Man van 79 zwemt nog elke morgen „Sportraad in Oegstgeest functioneert thans goed" Duetten in Duivenvoord Doodsoorzaak van Bond voor Poplui Ben Wna opmerkingen raadslid: Viswedstrijd Juwelen wijk GESLAAGDEN UNIVERSITEIT Twee weken voor het rijden onder invloed Captain Van Ommen boos op arbiters Gastspreker bij Stichting Yoga ER WORDT MOEILIJK GEWESTELI GEDACHT. PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 15 SEPTEMBER] LEIDEN Sinds er in Leiden en directe omgeving drie grote zwembaden zijn gebouwd (De Vliet, Poelmeer en De Does), is het bezoekersaantal van het aloude zwembad „De Zijl" sterk teruggelopen. Toch is het zwembad nog niet geheel uitgestorven, zeker niet 's morgens vroeg. Dan komt er namelijk, en dat gebeurt iedere morgen, een groepje „jongelui" van 45 tot 79 jaar. De heer Van der Linden is met zijn 79 jaar de oudste van deze mannen, die zich hardnekkig verzetten tegen het „automobilistenbuikje" en die de Leidse Sportstichting erg dankbaar zijn voor het feit dat zij dit seizoen het zwembad toch nog opengesteld heeft. De heer Van der Linden zwemt al in ,De Zijl", zolang het zwembad be staat (bijna 50 jaar) en daarvoor in het bad aan de Herensingel. Het is niet de enige activiteit van de heer Van der Linden, want behalve het zwemmen .Alleen gedurende het zomerseizoen, want ik heb geen zin om naar de „Overdekte" te gaan. Vanaf morgen ga ik de ochtendgym nastiek op de radio volgen".) loopt hij ook ieder jaar de vierdaagse en „tippelt" hij af en toe naar Den Haag en terug. Op de foto Holvast is de heer Van der Linden bezig met zijn trimoefe- ningen, die hij na het zwemmen nóóit overslaat. Dit is een vraag, die ik meer dan eens heb moeten beantwoorden na het bekend worden hiervan. Omdat ik het als een plicht voel de leden van de voormalige Bond voor Poplui het einde hiervan uit te leggen, volgt langs deze weg mijn verklaring; Toen wij met deze organi satie startten, wilden wij trachten verschillende idealen te verwezenlij ken, waaronder ons belangrijkste OEGSTGEEST B en W van Oegstgeest vinden dat de plaatselijke sportraad momenteel goed functio ned en belangrijke adviezen uit brengt. Zij zeggen dit naar aanlei ding van een brief van het sport raad-lid A. L. van Ingen Schenau. Daarin vraagt deze opheldering over uitlatingen van het Oegstgeester raadslid drs. J. W. de Graaf (PvdA) betreffende de sportraad. Naar aanleiding van de z.i. lauwe reactie op het plan om een trimbaan in Oegstgeest aan te leggen, merkte drs. De Graaf in de raadsvergadring van 19 augustus o.m. op: „Ik heb de Indruk, dat de ongeorganiseerde sport niet zo'n bar hoge belangstel ling geniet in de sportraad. Ik zou naar aanleiding hiervan toch nog Woensdag nam., kinderen zijn creatief be zig 2 uur nam Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor- telt voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9—12 uur nam. Oegstgeest (Kenedylaan 11) Infor- Oegstgeest (Julianalaan 1) Volle evangelie-gemeente Rijnland 8 uur nm Rijksherbarium (Schelpenkade 6) Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr. de heer Passchier en Verwey over „Flora en fauna in en rond Noordwijk", 8 uur nm. Groendoordhal Opening Vebo-terv- toonstelling 10 uur voormiddag. DONDERDAG Het Mierennest (Morsweg 59) Wijk- hearing PAK voor bewoners Trans- vaalkwartier 8.30 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) café-bar 121 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor ge handicapten 7.30 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 "De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8 10 uur nam. Kantine Clos en Leembrugge. Ned. Ver. van Huisvrouwen. Optreden voor drachtskunstenaar Gerard van Stou- tenburg 2 uur nam. Bevrijdingskerk (bovenzaal) NCVB a ld. Zuid-West. Spr. mevr. E. J.Doorn- bos-Wildeboer over "Medische zending in Suriname" 8 uur nam. Waaggebouw Opening tentoonstelling Kibboets in Israël. 