Proefwerk turnsters voor Honkbalteam produktief Milj oenenbrand Simon de Wit Holthaus op de Parijse toer Zuidafrikaans cricketteam niet naar Australië Remise van Sijbrands LEIDSCH DAGBLAD ZEGE VAN 21-0 OP ZWAK FRANKRIJK )NDERDAG 9 SEPTEMBER 1971 PAGINA 33 LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD KNGV VESTIGT HOOP OP JONG TALENT Ter kennismaking: het Combinaties De Amsterdamse modemagnaat, die zich door zijn veelzijdigheid gerust de Nederlandse Pierre Cardin zou kunnen noemen, combineerde zijn grijze, avocadogroene en camelkleu- rige overgooiers met coltruien van eigen fabrikaat en liet zijn manne quins er alle mogelijke hippe strassbroches op dragen. En als u soms ergens een paar aar dige bijen-, harten- of sterrenbro- ches ziet dan is het helemaal niet zo'n gek idee om er een stuk of acht te kopen. Top-mannequin Ta nya Trijbels had maandagavond voor een party in het Amsterdamse Hilton Hotel een simpele zwarte maxi-Jurk in een schitterende avondjapon veranderd door de mouwen met een stel bijenbroches van strasssteentjes te garneren Naast de topper- en battledress- broekpakken van tweed en effen wollen stoffen namen de tot op de knie vallende Diorjurken en Jassen, met mouwen met tot over de elle bogen reikende manchetten, de be langrijkste plaats in. En Holthaus zou Holthaus niet zijn als hij niet inhaakte op de verruk- House dresses bij Holthaus, gegarneerd met leren ceintuurs met koperbeslag. kelijke romantische winteravond- gastvrouwrokken en Japonnen van Lanvin. Creaties die hij afwisselde met schitterende met blouzes ge combineerde gala-overgooiers van de meest beeldige Indiase sari-stof* fen. (Van onze turnmedewerker) RDAM Zal de Neder- turnstersploeg behoren tot achttien voor Münohen"? Nieu- ingen van de internationale d hebben deze vraag actueel nu deze organisatie heeft m niet meer dan achttien lan- n tot het Olympisch turn- looi toe te laten. Dat betekent niet meer zoals vroeger rijp en kan deelnemen, maar dat al- de sterkste landenploegen en jlviduëlen kunnen inschrijven r de Olympische Spelen en we ikampioenschappen tet puntentotaal, dat een ploeg een internationale wedstrijd be- Jd, is bepalend voor de toelating ir w? Nederland betreft is dat en van belang voor de dames, it de heren zijn op enkele uit- deringen na nog' niet zo ver, zy zich met de top van het in- lationale turnen kunnen meten, [et zware trainingsschema om tot selectie te komen voor de sterk - turnstersploeg, onder leiding van Hongaarse trainster Eva Bartha, liet alleen gericht op technische jstaties, maar ook op medische en Bale begeleiding. Daarbij is de "op het jonge talent, vooral de laatste jaren de aan- op zich heeft gevestigd. Hoe de KNGV-teohnici de nieuwe /tingseisen van de internationale ,bond niet al te licht opvatten. edher gehoopt en verwacht, dat Nederlandse keurturnsters er wel kunnen voldoen. De resultaten de wedstrijden tegen sterke •opese ploegen, die met ts gering verschil (Hongarije en n) werden verloren, wettigt deze chting. Haalbare kaart limiet, die de internationale bond voor het toelaten van da- loegen voor München heeft ge lijkt op papier althans de Nederlandse turnsters een f kaart. Er wordt geëist, dat lor de vier oefeningen naar keuze 1 voor de vier verplichte oefenin een totaal van minstens 340 punten wordt verkregen. Daar slechts de resultaten van vijf van de zes turnsters van een landenploeg mee tellen voor het eindresultaat het laagste cijfer aan elk onderdeel wordt steeds geschrapt betekent dat tevens, dat iedere turnster per oefening ongeveer 8,50 punt moet kunnen behalen. De berekening heeft plaats volgens de internationale „Code de poin- tage", die door alle juryleden wordt gevolgd. Bij de beperking