Lindenhoeve tijdelijl 'home' voor de VIJF HECTARE PARK IN NOORD-HOFLAND J. G. Hagens overleden MimaZZ Grootse huldig wachtmeester Bouma ing Man breekt sleutelbeen CARAVAN UITGEBRAND Vragen Goosens van raadslid over beelden expositie Voorstraat Caravan duwt auto tegen boom PAGINA 3 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 12 AUGUSTTJ8 N VOORSCHOTEN Wethouder Pels gaf als voorzitter van de Commissie voor Maatschappelijk Welzijn de vergadering van deze commissie gisteravond een extra dimensie. Sinds enkele commis sievergaderingen in Voorschoten openbaar zijn is hij de eerste die rechtstreeks vragen stelt aan het publiek. Een gebaar dat door het publiek zeer op prijs wordt ge steld. Men besloot de Raad voor te stel len een krediet van f45.000 te vote ren voor voorlopige voorzieningen aan de Lindenhoeve, om deze boer derij geschikt te maken als onderko men voor de Jeugd. Hiermee schijnt dan een einde te komen aan de on zekerheid die al lang rond deze boerderij heerst D'66-er Melgert was verheugd dat de jeugd nu eindelijk onderdak zou vinden, maar vroeg van de voorzit ter de verzekering dat men niet stil gaat zitten maar naarstig door blijft vechten voor een definitieve oplos sing. Wethouder Pels stelde dat de Lindenhoeve een noodoplossing voor ten hoogste 5 Jaar zal zijn maar dat hem niets liever is dan veel eer der met definitieve plannen voor het Jeugdonderkomen op tafel te kunnen komen. Vraagpunt in deze kwestie bleet ot bl] deze voorlopige Juist deze toch al LEIDEN Gisteren is op 82-jari- ge leeftijd overleden de heer J. G. Hagens. oud-inspecteur van 's rijks belastingen en oud-wethouder en raadslid van Leiden. Hij woonde de laatste Jaren in een verzorgingsflat in Aalst (.NB De heer Hagens. in 1889 te Olde- markt O' geboren, werd opgeleid voor het onderwijs, doch sloeg na 1918 (demobilisatie) een andere rich ting in. Hij kreeg een aanstelling bij de rijksaccountantsdienst. Als zo danig was hij werkzaam in Haarlem, Eindhoven en Leiden «van 1926 aft. Hij maakte kennis met het bedrijfs leven in al zijn vormen, speciaal met dat van Leiden en omstreken. In 139 werd hij als reserve-majoor ge mobiliseerd en voerde hij 'n belang rijk commando in de IJssellinie. Na de capitulatie verbond de heer Hagens zich als waarnemend inspec teur aan de inspectie der belastin gen Leiden tweede afdeling en na en kele jaren werd hij benoemd tot in specteur van 's rijks belastingen. In 1954 verliet hij de rijksdienst we gens het bereiken van de 65-Jarige leeftijd. Hij werd toen benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau. De heer Hagens werd in 1953 lid van de raad voor de VVD. Hij leid de de liberale fractie en was lid van een tiental commissies. Op 27 no- j dlcapten 7.30 vember 1961 werd hij op gevorderde leeftijd wethouder als opvolger van mr. J. Drijber. Hij beheerde de be drijven en verder staken het verkeer en de huisvesting in zijn portefeuille. Op 27 augustus 1962 nam hij af scheid, tegelijk met de wethouders Van Schaik en Jongeleen. Leiden heeft van zijn kwaliteiten, zeker op financieel terrein, genoten. uit Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Rommelmarkt 7-9.30 uur nam., schaak- simultaan 8 uur nam. Boommarkt 12 Sociëteit voor gehan- Kreatief Sentrum Café-bar 10 uur voorm 1 uur nam Titus Brandsmalaan 76 "De Duik boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8 Vrijdag Het