3 LEIDSCH DAGBLAD SPORT Feijenoord-Arsena!voor fijnproevers smulpartij mm m 1 ramers peinzen •V. Ajax een helft superieur Arsenal-manager Mee: „Feijenoord beter dan Benfica LD-treffers van sportweekeinde Nieuwe aanklachten in West Duitsland Generale repetitie Evert Schneider wint driemaal rp Twee trainers, twee denkers, rg Kessler (foto bovenzat in %cht in functie op de une het spel van zijn nieuwe \g Anderlecht te bestuderen, enoords' Ernst Happel maakte vrije zondagmiddag (Feije- rd speelde zaterdagavond te- Arsenal) produktief door in sterdam de spelpatronen van tsrivaal Ajax te 'bespioneren'. AMSTERDAM Mönchengladbach, de tweevou dige Duitse voetbalkampioen, bad vooral aan het optreden van doelman Kleff en aan AJax- doelman Heinz Stuy te danken, dat de nederlaag in de vriend schappelijk wedstrijd tegen Ajax gisteren beperkt bleef tot 43. Kleff speelde een uitste kende wedstrijd en voorkwam enige zeker schijnende doelpun ten, Stuy ging bij twee Duitse doelpunten niet geheel vrijuit. Ajax dat in Arnold Mtihren, Cruijff en Blankenburg zijn bes te spelers had, was vooral in de eerste helft superieur. Hetgeen werd uitgedrukt in doelpunten van Cruijff (eerste minuut), Van Dijk (achtste minuut) en Borussia Keizer. Die daarmee 3—1 zorgde omdat Heynckes toen al bad tegengescoord. Een kwar tier voor de rust verkleinde Wittkamp de achterstand van Borussia Mönchengladbach tot 3—2 en een kwartier na de pauze kwamen de Duitsers zelfs op gelijke hoogte door een tref fer van Sieloff (3—3). Vijf mi nuten voor het einde zorgde Piet Keizer ervoor dat het goe ie spel van Ajax toch beloond werd: 43. De derde treffer van Ajax in de maak. Dick van Dijk (r) heeft de bal voor de voe ten gekopt van Piet Keizer, die doelman Kleff vervolgens moeiteloos zal passeren. ROTTERDAM Wim van Hanegem heeft weer gedold. In Feijenoords vooral tijdens het tweede bedrijf secuur draaiende tempomachine bleek de nummer tien dan eindelijk weer die middenvelder die hele rijen verdedigers glimlachend minder waardigheidscomplexen bezorgt. Welke graduatie Arsenal- manager Bertien Mee niet wenste uit te spreken. Maar Engel sen zijn doorgaans sober in hun lof, zeker wanneer het conti nentale voetballers betreft. Hoofdschuddende Mee hield het dan ook later, toen Henk Wery's gierende knal inderdaad goed was gebleken voor een 10 einduitslag, simpel op: „Ja, jullie nummer tien is een goede voetballer". Waartegen het commentaar van Engelands voetballer van het jaar, Frank McLintock dan weer prettig afstak. Onthutsend impulsief flapte hij er uit: „Van Hanegem, we had den veel over hem gelezen. Maar niet genoeg. Want op 't laatst durf den we hem niet meer aan te val len. Een kwestie van niet voor joker gezet willen worden." Tóch haalde die sublieme Van Hanegem het of ficiële finishlint niet. Want tien mi nuten daarvoor wenkte Ernst Hap pel zijn coördinator naar de kant. ,Om conditionele redenen", aldus de sfinx. „Schoenmaker werd ingezet omdat Van Hanegem in ademnood verkeerde. Wat niet zo vreemd is, omdat hij twee wedstrijden op de anderen achter ligt." Van Hanegem zelf verwees overi gens naar zijn enkel. (Verbaasd: Die tien minuten hadden er best bij gekund. Ik heb vrijdag voluit ge traind. Het ging prima. Alleen die enkel ging nu weer gek doen.") Waarna de vraag rees