firato jVerval van ons toneel komt voort uit een te 1 grote versplintering' =Cat Stevens in concertgebouw :GISSEUR GUUS OSTER r(fv) vandaagi ...e/7 gisteren i Hilversum III blijft langer in de ether ONSTUIMIG SPEKTAKEL IN LEIDEN Nieuwe uitgaven TV morgén] DERDAG 9 SEPTEMBER 1971 UEIDSCH DAGBLAD STERDAM Afgelopen week heeft de Nederlandse die haar laatste voorstellingen gespeeld. Als over enkele i Guus Oster alle zaken heeft afgewikkeld verlaat hij de ircht aan het Leidseplein, waar hij zo'n twee decennia J?ld heeft. Burcht, maar men mag het ook best een puntige lemen, want vele Nederlandse tonelisten zien die plek eindpunt van een roemruchte carrière. i de piek gaat zitten loopt tk heel spoedig de kans door |tigen van die hoge plaats te getrokken. Dat Han Bentz n Berg en Guus Ooster er zo et hun groep verbleven is op 1 al een uniek feit. Een im- t lijst van bijzondere toneel- eiten is er van die periode te stellen, van „De vuur- tot „Vrijdag" en van „Het ran Galilei" tot „Wie is bang irgnia Woolf?" toe. Er moet Dte spankracht aanwezig ge- ijn om dat te kunnen berei- it zullen de voor- maar, ook ■nstanders van de Nederland edie moeten beamen. STORMEN itste twee roerige seizoenen uus Ooster niet in de kouwe gaan zitten. Twee maal eer- rorstond hij met Bentz van srg zware stormen. Ook dit- oonde hij zijn strijdvaardig- ]Je wil er niet aan dat ande- t besluit nemen. Die eerzucht Bracht en je zwakte. Je bijt je last van binnen. De vorige len ik er doorheen gekomen 1 het wel weer". Maar Oster (constateren dat de elasticiteit J inventiviteit uit zijn gezel- jwaren weggeëbd en dat er zo ;er viel door te gaan. ftliseert zich nu ook, dat het |jdig lukte in de top voor de van nieuwe mensen te zor- Je Stadsschouwburg is in dat ook geen gemakkelijk start- >or jonge tonelisten. Wat hij mmengooiers van anderhalf Isleden kwalijk neemt is dat ;n duidelijk en klaar plan de hand hebben gehad. Er nu nauwelijks nog van hen verval van ons toneel komt voort uit een versplintering van de goede krachten. Redding van ons toneel ligt in een fusering van gezelschap pen". En dan denkt Oster bij voor beeld aan Globe, Centrum en wat er nu over is van de Nederlandse Comedie. Daarbij staat hem geen supergezelschap met een sterrensys teem voor ogen, wel beoogt hij vooral het potentieel van regisseurs die er in ons land te weinig zijn. optimaal te gebruiken. BALLAST Guus Oster is er allerminst de man naar om zich nu teleurgesteld terug te trekken. „Ik ben niet aan het to- neel gegaan om directeur van een j gezelschap te worden. Het komt ge woon op een dag onmerkbaar naar Je toe. Maar op den duur werd het zo'n ballast, dat je afdrijft van het uitgangspunt, een uitgangspunt dat verstikt raakt door al datgene wat maar zijdelings met toneel te ma ken heeft". Nu alles achter de rug is kan hij dan ook voelen van een grote druk te zijn verlost. De eerstvolgende maanden wachten hem alweer drukke werkzaamheden in de vrije sector: ..Los van de rompslomp regisseren van stukken, die niet wereldschokkend zijn" Eerst doet hij een Engelse komedie, „The secretary bird" voor Sleeswijk. Marja Habraken, Maxim Hamel en Ton Lensink zullen daarin staan Vervolgens gaat het jongste stuk van