7.15 nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66): rommelmarkt 7 uur nam. lichtshow 8.30 uur nam., badmintonwedstrij- den 8 uur nam. Vrijdag Oegstgeest (Geversstraat 65 Socië teit. voor kamerbewoners en alleen staanden 8 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) ca fé-bar 12-2 uur 's nachts, cineclub 9 "^reestraat 19 Sociëteit Twentwel: voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Koningskerk Rullclub 7.3010 u nm Oude Vest 73 Informatie-avond van de Stichting Scientology 8 uur nam. Mil. Tehuis (K. Mare) Schietavond Ned. Bond van oud-strijders 8 uur nm. Waaggebouw Tentoonstelling Kibboets ln Israël 25 en 710 uur nam. Release Apotheekdienst De avond- nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door Apotheek Centraal. Breestraat 74. Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapleln 8 en Apo theek Voorschoten Leldseweg 66, eens een pleidooi willen voeren om in die sportraad andere mensen erbij te krijgen, waardoor het niet-geor- ganiseerde gedeelte misschien wat beter aan z'n trekken komt". In zijn brief werpt de heer Ingen Schenau een aantal vragen op. Zo wil hij onder meer weten, of de me ning van drs. De Graaf over de sportraad door de overige gemeente raadsleden wordt gedeeld. De Oegstgeester raad wordt in de gelegenheid gesteld zich nader over deze kwestie uit te spreken. De ma terie is geplaatst aan het slot van de raadsvergadring die morgenavond in het raadhuis van Oegstgeest wordt gehouden. Koetshuis Behalve de al gepubliceerde onder werpen, komen ook nog deze twee toegevoegde agendapunten aan de LEIDEN In de Ringvaart onder Sassenheim is gevist er waren 66 deelnemers om de Juwelenwijkwis- selbeker. De beker ging dit jaar naar de heer I. Mazurel. die in totaal een lengte van 170 cm vis aan de haak sloeg. De overige prijzen vielen in handen van R. v. Egmond 122 cm, J. Boeff 121 om, K. de Hoed 95 cm, C. Schouten 82.5 cm, Weenink 74 cm, H. Sierat 72.5 cm, A. Vermond 71 cm, P. v. Soest 66.5 cm, J. v. Went Jr. 52.5 ren voor de aflossing van dit bij een bank geleende bedrag. Het voorstel om een gemeente subsidie te verstrekken van f 6173 voor restauratie van het op de mo numentenlijst geplaatste pand Dorpsstraat 67. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Richard, zn. van W. L. Onstenk en M. C. Oudshoorn; Sabine Nathalie, dr. van E. de Vin en M. C. H. Kampinga; Theodorus Wilhelmus Jacob Maria, z. van T. W. M. Boere en M. C. Metse laar: Sonja Gerarda Maria, dr. van H. C, Turk en M. J. Zandvliet; Ralph ^rmin Emill, zn. van E. R. P. Akrum en N. F. L. Jie-A--Sang; Cornelis f.eendert, zn. van L. van Dam en J. F. Sterckel; Claudia Maria, dr. van J, 1. Eradus en M. W. vom Hofe; Alexan der Charles Marcel Cornelis, zn. van G. de Vink en M. van Polanen; Cor nells Hermanus Leendert, zn. van L. Tulnhof de Moed en M. D. Janssen. ONDERTROUWD J. P. M. Diederiks en M. O. I. N. Han (verb, bericht). GETROUWD C. J. M. van der Linden eh Y. M. Overdijk; M. J. F, van Es en J. van Kampenhout; R. W. van der Pol en A H. E. Regeer; A. Onsman en