In Voorschoten bezwaren tegen bestemmingsplannen Oegstgeest blij met nieuw korfbalcomple Centrum en Voorstraat Geslaagd zonierfees in Leiderdorp De Gouwe wint INWONER VAN VALKENBURG VERONGELUKT KEUKEN UITGEBRAND Jeugd in oude politiebureau Zwemtocht bij Wassenaarse Slag een succes Succes voor Vivax-pupillen Schoenen en kleren gestolen Commissie bijeen PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 16 AUGUSTUS H-3 LEIDERDORP Georganiseerd I de bingo-avond in het DorpsM door de Oranjevereniging werden in j grote belangstelling. Aan de Leiderdorp de zomerfeesten gehou- jas-avond werd door 100 dan den. Af en toe was de regen de grote heren deelgenomen. De poet spelftreker. maar het bestuur meld- was met 3455 pnt. voor mevr. de zaterdagavond als slotconclusie: i De eerste prijs werd gewonne goed geslaagd. De belangstelling voor mevr. Overdevest <5449). Zal de verschillende evenementen was morgen werd begonnen met po heel best, met uitzondering van de springen, 15 deelnemers en i VOORSCHOTEN De gemeenteraad krijgt vrijdagavond ter goedkeuring aangeboden de bestemmingsplannen "Centrum en Voorstraat". Voor dit plangebied werden reeds in augustus 1966 bestemmingsplannen vastgesteld, doch om formele rede nen werd daaraan goedkeuring onthouden. Omdat de denk beelden omtrent de positie van het dorpscentrum in relatie met de uitbreidingen inmiddels zijn gewijzigd, hebben B- en W. de beslissing genomen de plannen nog eens door te lichten. Inmid dels kwam in 1968 de beschikking van het ministerie af dat het gebied rondom Voorstraat en Treubstraat als beschermd dorps gezicht werd aangewezen. voor zaterdagmiddag uitgeschreven natuurrit. Hiervoor meldden zich j maar 15 auto-bezitters. De kermis werd druk bezocht.Voor De thans voorgestelde plannen zijn tijdens een op 14 mei gehouden wijkavond voor het centrum uitvoe rig met belangstellenden besproken en onderworpen aan het oordeel van de Algemene Winkeliersvereniging Voorschoten. Tegen de ontwerp plannen zijn 38 bezwaarschriften in gediend. Daarnaast werd door D '66 een alternatief plan aangeboden. Een groot aantal bezwaarschriften is ingediend tegen de tussen de Schoolstraat en de Kon. Julianalaan geprojecteerde dienweg. Deze dien- weg is noodzakelijk om de gedach te het winkelapparaat te concentre ren in de Schoolstraat met een zo ge sloten mogelijk winkelfront en de uit voering van het plan deze straat tot een voetgangersdomein te maken, trum" was een potentiële parkeer- In het niet goedgekeurde plan "Cen trum" was een potentiële parkeer ruimte in de directe omgeving aan wezig voor 4000 auto's. In dit plan is rekening gehouden met parkeerruim te voor ruim 700 auto's. Van de zijde van de middenstand is bezwaar ge maakt tegen de situering van de parkeervoorzieningen langs de ach tererven van de Voorstraat en een strook langs de omleidingsweg. De middenstand wil graag kleinere par keerterrein gelegen dicht bij het centrum gelegen zoals de huidige speelplaats en schooltuintjes van de Hervormde School. Kleine parkeer plaatsen veroorzaken „zoekende auto mobilisten volgens B. en W. en daar om een groot parkeerterrein. Eveneens een groot aantal bezwaar schriften richt zich tegen de be stemming (eengezinshuizen) in de Voorstraat, aangezien daardoor be staande bedrijven in hun uitbreiding beperkt zouden worden. Deze be. «r van het centrum, stemming houdt rechtstreeks ver band met de aanwijzing