Paus ging bij Benedictijnen op bezoek UNIEK AANBOD EVANGELISCH JEUGDWERK VREDE 'Geestelijke opkikker' voor herv. predikanten VOLVO 145 LUXE COMB L.I.A.MI Kerkdiensten Leiden en omgeving LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 25 SEPTEMBER Bidden voor succes van wereldsynode Eerder deden geruchten de ronde dat Paus Paulus zich het liefst in een klooster zou terugtrekken en men dacht toen aan het klooster van de Benedictijnen in Montecassino, dat de Paus vorig jaar tijdens een vakantie te Castel Gandolfo bezocht Het is wellicht geen toevalligheid dat de Paus dit Jaar tijdens zijn va kantie opnieuw bij de Benedictijnen op bezoek ging, ditmaal aan de bron van hun bestaan. In Subioco bracht Benedictus immers in een grot de eerste jaren van zijn afge zonderd bestaan door. De grot is er nog en de Paus is bij zijn bezoek be gonnen met te bidden in de kerk, die boven de grot is ingercht. Paus Paulus kondigde als doel voor zijn bezoek aan, dat hij be hoefte had aan wat vrij zou kunnen worden vertaald met een .geeste lijke opkikker". En dat terwijl hij al weken in het koele klimaat van Cas tel Gandolfo vakantie houdt? Commentatoren herinneren aan de reden, die de heilige Benedictus er toe had gebracht om in de zesde ROME Paus Paulus maakt steeds meer de indruk, dat hij onder de druk van zijn werk bezig is te bezwijken. Dit bleek weer eens duidelijk bij het bezoek, dat hij on langs aan Subioco bracht, een plaatsje negentig kilometer ten oosten van Rome, waar de kloosters zijn van Benedic tus. eeuw zich uit de woelige wereld te rug te trekken. Hij begon te walgen van het epicurisme en van het gepo- litiseer van de Romeinse Curie en ook van de rebellie van zijn eerste volgelingen die hem in letterlijke zin probeerden te vergiftigen. Wereldsynode Zijn er in de ogen van Paus Pau lus paralellen te trekken? Een van de andere redenen, die hij voor zijn komst opgaf, was dat hij wilde bid den voor het succes van de wereld synode van bisschoppen, die 30 sep tember in Rome begint. Als iedereen tijdens die synode de kans krijgt te zeggen wat hij op zijn hart heeft maar dat krijgt hij niet zou het er warm toegaan. Paus Paulus is bang voor de synode en zijn ambte narenapparaat is al bezig alles te doen om discussies over waar het werkeliijk om gaat bj voorbaat de kop in te drukken. Tegelijk met de synode zullen in Rome bijeenkom sten worden gehouden van priesters, die het recht van een facultatief ce libaat zullen eisen en het recht om zich te engageren op politiek terrein en in buitenkerkelijke beroepen. Tijdens zijn bezoek aan Subioco sprak de Paus opnieuw over de noodzaak om de traditie te behou den. en deze traditie zal één van de harde noten zijn op het menu van de bisschoppenconferentie. De Paus werd heel lyrisch toen hij over de traditie strak. Hij beschouwde haar overigens als een fenomeen waarbij niet achteruit, doch vooruit dient te worden gezien. Wel ging de Paus in dit verband tekeer tegen de ontevre denen en herrieschoppers die alles kapot willen maken volgens lege en decadente recepten. Hiertegenover plaatste Paus de positieve levenshouding van de Be nedictijnen, die heldhaftig en bevrij dend afstand doen van wereldzaken. De Benedictijnen trekken de huidige Paus bijzonder aan omdat zij naast een leven van inkeer ook een con creet helpende taak naar buiten hebben. De Paus