Mora; Uw Leidsch Dagblad Bonden willen 3 procent voor Philipswerknemers Kloof tussen EEG-landen nog groot Mode is gewoon een kwestie van opletten en bijblijven. komplet Bonden bemoeien zich met Porceleyne Fles mee op vakantie 2 Bedrijfsongeval 6995 49.S VROOM DREESMANI LEIDSCH DAGBLAD DEN HAAG (ANP) Een reële Inkomensverbetering van drie pro cent in de periode van 1 april 1971 tot 1 april 1972. Dat is het uitgangs punt van de werknemersorganisaties die partij zijn bij de collectieve ar beidsovereenkomst voor in ons land bij het Philips-concern in dienst zijnde werknemers. Gisteren zijn de de voorstellen voor een cao die van kracht zou moeten zijn van 1 april J1 tot 1 april van het volgende Jaar bij de directie van het concern in gediend. Dinsdagavond hebben de onder handelaars van de werknemersorga nisaties met elkaar vergaderd om de laatste wijzigingen, tot uiting geko men in vergaderingen van de be- leidsinstanties, in de voorsteilen aan te brengen. De manier waarop de door de werknemersorganisaties verlangde reële inkomensverbetering het best verwerkelijkt kan worden, zal in de onderhandelingen moeten worden af gesproken. De organisaties stellen voor de sa larissen met ingang van 1 okto ber a.s. te verhogen met dertig gul den per maand en met drie procent van het salaris op 30 september. In de basisafspraak tussen partijen bij de cao zou, volgens de werknemers organisaties, ook moeten worden vast gelegd in hoeverre tot 1 april a.s afhankelijk van de prijsontwikkeling nader zal moeten worden bij gestuurd. Onderhandelingen over een nieuwe, nu eenjarige cao zijn nodig gewor den nadat de besprekingen over een driejarige cao op 24 Juni J1 door de werknemersvertegenwoordigers wa ren afgebroken. Zij kwamen toen nl tot de conclusie dat de elf tot dan toe gevoerde besprekingen met de di rectie sociale zaken van Philips geen basis konden zijn voor onderhande lingen over een driejorige cao die moest aansluiten op het contract dat op 31 maart J1 afliep. Breekpunten in de voorstellen voor een driejarig contract die op 26 ja nuari J1 waren ingediend, waren voor de werknemersorganisatie fa ciliteiten voor het bedrijvenwerk en een bijdrage (van een half procent van de loonsom) voor georganiseerde werknemers Er is in de elf bespre kingen tussen 4 februari en 24 Juni voornamelijk over die twee punten gepraat. Oplossing monetaire crisis in drie fasen BRUSSEL In een vergadering in Brussel hebben de Italiaanse minister van Financiën, Ferrari- Agradi, en zijn drie collega's van de Benelux (Nelissen, Nederland, Snoy et d'Oppuers, België en Werner, Lu xemburg) besloten zich volgende week maandag, in de financiële EEG- raad, speciaal te richten op het be reiken van zo'n breed mogelijke ge meenschappelijke standpuntbepa ling van de zes voor de vergadering van de groep van 10, twee dagen la ter in Londen. DELFT (ANP) De leden van de ondernemingsraad van de Delftse aardewerkfabriek „De Porceleyne Fles" hebben de hoofdbesturen van de drie vakorganisaties opdracht ge geven, om met de directies van de onderneming en van de N.V. Vuur vast in Gouda in contact te treden. In dit gesprek, dat volgens de heer W. Smit van de ondernemingsraad vandaag zou plaatshebbën, zullen garanties worden bedongen ten aan zien van de sociale en economische gevolgen van de overname van de Porceleyne Fles door de N.V. Vuur vast. In een vergadering van anderhalf uur hebben de leden van de onder nemingsraad gisteren de hoofdbe sturen van de vakorganisaties op de hoogte gesteld van de ongerustheid van het personeel. Vanochtend vond er opnieuw een gesprek plaats tussen de directie vann de Porceleyne Fles en de ondernemingsraad. Na afloop van de bespreking met de ondernemingsraad werd het vol gende communiqué uitgegeven door de districtbestuurders vann de indus triële bonden. Het werd opgesteld in overleg met de gekozen leden van de ondernemingsraad. „In een geza menlijke bijeenkomst van de geko zen leden van de ondernemingsraad met de districtsbestuurders werd vastgesteld, dat kapitaalbelangen een overheersende rol hebben ge speeld bij de overname van de zeg genschap in deze onderneming, waar tegenover staat, dat de belangen van de werknemers tot op dit moment niet in overweging kwamen". Voorts sprak men twijfel uit over de vraag, of de fusiegedragsre door de bieder op de aandelen van „De Porcelyne Flese" in acht zijn genomen op de wijze, als bedoeld door de SER. De gekozen leden van de onderne mingsraad hebben de bestuurders opgedragen, met het bestuur van de onderneming besprekingen te ope nen overeenkomstig de fusiegedrags regels van de SER. ADVERTENTIE Uw Leidsch Dagblad wil gaarne mee met vakantie als O wilt helpen, door gebruik te maken van het hieronder afgedrukte vakantleformuller, dit tenminste 8 dagen voor Uw vakantie aan ons ln te zenden, ons niet op te bellen voor opzending of lnho'Jding van de krant. Tele fonische opdrachten kunnen wij niet aannemen. Ale brief verzenden frankeren met 26 ct. Ons HUISADRES Is: Woonplaats: Kwartaal Postabonnement doorhalen wat niet van