wie er een spelletje speelde. Misschien ook wel, wilde Happel zij'n kromme troef prik kelen. Maar hoe dan ook, FeijenoordArsenal was voor de fijnproever een schranspartij. Met de meeste lekkere hapjes weliswaar in de ijskast gehouden tot het tweede bedrijf, maar dat kon niet wegnemen dat de volle kuip negen tig minuten smulde. Opvallend ver schijnsel in het prille begin (het le gioen gniffelde van plezier) Lou van Ravens, de '48-plusser' op zijn zit vlak. Andere blikvanger Maiwald, de een zame zwoeger in de spits. Ander maal na afloop met een ruime vol doende gehonoreerd ook al maakte hij geen doelpunt. Want Maiwald bleek opnieuw die brutale knokker, die luttele centimeters tekort kwam toen Wery's kopballetje paniek in de Engelse stellingen bracht. Die zich tussen McLintock en Roberts inwurmde en Fransz Hasil een dot van een kans bood. Kortom de man van het vuile werk, die straks wan neer zijn zelfvertrouwen er hele maal is van grote waarde kan blij- MAANDAG 9 AUGUSTUS 1971 Hoopvolle „generale" van Feijenoord en Ajax OP DEZE PAGINA Twijfel knabbelt aan optimisme van Wilma v. d. Berg PAGINA 6 Marian Laudin en Marijke Schaar beheersten de strijd om de 'open' Leidse tennistitel PAGINA 7 De Brit Brian Hampton reed in de formule V-klasse op Zandvoort naar fortuinlijke zegePAGINA 8 Alles over de voetbalamateurs in Leiden en omgeving -PAGINA 9 Door Ger Stolk ken. Maiwadl later: „Ontevreden? Nee, dat niet. Maar ik had graag wat meer ballen diep willen hebben. Want nu bokste ik constant tegen die Roberts op. En dat viel niet mee." Wat een alom gehoorde kreet bleek, omdat Arsenal, zoals de meeste En gelse ploegen een karrevracht aan fysieke kracht aandroeg. En omdat ook Feijenoord zich wat dat betreft niet onbetuigd pleegt te laten, was er sprake van een keiharde, zij het sportieve krachtmeting. Een duel waarin Henk Wery vlak voor rust (door Matthias Maiwald aange speeld) Feijenoord op 10 zette. Dèt Feijenoord in de volgende epi sode de wedstrijd maakte, Arsenal volledig in de houdgreep nam, lag overigens niet alleen aan Wim van Hanegem. Want Franz Hasil bleek in die periode hard op weg naar zijn Europa-Cup-vorm. Bertie Mee later: „Niet alleen die nummer tien is een goede voetballer. Hasil heet die man geloof ik,-is voor Feijen oord van grote waarde. Veel gewin bracht al dat surplus Feijenoord niet. Daarvoor was de Engelse afweer te grimmig. Één maal, (Van Hanegem zat toen al op de bank. Schoenmaker bleek het brein leek Maiwald op succes af te stevenen. Maar Simpson legde de spits hardhandig neer. En Van Ra vens, uitgerekend de man van de penalties, deed of zijn neus bloedde. Maiwald later: „Een strafschop van hef; zuiverste water. Ik denk ik zit goed. Tenslotte fluit Van Ravens. Maar hij riep doorspelen". Selectiever Eén man stapte overigens zaterdag avond niet voldaan rond. Bram Geilman, (tijdelijke waarnemer van Eddie Treytel. Mokte Bram: „Ik zat er een paar keer goed naast bij hoge ballen. Maar in het tweede Matthias Maiwald is diep doorgedrongen in de defensie van Arsenal, maar komt te laat om het doelman Bobby Wilson nog moeilijk te maken. elftal pak ik ze allemaal. Ik denk dat ik wat selectiever zal moeten worden. Laseroms en Israël zijn jongens die dat soort dingen zelf wel klaren." Eddie Treytel had overigens in eer