van de Voorstraat tot beschermd dorpsge zicht. Er zal alleen mogelijkheid zijn tot vestiging van kleine winkels zo als boetiekjes e.d. indien de voorge vel ongewijzigd blijft. Een belangrijk onderdeel van het plan "Centrum" wordt gevormd, door de oostelijk van de bestaande kom geprojecteerde randweg, die de verbinding zal vormen tussen de Raadhuislaan en de Kon. Marine laan. Deze randweg is van groot be lang voor de ontsluiting van de oostelijk daarvan gelegen en nog te stichten woonwijken, terwijl voorts de aanleg van het nieuwe parkeer terrein mogelijk gemaakt wordt. De hiermede in verband staande ver breding van de Oranjeboomstraat tot een weg met twee door een mid denberm gescheiden rijbanen en de daardoor noodzakelijke afbraak van drie flatwoningen heeft echter aan leiding gegeven tot een groot aan tal bezwaarschriften. Na overleg is een oplossing gevonden, waarmede zoveel mogelijk aan de bezwaren te gemoet zou worden gekomen. B. en W. geven thans de voorkeur aan de Oranjeboomlaan zonder gescheiden rijbanen en de aanleg van een dien- weg. De breedte van de Oranjeboom - laan wordt 7 meter voldoende tot 1976. Vooralsnog behoeven dan de flatwoningen nog niet te worden af gebroken. Op lange termijn kan de Oranjeboomlaan verbreed worden tot 9 meter, maar dan moeten wel de flatwoningen afgebroken worden, anders ontstaat een flessehals in de B. en W. gaan ook nog nader in op het door D '66 ingediende alter natieve bestemmingsplan. Zij bena deren het plan als een illustratieve voorzet en niet als bezwaarschrift. In zijn algemeenheid is het alterna tieve plan gericht op de handhaving en zo mogelijk stimulering van het historisch en schilderachtig karak- organiseerde zaterdag een Jeugdvier- kamp in het Waddinxveense zwem bad en wist deze ook zelf te winnen. De zwemwedstrijden werden wel door LZC gewonnen met 53 punten, voor de Gouwe met 44. maar door de resultaten bij het waterpolo voor Jongens en meisjes werden de Lei- denaars van de eerste plaats gedron gen. De einduitslag werd: 1. de Gouwe 97; 2. LZC 81; 3. AZC 74; 4. DKD 21, Telefoonnet Alphen wordt uitgebreid ALPHEN AAN DEN RIJN In Alphen aan den Rijn zal morgen be gonnen worden met een omvangrijk programma van kabellaswerkzaam- heden die nodig zijn om Alphen in de toekomst van meer telefoonaanslui tingen te voorzien. Niet alleen de uitbreidingen van het telefoonnet maar ook de toekomstige omzetting van de 4-cijferige nummers.in 5-ciJ- ferige is er de oorzaak van dat de eerstvolgende vijf weken een groot aantal verbindingen omgelast moet worden. Telkens zal een deel van de telefoonabonnees daardoor tijdelijk zijn afgesloten. Uiteraard zal getracht worden de ze stagnatie zo kort mogelijk te laten duren. In het bijzonder zal aandacht worden besteed aan de aansluitin gen van artsen en andere moeilijk te missen aansluitingen. De betrokken abonnees zijn of zullen tijdig wor den ingelicht wanneer en hoe lang hun aansluiting gestoord kan zijn. VOORSCHOTEN De grof vuil ophaaldienst komt woensdag in de wijk Boschgeest aan de Papelaan (tussen Rouboslaan en Veurseweg) John F. Kennedyplantsoen, Oranje- kade. Narcisstraat, Tulpstraat, Hya- cinthstraat, Van Kempenstraat, Bij dorpstraat. Willem de Zwijgerlaan Burg. De Kempenaerstraat, Pauwen straat, Crocusstraat, Wijngaarden laan (zuidzijde), Veurseweg, Essen- i straat, Rouwkooplaan, Peppellaan Wilgenlaan, Kniplaan. Laan van j Duivenvoorde en