stoffelijk overschot wordt maandag om 12.35 in Dieren gecre meerd. voorzieningen ook aan verwarming was gedacht. Het antwoord hierop kon niet worden gegeven. De stuk ken spraken wel over behang, verf, sanitair, rietendak e.d. maar zwe gen over de koude dagen. PCG-er Zandee was met KVP-er Marselis verontrust over het toetre den van de gemeenten Wassenaar. Katwijk, Lisse, Voorhout en Valken burg tot het regionale woonwagen kamp Leiden. Kamp Leiden is over vol. Wanneer daarbij nog mensen uit deze gemeenten komen dan wordt de toestand daar onhoudbaar. vaak achterge stelde groepering heeft recht op een menswaardig bestaan. De heer J. Fabriek kon echter verzekeren dat slechts dan nieuwe bewoners op kamp Leiden worden toegelaten Wanneer daarvoor plaats is. Noord-Hofland G. Buijs, direkteur van de plant soenendienst, gaf daarna een toe lichting op het "parkplan Noord-Hof land". Het parkplan omvat een on geveer 51- ha. groot gebied langs de spoorlijn tussen Ter Waddingh en De Lindenhoeve, die als de raad het advies van de commissie voor Maatschappelijk Welzijn overneemt, tot onderkomen voor de jeugd zal dienen. (Foto Holvast) Adegeest. In dit geibed wordt opge nomen een aantal wandelpaden met een lengte van ong. 2 km, grote en kleine speelwijden, trapveldjes, wa terpartijen en een vijver, picknick- plaatsen en twee vogelreservaten. Een klein reservaat, ontoeganke lijk voor 't publiek om de broedende vogels hun rust te waarborgen en een wat groter reservaat dat gedeel telijk toegankelijk zal zijn. Gedacht wordt om in dit tweede reservaat ook uitstervende en zeldzame in heemse planten onder te brengen De heer Buijs dacht tevens aan de mogelijkheid om hier excursies te organiseren voor bevolking en scho- Met de voorbereidende grond werkzaamheden is inmiddels begon nen. Voor het einde van dit Jaar zal de aanplant in het eerste deel van het plan ter hoogte van de Rijn landflats hopelijk zijn voltooid. Verwacht wordt dat daar dan een einde komt aan de hevige winden die nu tussen de flats waaien, omdat de begroeiing als eenwindscherm zal fungeren. Desgevraagd verklaarde de eers te man van het comité, Noord-Hof land Van Poeldijk, in zijn schik te zijn met de aantrekkelijke opzet. Uiteraard zag hij nog wel hier en daar wat "praatpuntjes" maar in grote lijnen kon hij a chter deze eerste opzet staan. De heer Buijs zegde toe dat op korte termijn een gesprek met het comité Noord-Hol- I «ekoMn de heer Mr' Th H Asselman. land zal plaatshebben. 1 Secretaris is de heer A. A. M. Mollee. Lucas-College I oorschoten VOORSCHOTEN Met ingang van 1 augustus 1971 hebben de r.k.- en p.c. schoolbesturen de onder hen ressorterende scholen voor voortgezet onderwijs te Voorschoten samenge voegd tot het „Lucas-College", scho lengemeenschap voor Havo en Mavo. Het bestuur van het Lucas-Colle ge, de stichting „Stichting voor Voortgezet Onderwijs op inter-con- fessionele grondslag" houdt op vrij dag 13 augustus a s. een receptie van 19.30 tot 21.00 uur in Restaurant „De Vliethorst" te Voorschoten, waarbij gelegenheid is met het bestuur van de nieuwe scholengemeenschap ken nis te maken. tegen een ijzeren pijp en brak daar bij zijn rechter sleutelbeen. De EHD bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Café-bar 10 uur vorrm.