Leidsch Dagblad urgemeester New York )ver naar Democraten Amerika jaloers op Rus Borzov 0 iee op vakantie van Werner LamPe Eerste winst waterpoloteam in Boedapest Tijdrijders 2 e in St. Moritz Nieuwe uitgaven i zij het nieuwe verpleeghuis en AFDELINGS ASSISTENTES ZWART BERDAG 12 AUGUSTUS1971 LEIDSCH DAGBLAD onze correspondent) (IGTON (GPD) New rgemeester John Lindsay lidmaatschap van de Re- party opgegeven en is tot de Democratische verwachting is dat hij zich kandidaat zal stellen voor entschap, niet noodzake- als Democraat, maar ver- ils "onafhajikelyke" binnen Op een persconferentie zei ■en Duindigt ■3n's sprint te kort AAR In de met zes zeer mager bezette in- draverij leek Nol Hes ton een kansje op de zege een hij de laatste bocht jijn slotaanval inzette op Marzfuchs en For Ever grote inspanning kwam n" in de enerverende inter juist iets tekort op nde Marzfuchs. Wel ver- For Ever naar de tweede lijk was de eindstrijd by jen tussen de leidende (Harmsen) en Karin ïerenberg). Even voor de Karin in 1.31.5 de winst. Jcherenprijs stelde Van it het kanspaard Indien eelste maal teleur. De liet geen twijfel aan :riieid bestaan. Giel van lerde de 'trouwe' merrie >n koers naar een goede over Hannibal en een Hazleton B. Vries ging in de Goeree- irnblower niet al te snel toch dit bleek geen be- naakte langzaam maar erloren terrein goed en een prima 1.23.2 triomf imit) werd tweede vóór [armsen) UITSLAGEN, rijs: 1. Idyl Hollandia (F. ".28.2 .Janneke II, 3. Toto w.6.pl. 5.10, ,10, trio 636. s: 1. Karin Hollandia (F. .31.5), 2. King Areta, 3. cl. Toto: w. 2.60, pl. 1.10, 5.10. prijs: 1. Gay (M. van der 2. Hannibal, 3. Hazle- 1.70, pl. 1.30, 2.50, 3.60 448.—. prijs, le afd.: 1. Red R. Schwarzkachel, 2. 3. Eggerlk. Toto w.: 1.90, gek. 2.90. 1. Hornblower (B de 2. Giovanni, 3. Fran- 1.50. pl. 1.50, 1.80, 1.90, 24.70. irijs: 1. Marzfuchs (M. 2. Anton. 3. For Ever, pl. 2.30, 2.30. gek. 9.60. •prijs: 1. Just in Time >ven jr) (1.26.7), 2. 3. Iwan Mac H. Toto ,30, 1.40, 2 gek. 3.20, prijs. 2e aid.: 1. Marissa 2. Marlize. 3. Doncaster. pl. 1.40. 2.80. gek. 9.70. nd-prijs: 1. John Bui- ichoonhoven) (1.27.5), 2. stls. 3. Hyacint. Toto w.: 1.40. 2.1Ö. gek. 8.—. trio i: 1. Jacojoke N (H. 2. Jackie T. 3. Imar- 2.10. pl. 2.30. 2.70. gek. Lindsay dat hy tot de conclusie was gekomen, „dat er binnen de Repu blikeinse party geen plaats meer is voor progressieve Republikeinen en dat het land beter gediend kan wor den door een Democratisch leider schap." Lindsay, 49 jaar oud, werd in 1965 voor zyn eerste termijn als burge meester van New York gekozen. Vrij wel onmiddellijk ontstond er een soort haat-liefde verhouding met gou verneur Nelson Rockefeller die in Lindsay ongetwijfeld een bekwame concurrent zag. Lindsay werd in 1969 herkozen, nadat hij zich als onaf hankelijke Republikein had opgesteld, maar sindsdien bleek steeds meer dat gouverneur Rockefeller en Lindsay aanzienlijk van mening verschilden over staats- en stads-kwesties waarbij Lindsay meestal de meest liberale standpunten innam. SNEEKWEEK Verschillende beslissingen al gevallen SNEEK 'ANP) De regenbogen hebben zich weinig aangetrokken van het woelige water op het Sne- kermeer. Zij verschenen voltallig aan de start voor het tweede gedeel te van de teamwedstrijd Friesland - Holland. De Hollanders kwamen dit keer beter voor de dag dan dins dag, maar toch ging de overwinning weer naar de Friezen. Metzelaar van de Hollandse ploeg passeerde als eer ste de finishlijn, maar zijn teamge noten brachten er minder van te recht. In totaal verzamelde Holland 22,1 punt. Friesland kwam tot 33, en heeft nu een comfortabele voor sprong van 37 punten, een