toepassing is. OM VAKANTIE-ADRES tot plaatsnaam: S.v.p. ln oloklettero. CBtJ tijdelijke Inhouding, bovenstaand vakantie-adres niet Invullen maar wel datum le en laatste dag van Inhouding). OPZENDEN /INHOUDENdoorhalen wat niet verlangd wordt. Ie dag Duidelijke opdrachten voorkomen teleurstelling. Kosten van opzending/inhouding. Voor Nederland, België en Luxemburg f 1,25 per vakantieperiode. De overige Europese landen uitsluitend per luchtpost. Kosten 10,60 per dag. Voor MJücHJfc to te houden kranten wordt tHJ restitutie van het te veel I f OtfiO in mindering gebracht «oor administratie- tijdelijke oplossing voor het weer la ten functioneren van transacties via het Internationaal Monetair Fonds (IMF)Ook wordt niet onwaar schijnlijk geacht dat men dicht bij elkaar komt inzake een oplossing op langere termijn voor de heraanpas sing van de wisselkoersen. De vergadering in Brussel die gis teren de hele ochtend duurde heeft overigens wel duidelijk gemaakt dat het Beneluxverlangen om zo spoedig mogelijk tot een gemeenschappelijk standpunt van de zes te komen voor de monetaire moeilijkheden als ge heel, ijdel is. De interne tegenstel lingen binnen de zes zijn daarvoor nog te groot. Drie fasen De internationale over de monetaire moeilijkheden in de nabije toekomst zullen in drie fa sen verlopen: op 13 september zullen de zes in Brussel een inventarisatie maken van die zaken waarover ze het onderling duidelijk eens zijn. Daarmee kunnen ze dan als één blok in de groep van 10 in Londen ko men. Het zal hen daar niet al te lastig vallen Engeland dat zich blij kens uitlatingen van de ministers woensdag, zeer constructief opstelt, aan hun zijde te krijgen. Na Londen volgt op 20 september in Brussel een algemene EEG-minis- terraad. Daar komt op de agenda „de toestand van de EEG ingevolge de recente monetaire evolutie" waar over een algemene discussie wordt gehouden. Nadat eind september in Washington het IMF vergaderd zal hebben komt er in oktober een EEG- raad waar de ministers van Bui tenlandse Zaken en van Financiën een globale politieke benadering moeten vinden. Uit dit alles valt te concluderen dat de Italiaanse minister zijn Benelux-collega's duidelijk gemaakt heeft dat de tijd nog niet rijp is om nu al een gemeenschappelijke glo bale EEG-politiek vast te stellen. De regering van de Verenigde Sta ten zal Japan vragen krachtige eco nomische maatregelen te nemen om het verwachte tekort op de Ameri kaanse handelsbalans van 2.8 mil jard dollar uit de weg te ruimen door middel van een revaluatie van de Jen en andere maatregelen. Dit is door functionarissen van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken bekendgemaakt op de vooravond van besprekingen tus sen Amerikaanse en Japanse functio narissen die twee dagen zullen duren. LEIDEN Een 21-jarige ijzerwer ker uit Gouda is van een stalen ver hoging gevallen toen hij met enige anderen probeerde een grote ijzeren deksel op eenn ring te plaatsen en de deksel van de lier afviel. De ijzerwerker, die in dienst is van een Ridderkerks bedrijf, verloor hierbij zijn evenwicht en viel in de ring. Hij liep twee gescheurde enkel banden op. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Esther, dr. van W. P. van Heuke- lom en S. E. van Rhijn; Petra Paulina Johanna, dr. van H. T. E. Blom en E M. Broekhulzen; Michaël Gerhard, zn. van J. L. Bisschops en P. L. Das; Mireille Magdalena, dr. van J. Schou ten en J. Distelvelt; Jan, zn. van L. A. Huyser en A. Woudstra; John Wil fred, zn. van W. M. Lake en C. H. Ubert; Ronald Pleter Jacob, zn. van J. M Schippei en N. Molenaar; Ml- chtel, zn. van M. Dubbeldeman en E. van Kuljen; Annemlen. dr. van J. Faas en A. E. C. Slra; Rory, zn. van J J. Schavemaker en H. Jansen; Na- t has J a Celesta Palmyra, dr. van A. L. Guit en W. B. M. Jekkers; Dennis Francois Robert, zn. van A. L. Guit ei- W. B. M. Jekkers. Kroon, 51 J., man; N. Verbiest, 80 J., man; A. Groenewegen, 91 J„ wed. van H. J. van der Hee; C. Struik, 75 J., man; C. V. M Boot, 4 J., dochter; A. J. Pcltenburg, 66 J., man; H. Spran- gers, 57 J., man; H. J. Beugelsdljk, 61 J., vrouw; E. J. van der Voort, 75 J., echtgen. van A. W. Tljssen. Wollen jersey lumberjack in •attledress-style Wollen jersey pantalon met pijpen die 'n tikkeltje uitlopen 4or Wollen jersey safari-jasje l met maar liefst 4 opgestikte zakken 89.-: Mode is een zaak van oogfes open. Zien wat er om je te koop is. En dan voor jezelf uitmaken watje wel en wat je niet mooi vindt. Neem nu deze set coordinates. Gemaakt van wollen jersey stevig doorgestikt met kontrasterende zigzagsteken. In 3 kleurenkomhinatieszwart met gelegeel met zwarte bruin met i Lekkere bloes, niet van wollen jersey (omdat da zo warm zit) maar van 10 katoen Wollen jersey rok met superlang voorsplit ris 1 'h j Een nieuw symbool in je warenhuisomdat 't meer dan een gewoon modehuü Want je vindt er niet all kledingmaar ook accessoi Als sjaals, broches, Tcetlii en tassen. Kortom alles wat mode is vind je warenhuis. Daarom.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 10