van het aantal deelnemende ploegen aan het Olym pisch toernooi, volgt de internatio nale turnbond overigens geheel de lijn van het Nederlands Olympisch Comité, dat een strenge selectie wil doorvoeren voor de uitzending van deelnemers naar München. Aan de hand van de resultaten en het behaalde puntentotaal in inter nationale wedstrijden mag echter niet worden geconcludeerd, dat de Nederlandse turnstersploeg al bij voorbaat tot het Olympisch tum- toernooi zal worden toegelaten Wanneer tot nu toe zwakkere lan denploegen zo goed worden voorbe reid, dat hun prestaties belangrijk beter konden worden en zelfs boven het peil van de Nederlandse turn sters zouden stijgen, komt de uitzen ding naar München toch nog in ge vaar. Daarvoor neemt de interna tionale turnbond echter tijdig een proef op de som. Proefwerk Alle gegadigde landen voor Mün chen moeten volgend jaar van fe bruari tot en met juni proefwerk leveren. In drie interlandontmoetin gen, beoordeeld door neutrale jury leden en gevolgd door een neutra'.? scheidsrechter, moeten zij htm uit zending waarmaken en het te beha len puntentotaal wordt daarbij voor ■het belangrijkste deel als maatstaf gehanteerd. De bevindingen van de scheidsrechters en juryleden zullen aan de internationale turnbond wor den gerapporteerd, die daaruit zijn conclusies zal trekken over toelating tot het Olympisch turntoernooi. IfcANDAM - Een felle brand heeft «teren in tweeëneenhalf uur het 100 vierkante meter grote distribu- lecentrum van Simon de Wit in ttandam in een puinhoop ve'ran- prd. De schade wordt op ruim pee miljoen gulden geschat. Je brand ontstond in eer. plaatijze- loods, vermoedelijk door kort- uiting. Op dat moment was het |&ltallige personeel zestig mensen - net aan het eten in de kantine. Irijfsleider A. J. Herdonk ont- (ekte de brand. Hij waarschuwde middellijk de brandweer en de J. de Bruijne, een van de He leden van de raad Van bestuur, fijn commentaar: „Dit is een ramp 5or ons bedrijf". _i ongelukkig toeval was dat Juist is termiddag de deuren die zijn tgebracht tussen de verschillende lebouwen op het terrein, allen >enstonden. De deuren naar buiten |?aren echter gesloten. brandweer, die aanvankelijk met Watergebrek had te kampen, kon trdoor moeilijk de brandhaard bereiken. De vlammen daarentegen iden ongehinderd van het ene jebouw naar het andere overslaan. De hele voorraad goederen in het distributiecentrum ging in vlammen op. Twintig vrachtwagens konden nog net op tijd worden gered door ze naar buiten te rijden. De helft van de vorkheftrucks ging echter verloren. Het aangrenzende huis van de ex peditiechef en enkele kantoorruim ten werden door de vlammen be dreigd. Maar de brandweer wist met „nat houden" overslaan te voorkomen. De waterschade was echter aanzienlijk. Exploderende flessen en spuitbussen bemoeilijkten het blussen. Een brandweerman werd door de sterke rookontwikkeling bedwelmd. Met zuurstof bracht de GGD hem weer op verhaal. Simon de Wit heeft voor het afge brande distributiecentrum al ver vangende ruimte gevonden. Bij een Amsterdams veenbedrijf werd 1600 vierkante meter dedetacheerd en er worden onderhandelingen gevoerd over het huren van een Zaans veem. De heer De Bruijn: „Ik schat de schade op anderhalf tot twee mil joen gulden. We zijn verzekerd te gen brand- en bedrijfsschade". SYDNEY De tournee van een uit blanke spelers samengesteld ver tegenwoordigend cricketteam van Zuid-Afrika door Australië gaat niet door. Sir Donald Bradman, de be faamde batsman van weleer en nu voorzitter van de Australische bond, heeft na een bestuursvergadering in Sydney bekend gemaakt, dat de uit nodiging aan Zuid-Afrika aal worden ingetrokken. De eerste wedstrijd het tournee zou 17 