat, Marnix- straat en Beresteynstraat. Op 7 oktober wordt het grofvuil opgehaald In Noord-Hofland aan de Hofweg (het gedeelte tussen de Voorsehoterweg en Leidseweg), Leidseweg (het gedeelte tussen de Voorsehoterweg en Vinkweg), en Vinkweg. Dinsdag (Breestraat 66) Voorschoten Kasteel Duivenvoorde Plano-recital Toos Onderden-Wijn gaard 7.15 uur nam. Kreatief Sentrum café-bar 121 uur nam. Projectgroepen in actie 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam Boommarkt 12 Sociëteit voor ge handicapten 25 uur nam. Jeugdhuis Breestraat 19 Spreekuur Chr. Emigratiecentrale 78 uur nam. Diamantplein 27 Gespreksavond Ba- ha-i 8.15 uur nam. Steenschuur 6 Leidse ver. van post zegelverzamelaars 8 uur nam. Steenschuur 5 spreekuur Stichting huisvesting werkende jongeren 8— 8.30 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Spr. rev. Fairbaien 8 uur nam. Voorschoten (Bondsgebouw Leidse weg 100) Hearing Leidse Baan 8 uur Woensdag Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor matie-avond Baha'l 8 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale raads- rdag Kreatief Sentrum (Breestraat 6 fe-bar 12-1 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voo handicapten 7.30-10 t Release Apotheekdienst De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door Apotheek Reijst, Steenstraat 35 en Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. Botsing tussen brommer en auto LEIDEN Een 16-jarig meisje uit Voorschoten kreeg een wond bo ven het rechteroog en een hersen schudding, toen zij gistermiddag op de Voorsehoterweg met haar brom mer tegen een auto botste. De auto mobilist zou bij het inslaan van de Rooseveltstraat de doorgang voor het op het fietspad rijdende meisje niet hebben vrijgelaten. Het gewon de meisje is door de EHD overge bracht naar het Academisch Zie kenhuis. Kampioenen PV Warmond WARMOND De postduivenver eniging Warmond heeft de laatste kampioenen van dit seizoen bekend l MlNI-nienws uit MAXI-Leiden De poedelkennel van Rozenst* heeft ook deelgenomen aan de t« toonstelling in Breda. De vyf poedi van de kennel die voor de tenl stelling waren ingeschreven men uitstekend voor de dag ze vielen allen in de prijzen, van Rozensteyn, eerste uitmunt* kampioen en beste dwergpoedel^ White Shippy van Rozensteyn, twef de uitmuntend en reserve kampi( Bonaprate van Rozensteyn twe uitmuntend en reserve kampicx Beritas Borodin derde uitmuntei Black Astrid van Rozensteyn, tn de uitmuntend. Het spreekuur- de Voorschotense wethouder Pels a van 27 september tot en met 9 tober worden waargenomen door burgemeester donderdagmorgen, van 11.00—12.00 uur) De Auto- motorclub Voorschoten organise 16 oktober een "Verjaardagsrjtf wordt gereden volgens KNMV/KNAC regelement voor routineerde en gevorderde deeli uj mers en op een eenvoudig eigen i gelement voor beginners. De prijsu 'e reiking is direct na de sluiting v g, de finish-controle in de sporthal Katwijk aan de Stadhoudersdre Op maandag 4 oktober houdt heer Vajiranana uit Londen in Academiegebouw. Rapenburg 73, lezing over het boeddhisme. De hi Vajiranana. die zal worden ingel door dr. P. H. Pott, directeur v 0 het Rijksmuseum van Volkenkun zal spreken over The Karma Rebirth, The Four noble Truths, 7 noble eightfold path Meditation bijeenkomst, die om acht uur beg is toegankelijk voor alle belangst lenden. Voor de vierde maal ganlseert de Algemene Leidse S dentenvereniging "Asopos" haar J lijkse fuifroeimanifestatie, het zo naamde gastenweekend. Dit we end, dat dit jaar zal plaatsvinden zaterdag 2 en zondag 3 oktot richt zich op jongere mensen, die deze manier de gelegenheid hebb leden van roeiverenigingen uit h het land te ontmoeten. Naast de na tweehonderd gasten uit heel land ziin op het feest