C. Verstraaten. OVERLEDEN, LEIDEN De heer E. v. d. Velde geboren te Drachten en thans wo nende te Enschede, is in Leiden ge promoveerd tot doctor in de wijsbe geerte op het proefschrift „On eindigheid bij Wittgenstein (enkele hoofdlijnen van Tractatus tot Philo- sofische Untersuchungen)". De promotor was prof. dr. mr. A. van Peursen. Geslaagd zijn voorts; Doet. ex. W. Sociologie: J. Th. M. Brouwer (Den Haag). F. Leijnse (Hoogezand), A. T. Durieux (Kat wijk) Doet. ex. natuurkunde G. J. Schreuder (Leiden), L. M. Hafken- scheid (Leiderdorp). Doot. ex. biologie R. J. A. M. Mi- chalides (Zandvoort) c.l. mevr. H. M. Y. T. André de la Porte-Janss i Leiden) Doet. ex. Ned; recht R. J. M. ten Berge (Eipdhoveni, J. P, Fokker Den Haag, W. A. Hoyng (Oosterhoüt), J. J Koppler (Vlaardingen), H. A. R. Roëll (Oegstgeest), B. A. Seckei (Naarden), A. J. Thierry iaën Haag), mevr L. I. Wall Bake-Faber (Hilversum) Lezers schrijven uitgangspunt: er moet meer voor de Leidse jeugd georganiseerd worden". Dit was een belangrijk uitgangs punt, want om idealen te verwezen lijken is o.m. geld nodig. Wij wilden proberen dit door bijv. popavonden te organiseren of te verkrijg gen. Het begon allemaal met het „pop festival" van 30 april 1971 in de de Stadsgehoorzaal. Al ons beschik bare geld moest hieraan worden be steed. (ons ledental was toen plm. 1000 leden is plm. f 1000,-)Het re sultaat van dit concert was, dat we geen winst maar zwaar verlies leden, (te weinig bezoekers) Na dit betaald te hebben (uit ei gen portemonnee), wilden we toch, doorgaan. Het ledental bleef stijgen, waardoor het mogelijk werd een con cert in het Patronaatsgebouw te Oegstgeest te organiseren. Resultaat: weer verlies. Toen nog een concert in Oegstgeest. Resultaat: nogmaals ver lies. Tenslotte nog één concert in Den Burcht in Leiden (want het pu bliek vond de zaal van het Patro naatsgebouw niet gezellig genoeg) waardoor de vermakelijkheidsbe lasting de entreeprijs omhoog moest tot f4, (volgens het publiek na tuurlijk veel te hoog). Resultaat: (het wordt eentonig) weer verlies. Totale ver liessom: ruim f 1000. Na alle verliezen zelf betaald te hebben, besloot het bestuur ermee te kappen, want we hadden zelf niet eens geld meer om een volgend con cert te organiseren. Door de grote ver liezen zijn alle andere ideeën de mist Na nog verschillende verwoede, po gingen om andere mensen te vin den om „De Bond" over te nemen, besloten we er een punt achter te zetten omdat niemand het aandurfde. „De Bond voor Poplui" behoor de daarmee tot het verleden. Ik zou nog dit willen zeggen: Op anti-commerciële basis werken in Lei den is volgens mij niet mogelijk, om dat die zonder betaling binnen trach ten te komen er nog te veel zijn, waardoor het alleen maar mogelijk wordt op corhmerciële toer te draaien of de kop boven water te houden met subsidie (zelfs dat lukt vaak met). M.i. is de Leidse 'jeugd het anti- commerciële werk niet waard (op en kele personen na natuurlijk). Ik ben door deze ervaring zeer teleurgesteld A. van Heijningen, 68 j.. echtgen. v. A. P. Koomen; B. Overdorp, 79 j.. man; A. Glogowski, 60 J„ wed. van C. P. Leemans; G. Turken, 22 j.. doch ter; F. A. Soentken. 64 j„ wed. van E. F. H. W. Godée Moisbergen; W. B. J. Ever6, 87 j., wed. van J. A. M. van Schalk; E. C. Geerlings. 