Adèle en Leen na elf jaar weer samen in het theater c(jy)va Den Haag ziet Oost-politiek Brandt positief Veronica (post krijgen) ...e/7 gisti programma] In show onder regie van Rob Touber CANNED HEAT IN "CAMPUS" Geen commentaar op Duits bericht TV morgen) DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1971 LEIDSCH DAGBLAD EJen paar apart? Ben je gek, nee hoor. Adèle is iemand en k ben iemand. Misschien zullen we door deze theatershow wel met elkaar werken, maar we houden onze eigen besonjes". nal ^een Jongewaard wendt het hoofd af, de armen over elkaar [eslagen zit hij gespannen in zijn stoel. Als hij iets zegt doet lij het vlug. Een al even ongedurige Rob Touber, het hemd ver ipengeknoopt, heeft hetzelfde praattempo. Daartussen zit de rustig pratende theaterproducent Joop van en Ende, die zegt zich niet op te vreten van de zenuwen, on danks dat er het komende seizoen zes vrije produkties van hem het land lopen. les samen. Om Je iets bijzonders te herinneren uit die tijd hoe je sa men deed of wat je hetzelfde deed, dat is moeilijk, daarvoor is het te lang geleden. Toch ontdekken we dat we nog steeds om dezelfde din gen lachen en vaak iets hetzelfde doen. Dat is soms verbazend". Leen: „Ik dank God als we er af zijn. Eerlijk, dat meen ik. Als 19 september die première eruit is ben ik opgelucht." Waarom? „Dat heb ik altijd als ik met iets nieuws bezig ben. Ik kan er niet van sla pen, het legt een enorme druk op me. Ik ben er dag en nacht mee bezig. Daar komt nog bij dat ik Adèle Bloemendaal stapt wat la- »r de wachtlokaalachtige kantine m Felix Meritis in Amsterdam nnen. Aan haar arm huppelend aar zoon John Arthur. Samen met ika Mol (.dochter van' Albert) en ob van de Meeberg repeteert dit al een enkele week in 16l|elix Meritis voor de theatershow, e onder regie van Rob Touber op september in de Haarlemse adsschouwburg in première moet. Historisch wordt een historische gebeurte- Adèle en Leen na elf jaar weer en in één programma in het eater. it schitterende tv-succes van bei- n in de afgelopen seizoenen, mede reikt onder de bezielende leiding n Touber in diverse shows en lor KRO's onvolprezen bestseller Schaep met de vijf pooten", ■weèeft allerwegen nogal indruk ach- ■gelaten. icces lij kt dus verzekerd wanneer op affiche groot de namen van het 0 prijken met daaronder in iets linere letters de namen van de istschrijvers Eli Asser, Guus eugel en Jaap van de Merwe. Amsterdam ider typisch Amsterdams te zijn rdt het wel een programma dat h voornamelijk in Amsterdam af- elt. Leen: „Het had net zo goed 'ens anders kunnen spelen, maar vallig zijn wij alle drie geboren isterdammers, dus waarom niet Amsterdam?" ;n Jongewaard: „Je kimt vooraf t stellen dat het een succes rdt. In de eerste plaats is het 1 cabaretprogramma voor een ca- •etpubliek, daarnaast hoop je na- irlijk, dat je dat grote publiek ekrijgt". Touber: „We hebben voor dat ite publiek een fleurig décor en enlijk een gekke show door z'n set alleen al. Ja kijk, men moet in Schaep verwachten, omdat Eli >er toevallig een van de tekst- irijvers is", „Het is ook levensgevaarlijk als artiest van je populariteit de mensen uit te gaan. Het de- lueert je. Wij zijn in de eerste s theatermensen". Elf jaar hebben beiden zelfstandig bij zeischappen gewerkt, o.a. bij En- ible, Centrum Lurelei. Nu zijn ze ir samen, dankzij hun mentor iuber. Gek en: „Het is wel effe gek als je ang zelfstandig hebt rondgedard, dan weer samen iets te doen. oeger als amateurs deden we al- Folk-zanger op kruistocht tegen milieuvervuiling DEN HAAG (ANP) De 24-jarige Amerikaanse folk zanger Thomas Flanders uit Cambridge bij Boston heeft gisteren op zijn kruistocht te gen de milieu-vervuiling Nederland aangedaan. Hij had in de persoon van de koningin het Nederlandse volk willen oproepen om "in