ste instantie één helft onder de lat gestaan. Maar de keeper kreeg al dus Ernst Happel, last van darm stoornissen." Bertie Mee was toen inmiddels op de gezellige toer overgeschakeld. „Feijenoord," vertelde hij, „is beter dan Benfica". Toegegeven, wij verloren ooit met 20 van de Portugezen. Maar toen waren we dan ook maar tien dagen in training". Motorsport De Nederlander Lub bers heeft gisteren zijn kansen ver groot op het behalen van de inter nationale fim-cup motorcross in de zijspanklasse. Hij behaalde in de Oostenrijkse plaats Feldkirch een fraaie tweede plaats in de achtste wedstrijd voor deze trofee. 'Hoogstaand' duel in de Kuip. Henk Wery wint een kopduel van Arsenal-verdediger Nelson, maar expedieert de bal langs het doel DEN HAAG De laat voor de competitie is door vrijwel al le betaalde clubs benut voor het spe len van een laatste oefenwedstrijd. De meest opvallende „generale repe titie" was die van DWS. De Amster dammers gingen tegen het naar de eerste divisie gedegradeerde Haarlem met 6-0 ten onder. FC Utrecht, PSV en Sparta oefenden fegen Belgische clubs. In Utrecht werd het tegen An derlecht een 2-1 nederlaag voor de ploeg van trainer Bert Jacobs, Sparta werd met een 1-0 nederlaag door FC Brugge naar huis gestuurd en PSV en Standard Luik sloten hun treffen met een 0-0 stand af. In een aantrekkelijke wedstrijd verloor FC Utrecht met 2-1 van An derlecht. Bij rust leidden de Belgen met 1-0, dankzij een treffer van Rensenbrink. Na rust zorgde Karei Bonsink voor de gelijkmaker. Het winnende doelpunt werd gescoord door Verhagen. Henk Houwaart scoorde voor FC Brugge het enige doelpunt in de wedstrijd tegen Sparta. In de 83ste minuut kopte hij uit een voorzet van Thio raak. Sparta was de eerste helft veruit superieur aan zijn te genstander, maar kon dit overwicht niet in doelpunten uitdrukken. Haarlem sloot een zeer sterke oefenperiode (in vijf wedstrijden 37 doelpunten» af met een klinkende 6-0 zege op DWS. De doelpunten werden gescoord door Bregman (2x), De Goede (2x), Boszhardt en Oosthui zen FC Den Bosch boekte dit week einde twee overwinningen. Zaterdag won de nieuwe eredivisie club met 2-0 van Jong Brabant (onderafde ling) en zondag werd het 3-0 tegen de amateur eersteklasser TOP. Excelsior speelde gisteren in Schiedam met 1-1 gelijk tegen SVV. Na 23 minuten gaf Van der Heide Excelsior een 1-0 voorsprong. In de laatste minuut scoorde Van Steen bergen de gelijkmaker. Volendam won zaterdag in Wolvega met 2-1 van SC Cambuur, Een kwartier in de tweede helft gaf Lippold de Friezen een 1-0 voor sprong. Twaalf minuten voor tijd maakte Jan Jonk gelijk en vlak voor het einde bezorgde Jan Bond Volen dam de overwinning. In Heerlen kwamen PSV en Standard Luik na een slechte wed strijd een 0-0 remise overeen. Er waren 11.000 toeschouwers. NEC speelde zaterdagavond in Nijmegen met 1-1 gelijk tegen de Duitse club Arminia Bielefeld. De Jong gaf NEC in de 30ste minuut een 1-0 voorsprong. Vijf minuten voor het einde scoorde Jendrossek de ge lijkmaker. NAC oefende in Vlissingen te gen het Zeeuwse elftal van de afde ling Zeeland van de KNVB. De Bredanaars wonnen met 4-1 door doelpunten van Pogrzeba, Schrijvers, Delmotte en Brouwers. Sheilds (Axel) scoorde het enige Zeeuwse doelpunt. Overige uitslagen: Vitesse— Fortuna Düsseldorf 