Dertig mille voor openbaar vervoer agenda Ontginning in Warmonr toegewezen aan Rijnlani u Drumband- concours Boskoop Camping Maaldrift dicht Eerste paal voor wij Binnenh geslagen Morgen inschrijving haring en wittebrood LEID8CH DAGBLAD VRIJDAG 17 SEPTEMBK 2 ÜJI NOG GEEN MEDEZEGGENSCHAP VOOR AMBTENAREN OEGSTGEEST OEGS7 GEES Y Oegstgeest gaat het openbaar vervoer subsidiëren met een bedrag van luim 30 mille. In de raadsvergadering van gisteren waar dit werd besproken, kwa men echter ook principiële bezwaren naar voren tegen dit dekken van tekorten. Maar de raad zag in, dat het niet anders kon. De KVP-er Oomen stelde wel voor, het subsi diebedrag in de komende jaren te beperken tot f30.000: ook de gemeente kampt met financiële tekorten. De raad had voorts verscheidene wensen ten aanzien van de fre quentie, het opnemen van wachtende passagiers bij halten en betere verbindingen met andere gemeenten. Burgemeester Van Eysinga wees erop, dat de verkeerscommissie zich bezig houdt met de intergemeentelijke verbindingen. Het reglement over medezeggen schap van de ambtenaren werd gis teravond niet aanvaard door de raad. Fraktieleider Cleton ivan de WD) was wel ingenomen met de mogelijkheid van medezeggen schapscommissies voor ambtenaren, maar hij wees dit reglement af om dat het z.i. op één punt indruist te gen een fundamenteel democratisch beginsel. Ongeorganiseerd Eén artikel over de samenstelling van de commissie bepaalt namelijk, dat de leden worden aangewezen door erkende organisaties van amb tenaren. De vertegenwoordigers wor den dus niet gekozen, maar aange wezen. Ongeorganiseerde ambtenaren kunnen derhalve geen invloed uit oefenen op de benoemingen. De prot.-chr. fractie was het eens met de opvattingen van de VVD. Bo vendien werd van deze zijde voorge steld om de grens van 23 jaar lager te stellen en de vergaderingen open baar te stellen, Mr. Oomen (KVP> was er tegen, dat de commissie zou spreken over dienstvoorwaarden over de rechtspositie. De burge meester verklaarde dat deze rege ling handelt over onderwerpen he- treffende het werk. De PvdA vond de regeling weinig zeggend. Gevolg van de discussie was Baldadigheid V rijdag Oegstgeest (Geversstraat 65 Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) ca fé-bar 12-2 uur 's nachts, cineclub 9 Breestraat 19 Sociëteit Twentwel: voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Koningskerk Rullclub 7.3010 u nm Oude Vest 73 Informatie-avond van de Stichting Scientology 8 uur nam. Mil. Tehuis (K. Mare) Schietavond Ned. Bond van oud-strijders 8 uur nm. Waaggebouw Tentoonstelling Kibboets in Israël 25 en 710 uur nam. Zaterdag Oegstgeest (Geverstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) café-bar 12 tot 2 uur 's nachts, rom melmarkt 11 uur voorm., popgroep For matie Kraaieveld 8.30 uur nam. Doopsgezinde xerk Adventkerk Bij belstudie 10 uur voorm., prediking ds P. Klop 11 uur voorm Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Oegstgeest (Het Witte Huis) Schaak, sociëteit Palamedes 2-5.30 uur nam Waggebouw Tentoonstelling kiboets in Israël 10 uur voorm.-10 uur nam. Zondag Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 11 uur voorm.2 uur nam. Rijnlandslvceum (Apollolaan nr 1). Gem. voor oorspronkelijk christen dom. afd Oegstgeest. Spr evang. N v. d. Brugge 7.30 uur nam. Hogewoerd 175, Jehova Getuigen, 10. 2.30 en 5.15 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum, Spr. dhr. J. Zijlstra 10 uur voorm. Waaggebouw. Tentoonstelling kib boets in Israël 210 uur nam. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente Spr evang. P. Imbert 3 uur nam. Maandag Stadsgehoorzaal Raad bespreekt de wandelnota 8.30 uur nam. Stadsgehoorzaal Kynologenver. Rijn land Filmavond Hoebhtsconcern 8 uur Waaggebouw Tentoonstelling kibboets in Israël 2—5 en 7—10 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 7 uur nam. In den Vergulden Turk Receptie fir ma Vlieland 4—6 uur nam. Zulderkerk bijzaal) 25 Jaar Humanls- j tisch verbond. Spr prof dr. J. C. I Brand Cortius 8 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) ca fé-bar 12—1 uur nam. Voorschoten (zaal de Werf) Mode- show Bond van Plattelandsvrouwen 8 uur nam. Release Hulpdienst Releasj, Nieuwe Rijn 20a te Leiden, tel. 24555. Dag. van 2 tot 11 uur. WEEKEINDEDIENST LEIDEN Tot, zaterdagochtend 10 uur raadplege men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht twaalf u. uit sluitend voor sDoedgevallen de dokters telefoon 22222. OEGSTGEEST Dokter J. B. Hugen. holtz, Wilhelminapark 2, tel. 51390 LEIDERDORP - Dokter P. van 't Woud, Hoofdstraat 40. tel. 30070 (wijk zuster Zuidema, Ridderhof 1, telefoon 34293). WARMOND Dokter Bots. Prof. Aalberselaan 2, tel. 11393 (wijkzuster C Dekkers. Herenweg 77. tel 2250). VOORSCHOTEN Dokter W van Dam. Prof. Asserlaan. tel 3960 (wijk zuster Mulder, tel. 4404). Apotheekdienst De avond-, nacht- en zondagdienst wordt waargenomen door de Haven apotheek. Haven 8 Apotheek Oegst- geesi Wilhelminapark 8 en Apotheek Voorschoten Leidseweg 66. Wat de Jeugdbaldadigheid betreft, pleitte mevr. De Waal-Malefijt voor patrouille per fiets door de politie. Dit heeft in Noordwijk goede resul taten ghad. De in deze vergadering geïnstal leerde VVD-er Slaghek werd be noemd in de commissie Culturele Za ken en mevr. De Waal-Malefijt in de verkeerscommissie mevr. Gouver neur (KVP) werd gekozen in het al- eemeen bestuur van de streekmu- ziekschool. Ondanks een pleidooi van mevrouw Van Belle om haar fractievoorzitter De Graaf te benoemen tot lid van de gewestraad, bleek bij stemming dat de door de VVD gestelde kandidaat Gmelich Meijling de meeste stem men verkreeg. De wijziging in de bouwverordening werd aanvaard, zij het met een wi1- ziging op voorstel van mr. Oomen om beroep mogelijk te maken, óók zo lang de commissie voor de beroeos- schriften nog niet is ingesteld. De raad moet zolang als beroepsinstan tie dienen. B. en W. namen deze ge dachte over. Bij de wijziging van de bezoldi gingsregeling verklaarde De Graaf (PvdA zich niet gelukkig met de sa larisstructuur. speciaal wat betreft de lager bezoldieden. De legesverordening inzake de bouw werd aanvaard, maar Brouwer (PC) wenste in dit onzicht niet geheel af hankelijk te zijn van Stad en Land schap en hij stelde voor. dat tariefs wijzigingen altijd door de raad wor den goedgekeurd. Zijn voorstel werd aanvaard. Nieuwe school Er waren aanvullende kre dieten nodig voor buitengewoon on derhoudswerk aan de gemeentewo- le fonds was uitgeput door de hoge onderhoudskosten aan deze won in ningen in de Balistraat. Het norma gen. die kort na de oorlog werden gebouwd- Er komt voor het Jeugdvoetbal een noodkleedgelegenheid ten noorden van de rioolwaterzuiveringsinstalla tie. Kosten f 8.500,- er werd een kre- iet beschikbaar gesteld van f21.000,- voor de uitbreiding en wijziging van het speelterrein van de kleuter school aan de Aert