weken in be slag nemen zou op 22 oktober in Perth worden gespeeld. De beslissing is genomen nadat ker kelijke en burgelijke autoriteiten, alsmede groepen die zich sterk ke ren tegen de apartheidspolitiek van Zuid-Afrika geprotesteerd hadden tegen de voorgenomen reis van de cricketers naar Australië. TIFLI8 Ton Sijbrands heeft gis teren in Tiflis in de vierde ronde van het toernooi om het Europese damkampioenschap remise gespeeld tegen de Rus Korchov. Uitslagen: Sijbrands 'Ned)Kor chov (Rus) 1—1; Andreiko (Rus)— Dequeue (Bel) 2—0; Van der Sluis (Fra) Kaderabek (TsJ) 2—0; Gant- warg (Rus)Tsjegolev (Rus) 20. De Nederlander Bergsma was in deze ronde vrij. 4 weken voor de halve prijs Ik word abonnee per 24 sept. 1971 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee naam: adres: plaats: Hokje zwart maken, bon invullen in open envelop (zonder postzegel) sturen aan Leidsch Dagblad antwoordnummer 214, Leiden. Beroepingswerk NED. HERV. KERK Beroepen te Middelburg; L. E. Em- men te Bergentheim. Bedankt voor Ridderkerk Iz. Kok te Baarn. Voor Zijpe: mej. H. Valk Vicaris te Halsteren. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Bunnik: H. G. Boswijk te Paramaribo. GEREF. GEMEENTEN waren verder Jürgen Heimig en Hoff mann Philip en Schmidt nog steeds van de partij. Het team van San Marino (telt zo'n 30 honkballers) boekte de eerste zege in een Euro pees kampioenschapEngeland werd met 13—10 verslagen. Moeilijk PARMA Het Nederlands honkbalteam heeft gistermiddag Frankrijk met 210 in zeven innings die nog geen twee uur in beslag namen, verslagen. De wedstrijd werd in Bologna ge speeld en dat betekende dat de Nederlandse ploeg per bus moest worden vervoerd. Voor de tweede keer reed de bus ver keerd en de wedstrijd begon ruim een half uur te laat. Slechts een handjevol Italianen toonde belangstelling voor het onge lijke treffen. Op het grote veld wer den geen home-runs geslagen. John ny Jonker en Fred Beckers gaven ieder vier honkslagen, Jan Kramer en Freher sloeg er twee en de abso lute uitblinker aan slag in de Neder landse ploeg Hamilton Richard son was ditmaal niet erg produk tief. Hij gaf slechts één honkslag uit drie beurten en zag zijn algemeen gemiddelde daardoor dalen tot pnt. 692. Altijd nog een fantastisch ge middelde na vier wedstrijden en te kenend voor de tot nu toe ondervon den tegenstand. Carel de Vries wierp vijf innings (twee-een-twee) en Fred Beckers nam de laatste twee innings voor zijn rekening (twee een-nul). Het Nederlandse team maakte twee fouten. De Fransen kregen 17 honkslagen om hun oren en grabbelden acht keer. In dezelfde afdeling won Spanje met zeer bescheiden cijfers van Zweden (52). Italië speelde gister avond voor 5.000 toeschouwers tegen Duitsland en die wedstrijd werd uit gezonden door de Italiaanse tv. Giu- lio Glorioso bijna 40 Jaar oud en al sinds 1954 het idool van de Ita liaanse honkbalsupporters was de werper en hij behaalde een no run zege (10—0). Tekenend voor de Duit se honkbal armoede was dat de Duit se ploeg uit praktisch dezelfde spe lers bestond, als in 1956, toen Glo rioso ook in Italië tegen Duitsland wierp in een Europese titelstrijd. Bij Duitsland wierp Claus Heimig en Zowel Nederland als Italië hebben tot nu toe maar weinig indruk kun nen maken, maar alweer kwam dit omdat gelijkwaardige tegenstand ontbrak. Alles hangt af van het laat ste weekeinde. Voor de Amerikaanse manager van het Nederlandse team, Bill Arce is het bijzonder moeilijk werken. Tot nu toe kon hij alleen Herman Beid- schat de volle negen innings testen. Dat gebeurde in de openingswed strijd tegen Spanje en Beidschat vloog kort daarna weer naar Neder land. Hoe zijn vorm is als hij mor genavond weer het hotel in Parma