weet even goed als ieder ander dat het aantal priesters die het habijt hebben afgelegd in de laatste tien Jaar ongeveer 15.000 be draagt. Tegen het eind van het pauselijk bezoek begon het te regenen en de stoet van negen zwarte wagens met in het midden de pauselijke Merce des keerde in het donker naar Cas tel Gandolfo terug. Het ziet er niét naar uit, dat de Paus bij zijn terug keer in Rome met nieuwe energie en vooral met nuchtere blik tegenover de zo gewichtige synode zal staan. In Soest komt een geheel nieuwe opleiding voor Jongeren van 17 tot 27 Jaar. Het vormingscentrum "In de Ruimte", dat sterk het accent legt op geestelijk werk onder kinderen, wordt op 2 oktober officieel geopend. Op de drie-jarige opleiding is een combinatie van theorie en praktijk. Er zal veel aandacht worden besteed aam persoonlijkheidsvorming en praktische training van de leerlin gen. Als vooropleiding wordt mavo of havo aanbevolen, maar dit is geenszins verplicht. Het belang rijkste is de toewijding aan Jezus Christus als persoonlijke verlosser en Heer. Het doel is om de nieuwe generatie te confronteren met het evangelie. Als centraal thema is de tekst uit Jeremia 18 gekozen: "Als leem in de hand van de pottenbak ker, zo zijt gij in Mijn hand". Aan de cursisten wordt veel gele genheid geboden praktijkervaring op te doen in het kinderoord "In de Ruimte", waar het vormingscen trum domicilie heeft gekregen. De staf bestaat uit acht leden o.l.v. de directeur,evangelist H. H. ter Welle. Als praeses van de generale sy node heelt ds. J. A. G. van Zan ten zich per brief gereend tot de predikanten van de Ned. Herv. Kerk en meer in het bijzonder tot diegene die 'evenals ieder an der mens, een woord van bemoe diging nodig heeft'. Die behoefte is er „zeker in deze tijd", aldus de hervormde synode- praeses, „want niemand onzer ont komt aan de bezorgdheid, dat het Woord van God in onze dagen soms ledig schijnt weer te kerenen dat het kerkelijk leven lijkt op een ei eiland dat dagelijks verder kalft. De ontkerkelijking en ontkerstening en de soms onafzienbare taken, die daar uit voortvloeien, leiden tot onrust, vermoeidheid en zelfs moedeloosheid. Niet alleen bij predikanten, maar ook in de gemeenten, die zij dienen". „Het zou van kortzichtigheid ge tuigen", aldus ds. Van Zanten, „als wij meenden, dat wij om zo te zeg gen, de eersten zijn in de geschie denis van de christelijke kerk, die ons menigmaal zwak en moedeloos voel den. Uit de bijbel weten wij immers, dat profeten en apostelen datzelfde gekend hebben, en dat ook de ge meenten, hoe zij soms ook om ge loof geprezen werden, bemoediging nodig hebben gehad. De gemeenten èn degenen die haar leiding hebben gegeven, hebben de eeuwen door geleefd in de gebrokenheid van het bestaan. De vraag is wel: hoe kunnen wij weer die veerkracht en geloofssponta- niteit vinden, die ons even ontspan nend als intensief en met vreugde doen arbeiden in de dienst van het evangelie en ons ervoor behoeden de teleurstellingen en tegenheden op 'n verkeerde wijze af te reageren? Wat de apostel Paulus schrijft in Romei nen 5 kan in deze tijd van helpen de betekenis en kracht zijn: Wij wor den via de verdrukking, langs de vol harding, door de karaktertrouw te ruggedreven tot die hoop die niet be schaamt. omdat zij geboren wordt, uit de liefde van God, die door de Heilige Geest in onze