van Neslaan. De Stichting voor Gereformeerd onder wijs heeft dringend een nieuwe school nodig. Beschikbaar wordt gesteld 'n bedrag van f 900.000. Wethouder Temminck hoopt dat over een Jaar tot de bouw kan worden overgegaan. Een gymnastieklokaal komt er niet bij. De Graaf en Olivier <D '66) vroe gen zich af, of het wenselijk was een anti-speculatiebeding op te nemen. Wat gebeurt er als de eigenaar het pand na de restauratie verkoopt? Komen dan alle subsidiebedragen in de zaak van de eigenaar? De burgemeester wees erop. dat er ook door Rijk en Provincie wordt gesubsidieerd. Van die zijden zullen wel voorwaarden bestaan. De raad wilde toch wel eens worden ingelicht hoe precies de gang van zaken is, als er later winst wordt gemaakt. „Of verlies", merkte Brouwer op, want dat kan ook. Koetshuis Oud-Poelgeest gaat met gemeente garantie geld lenen voor verbouwing van by het kasteel behorende koets huis. Er wordt f 160.000,- geleend. Dat gaat blijkbaar heel wat makke lijker dan voor de gemeente, werd opgemerkt. Die zal (gelet op de cen trale financiering) dit bedrag niet zo makkelijk krijgen! Mevrouw Van Belle wilde bij de rondvraag ingaan op de Springbok- ken in Poelmeer De voorzitter wees op de klok en wethouder Thorn vroeg zich bezorgd af, of over rassendis criminatie gediscussieerd moest wor den. Mevr. v. Belle zal haar opmer kingen nu op papier zetten. Dit stuk zal dan in een volgenle vergadering ter discussie kunnen komen. Brouwer informeerde naar het ver- j nielde beeld van het verzetsmonu- ment. Wat doet men eraan? De burgemeester deelde mede, dat ge poogd zal worden het beeld te her stellen. Of er verhaal op de daders is, I is nog niet bekend. i Bij de bespreking over geluidshin der door vliegtuigen die blijkbaar via Katwijk hun invliegroute hebben, verklaarde de raad er prys op te stel len. dat de burgemeester inlichtin gen vraagt bij Schiphol. 'k Grofvuil in Voorschoten 22 september 1971. Burg. Vernèdepark. Badhuisstraat, Parkstraat. Noortheystraat, Stad wijkstraat, Sophiakade, Nieuw Voor dorpstraat. Prof. Zernikelaan, Prof. Einsteinlaan, Prof. Lorenzlaan, Prof. Eyckmanhof, Prof. Einthovenlaan. Prof. Debijelaan. Anthoni van Leeu wenhoekkade, Lord Baden Powell- weg, Kamerlingh Onnesplantsoen. Raadhuislaan (het gedeelte ten oos ten van Vlietzicht), Prof. van der Waalslaan, Prof. van 't Hoflaan. Cu rielaan, Molenlaan (het gedeelte ten oosten van de Prof. Asserlaan t. Prof. Zeemanplantsoen. Gerard Douwplant soen, Carel Fabritiuslaan, Anthonie van Dijoklaan, Johan. Vermeerplant soen. Govert Flinckplantsoen, Rem- brandtlaan, Albert Schweitzerplant- soen. Jan v. Goyenplantsoen, Ferdi nand Bollaan. Jan Steenlaan. Ruys- daelhof. Van Ostadehof. Paulus Pot- terdreef. Frans Halsplantsoen en Ni- colaas Maeskade. 23 september 1971. Nassauwijk, KLM Wijk aan de Pa pelaan (.van het station tot de grens met, de gemeente Wassenaar), Dob- beweg. Donklaan, Industrieweg, Wijngaardenlaan (noordzijde). Eist- laan. Oude Adegeesterlaan (het ge deelte tussen de Prins Bernhard- laan en Nassaukade), Erasmus- straat, Bakkersteeg, Schoolstraat. Kon. Marinelaan. Bloklaan, Voor straat. Kerkplein. Treubstraat. Wil- librodusstraat, Leidseweg tussen Schoolstraat en Raadhuislaan), Oranjeboosstraat. Molenlaan (het gedeeltp tussen Prof. Asserlaan en Kerkplien), Chr. Huygensstraat, Van Heuven Goedhartstraat, Prof. Asserlaan. Raadhuislaan (het ge deelte tussen Leidseweg en Prof. As