jeidse woonwagencentrum niet „bijzonder slecht is WANDELNOTA IN DE ARENA KLACHT DOOR LEIDATO BEANTWOORD m id( aad voor handhaven van kleinere kampen 55 Biologen zitten nu krapmaar volgend jaar loopt het vast VEBO in Leiden RISICO STUDENTEN MOB-KWESTIE WORDT WEEK UITGESTELD Watervervuiling en veehouderij fflQ INSDAG 14 SEPTEMBER 1971 LEIDSCH DAGBLAD Vog J 1IDEN Het Leidse woonwagenkamp mag dan niet vol- 'ot aan de eisen zoals die drie jaar geleden werden gefor- eers jerd, "bijzonder slecht" is de situatie er niet. Aldus weer- eld'5 k wethouder mevrouw Den Haan gisteravond het prot.-chr. plid Lamers die de aangehaalde woorden had gebezigd. In rerd in een provinciaal rapport zelfs nog gesproken van goed kamp", memoreerde de wethouder. Zij gaf wel toe, de omstandigheden sindsdien zijn veranderd ;n, di .leide woonwagenkamp kwam in de alf I vergadering van gisteren aan 5 zi de toen werd gesproken over ;st 4 oorstel om de gemeenten Kat- Lisse, Valkenburg, Voorhout „ssenaar te laten meedoen aan ^^egionaal woonwagencentrum te Deze toetreding zou moeten en onder de voorwaarde dat van de in één van deze plaat- Verblijvende woonwagenbewo- oeft te vertrekken, alvorens er hileuw en beter geoutilleerd vagencentrum gereed is. raadsleden Lamers en me' Kerling (PvdA) drongen zelfs handhaving van dergelijke kampen, naast het nieuwe re inke|e centrum dat Den Haan zeker niet meer zal omvatten dan de 70 die het huidige woonwagen- ie te Leiden telt. Parkeernood be'gjnziohten zijn duidelijk aan het deren, werd vanuit de raad ge- Tot voor kort werden grote re- Om e kampen als de oplossing "parkeernood" van de woon- istasfibewoners gezien. Zij bieden ooi i voordelen, erkende mevrouw 'ileui ig bijvoorbeeld wat betreft i, sanitair en andere algemene eningen. Daarnaast echter [het verlies van kleinere kam- :urt. De afgelopen maand de woonwagenbewoners dat Jdelijk laten merken, zoals len Leiden en Katwijk hebben inden. iuw Den Haan liet uitkomen zij is geporteerd voor het van kleinere kampen. Be- werd, de vijf gemeenten deel nemen aan het regionaal ;encentrum. Op initiatief ivrouw Kerling werd daarna ikomen dat Leiden gaat met het ministerie van CRM ironder de woonwagenzaken over herziening van de [indeling en de mogelijkheid leerdere kampen binnen één te onderhouden. De wethou- zich hiermee verenigen en zelfs voor ook de belangheb- omringende gemeenten in het ik te betrèkken. Aanloopstations Aken kreeg vervolgens van urgemeester Menken burge er Vis is vandaag weer begon- - gelegenheid om zijn gal te 111 over ^wee za^-en- Ten eerste betrof dat een geheime zitting van de gemeenteraad van Warmond over de Zwanburgerpol- der, waar Leiden ook mee heeft tr maken middels grondverkoop. "Nie mand kan nu nagaan wat er besloten Is", aldus van Aken. Hij meende dat de Warmondse raad zich geen beslo ten vergadering kon veroorloven over zaken die Leiden zo aangaan. Van Aken was voorts gevallen over het feit, dat hij van de direc teur van Gemeentewerken niet met een ambtenaar over kuilen in di straten had mogen spreken. Het zou hierbij om een puur technische in formatie gaan, zoals zo vaak gebeurt als een raadslid zich ergens van o de hoogte wil stellen. Menken hield zich toch liever a? de drie gebruikelijke "aanloopsta tions": de wethouder, de hoofden van de gemeentelijke diensten (die desnoods wel door verwijzen naar één van hun ambtenaren) of via vragen in een raadscommissie. Over de opleiding tot museum-me dewerker die Leiden graag binnen de stadspoorten wil hebben, had Oos- man (D'66) enkele bezwaren. Zo was hij bezorgd, dat de opleiding vooral meisjes zou aantrekken (die na hun huwelijk niet meer zouden toekomen aan uitoefening van hun beroep). Aan de hand van een enque- te elders in het land, toonde de wet houder aan dat dit niet is