harten is uit gestort". „Wij zullen", zo merkt de praeses van de hervormde synode ook op in zijn brief aan de predikanten, „het moeten (of: mogen) doen met dezelf de of mogelijk zelfs met een afne mend aantal ambtsdragers en in Paus Paulus moet niets heb ben van ontevredenen en herrie schoppers, die alles kapot willen maken volgens lege en decadente recepten. menig geval met een steeds verder ineenschrompelende gemeente. Dat neemt niet weg, dat over dit alles toch de glans van de hoop kan lig gen. Dit te meer, als wij ons te bin nen willen laten brengen, de belofte van de Heer: „Ik ben met u al de dagen, tot aan de voleinding van de wereld". En wanneer Hij, de le vende Heer er is, dan is er de bron van kracht, die haar werking doet gevoelen, gaandeweg verder. De vreugde daarover hebben niet alleen predikanten nodig, de gemeen ten kunnen haar evenmin ontberen". Graag bid ik u „deze vreugde in de Heer" toe, „die uw toevlucht is". (Neh. 8:11b)' aldus ds. van Zan ten. Theologie en priesterschap VATICAANSTAD (AP) Voordat op 30 september in het Vaticaan' de derde bisschopbansynode begint, zal de internationale theologische com missie van de R.K. kerk een verga dering wijden aan problemen van het priesterschap, met inbegrip van het celibaat. De commissie van 30 leden, die in 1969 door Paus Paulus is ingesteld, zal de conclusies van haar vergade ring aan de Paus voorleggen. "Dat was 'm hé' Vorige week, over die vrede! Lekker ruig. Lekker cynisch hè? Raak man! Ik zeg nog zo tegen m'n zoon; "Nou, lees 's! Lees dat nou 's, vetkwa-st."Ja, dat over die moeder heb ik 'm toch maar onder z'n snor gedrukt. Trouwens mijn vrouw heeft dat stukje van die roddellaarster uitgeknipt, fijntjes in een blan co envelopje gestopt en bij Sjaan in de bus gedaan! "Da's Sjaan, da's hélemaal Sjaan", had ze direct geroepen toen ze 't las en zodoende.(dat was één commentaar) 't Ja "zo doende. Moeilijk hé? In de spiegel kij ken. Je eigen gezicht herken nen, *m voelen" zoals dat heet. Moeilijk hé, vrede van Jezelf uit. Dat volstrekt onmisbare eerste voor de grote vrede aan die "kleine" vrede: in 't verkeer, in je huwelijk, met je ouders.Want, waar of niet: er komt nooit iets van de grote vrede terecht als niet U en ik en "Sjaan" en "me zoon" be ginnen. Maar waar??? Hoe doe Je dat?? Moeilijk hoor. 't Blijft moeilijk, al weet ik er wel wat op te zeggen te preken des noods, zo U wilt. Van Jezus Christus hebben we grondig ge leerd hoe dat zit met die vrede in het klein, met dat fundament. Hij heeft het bepaald niet moeilijk uitgelegd. En als je 't leest:.. "Ja, pertinent... Als het zó start: als we dat alle maal eens gingen doen.'tja, dan is d'r vrede..." Jezus zei: "Heb God lief boven alles en Je naaste als Jezelf". Lijkt zo gauw klaar. Maar pas op. God liefhebben is "out". Dat is vandaag al met de kraak mee voor de meesten. Dat is "zo raar.zo weeïg.zo'n onzin". Enfin. Hoe moet het dan met die vrede, vraag ik??? Zonder God? Nou, 't ziet er niet zo fijn uit hoor!! Laten we niet zwammen. De enige waarachtige Vredestich ter zegt: "Mét God, jullie vredt of niks. Wilt U zich er toch eens op "je naaste als Jezelf. Da's Dénk er over! 