het be lang van de kinderen de milieuver vuiling tegen te gaan". Toen hij in' Den Haag hoorde, dat de koningin niet in het land was, besloot hij zijn oproep schriftelijk aan haar te rich ten. Twee jaar geleden gaf Thomas Flanders zijn' carrière als folk zanger op hij had'toen vier platenalbums gemaakt waaronder "Moonstone" om zich te wijden aan de studie van de ecologie. Hij trok daarna de Verenigde Sta ten rond om te waarschuwen voor de ecologische crisistoestand, waar de mensheid z.i. in toenemende mate in terecht komt. Gewapend met zijn gi taar stak hij dit voorjaar de Atlan tische Oceaan over om een kruistocht door Europese landen te ondernemen en de staatshoofden daarvan te be zoeken. In Ierland kocht hij een paard, noemde het Pegasus, en reisde daar mee dwars door Engeland. Omdat de risico's in het verkeer voor het paard te groot werden, liet hij het dier begin augustus achter bij de redactie van de Londense "Times". Via België en Nederland reist Thomas Flanders naar Kopenhagen, Oslo, Stockholm, Helsinki en landen in Zuid-Europa. Daarna staat Australië op het pro gramma. bijgelovig ben als de pest. Ik zei: „De première moet in Haarlem. Dat gebeurt nu ook. Waarom? Omdat ik daar ook alle premières met toneel groep Centrum heb gedaan". Waarom kozen jullie drie schrijvers voor de show? Rob: „Ik weet uit ervaring dat Je geen goede Nederlandse tekstschrij vers en we hebben er al zo weinig zo gek krijgt om een paar tek sten te maken voor een show Daarom hebben we aan drie men sen de opdracht gegeven ieder één uur te vullen. Het resultaat is prachtig. Drie stromingen We hebben drie belangrijke stro mingen van het Nederlandse caba ret nu in één programma zitten. Eli Asser leverde teksten zonder uitge sproken statement, geen schenen- schopperij, maar echt Eli Asser, hu mor op een groot publiek geschre ven. Guus Vleugel (o.a. tekstschrij ver van Lurelei is meer de man van de spirituelere teksten, persiflages op wat mode is in deze maatschap pij. Jaap van de Merwe leverde precies wat men van hem kan ver wachten. Het directe schenenschop- pen-werk. Natuurlijk hebben we lang over die teksten moeten pra ten, maar het resultaat is dat zowel de artiesten als de schrijvers zich zelf met deze teksten geen geweld aan hoeven te doen." Leen schouderophalend: „Dat weten we niet. We moeten afwachten hoe dit gaat lopen. We zitten contrac tueel een jaar aan deze show vast en als het een succes wordt willen we best nog een jaartje doorgaan Liever zelfs, want als Je dit pro gramma een Jaar gespeeld hebt dan heb je er ook geen problemen meer mee. dan zit het als een huis. En dat tv-werk. Kijk wij zijn in de eerste plaats theatermensen. Ik kan niet zeggen ik doe liever tv of lie ver theater, maar het is helemaal niet erg om een tijdje niet op de buis te zijn. Je moet het doseren anders wordt Je zo gauw een prak- kie andijvie, dat de mensen op een vast tijdstip inslikken". VPRO-Campus komt vanavond, uit Limburg. Behalve het aan die regio aangepaste discussie onder werp „Wonen en werken hi Z.O.-Limburg" in deze Campus veel ruimte voor popmuziek. De Ameri kaanse formatie Canned Heat, die vorig Jaar ook in Piknik optrad, is u weer. Vorig jaar arriveerde de groep in Nederland enkele dagen nadat de inspirator Al Wilson was overleden. Sindsdien bestaat de formatie uit Bob Hite, Henri Vestine, Joe Scott Hill, Adolfo de la Parra en Antonio de la Bareda. Uit het arsenaal Nederlandse pop groepen treedt vanavond in Campus CCC Inc. op. Ook deze groep was vorig Jaar in Piknik te zien. Adèle Bloemendaal, Rob Tou ber en Leen Jongewaard. DEIN HAAG Minister Schmel- zer heeft zich gisteren op een pers bijeenkomst onthouden van commen - taar op een bericht in de Duitse Bildzeitung", als zou een rapport van de oud-ambassadeur in Moskou, jhr. mr. G. Beelaerts