lei ONDERGANG OM MIDDERNACHT MISS PEACH W/£ LEIDSCH DAGBLAD ?AU10 GOED DAT ER POLITIE IS..? 18 IDAG 16 AUGUSTUS 1971 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 doen is Leidse bioscopen 'Tred Flinstone als detecti- 2.30. zond. 2 en 4.15. Dag i j5 uur: "De cactusbloem". a.l. zat. nachtvoorstelling 11.30 J,, io Hondo". 18 jr. 1 "Dubbeldekkers", 14 Jr. Dag. .15. Zon ook 4.45. ■Murphy's war", 14 jr. Dag 515. Zon. ook 4.45. "Pornohotel", 18 Jr. Dag 2.30, Zon ook 4.30. Vr en zat. jst 11.30 uur: "Zomernacht 18 jr. "Samen uit, samen thuis", 2.30, 7. 9.15. Zon. ook 4.45. m: "Mash". 18 jr. Dag 2.30, 7, l0ok 2.15. 4.30, 7, 9.15. tentoonstellingen parfc belden. Werkdagen van toorm.-5 uur nam., zaterdag, feestdagen 1-5 uur nam september). ial: Dag. 10-4 uur eondag luseum van Oudheden (Ra- 28). Werkd. 10 uur voorm tot Zond 1-5 uur nam ;ermuseum: Geopend maan- met vrijdag 9 uur voorm i. eond- en feestdagen 1-5 u van der Vllst (Botermarkt Haagse Kunstkring expose- ideri|en Keramiek en brons- 31 augustus) luseum van Volkenkunde n- iaar Kunstzaal Heuff Exposl- Braat (aquarellen en hout- .d Gerda Wijmans (kera- fiiaandag t.e.m. zaterdag 10 tltji rm 5 uur nam. bovendien S t.e.m. 5 sept. 100 Jaar vervoer in en om Leiden. 105 uur. Zondag 15 uur. -voensdag en zaterdag: rij- rammodellen van 15 uur. en zondag: op verschillende ia- en/of filmvoorstellingen. 1 ekuren ziekenhuizen u;. ndf essenhuls: Dag le kl. 11 12 d 19—20 uui 2e kl. en 3e 14 en 1920 uur. klnder- 1514 en 18.30—19 15 uur ind 8.10 nam. (t.e üziekenhuis: Dag 1415 en 80 uur kruamafdelLng 15-16 —19.30 uur; kinderafdeling 15-15.30 u behalve dinsdags lags dan van 18—18 30 uur asse Dag 11.30—12 u 14 —19.30 uur 9; dinsdag en vrijdag 13-14.30 11—12 en 14—15 uur aaiiisch Ziekenhuis Klasse 1 en 10.30—11.30 14.30—16 en 19 klasse 3 dag behalve dlns- 19—19.45 dln vaD 13—14 u. ra. tevens van 14.30—16 30 u lndergeneeskundp (zaal 22. 23 dag 10.30—11.30 14.30- 19 uur overige bezoe- idag tot vrij 18.15—19 uur d 14.30—16.30 uur (zaal 60) fcers maandag tol vrij 18.15 eat en zon 14.30—15.30 uur babljzaal) alleen voor ouders 't 10.30 uur kinderzaal keel- ourheelkunde dag behalve 8.1519 uur dinsdag 1314 eo zon teven* 14 30—15.30 recologle en voor zwangeren 15—20 uur Voor iwen gelden in verband met ogstliden van de babv's de bezoekuren- 1011.30 15 B—20 uur mag is er geen bezoek Prae- Idellng (alleen v ouders) ma en vrljd van 18.30—18.45 iro van 1515.16 uur. cross De Belg Joel Ro de gisteren gehouden gro- ran Zweden motorcross in de tellende voor het we renschap, gewonnen. Ro- het klassement voor het we- lioenschap aanvoert met 102 Tas reeds zeker van de we- Robert won in Zweden bei- Aad Steylen heeft za- abedreigd een 25 km loop In ten gewonnen. Steylen nam de start een voorsprong, Egelmatig vergrootte, slag: Steylen (Hansesport Zut- 25 km In 1.25.24, 2. Fritz •tterdam) 1.28.11, 3. Zuidema inschede) 1.28.25. ONS DAGELIJKS VERVOLGVERHAAL ALISTAIR MACLEAN en haar pupillen SCHOOL KAMP VAHVAAG &AZA1Z TEM BATS V4W HET WRP52ie®JHlllS 8» wF\.. Kom OP,KM\pERUS her is voor eew soep poel.'! hoeveel to&T EEKI JMNDDRUK?/ 32 „Ik ben bang dat Ik Je niet hele maal volg". Charlotte Skouras keek haar echtgenoot vast aan, zonder te glimlachen. „Kom nou, kom nou, natuurlijk be grijp je me. Ik heb het over het armzalige gezelschap waar ik een zo jonge, aantrekkelijke vrouw als jij mee opknap". Hij keek Hunslett aan. „Ze is Jong en aantrekkelijk, nietwaar, mr. Hunslett?" „Welik zal u eens een vraag stellen". Hunslett leunde gemakke lijk achterover in zijn clubfauteuil, een wereldwijze, door de wol ge verfde kosmopoliet die meteen tot de kwintessens van de zaak door drong. „Wat is Jeugd, Sir Anthony? Ik zou het niet weten". Hij glim lachte naar Charlotte Skouras. ..Mrs. Skouras zal nooit oud worden. En wat aantrekkingskracht betreft wel, het is overbodig daarover te praten. Voor tien miljoen Europea nen en voor mij was mrs. Skouras de meest geliefde actrice van haar tijd". „Was, mr. Hunslett? Was?" Skouras