81 J„ vrouw; Th. Los, 78 jechtgen, van A. J. A. •T. Broeders; C. J. van Amsterdam, 75 J. man; M. M. van Tiggelen, 81 j., wed. van A. Blommers; E. M. Sluis, 59 j„ wed. van M. J. Dieben; Y. D. M. Decoster, 0 j., zoon; J. Nleboer, 79 j., man; M, N. De Wllf, 74 j., echtgen. van L. Gijsman; F. M. Bender, 56 J. echtgen. van A. van Roijen; P. C. N. Koogstraten, 67 j., man; A. van Et- tinger, 85 J., wed. van W. Favier. LEIDEN Het was een 35-jarige schoonmaker uit Leiden niet hele- I maal kwalijk te nemen, dat hy niet meer zo precies wist hoeveel glazen bier hij op een avond gedronken had. Bij de politie had hij een aantal van 12 glazen genoemd, doch nu, nuchter voor de Haagse politierechter staan- I de, kwam hij niet verder dan „een stuk of acht". Het maakte niet zoveel j verschil of het er nu acht of twaalf j geweest zijn, vast staat in elk geval dat de door hem bestuurde auto op I de Zijlsingel eerst tegen een boom en vervolgens tegen een hek was ge reden. j De kastelyn, die verdachte zo I royaal had geserveerd, had later meegedeeld; „Wanneer ik had gewe- Bij de Leidse drogisten en kruideniers foto Holvast) is gis teravond tussen 9 en 10 uur royaal gegeven voor de sympathieke actie „Geef gezondheid"De Sleu telstad bracht voor de Memisa ruim f 270.000 bijeen. ten dat hy met de auto was had ik hem niet laten gaan maar had ik een taxi gebeld". Ondanks het blanco strafregister van de schoonmaker eiste de officier van justitie 250 gulden boete, het geen bij een inkomen van plm. f 1800 per maand niet te hoog is, en tien dagen voorwaardelijke gevange nisstraf. alsmede een jaar intrekking van het rijbewijs, waarvan zes maan den voorwaardelijk. „Dan kan ik in die tijd myn beroep niet uitoefenen", klaagde verdachte. „Zo zijn er onder dergelijke omstan digheden meer; dat moet U dan maar bedenken voordat U aan het bierdrinken gaat", antwoordde de rechter. Het vonnis werd twee weken on voorwaardelijke gevangenisstraf, doch, om verdachte het brood niet uit de mond te stoten, zes maanden voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs. en mijn vertrouwen in de Leidse jeugd is totaal verdwenen. O Ja, tot de mensen die als maar (meestal afbrekende) kritiek op ons uitoefenden (meestal leden) zou ik willen zeggen: zonder de wezenlijke steun van de leden is een goed beleid praktisch onmogelijk". Bovendien wil ik toch nog ieder een hardstikke bedanken (ook nog namens de goedwillende groep leden), die op één of andere manier hulp hebben geboden aan de Bond voor Poplui en hierbij nog de hoop uitspreken, dat er misschien toch nog eens iemand zo moedig is om iets dergelijks uit de grond te stampen, maar dan uiteraard met veel meer succes dan wij hebben gehad. Spoedzitting in Warmond over Zwanbu WARMOND In Warmond de gemeenteraad morgenavond uur een spoedvergadering met enige agendapunt: de gunninj ontginningswerkzaamheden it Zwanburgerpolder (complex II] B en W van Warmond houdet aan hun voorstel om gep. derhandse aanbesteding te ho maar de gunning te verlenen nv Rijnland. De vergadering is baar, maar verwacht wordt de loop van d'e avond men besloten zitting zal gaan. Kibboets in Israt LEIDEN De tentoon! .Kibboets in Israël' die morgen Waaggebouw wordt geopend, niet (gratis) te bezichtigen zondagavond, doch ook nog maandag en dinsdag van 2 tol 7 tot 10 uur. VOORSCHOTEN In Duiven voorde, weer voor een vrijwel uit verkochte zaal, duetteerden Ank Reinders en Chris Verhoogso praan en bas-bariton. Hun vleu gelsecondant was Wim Serlie. Geen van drie onbekenden in het Leids Jeruzalem. Het begon met met een grafschrift. Op een lui aard. Ook de grote Couperin rod delde af en toe. In noten bedoe len