In Zoeterwoude zijn nu bijna honderd huizen in aanbouw Jubilaris A. v.d. Elshout werd met muziek ingehaald agenda KATWIJK HAD Dl JAAR EEN VRU MAGER SEIZOEI Na vier overtredingen zoemer in de auto TUINDER (24) HAALDE VERKEERD IN DINSDAG 7 SEPTEN ZOETERWOUDE Naast de start van de bouw van de nieu we openbare basisschool zijn vorige week ook twee woning bouwprojecten op gang gekomen. geprojecteerde woningen wat naar voren zijn geplaatst. De royale wo ningen met twee verdiepingen krij gen een plat dak. De woonkamer over de gehele breedte van 4.80 in ter komt aan de zijde van het oude voetbalterrein en heeft een diepte van 7.10 meter. Gelijkvloers zijn ook de hal en keuken elk met de afme tingen 3.73-2.37 meter. In het' plan Westeinde wordt ge heid voor 66 woningen van Stik- voorts Bouwbureau NV te Voorscho ten (foto Holvast». Voor deze vrije- sector woningen met prijzen vanaf i 50.000.- hebben inwoners van Zoe terwoude voorkeur van kopen. Het plan is ontworpen door architect J. Tack uit Pijnacker. De eerste huizen zullen 1 juni van het volgend jaar gereed zijn, de laatste op 1 april 1973. De woningen zijn geprojecteerd aan zijstraten achter het nu reeds be bouwde gedeelte van de Ambachte- hereweg. Deze zijn merendeels ge noemd naar oud-burgemeesters. Zo komen de huizen aan de Burg. Wap- straat, Burg. van Gilsstraat. Burg. j Hemingsonstraat. Burg. Brandstraat, het verlengde van de Kerklaan en de Richellestraat. In de Loethe, plan Kern, zijn de eerste palen de grond ingegaan voor 24 vrij -sectorwoningen die gebouwd worden door A. J. Boon's Bouwbe- drijf NV te Den Haag. Het ontwerp l is van het architectenbureau K-J. Roosendaal te Den Haag. Het wordt een aaneengesloten rij waarbij enkele van de buitensten aan weerszijden Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Selmar. zn. van J. A. W. Ie Mair en M M. Netscher; Robert Ruurd Herma nns. zn. van J. S. Eisenga en J. M. van Seggelen; Ivar, zn. van J. W. Bek- ker en E. C. M. Konst; Thomas Johan Frederik, zn. van A. F. M. Nleland en A. E. M. Hoogduin; Minke. dr. van W. J. M. de Vroomen en M. J. A. Over- diep; Onno Edgar, zn. van H. VV. C. Laman en L. M. S. van VVeesel; Bianca di. van P. van Went en W. Scheurwa ter; Jeroen, zn. van F. J. van Wou denberg en W. H. van der Linden; An drea Florlen, dr. van P. N. J. Zulder- wijk en J. F. Broug; Isaac Ronald, zn. van I. van Weerlee en A. Vertelman; Radboud Raljmond Marco Patrick, zn. van W. F. J. J. van Dijk en J. M. de Jong; Ravmond Cornelius Martlnus. zn van J. J. J. M. Parlevliet en A. L. M. Ruigrok van de Werve; Jan Pleter, zn van P. W, Mingelen en C. S. Ba- telaan; Roxane, dr. van F. Kramer en V. Slavenburg; Wijnand. zn. van W. Rijsdam en A. Krijgsman; Esther, dr. van E. A. Jacobs en G. de Vos; Jo hanna Maria Angela, dr. van T. van der Meer en J. M. Verhage. GETROUWD T. R. Lunenburg en D. L. H. Moret; L. Baks en C. de Jong. OVERLEDEN G. C. Jansson. 78 J.. vrouw; L. Spoorendonk. 48 J man; H. J. Oos tendorp. 69 j,, echtgen. van P. S. van der Vaart; C. A. Meeuwis. 73 J., echt- gen. van H. de Vos; M. A. H. Brou- rnels, 0 J., zoon; B. de Jong. 67 J., man; I. Noorduin. 51 J„ man; M. van Weeren. 82 j.. man; N .P. J. Bogaards 64 J.. man; B. Hageman. 81 J.. man; D. van Beelen. 63 J.. echtgen. van P. Koekebakker; G. J. Eek. 76 J.. weduwe van M. van Halst; J. J. Overbeeke, 78 j.. man; P. Smittenaar, 66 j., man; M. Warbruck, 83 J., echtgen. van J. J. W. 