- 2 uur nam Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den» 9—12 uur nam Oude Vest 73 Stichting Scientology Informatie-avond 8 uur nam. Oegstgeest (Gezondheidscentrum Lljt weg 7) Sociaal Medisch Adviesbureau, spreekuur voor bejaarden 24 Zaterdag Het Witte Huis Oegstgeest Schaak- societeit Palamedes, -5.30 uur nam Pieterskerkstraat 1 Lelden Advent kerk bijbelstudie 10-11 uur voorm. p diking M van Kerkvoort 11-12 uur Breestraat 19 Leidei voor kamerbewoners ei l MAXI-Leide Gealarmeerd door één bewoners van de Rijn en Schi heeft de vogelwacht Rijnland j middag zes dode eenden bergen. De beesten dreven water van de Trekvliet, net het reeds gedempte deel vaart. In totaal lagen er of acht dode eenden, bij de ai kon men niet komen. De stei zeer waarschijnlijk veroo door het stilstaande water, de erop uit komende riolering! tijdelijke voorziening) m sterk wordt verontreinigd, dat de stank ervan soms niet t den is voor de bewoners van; de. Het merkwaardige is dieren zelf de rommel op hetgeen uiteindelijk hun dooi kent. Ze zitten volop te pikken afval. Wegjagen lukt nauwelj Iets heel anders: Blue Plan Voorschoten eens nummer de hitparade met "I'm going I'm going" heeft een nieui lo-gitarist, zijnde Pieter Dingi se van de Haagse groep B Children. De vorige solist, Ai de Kreeft, zit nu in Big Whe kon onder meer de muzikale uitgang niet meer aan, zo Blauwe Planeet weten. Va gen is op onze burelen de bus singen' van de museumpuzi leeggekieperd. De oogst besto 259 ingevulde formulieren, museumdirecteuren hebben va dag uit de stapel een greep j naar de prijswinnaars. Hun publiceren wij in de krant vi terdag. Nog even geduld dus. I termiddag is begonnen met de van een nieuw verzorging voor bejaarden op de hoek Zeeterwoudsesingel en de I kade. "Lorentzhof" gaat het Het tehuis krijgt een cap van 117 bedden, halverweg hoopt men de eerste bejaari 1HM mm Zondag Hogewoerd 175 Leiden Vergadering Jehova's Getuigen. 2 30-4.30 en 5.15- 7.15 uur nam. Apollolaan 1 Oegstgeest Gein voor pprspr. christendom, spr evang. N' v d Brigge. 7 30 uur nam Steenschuur 6 Leiden Kerk van Je zus Christus van de heiligen der laat ste dagen. 11 30 uur voorm Zijlsingel 2 Leiden Evangeliecentrum spr. J. Zuistra. 10 uur voorm Oude Rijn 3 Lelden Pinkstergemeen te. spr. dhr Klutn. 3 uur nam Breestraat 19 Leiden Soc Twentwel voor kamerbewoners en alleenstaanden, 9-12 uur nam. Breestraat 66 Leiden Kreatief Sen trum café-bar. 10 uur voorm.- 1 uur voorm. LEIDEN Aan de Vrouwen weg nabij het voormalige Kruisheren klooster raakte gisteravond om streeks negen uur de wooncaravan van 'n 31-jarige koopman in brand.) Vermoedelijk is de brand ontstaan j Maandag door kortsluiting in de draden tus- sen de auto en de caravan. m®ln\deS. S"1"'ng g" De echtgenote van de koopman Breestraat 66 Leiden kreatief Sen- kon zich nauwelijks met haar 1 i v^café'bftr' 10 uur vo°rm.- 1 uur maand oude baby redden. Ook het zoontje van 1 Jaar werd tijdig ge- Oinsdag r«>H n* caravan brandde geheel j Zijlsinge) 2 Evangeliecentrum spr. J Tot voorzitter van de Stichtina is 1 uit Het 8edl'Pe!,rde Êezin heeft de Ziilstra. 