hoy sterke clubkampioen Jong Oranje breekt verweer van Israel: Bordeaux-Parijs gaat niet door Moeda; jij hoeft 'n weekje niks te doen. Wij gaan naar 't pension toe ja, je weet wel van toen. Zomaar. idelijk nationale titel voor Jan Janssen tassale )ikeurs valpartij van op Duindigt TOM 0KKER IN KWARTFINALE Sleutels wint van Kickers PAO 9 SEPTEMBER 1971 PAGINA 21 EIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT -LEIDSCH DAGBLAD NTEN Al direct na de ontluistering van de nationale wielerelite op de om- n Mendrisio had Jan Janssen het rondgebazuind. De voormalige drager van de ogtrui en Tour de Francewinnaar maakte er tegenover zijn al even teleurstel- ngenoten geen geheim van. Terwijl Eddy Merckx alom opnieuw werd bejubeld rrootste aller coureurs voorspelde Janssen: „En toch zit er dit seizoen nog een or me in. Woensdag bij de Nederlandse clubtitelstrijd gaat het gebeuren. Dan eindelijk eens kampioen." n glimlachend begroetten fraters" die uitspraak, leest complete coureur die ooit heeft bezeten echt waarde hechten aan die te amateuristisch aan- erenigingshappening in de Zou Janssen zich, financieel aantrekkelijke hem lokten, echt willen roor de clubeer? Of zou hij bedenken; bedanken voor eo race tegen het horloge ls vorig jaar, met andere ■oon wegbljven? [ruithof woord op die Vragen gaf gistermiddag. Pel geconcen- astberaden zich volledig in ien, arriveerde hij in „De Laat (ondanks een „af- g" van een Franse kermis- naar op tijd. Tijdig genoeg om zich nog voor het ver als zijn ploegmakkers al ladden gedaan „los" te toch die moeite? De uitleg ipel. Janssen; „Zo'n club- aschap is een van de weini- ;n waarbij Je nog wat voor liging kunt dóen. Wanneer de zekerheid hebt met een ormatie van start te gaan e nog wel eens extra geven. Zeker wanneer de club dat goed kan gebruiken. Na het samengaan van De Rotter damse Leeuw en Apollo in de com binatie Ahoy' moet er in Rotterdam en omgeving een sterke vereniging groeien. Daarbij kan zo'n kam pioenschap een geweldibe stimulans zijn. Een formidabele propaganda." Reclame die al evengoed op reke ning van Janssens ploegmakkers mag worden geschreven. Want Eef Dolman, Wim Bravenboer (beiden uit de Apollo-school) en Sjef van der Burg (evenals Janssen inge bracht door „De Leeuw") waren niet alleen op papier met hun BIC-kapitein de hechtste formatie. Aangevuurd door de Nootdorpse Brabander (Van der Burg: „Gewel dig zoals Jan stimuleert. Hij rijdt niet alleen het sterkst, maar is bo vendien een ongelofelijke kopman") hield het Rotterdamse kwartet het tempo hoog. Regelmatig Dolman: „We vertrokken in een be paalde volgorde. Nooit is die veran derd. Steeds nam ieder van ons op zijn beurt kop over. Dat is op zich al iets bijzonders. „De man die in 1964 Olympisch goud veroverde in de ploegentijdrit en die ook nu, vol gens Janssen, de beste van de vier was, wilde cr maar mee zeggen dat regelmaat de kracht van Ahoy' was. Kracht die in de laatste kilometers nadat binnen een half uur de NAAR - Het millimeterwerk nen door Gratie Norton, waarachter ige rijde'rs in de draverij- I Siem Hartman zijn licht gewonde bassen leidde woensdagmid- f Duindigt in