't Kan nog. (Nop net?) U en God!. Ik dring er zo erg op aan - we willen namelijk allemaal héél erg graag vrede. En komt er niet zonder ook TJi "kleine vrede", Uw vredeshou. ding gewoon alledag en die leao niet, die lukt niet zonder God. Dat eerst. Het tweede wi "je naaste als Jezelf. Das voor wie dat éérste nog wel w» ten. Da's voor de "kerksen' voor degenen die naar Christin heten. Komt er nog wat van?? 74 dat eindelijk dan eens van pa. pier tot werkelijkheid worden?} Zouden we al die haarfijn ui', *0 gewogen theologische standpuj. b ten en kerkelijke voorschriften j, WOORD VAN BEZINNING en onderscheidingen nu einde-'1 lijk eens één jaartje (Vrede»a week goed begin) mlif schien kunnen laten rusten af" samen: niks anders dan een b ginnetje met "dat van die naa te" te maken? Eens doen, w Christus zo dringend adviseer li de? Hoelang zal het hoge, fijnt t prachtige theorie, dus alle maar theorie, blijven?! Hoelang zullen we "Sjaan" "me zoon" de pieken of bevefe len onder de deur of de snj blijven wrijven? Om zelf buitel Jj schot te blijven!! (Over vred gesproken) Een hele week Vredes-wetf, achter de rug. Kerkelijke vre désweek. Niet minder. Ma overhoop! „Bent u "overhex Komt er nog wat van. "O God geef Vrede. Jazeker. Wat doet U??? J. Boven! Ger. I Leiden Z.ï ADVERTENTIE Aangeboden door cliënt nog niet bereden nieuwe Met zeer veel accessoires o.a. radio, mistlampen tegen zeer aantrekkelijke prijs. Inruil en financiering mogelijk. MERCEDES-BEN3 VONDELLAAN 45 LEIDEN TEL.44 Leiden Hervormde gemeente Hoogi andsekerk 10 uur ds. J. Zuur deeg, Maarssen, 11.46 uur Oecumeni sche studerutendienst, 5 uur ds. G. C. Post. Mare Kerk 10.30 uur: ds. A. J. de Jong (H.A) 7 uur (bijzondere dienst) ds. G. Toornvliet onderwerp: „Halen wij het Jaar 1984 nog?" Maranathakerk (Lage Mors weg) 10 uur ds. H. J. van Achterberg. Konlngskerk (Konlngsstr) 10 uur ds G. C. Post. Bethlehemkerk (Drlftatr.) 10.00 u ds. E. M. Pannekoek. Bevrijdingskerk Montgomery» traat 10.30 uur dhr. C. Stroo. Koudekerk a. d. Rijn. Vred es Kerk (Bruggravenlaa/n) 10.00 uur ds. A. J. Lamping. Ver. Vrljz. Hervormden (aula Asserstr) geen dienst (zie Hoogelandse kerk). Egllse Wallonne (Breestr.) 10.30 uur Pasteur D. Rlbs. Academisch Ziekenhuis 10.00 uur ds P. J. D. van Malssen. Dlaconessenhuls (Houtlaan 55) 10.30 uur ds. H. W. Hemmes. Oec. Werkplaats (Janvossensteeg 17 10.30 uur Samenkomst. Jeugdkapel Vredeskerk 10.00 uur de heer J. D. Bonnet. Jeugdkapel ,,De Goede Herder" (Ou de Vest 13) 10.30 uur de heer H. Over- duln. Geref. Kerk: Zulderkerk: 10 uur ds. Kronemlejer 5 uur ds. Hor tens lus. Pertrakerk 10 uur ds. Hortenslus 6 u. ds. Kronemeiter. Oude Vestkerk 10 uur dr. v. d. Zwaan, 5 uur dr. Dronkert. Beloftekerk: 10 uur ds. Hofman, 5 u dr. v. d. Zwaan. Bevrijdingskerk: 9 uur dr. Dronkert ds. Bovenberg (Dienst met be nhoven 10 uur ds. Bovenberg. Gezinsdiensten „Jeugdhaven": 10 uur: „De Mirt": ds. de heer 10 uur „Het Mierennest": de heer Bakker. Gemeenschap van kerken (Meren- wijk kantine) 10 uur Oec. dienst. Geref. Kerk (Vrijgem.) 10 en 5 u uur ds. J. v. d. Haar. G«-ef. Gem. 10 en 4.30 uur R. Boo- Reillng. Chr. Geref. Kerk 10 uur leesdlenst 4.Q0 uur ds. Boersma te Haarlem. Doopsgezinde Remonstr. Gem. 10 u dr. A W. Cramer gezlnsdiernst mjn.v. cantorij). Evang. Luth. Gem. 10.15 uur d6. J. Happee. Leger des Hells 10 uur Helllglngs- dienst 7.30 uur verlossingssamenkomst. Chr. Science (Steenschuur 6) 10.30 uur Hollands Dienst. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat), 10.30 uur gezonden H.M. RK Kerk H. Antonlus (zat. av. 7 u) 9.30 11.00 en 12.14 uur. Hartebrug (zat. av. 7 uur) 8, 9, 10. 