8 voorzitter van ae olicnting IS I mnAfcpn Hnnrhrenpen in het Rnnmmi Rijpwetering Roelofarendsveen Wat wachtmeester 1ste klasse bij de rijkspolitie te Rypwetering J. Bouma zich van de herdenking van zijn zil ver jubileum had voorgesteld, heeft h(1 wijselijk aan niemand kenbaar gemaakt. Dat het echter zo druk zou worden als gisteravond tijdens de re ceptie in het Dorpshuis, heeft stellig niemand durven denken. Talryk wa ren de felicitaties die de sympathieke politieman en zijn echtgenote gedu rende enkele uren in ontvangst mochten nemen. Dat het lang niet altijd alleen bij gelukwensen bleef werd in de loop van de avond wel duidelijk, immers de tafel waarop de geschenken wer den geplaatst moest enkele malen worden uitgebouwd Het organiserend comité heeft met deze hartelijke huldiging uiting wil len geven van de dank voor de wijze waarop de jubilaris in betrekkelijk korte tijd kans heeft gezien opge nomen te worden in de Rijpwetering- se gemeenschap. Hij dankt dit vooral aan zijn wijze van werken, namelijk het accent leggen op de begeleidende taak van de politie. Twee jaar geleden kwam de heer Bouma over van de Verkeersgroep van de Rijkspolitie te Leiden naar Alkemade als postcommandant Rijp wetering. In die twee jaar heeft de jubilaris het wel bekeken. "Wat mij betreft wil ik hier mijn pensioen wel halen", aldus de heer Bouma, die na mens de burgerij werd toegesproken door de heer J. van der Poel, die te vens een geschenk onder couvert aan bood met daarin een fors bedrag, naar eigen wens te besteden. De heer Van der Poel sprak daarbij de wens uit. dat de jubilaris nog lang over de veiligheid van de bevolking van "De Rip" zal mogen waken. 's Morgens was de jubilaris met zijn echtgenote en schoonouders in de raadzaal van het gemeentehuis in bijzijn van alle collega's en superieu ren van de groep Alkemade, reeds ge huldigd. Burgemeester P. M. F. Smol ders dankte ook mevrouw Bouma voor de wijze waarop zij haar man in zijn taak ter zijde staat. (Foto Dijkman) Mede namens de districtscomman dant werd de jubilaris toegesproken door overste Pouvv, die een overzicht gaf van de staat van dienst van de jubilaris. Daaruit bleek o.a., dat de heer Bouma na enkele jaren in In donesië te zijn geweest, eerst in Zwolle, vervolgens in Maastricht en daarna (te weten in 1959) naar de Verkeersgroep te Leiden kwam. Als stoffelijk blijk van waardering bood overste Pouw een geschenk onder couvert aan. Namens de raad. het college van B. en W. en de burgerij van geheel Alkemade sprak burgemeester P. M F. Smolders, waarbij hij er op wees, dat de verhouding tussen de politie en de overheid ook in Alkemade ge lukkig goed is en dat de bevolking van Rijpwetering het met de heer Bouma wel bijzonder heeft getroffen. De groepscommandant, adjudant H. C. J. Cornelisse. wees op de om schakeling van de jubilaris twee jaar geleden van de verkeersgroep naar de "landgroep", waarbij de heer Bouma zich uitstekend heeft weten aan te passen. Namens alle collega's bood de adjudant een tafelaansteker aan en werd mevrouw Bouma verrast met een fraai bloemstuk. Mevrouw D. F. van Ruyven, officier toegevoegd voor Jeugdzaken, sprak namens politieblad De Schakel waar derende woorden en bood een fraaie albast asbak aan. Nadat collega wachtmeester J A. ten Haken nog namens de christelijke bond van politieambtenaren enkele woorden had gesproken, was het de jubilaris die met enkele .welgekozen woorden, mede namens zijn echtge note, dank bracht voor deze hul diging, iets dat hij 's avonds aan het slot van de indrukwekkende receptie nog eens mocht doen. VOORSCHOTEN De omstreden Voorschotense beeldententoonstelling heeft mr. J. Goosens (D'66) tot de volgende vragen aan B en W ver leid: heeft de beeldententoonstelling, met name voorzover deze op straat gebeurd