1-0, Heracles— Go Ahead Eagles 0-1, Wol verhampton Wanderers— FC Gro ningen 2-0, Dinxperlo De Graaf schap 1-4, Vfb Oldenburg— Veendam 03, AZ '67 Lille 2—0, Eindhoven Neuss 4-0, CeasarHapoel Tel Aviv 0-1. BONN (GPD) De sportrechtbank van de Duitse voetbalbond heeft za terdag de aanvoerder van Eintracht Braunschweig (en tienvoudig inter national) Lothar Ulsass een speel verbod van een jaar opgelegd. Na het "levenslang" voor Manglitz en Patzke en de tien jaar voor Wild, velden de sportrechters in Frank fort een opmerkelijk mild vonnis over de speler, die bereid is ge weest 20.000 mark te incasseren van Kickers Offenbach voor een over- -winning van zijn club op Rot-Weiss Oberhausen (evenals Kickers in de gradatiegevaar verkerend)Het geld kwam wel naar Braunschweig, maar is niet uitbetaald omdat Ein tracht en Rot-Weiss Oberhausen ge lijk speelden. Lothar Ulsass gaat tegen het vonnis in beroep en zijn advocaat zou er zelfs voor voelen de zaak aan een burgelijke rechter voor te leggen, als het hoge sportgerechtshof zijn cliënt, die uiteindelijk geen steek penningen heeft geïncasseerd, niet vrijspreekt. Ulsass zelf ver wacht echter weinig van komende procedures en schijnt er zich al bij te hebben neergelegd dat aan zijn voetbalcarrière een einde is geko men. Hij wordt in september 31. Ee jaar onderbreking zou betekenen, dat hij in de Bundesliga niet meer mee komt. Nieuwe aanklachten heeft de con trolecommissie van de Duitse voet balbond gisteren bij de sportrecht- bank ingediend tegen de Bundesli- ga-spelers Hans Arnold van VFB Stuttgart en diens vroegere club- makker Harmut Weiss (nu Stufgar- ter Kickers). Zij hebben bekend, 45.000 mark te hebben aangenomen van een vertegenwoordiger van Ar- mania Bielefeld, die daarmee een overwinning van 1—0 op VFB Stutt Door Henk Timmers gart kocht. Bovendien verlangde de controlecommissie dat beide spe lers via een kort geding een voorlo pig speelverbod opgelegd krijgen. De voetbalbond heeft zaterdag beslo ten het Bundesliga-seizoen gewoon op 14 augustus te laten beginnen. Van verschillende kanten was op uitstel aangedrongen in afwachting van de uitspraken der rechters over clubs die in het vorige seizoen over winningen hebben gekocht. Daarbij wordt met name gedacht aan Ar minia Bielefeld, dat herhaaldelijk met royale steekpenningen moet hebben gewerkt. Voor de verrassen de overwinning op Her^ha BSC Berlin op de laatste speeldag is mo gelijk 250.000 mark betaald. Het zonder schandaal gedegradeer de Rot-Weiss Essen heeft reeds aan spraak gemaakt op deelneming aan de Bundesliga-competitie. De bond heeft de eisen van Rot-Weiss Essen echter zaterdag afgewezen. Men zou nu in Essen een proces tegen de voetbalbond willen beginnen. Er zou worden gedacht aan 'n schadeloos stelling die niet onder het miljoen mark ligt. DEN HAAG Ondanks drie overwinningen van Evert Schneider zijn de heren van Leimonias op de laatste plaats geëindigd bij het in ternationale toernooi dat de Haagse tennisvereniging in het weekeinde op banen van Klein Zwitserland hield. Sterling Club Madras (Ind) eindigde als eerste, AU England Club (GBR) als tweede en Klipper Hamburg (WDL) als derde. De da mes van Leimonias eindigde achter de All England Club op de tweede plaats

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 5