gezegd. Bovendien lag de salariëring voor afgestudeerden een stuk aantrekke lijker dan de heer Oosterman aan vankelijk dacht. Latijnse school Daarnaast wilde het raadslid de opleiding eigenlijk "zwaarder" heb ben; „het is nu overal even aan rui ken". De wethouder stelde daarte genover, dat bij een langer duren van de studie het volgen van een academische studie dan eigenlijk aantrekkelijker zou zijn. Oosterman vroeg zich voorts af, of de Latijnse school (waar de mu- seumschool in zou worden onderge bracht) niet als vast kan worden ge restaureerd. Laat dergelijke panden niet verkommeren, drong hij aan. Het Heerenlogement bijvoorbeeld, is nu een ruïne van binnen. Wethouder Kret stelde in zijn ant woord, dat 't streven is om zoveel mogelijk te restaureren, maar de goedkeuring van GS op dergelijke plannen laat vaak zeer lang op zich wachten. DEN Het college van cura- van de Leidse universiteit in een brief aan minister De T&ni i gewezen op de ontoereikend- i van de mogelijkheden voor wijs en onderzeok bij de subfa- it biologie, waaraan door de f ale plaatsingscomiissie 121 eer- Ksstudenten zijn toegewezen. 1 mogelijk zijn de practica eerstejaars het gehele jaar a te volgen, met kunst en vlieg- te geven. Omtrent de mogelijk- een volgend cursusjaar weer 111 aantal eerstejaars op te nemen art het college van curatoren in uzekere, terwijl de gevolgen in studiejaren veel ernstiger zul- yn. is over de afgelopen negen jaar :e geweest van een verdubbeling de aantallen eerstejaarsstuden- zonder dat er enige uitbreiding tegenover voor biologie voorgestelde Na (bouwproject is gedicteerd door tg® geruime tijd dringend noodza- oori e vervanging van de behuizing Ho de subfaculteit. Daarnaast gaat lom de verbetering van de tech- e outillage. Het Leidse curato- segt tenslotte gaarne van mi- De Brauw te zullen vernemen Principebesluit over de reali- van het voorgenomen nieuw- lewiproject binnen korte termijn te N'J&chten is. college van cmatoren van de universiteit is op dit moment nb Voornemens over te gaan tot be- van het aantal eerstejaars studenten bij ander subfaculteiten of studierichtingen dan die, waarvoor reeds maatregelen zijn genomen. LEIDEN „Wil een promenade een wandelgebied. In Leiden, waar gaan lopen, dan zal men er ge- men reeds vele jaren praat over de makkelijk zijn auto kwijt moeten I bouw van parkeergarages (aan de kunnen, anders gaan de mensen Breestraat, de Ir. Driessenstraat, de hun inkopen doen, waar geen Garenmarkt), echter niet. En dan parkeerproblemen bestaan". die progressieve parkeertarieven. Dat de bewoners van de Steen- Maak het parkeren maar duur, dan parkeert er niemand meer. Tel uit je winst. Dit was ook de mening van ve- straat het een hachelijke zaak blijven vinden, bleek uit verge- lijking van de Leidse plannen met j len op eem hcraraïttmg het geval Haarlem, waar na ope- ning van een promenade nie- I Hoewel in de nota over het voet- mand meer kwam. Afsluiting ineens van de Bree straat voor autoverkeer betekent het afwentelen van het risico op het grootwinkelbedrijf en de de tailhandel in deze straat. Door Sam Platteel Afsluiting ineens is een dolksteek in de rug van de Breestraat. De Breestraat is tegen de af sluiting zoals het gemeentebestuur het wil. Bij een integrale invoering van de plannen rond de Breestraat vrezen wij (LCC red.) een grote verkeers chaos, onbereikbaarheid van de ci ty, een doodse Breestraat, die uit haar aard (nog) niet geschikt is om promenade te worden, liquidatie, achteruitgang en investeringsstop - pen van bestaande bedrijven". Tot zo ver een bloemlezing van uitspraken gedaan op de vorige week gehouden hoorzittingen. Wij zouden zo zeggen het liegt er niet om. Lako- niek doet daarbij de uitspraak van wethouder Kret aan als hij zegt: „Verschillende mogelijkheden