Oxford caballero n is Leiden een „toverwoord" uit museumactie Burgemeester reikte prijzen Beker van Leythe naar Willem 2 DUIVENSPORT ylTOAGMAUGUSTUS 1971 LEIDSCH DAGBLAD LEIDEN Ondanks het warme weer beleefde het museum trDe Lakenhal" zaterdagmiddag een piek in het bezoekersaantal. Dat was niet geheel onverwacht, want in een van de zalen van het mu seum waren al wat stoelen voor de toeloop klaar gezet. Dat die stoelen uiteindelijk niet genoeg waren lag aan het feit, dat de win naars en winnaresjes van de LD kinder-vakantie-museum speur en puzzeltocht zich bijna allemaal lieten vergezellen door vader en moeder. Burgemeester Vis. die zich bereid had verklaard de prijzen uit te reiken, had dan ook een groot publiek. Of het grote publiek de burgemeester stimuleerde zal wel altijd een vraag blijven, maar in ieder geval toonde Leidens eerste burger, die door zijn vrouw ver gezeld werd. dat hij een uiterst gemoedelijk man is met belangstel ling voor iedereen. De prijsuitreiking verliep 'dan ook in een ge zellige sfeer, waarbij de heer Vis voor ieder van de 33 prijswinnaars steeds een vriendelijk woord had. Na afloop van de prijsuitreiking hood het museum „De Lakenhal de ivinnaars een glas limonade aan. Dit laatste ontlokte een van de genodigden de opmerking: „Dat zou nu vaker moeten kunnen, dat er in het museum limonade geschonken wordt. Dan wordt het pas echt een openbare gelegenheid zonder die sfeer van mondje dicht en gewichtig kijken". Een van de deelnemertjes bevestigde nog het succes van de door Vroom en Dreesmann, de Leidse musea en onze krant georgani seerde actie: „Ik ben nu in tien musea geweest, maar omdat het voor de puzzel was heb ik nergens echt goed kunnen kijken. Het was ivel leuk in de musea. Ik was er nog nooit geweest. Ik geloof wel dat ik eens een keer met mijn vriend weer naar een museum ga. Het Legermuseum, Volkenkunde en ook de Lakenhal vind ik erg mooi". Bij de foto's (Holvast): Burgemeester Vis reikt de hoofdprijs, een vijfdaagse reis voor twee personen naar Parijs, uit aan de 15-jarige Harold Oostra uit de Jacob Catslaan 52 in Leiden foto links). Foto rechts: de 33 prijswinnaars en -winnaresjes en hun ouders tijdens de prijsuitreiking in een van de zalen van ,De Lakenhal". Toneelspeler en TV-acteur Guido de Moor anders dan andere altijd even goed Ed. Laurens Continental jnale nationale roeicompetitie voor de jeugd wisseling veel duidelijker dan in Leiden beleefd door de gehele ge meenschap, zoals het altijd de be doeling is geweest. In Leiden ver brokkelt het programma nog eens, het wordt meer een samenstel- sel van allerlei uitwisselinkjes tus sen bevriende groepen. De schakers vinden de schakers, de fotografen komen in het clubje van de fotogra fen terecht en ga zo maar door. Voor niets Hoezeer de gedachte van de vriendschapsbanden met Leiden leeft in Oxford, kan Je overal mer ken. Stap een „pub" binnen als Een foto, gemaakt voordat de Engelse waterpolospelers verleden jaar voor de eerste maal hun Leidse collega's wisten te kloppen. V.l.n.r. polo-secretaris Richard Tubby" Tyrrell, aanvoerder Da vid Cusden, de Leidse captain Joop Siera en coach Pieter Taf- fijn, miss Molly Bateson en Leids comité-lid G. J. Phüipsen. in ontvangst nemen voor haar uitste kende techniek. Gert Jan Foks van de Where ten slotte werd eerste in de categorie Jongens van 12 tot 14 Jaar. Opval lend kan ook de tweede plaats van Poseidon-roeier David Chayes genoemd worden als men bedenkt dat deze vereniging dit Jaar voor het eerst aan de ladder competitie mee deed. LEIDEN In Duffel (afstand circa 120 km) zijn zaterdag enkele honderden duiven gelost. Voor de aan deze wedlvucht deelnemende verenigingen was de uitslag als volgt: „De Blauwkras": J. Carree 1. J. Hansen 2! H. Moenen 3; N Boot 4; A v. d. Lee 5, 6; P. Gijsman 7. 9; J. vian Steenbergen 8; Ch Kop 10. „De Snel vlieger": J. Roest 1, 2, 3, 9, 10; F. Compier 4; J. Degen en Zn 5; B. Delsasso 6; B. Geen Jaar 7; C. Kop 8. Postduiververeniging „Warmond". H. de Koekkoek 1, 2; J. van Segge- len 3; A. v. d. Drift 4, 6, 10; J C Siecker 5; B ter Beek 7; A. v. Noort 8, 9 LEIDEN Direct na de tweede wereldoorlog werden er vriendschapsbanden aangeknoopt tussen vele steden op het Europese continent en in Engeland. Oorspronkelijk startte dit als een soort huldebetoon voor de redders, later veranderde het in een uitwisseling op vooral sportief en cultureel gebied. In vele gevallen verwaterden de uitwisselingen. De jongere genera tie zag het nut er niet meer zo van in: de oorlog was al zolang achter de rug...Maar tussen Oxford en Lei den is de „exchange" nog steeds springlevend. Vooral wel in Oxford, in de eerste plaats te danken aan Molly Bateson, die vitale vrouw die