serlaan), Vredenhoeffstraat, Langen- horsstraat. Bethlehemstraat, Vliet zicht en Tolstraat. Verzocht wordt het grofvuil tot een maximum van li m3 behoorlijk gebundeld of verpakt vóór 8.00 uur op het trottoir c.q. langs de rijbaan gereed te zetten. LEIDERDORP Ondertrouwd H V. Dias en A. H. Visscher. Getrouwd: J. Ederveen en Ch. H. Jakoby. J. F. During en A. v. Reijn, J. Roest en M. W v. Weeren. Geboren: Nicotine F. d.v. A. W. Hen driks en I. A. C. Pot. Overleden: C. Sclireuder e.v. J. Ver hoef 65 Jaar. J. M. v. d. Weert wed.v. J. C. H. v. d Berg. 83 Jr VOORSCHOTEN Geboren: Ber- nardina Chr. H. d.v. J. K. W. Mark en H. J. M. Goeman, Menno F. z.v. R. D J Woortman en H J v Asselt, Rem- co zv. J. A. Houtzager en L. W. Brug- geman. Taco z.v. J. Tjalkers en W. A. Costers. Jan A. M. z.v. L A J v. Ga len en W. V. Manni, Arnoud W. M. z.v. J. v. Bommelen en C. G Vlekke. Bir- gltta S d.v. W. A. Jaarsum en F. P. Y. v. d. Bos, Martijn L. z.v J C A Schut- tevaer en N. Spangenborg. Gabriëlle M. J d.v. C Buis en M. K.'t Hart. Catharina D d.v. W. F. H. Pilaar en P H. S Voute, Reinier R z.v. R. F. Beek en E. A Boelhouwer. Ondertrouwd: E. J. W. Schllte en A. M. M. de Bruijn, G. J. Kruis en J. M. v.d. Meer. A. Stouten en H. J. C v d. Steen. W. C. J v Westerop en S P. M. Deurze. H. Parrel en Jvr. F A. de Buvry de Mauregnault. A. v. Egmond en Th. L. v. Kalkeren. Gehuwd: H. P. J. Akkerboom enb. h. H. Diekman. W. R. v. Mulligen en C. M. J. J. Klauke. Overleden: J Blok 94 Jr. J. M. Ter- vooren 78 Jr., A. F. Vlekke 62 Jr. Bedrijfsongeval LEIDEN Een 33-jarige Leidse zandstraler kreeg gisterochtend tij dens werkzaamheden in een metaal- bewerkingsbedrijf aan de Vijf Mei- laan een elleboogfractuur, toen een ijzeren plaat met een gewicht van duizend kilo van een kraanhaak sohoot. De EHD bracht hem over naar het Academisch Ziekenhuis. Kantine-inbraak LEIDEN In de VNL-kantin» aan de Boshuizerkade is gisternacht een inbraak gepleegd. Behalve een krat met bier en een klein bedrag aan geld werden zakjes pinda's en pakjes kauwgum ontvreemd. De da ders zijn de kantine binnengekomen door vernieling van een ruit. BOSKOOP Vele drumbands zul len zaterdag 25 september voor mu ziek zorgen in Boskoop: dan organi seert de christelijke harmonie Con cordia voor de vierde maal het na tionale drumbandconcours. Twintig korpsen zullen vanaf één uur 's-middags hun kunnen laten ho ren op het Raadhuisplein. Dit zijn: Don Bosco uit Rijswijk, de Harmo nie uit Assendelft, de IJmuider Har monie uit Velsen. het Delftse Excel sior. de Harmonie v. Oud-Beijerland. Ex Tempone 'Haarlem), Crescendo uit Alphen, Nieuwkuyk (Vlijmen), Excelsior (Papendrecht), het Woer- dense de Vriendschap, de Uitgeester Harmonie, de Fanfare van Baren- drecht. de Stad Vianen. Kunst na Ar beid uit Bennebroek. Oosterkwartier (Haarlem). Sursum Corda uit Krom menie. het Bergschenhoekse Concor dia, het Velsense korps met de merk waardige naam Schulp en de Meer- weide. Kunst na Arbeid uit Koude kerk en Wilhelmina uit Rijnsburg. WASSENAAR Het seizoen op de camping Maaldrift te Wassenaar is voorbij, althans vele van de cam pingbewoners hebben het veld ge ruimd en het tijdstip is geko men waarop men gaat spreken over „het afgelopen seizoen". In samenwerking met de eigenaar van de camping, de heer Knij- nenburg. heeft het bestuur van de ontspanningsvereniging met de haar ter beschikking staande middelen ge woekerd en waar mogelijk kinderfees ten georganiseerd, ringsteken