kloof die onoverbrugbaar lijkt. Op de vijfde dag. de traditionele feestdag van de week. werden de b- klassers niet het meer opgestuurd. Voor de a-klassers verscheen de ro de vlag met het witte blok niet op de starttoren, maar talrijke stuurlui bleven aan de wal, zij vreesden de harde wind, die later op de dag wat afnam, waardoor het toch nog goed zeilweer werd. Er zijn verschillende beslissingen ge vallen. Bij de o k-jollen is Roel Wes ter uit Grouw zeker van de eerste plaats en zijn plaatsgenoot Bert de Jong kan de eindoverwinning in de flitsen niet meer ontgaan. Both uit Gouda werd een glorieus triomfa tor in de schakels en Onno Zweep (Sneek) is niet meer van de top te verdringen in de vrijheidsklas se, zelfs niet door De Haas uit Breu- kelen, die gisteren winnaar werd. De winnaars van gisteren in de belangrijkste klassen zyn: Stern: Van Tubbergen; Flits: De Jong. Randmeer: Gerritsma. Pampus: v. Galen, Spanker: Lessing, Finn jol len: Faber., 470: Eiling.. Vrijheid: De Haas., Schakel: Both, Regen boog: Metzelaar.. 22m: Bontiema. 30 m: IJkema., Valken: Van Sloten., ok-jollen: Wester., Flying Junior: Cortlever en Vaurien: De Zeeuw. ADVERTENTIE President Nixon had persoonlijk geen reactie, maar liet via zijn pers chef Ziegler zeggen dat de Republi keinse party ruim genoeg is om alle visies en meningen te omvatten. Se nator Barry Goldwater gaf een reac tie die vermoedelijk in de komende maanden steeds weer gehoord zal worden, vooral wanneer Lindsay be sluit zich inderdaad kandidaat te stellen voor 't presidentschap. Gold water zei: "Wat wil hij? Hij was niet in staat om New York te regeren. Wil hij dan zeggen dat hij het land kan regeren?" Het welkom van de Democraten was koel. De voorzitter van het De mocratische nationale comité Larry O'Brien had een éénregelige verkla ring, waarin werd gezegd dat Lindsay werd verwelkomd in de partij en dat was alles. W A TTïI MHPUT?m rkv, BOEDAPEST Het Nederlandse waterpolo-team is het zeslandentoer- nooi in Boedapest begonnen met een overwinning van.21 (0-0, 0-1, 1-0, 1-0) op West-Duitsla nd. Het was een gelijk opgaande wedstrijd, die Neder land pas anderhalve minuut voor tijd in het voordeel kon beslissen West-Duitland nam in de laat ste minuut van de tweede periode een oorsprong van 10 door een doel punt van Schuhmann. Daarna buitte Nederland tweemaal een numerieke meerderheid uit om tot winst te komen. De eerste maal, toen de Duit se doelman op de kant een straf mi nuut uitzat en Jan Evert Veer de ge lijkmaker scoorde en de tweede maal anderhalve minuut voor tijd, toen de Westduitsers Wolff misten en Tom mie Schmidt daarvan handig profi teerde. In de tweede wedstrijd komt Neder land uit tegen de nummer twee van het Europese kampioenschap, Honga rije. De andere deelnemende landen zyn: West-Duitsland, Zweden, Bul garije en Roemenië. Voorts speelt ook het Hongaarse B-team mee. Inzet van het toernooi is de Kuagsram- bokaal geschonken door de Hongaarse elektriciteitsfabriek, die 75 jaar be staat. ST. MORITZ (ANP) De Neder landse ploeg, bestaande uit Fedor de Hertog, Arie Hassink, Frits Schuer en Aad van der Hoek. is gisteren achter Zwitserland als tweede geëindigd in een tijdrit op de weg over 102.2 km In St. Moritz. De Zwitsers Hub- schmid, Fuchs, R. en H. Schar waren veruit de snelsten en kwamen tot een tijd van 2 uur 4 min 39 sec., hetgeen gemiddelde snelheid betekende van 48.080 km/u. De Nederlandse for matie reed de afstand in 2.08.26.5. Derde werd Frankrijk (Duterme, Ro- que Corbeau en Meunier) in 2.10.42.5, Groot-Brittannië plaatste zich vierde in 2.10.58.4 en het Westduitse kwartet Ebert, Knab, Weibel en Wich, dat