4 en 11.30 uur. Bijkerk Tlmorstraat 9.30 en 11 uur. St. Jozefkerk (zat. av. 7 óur) 8, 9.30 11, 12.15 em 6 uur. Petruskerk (zat. av. 7 uur) 9, 10.30 12 en 6 uur. Studentenparochie (zat. 7 uur in Lo- dewljkskerk) 11.45 uur in Hooglandse kerk 8.30, 9.45, 11 en 6 uur. Nieuwe Apostolische Gemeenschap (Hoge Rijndijk 24) 9.30 en 4 uur aienst (donderdag 7.45 uur) Aarlandervaen Herv. Gem. 10 u ds. G. van Hoegee (H. Avondmaal), 7 uur ds. G. van Hoegee. Geref. Kerk 10 uur en 6.30 uur ds. M. van Harme ien te Alphen, H. Avond maal en dankzeg. Chr. Geref. Kerk 9.30 uur Dienst des Woords 7 uur ds. P. Sneep te Alphen aan den Rijn, RK Kerk (zat 7 uur) 7.30 en 10.30 uur. Dorpshuls Ter Aar Aardam 9 en 12 uur. Alphen aan den Rijn Herv. Gem. Adventskerk Julia-nastraat 9.30 uur ds J. v. d. Heuvel te Waddinxveen voor de G.B. 6.30 uur ds. D. Goudzwaard te Zwammerdam, Kruiskerk Gouwsluls 9.30 uur ds. Joh. Stehouwer, Opstan- dlngskerk Prinses Marljkestraat 9.30 uur ds. P. A. Lefeber 4.45 uur zang- dienst. 5 uur ds. J. H. Bogers Ge- zinsdlenst, Gebouw Nabij Van Lennep- straat 9.30 uur ds. J. H. Bogers Ge- zlnsdlenst, Zaal Opstandlngskerk Prin ses Marijke6traat 9.30 uur Jeugdkapel de heer J. Pont, Martha Stichting, „Rijnstroom" 10.30 uur ds. H. van Gos- llga te Rijnsburg. Oudshoornseweg 10 uur ds. M. Hanemaaljer te Alphen, Herv. Slonskerk Hooftstraat 9 uur, ds. Rijnsburger te Amersfoort 6.30 uur ds. S. w. Verploeg, De Goede Herderker Ten Harmsenstraat 9 uur ds. J. Irlk te Oegstgeest, 6.30 uur ds. G. O. N. Veenhulzen en ds. N. J. M. Hoogen- dljk, Rldderveld „Het Kasteel" Veld- bloemweg 10.30 uur ds. Rijnsburger te Amersfoort. Aula Morgensterschool - Parelstraat 10 uur Interkerkelijke Jongerendlenst, Geref. Kerk Marana thakerk Raadhuisstraat 10 uur ds. J. G. Los te Lelmulden, 6.30 u. ds. Pr. de Jong, Salvatorlkerk W. de Zwijgerlaan 10 uur ds. G. O. N. Veenhulzen, 6.30 uur ds. J. Vos, De Goede Herderkerk 10.30 uur ds. A. Borman, 6.30 uur ds. N. J. M. Hoogendljk en ds. G. O. N. Veenhulzen, herv. Geref. dienst Kas teel Rldderveld Veldbloemweg 9 uur ds. J. Vos, 6.30 uur ds. A. Borman. Geref. Kerk (vrijgem.) 9 en 6.30 uur ds N. Bruin, Chr. Geref. Kerk Jeru- zaiemkerk Grljpenstelnstr 9.30 uur en 4.30 u. ds. P. Sneep. Oud Geref. Gem. kerkgebouw Hooftstr 240 7.15 u ds. de Waard, Rem. Geref. Gem. Geen op gaaf ontvangen. Baptisten Gemeen te 10 en 6.30 uur ds. Koekkoek, RK. St. Bonlfaciuskerk (zat. 7 u 8.30 uur 10 uur Gregoriaanse gezangen 11.30 uur Prd. brief ned. Blss. Plus X kerk (zat. 7 uur) 7.30, 9. 10.30, 11.45 en 5.30 uur. RK Parochie Rldderveld (zaA 6.30 uur) 8.45, 11.15 en 5.30 uur. Leger des Hells Gebouw Com. de Vlamingstr. 10 uur en half acht uur. Bodegraven Herv. Gemeente 't Anker 9 en 10.30 uur ds. J. M. de Raad. Stolwijk. 6.30 uur kand. J. van Rossum, Bllthoven, Salvatorkerk 10 uur prof. dr. G. P. van Itterzon. De Bilt (U) 6.30 uur ds. G. J. van Embden, Bethlehemkerk 9.30 uur ds. G. J. van Embden, 6.30 uur ds. J. H. Cirkel. Geref. Kerk 10 uur ds. Schoep 6.30 uur mevr. ds. Vein der Veen. Krimpen a. d. IJssel, Nleuwerbrug: 9.30 uur mevr. ds. Geensen. Leiden. 6.30 uur Ds. Schoep. Geref. Kerk vrij gemaakt 10.30 uur en 4.15 uur ds. N. Bruin, Helpman, Geref. Gemeente 10 en 6.30 uur leesdienst, (dinsdag 7.30 uur ds. L. Blok. Beekbergen) Evang. Luth. Kerk 9 uur ds. D. Pobuda. Evangelisatiekring: 10 uur eredienst. 