we. Soms niet, maar dikioijls wel wist of begreep een heel salon op wie de titel van een stuk had gemikt: Jammer, dat van deze Epitaphe d' un Paresseux de tekst niet mee was afgedrukt. Als kunstige eenheid van tekst en muziek meenden we, dat Purcell 't nog won in There ne'er was so wit ched a Lover as I. Dit ook niet te serieuze lied zou, in dien alleen maar gevocaliseerd, z'n dan verzwegen tekst haast nóg hebben verraden. Een van de gelukkige vondsten van een evenzo gelukkig samenzingend, doorgewinterd duo, voorzien van meesterschap over de stemmiddelen. Zo'n meesterschap moet je bezit ten voor een „Giu nei Tartari regni" van Handel. Men denkt Handel zin gen al te veel als een genoeglijk on schuldig tijdverdrijf je. Maar onder tussen! En dan nog zo glad en vlot het auditorium toegespeeld. Ook wat duet-techniek betreft is deze Handel hoog aan te slaan. Het zou evenwel niet juist zijn om uitsluitend over duetteren te spreken. In een lied van Fauré en een van France bijv. alle bei mooi, staken elementen, waar de nominatie trio beter op past. Tus sendoor kwamen ook liederen van Pe ter Cornelis, aan de beurt, een kleinmeester die terecht in zijn lied cyclussen repertoire houdt. Centraal op dit programma hebben echter acht liederen van Léon Or- thel gestaan op teksten van Rilke. Twee ervan zijn opgedragen aan het duo Verhoog-Serlie (Schlangenbe- schwörung, Versuchung). Genoeg zaam volgt daaruit, dat Orthel in Serlie een ideale vertolker van zyn werk ziet. Een, die niet alleen een feilloos technicus is, maar ook het herdichten aan het klavier in het hart treft. Zo'n beslagen pianist heeft Orthel nodig, als hij nu en dan de piano een lied laat na commenta riëren. Troosteloos, navrant Kafka LEIDEN De Indiase Swami Ranganathananda, die momenteel op uitnodiging van de Stichting Yoga Nederland 'n bezoek van drie weken aan ons land brengt, zal morgen avond om acht uur (in het Engels: een inleiding houden in de gymnas. tiekzaal van de Mytylschool aan de Blauwe Vogelweg. Voor alle geïnte- resseerden is de toegang vrij. ESSEN Captain Ad van Ommen was gisteravond bij de generale repe titie van de finale „Spel zonder grenzen" een zeer ontstemd mens. zo meldt onze verslaggever ter plaatse Will Dijkman. Bij de limbo-proef ging de Italiaanse deelnemer met het hoofd vooruit onder de lat door, terwyl uitdrukkelijk was afgespro ken dat het hoofd van de deelnemer het laatst onder de lat door zou gaan. „Als dit vanavond weer ge beurt zijn ze nog niet met me klaar. Dan zal ik deze willekeurige arbi trage openlijk voor de televisie bren gen". Daarvoor staat Will Dijkman vanavond met de Polaroid-camera in de aanslag, om de eventuele overtre ding van het reglement direct vast te leggen en later als bewijsmate riaal te kunnen gebruiken. Met Robbie Kuils ging het niet zo best in de limbo-proef. Hij schaaf de beide benen open en leverde be paald geen betere prestatie dan Jan Rijvers, die al geruime tijd op dit nummer oefent. Hij zal dan ook van avond worden ingezet. De generale ^petitie leverde Alphen toch al niet lp wat er van werd verwacht. Voor de ogen van zo'n 4 500 toeschouwers kwamen de Rijnstreekbewoners ni&t verder dan een voorlaatste plaats. De Alphenaren blijven, gestreeld door de zonnestralen van deze mor gen, optimistisch. Men heeft goede moed in het Gruga-stadion, dat met. z'n 12.000 zitplaatsen geheel is uit verkocht, een betere klassering te kunnen bereiken. Ria Rietveld die het gisteravond beslist niet slecht