van Blokland, heb- LEIDEN/HILVERSUM In de llversumse studio van Radio Vero- ca komen dagelijks per post vele lizenden adhesiebetuigingen binnen, scjockey Rob Out staat hier bil •^n van de vele wagentjes, die de T>stboöe elke dag komt brengen. Desgevraagd deelde hij ons mee, it het preciese aantal kaarten met tekst: Veronica blijft (als u het lit) niet bekend wordt gemaakt, tot- it een bepaald getal is bereikt. kaartenactie, die de hele maand igustus zal duren, wordt voorna- elijk via de piatenhandel gevoerd ovendien kan iedereen kaarten aan lagen bij Veronica om ze uit te de aan vrienden en kennissen. Rob Out zegt een vrij grote waarde hechten aan de actie. Als zij slaagt in dat volgens hem een belangrijke mwijzing geven voor de mate, waar- Veronica gesteund wordt door haai Jsteraars. de actie wordt er op hel [enblik een enquête gehouden naar waardering voor het piratenstation de luisterdichtheid ervan. De uit- ag van deze enquête zal, met he' mltaat van de kaartenactie, in eei üjPDort verwerkt worden. Dit rappor U aan kamerleden en de regerin >rden aangeboden. Volgens Rob Out heeft dit rapport let de bedoeling de regering tot iet', dwingen, maar kan het gebruik als basis voor 'n gesprek me' itnerleden en regering over he 'entueel voortbestaan van de "Ve mica-formule". Eind van deze maand gaat Verc ica ook nog een wekelijks blad uit [ven, waarin behalve alle hitlijstei "ederland, Engeland, Amerika enz. artikelen aandacht zal worden be- ;d aan Veronica zelf. ben gediend als basis voor een arti kel waarin wordt gewaarschuwd te gen de „Ostpolitik" van de Bondsre gering. Hij herhaalde dat de Nederlandse regering deze politiek positief beoor deelt, temeer omdat de Westduitse re gering meermalen heeft verklaard dat deze politiek stoelt op de Westerse integratie en afhankelijk is van de samenhang van het Atlantisch bond genootschap. China Nederland pleegt overleg met een aantal bevriende landen over het be leid dat zal worden gevolgd m.b.t. tot de vertegenwoordiging van China in de Verenigde Naties. Dit beleid zal zeker afwijken van dat van de Ver enigde Staten. Nederland heeft niet het initiatief genomen om in het kader van het comité-Davignon tot een gemeen schappelijk China-beleid van de zes EEG-landen te komen. De minister legde er de na druk op dat dit overleg der minis ters twee maal per jaar en van 4e directeuren- generaal politieke za ken vier maal 's Jaars slechts als het allereerste begin van een ge meenschappelijke politiek kan wor den beschouwd, en dat in de eerste plaats wordt overlegd over onder werpen die voor de zes landen van praktische betekenis zijn. De minister sloot de mogelijkheid niet uit dat één der zes landen zou voorstellen te trachten het China- beleid te harmoniseren. Een derge lijke studie zou echter niet de hoog ste prioriteit krijgen. NEDERLAND I 16.00 (Kleur) Europese atletiekkampioenschappen Helsinki (NOS) 18.45 (Kleur) Pip en Zip (NOS) 18.55 (Kleur) Journaal (NOS) 19.05 (Kleur) VPRO-campus: gevarieerd programma 20.00 (Kleur) Journaal (NOS) 22.20 (Kleur) VPRO-campus: gevarieerd programma (vervolg) 22.30 (Kleur) Journaal (NOS) 22.35 (Kleur) Europese atletlekkamploenschappen Helsinki (NOS) NEDERLAND II 18.45 18.55 19.05 19.50 (Kleur) (Kleur) (Kleur) (Kleur) Tourisme (Kleur) (Kleur) (TROS) (Kleur) start van (TROS) (Kleur) (Kleur) Pip en Zip (NOS) Journaal (NOS) Van gewest tot gewest (NOS) Tips van het Nationaal Bureau voor (NOS) Journaal (NOS) Selamat Da tang Juliana; documentaire Ik kan me niet aan de indruk onttrekken, dathet momenteel een slappe tijd bij de televisie is. zelfs het gebruikelijke zo merreces in aanmerking geno men. Je kon gisteren eventueel met belangstelling naar de li bellen kijken of naar Miche- angelo's fresco's in de Sixtijn se Kapel begeleid door een ui termate zweverig