't Hart; W. van der Bent, 79 J., man; M. Corba. 84 J.. vrouw; P. W. Martijn. 71 j.. man. Zelf afbouw In ditzelfde gebied komen nabij Ons Huis ook een 9-tal woningen waarbij de toekomstige eigenaren zelf de afbouw verzorgen, waarbij een fikse kostenbesparing wordt verkre gen. Daarvoor is vorige week de premie-beschikking afgekomen. De firma's Geers te Voorburg en Van Noort te Benthuizen hebben op uit nodiging ingeschreven voor de uit voering van de „kale" bouw. Er is nog geen opdracht verstrekt, omdat in overleg met hen nog bezien moet worden welke evt. bezuinigingen kunnen worden aangebracht. KATWIJK AAN ZEE Het is gebeurd aan de kust! nog wel wat gasten, hun aantal is echter miniem. De stf ploitanten en hun medewerkers hebben weinig meer f Niet veel meer dan het afbreken en naar de schuren van de cabines en een praatje maken met de gasten, diefc in het begin van de vorige week door de zuidwester niet op het strand en zelfs niet op de terrassen kunnen! ven. Óp een door-de-weekse dag zie je bijna geen me# op het strand. Enkel wat Katwijkers die tussen de cabines en op de plaatsen waar deze gestaan hebben op zoek zijn naar geldstukken en voorwerpen als hor loges en armbanden en wat jongens heerlijk aan het „fikkie" stoken. De exploitanten hebben voorts de gele genheid een voorlopige balans op te maken. Deze is in vergelijking met 1970 niet gunstig. Een omzetvermin- dering van zo'n 15 tot 20 procent. Daaruit blijkt lus wel duidelijk, dat het voor hen bepaald niet zo'n best seizoen is geweest. KATWIJK/LEIDEN Volgens de, in het proces-verbaal opgeno men. verklaringen van drie getui gen. bezondigde een 24-Jarige tuin der uit Katwijk zich destijds met zijn auto op de 's Gravendamseweg te Noordwijkerhout aan een levensge vaarlijke inhaalmanoeuvre. Hij haalde namelijk een voor hem rij dende vrachtauto in alhoewel een tegenligger al zeer dicht was gena derd. Teneinde een frontale botsing te voorkomen stuurde de bestuurder van de tegemoetrijdende auto scherp naar rechts de inrit van een benzi nestation in, waar hij al slippende tegen een lichtmast opbotste. Verdachte was het met de getui gen niet eens. "Er was nog ruimte genoeg om in te halen en er zou niets zijn gebeurd als die andere bestuurder gewoon rechtdoor was blijven rijden". De officier hield zich aan de ver klaringen der getuigen, achtte het dan ook bewezen, dat verdachte een bijzonder gevaarlijk stunt had uitge haald. "Dergelijke inhaalmanoeu vres kosten maar al te vaak men senlevens en het is aan de reactie van de andere bestuurder te dan ken, dat er ook hie'r geen frontale botsing ontstond". j Zijn eis luidde: een geldboete van j f 100 subs 10 dagen en bij wijze van I waarschuwing een voorwaardelijke 1 ontzegging der rijbevoegdheid voor Gecombineerd concert RIJNSBURG De pianist Peter Bontje en de organist Jan Raas zullen donderdagavond a.s., een gecombineerd concert geven in de Immanuelkerk. Het programma omvat werken van Bach, Coupe- rin, Ravel, Böhm, Schubert, Schu mann, Messiaen, Debussy en Ce sar Pranck. Tijdens de pauze wordt gelegenheid geboden the ma's op te geven voor een daarna te houden improvisatie door Jan Raas. de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 Jaar. Nadat verdachte uiterste clemen- tie had bepleit, liet de Leidse kanton- rechter diens rijbevoegdheid dit- j maal nog buiten het geding. Wel be- I paalde hij de geldboete op f 150 subs 15 dagen. LEIDEN Voor het Leidse