de Ilse Hano- jjs tot een massale valpartij, 5 zes dravers waren betrok- feval gebeurde in de tweede toen de veteraan Klaas Hei- jop dat moment galopperende Wish niet goed in het rech- kon houden, waardoor de leerling Gerard Beentjes Idona Hanover in het iel van Golden Wish trapte, koplopers stonden zo plotse- dat achtereenvolgens Ike Hetty Hanover, Ideal r, Iliza en Gratie Norton (tseling opgeworpen obstakel konden ontwijken en er vlogen. Ideal Buitenzorg en ;en op hol. ergste was de B everwij ker Pools er aan toe. Hij werd teloos naar de E.H.B.O.-kamer dit. De dienstdoende arts was niet aanwezig, omdat hij voor deze Koers was weg ge-' 1. Achteraf viel zijn toestand Jan Wagenaar Jr (Ideal Bui- rg) kwam er met een geha- gezicht af. De Noordhollander Rijswijk die ruim 150 meter zijn paard Gratie Norton als schuurpapier werkende sintel- werd meegesleept kwam er inkele ontvellingen af. roeirs werd uiteraard afgebeld m het slot van de middag, die it incident een enorme vertra- bracht, gelopen. inzetten op de trio-wedden- )pen werden terug betaald, ;en ook heel wat voeten in de had. Een definitieve regeling nt over de terugbetaling van de lenschappen niet te bestaan, at het totalisatorreglement dat het drafreglement of andersom dekt. overgelopen draverij werd aan einde van de middag toen de ternis al viel verrassend gewon- streekgenoot Van Rijswijk op uit stekende wijze verving. Dit alles stelde de prestatie van de tweejarige dravers in de klassieke Jonker- en Joffer-prijs enigszins in de schaduw. In de afdeling van de hengsten gebruikte Kinley's Speed (Guus Knijnenburg) eindelijk eens zijn verstand en won gemakkelijk in de uitstekende kilometerbijd van 1 min. 24.9 sec. van Koentje Dartel, die deze zege ontging door een ga loppade in de laatste rechte lijn. Bij de merries bevestigde Karin met de Limburger Sjeng Hendrikx haar goede vorm door eveneens op zeer eenvoudige wijze te winnen. Haar kilometertijd was 1 min. 25.5 sec., hetgeen eveneens een belang rijke recordverbetering betekende. UITSLAGEN Joke Dartelprijs: 1. Ilona Carbo nari (H. Piet) (1.30.0), 2. Johnny Again. 3. Jonika. Toto w. 3.90, pl. 2.10, 3.10, 4.20, kopp. 7.10, trio 4326.20. John Aretaprijs: 1. Jericho L (H Pools) (1.27.5), 2. Jessie Bond, 3. In ternationaal. Toto w. 2.pl. 1.40, 3.30, kopp. 5.00. Ilse Hanoverprijs: 1. Gratie Norton (8 Hartman), 2. Iwin Buitenzorg, 3. [van Hollandia. Toto w. 8.80, pl. 1.60, I.70, 1.10, kopp. 28.00. Melinaprijs: 1. Life (H. v. d. Kraats) 2. Royal Hunter, 3. Qucllio. Toto w. 3.10, pl. 1.10, 1.20, kopp. 7.00. Happy Flrstprijs: 1. Entry Volann (A. Knijnenburg) (1.23.3). 2. Cham pion Harvester, 3. Everprise. Toto w. 3.40, pl. 1.60, 2.30, 2.10, kopp. 4.20, trio 56.20. Jonkerprijs: 1. Kinley's Speed (A. Knijnenburg) (1.24.9), 2. Koentje Dartel. 3. Rees Dunst. Toto w. 15.60, pl 3.30, 1.40. 3.60, kopp. 13.00. Jofferprijs: 1. Karin (J. Hendrikx) II.25.5) 2. Katerina D, 3. Karin Hol landia. Toto w. 4.50, pl. 1.90, 1.70, 1.40 kopp. .4.40, trio 129.50. Henri Bultenzorgprijs1. Iduna J (G v. Eykelenborg) (1.26.3), 2. Irish Kan, 3. Hollywood A. Toto w. 4.70, pl. 1.60, 1.50, kopp. 2.50, trio 19.70. Mirxilioprijs: 1. Newbury (mevr. E van Duyn2. Wild Cat, 3. Desiree II Toto w. 2.00, pl. 1.80. 