Haag wijk. LEIDEN Als gevolg van een on geval is zondag in een ziekenhuis te Leiden overleden de 18-jarige meu belmaker A. T. van Egmond uit Valkenburg. De meubelmaker reed zaterdagavond met zijn scooter over de Santlaan in Rijnsburg, toen hij uit de bocht vloog. Via de vangrail reed hij tegen een lichtmast. In zorgwek kende toestand werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. LEIDEN Een bewoonster van een pand aan de Leidse Maasstraat kwam zaterdag terug van vakantie. Om dit gebeuren luister bij te zet ten, snelde een der gezinsleden naar de keuken om koffie te zetten. Per abuis draaide deze twee gaskranen open. Eén van de aan deze kranen bevestigde slangen hing echter los achter de koelkast, zodat het gas de keuken in stroomde. Bij de ontploffing die volgde, werd niemand gewond. Wel brandde de keuken geheel uit. De verzekering dekt de schade. Nieuws van de universiteit LEIDEN Prof. dr. W. R. O. Ges- lings «hoogleraar in de inwendige ge neeskunde in het byzonder de micro- biële ziekten), die afgelopen studie- Jaar secretaris was van de senaat van de Leidse universiteit, zal per 1 spet tember prof. dr. C. Soeteman opvol gen als rector-magnificus. Ir. J. Terwen is benoemd tot ge woon hoogleraar in de faculteit der letteren aan de Leidse universiteit Hij zal onderwijs gaan geven in de geschiedenis van.de bouwkunst. De heer Terwen was al hoogleraar aan de TH Delft. Dr. G. Bomhert is benoemd tot buitengewoon lector in de faculteit der geneeskunde. Hij zal. onderwijs gaan geven in de inwendige genees kunde met als bijzondere opdracht de coördinatie van het onderwijs in de gemeente-ziekenhuizen van Den Haag. De heer Blomhert is specialist afdelingschef gemeente-ziekenhuizen in Den Haag. Dr. G. Wunberg. gewoon lector in de Duitse taal- en letterkunde van de nieuwere tijd, is op zijn verzoek anaf 1 mei 1971 eervol ontslag ver- 1 leend. WASSENAAR Zaterdagmiddag heeft burgemeester Staab de nieuwe accommodatie van de stichting Was- senaarse jongerencentrum „Nijevelt" in het voormalige politiebureau aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat ge opend. De burgemeester, temidden van een groot aantal genodigden staande op het binnenplaatsje achter het gebouw, trok aan een touw. waardoor niet alleen het bordje „open" zichtbaar werd, maar ook bo ven uit de „slangentoren" toren voor het drogen van brandslangen een groot aantal postduiven de vrij heid kreeg. Het gezelschap begaf zich daatna naar „Tjater" de vroegere werk plaats van de politie waar enkele toespraken we ca gehouden. Door voorzitter Fred van den Berg. die sprak door middel van Jan Klaas- sen uit het poppentheater Ronze bons, door de heer Han van Keste- ren, directeur van de stichting en da gelijks leider van'het jeugdwerk van de stichting Nijevelt en door burge meester Staab, die er zijn vreugde over uitsprak, dat na een bewogen voorgeschiedenis voor dit open jeugd werk een goede behuizing is gevon den. terwijl ook nog een aantal an dere activiteiten zich in het gebouw Aicas college VOORSCHOTEN De oprichting van het Lucas-college, de nieuwe Voorschotense scholengemeenschap voor havo en mavo. is vrijdag offi cieel beklonken met een receptie van het schoolbestuur. Dit is gevormd door de ouders en de schoolbesturen van de in het Lucas-college opgegane Bijdorp havo, Emmanuel mavo en de Nassau mavo. De schoolleiding berust nu bij drie kunnen afspelen. De Wassenaarse