commentaar Of naar het Bolsjoj-ballet met Romeo en Julia of naar Jazz- o-rama. Maar erover schrijven is nagenoeg onmogelijk. Alles was zoals het is en zoals je het van tevoren al ver wachtte. In feite gold dat ook voor Tarzan, al is die in deze Karl May-versie nog wel te ge nieten en zelfs voor de hoofd film, „De knuffelflat" getiteld. Jack Lemon speelde de hoofd rol. dat was in ieder geval meegenomen (als ik het goed heb. ging deze film vooraf aan zijn grote succes „The apparte ment"; Je zou De knuffelflat" de generale voor „The apparte ment" kunnen noemen, zoals Spanje de generale was voor de tweede wereldoorlog), er was sprake van enige onschul dige pikanterie en de leeftijds grens bleek achttien jaar te zijn. Daar kijk Je, anno 1971, toch wel even van op. Die filmkeu ring dateerde nog uit 1963. Ik vraag me af of die leeftijds- keuringvoor films die op de te levisie worden gerepriseerd, niet even herijkt dient te wor den als de film bijvoorbeeld meer dan vijf Jaar oud is. Want in vijf Jaar tijd zijn onze normen te dien aanzien geducht gewijzigd. Niet dat het zoveel verschil maakt, natuur lijk, want het is heus niet zo dat automaitsch alle oogleden van kijkers beneden de acht tien jaar dichtvallen zodra op het scherm de mededeling ge projecteerd wordt dat de film het rijkskeur van achttien Jaar heeft meegekregen.Het is maar het idee. Overigens zal het u zijn opge vallen, dat het gisteren erg rustig in de wereld was. Geen problemen in Noord-Ierland, Pakistan of het westelijk ha vengebied in Amsterdam. Al thans: geen actualiteitenru briek die daarover berichtte. Als Je geen ellende wilt zien, is er altijd een knop aan het toe stel die Je kan omdraaien, wordt er altijd gezegd. Op woensdagavond hoeft zelfs dat niet. De televisie heeft dan zelf die knop dan al voor u omgedraaid. NICO SCHEEPMAKER. Scheepsongeluk bij Koeweit kost honderden levens KOEWEIT (AP) Driehon derd Perzen zouden volgens een dag blad in Koeweit verdronken zijn, toen zij eind vorige week probeerden clandestien de kust van Koeweit te bereiken om daar werk te vinden. Hun volgepakte scheepje liep dicht bij de kust op de rotsen en zonk vrijwel meteen. In Koeweit kunnen Perzen als bouwvakkers een redelijk bestaan vinden. VRIJDAG 13 AUGUSTUS HILVERS. I. 402 m en FM-kanalen. 7.00 KRO. 10.00 N.O.S. 11.00 KRO 14.55 TRO,S. 18.00 NCRV. 22.00-24.00 TROS. 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) klassieke- en 6emi klassieke muziek (gr.). (7.30 Nieuws; 7.32-7.40 Actualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 voor de kinderen. 8.25 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huls vrouw). 9.45 Evangelie zonder masker, gesprek. 10.00 (S) operamuziek (opn.) 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.56 Mededelingen. 12.00 (S) gevarieerd programma. (12.00 Europe se atletlekkamploenschappen ln Hel sinki; 12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualitei ten met Europese Jeugdkampioen schappen zwemmen en schoonsprln- gen ln Rotterdam; 13.00-13.05 Raden maar... 14.00 (S) Identieke tweeling broers. hoorspel. 14.55 verzoekpro gramma van operamuziek. 16.00 Nieuws. 16.03 (8) Disco Drive In: De showbusiness op de korrel genomen 17.00 Aktua Sportkompas: (Sport) nieuws, reportages, kommentaren en muziek. 18.00 NCRV en Bloc: actueel prograjnma met muzikale Illustratie. (18.30-18.41 Nieuws; 19.00-19.10 We- reldpanoram: Tussen 18.41-19.00 Eu ropese Jeugdkampioenschappen zwem men en schoonsprlngen ln Rotterdam) 19.30 Veel gevraagde gewijde muziek. 20.00 (S) Operettemuziek (opn.) 20.30 Voor de eerste nog twee aquarellen, hoorspel. 22.00 (S) Opname 5 tel len na nu!: Chris Barber Band (opn.) 22.30 Nieuws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.26 (S) De Beyaerd-Hler, cabaretprogramma. 