6.45 uur dhr. v. d. Berg. Bodegra ven. Boskoop Herv. Gemeente 9.30 u ds. A. de Leeuw 6.30 uur ds. W. L. Heljmans Geref. Kerk 9.30 en 5 uur ds. C. v. d. Tas. Maranatha-mavo, 11 uur ds. C. v. d. Tas. Chr. Geref Kerk 9.30 en 6.30 uur kandidaat L. J. Bron uit Apeldoorn Geref. Gemeenten 9.30 uur en 6 uur leesdlenst, vrljz. prot. 10 uur ln Rem. kerk ds. A. Hoff-Vis- ser uit Vught; Evangelie „Nieuw Le ven", 9.30 In Concordia de heer Th. Verwoerd, vergadering van gelovigen, 9.30 en 5 uur samenkomsten ln lokaal Nieuwstraat 27 Volle evangelie Bethel 9.30 uur de heer J. Modder kolk, RK Kerk (Dorp) (zaterdagav. 7 uur) 8.45 10 en 11.30 uur Ontmoe tingscentrum Snij del wijk (zaterdag middag 5.30 uur) 9.30 uur. Benthuizen Herv. Gemeente 9.30 en 6 uur ds. J. den Dikken. Geref. Gemeenten 9.30 en 6 uur leesdlenst (dinsdag 7.30 uur ds. Hallenberg te Dordrecht.) Hazerswoude Herv. Ger*. 9.30 uur en 6.30 uur ds. L. Boer. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur ds. Brink. RK Kerk St. Bernardus Hoge Rljndllk (zat. 7 uur) 9.30 uur en 11 uur. RK Kerk St. Mi chael Rijndijk (zat. 7 uur) 9 uur en 11.30 uur. RK Kerk Dorpx(zat. 7 uur) 8 10 en 11.30 uur. Hlllegom Herv. Gemeente 10 uur ds. D. Keunlng. van Noordwijk; 7 uur: dhr. Stoffenaar. Voorhout: Dorpshuls Venneperweg 10 uur ds. J. J. Ruitenberg, van Abbenes, H. Avond maal. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. J. Hartkamp, Chr. Geref. Kerk 10 uur Dienst des Woords 7 uur ds. P. N. Rlb- bersma. Den Haag. Aktle Krulstoohten Nederland: maandagavond 8 uur ds. J. Gravendeel ln „Welkom", Llsse, Vol le Evangelie Gemeenten 10 uur sa menkomst Nutsgebouw Van den En delaan, 8 uur Bljbelstudlekring Klein Vreeswijk 3 Llsse, RK Kerk Par. St. Jozef, zondag 8.30 uur 10.00 uur 11.30 en 5 uur. Par. St. Martinus (zat. av. 7 uur) 7.00 830, 10.00 Hoogmis. 11.30 12.45. en 5.30 uur. Katwijk aan den Rijn Herv. gemeente Dorpskerk 9.30 uur ds. La- gerwey Den Haag. 6 uur ds. Hey- mans, Ontmoetingskerk 10 uur ds. Hey mans, 6.30 uur ds. Baas Rotterdam- Zuid. School Narcisstraat 10.30 uur ds. Van der Kril't Ermleo, Geref. Kerk 9.30 uur ds. Elderman, 5 uur ds. van Halsema Katwijk aan Zee. RK Kerk (zat. av. 7 uur) 8. 9.30 en 11.15 uur. Katwijk aan Zee Nieuwe Kerk: 10 uur ds. C. Treure (HA) 6 uur ds. J. P. van Roon, Oude Kerk 10 uur ds. Jac. de Vos (HA) 6 uur ds. W. Vroeglndewey (HA) Ichthuskerk 10 u ds. A. Vink (HA). 5 uur ds. C. van den Bergh. Pnlëlkerk 9.30 uur ds. W. Vroeglndewey (HA) 6 uur ds. Jac. de Vos (HA) Groen van Prlnstererschool 10 uur Eerw. heer H. van Oostende, te Katwijk aan Zee. Zeehopsltlum long kliniek 8.45 uur ds. C. Treure. Zie kenhuis „Overduln": 2 uur ds. J. G. van Ieperen. Wljkgebouw „De Hoek steen" 10 uur Dovendlenst, Geref. Kerk Vredeskerk 9.30 uur ds. D. H. Elder man 5 uur ds. R. de Vries, Triumfa- torkerk 9.30 uur ds. G. van Halse ma 5 uur ds, D. H. Elderman, Chr. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. Roos te Mlddelharnis. Geref. Kerk (Vrijgem.) 0 uur ds. G. Roukema. bed. H.A. 7 uur ds. G. Roukema. bed. H.A. en dankzegging, geref. gemeente Remise straat 10 en 5 uur ds. v. d. Bijl, Vol le Evangellegemeente Rijnland (Voor straat 100) 10 uur dhr. Bulthuis RK Kerk (ln Vredeskerk) 7 uur. Koudekerk Herv. Gemeente 10 u ds. J. Th. W. Quak, 7 uur Gezamenlij ke Open Deur dienst, ds. F. Pijlman, geref. predikant te Katwllk aan Zee. m.m.v. Soli Deo Gloria. Geref. Kerk 9.30 uur dr. J. Vlijm, van Lelden. 