muziekschool heeft er een zaaltje en kamers voor privé-lessen, de Vereni ging van Vrienden van Wassenaar heeft er haar secretariaat gevestigd Er was een fototentoonstelling te zien van de leerlingen van het Rijn lands Lyceum Marko Franken en Jan Arie van Wijngaarden. Er was een pottenbakker aan het werk. In de donkere kamer bekeek men foto's en de film, die gemaakt werd van de opening van de Oudhollandse markt WASSENAAR Na de strand- loop en de reddingsdemonstraties, die de Wassenaarse Reddingsbrigade on langs ter gelegenheid van haar veer tigjarig bestaan organiseerde, is za terdag het derde Jubileumevenement ook een succes gewordeneen zee- zwemprestatietocht. over anderhalve kilometer. Tegen 7 uur hadden zich 76 deelnemers aangemeld in de strandpost van de WRB aan de Wassenaarse Slag. Ongeveer 70 deel nemers slaagden erin het zwemwater achter de zandbanken te bereiken en sloegen zich in hoger of lager tempo naar de boei, die ter hoogte van de strandpost voor ankdr lag en de fi nish aangaf. Op het Jubileumprogramma van de WRB staan nog een aantal andere evenementen zoals op 11 september 'n fietsrallye en de feestelijke afsluiting van het strandseizoen. Op 25 septem ber wordt een opdrachtenwedstrijd In zwemmend redden in het sport- fondsenbad gehouden, georganiseerd directeuren. De scholengemeenschap d^-ict West van de Is verdeeld over drie gebouwen waar- KNBRD Op 13 oktober i» er een over de klassen functioneel - dus ieugdmiddag voor de jongste leden niet naar kerkelijk richting - ziJn van de brigade, voor 14 oktober staan verdeeld. De voormalige Nassau mavo I onderlinge zwemwedstrijden op het zal bijvoorbeeld alle brugklassen en "a:ter,daf 16 °kt0" gaan huisvesten. ber wordt de WRB in het raadhuis een receptie aangeboden door het ge- De onderwijsmogelijkheden zijn j meentebestuur. terwijl er die avond dankzij deze scholengemeenschap i in het Jeroenhuis een feestavond met verruimd. Zo biedt de samengevoeg de mavo nu 35 keuzepakketten. Als de drie mavo's afzonderlijk hun pak ketten hadden moeten samenstellen, was men niet verder dan 20 gekomen, waarbij dan nog protestante leerlin gen naar de rk. Emmanuel ma vo hadden moeten verhuizen en om gekeerd. De mavo-afdelingen kunnen nu ook gebruik maken van het talen- praktikum en van het goed geoutil leerde scheikunde- en natuurkunde- lokaal van de gemeenschap. Voorts zijn de studieprogramma's van mavo en havo zodanig op elkaar afgestemd, dat een mavo-leerling na zijn eind examen zonder aanvullende cursus sen kan overstappen naar de havo. B. en W. geven antwoord op vragen uit raad LEIDEN Zolang nog niet vast staat welke kosten niet zullen wor den vergoed en dus niet bekend is of en hoeveel wegens afrekening van de uitkering voor het buitenge woon lager onderwijs van het rijk te vorderen is, achten burgemeester en wethouders het prematuur de ge meente Leiden in een eventueel pro ces tegen de Staat als mede-eiseres te laten optreden. Dit zeggen B. en W. in antwoord op vragen van het raadslid Waal (PvdA). B. en W. voelen niet voor „staken" Zij menen, dat een dergelijke door het raadslid Walle (PSP) gesugge reerde actie niet in het belang van de gemeente is. Zij blijven alles in het werk stellen om in overleg met het provinciaal bestuur een oplos sing te vinden voor de Leidse pro blemen. In antwoord op vragen van het zelfde raadslid over de woonomstan digheden van het gezin Bronk aan