in de eerste van de drie te ryden ronden door pech van Knab reeds verloor, reikte niet verder dan de vijfde plaats in 2.12.00 7. Snelle tijd ADVERTENTIE Prinses Beatrix op de dokters- fiets door de lange gangen, nadat ziekenhuiscomplex Triotel offici- Varen met kinderen eel had geopend in Leeuwarden. Dagblad wil gaarne mee met vakantie als O wilt helpen, door maken van het hieronder afgedrukte vakantieformulier, 8 dagen voor Qw vakantie aan ons in te zenden, op te bellen voor opzending of Inhouding van de krant Tele- opdrachten kunnen wij niet aannemen. r zenden frankeren met 25 ct. DRES IS: Naam: Woonplaats: Kwartaal een Maand Postabonnement doorhalen «at niet ran toepassing 1s. straat plaatsnaam: 8.v.p. in oioklettera te inhouding, bovenstaand vakantie-adres niet Invullen, maar e en laatste dag van inhouding). I/INHOUDENdoorhalen wat niet verlangd wordt. l€ dag WATTENSCHEID Op de vierde dag van de Westduitse zwem kam pioenschappen heeft Werner Lampe de 400 meter vrije slag gewonnen in de wereldtijd van 4.07.2. Eerder won hy de 200 meter vrije slag in 1.56,4. Varen met kinderen, Conrad Dixon. Uitgave Van Dishoeck. Bussum. Het aantal publikaties over de wa tersport houdt gelijke tred met de groeiende populariteit van deze vrije tijdsbesteding in ons land, met zijn wat dat betreft unieke mogelijk heden. Dat meer Nederlanders weekein den en vakantie op het water door brengen betekent ook dat meer Ne derlandse kinderen met het zilte na' worden geconfronteerd. Ouderen kunnen zich wat dat betreft gemak kelijker aanpassen. In de problemen die zich met de kleintjes voordoen voorziet dit boekje. Het is een vraag baak voor allerlei zaken waarvoor u zich met hen op de paar vierkante meter die uw schip groot is. ziet ge plaatst. zoalsveiligheidsmaatrege len .kleding, eten. spelletjes etc. Baby Platenboek, uitg. G. van Reemst. Diepenheim Molly", ba by's eerste platenboek voor box en bad. is het geslaagde antwoord op het huiselijk probleempje welk „boek" de allerkleinste kinderen in handen gegeven kan worden. Kar tonnen produkten zijn al spoedig ka pot: gekreukt, of geknoeid door aan raking met water, en daardoor beter geschikt voor vier- of vijfjarigen. Dit „boekje" van Braun en Schnei der, München bestaat uit een reeks van vijf gekleurde plaatjes op plastic. Omdat ze aan weerszijden bedrukt zijn (in vijf schattige kleur tjes) zijn het er dus tien, die door opvouwen tot het formaat van één teruggebracht kunnen worden: tien centimeter in het vierkant. Ze zijn donzigzacht (met een klein beetje lucht tussen de „wanden"), kreuk- herstellend, waterdicht, afwasbaaren niet stuk te krijgen. De afbeeldingen zijn: tulp, beertje, appel, wekker, vis een de ene kant, en aan de andere zijde: huisje, eendje, locomotiefje, popje en zonnetje. Voor f 4.50 een erg leuk geschenk van Oma en Opa voor kleinzoon of -dochter. Een vochtig huis, wat doe Je eraan, door A. R. de Borst; Doe wat met uw zolder, door Roel Daru; Een gehorig huis. wat doe Je eraan, door ir. H. van Bremen. Ook bij deze deeltjes heeft weer dui delijk de bedoeling voorop gestaan kopers en eigenaars van huizen weg wijs te maken in de problemen, die bestaande of nieuw te bouwen huizen kunnen opleveren. Al deze boekjes geven een uitstekend overzicht van het probleem waarmee de deskundige schrijvers zich bezighouden. Ze zijn voorzien van vele tientallen tekenin gen, dat over het vochtige huis bo vendien met vele foto's op kunstdruk. In een bestek van omstreeks hon derd bladzijden wordt een enorme hoeveelheid informatie geboden. Het boekje van De Borst kost f 11,90. de beide andere elk f 10.90. In het najaar zullen weer drie nieuwe Ca- sa-boekjes verschijnen: Alles over woningonderhoud. Uw tweede woning onder de zon, en Vernieuw uw keuken. 