te paard, voetbalwedstrijden, viswed strijden, klaverjaswedstrijden en een lampionoptocht. De heer Knijnen- burg deelde mede, dat men voor het volgend jaar diverse plannen in pet to heeft. Hierna werd 't woord en de daad aan een muziekgezelschap uit Scheveningen gegeven. Dit gezel schap wist de aanwezigen de gehele avond op vrolijke wijze bezig te hou den. Op de slotavond werd door de vele aanwezigen druk gebruik ge maakt van de dansvloer, zodat deze avond zeer vlug voorbij was. Ter dekking van de kosten werd tijdens deze avond een verloting ge houden, waaraan zeer fraaie prijzen waren verbonden. Spoorwegveiling in de Lakenhal Een bedrijf in de Amerikaanse staat California biedt zijn cliënten de mogelijkheid om met een com puter menu's te bestellen. De huis vrouw of haar winkelende echtge noot hoeft alleen maar op te geven uit hoeveel personen het gezin be staat en hoeveel geld men wil uit geven. Met die gegevens kiest de computer drie maaltijden per dag en verstrekt vervolgens in een paar seconden een overzichtelijk maand- schema. Burgerlijke Stand van Leiden LEIDEN De tentoonstelling „Honderd Jaar openbaar vervoer in en om Leiden" in de Lakenhal wordt zondagmiddag besloten met een vei ling van enige oude voorwerpen. Te koop zijn bijvoorbeeld een bank uit een spoortreincoupé, een haltebord van de HTM en een zogenaamde „koersfilm". Ook worden er stickers aangeboden. De veiling begint om half vijf. De opbrengst is voor de organiserende vereniging NVBS. De tentoonstel ling heeft tot dusverre 7100 bezoe kers getrokken. DE REISDUIF LEIDEN Vanuit Strombeek hield de postduivenvereniging „De Reis duif" een wedvlucht met oude en jonge duiven (190). De volgende re sultaten werden geboekt: 1-3 W. Ka- paan. 2-4-6-8 .P Mooten, 5. W. Tol boom. 7-10, W. d. Roode. 9. P. Kooyman. Gevaarlijke souvenir-jacht VOORSCHOTEN In de wijk Noord-Hofland te Voorschoten is een gevaarlijke souvenirjacht ontdekt door de dienst Openbare Werken. In de spoorlijn Leiden— Den Haag v.v. is een recht van overpad voor de boerderij Van der Hulst in de Ste venshof jespold er. Deze boerderij heeft ook nog weiland in Noord-Hofland. De bebouwing van de Voorschotense wijk Noord-Hofland is thans op on geveer honderd meter van het spoor wegoverpad gevorderd. Op verzoek van de buurtbewoners heeft de dienst openbare werken enige maanden terug het overpad beveiligd door het aanbrengen van borden en haken, waardoor het hek gesloten kan wor den en vooral de kinderen gewaar schuwd worden voor het gevaar van de spoorbaan. Regelmatig moet de gemeente Voor schoten o.a. de bordjes „Verboden Toegang" opnieuw plaatsen. De ge meente is van mening dat ongezon de belangstelling voor de diverse ver bodsborden alleen voorkomen kan worden indien de buurtbewoners ook een waakzaam oog willen hou den op deze onbeveiligde en daarom zeer gevaarlijke spoorwegovergang. Nieuwe rector Leicls lyceum LEIDEN Tot rector van het dr. W. A. Visser 't Hooft Lyceum aan' de Kagerstraat is benoemd de heer A. Middelkoop, zo is vandaag bekend gemaakt. De heer Middelkoop was al conrector aan de school. De vaca-. ture was ontstaan door het vertrek van de heer D. J. Steenkamp, die inspecteur van het voortgezet onder wijs in Amsterdam is geworden. In Leiderdor] LEIDERDORP —In aan4^". van de bewoners, vertegenwon N"11 van gemeentewerken, gemeeni tarie en B. en W. van Letó architect D. T. van Manen eni mer C. Meerburg sloeg burgej111511 