23.55-24.00 Nws. HILVERS. II 298 m en FM-kanalen. 7.00 AVRO. 9.00 N.O.s IO.OO WRO. 12.00 N.O.S. 13.11 VARA. 14.00 E.O. 15.00 NOS. 16.00 VPRO. 21.00-24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 Dag met een gaatje; Lichte grammofoonmuziek met reportages en Interviews. (8.00 Nieuws; 8.11 Radio journaal; 8.30-8.33 De groenteman). 9.00 Internationaal Spectrum: moder- en seml-klassieke muziek (opn). .35-9.40 Waterstanden). 10.00 voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen gr.) (11.00-11.02 Nieuws). 11.30 (S) Seml-klassieke kamermuziek (opn). 11.55 Beursberichten. 12.00 populair progrmma over ontwikkelingshulp. Overheidsvoorlichting: 12.30 Uitzen ding voor de landbouw. NOS 12.40 (S) Lichte grammofoonmuziek. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws 13.11 Actualiteiten. 13.25 (S) Oude en klassieke kamermuziek (opn,). 14.00 Ruimte!: radiomagazine. 15.00 (S) klassieke en moderne mu ziek. 15.40 Toertsmo: toeristische In formatie uit binnen- en buitenland* 16.00 VPRO-Vrij dag' lichte muziek met commentaren, reportages, inter views, berichten en telefonische reak- tles (Om 16.00 Nieuws; 17.55 Mede delingen; 18.00 en 19.30 Nieuws). 21.00 (S) Planorecital: klassieke mu ziek (opn.) 22.30 Nieuws. 22.40 Mede delingen. 22.45 Actualiteiten. 22.55 Prettig weekend. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERS. III 240 m en FM-kanalen. 9.00 VARA. 10.00 NCRV. 13.00-18.00 N.O.S. 9.00 Nieuws. 9 03 De Eddy Becker Show. 10.00 Nieuws, 10.03 Muziek bb de koffie. (11.00 Nieuws). 12.00 Nieuws. 12.03 Pers. vers. 13.00 Nieuws. 13.03 Jan Cprduwener Show, met o.a. Top Tien L.P.'s. 15,00 Nieuws. 15.03 De Eddy Becker Show. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Top-30. (17.00 Nieuws). DRAADOMROEP (Over de 4e lijn) Vrijdag 13 Augustus van 18-20 uur. Antonin Dvorak: Slavische Rhapsodle ln D gr.t. op. 45 nr. 1, Phllharmo- nlsch Orkest van Belgrado o.l.v. Glka Zdravkovitch. Slavische Dans in Aa gr.t* op. 46 nr. 3, Philharmonisch Or kest van Israël o.l.v. Istvan Kertesz. .Rusalka": Lyrische opera ln 3 be drijven op tekst van Jarelov Kvapll, Alena Mlkova, Mllada, Subrtove, Iva- na Mlxove, Jadwlga Wysoczanske, Eva Hlobllove, sopraan; Marle Ovcac/kove, Vera Krllove, alt: Ivo Zldek, tenor; Jirl Joran, bariton: Eduard Haken, bas; Koor en Orkest van het Nationale Theater te Praag; Dirigent: Zdenek Chalabala. Nederland I NOS: 16.00—18.00 (K) Europese Atle tlekkamploenschappen in Helsinki 18.45 (K) Pip en Zip. NOS: 18.55 (K) Journ. AVRO: 19.05 AVRO's Sportpanorama. NOS; 20.00 (K) Journaal. AVRO: 20.21 (K) Tlenopachtentachtlg met McCann een bluesy, groovy programbia. 21.00 Televlzler Supplement. 21.30 De derde handschoen (Der drltte Handschuh), gefilmd TV-spel. NOS: 22.40-22.45 (K) Journaal. i Zip. NOS: 18.55 19.30 Prentkaart uit Brugge: fllmlm- pressle. NOS 20.00 (K) Journaal. KRO 20.21 (K) Bonanza, TV-fllm. 21.11 (K) Black and White Minstrel Show 21.56 Brandpunt. NOS: 22.26 (K) Journaal. 22.30-22.45 (K) Europese Atletlekkam ploenschappen ln Helsinki. Taptoe Delft zit moeilijk DELFT De Delftse taptoe zal volgend Jaar tot het verleden beho ren, wanneer het traditionele muzi kale evenement dit Jaar niet ten minste 5000 bezoekers meer krijgt dan vorig jaar, toen 41.000 belang stellenden op de tribunes zaten. Dit deelde de heer P. C. Elfferich, voorzitter van het Comité Taptoe Delft, gisteren mee. Hij deed dit tij dens een bijeenkomst in het Delftse stadhuis, waar het programma werd bekend gemaakt van de Taptoe 1971, die van vrijdag 27 augustus tot en met zaterdag 4 september op de markt wordt gehouden. "Als het be zoek niet hoger is", aldus de heer Elfferich", dan is dit de laatste tap toe. wat ik zeer zal betreuren wij hebben aan deze taptoe alles ge daan wat mogelijk is".

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 5