de Oranjegraoht 63 zegt het col lege, dat dit gezin een ander huis heeft toegewezen gekregen. Er is een huurschuld, die nog betaald moet worden. Naar de mening van B. en W. bestaat er geen aanleiding om voor woningen in het sanerings- gebied geen huur te vragen. ÓEGSTGEEST In één van de grootste waterpolotoernooien van Ne derland, het Koekstadtoernooi in De venter, hebben de Vivax-pupillen .uit Oegstgeest een goede prestatie A. N. Ripisburger" MarcoTn. van T. geleverd. Na aanvankelijk gelijk op- Ue Keizer en H. K. Verhoeven: Juliska gaande wedstrijden tegen Flamingo's Hona, dr. van h G. h. Goudberg en en de Rijn barstte de strijd los te- I. Broeksema; Corina, dr. van C. Eland gen HZC de Robben, welke wedstrijd en C. Ouwehand; Laura. dr. van K. J. van Oosten en G. Koedood; Benja- met 3—1 werd gewonnen. In de hal- min, zn. van B. Kok en K. de Jong; ve finale tegen W.Z.C. zag het er Aiie Cornells. zn van B. Kok en K. i even sombe'r uit toen Vivax met 02 de Jong; Nicole, dr. van G A. J. Veld- huis en S. Heger: Nancy Thérèse. dr, I achterstond, maar door de wils- van F. j van Dam en a. m. c. h. kracht van deze jongens van 10 en in de Langstraat. Daarna werd het fraaie poppentheater Ronze bons van Fred van den Berg bezich tigd. Op de foto iHolvast) een blik in de nieuwe ruimte. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Stijn Veei W. G. A. Brinks en F. H. Boeke; R. van den Berg en M. S. Hes; J. Ouwe hand en M Overdtiin. BARNEVELD, 1 6aug. Vette kalver markt. Aanvoer 560 stuks, handel vlug. Prijzen: le kwal. 3.703.90, '2e kwal. 3.50—3 65, 3e kwal. 3.30—3.45. BARNEVELD, 16 aug. Coop. Veluw- se Elerveiling. Aanvoer 366.480 stuks stemming vlot. Prijzen in f per 100 12 jaar was de einduitslag 5—2. In de finale nam Neptunus vlug een voorsprong met 02, maar de wril overwon de zenuwen en vermoeid heid en 42 was de uitslag, in het voordeel van Oegstgeest. Vivax kreeg nog een beker, die speciaal werd toegekend aan de sportiefste vereniging van de 21 van dit toernooi deelnemende clubs. De spelers t Rudi Wormgoor, Etuks; eieren van *51 52 gram" 9.00Jeroen Plasmeijer, Tonny Veldt. £•.45. 56 57 gram 10.70—_H-75. 61J52 j Hans Zandvliet, Marcel Rompes, Paul Elion en Tjeerd Koopman. 16/67 gram 14.20- Boegspriet lopen waarvoor zich gadigden meldden en bij beide menten plonsden er heel water in. Winnaars polsstoj gen: K. Borst (10.25 m.). j boegsprietlopen: Wim van Z% Op het sportterrein aan de madeseweg werden korfbal- e balwedstrijden gespeeld. V speelde tegen Danaiden en speelde tegen Rijnsburgse Bi uitslag werd 0-0 en de Leider wonnen door strafschoppen. Bij het korfballen wisten de len en aspiranten van Danaid* hun wedstrijd met 2-0 tegen V winnen. Bij de Junioren en dei •ren was de winst na sportieve voor Velo. Maandag Stadhuis Leiden Vergadering meenteraad. 7.30 uur nam. Breestraat 66 Leiden Kreatief trum café-bar, 10 uur voo Dinsdag Zijlsingel 2 Evangeliecentrum 101 Zijlstra. 8 uur nam. Boommarkt 12 Lelden Soc. voot gehandicapten, 2-5 uur nam. Steenschuur 5 Spreekuur slit huisvesting werkende Jongeren, f uur. nam. Diamantplein 27 Leiden Ges; avond Baha'i gemeenschap. 8.11 in nam. Breestraat 19 Leiden Spreekuu emigratiecentrale, 7-8 Breestraat 66 Leiden Kreatief^r. trum café-bar, 10 uur Woensdag Laan van Oud Poelgeest Oegs Informatie-avond Baha'is, 8 uui Stadhuis Leiden Spreekuur raadsvrouw, 4-6 uur nam. Julianalaan 1 Oegstgeest Volle gelie gem. Rilnland. 