M. A. van der Have van Leid gistermiddag de eerste paal t bestemmingsplan Binnenhof. Deze wijk zal gaan bestaan i geveer 500 woningen, vrijwel t tend laagbouw. In de wijk a sportschool met woning kome sportterrein, een sportzaal, dj |a j sisscholen annex kleuterschs 5111 j nieuwe brug naar het sportpj;f3a: Bloemerd" en een aantal q |lle reintjes. I Het plan beslaat het gebied Het Engelendaal (waar een i centrum zal verrijzen) en del watering, die voor recreatief den zal worden gebruikt, mei voor roeien en vissen. De bei j is dat de laatste steen in li worden gelegd. De straten zulle k( den genoemd naar Neda schrijvers. Op de foto (Holvaa burgemeester van de Have de paal deskundig de grond in. rou epa: TITIAAN TERECHT PADUA (AP) De Italiaanse po litie heeft vanmorgen vroeg na een wilde autojacht door de straten in het centrum van Padua een kost baar schilderij van Titiaan uit de handen van een aantal kunstdieven gered. Zes personen onder wie een bankrover werden gearresteerd. Het was de tweede maal in drie dagen dat een belangrijk gestolen kunst werk in Italië werd teruggevonden'. De Titiaan, was in de nacht van 31 aug. op 1 sept. gestolen uit de parochiekerk van Pieve di Cadore. een dorpje in de Dolomieten, waar Titiaan omstreeks 1490 het levens licht aanschouwde. De schade aan het werk beperkte zich tot enige krasjes. De politie was op het spoor van het werk gekomen door een tip van een zakenman uit Padua. Society-modi bij Bobbe Van onze moderedactrlc WASSENAAR Mevrouw sema, de echtgenote van de n: van Binnenlandse zaken i VI vrouw van de Duitse ambai waren gistermiddag in 1 Oud-Wassenaar de ere-gasi- q» een modeshow van Marcel en 41 Bobbe. Ze kregen uit Berlijn rence, Rome en Parijs een h rie uiterst draagbare Jurken, |ni pakken, mantels en ensemU zien. Stuk voor stuk creatlei ciaal afgestemd' op de Haagse ty-mevrouwen die zich stiJljlO beslist onopvallend willen klede Marcel en Edith Bobbe boekte sukses met jeugdige mantel; uit de boetiekcolleotie van 1II maar er waren ook creaties vi dere bekende modehuizen zojI sey jurken van Lanvin, mantel Féraud. overgooieers van Dick haus en klassieke ensemblei Max Heymans. Het was alleen mer dat ze vrijwel alleen zwarte creaties lieten showen door deze wat sombere Kwam de Juist erg kleurige n 131 modelijn niet over. I31 De collectie zou trouwens ook tn wat beter uit de verf gekomu u11 wanneer de mannequins niet v hopeloos ouderwetse hoeda schoenen zouden hebben Leidenaars licht gewon l bij botsing LEIDEN - Op het kruispus jehstraat - Driftstraat heeft vanochtend vroeg een botsing i gedaan tussen twee personen? De vijf inzittenden, allen Leidn liepen, hoewel de ravage groot slechts lichte verwondingen oj konden na behandeling in het**' demisch Ziekenhuis weer naar! Beide auto's werden zo zwaar schadigd dat zij moesten weggesleept. Wouter Jacobus Maria. zn. van P. A. M. Pont en M. A. Straathof; Edwin, zn. van J. Pison en F. H. Claus; Ri- Marcel, zonen van W. L. Onl M. C. Oudshoorn (verb, be richt). ONDERTROUWD Raadslid vraagt deskundig onderzoek van verdere kosten LEIDEN Leidenaren die de dag voor 3 oktober in aanmerking willen komen voor uitreiking van haring en wittebrood, moeten zich morgen laten inschrijven. Als vanouds kan dit in Den Burcht, van vier uur 's middags tot acht uur 's avonds. De Leidse bakkers zullen ook dit jaar weer zorgen voor vers brood op zaterdag 2 oktober. In voorgaande zijn er telkens zo'n 9000 