ook andere langstellenden welkom. Nadere lichtingen over het gastenweel zijn te verkrijgen bij Paul Ja) Schoonhoven. Jan Vossensteeg telefoon 01710-32914. Niemi wordt graag nat bij zijn werk, Het ingezonden stuk van Piet Hoogstraten over het grote gevaar van de milieuverontreiniging (zie Leidsch Dagblad van 25 september) verdient grote aandacht. Inderdaad Is de tol. die de welvaart eist, te hoog geworden. Dr. Peccei, een van de le den van de „club van Rome", heeft o.a. gezegd, dat het van belang is dat allerlei snel voortschrydende ont wikkelingen op aarde worden terug gebogen en dat wy niet veel tyd be schikbaar hebben om catastrofale ontwikkelingen te voorkomen. Piet Hoogstraten somt in zijn inge zonden stuk een aantal punten op, waarin zal moeten worden samenge werkt teneinde de dreigende catastro fe af te wenden. Onder punt 3 ver meldt hy het nalaten van overbodig gemaakt. Vitesse kampioen oude j autogebruik <ik zou hieraan willen duiven werd A. van der Drift met toevoegen: het nalaten van overbodig 772.7 punten. 2. C. Sieker 761.4 pnt. bromfietsgebruik). Het medewerken en 3. A. v. Noord 688 pnt. Kam pioen Fond oude duiven A. v. Noord 365 6 punten; 2. J. de Dunne 339 pnt.. j 3. A. Oostdam 283.7 pnt. Totaal kam Lezers schrijven pioen oude duiven A. v. Noord, 2. J. de Dunhe, 3. J. Seggelen. KOE VERLOST LEIDEN ..Op het weiland ach ter de Potgieter laan staat .een koe te kalveren Deze boodschap bereik- BOSKOOP/ RIJNSBURG Het tamboer- en trompetterkorps Wilhel- mina uit Rijnsburg behaalde op het te de Leidse politie gisteren bij het nationale drumbandconcours, dat za terdag in Boskoop werd gehouden, de eerste prijs, een eervolle vermel ding van de jury en de wisselbeker Men behaalde dit resultaat met de nummers "When the saints go mar ching in" en de "Trompettersmars", welke samen 244% punten oplever den. aan de aktie „Leidse Baan NEE" is daartoe een weliswaar zeer kleine by- drage, maar alle beetjes helpen. Een verwezenlijking van het Leid- se Baan-plan (waarom is een vierde verkeersverbinding nodig tussen Den Haag en Leiden?), waarbij een acht- j baans-autosnelweg zal worden aan- i gelegd dwars door een prachtig na- j tuurgebied, zou het overbodig gebruik van auto's ten zeerste bevorderen en moet ook daarom worden bestre den. De Werkgroep Milieubeheer van de Rijksuniversiteit te Leiden heeft voor het gebied, dat door eventuele aan leg van de „Leidse Baan" onherstel baar verknoeid (o.a. de bekende „seringenberg") zou worden, een bij zonder te waarderen plan gemaakt teneinde dat gebied tot een Natio- naai Landschapspark te doen uit groeien. U kunt daaraan Uw steen tje bijdragen door zo spoedig moge lijk een briefkaart te sturen aan ac tie Leidse Baan NEE. Schaepman- weg 18. Wassenaar, met daarop de tekst „Leidse Baan NEE" plus Uw naam en adres. Doet U dit liefst zo spoedig moge lijk, opdat de aktiegroep voor 21 ok tober zoveel mogelijk handtekenin gen tegen de aanleg van de Leidse Baan aan één der leden van Pro vinciale Staten van Zuid- Hol land kan overhandigen; 21 oktober is namelyk de dag, waarop de Pro vinciale Staten van Zuid-Holland zullen beslissen over de kwes- krieken van de dag. Een uitgesla^ pen dienaar van de Heilige Her mandad spoedde zich op deze telefo nische mededeling naar de plaats van de bevalling, in eerste instantie om er poolshoogte te gaan nemen. De politieman ging echter meteen tot actie over toen bleek dat de be valling uiterst moeilijk verliep. Het lukte hem bovendien nog om het ge kwelde koebeest tijdig te verlossen, i tie van doorgang of uitstel van de zij het van een levenloos kalf. De j aanleg van de Leidse Baan. Indien U meer ten behoeve van de ze actie zou willen doen, spoort U dan familie, vrienden en kennissen aan