nu al Jaren optreedt als penning- meesteresse van het Engelse comité Zo luidt althans haar officiële titel, maar 't werk omvat duidelijk meer Dat merk Je eigenlijk pas als Je een keer mee bent geweest naar Oxford: overal is ze, op alle plaatsen regelt ze met charmante gebaartjes .maar toch met strakke hand letterlijk al les. Iedereen en alles kent ze een gezicht wat ze eenmaal heeft gezien blijft haar Jaren bij. Door Pieter Taffijn Je boft is het niet net één van die merkwaardige sluitingsuren en zeg Leiden. Dat is een soort to verwoord. onmiddellijk komen er verhalen van mensen die zelf in Lei den zijn geweest en hoog wordt er opgegeven over de gastvrijheid. Of hun kinderen zijn er geweest, of hun neefjes, nichtjes, noem maar op. Ook op andere manieren is het duidelijk te constateren. In Oxford wordt het openbaar vervoer ver zorgd door de voor ons zo romanti sche dubbeldeks-autobussen. Ook hier is Leiden vaak een toverwoord. Meestal kan Je de shillingen en pen nies in Je portemonnaie houden en rijd je voor niets heel voorkomend wordt er verteld waar je precies moet uitstappen en hoe je moet lo pen om op een bepaald punt te ko men. De ontvangst door het gemeente bestuur is een ander punt. Terwijl een strijkje zachtjes oude lijsjes speelt, serveren in rok gestoken kell- ners koude hapjes en wijn. De bur gemeester spreekt, de sherrif laat zich ook niet onbetuigd in de grote zaal in het stadhuis van Oxford, waar alle Leidenaars zich hebben verzameld met hun gastheren en gastvrouwen. Want de basis van de uitwisseling blijft altijd dat het de bevolking van de twee steden dichter bij elkaar moet brengen. Daarom wordt er ook niet gelogeerd in hotels, maar wor den de gasten ondergebracht bij particulieren. Die zich uitputten om het hun gasten zoveel mogelijk naar hun zin te maken. Zij zijn bereid die wildvreemde Hollanders alles van de stad en omgeving te laten zien. willen er niet van horen als Je zelf een consumptie wilt betalen, 'n Sterk voorbeeld van hoever dat en thousiasme gaat om de Leidenaars te ontvangen leverde vorig Jaar voor zitter Ray Mills van de poloclub. Hij liet zijn vrouw alleen op vakantie gaan. maar zelf bleef hij thuis: de Nederlanders kwamen weer over en daar hoor je bij te zijn Terugdoen In 't zilveren jubileumjaar krijgt Leiden weer de kans wat terug te doen. Zaterdagmorgen om half ne gen komt de afvaardiging van Ox ford, ongeveer honderd man sterk, op het station aan. In de Vijf mei hal kunnen de Engelse gasten wat bijkomen van de vermoeienissen van de reis en worden ze gesterkt door koffie met gebak. Om tien uur komen de gastheren en gastvrou wen hun logé's ophalen en begint Oxford vaardigt dit Jaar dc vol gende groepen afhengel sport, schaken, fotografie, gewicht heffen, tennis, wielrennen, atletiek, waterpolo, brandweer, bejaarden (waarbij één deelnemer van maar liefst eenentachtig Jaar), de diverse comité-leden, de burgemeester en de sherriff. De hele week zorgen de diverse clubs die in Leiden -en omgeving- aan deze sporten doen of gelijkge richte belangen hebben voor een zo uitgebreid mogelijk programma, waarop wij later nog uitkomen. Vas te punten voor dit Jaar zijn in leder geval een dagtocht naar Rotterdam en de Europoort op dinsdag, de ont vangst door het gemeentebestuur op woensdag en het afscheidsfeest in de tuin van Endegeest op vrijdag. Ongetwijfeld zullen de gasten uit Oxford ook nu weer zeggen dat het allemaal „fantastic" was. Met als gevolg dat zij in 1972 zullen probe ren het de Leidenaars nog meer naar de zin te maken LEIDEN De Leidse roeivereni ging „Die Leijthe" organiseerde gis teren de finale van de nationale roei competitie. Veertig deelnemers stre den bij prachtig weer om de hoogste plaatsen. De finalisten waren in twee voorronden geselecteerd uit honderdzestig jongens en meisjes. Opvallend bij het jeugdroeien is het steeds kleiner wordend verschil in prestaties. Vorig jaar won Die Leijthe met maai- liefst 13 minu ten voorsprong de verenigingsprijs. Dit Jaar echter moest de Leidse ver eniging de wisselbeker overdragen lan het Amsterdamse Willem II. dat net enige seconden voorsprong op Ie Leidenaren met de eer ging strij- en. Het hardst werd echter gestre- 'en om de plaatsen in het indfvi- uele klassement. Arjan Helle van Willem II mocht it handen van de secretaris van de INRB, de heer Udo Yuermondt de ■erste prijs in ontvangst nemen in Ie categorie jongens en meisjes van tot li Jaar. In de categorie meisjes van 12 tot 1 jaar ging de eerste prijs naar An- emarie Meerburg van Die Leijthe. evens mocht zij de complimenten Op baan 2 Willem van de 3eek van Die Leythe in actie tij dens de slalomwedstrijden.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3