boog zich in zijn stoel naar hem toe. zijn gezicht gespannen, zijn glim lach was verdwenen. „Maar nü? Maar nü. mr. Hunslett?" „Ik denk dat mrs. Skouras' film maatschappij de slechtste camera mensen van heel Europa heeft ge bruikt!" Het donkere, zwaarmoedige gezicht van Hunslett verried niets van zijn gedachten. Hij glimlachte opnieuw tegen Charlotte Skouras. „Als een dergelijke persoonlijke op merking tenminste geoorloofd is". Als ik een zwaard in mijn hand had gehad en de bevoegdheid het te gebruiken, had ik Hunslett op stel en sprong tot ridder geslagen. Natuurlijk na eerst Skouras te heb ben geslagen, maar niet tot ridder. „Er lopen nog steeds edelknapen rond", glimlachte Skouras. Ik zag MacCallum en Biscare, de gebaarde bankier, op hun stoelen heen en weer schuiven, niet erg op hun gemak. Het was bepaald pijn lijk geworden. Skouras begon weer' „Ik wou alleen maar zeggen, lieve, dat Charnley en Lavorski hier maar armzalige plaatsvervangers zijn voor iemand als Welshblood, die jonge Amerikaanse oliemagnaat met zijn vurig temperament, of Domenico, de Spaanse graaf met zijn hobby voor sterrenkunde. Hij was het toch die Jou meenam op het achterdek om Franse Sangria Ook in Zuid-Frankrijk kent men een variant op de ook hier zo geliefde Spaanse drank. San gria. Snijd 'n grote ongeschilde sinaasappel in plakken, goed af- geboend. Was 250 gr. aardbeien, verwijder de kroontjes en snijd ze in tweeën of in vieren. Schenk in een glazen kan een lichte rode wijn, 'n jong Beau- jolaistje is er uitstekend voor. Voeg de schijven sinaasappel toe de gesneden aardbeien, 150 gr. suiker basterdsuiker lost het best op en een glas Franse cognac. Zet de kan een uurtje in de koelkast. Schenk deze Franse Sangria in grote glazen, evt. met spuitwater. I Je de sterrenbeelden aan te wijzen. 1 in de Egeïsche Zee?" Hij richtte zich opnieuw tot Charnley en La vorski. „Het spijt mij, heren! Jullie zouden niet in de termen vallen!" „Ik ben er helemaal niet zeker van dat ik mij nu achteruitgesteld moet voelen", zei Lavorski laconiek. „Charnley en ik hebben onze eigen troeven. En ehdie jonge Do- menicoheb ik hier al een hele tijd niet meer aangetroffen." Die La vorski zou een uitmuntende politie ke debatteur zijn geweest; hij sprak de juiste woorden op de juiste plaats. „Je zult hem nog heel wat langer hier niet meer aantreffen", zei Skouras bits. „Tenminste niet op j mijn jacht of in een van mijn hui- zen". Een pauze. „Of in wat dan ook, dat van mij is. Ik heb gezwo- ren dat zijn edel Castiliaans bloed I zal vloeien als hij mij ooit weer on- I der ogen komt". Plotseling barstte hij in lachen uit. „Neem mij niet kwalijk dat ik zo'n stuk onbenul ter sprake breng, meneer Hunslett, me neer Petersen. Jullie glazen staan droog". „U is bijzonder vriendelijk voor ons geweest, Sir Anthony. Wij hebben ons bui-ten-ge-woon geamuseerd". Overtroef die oude. die stompzinni ge oude Calvert, die te bot is om te begrijpen wat er hier omgaat. „Wij zouden nu graag vertrekken. Het gaat vannacht hard waaien en wij zouden de „Firecrest" graag naar een veilige ligplaats brengen, naar Garve Island." Ik stond op, ging naar het raampje, schoof een van zijn Afghaanse of wat het ook zijn mocht gordijnen opzij. Het was zwaar als het brandscherm van een theatergebouw. Geen wonder dat hij stabilisatoren nodig had. met al dat gewicht boven de waterlijn. „Daar om hebben wij onze navigatielich- ten en het licht in de kajuit laten branden. Om te zien of wij afdrij ven. Vanmorgen heeft het anker ook al een flink eind gesleept." „Kom nouNü al? Zo gauw al?" Het klonk net echt. „Maar na tuurlijk. als jullie bang zijn dat Hij drukte op een knop. niet op die voor de butler en de salondeur ging open. De man die binnenkwam, was klein van stuk en had een door wind en weer gebruind gezicht. Twee gouden banden om zijn mou wen. kapitein Black, de schipper van de „Shangri-la". Hij was erbij geweest toen Skouras ons de schuit had laten zien, waarbij wij ook een blik op de vernielde radiozender