binnenstapt, weet niemand. Het warme weer van de laatste dagen in j Nederland kan in het voordeel van Arce werken. Damesvoet bal competitie in Drenthe ASSEN In Drenthe blijkt de animo van dames voor de voetbal sport zo groot dat onder auspiciën van de KNVB afdeling Drente op zaterdag 18 september gestart zal worden met echte wedstrijden. Uit Roden, Norg, Zuidlaren, Gieten, Pesse, Klazinaveen, Nieuw Weerdin. gen, Ter Apel, Dalen, Weiteveen, Emmer-Compascuum, Nieuw-Dor drecht, Schoonoord en Buinerveen zullen elftallen aan de competitie deelnemen. Er zal in twee afdelin gen gespeeld worden. Aan het einde van de oompetitie zullen de beide kampioenen no geens tegen elkaar uitkomen. De dames zulten hun wed strijden op de zaterdagmiddag spelen. BILJARTEN Op 30 en SI oktober wordt in Breda de jaarlijkse driebandenstrijd NederlandiBelgië gehouden. De ploegen hiervoor zijnt Rini van Bracht, Hennie de Ruyte*. Jan de Wilde en Piet de Jong (Ne derland) en Raymond Ceulemans, Laurent Boulanger, Frans van Ba* rel en Roger Debaets (België). Voor Bill Arce en zijn mannen zijn nu de twee moeilijkste dagen van het toernooi aangebroken. Zowel vandaag als morgen zijn er geen wedstrijden voor de Nederlandse ploeg. Op de achtergrond dreigen de beslissende wedstrijden tegen Italië dat bijzonder hardnekkig ge steund wordt door het thuisfront. Vandaag traint de Nederlandse ploeg weer uiterst hard om van middag in een naburig meertje een viswedstrijd te houden. Dat is eigen lijk de enige ontspanning die de Ne derlandse ploeg krijgt. Natuurlijk wordt tussen trainingen en wed strijden in langdurig gekaart, maar zo'n toernooi blijft een zware klus. Mocht de Indruk worden gewekt dat het Nederlandse team in Italië met vakantie is, dan kunnen we dat snel ontzenuwen. De tot nu toe ge speelde wedstrijden stelden weinig voor: de tegenstanders waren duide lijk minder sterk. Maar omdat het Nederlandse team een vrij zwakke voorbereiding kende, moest hier in het warme Parma keihard gewerkt worden om de benodigde topvorm te bereiken. En die topvorm móét er zijn om Italië van het lijf te houden Van onze moderedactrice AMSTERDAM - Bü Holthaus vond Mies Bouwman de broekpakken het beste en geljjk had ze want Holt haus, die gisteren in zijn modepa leis aan de Amsterdamse van Baer- lestraat zijn nieuwe wintercollectie showde, kwam er rond voor uit dat zijn met hessen gecombineerde pan talons op het ogneblik onverbidde lijke bestsellers zijn. Er is volgens hem bijna geen vrouw meer die een keurig visitejurkje koopt omdat een goed broekpak nu eenmaal veel vlotter staat. Door Jos Hagers „Kleren voor de werkende vrouw moeten in de eerste plaats prak tisch zijn", zei Mies Bouwman, .want wat heb Je er uiteindelijk aan als je in de allernieuwste mo decreatie voor de camera's staat en Je kan Je er niet eens in bewegen". Mies. die gisteren de ere-gast bij de najaarsshow was, zal haar mo dieuze en praktische wensen krui nen combineren als ze deze winter in een topper-broekpak van Hol thaus de Vara tv-quiz „Een van de acht" zal presenteren. Holthaus was weer naar Parijs ge reisd om de meest draagbare crea ties van Dior, Yves Saint Laurent en Lanvin in het Nederlands te verbalen... Strenge battledressbroek- pakken, statige tweed jurkjes en stijve mantels wist hij om te tove ren in meer vrouwelijke en vlottere creaties waardoor de nieuwe klas sieke modelijn voor veel meer vrou wen acceptabel is geworden. Acceptabel ook wat de prijs betreft want dankzij zijn „Twenty Seven" confectie-collectie zijn bij de betere modezaken al vanaf ongeveer hon derdveertig gulden Jurken en vanaf zo'n tweehonderd gulden broekpak ken en mantels te koop.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 23