kanton- i gerecht diende gisteren een zaak te gen een 21-jarige bloemenhandelaar uit Leiderdorp, die reeds drie maal was veroordeeld wegens een drasti sche overschrijding van de maxi mum-snelheid. Ditmaal had hij met zijn auto 110 km. gereden op de Leid- seweg, waar een maximum snelheid van 70 km is toegestaan. Geëist werd een geldboete van f 120 subs. 12 dagen hechtenis en een voorwaarde lijke intrekking der rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. In zijn pleidooi vertelde de raads man door wie de bloemenhandelaar zich liet vertegenwoordigen dat zijn cliënt een zeer snelle wagen bezit, en dat hij hierdoor soms onbewust de maximum snelheid overschrijdt. Dinsdag In den Vergulden Turk Hoorzitting voor de bewoners van de Steenstraat. Morsstraat en Beestenmarkt over Leids wandelgebied 8 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) bar-café 12-1 uur nam., cineclub en Breestraat 19: Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor gehan dicapten 2 uur nam. Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Spr, Hilberink 8 uur nam Jeugdhuis Breestraat 19 Spreekuur Chr. emigratiecentrale 7-8 uur nam. Diamantplein 27 Gespreksavond Ba- hai 8 15 uur nam. Steensclvuur 5 Spreekuur Stichting huisvesting werkende Jongeren 8-8.30 Woensdag Inmiddels heeft hij in zijn auto ech ter een zoemer gemonteerd die hem waarschuwt wanneer hij de snelheid van 50 km/u overschrijdt. De raads man verzocht op grond hiervan om uiterste clementie. Gezien het "snel heidsverleden" van verdachte, was de kantonrechter niet bereid veel aan de eis af te doen. Zijn von nis luidde: f 100 subs. 10 dagen en voorwaardelijke ontzegging der rij bevoegdheid gedurende de geëiste 6 maanden. Kaatsen in Leiden LEIDEN In de Sleutelstad vond zaterdag een wedstrijd plaats tus sen leden van diverse kaatsclubs. In de A-klasse luidt de uitslag als volgt: 1. D. Kootstra jr.. Ridderkerk iKoning), J. Liszt, Den Haag en P. de Jong. Wieringermeer. 2. R. .Schiphof. Wieringermeer, J. Zuide- ma en J. Drenth,. S. Haarsma, Ridderkerk, K. Kamstra, Rotterdam en D Boonstra, Wieringermeer. B-klasse: 1. H. Veldstra, Noord- wijk Koning), F. van Sinderen, Rid derkerk en C. Tigchelaar. Wierin germeer, 2. L. Sevenster, Den Haag, S. v.d. Veer, Leiden en S. Hiemstra, Wieringermeer, 3. E. Wiersma, Den Haag B. Fokkema en D. Kootstra sr., Ridderkerk. Door Cees Combee LEIDEN Een twintigjarige Leidenaar heeft vanochtend in zijn eentje op de Doezastraat een actie ondetrnomen om de auto's uit de binnenstad te verwijderen. Hij deed dit om over de daken van de aldaar geparkeerde auto's te gaan lopen. Enkele auto's lie pen daarbij schade op. De jonge man is door de politie gearres teerd. Op de foto Holvastne men voorbijgangers de schade in ogenschouw. Met een beetje sombere gezichten zitten of staan de exploitanten in hun houten paviljoens op het strand. Augustus was uitgesproken slecht en heeft er in niet onbelangrijke mate toe bijgedragen, dat de sei zoen-balans ten opzichte van 1970 zeer nadelig afsluit-. De voorzitter van de Katwij'kse Vereniging van Strandexploitanten Ton Diepen horst nadrukkelijk: „Men kan zeg gen wat men wil, maar Katwijk heeft als badplaats niet meer die trek als vroeger. Als strandexploitan ten kunnen we heus wel vaststellen of er veel of weinig gasten zijn ge weest. Dat zien we aan de verhuur van de cabines. Uitgezonderd de maand juli is net over de bank ge nomen niet veel