604e Staatsloterij 11 aug. 1971 DERDE KLASSE Prijzen van f 25,zijn gevallen op nummers eindigende op 05* 38 90 94 74 990 072 062 0461* 080874* 040276 036260 028589 006224 50,zijn gevallen op nummers eindigende op 50,zijn gevallen op nummers eindigende op 50,zijn gevallen op nummers eindigende op 50,zijn gevallen op nummers eindigende op f 100,-— zijn gevallen op nummers eindigende op f 200,zijn gevallen op nummers eindigende op f 400,— zijn gevallen op nummers eindigende op f 1.000,zijn gevallen op nummers eindigende op f 2.000,zijn gevallen op nummers eindigende op Een prijs van f 5.000,is gevallen op het nummer f 5.000,is gevallen op het nummer f 5.000,is gevallen op het nummer f 5.000,is gevallen op het nummer f 5.000,is gevallen op het nummer De prijs van f 10.000,is gevallen op het nummer 076616 f 25.000,is gevallen op het nummer 040992 f 50.000,is gevallen op het nummer 058190* f 100.000,is gevallen op het nummer 010244 De extra prijs van f 500.000,Is gevallen In de serie P op het nummer 001583 en de troostprijs van f 5.000,op nummer 001563 van elk van de andere series. Let wel. op eindcijfer 05 is tevens een prijs van f 25,gevallen op eindcijfer 990 is tevens een prijs van f 50,gevallen op nr. 080874 is tevens een prijs van f 100,gevallen op nr. 058190 is tevens een prijs van f 50,gevallen. HELSINKI Amerika heeft honderdduizend dollar over voor de Russische sprinter Valeri Borzow. In Berkeley, waar beide grootmachten elkaar in de atletiek te lijf gingen, riep de VS-coach Leroy Walker jaloers uit: „Ik wou dat ik hem kon kopen. Met hem in de selectie maak ik mij geen zorgen voor het goud in München". De ontboezeming van de Amerikaan werd ingegeven door de superiori teit, waarmee de 21-Jarige student uit Kieuw excellente negers al6 Green, Meri weather. Miller en Quarrie zijn rug toekeerde. Even ver demarreerde hij gisteren op de EK Helsinki van meelopers als Ucherer, Papageorgopoulus en Schenk. Tussen het goud en zilver van de honderd meter gaapte twee- tiende seconde. Valeri Borzow. die even wagge lend start als bijvoorbeeld Keiler op het ijs, was al in de series van zijn enig theoretische concurrent ver lost: de Oostduitser Kokot, die in de lente 10,0 op de klokken tovere- de. Die tijd (een evenaring van het Europese record) is altijd gewan trouwd. Borzov: „Ik weet, dat hij sindsdien lang geblesseerd was. Maar ook als hij fit was geweest, had ik hem bewongen. In Europa is helaas niemand van mijn kali- Der" Zijn tweede Europese titel (met die van Athene '69) breidt zich zeker uit met een derde, op de 200 meter. „Ik heb deze winter veel met ge wichten getraind. Daardoor is mijn spierkracht toegenomen. Dat lijkt mij de verklaring voor mijn winst op de 200 meter. Mijn Europees re cord daarop zal ik overigens dit jaaf niet meer overtreffen". Renata Sreoher-Meissner, de 21-Ja rige Oostduitse sprintster, bevestigde enkele minuten voor Borzow haar even aparte klasse. De studente in de lichamelijke opvoeding, sinds '70 onbetwist heerseres in Europa, pa reerde luttele meters (voor de hon derd vol waren) de opdringerige In- grid Mickler. „Ja, ik had toch wel angst voor haar en ook wel voor Elfgrad Schittenhelm. Beiden zyn tegen het einde zeer gevaarlijk". Niettemin stapten beide Westduitses met zilver en brons van het ere-podium. De plak van Renate Stecher-Meiss- ner compenseerde enigszins de klap pen, die de Oostduitse equipe tot nog toe in Helsinki kreeg te verdu ren. Zo faalden onder meer Monika Meyer (100 meter). Waltraud Pöh- land <800 meter), Karin Ilgen (dis cus), Kokot (100 heren) en Laser 400 horden) voor de eer van de na tie. Gisteren smakten trouwens nogal wat favorieten van hun voetstuk. Een greep uit de opsomming: Lia Manuliu (discus-kampioene in Mexico), Papanicolaou (wereldre cord polshoog) en de Franse jonge ling Tracanelli (5.20 met de pols stok), die allen de kwalificatie ver knoeiden. Even triest was de afgang van Ileana Silai (tweede in Mexico op de 800 meter), die in de halve finale „stilstond". Matste dag Dadelijke opdrachten voorkomen toteorateBtag. opaencung/mnoudlng. 1*00, België en Luxemburg f 1,25 per vaicantieperiode. De overige **",7n uitsluitena per luchtpost. Kosten f 0,60 per dag. 10 te houden kranten wordt bg restitutie van net ie veel PAARDESPORT De 14-jarige Britse amazone Debbie Johnsey heef' gisteren in Hickstead met haar paard paard „Champ" het eerste onderdeel van de strijd om het Europees jeugd kampioenschap springen gewonnen, De Westduitser Hendrik Schulzc Dieckhoff werd met „San Remo" tweede. Beide deelnemers bleven foutloos. HOCKEY De Nederlandse da- meshockeyploeg heeft tijdens de tour- I nee, die voorafgaat aan het wereld- toernooi, dat van 21 augustusI 2 september te Auckland wordt ge houden, te Invercargill in Nieuw- Zeeland een overwinning met 5—0 (rust 30), behaald op de ploeg van Southland. Vooral in de eerste helft waren onze landgenoten veruit supe- rieur aan haar tegenstandsters De doelpunten werden gemaakt dooi Doerette Woltring (2), Riet Küper 1 Maria Fikkers en Loes Leurs-Seelen ZEILEN De Deen Poul Elv- I stróm is by de stryd om het Euro- I pees kampioenschap zeilen in de So lingklasse by Travemund opper- j machtig. De titelhouder won giste ren ook de derde race op de zware zee. De beste Nederlander was Heike Blok, die als 22ste over de eindlijn ging. In het algemeen klassement staat Bakker (15) echter nog vooi Blok (17de). ATLETIEK De Europese atle- tiekkampioenschappen voor junioren zullen in 1973 in Duisburg worden gehouden in de periode van 24— 26 augustus. De aan Rotterdam toe gewezen Europese indoorkampioen schappen 1973 zullen plaatshebben in het weekeinde van 10 en 11 maart. Tegen ieder aannemelijk bod V.W. 1200 - bouwjaar 1969. Km .stand 39.000. ANWB-rapport aanwezig, 's avonds tussen 7 en 10 u. Splinterlaan 88, Leiderdorp. ATTENTIE WINTERVAKANTIE Reisbureau INTERLAND, NOORDEINDE 17. LEIDEN TELEFOON 43490 WU vragen op korte termijn een vakbekwame SCHILDER— AUTOSPUITER. CARROSSERIEFABRIEK Kees Mulder N.V. Oegstgeesterweg 241, RUnsburg. tel. 01718—12618. Vroom Dreesmann Leiden N.V. vraagt verkoopsters voor diverse afdelingen. Plaatsing geschiedt aan de hand van leeftijd en ervaring. Goed salaris, prettige 5-daagse regeling, reiskostenvergoeding buiten de stad. 4 weken vakantie en o.m. 15% korting op alle persoonlijke aankopen. Persoonlijk solliciteren is mogelijk van maandag tot en met zaterdag tussen 9.00 en 17.00 uur op de afdeling Personeelszaken, Breestraat 72 te Leiden. Schriftelijke sollicitaties ook aan dit adres. Telefoon 01710-41241. VROOM DREESMANN Laidsn Louwman Parqui /raagt voor spoedige Indienst treding plm. 18 Jaar. type-diploma vereist. Soil. Louwman Parqui, Veursestraatwcg 280, Leidschendam. Tel. 01761—6911. toestel 15. Voor al uw sanitaire installaties en reparaties HOOIGRACHT 18. TELEFOON 23951 Na 6 uur 01729—376. SLEUTELTJES 120 woorden f 2,18 2130 woorden 13,43 3140 woorden f 4,99 4150 woorden f 6,86 (max. 50 woorden), (een woord hoogstens 12 let ters). Bewysnummers f0,26 extra. Administratie num- merbrieven f0,52 meer. Bij betaling later dan i we ken na plaatsing f 1,50 extra.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 13