Neil Simon in de vetaling van Annie M. G. Schmidt als „Sex a la meunière". Daar werken Paul Cammermans, Ellen Vogel, Marielle Fiolet en Sylvia de Leur aan mee. Tenslotte zal hy met Pred Hebert samen (net als in „Sweet charity") de enscenering doen van de musical „Promises. Stevens, de 23-jarige zanger zondagavond op in het Con- bouw in Amsterdam. De in Lon- [eboren Stevens in de laatste ooral in Amerika als solo-zan- eer geliefd. Zyn platenverkoop uitermate goed. Concerten immer een mislukking. '-jarige leeftijd kwam Cat Ste in contact met Mike Hurst de Springfields. Hij kreeg een act bij Decca. Cat Stevens ..gemaakt" en produceerde hit 'oelde zich echter niet erg ge- Stevens kreeg een zware in- en besloot zich voorlopig te houden van concerten en Q Hij werd opgenomen in een wium en bleef daar zes maan- Via de yoga, zegt hij tot zich- lekomen te zijn. ging zijn eigen werken jven. Op „Mona Bone Jakon", eerste produkt na het herstel, zijn veel van zijn eerstelingen te beluisteren. Island Records toonde grote belangstelling voor deze nieu we Stevens. Men gaf hem een vrij brief: Cat Stevens mocht geheel op eigen initiatief elpees maken. „Mona Bone Jakon" verscheen als eerste. „Lady d'Arbanville" nummer van de elpee wer dop single uitge bracht, en werd een hit. Het lever de hem enkele tv-shows in Europa op. Met de langspeler „Tea for the Tillerman" bleek de nieuwe Cat Stevens volledig geaccepteerd. „Fa ther and Son" en „Moon Shadow", composities uit zijn muzikale fanta sie „Revolussia", bleken vooral in Amerika zeer goed aan te slaan. Enkele uitlatingen: „Cat Stevens weet met zijn songs een nieuwe we reld te creeëren, die volledig accep tabel is" „Stevens, een van de be langrijkste mensen in de muziekwe reld van de laatste tijd, wordt nog te weinig door het publiek erkend." promises die tegen kerstmis voor Sleeswijk uitgaat. Of er van het spelen in de vrije sector een grote spanning uitgaat omdat elke verslapping van de inzet fataal kan zijn? Guus Oster gelooft daar maar gedeeltelijk in. Êr be staat ook nog zoiets als zelfdiscipli ne. „Han Bentz van den Berg heb ik nooit onder zijn eigen maat zien werken en ook Ank van der Moer niet. Voor die mensen is geen stok achter de deur nodig". Lust tot zelf spelen heeft Guud Os ter nog niet. „De onbekommerdheid, waarin je jezelf moet plaatsen is me wel vergaan. De ruimte die je van binnen moet hebben om met zekerheid (geen branie) het toneel op te komen is er niet", zegt een man. die met allure en hoffelijk heid een stempel heeft gezet op het Amsterdamse en daarmee Neder landse toneelleven en die dat op een ander front ook in de toekomst stellig zal doen. NOS NEEMT KRITIEK TER HARTE De Raad van Beheer van de NOS heeft besloten uitvoering te geven aan een motie van het NOS-kader, die deze week na urenlange discus sie over het zogenaamde rapport Van Zutphen is aangenomen. Dit rapport bevat een soort inven tarisatie van uitspraken en menin gen van het NOS-middenkader over het werk bij de omroep, ontleend aan bijna vier jaar middenkader cursussen op het vormingscentrum „Kerk en Wereld" in Driebergen. In het rapport wordt veel kritiek geleverd op de NOS-leiding, die geen taken en verantwoordelijkhe den wil