geweest. Alle opti mistische uitlatingen van de toeris tenmakers ten spijt. In mijn strand- bedrijf neb ik zo'n f 10.000 tot f 15.000 minder omgezet dan in 1970 en met mijn «-ondvaartbedrijf maak te ik ongeveer dezelfde omzet. Zeker niet meer. De kosten waren echter veel en veel hoger. Het is nu ge daan. De Tritonboten gaan voor goed naar het botenhuis". Niet alleen Str andexploi tan ten - voorzitter Die - penhorst staat niet alleen in zijn sombere beschouwing. Bij Fok de Best, die nu al heel wat Jaren in het strandbedrijf zit, komen nogal eens wat collega's op bezoek. Ze praten dan vanzelfsprekend over de uitkom sten van het seizoen. Uit de monden van De Lange en Schippers hoorden we daar dezelfde negatieve geluiden: „Gelukkig, dat het tildstip van af breken van de paviljoens nu is aan gebroken. We mogen het een week eerder doen dan in de pachtovereen- komst na de tweede zondag in september staat voorgeschreven. 1 We zijn nu al druk bezig met het af- breken van het grootste deel van de j j cabines. Onze collega's die hun be- i i drijven op liet strand tussen de se- j cretaris Varkevisserstraat (Vuur- i baak) en Ten Brittenstraat hebben j staan zullen er iets beter uitsprin gen, dan die hun bedrilf uitoefenen in de noord of de zuid. Is het in het voor- of naseizoen een' beetje strand weer, dan hebben de bedrijven bij het badcentrum de „eerste loop". Concurrentie Het mindere bezoek wijt men ook aan de moordende concurrentie van de reisbureaus die voor een appel of een ei voordelige reizen naar de zon nige stranden van Spanje, Joegosla vië en Roemenië aanbieden. Veertien dagen inclusief vliegreis kosten min der dan alleen het verblijf in Kat wijk. „Ze weten in Katwijk," zegt Diepenhorst, „fabelachtige prijzen te vragen voor een appartement dicht bij zee. Daarbij komt dan nog het eten en drinken. Als ie dat alle maal rekent gaat zo'n vakantie ka pitalen kosten". Over het algemeen is men het er J in de kringen van de strandexplói- j tanten wel over eens. dat de VVV i het bij de werving van gasten dich ter bij huis moet zoeken era niet in Joegoslavië en noo Diepenhorst: ,Er zijn helej in de omgeving van de Roer land-Westfalen waar ze Scheveningen, Noordwyk voort hebben gehoord, maarj ten waar Katwijk ligt. I zelf geconstateerd. Ik heb waardering voor <"at Verpli de zijnen doen. Ze kunnen meer doen dan propagandi Toch geloof 'k, dat de V.V.j ver zoekt. Laat men dicht blijven en vooral die gel Duitsland bewerken waar wó ten vandaan moeten halen, rond de Rijn door leuke menten aan te bieden, even) clusief het gebruik van een j ne met ligstoelen". Eensluidend is de conclue gemeentebestuur moet meer schikbaar ^tellen voor de V propaganda in een straal Vi 500 km van Katwijk mogelij ken. Dat gebied zal dan moeten worden bewerkt. Wye ook wel wat doen. Als we ecl of weinig verdienen kan i drage aan de V.V.V. niet gi_i Daarom verwachten we rijk mindere opbrengst van tencollecte, die men nu aan ren is. Het zit er gewoonweg Ook de meeste hotels en pei£ de middenstand hebben de van het minder gunstige seiU dervondem. Laten we hopen/ volgend Jaar beter wordt". Toeloop Diepenhorst, bijgevallen lega's tenslotte; „Aan het br zoen hebben we als stran e) weinig. De mensen komen hit ,7 en worden voor dag en dauw111 bus gestopt om trips te mal verblijf op het strand i: lijks bij. Alleen 's avonds eeijn; tje als het'goed weer is juni moeten we net in hoofda de weekeinden