is, aan haar doel beant woord? Toonden de hier en daar op nogal wanordelijke wijze gespannen touwen rond de tentoongestelde werken aan. dat twijfel bestond aan de mate van waardering van voor bijgangers, dat er wel degelijk werk van kunstenaars op straat stond? Waren de rond het midden op de Voorstraat opgestelde object uit sta len buizen geplaatste in sober rood en wit gehouden hekken, nergens op slaande verkeersborden en obsta kelverlichting 'n gratis bijdrage van gemeentewerken om de zaak nog meer op te vrolijken of werd daar mee van die kant het misnoegen over 't vreemd gebeuren in het licht van wie ook uitgegaan zijnde, niet in strijd met de opzet de objecten zo maar midden in de dagelijkse gang van zaken te plaatsen, onge acht hoe hierop zou worden gerea geerd? Zijn de totale kosten binnen de geraamde bedragen gebleven? Hoe veel schade is aan en door de kunst werken aangericht? Deelt het college wellicht nu de haar niet onbekend gebleven op vatting van een aantal raadsleden dat deze tentoonstelling beter niet in de Voorstraat en omgeving had kunnen worden gehouden? Zo Ja, is het college bereid dit standpunt onder aandacht te brengen van de genen, die verantwoordelijk waren voor het houden van deze tentoon stelling? Kunnen nu ook de resterende gedeelten van de objectententoon stelling, zoals het samenstelsel van verkoolde balken en wat diesmeer zij op het MOC-terrein en het woud van meer dan 20 verkeersborden bij de kruising Kon. Julianalaan/Van Wijngaardenlaan worden opge ruimd c.q. drastisch ingeperkt. Of is het de bedoeling daarvan 'n per manente expositie te maken? Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Sandra Destree Angelique. dr. van J. M A Stoks en A. Glijn; Angelique. dr. van J. Arnoldus en C. B. Holswil- der; Gerrit Jan, zn van J. B. Diera- man en J. H. Kreijkes; Patrick Jo hannes. zn. van L. J. Coenen en P. .V A. M. Bierman; Erwln Willie, zn. van H. H. J. Brouwers en G. M. H. W. Tullemana; Stefanieke Amarens, dr van J. Veenatra en O. M. Alles. Lisa Kerstin. dr. van S. C. Ohlin en A. W. van Els; Robertus Jacobus Laurentius. zn. van A. P. M Wltsenburg en M. A. Kompier; Tammo Willem, zn. van J. W. Boot® en M. J. Marinus. GETROUWD P Mieloo en M. Nachtegeller. OVERLEDEN N Ouwehand, 6 Jaar, Jongen; W. van den Berg, 60 Jaar, wedxiwe van A. Nleuwenburg; E. J. E. Lauret, 50 jaar, man; W. Höver, 71 jaar, echtgen. van M. J. Blangé; S. Oudshoorn, 6 dagen, meisje. Boommarkt 12 Leiden Soc. voor gehandicapten. 2-5 uur nam. Steenschuur 5 Spreekuur stichting huisvesting werkende Jongeren, 8- 8.30 Diamantplein 27 Leiden Gespreks- avond Baha'i gemeenschap, 8.15 uur nam. Breestraat 19 Leiden Spreekuur chr. emigratiecentrale. 7-8 uur nam. Breestraat 19 Leiden Soc. Twentwel voor kamerbewoners en alleenstaanden, 9-12 uur nam. Bree6traat 66 Leiden Kreatief Sen trum café-bar, 10 uur voorm - 1 uur Woensdag Laan van Oud Poelgeest Oegstgeest Informatie-avond Baha'is, 8 uur nam. Stadhuis Lelden Spreekuur sociale raadsvrouw, 4-6 uur nam. Julianalaan 1 Oegstgeest Volle Evan gelie gem. Rijnland. 8 uur nam. Breestraat 66 Lelden Kreatief Sen trum café-bar. 10 uur voorm. 