delegeren waardoor in feite een onwerkbare organisatorische vorm zou ontstaan. Personeelscommissaris K. de Wilde, lid van de Raad van Beheer, had zich in een interview met het om- roeppersoneelsblad „Spreekbuis" af gevraagd in hoeverre de conclusies van het rapport tevens de conclu sies waren van het kader en niet alleen van de samensteller. Maar tijdens de bijeenkomst deze week is gebleken dat het middenkader de inhoud van het rapport wel degelijk onderschrijft. Na urenlange discussies werd de Raad van Beheer door middel van een motie uitgenodigd het beraad tussen de bedrijfsleiding en het ka der op korte termijn te doen voort zetten. Volgens de motie zal dit be raad moeten plaatsvinden aan de hand van een door de Raad van Beheer en diensthoofden opgesteld pré-advies, waarin voorstellen moe ten worden gedaan over de manier waarop de in het rapport gesigna leerde problemen tot een oplossing kunnen worden gebracht. Een delegatie van het middenkader en de groepsraad van de NOS zul len volgens de motie bij de opstel ling van dit pré-advies betrokken moeten worden. De Raad van Be heer heeft deze motie aanvaard en besloten direct met de uitvoering ervan te beginnen. Proxmire F-14 jager kost 20 min. WASHINGTON (Reuter» Wil liam Proxmire, een Democratisch lid van de Amerikaanse senaat zal stappen doen om de constructie van de straaljager F-14 onverwijld te sta ken met het oog op de toenemende kosten. De F-14 is ontworpen als op volger van de Phantom f-4 als be langrijkste straaljager van de Ame rikaanse marine. Het toestel wordt gebouwd door Grumman. Volgens een accountantsrapport dat Proxmire overlegde, kost de f- 14 nu al 16.7 miljoen dollar per stuk. in plaats van de oorspronkelijk ge noemde 11,5 miljoen dollar. Tegen de nieuwe prijs zouden de 313 be- stedde machines Grumman echter nog op 'n verlies van 367 miljoen dol lar komen te staan, dat de onder neming niet wil lijden. Daar door zouden de kosten per toestel waarschijnlijk dicht bij de 20 miljoen dollar komen te liggen, al dus de senator. Oorzaken van deze prijsstijgingen zouden zijn een ver mindering van het aantal bestelde machines en hoger uitvallende kos ten van de elektronische apparatuur voor het geschut. ADVERTENTIE Een RAI vól radio- en TV-nieuws Primeur: de video cassette Hi-fi-corner 4 kanaal-stereo Orgelzaal met 'magisch orgel' Bel 020-796441 voor inlichtingen over de radio- en TVrprogramma's op deFirato 10 T/M 19 SEPT. dagelijks 10-17 en 19-22 uur, zondags 10-17 uur. Toegang f 4 I Amsterdam TT-biljetten aan NS-stations Tijdens de Firato Tijdens de Firato-tentoonstelling, die morgen in het Amsterdamse Rai-gebouw begint en tot en met zondag 19 september duurt, wordt zondag 19 september duurt, wordt de uur verlengd. Hilversum III is dan niet tot 18.00 uur in de ether maar tot 22.00 uur. Gedurende deze uren zullen dage lijks behalve op de zondag, ver schillende populaire muziekpro gramma's vanuit de open radio-stu dio op de tentoonstelling worden uitgezonden, 's Ochtends en 's mid dags komen de normaal geprogram meerde uitzendingen ook uit de Fi- rato-studio. Vandaag is de eerste Firato-uitzen- ding. Herman Stok en Eddy Becker presenteren van 18.00 tot 22.00 uur hun shows. Rieke