1.80. kopp. 4.40 Ingo Quickprijs: 1. Idool Buiten zorg (R. Pools) (1.25.4), 2. litis Hol landia, 3. Hellen Carbonari. Toto w 2.10, pl. 1.50, 1.50, kopp. 3.10. Totalisatoromzet f248.274.00. équipe van Westland Wil Vooruit (vorig seizoen kampioen) was inge lopen Ahoy' met wind pal tegen niet deed instorten. Zoals de amateurploeg van De IJs- selstreek, die met Fedor den Hertog vrijwel alleen aan de leiding, hal verwege nog vijftien seconden snel ler was dan de "Rotterdammers Zoals ook de Zeeuwse coalitie Priem Bal, Van de Bunder en De Waal (Theo Middelkamp), die zonder Cees Bal in de finale bezweek. Zoals ook „Buitenlust" uit Helmond, dat met- Jos van der Vleuten en Jan van Katwijk de zwakte van Matje Gerrits en de pech van na tionaal amateurkampioen Jan Spet- gens, niet kon opvangen. Henk Benjamins, Albert Huizebosch en Jans Vlot knokten, nadat Wl- cher Vlot met een losse cranck moest afhaken, tevergeefs tegen de tijd. Aad Duyker zweepte zijn „ken- nemerland" (met o.a. Serpenti en Van Stralen) zonder succes op om de „lap" van Ahoy' te voorkomen. Wegblijven De nieuwe combinatie was eenvou dig niet te stuiten. Alleen Joop Zoetemelk en Gerben Karstens hadden daar misschien nog veran dering in kunnen brengen, maar zij bleven wetend dat derde man Piet van Leeuwen (pas een paar weken amateur) „gesleept" zou moeten worden eenvoudig weg. De woede van Swift-voorziüter Joop Riethoven, die met nog vers in het geheugen de glorie jaren van het Leids kwartet bereid was ƒ2500,- te offeren om zijn vedetten per vlieg tuig uit Frankrijk over te laten ko men. kon iedereen begrijpen. Al maakte de absentie van de Leidse ploeg verder weinig uit. 'Ahoy' was immers gewoon de sterkste vereni ging. Jan Janssen mocht zich ein delijk nationaal kampioen noemen. Uitslag: 1. Ahoy (Rotterdam) Jan Janssen, Eef Dolman, Wim Braven- boer. Sjef van der Burg) de 78,8 km in 1 uur 45 minuten en 51 sec. 2. Buitenlust (Helmond) <Jos van der Vleuten, Jan van Katwijk, Ma tje Gerrits, Jan Spetgens) 1.46.37,3, 3. De Peddelaars (Hoogeveen) (Henk Benjamins, Albert Huize bosch. Wicher en Jans Vlot) 1.48.21, 4. De Volharding (Utrecht) 1.48.26,3, 5. Kennemerla-nd (Beverwijk) 1.49.53,8, 6. Amersfoort 1.52.48,3. Amateurs: 1. IJsselstreek (Wezep) 78.8 km in 1 uur 46 min. 22,4 sec., (Fedor den Herrot, Holstege, Van Wijhe en Schuurman), 2. Wille- FOREST HILLS (ANP) Tom Okker heeft zich gisteren in Forest Hills geplaatst voor de kwartfinales herenenkelspel van de open Ameri kaanse tenniskampioenschappen. Hij versloeg in de vierde ronde de Brit Roger Taylor met 64, 64, 46. 63. Okker ontmoet nu Glarfc Graebner die Ray Moore <ZA) ver sloeg: 2, 64, 6—3. Ook de als tweede geplaatste Ame rikaan Stan Smith, dit jaar de ver liezende Wimbledon-finalist, drong door tot de laatste acht. Hij ver sloeg de statenloze Milan Holecek, die bij de stand 57, 2—3 in zijn nadeel opgaf wegens kramp. De Amerikaanse Chris Evert bode- te opnieuw een succes door in de kwartfinales van het damesenkelspel de Australische Lesley Hunt te ver- slaan: 46. 