8 uur nam. Breestraat 66 Leiden Kreatief trum café-bar. 10 uur voorn Breestraat 19 Leiden Soc. voor kamerbewoners en alleenstai p: 9-12 uur nam. donderdag Titus Brandsmalaan 76 LeldeiL Duikboot clubhuis handenarbeid!" Vrijdag Konlngskerk Leiden Ruilclub Oude Vest 73 Open Informatie stichting Scientology, 8 uur nam, Breestraat 66 Leiden Kreatief trum café-bar, 10 uur voorm. 1 Breestraat 19 Lelden Soc. Tm voor kamerbewoners en alleenstu 9-12 uur nam. Rele Apotheekdienst Leiden Voorschoten: Apo Leiden Zuidwest, Brahmslaan 3 21522. De apotheek in Leide en Oegstgeest is gewoon maaltijd voor 'reünisten is. LEIDEN Zowel schoenenhandel Presburg in de Haarlemmerstraat als boetiek .Pompidou" aan de Nieuwe Rijn hebben dit weekeinde Het nieuwe schooljaar voor het Lu- ongewenste bezoekers gehad. Inbre- °nm"1 kers forceerden een schuttingdeur aan de achterzijde van de schoenen cas-college zal woensdag aanvangen met een dienst in de Moeder Gods- kerk te Voorschoten, die om 10 uur begint. NOORDWIJKERHOUT Het eerste elftal van VVSB speelde gis termiddag op De Boekhorst een oe fenwedstrijd tegen de Haarlemse vier de klasser Renova. Beide elftallen na men het zeer gemakkelijk op en kwa men zelden tot acceptabel voetbal. De thuisclub was 't meest schotvaardig en won uiteindelijk met 3-0. De doel punten maakten A. Oostdam (twee maal) en L. v. d. Weyden. zaak. Een onbekend aantal schoenen wordt vermist. Bij "Pompidou" wis ten misdadige elementen een grote hoeveelheid kleding te bemachtigen door de deur te vernielen. VOORSCHOTEN De commissie voor Jeugdaangelegenheden komt dinsdagavond om 8 uur ten gemeen tehuize in openbare vergadering bij een. OEGSTGEEST Wethouder M v. d. Voet heeft zaterdag een korf opengetrokken «op foto Holvast) en daarmee de korfbalvelden in „de Voscuyl" officieel in gebruik gesteld. Dit korfbalcomplex dat uniek is voor Zuid-Holland omvat twee senioren- velden, een pupillenveld. een half verhard veld en een wisselveld. Bo vendien zijn er een ruime kantine met groot betegeld terras, moderne kleedlokalen en een groot parkeer- veld. Het is begrijpelijk, dat wethou der v. d. Voet, zich niet alleen ver heugd, maar tevens trots voelde dat het eindelijk zo ver was dit prach tige complex offkcieel in gebruik te stellen. Hij verwelkomde burgemees ter van Eysinga. zijn collega-wet houders, de gemeentesecretaris, raadsleden, vertegenwoordigers van de Ned. Sport Federatie en van Ned. Chr. Sport Unie, de NCSU, en bedankte zowel de Sportraad, aanne mers en in het bijzonder de heer J. A Dobbelaar, technisch hoofd ambtenaar van gemeentewerken, die aldus de heer v. d. Voet. zijn hele ziel en zaligheid in dit complex heeft ge legd. De korfbalverenigingen „Fiks" (Oegstgeest) en NKS (Leiden) gaan het complex in gebruik nemen, de eerste voor bespeling op zaterdag en de tweede op zondag. De voorzit ters van deze clubs, de heren N. C. den Hollander en F. Ultzen verklaar den zich gelukkig te voelen met de ze velden, die zoals één hunner zei. in Nederland met een kaarsje zijn te zoeken. De voorzitter van „Oegstgeest Ac- j enigingen vier twaalftallen het veld I ging Fiks een nieuwe voorzitten tief" de heer L. Trijzelaar bood voor op en zorgden de Wilbert-drummers in de persoon van drs. P. van1 de kantine een elektrische klok aan. j voor de muzikale opluistering. gemeenteraadslid i

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2