hebben. Die w jaar, wat het weer betreft, gunstig. Juli was uitgesprok lil en augustus is nog nooit zo sl weest. Er zou misschien fi t nog iets te maken zijn als bedrijven begin mei gingen'^ wen en eind augustus weer 1 Ik zie het niet meer. De van gasten wordt steeds miD nl bedrijfskosten schrikbarend 1^ het seizoen korter. Het zietrr pa aid niet rooskleurig uit. ven de zeven magere jaren, klap niet kan opvangen gaa .e herroepelijk aan. Het gemiis stuur zal moeten zorgen, daüci tot stand wordt gebracht op|fc bied van de slecht-weer-r Katwijk heeft momenteel njU] meer te bieden dan het stra 1 dat is bedroevend ","t andere vakantieoorden Leidenaar exposeert sieraden LEIDEN De Leidse J. Reijmers uit de heeft van de Rotterdamse stichting een uitnodiging gen een aantal van zijn ten toon te stellen in De expositie, die tot 28 ren, omvat voor een een collectie ringen, van als van zilver. Het zijn karakterstukken, die de smid in de afgelopen jaren worpen en vervaardigd. ALPHEN ZOETERWOUDE LEIDEN De viering van het zil verenjubileum van de heer A. van de Elshout bij Oosthoek in Zoeterwou de kreeg gistermorgen wel een bij zonder tintje. Toen de Leidenaar met zijn vrouw bij de poort van het be drijf aankwamen, werden zij door een groepje medewerkers van de Ju bilaris muzikaal onthaald. Achter de muziek aan ging het vervolgens naar het directiekantoor, waar de directeur ir. P. Kolk al even verbaasd was toen het groep je in het kantoor nog eens een num mer ten gehore bracht. Een geste, die zowel door de directie als door de heer en mevrouw Van de Elshout bijzonder op prijs werd gesteld. De heer Kok schetste in zijn toe spraak de kwaliteiten van de jubila ris, waaruit bleek, dat deze niet al leen op het gebied van beton liggen, maai' ook de techniek heeft steeds de belangstelling van de heer Van de Elshout. Vandaar ook, dat hij de laatste Ja ren de leiding heeft in de smederij van het bedrijf. De heer Kok bood de jubilaris Qen geschenk onder cou vert aan alsmede de erepenning van de vereniging van Handelaren ln Bouwmaterialen In Nederland fHIBIN) met de daarby behorende oorkonde. De heer J. Piket sprak namens de De jubilaris met zijn echtge note rechtsluisteren naar de serenade van collega's uit de smederij. (Foto Dijkman) personeelsvereniging gelukwensen, en bood eveneens een geschenk on der couvert aan alsmede een bloem stuk aan mevrouw Van de Elshout. Namens het personeel van de smederij sprak de heer A. van de Velde woorden van dank voor de col legialiteit en prettige omgang Hij bood een "ding dong" bel aan voor het nieuwe huis van het echtpaar in Leiden, plus een plant voor mevrouw Van de Elshout. Kreatief Sentrum (Breestraat Café-bar 12-1 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor handicapten 7.30 uur nam. Titus Brandsmalaan 76 „De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8- 10 uur nam. Merenwijk Kantine Elementum Voor lichtingsavond 8 uur nam. Kantine Adler fabrieken (Roosevelt- raat) Leder /rlend" Spr. zen over planten en vissen 8 i_ Stadsgehoorzaal Biertapwedstrijd 2.30 uur nam. Apotheekdienst De avond- nacht- en zondagdlenst wordt waargenomen door Doeza-apo- I' theek. Doezastraat 31. tel. 21313, Van Breest Smallenburg Loevestein 6 Lei derdorp. tel. 42947, Apotheek Oegst- geest. Wilhelmlnapark 8, tel. 53274. Apotheek Voorschoten, Leldseweg 66, tel. 2525 (niet op zondag).

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2