62, 63. In een andere kwartfinalewedstrijd won Billie Jean King (VS) met 63 75 van haar landgenote Laura Dupont In de halve eindstrijd ontmoet Chris Evert Billie Jean King en speelt Rosemary Casals tegen de Australische Kerry Melville. Kanaalzwemster Corrie Ebbelaar gehuldigd BUSSUM De Bussumse zwem ster Corrie Ebbelaar, die afgelopen zondag in de tot nu toe snelste tija het Kanaal over zwom, ls gister avond bij haai- terugkeer uit Enge land triomfantelijk in haar woon plaats ingehaald. Duizenden mensen juichten de nieuwe wereldrecord- houdster toe en bedolven de open stationcar, waarmee zij naar huis werd gebracht, onder bloemen Onbewogen, maar stralend van geluk onderging Corrie de huldiging van De ploeg van Ahoy, van een buurtcomité en het gemeente- rechts naar links: Jan Janssen, bestuur van Bussum. Sjef v. d. Burg, Eef Dolman en Wim Bravenboer brord Wil Vooruit (St. Willebrord) 1.47.07,5, (Van Dongen, Stander, Van der Hoek en Broere), 3. Theo Middelkamp (Goes), 1.47.10.3 (Priem, Bal, v. d. Bunder en De Waal), 4. Amstelland (Amstelveen) 1.47.20, 5. Groenewoued (Nijmegen) 1.47.23, 6. Noord-Limburg (Sieben- wald) 1.48.02,4. Nieuwelingen: 1. De Adelaar (Apel doorn) 43 km in 59m in. 11 sec. (A. j Niedersachsen-stadion van Hannover Bongers, C. Bongers, Lubberding en I de vriendschappelijke wedstrijd teger. Steur). Mexico met 5—0 gewonnen. VOETBAL Het Franse voet balelftal heeft gisteravond in Oslo in een wedstrijd voor 't toernooi om het Europees kampioenschap (groep 2) gewonnen van Noorwegen. De stand ln groep 2 is nu: Bulgarije 35, Frankrijk 35. Hongarije 33, Noorwegen 5—1. VOETBAL Het Westduitse voetbalelftal heeft gisteravond in het met 65.000 toeschouwers bezette Spiegler uit het veld gestuurd (Van één onzer verslaggevers) VEENDAM De poging van bondscoach Fahdronc Jong Oranje verder te verwijderen van Israël dan 20 ging^ten koste van twee Feijenoorders. Na ruim 25 minuten spelen in de tweede helft ging Lex Schoenmaker naar de kant voor René van der Kerkhof en tien minuten voor het einde moest Jan Boskamp plaats maken voor René Notten. De reden? „Wel", zei Fahdronc na afloop, „ik vond het erg moeilijk spelers voor de wisseling aan te wijzen. Ik heb gekozen voor Schoenmaker en Boskamp, omdat wij zoveel sterker waren, dat ik het midden veld wel kon laten liggen. Ik moest meer dynamiek in de aanval hebben". Een wat merkwaardige motivering omdat Schoenmaker duidelijk de opdracht had in de tweede linie te blijven. De lange Feijenoorder, die op het middenveld uitstekende din gen deed, had dan ook geen enkel aandeel in de afrondende activitei ten van de aanvalslinie, waarin Hoekema bijzonder actief was en Geyselaars van Fortuna SC op de rechtervleugel opvallend sterk speel de. Jong Oranje en Israël maakten er voor de twaalfduizend toeschouwers een bijzonder levendige wedstrijd van. maar van werkelijk kwaliteits voetbal kon nauwelijks sprake zijn door het bikkelharde verweer van ADVERTENTIE Uit, goeie 'gewoonte. de Israeli tegen de Jonge Nederlan ders. Een kwartier na de rust bereikte het taaie verzet van Israël zijn dieptepunt, toen de geroutineerde Spiegler meende Boskamp onder zijn