7 uur zie Herv. Gemeente. RK Kerk (Verenigingsgebouw) 10.15 uur. Leiderdorp Herv. Gem. Dorps kerk 10 uur ds. A. Goense, Gereform. Kerk Hoofdstraatkerk 10 uur en om half 7 ds. J. A. van Netten, Schep- uur en 10.30 ds. G. van Interkerkelijke Jonge- Lelmulden Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. H. de Vree. 7 uur ds. H. Beller te Hoofddorp. Geref. Kerk 9.30 uur ds. Fr. de Jong te Alphen 7 uur ds. Jos G. Los RK Kerk (zat. 7 uur) 7.30 9.30 en 11.15 uur. Llsse Herv. Gemeente Grote Kerk 10 uur ds. Bronsgeest H'gom; 7 uur ds. J. v. d. Velden Helvetia-kapel 10 u ds. J. v. d. Velden. Geref. Kerk 10 u ds. Joh. Heule, Den Haag. 5 uur ds. J. van Drie. Delft. Chr. Gereform. Kerk 10 en 4.30 uur ds. D. H. Bles- ma, Geref. Gemeente 10 en 4 uur ds Suykerk, Gerform. Kerk (Vrijgemaakt 10 en 4.30 uur ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gemeente 9.30 en 3 uur Lees- diensten Ned. Prot. Bond geen dienst Aktle Kruistochten Nederland maan dagavond 8 uur ds. J. Gravendeel ln Welkom Lisse. RK Kerk St. Agatha (zat. av. 7 uur) 8.30 10.15 11.45 en 7 uur Dependance Poelpolder Ontmoe tingscentrum (zat. av. 7 uur) 9 en 11.30 uur Mariaparochie (zat. av. 8.30 uur) 10.30 12 en 5.30 uur Engelenbe waarders (zat. av. 7 uur) 7.30. 8.45 10. en 5.45 uur. Hoogmade Herv. Gem. 10 uur ds P. Schoonenboom, R.K. Kerk (zat. 7 uur) 9 en 11 uur. Kaag Herv. Gem. 10 uur ds. H. B. van 't Hof. Nieuwkoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. G. van Doorn Gezinsdlenst, 6.30 u ds. G. van Doorn, Geref. Kerk 9.30 u en 6.30 u drs. S. A. Boonstra te Am stelveen Chr. Geref. Kerk 9.30 uur Dienst des Woords 2.15 uur ds. P. Roos te Mlddelharni6. Rem. Gereform Gemeente geen opgaaf ontvngen. RK Kerk (zat. 7 uur) 7.30 uur 9, 10.45 en 7 uur. Nleuwveen Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Gebraad. 6.30 uur ds, P. A. Le feber te Alphen, Geref. Kerk 9.30 uur en .6.30 uur dr. H. Mulder te Amstel veen Jeugddienst RK Kerk Zat. 7 uur 9, 10.45 en 5 uur. Noordwljk-Binnen: Herv. Gemeen te (ln Ger. Kerk. Vinkenlaan) 10.30 u dr. J. G. B. Jansen (HA) 7 uur dr. J. G. B. Jansen (HA). Geref. Kerk, Vinkenlaan 9 uur ds. H. Lijesen, 5 u. ds. C. Warner, (Van den Berghstlch- tlng) 11 uur ds. H. Lijesen, Nederl. Prot. Bond, Llndenpleln geen dienst. RK Kerk (zat. av. 7 uur) 8 9.30 11 en 12 uur. Noordwijk aan Zee Herv. Gem. Hoofdstraat 10 uur ds. A. L. Lapré De Rank, Golfbaan 7 uur ds. A. L. Lapré, Sole Mlo 9.30 uur ds. G. Zon neveld (Valkenburg), Herv. Ger. Evan gelisatie (voormalige Mulo, School - str.) 10 uur ds. M. Ottevanger Oegst geest) 5 uur ds. C. Treure (Katwijk aan Zee), Geref. Kerk Hoofdstr. 10 u C. Warner, RK Kerk (zat. av. 7 u) 7.30 9, 10.30 12 en 7 uur. NoordvvUkerhout Herv. Gem. 10 7 uur, St. Vlktor (zat. av. 7 uur) 8.00 9.30 11.00 en 6 uur. H. Hart van Jezus in de Zllk (zat. av. 7 u) 8.30 10.00 en 11.30 uur. Oegstgeest Herv. Gemeente Groe ne Kerk 10.30 uur ds. W. E. Verdonk (HA) (Pauluskerk) 10 uur dr. F. O. van Gennep te Driebergen (Ge meentecentrum) 10.30 uur (Jeugd- kerk) ds. K. Vegter, 7 uur ds. J. Irlk Geref. Kerk 10 uur ds. Heemskerk 7 uur zie Gemeentecentrum. Gereform Kerk (Vrijgem.) 