om aan de vraag naar parkeerruimte te voldoen zijn parkeermeters, parkeer garages, progressieve parkeertarie ven". Parkeermetersakkoord. Maar waar blijven de parkeergarages? Die moeten er staan op het moment, dat men overgaat tot het creëren van gangersgebied vele behartigens waardige suggesties zijn verwerkt, plaatsen wij achter het „hoofdstuk", dat gewijd is aan de Breestraatoro- menade nog een groot vraagteken. En, zo is ons gebleken, velen. In dien men ons op de Breestraat „niet meer lust", dan rijden wij straks naar Leidsenhage, de Langevoort of In den Boogaard, waar het parke ren ruim en het assortiment groot is, aldus werd ons van diverse zijden verzekerd. Daarom zeggen wij. Lei den let op uw saek! Het voordeel, dat men ziet in het maken van een Bree- straatpromenade, zou dan wel eens in een nadeel kunnen veranderen. Wij begrijpen, dat uit verkeerstech nische mogelijkheden de Breestraat dan bij de Papengracht dient te wor den afgesloten, maar heeft t wel zin om zulk een groot risico te nemen. Bovendien: wat zal er gewan deld worden tussen Papengracht en Peek en Cloppenburg, waar slechts 21 middenstandszaken gevestigd zijn? Echt winkelend-wandelen doet men eerst tussen Diefsteeg en Gange tje, of het zou moeten zijn langs een „dood" postkantoor, langs de gevel van het Gemeenlandshuis, de Stads gehoorzaal, de bibliotheek Reuvens, een gebouw van de telefoondienst en sociëteit Minerva. Er zijn mi. echter nog meer be zwaren tegen afsluiting van de Bree straat aan te voeren en wel de rou te, die het locale verkeer dat zijn immers veelal de aspirantkopers straks zal moeten volgen. Ingezete- Indien de Breestraat prome nade wordt zullen de auto's daar uit verdwijnen. Om in of door het centrum te komen ,moet dan de singelroute of via het Rapenburg worden gereden. (Foto Holvast) nen uit Oegstgeest of zij, die in de omgeving van het station wonen, en die „om-zaken-te-doen" in b.v. De Korevaarstraat, het Levendaal of Botermarkt moeten zijn, worden kris kras door de stad geleid. Rijdt U even mee: Stationsweg, Binnenvestgracht de Steenstraat is dan ook afge sloten Nieuwe Beestenmarkt, Blauwpoortsbrug, Prinsessekade, het benauwde Rapenburg, Steen- schuur. Ook kan men vanaf de Sta tionsweg de singelroute volgen. En dan maar zoeken naar een parkeer plaats. Het wil er bij ons niet in, dat men bij zulk een gevarieerde route, dan niet de wijk naar buiten neemt. LEIDEN Gaat de Leidse raad "optreden" in de Stadsgehoorzaal? De kans zit erin. Vorige week nog sprak collega-raadsverslagge- ver Hans Melkert in een soort tv- recensie over de gemeenteraads vergaderingen in Leiden. Hij gaf toe dat enkele met name genoemde raadsleden getalenteerde toneelspe lers zijn, maar voor de rest sprak hij er zijn verwondering over uit, dat de soms dramatisch lange ver gaderingen toch nog altijd een re delijk gevulde "bak" trekken. Die bak (bedoeld wordt: de publie ke tribune) is beslist te klein, als volgende week maandag gaat wor den gesproken over de gedeeltelijke afsluiting van de binnenstad voor het autoverkeer. En om nu de ver wachte schare belangstellenden het vermoedelijk uren durende debat via luidsprekers in één van de stad huiszalen te laten volgen, daar voelden de meeste raadsleden niet zo voor. Om met loco-burgemees ter Menken te spreken: "Het is leu ker dat je de lui ziet". Van Akens idee om dan maar te verhuizen naar de Stadsgehoorzaal of een andere soortgelijke accom modatie, sloeg dan ook aan. "Geef ons de ruimte", moet Van Aken daarbij hebben gedacht, want hij stelde voor om de raadsleden en B. en W. beneden in de grote zaal te laten plaats nemen als in een soort arena, met "het volk" erom heen op de balkons rondom. In elk geval een aardig theater-expe riment. Vaste PAK-hoofdrolspeler In t Veld kwam gisteravond