achterste te moten trappen. Scheidsrechter Vervoort stond er met de neus bij en kon niets an ders doen dan Spiegler naar de kleedkamer te sturen. Fahdronc: „In het internationale voètbal zul len de scheidsrechters veel strenger moeten optreden, want anders gaat het de verkeerde kant op". Met dit harde verweer bereikte Is raël zonder twijfel, dat de Neder landse ploeg beneden de mogelijk heden bleef. De formatie van Fah dronc was in beide speelhelften veel sterker, maar het aanvalspatroon werd steeds opnieuw wreed ver stoord door harde Israëlische benen. Aanvoerder Dick Schneider liet in de 32ste minuut zijn frontlinie zien, hoe je een goal moet maken. Hij daverde vanaf de middenlijn voorbij vier tegenstanders en besloot zijn •oogstrelende parade met een voor doelman Visoker onhoudbare schui ver. Daar bleef het voorlopig bij, omdat met name Hoekema zijn vi zier niet had afgesteld. Overwicht Na de verwijdering van Spiegler werd het overwicht van Jong Oran je aanzienlijk groter, maar Rene van der Kerkhof moest er na een kwartier voor het einde aan te pas komen om de overwinning meer in houd te geven. Hij stond amper in het veld, toen hij de vlekkeloze pass gaf, waaruit Hoekema gemakkelijk kon scoren. Met de komst van Van der Kerkhof kwam er duidelijk meer leven in de brouwerij. Hij zaaide veel onrust in de Israëlische defensie, maar doel punten leverde dat niet meer op, al was Eef Mulders nog een keertje heel dicht bij. Hij ramde de lat en verschoot daarbij het kruit van Jong Oranje. Slotopmerking van coach Fahdronc: „Op de overwinning geef ik geen commentaar". Doel: Lokken (Veendam)Achter: Schneider (Feijenoord)Van Vliet (FC Den Haag), Neeskens (Ajax) en Krol (Ajax); midden: Haan (Ajax), Schoenmaker (Feijenoord) en Boskamp (Feijenoord); Voor: Geyselaars (FSC), Hoekema (PSV) en Mulders (PSV). Schoenmaker en Boskamp werden vervangen door Notten en Van der Kerkhof (beiden FC Twente). Aad van der Spek: Wagtmans bijna zeker naar Goudsmit Hoff TILBURG - Rina Wagtmans zal vrijwel zeker het volgende wielersei- zoen voor de Nederlandse firma Goudsmit-Hoff rijden. De Brabant se renner, die in 1969 en 1970 zeer kort reed in de Ronde van Frank rijk, maar die dit jaar als gevolg van zijn knechtschap in dienst van Molteni's Eddie Merckx veel minder hoge ogen gooide, hoopt 14 septem ber definitief Ja te zeggen. Wagtmans tekende zoals velen al een voorlopig contract met het Ita liaanse merk Scic, maar heeft de wens te kennen te geven in Neder landse dienst te treden. Wagtmans: „Maandag heb ik in Milaan gepraat met Scic. Ze willen me echter pas vrij laten wanneer ze een andere kopman hebben. De onderhandelin gen met Italo Zilioli zijn gelukkig al voor 99 procent rond. Daarna staat niets mjjn toetreding bij Goudsmit-Hoff meer in de weg". Commentaar van Pellenaars: „Goudsmit-Hoff heeft me gevraagd alle wielerzaken te regelen nu onze directeur Heere er niet meer is. Rini Wagtmans rijdt volgend Jaar voor ons. Ik heb inmiddels alles ln orde gemaakt met Sics-ploegleider Baldini". JAN BOSKAMP trap tegen achterste AAD VAN DER SPEK (Foto Holvast) LEIDEN Aan het einde van het vorig seizoen, stond „De Sleutels" op de laatste plaats in de eerste klasse van de Afde ling Leiden zaterdagvoetbal. Op dat moment betekende dat ech ter géén degradatie. Die terug gang kwam pas later, toen de nieuwe competitie alweer voor de deur stond. Toen pas kregen de „Leidse Sleuteltjes" van de bond te horen, dat zij ingedeeld wa ren in de nieuwe Tweede Klas se, waarin nu alleen standaard- elftallen spelen. Niet zo'n leuk cadeau voor „De Sleutels", de vereniging die pas haar 25-Ja- rig jubileum vierde. Sleutels linkshalf Aad van der Spek (27) zegt: „Het was voor ons natuurlijk een tegenvaller, maar Je doet er nu eenmaa) niets aan. Trouwens als we het geweten hadden, geloof ik niet, dat we het wel hadden gered. We waren niet de zwakste, maar we kampten met erg veel blessures. Zelf heb ik het hele Jaar niet meegespeeld, wegens een knie blessure". „De Sleutels" wil edchter dit Jaar direct weer terug naar die eerste klasse. En al is er dan één wedstrijd gespeeld, de Vliet- bewoners staan bovenaan, want de 60 zege van afgelopen za terdag tegen Stompwijkse Boys was niet te overtreffen. Toch is Aad van der Spek niet helemaal tevreden: „We hadden daar met 200 kunnen winnen, zoveel kansen hebben we gemist". Als concurrenten ziet Aad, die aan zijn vierde Sleutels-seizoen is begonnen: oud-kampioen KRV, Sportclub Lisse en de stu dentenclub LSVV'70. Za terdag speelt „De Sleutels" te gen Kickers '69. De uitslag? Voor u een vraag, voor Aad van der Spek een weet. „Die win nen we", zegt hy resoluut. Prognoses Aad van der Spek ziet de ove rige wedstrijden als volgt eindi gen: Eerste klasse zaterdag: Ha- zerswoudse Boys-Alphia 1, MVKV-GWS 1. VWS-Leiden 3. WSB-Valken '68 1, Lisser Boys-Woubrugge 2. Tweede klasse zaterdag: KRV- SJZ 1, LSW '70-Stompwijkse Boys 1, Spel. Lisse-Meerburg l, St. Bernardus-Unitas L. 2. Eerste klasse zondag: Wete- ringse Boys-Randstad Sport 2, Oranje Groen-LDWS 2, St. Ber- nardus-Alphense Boys 3, SVLV Stompwijkse Boys 2, VVOA- DOSR 2. Tweede klasse zondag: ZLC- Meerburg 2, Leidse Boys-MMO 1, VNL-Kickers '60. KRV- VNA 1. JAN VAN DER NAT PARIJS Bordeaux-Parijs, de langste eendaagse wedstrijd die de wielersport kent, gaat dit jaar niet door. Dit hebben de organi satoren, de Franse bladen ,J' Equipe'r en ,Le Parisien Liberé" giste ren in Parijs bekendgemaakt. De reden waarom de marathon-koers, die zondag a.s. zou worden gehouden, is geannuleerd, is het geringe aantal inschrijvingen. Slechts acht coureurs hadden zich tot woens dag aangemeld voor de 613 kilometer lange rit, te weten Rebillard, Perin, Besnard en Julien (allen Frankrijk), Rosiers en Van Rycke- ghem (beiden België), Pijnen (Nederland) en Tschan (West-Duits- land). De organisatie had voorts nog gerekend op de Belgen Walter Go- defroot en Herman van Springel, respectievelijk winnaar in 1969 en 1970, en de Fransman Roger Pingeon, de Tour de France-winnaar van 1967. Maar Godefroot gaf of dat Bordeaux-Parijs niet voorkwam op zijn jaarprogramma, Van Springel moet zaterdag in België rij den en Pingeon, die een heel matig seizoen heeft gemaakt, acht zich onvoldoende voorbereid.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 21