hadden geworpen. Er was geen twijfel mogelijk: hun radio was in derdaad vernield. „Ah, kapitein Black. Kom onmid dellijk met de sloep langszij, wil je? Meneer Petersen en meneer Huns lett gaan zo spoedig mogelijk naar de „Firecrest" terug". „Zeker meneer. Ik ben bang dat het even zal duren, meneer". „Duren?" Skouras kon met een frons in zijn stem spreken zonder er een op zijn voorhoofd te tonen. „Waarschijnlijk weer hetzelfde mankement", legde kapitein Black verontschuldigend uit. (Wordt vervolgd) PANDA EN DE SLAPELOZE RIDDER 8112. „Sta mij toe dat ik me voorstel", sprak de vreemde ling, nadat Panda zijn kleding had geolied en hij zich iveer kon bewegen. „Mijn naam is Heer Gak van Ganzenburcht, dolend ridder aan het hof van koning Heron; bevechter van draken, redder van weduwen en wezen in noodonder ede om mijn zwaard met ere te dragen en diegenen te helpen die op Heron's hoorn blazen. Pas als ik die hulp heb geboden, kan ik rust vinden „Hij zweeg en keek Panda een beetje verbaasd aan. „Het lijkt me, dat ge geen weduwe in nood zijt", vervolgde hij. ..En dus hebt ge me gewekt, omdat ik een draak moet bevech ten. Vertel mij slechts waar ik hem kan vinden!" „Ik weet niets van een draak af, hoor, zei Panda. „Ik toeterde alleen maar, omdat ik u hoorde slapen; en ik dacht dat u mis schien ivist waar ik water kon vinden voor m'n auto. De radiator kookt, ziet u?" De ridder luisterde echter al niet meer naar hem. Hij keek naar Panda's voertuig, en er kwam iets dreigends in zijn blik DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 2122. Nu de politieman toch even aarzelde ging de gouddief nog een stapje verder. „Ik begrijp best", zei hij brutaal, „dat het u verdacht moet voor komen. Er is een hoop goud verdwenen en u merkt, dat het haak je van mijn werphengel aan dat horloge vast bleef zitten. Maar het 7vas een ongelukje, toen ik mijn werphengel oefende, agent". „Tja, dat is een moeilijk gevalzei de agent. „Komt u gerust bij me thuis kijken", zei de gouddief. „Als ik werkelijk al dat goud had gestolen, zou u toch iets moeten vin den. Maar ik heb geen goud in huis". Hij meende dat gemakkelijk te kunnen zeggen, want hifi dacht al het goud met de ooievaars te hebben verzonden. Maar nij wist niet, dat Tutu alles had verwisselden de agent maalde in het huisje bij de beek meteen al een bundeltje goud open. Maar nóg was de goud-hengelaar niet verslagen! ADVERTENTIE Ter kennismaking: het 4 weken voor de halve prijs Q Ik word abonnee per 31 aug. 1971 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leidsch Dagblad voor half geld en noteer mij aansluitend als abonnee lam: fes: ^nummer: zwart maken, bon Invullen In oper. envelop (zonder stzegel) sturen aan Leidsch Dagblad antwoordnummer Leiden. en Ve Soocuet- "DCXX UIT SP\0 Golf De Westduitse Marion Pe tersen en de Portugees Jose de Sousa e Melo hebben dit weekeinde op de Utrechtse golfclub de Pan beslag ge legd op de internationale amateur- titels van Nederland. Marion Petersen versloeg in de finale de Nederlandse Joyce de Witt Puyt met één hole. Jose de Sousa won van dr. J. F. Dudok van Heel (Ned.) met 3 en 2. Boksen Jose Legra. de Spaanse bokser van Cubaanse afkomst, heeft zaterdagavond in Alicante zijn Eu ropese titel in het vedergewicht met succes verdedigd tegen de Italiaan Giovanni Girgenti. De 28-Jarige Le gra besliste het gevecht door een k.o in de achtste ronde. Atletiek Tjabel Ras heeft gis teren in Turpange de snelwandelwed strijd om de grote Beneluxprijs gewonnen. Hij legde de twintig kilo meter af in 1 uur en 41 minuten en had daarmee twee minuten voor sprong op Jan de Jonghe. ADVERTENTIE Net sliep ik lekker, toen er op mijn kamerdeur werd ge klopt. Hotel-controle I Ik vroeg of ze nou helemaal waren. Ik heb de volgende morgen aan de balie geklaagd. Maar daar hoorde ik, dat de politie móói een meneer van zijn bed had gelicht, die had meege daan aan een bankoverval! Nog een kassier bij gewond óók.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 15