om hetzelfde te doen. LEIDEN Het is maandag 60 jaar geledendat de heer en mevrouw LogemanVan Weeren voor de ambtenaar van de Bur- gelijke Stand elkaar het ja-woord gaven. De nu 83-jarige bruidegom heeft ruim 40 jaar bij de conser- venfabriek Tieleman en Dros ge werkt. De heer Logeman en zijn drie jaar jongere vrouw hebben vier kinderen, 6 klein- en 4 ach terkleinkinderen. Hobby's heeft de bruidegom niet. Hij mag af en toe eens een boek pakkenmaar een verwoed lezer is hij niet. Wel houdt hij trouw zijn achter tuintje in de Driftstraat bij, waar het echtpaar al 37 jaar woont. Er is dan ook geen sprietje onkruid te vinden. (Foto Holvast) VOORSCHOTEN Het verkeers ongeval op de Koningin Julianalaan, waarbij twee slachtoffertjes betrok ken waren, heeft het Voorschotense laadslid J.Zandee tot het voorstel ge bracht een gemeen telyke ambulance vervoersdienst in het leven te roepen. Volgens zyn informatie hadden de slachtoffertjes drie kwartier op een ambulance moeten wachten. B. en W, van Voorschoten zeggen in hun antwoord aan raadslid Zan- dee dat die tijd van dMe kwartier schromelijk is overdreven. Uit de ge gevens van het college bleek dat de ambulance ongeveer 20 minuten na het ongeval ter plaatse is geweest. Nog afgezien van de vele problemen die het bemannen en het dag- en nacht paraat houden van een eigen gemeentelijke ambulance zou geven, zeggen B. en W., moet ernstig be- twyfeld worden, of een eigen dienst nóg sneller ter plaatse had kunnen zijn dan. in dit geval, de G.G.D Lei den. Naar de mening van B. en W. zijn er geen doorslaggevende argumenten aan te voeren om vooruit te gaan lopen op de komende regionale rege ling. die ook naar de mening van B. en W. wel wat lang uitblyft. Overi gens is het welhaast uitgesloten, dat deze regeling een intensiever ambulancebezetting van de regio zou opleveren dan nu reeds beschikbaar Is (één ambulance op ons eigen grondgebied en verschillende in de nabuur-gemeenten Leiden en Oegst geest). Redders streden in Wassenaar In het sporlfondsenbad te Wasse naar werden zaterdag de districts- wedstri.jden van de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen gehouden. De jubilerende Wasse- naarse Reddingsbrigade organiseer de de opdrachtenwedstrijden voor tien Zuidhollandse brigades. De brigade Schiedam behaalde het beste resultaat bij het redden van en eerste hulp verlenen aan twee schilders, die onder een brug te wa ter waren geraakt. Rotterdam, Noordwijk en Leiden volgden. Beste reddingsboeiwerpers werden bij de Haagse Reddingsbrigade gevonden, vóór Rotterdam, Gouda en Wasse naar, J. H. Meilink, Oranjelaan la, Oegstgeest. deze stratenmakers niet, die de I rapluie er bij pakten.(foto H vast). Reconstructie Acasialaan en Ericalaan LEIDERDORP De reconstrtf tie van de Leiderdorpse Ericalaan Acasialaan zal vier oktober begft nen. Het werk dat zal worden Ui gevoerd door de NV Zwammerdi uit Zwammerdam. zal in fasen geschieden. Hoewel verkeer stremming onvermydeHjk is, stred men er naar de woningen langs d wegen zo goed mogelijk berelkbsi te houden. i Scheppingskerk LEIDERDORP Onder het motto „Heel Nederland een week aan het dammen" worden van 4 tot en met 9 oktober in tal van plaatsen simultaanseances ge geven. De KNDB sluit hiermee officieel het jaar af, waarin het 60-jarig bestaan werd gevierd. In de Leiderdorpse Scheppingskerk wordt op donderdag 7 oktober om zeven uur 's avonds een simi taanseance gegeven. Simultaan speler is de heer K. Toet f25' Krijn Toet speelt sinds 1961 het Haagse Residentie Damgt nootschap. Hij veroverde vori jaar de provinciale titel t'ff Zuid-Holland en eindigde dit jam als tweede. Sinds 1970 is Krijn Toet lid van de centrale trcrininj

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2