deed vertolkte de mening van de gehele ploeg met haar opmerking; "Vanavond zal ik ze wat laten rui- NCRV-regisseur Diok van 't Sant merkte nog op, dat de denkers vol gend seizoen uit de nationale zes kamp-competitie zullen verdwijnen De proeven zullen, met de Olympi sche Spelen van Münohen in het verschiet, worden geënt op deze spelen. Ook al is de ploeg va^i Alphen dan in Duitsland, toch heeft men niet willen achterblijven wat betreft de Memisa-actie. Tien procent van de geldprijs, welke de Alphenaren van avond ten deel zal vallen, wordt voor deze actie beschikbaar gesteld. Wat een paradoxe, onbehuis guur is deze Rilke. Hij had i vrouw, kind, maar hield niet eerste en voelde zich vereen naast de anderen. En hoe ko die verklaarde niet langer leeggegeten tafel van het Chi dom te kunnen eten, waan overgebleven schillen voor worden uitgegeven, een „Kreiu (hier bas-piano) schrijven? door projectering van het eie vensgevoel. Uit het onvervulde, reikte is de dichter geworden, peet heeft Orthel raak illust getroffen, en alles zit zo de stemmen. Maar spontaan men de toegang tot hem mi even moeizaam als tot Rilke ze! uitzondering, zeker. We lieten oyclusfragmenü „La Mort" van Leo Smit onvs Het succesliedje „Dansons" vf diende als verblijdend einde. KEES VER KATWIJK De Katwijker meratiecommissie vergaderde avond onder voorzitterschap vi 'gemeester A. G. Vermeulen. In behandeling kwam de deelnota betrekking hebbende maatschappelijke Ontwikkelii bestuurlijke vormgeving, een -wetenschappelijk onderzoek, gewest Leiden. De besprekingen bewogen) hoofdzaak in algemene zin. D missieleden waren wel van e dat uit het rapport naar vore! dat de bereidheid tot sameni in de verschillende gemeenten te niet zo groot blijkt te zj wordt zo moeilijk gewestelj dacht, maar wel gemeenteln kele facetten werden nader de loep genomen, met name dustrie, de dagrecreatie, meente en recreatiegemeente: LISSE De leerlingen i hoogste klassen van de Rem! school in de Poelpolder heS het afgelopen voorjaar een gi f melingsactie gehouden voort! van de gorilla's op Sumatra.! line Baaij, Arno Biesheuvel! dy Vos, die een bijzondere F hebben geleverd met de „Actlt L crèche" uitgaande van het j Wildlifé Fund", zijn met li' derwijzer A. Bloemendaal, E m kinderen uit het gehele land nodigd om de tv-uizendinj a „Stuif 's In" op 18 septemi te wonen. Burgerlijke Stan i LEIDERDORP Ondertroï W. van der Wal, 20 jr en Hensing, GetrouwdA. Bloemendaal Teeuwen. J. de Lange ei Flohr, J. J. de Jong en J. J. G. C. M. van Engelen er Geboren; David J., z. v. J. man en J. E. R. Nlevaart, Mi z. v. H. de Ruijter de Wildt den Blanken, Paco, z. v. P, Beulink en B. de Wit, Wendy! C. Vliegenthart en J. M. EÖ Robert M., z. v. C. Neuteboos dj J. Stouten. Marktbericht? RIJNSBURG, 15 sept. GrOS ling. Peterselie 1227, seld clijs 2028, groene kool 1. jol 49. bloemkool 2075. and] -24, kervel 17. zaaiuien 1» ■en BI 640. Al 420, waspett i i0, bospeen 4043. LEIDEN, 15 sept. Leidtf Groente- en Fruitveiling. Per ppelen 17—23, peren 54—56, ..ppelen 716. andijvie 10—18, bonen 3575, snijbonen 70— bonen 65115, kroten 710, gekookt 65, rode kool 820, kool 1222, witte kool 9, 4754, postelein 2046, preiichc spinazie 3986, spruiten A Bi| B 74—96. Per 100 kg.: Toitf W1J' 680—690, B 720750. C 570—8 250—270. uien 5—17. witlof 1« Per 100 stuks: meloenen bloemkool 1781, komkommers Sla 625. Per 100 bos: bospeen peterselie 720, radiji 11—36.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2