van Eepen komt met „Fira- to-ne '71", een muzikaal scala van Bing Crosby tot The Byrds, dat te beluisteren is op zaterdag 13 en za terdag 18 september. Beide keren van 18.00 tot 20.00 uur. „All in" is de titel van de AVRO's speciale pop-presentatie, die woensdag 15 september om 18.00 uur uit de speciale studio komt. „Willem Duys' Muziekmozaiek" hoort men vrijdag 17 september om 20.00 uur. De Firato-programma's worden za terdag 18 september besloten met een produktie van Hugo van Gelde ren, Robbie Dale en John Gerard De verlengde programma's van Hil versum III die uitsluitend via de FM-zenders de lucht ingaan, wor den dagelijks onderbroken door de RONO (Regionale Omroep Noord en Oost» en door de ROZ Regionale omroep Zuid). Deze programma's Omroep Zuid. Deze programma's de band opgenomen. Het Firato-pu- bliek kan de band beluisteren in een speciaal daarvoor Ingerichte fo- Bisschop pleit voor cleken Ffrench-Beytagh PRETORIA (Reuter) De bis schop van Grahamstown, Bendyshe Burnett, heeft gisteren in het proces tegen de Anglicaanse deken van Jo hannesburg, Gonville Ffrench-Bey tagh. verklaard zich niet te kunnen herinneren dat de deken op een ker kelijke conferentie in 1969, een bloe dige revolutie in Zuid-Afrika heeft bepleit, zoals het openbaar ministe rie zegt. Bisschop Burnett trad op als eerste getuige a decharge. Ffrench-Beytagh staat terecht we gens samenzwering tot omverwer ping van de Zuidafrikaanse rege ring. Hij is een fel tegenstander van de apartheid. De rechter verwierp gisteren op nieuw een verzoek van de verdedi ging om verplaatsing van het proces van Pretoria naar Johannesburg, waar de 59-jarige deken woont. De verdediging had aangevoerd dat het dagelijks heen en weer reizen over een afstand van 55 kilometer een te zware last is voor de deken, die een hartaandoening heeft. De rechter verklaarde dat het hof zonodig de lengte van de zittingen kan beper ken. Het proces duurt al vijf weken. Brasiliana: LEIDEN Het Brasiliana-spek takel, aangekondigd als een tempera mentvol feest van klank en kleur, heeft gisteravond vele honderden Leidenaars naar de Stadsgehoorzaal gelokt. De zang- en dansgroep van Miécio Askanasy uit Rio de Janeiro gaf er een wat kitscherige show, die echter meeslepend genoeg bleek om het publiek tot laaiend enthousiasme te brengen. En zoals bü meer van dit soort evenementen het geval isnaar mate de voorstelling vorderde kwam er meer vaart in het vurige optreden van de Zuidamerikanen. Afgezien van een enkel nummer dat het in een nachtclub misschien beter zou doen, was dit bruisende en rijk aangeklede Brasiliana ook al door de grootse montering het aankijken zeker waard. De van de drums tok afvliegende spaanders vormden wel het beste be wijs dat er met overgave door de groep werd gewerkt. De meest on stuimige van alle Braziliaanse dansen kregen de best denkbare uitvoering in een uiterst drukke en beweeglijke choreografie. Het interessantst waren de rituele dansen met hun obsede rende ritmen waarbij sommige dan sers en danseressen, van wie heel wat met erg leuke snuitjes en erg ge bruinde lijfjes, zich zelf in trance brachten. Voor de rest was het een vrolijke show met veel geschokschou- der en heupgezwaai die