liefhebbers van de traditionele* voedingswaren naar de Waag gekomen om de haring en het brood af te halen. Wat de 3 October Vereeniging betreft mag dit aantal eerder meer. dan minder worden. J. P. Manberg en H. Boogerd. B. P. Kriek en J. W. M van Kessel. L. H. M Dlckhoff en M. H. I. Frankhuizen I. Spatharakis en D. M. Lukanski. N. M. Verbraak en E. E. Steman. H. Bak- ker en E. van Rheenen ,J. F. Gort- zak en M. E. Stol. H. Stouten en M. 1 J G Vlemmings. J. W. H. B. Sen- j trop en E. M, J. Quanjer. C. I. M. Eeenakker en G. M. B. Hoogkamer, L. j A. P. Huijgen en A. I. H. Vreeburg. A. Pennenburg en M. J. Bloemink. J P. M van Velzen en M. W. van Maren. J. A. J. M. Schepman en R. H. Peters, W van Duivenbode en H. Hillebrand. G. Schermer en S. Vreeken. W. Albers en G. K. Rietberg. E. J. Altink en C. de Beer. W. K. Batteljee en H. J. T. Sistermans. Q. A. Doeswi.ik en W. A. J. van der Steen. R. L. Freeke en T. M Sluiter, C. A G. van Haaster en C. M. J. Babin. D. Honders en M. W. Augustinus. P. J. R Hunik en A, A. Kaersenhout. J. Keijzer en C. van der Vos. E. G. Pot en P. S. Oudakker. W. Veerman en J. F. Bruno, T. H. A. van der Voort en A. M. A. te Meij. GETROUWD W. A. F. Sondermeljer en P. E. M. Berendsen, H. J. A. M. Randsdorp en M T. R. Bieestraaten, J. H. Zlrkzee en K. J. Reijken. J. W. van 't Hoofd en P. J. van der Hoogt. A. J. T. van Niekerken en C. M. van Oord. A T. Groenendijk en A. M. Slingerland. OVERLEDEN G. Kuijt. 52 jaar. man. C. Mon- tanus. 70 J.. wed. van A. J Mingels. L. E. Lamens. 0 Jaa», dochter. WARMOND De in een spoed vergadering bijeengeroepen gemeen teraad van Warmond is gisteravond akkoord gegaan met de gunning van ontginningswerkzaamheden aan de n.v. Rijnland. In een verklaring vooraf zei bur gemeester Langemeijer er aan te twijfelen of en in hoeverre dit werk minder zou kosten als er mindere aannemers waren gepolst. De tijd zou daartoe bovendien nu ontbreken omdat uitstel belangrijke financiële gevolgen voor andere werkzaamhe den met zich zou brengen De bur- eemeester stelde derhalve voor, dit werk voor een prijs van f2 357.505 op te dragen aan Rijnland. Het ic augustus verstrekte krediet zou dan met f377,505 moeten worden opge trokken. Besparing Mede namens de commissie van financiën deelde het raadslid v. d Kroft mee, dat deze prijs niet ver afligt van de prijs die de commissie zich had voorgesteld. Hij gaf e^n uitvoerig overzicht van de onderhan delingen die over deze zaak zijn ge voerd. Zijn conclusie was, dat er een besparing heeft plaats gevonden van f 200.000. Aanvankelijk had men gehoopt he' dubbele te kunnen uitsparen. Het verschil is echter voor de commissi^ verklaarbaar en aanvaardbaar Veel waardering toonde hij voor het werk dat de ambtenaren vaak in hun vrilc tijd hebben moeten verzetten. Van der Kroft stelde tenslotte voor, dat de raad binnenkort de kans krijgt om een bezoek aan het terrein in de Zwanenburgerpol# brengen om zich op de hooft' stellen van alles wat zich daar speelt. Wat de verdere aanbesteding?11 treft, zei hij te willen voorW dat de raad wederom verpik van elk detail van het wert studie te maken. Er zal een des» dige moeten worden benoemd, de begroting van de schappij aan een kritisohe bod wing onderwerpt. Leidse raadsled De burgemeester kon nog m( dat Leidse raadsleden op 9 00 een bezoek aan Warmond brengen ln verband met de keling van de Zwanburgerpold*

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2