in de even na elven afgelopen "restjes verga dering", slechts kort voor het voet licht. Dat was, toen Lamers het op treden van de burgemeester prees bij de aanpak van de woonwagenbe woners op het Schuttersveld. In 't Veld noemde dat optreden meer "een stomp in een matras": „Er stonden 'n hoop woonwagens, toen werd er een stomp in een matras gegeven en gingen ze even weg. Nu staan ze er weer bijna allemaal. "Overigens was In 't Veld mét La mers en wethouder Den Haan van mening, dat de politie en vooral de sociale dienst van Leiden alle lof verdienen voor hun inzet in de war me augustusmaand. Weet u tussen twee haakjes wat "een goedkope" student de stad Leiden kost? Oosterman rekende het gisteren voor"f 12.000 per stuk". Dat stak dan nog gunstig af bij de kostprijs die Oosterman had becijferd voor toekomstige studen ten aan de museumschool waar Lei den naar lonkt. Die komen op: f 50.000 per stuk". Wethouder Duyverman met zijn broze humor had hij de lachers op zijn hand wist het rekensomme tje te ontrafelen: "Een kwestie van goede informatie. Had u maar naar één van de onderwijs-ambtenaren moeten stappen", zei hij met een hint in de richting van Van Aken, die zich even tevoren had opge wonden over een verbod "van ho gerhand" om een ambtenaar te vragen hoe dat nou zit met de kui len in de weg. Weg gaat a.s. zondag het jonge Leidse WD-raadslid Jan-Kees Wiebenga, Hij vertrekt naar Ame rika, alwaar hij als afgezant van de Nederlandse jeugd tot december zijn steentje hoopt bij te dragen aan de onderhandelingen in de Ver. Naties. Aan het slot van de raadsvergadering van gisteren werd hij alvast uitgewuifd door B. en W. en zijn mede-raadsleden. HENK DE KAT Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Zoelen, C. Hoogen- doorn, te Oudelande en Ellewoutsdijk. GEREF. KERKEN Beroepen te Stadskanaal, G. Aal- bersberg, te Achterveld (Utrecht). t Aangenomen naar Grijpskerk (Gro- En dat kan toch met de bedoeling ^gem, P. j. Ribberink. te Strfjen, zijn om Leiden als winkelstad aan trekkelijk te maken. Daarom nog maals: Leiden let op uw saeck! Maandag buigt zich de raad het die bedankte voor Nijkerk. CHR.-GER. KERKEN Aangenomen naar Hillegom, hoofd over de nota voetangers- van de Kamp, kandidaat te Amstel- gebiedveen. Werp mij niet tegen daar is een automobilist aan het woord. Het is geschreven in het waarachtig belang van Leiden. ADVERTENTIE overal verkrijgbaar LEIDEN Op de morgen door burgemeester Vis te openen Vee tentoonstelling worden de „top" van de blaarkoppen en een belangrijke in zending van Leidse boerenkaas ver wacht. Vee en kaas, waarvan het pro- dukt nog maar in Leiden wordt ten toongesteld. Voor deze jaarlijkse fokvee- annex zulveltentoonstelling (de 356te) zijn circa 200 blaarkoppen, ruim 100 zwartbontvee, 125 schapen en 85 gei ten ingeschreven. De Vebo-jongeren organiseren deze dag interessante wedstrijden, waaraan een ieder kan meedoen en waarvoor tal van prijzen beschikbaar zijn gesteld. Het is helaas niet te vermijden, dat bij welke vorm van organisatie ook alle goede bedoelingen ten spijt altijd weer achteraf-op- merkingen worden geplaatst die voor een groot deel bestaan uit pietepeuterige uitlatingen, die in geen verhouding staan tot het ge beuren zelf. Een dergelijk geval doet zich jam mer genoeg ook voor bij de bijzon der veel aandacht trekkende hobby tentoonstelling tijdens de Leidato. Gelukkig zijn er van de honderden Lezers schrijven inzenders zoveel loftuigingen geko men, dat de kleurstelling over een zich wat scheef instellende enkeling daarbij in het niet valt. Dat er toch van de wat denigrerende opmerkin gen nota wordt genomen is vooral een kwestie van zelfrechtvaardiging. Mevrouw Hannah Bouman uit Den Haag, die niet alleen de pers, maar ook de burgemeester van Lei den meende te