goed genoeg was voor een gezellig avondje uit. PS - De drie met hun muziekinstru menten jonglerende tamboerijnspelers kregen terecht een extra applaus! NEDERLAND I 6.45 (Kleur) Pip en Zip (NOS) 6.55 (Kleur) Journaal (NOS) 7.05 VPRO-CAMPUS (VPRO) 8.00 (Kleur) Journaal (NOS) 8.21 Vervolg VPRO-CAMPUS 10.30 Humanisme in Zambia. Filmdocumentaire (Hum. Verbond) 10.50 (Kleur) Journaal (NOS) NEDERLAND II (Kleur) Pip en Zip (NOS) (Kleur) Journaal (NOS) Den Haag vandaag (NOS) (Kleur) Van gewest tot gewest (NOS) (Kleur) Tips van het Nationaal Bureau voor toe risme (NOS) (Kleur) Journaal (NOS) (Kleur) Proficiat Wereldnatuurfonds. Documen taire (TROS) (Kleur) Wereldnatuurfonds Gala cabaret (TROS) (Kleur) Opening Firato (TROS) (Kleur) Journaal (NOS) Viola van Emmenes legde ons tevoren uit. dat ,3illy Bud", met ojn. Terence Stamp en Elvyn Douglas in de hoofdrol len, in cinemascope was. reden waarom we onder en boven het beeld een zwarte balk zouden zien. Viola van Emmenes maakte ons maar niet nog on geruster door er ook nog bij te vertellen dat we links en rechts een lap film zouden moeten prijsgeven daarenboven. Gelukkig kwam Da Vinci's „laatste avondmaal" niet in beeld, anders waren er links en rechts zeker enkele apostelen afgetuimeld. Maar goed, die aantasting van het werk van de camaraman. die zijn beel den ongetwijfeld met de groot ste zorg koos indertijd en zijn vrouw, 's avonds van de set thuiskomend, handenwrijvend wist te vertellen dat hij nog nooit van zijn leven zulke mooie beeldcomposities had ge maakt. raakte gisteren al gauw op de achtergrond, want regis seur en medehoofdrolspeler Pe ter Ustinov had er een meesle pende film-van gemaakt. Hij had zich daarbij gebaseerd op het Broadway-toneelstuk dat ervan gemaakt is (er zijn ook twee opera's naar Melvil le's boek gecomponeerd, het boek zelf kwam pas na ruim dertig jaar uit de paperassen van de miskende, inmiddels overleden schrijver tevoor schijn». waardoor de nadruk meer op de woorden, de getui genissen voor en tegen recht en rechtvaardigheid werd ge legd dan op de gemakkelijke glamour van het zeilschip op volle zee. Het boeiende zat dan ook min der in de uitbeelding van het rauwe zeemansleven dan in de dialogen en m het spel van Ustinov, Terence Stamp, Ro bert Ryan en de andere zeelui. Vrouwen kwamen in het hele stuk niet voor. behalve als boegbeeld. De AVRO zond een half uur durende groet aan Chiel de Boer uit, de tandarts-cabare tier, die voor en na de oorlog tot omstreeks 1957 een begrip was. Peter Aryans sprak hem tijdens dit half uurtje toe op de bemoedigende toon, waar mee een tandarts zijn patiënt een hart onder de riem poogt te steken. Verder vertelde Chiel de Boer, nu bijna 75 Jaar. het een en ander over zijn loop baan en kregen we van heden- daagse cabaretiers enkele van zijn liedjes te horen, sommige vergezeld van 't schimmenspel dat Chiel de Boer praktizeerde. Ikzelf heb ook nog een vage herinnering aan Chiel de Boer („Gaat u even mee, met Chiel de Boer?"), een radioprogram ma waar Je voor thuis bleef. Maar die herinnering bevat geen liedjes, maar zijn rappe, woordspelige, spitse conferen ces, want die vormden het wa termerk waaraan je Chiel de Boers cabaret van onecht kon