8.30 en 3 uur ds. G. Spijker, RK Kerk (zat. av. 7 uur), 10,30 12 en 6 uur Bonanventurakapel (zat. av. 7.30 uur) 8 en 10 uur. 6.30 uur ds. H. Leene van Zwanen burg Rem. Geref. Gem. 10 uur mevr. drs. A. E. A. Went van der Vring te Bloemendaal, RK Kerk Meerkreuk (zat. 7 uur) 8.15 9.45 en 11.30 uur. Rljnsaterwoude Herv. Gem. 9.30 uur ds. T. Oostenbrug (H.A.) 7 uur ds. T. Oostenbrug, Chr. Geref. Kerk 9.30 uur Dienst des Woords 2.15 uur ds. G. Bouw te Schevenlngen, RK Kerk (zat. 7 uur) 7.30 9.30 en 11.15 u dienst) 5 uur ds. Batelaan Bethelkerk 9.30 uur ds. J. H. v. d. Bank te Ede. 6 uur ds. Wisse, 7 uur (jeugddienst) ds. J. J. Ruitenberg te Abbenes, Geref Kerk Petrakerk 9.30 uur ds. P. Rull- man. Doornspijk. 5 uur dr. A. Wind. Lelden, Immanuëlkerk 9.30 uur dr. A. Wind, 5 uur de heer M. C. Capelle Nieuwendljk (N.Br.), Maranathakerk. 9.30 uur de heer M. C. Capelle, 5 uur ds. P. Rullmann Geref. Kerk (Vrijge maakt) 10 en 5.15 uur ds. K. Deddens Chr. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur dienst RK Kerk tuinbouwschool (zat. 7 uur) 10.30 uur. Sassenhelm Herv. Gemeente 9 u (ln geref. Kerk ds. A. Westra 7 uur Open Deur Dienst ln „Ontmoeting", ds J. Bovenberg uit Leiden, Geref. Kerk 10.30 uur ds. J. D. te Winkel, 5 uur ds. H. van der Berg Chr. Geref. Kerk 10 en 5 uur ds. L. S. den Boer, Ned Prot. Bond geen dienst, Aktle Kruis tochten Nederland maanda^av. 8 uur Valkenburg Herv. Gemeente 10.00 uur kandidaat B. van der Nagel, 6.30 uur de heer Drijver uit Voorschoten (Jeugddienst met medewerking van het Hervormd Evangelisatie koor utl Katwijk aan Zee) Geref. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. Rooze, Geref. Kerk vrij- Ïemaakt 9 uur ds. Th. Hof, 3 uur ds v. d. Haar. Voorhout Hervormde Gemeente: 10 uur ds. Hoogenkamp, RK Kerk zat. 8 en 7 uur) 7.30 9.00 10.30 11.45 en 5.30 uur. Voorschoten Herv. Gemeente (Dorpskerk) 10 uur ds. Meijering HD 7 uur ds. v. d. Schoot (Hulp en Heil) 10 uur ds. v. d. Geest (aula Noord- Hofland) 9.45 uur ds. De Beus. Geref. Waddinxveen Herv. gemeente - Brugkerk 9.30 uur ds. P. Vermaat 6.30 uur ds. D. van Vliet, Wljkgebouw 9.30 ds. T. van 't Veld 6.30 uur dr. H. Bout, Bethel 9.30 ds. D. van Vliet 5 uur ds. T. van 't Veld. Immanuel 9.30 ds. E. H. Kalkman 7.00 ds. N J. Flink, Geref. Verenigingsgebouw 9.30 ds H. J .Swlerts 5.00 ds. D. J. Mod- Het klavier van het orgt de Groene Kerk te Oegstg (Foto H< deraar, geref. Ontmoetingskerk lt ds. H. J. Swlerts 5.00 uur ds. Modderaar, Oude Geref. ln Ned. kade 158. 10.00 en 6.30 uur Leeadli Chr. Afgesch. Gem. 9.30 en 6.00 A. P. Verloop. Warmond Herv. Gemeente ds. J. M. Snijders (opening w werk met medewerking van het koor) 7 uur ds. P. J. van Malssen Leden. RK kerk (zat. av. 7 uur) en 11.30 uur. Woubrugge Herv. Gemeente en 6.30 uur ds. Franken Geref. 9.30 en 6.30 uur ds. Brederveld den. Zevenhoven Herv. Gem. Oj ds. Reijenga. Geref. Kerk J 7 uur dr. Th. Struvs te Amsttf RK Kerk (zat. 7 uur) 7.45 9 et uur. Zoeterwoude Herv. Gem. 10' ds. Schock RK Kerk St Jan Zuldbil seweg (zat. 7.30 uur) 7.30 10 en RK Christus Dienaar Kerk (zat. Zwammerdam Herv. Gem. uur ds. D. Goudzwaard (met werking van Kerkkoor) 6.30 uur M. Hanemaaljer te Alphen. Gez. dl' met Geref. Geref. Kerk 9 uur SJ.1 mersma, 6.30 uur ds. M. Hanen)»»' te Alphen. Rem. Geref. Gem. geelt -aaf ontvangen RK Kerk (zat. 7 10. 11.30 en 5.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 8