moeten inlichten scheen teleurgesteld over de niet openbare prijsuitreiking. Organisa torisch was een uitreiking van zes en dertig prijzen tijdens de Leidato een onmogelijkheid. Mevrouw Bouman is door de voorzitter en een bestuurs lid tijdens de tentoonstelling van harte gelukgewenst en haar is een waardebon als prijs overhandigd. De haar toegezegde legpenning, waarin haar naam gegraveerd zou wor den kon niet tegelijkertijd meegege ven worden. Het was uiteraard niet doenlijk alle winnaars uit den lande naar Leiden te halen, daar was de tijd te kort voor en vele winnaars hadden daar ook geen behoefte aan. Deze mensen vinden het prettig een hob by te hebben maar om er speciaal voor in het zonnetje gezette worden, passen zij. Het zou ook niet te billijken ge weest zijn ten opzichte van de ande re inzenders, die geen prijs gekre gen hadden, hoewel zij fraaie werk stukken hadden ingeleverd. Het zwaartepunt lag bij deze tentoonstel ling op die werkstukken en niet op 'de personen. Wie omdat zij niet op 'n erescha votje mocht klimmen deze ten toonstelling "slecht georganiseerd" noemt, heeft als hobbyiste niet be grepen, dat de zorg om het werk puntgaaf te houden en aan al die in- zenders ook weer onbeschadigd terug het zicht voor de uit beide rlchtln- de tijd. Ik moge volstaan met de vol- te kunnen geven een zee van arbeid heeft gekost en een eno'rme organi satorische voorbereiding. Dat dit alles kon geschieden zonder serieuze klachten te hebben ontvan gen, stemt het comité tot grote vol doening. Leidato-comité Leiden. Mag ik naar aanleiding van de aanrijdingen van zaterdag 10 en zon dag 11 augustus op de kruising Da CostastraatTen Katestraat erop wijzen welk een dwaling men hier heeft begaan om de Potgieterlaan, De Genestetstraat en Da Costa straat voor het verkeer vanuit het centrum van de stad het linksafslaan te verbieden. Het voorgaande veroorzaakt name lijk dat de Ten Katestraat overbe last is geworden en op de kruising Da Costastraat— Ten Katestraat her haaldelijk aanrijdingen en ver keersmoeilijkheden plaatsvinden; ook omdat hierdoor een niet meer functionerende en rottende melkkar gen komend verkeer totaal belem merd wordt. Moeten de automobilisten dit risico blijven accepteren? Moeten er wer kelijk ongelukken gebeuren met do delijke afloop? Tot op heden waren er alleen ma teriële schade en zeer lichte tot lich te verwondingen te betreuren, maar wanneer deze situatie gehandhaafd blijft zullen er zeker meet aanrij dingen komen en wie is er dan aan sprakelijk? H. Th. Bousle, Ten Katestraat 27, Leiden. Met toenemende verbazing heb ik in uw blad van 8 september de lofzangen gelezen, die enige van uw medewerkers hebben gemeend te moeten zingen op het artikel „stu dent". Het toppunt was nog wel de- spijt kwam de ondertekening typo- ze lyrische ontboezeming: Leiden grafisch .liet geheel tot zijn recht, zonder studenten is als een park zon- j Overigens hebben wij vele menin- der bloemen. Veel zou ik hier tegen gen over het verschijnsel student la- in kunnen brengen maar als hard- ten horen in onze bijlage. Op uw uit werkend mens ontbreekt mij daaïtoe I nodiging zullen wij niet ingaan. gende uitnodiging: "Komt U eens weekje gezellig bij mij logeren". U moet echter tot het wereldje van de studenten behoren, die zonder be zwaar van de schatkist van de dag een nacht kunnen maken, maar niet tot diegenen, die zoals ik, na een door het lawaai van de studenten ge stoorde nachtrust heel vroeg op moe ten staan, teneinde in hun onderhoud te voorzien en op tijd belasting te be talen van welk geld toch een belang rijk gedeelte wordt bestemd voor het hoger onderwijs, nietwaar. Bloemen? Nou Ja, de geur mis schien. Er ligt meestal genoeg "kots" op straat 's morgens vroeg. Dat wel. W. Neuteboom, Langebrug 2C, Leiden. Naschrift