onderscheiden. Maar Juist daarvan heb ik niets teruggehoord. Zou daar niets van bewaard zijn geble ven, ook niet op papier, zodat een Jongere cabaretier dat bul- telende woordenspel had kun nen reconstrueren? Of is Juist dat onderdeel van zijn talent nu zo door de tand des tijds aangetast, dat het niet meer uitzendbaar was? Ik vrees het laatste. PS. Die Jongens van Peyton Place hebben nou nooit eens een dagje dat ze lekker lui op hun bed blijven liggen en niks uitvoeren, niemand tegenko men. geen ruzie maken, nie mand angst aanjagen, geen huis in brand steken, niemand van een rots duwen, niks ste len. Let op mijn woorden, die sterven heel Jong aan een hartkwaal. NICO SCHEEPMAKER Toen ik oud was, door Georges Si- menon. Uitg.: A. W Bruna en Zoon, Utrecht/Antwerpen Satan in Goray. door I. Bahevis Singer (Bruna). Boon-apartjes. Aforismen, citaten en uitspraken van Louis Paul Boon. verzameld door Gerd de Ley Zwar te Beertjes (Bruna) Biecht van een heiden, door Mar- nix Gljsen. Witte Beertjes. (Bruna). De wijsbegeerte van de 20e eeuw, door dr. B. Delfgaauw. Uitg.: Het Wereldvenster, Baarn. De vierde macht, door mr. R. Crinse le Roy Serie Anatomie van de toekomst. (Wereldvenster). Atoom mens heelal, door Hannes Alfvén. Serie Anatomie van de toe komst. (Wereldvenster). Het oude Nederlands Indië. Me moires van mr. J. A. Jonkman. Uitg: Van Gorcum, Assen. VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1971 HILV. I. 402 m. en FM-kanalen. 7.00 KRO. 10.00 NOS. 11.00 KRO. 14.55 TROS. 1S.00 NCRV. 22.0024.00 TROS. 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Klassieke muziek igr.). 7.30 Nieuws. 7.32 Actualiteiten. 7.40 (8) Klassieke muziek igr.). 8.00 Nieuws. 8.11 (S) Operamuziek (gr.)- 8.25 Overweging. 8 30 Nieuws. 8 32 Voor de hulsvrouw. (9.00 Ochtendgymnastiek voor de vrouw» 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Europera: het speelplan 1970-1971 operamuziek. 11.00 Nieuws. 11.03 Voor dc zieken. 11.55 Medede lingen. 12.00 (S) Gevarieerd program ma. (12.22 Wil van het land; 12 26 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws; 12.41 Actualitei ten; 13.00 Raden maar...). 1405 Schoolradio 14.30 SLichte muziek (opn.). 14.55 (S) Verzoekplatenpro- gramma van operamuziek. 16.00 Nieuws. 16.C3 (S) Disco drive In: de showbusiness op de korrel genomen. 17.00 Actua Sportkompas: (Sport) nieuws, reportages, kommentaren en muziek. 18.00 Actueel programma met muzikale illustratie. (18.19 Uit zending van de Pacifistisch Socialisti sche Partij. 18.30 Nieuws; 18.40 Hier en nu; 19.00 Wereldpaoiorama.) 19.30 Veel gevraagde gewijde muziek (gr.). 20 00 (SVan Strauss tot Stolz ln stereo: operettefragmenten. 21.00 Kunst- en vliegwerk: Informatie over aktuele tentoonstellingen. 21.05 Uw naam worde geheiligd. hoorspel, (herh.)22 00 (S) Opname 5 tellen na nu!: licht instrumentaal trio en gitarist/zanger. 22.30 Nieuws. 22.40 Parlementair overzicht. 22.55 (S) ca- baretprogramma. 23.55 Nieuws. HILV. II. 298 in. en FM-kanalen. 7.00 AVRO. 9.00 NOS. 10.00 AVRO. 12.00 NOS. 13.11 VARA. 14.00 EO. 15.00 NOS 16.00 VPRO. 21.0024.00 VARA. grammofoonmuzlek met reportages Interviews en om 8 00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal en om 8.30 De groenteman. 