1 uur Breestraat 19 Leiden Soc. Twentwel voor kamerbewoners en alleenstaanden, 9-12 uur nam. Release Apotheekdienst De avond- nacht- en zondagdienst wordt waargenomen door apotheek Van Driesum. Mare 110, Voorschoten se apotheek, Leidseweg 66, Apotheek Breest Smallenburg, Loevesteln 6, Lei derdorp. LEIDEN De man en de vrouw, die vanmorgen om ongeveer acht uur uit deze Volkswagen werden gehaald, hebben geluk gehad. Wan neer de boom, waar de auto tegen aar is gereden, er niet had gestaan, waren zij wellicht verdronken. Bestuurder van de auto was de 19-Jarige koopman P. V. Zijn ca ravan gebruikte hij als woonwagen. Hierdoor was de caravan veel te zwaar geworden voor het Kevertje. Toen hij dan ook vanmorgen op de Kanaalweg in de richting van de Wilhelminabrug reed, begon de ca ravan plotseling te slingeren. De koopman verloor de macht over het stuur. De zwaar beladen caravan duwde toen de auto tegen een boom, en sloeg om. V.'s vrouw raakte licht gewond. Na behandeling in het Academisch Zie kenhuis kon zij weer vertrekken. De koopman zelf raakte bijna beklemd tussen het stuurwiel en z'n stoel. H mankeert echter niets. Overigens mogen zyn tegenlig gers ook van geluk spreken, dat de auto niet naar links werd gedrukt. De koopman was namelijk niet verzekerd. m' kunnen opnemen. Dit ifoto< de 20-jarige Engelse folksing chard Pearson uit Londen, d menteel door de Leidse streelt Onlangs trad hij nog op tijde popfestival in Voorschoten, dag- en zondagavond is hij ii den te beluisteren, Daarvoor je dan naar Scarabee in de Pi kerkkoorsteeg. De bejaarde Zoeterwoude genoten gisteren zij de activiteiten van de bi en visvereniging van hun Jaa uitgaansdag. De tocht kreeg tra feestelijk tintje omdat er verjaardagen te vieren warei van mevrouw Van der Zon (I de heer Jansen (92). Beide s verrast met een leuk cadeautje dens het diner dat in Ons Huif gegeven bracht de drumband onder leiding van Anneke Ko de St. Jansfanfare o.l.v. Jan S hof een muzikaalbezoek aan Huis. Vrijdag zal er een i Peuterspeelzaal worden ge Dit gebeurt 's avonds om hall bij mevrouw C. Verhey van Roem, Burggravenlaan 11. komende weken organiseert Wassenaarse departement va Mij tot Nut van het Algemeen diverse excursies. Op zaterda zal een forellentocht worden g den naar Zuid-Limburg. Op zat 4 september wordt een bezoel bracht aan de Doelen te Rotte waar een concert door het B dams Philharmonisch Orkest worden bijgewoond. Voor dond 9 september staat een dagtocht het textielmuseum in Tilbur naar een chocoladefabriek in terhout op het programma. 1 dag 27 september zal een dag( sie worden gehouden naar K Amerongen en de vermaarde d bloemenzolder. De expositii werkstukjes die op paarden bi king hebben in de galerie van ra Sikking heeft ook een pi kant voor de levende viervo Zaterdagmiddag om half een gen de paarden een heus ml maal voorgezet. Er zal bij het 1 je bij de Pomp een "feestdis" den aangericht. Dit keer niet krabcocktails, corden bleu ol flambeerde ijstaart, maar ton worteltjes of bloemkool. 1 voor de dikkers die igts aan 4 lijn willen doen. want ook hei k bliek mag even van de pas ji lunch proeven Maandag 168» tus zal begonnen worden melr falteringswerkzaamheden op|d Schouwweg tussen de Stoep!;" n de Papegaaienlaan. Indien dit d de uitvoering van de werkzal den nodig is zullen bepaalde g< ten van de weg 's morgens 7 ut 'onds 18 uur voor het doop de verkeer worden afgesloten daarvoor nodige omleidingen 1 met borden worden aangegevel bewoners van de percelen lani Schouwweg zullen tijdig wordfl waarschuwd. wanneer zij van uitrit geen gebruik kunnen m

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2