van de redactie. Het door u gewraakte artikel is een wel komstwoord dat burgemeester Vis voor de studenten schreef op ver zoek van onze redactie. Tot onze LEIDEN De moeilijkheden rondom het Leidse MOB 'medisch opvoedkundig bureau) zullen niet aanstaande maandag, maar de week daarop in de gemeenteraad onder werp van discussie vormen. Daartoe besloot de raad gisteravond, omdat maandag 20 september ook de wan delnota op de agenda staat. Alleen daarover zal vermoedelijk al uren De volgende afspraak werd ge maakt: komende maandag begint de raad om zeven uur, waarbij eerst in een uur tijds zoveel mogelijk „kleine zaken" zullen worden afgehandeld. Om acht uur beginnen dan de be raadslagingen over de wandelnota, die de gedeeltelijke afsluiting van de binnenstad voor auto's voorstelt. Vermoedelijk komt men maandag niet klaar met de wandelnota, zodat al is afgesproken om de week daarna de besprekingen erover voort te zet ten. Wethouder Kret heeft dan een week tijd om zich over alle geopperde vragen en opmerkingen te buigen. De 27ste september is dan tevens gere serveerd voor de zaak van het MOB. Het staat nog niet vast wéér beide avonden zal worden vergaderd. De meeste raadsleden vonden het stad huis minder geschikt, omdat slechts een handjevol belangstellenden de raadszitting dan „in levende lijve** kan aanschouwen. B. en W. zouden zich vandaag beraden over een meer geschikte zaal, waarbij vanuit de raad 'Van Aken) de suggestie werd geleverd om de Stadsgehoorzaal af te huren. Besprekingen IBB Kondor met NBM afgebroken LEIDEN De IBB-Kondergroep en de N.V. Verenigde NBM-bedryven hebben besloten de samenwerkings- besprekingen niet voort te zetten. Re den hiervan is volgens de IBB-kon- dor de omstandigheid, dat de in het jaarverslag 1970 aangekondigde op gaande lijn dit jaar, mede onder in vloed van enkele inmiddels gebleken tegenvallers, nog niet tot een positief resultaat zal leiden. Verder wordt een grote terughoudendheid geconstateerd voor wat betreft investeringen in bouwwerken, een terughoudendheid, die zowel bij het particuliere bedrijfs leven als by de overheid optreedt. Het bestuur van de IBB-Kondorgroep verwacht, dat de omzet in 1971 onge veer f 90 min zal bedragen, hetgeen een stijging van circa 10 pot ten op zichte van 1970 (f81,3 min) betekent. Men wil zich, gezien de terughou dendheid bij de opdrachtgevers, ont houden van het uitspreken van ver dere verwachtingen, aldus een tus sentijdse mededeling. LEIDEN De Verenigde vergade ring van het Hoogheemraadschap Rijnland heeft besloten om in het kader van de bestrijding van de wa terverontreiniging met ingang van een nader te bepalen datum naar verwachting 1 Januari 1973 de vee houderijen en fokkerijen aan te slaan in een heffing waterkwaliteit. Volgens de in dit jaar geldende om slagregeling zouden bij volledige lo zing op oppervlaktewater van mest en gier en volgende aanslagen te ver wachten zijn: per koe plusminus f80 per varken plm. f 16,-, per (mest) kalf plm. f 8,-, per 10 kippen plm. f8. In. Rijnlands bestuur wordt terde ge beseft dat de invoering van deze heffing hoe billijk ook in het ge hele heffingssysteem een zware j last betekent voor deze tak van agra rische industrie. Door het geven van bekendheid aan deze binnen afzien bare tijd in te voeren nieuwe hef fing kunnen wellicht tijdig tevoren saneringsmaatregelen genomen wor den om lozingen van mest en gier te voorkomen. Het bestuur van Rijn land dringt er bij belanghebbenden ten sterkste op aan bedoelde sane ringsmaatregelen zo spoedig moge lijk te nemen. De nog beschikbare tijd biedt daartoe de gelegenheid. Wordt die tijd niet gebruikt dan moet de heffing volledig worden be taald en zal ook geen correctie kun nen worden toegepast.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3