9.00 Internationaal spec trum: moderne orkestmuziek (Om 9.35 Waterstanden). 10.00 Voor de kleuters 10.10 Arbeidsvitaminen: po pulair verzoekplatenprogramma. (1100 Nieuws). 11.30 (S) Cello en piano: klassieke muziek 11 55 Beurs berichten. 12.00 Blik op de wereld. 12.30 Overheidsvoorlichting: Uitzen ding voor de landbouw. 12.40 Lichte grammofoonmuzlek. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 (S) Vlooi en pla no: seml-klassieke muziek. 14.00 Ruimte: Radiomagazine met gewijde muziek, lezingen en een korte over denking. 15.00 (S) Aspekten van de kamermuziek. 15.40 Toerismo: een programma met toeristische Informa tie uit binnen- en buitenland. 16.00 Nieuws. 164)3 Lichte muziek, com mentaren. reportages, interviews, be richten en telefonische reacties met om 17 55 Mededelingen, om 18.00 en 19.30 Nieuws. 21.00 Muziek van Ne derlanders (opn.). 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Actualiteiten. 22.55 (S) Prettig Weekend. 23.55- 24.00 Nieuws. HILV. III. 240 ni. en FM-kanalen. 9.00 VARA. 10.00 NCRV. 13.00 NOS. 18.00 VARA. 20.00—22.00 KRO. 9.00 Nieuws 9.03 De Eddy Becker Show. 10.00 Nieuws. 10.03 Muziek bij de koffie <11.00 Nieuws.) 12 00 Nieuws. 12 03 On't)roerend goed: zes tig minuten smartlappen, meezingers en droefsnoeten. 13.00 Nieuws. 13.03 Jan Corduwener Show 14.00 Nieuws. 14.03 De Herman Stok Show. 15 00 Nieuws. 15.03 De Eddy Becker Show. 16 00 Nieuws 16 03 Top-30 (17 00 Nieuws). 18.00 Nieuws. 18.02 Mix vanaf de Firato. 19.00 Nieuws. 19 02 De Eddy Becker Show. 20.00 Nieuws. 20-0022,00 KRO's Pop-Mixture. (Over de 4e lijn) Vrijdag 10 september van 18-20 uur Albert Lortzlng „Der WildschAtz" An- neliese Rothenberger. Lotte Schadle, sopraan: Oertrud Vordemfelde. mez zo-sopraan; Olsela Lltz. alt: Frltz Wunderllch. tenor; Hermann Prey bariton; Frltz Ollendorff. Walter Eh- rengut. Karl-Helnz Schmldtpeter bas; Een Kinderkoor en Koor en Or kest van de Beierse Staatsopera Man- chen; Dirigent: Robert Heger. Jac ques Offenbach ..Gaité Parlslenne (bew. Manuel Rosenthal) Ouverture - Allegro - Polka - Tempo dl Valse - Allegro - Valse lente - Tempo dl Marcla - Valse - Allegro vlvo - Can can - Polka - Pastoralle - Allegro - Vlvo - Vlvo - Allegro moderato - Vivo Symphonic Orkest van Radio Berlijn o.l.v. Paul Strauss. NOS NOT: 10.45—12.00 Schooltelevi sie. NOS: 18.45 (K) Pip en Zip NOS- 18.55 (K> Journ. EO: 19.05 <K) De wind blaast, waarheen hij wil...: pro gramma voor longe mensen met Infor matie en muziek. 19.20. Nader bekeken 19.50 Tenslotte NOS: 20.00 (K) Journ. NOS: 20.20 Service spot. AVRO: 20.21 (K) Liedjes uit verschillende musi cals. 21.00 Televlzler Supplement. 21 30 Sportpanorama: Paard es port re portage van het Chl fn Den Haag. NOS- 99 45 IK\ Tnnrn t~r\. «V» Crt K) Journ. NOS: 19.05 (K) Uit de wereld der lnsektekten. natuurfilm. KRO: 19.30 (K( Voor hun bestwil, uit de Engels-' natuurfilmserie Survival. NOS: 20.00 (K) Journ NOS: 20.20 Ser vice spot. KRO: 20.21 (K) KRO-Zomer- theater: Die Melsterslnger van Nürn- berg, opera van Richard Wagner (le en 2e bedrijf) Uitvoerenden: de Ham- burgse Staatsopera. 22.35 Brandpunt. NOS: 23.05—23.10 (K) Journ.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 5