Basis voor succes werd tien jaar geleden gelegd Nico Welschen int "het loon van de durf" Weer schandaal in Bundesliga hneider Met zege op Fried Schmitz Koerstips KOKS COMPLOT Soloweek Golftitel RDAG 7 AUGUSTUS 1971 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD l FC junioren bijna gereed voor eerste elftal let verleden heeft LFC weinig aandacht besteed aan het Voetbal. Zo'n tien jaar geleden is daar verandering in ien. Toen ontstond bij de „Kanaries" het idee om spelers •t eerste elftal een aantal talentvolle jeugdspelertjes te lelecteren en aan die jongens wat extra aandacht te »n. van die spelers: Bouk Pijnakker (45) en Jan Neute- 1(48). Mannen, die met meer dan 440 wedstrijden voor Jrste van de LFC, hun sporen verdiend hebben. vooral Bouk Pijnakker ge le de grondslag heeft gelegd huidige succes van de A- vorig Jaar kampioen en Jaar met grote overmacht lalkampioen) destijds begonnen met Jon- Jaar. Goed, ze mochten niet spelen, maar met trai- ien ze al een hoop leren, eijeen Jaar of acht waren, ben rerplichte training gaan in- e *Aan Jongens, die geregeld f bn heb ik niets en dan kom htjet verder. P.Mn 12de Jaar heb ik ze voor- l( dat alléén het voetbal be- éiawas en niet het winnen. En L5 653 /Jjn der Nat rdhet dan ook geweldig om na ran een toernooi, waar we ^de geworden waren, te ho- wat spelen die jongens leuk voetbal". Dat doet je mun weet je dat al Je werk niets is geweest, B-junior werden, ben ik fm stellen. Toen moést er ge- ^jworden, maar het voetbal V niet minder om worden. ■riode heb ik de volledige moking van de Jeugdcommis- °°M en niet te vergeten de In Gerard van Eygen, zelf •vafeerste elftal speler, waar- licjgoed ging. °°Fden telkens kampioen en «7 igend seizoen in de hoogste eni van de Afdeling Leiden muje klasse onder de Regiona- is dat niet. ze heb- ben altijd al tegen ouderen gespeeld. Maar de jongens waartegen ze nu komen, staan op het punt senior te worden. Lichaamskracht komen ze dus wel iets te kort; de techniek zal dat goed moeten maken. En een technische ploeg hebben we, dat hebben ze vorig Jaar met zaalvoet bal wel bewezen". Sinds1 twee jaar is het team in handen van jeugdtrainer Jan Neu teboom. „Dat heeft het bestuur zo besloten. Hoewel Neuteboom zelf heeft gezegd van: „Laat Bouk Pij nakker het maar afmaken, het is zijn werk". Ik had dat elftal best willen houden. Jan heeft zijn handen vol. Hij traint alle selectieteams, zo'n 100 Jongens". Bouk pijnakker heeft nog niet alle contact met de jongens verloren. „Dat kan ik gewoon niet. Ik ga naar elke wedstrijd kijken. Ik zie lie ver de jongens spelen dan het eerste. En daarbij komt dat de jongens vaak hier komen vissen. (Bouk Pijnakker woont gedurende de zo mermaanden op een woonboot aan de Braassemermeer). Ze staan soms zaterdag's om vier uur voor de deur en komen dan om een uur of acht bij „Ome Bouk" the^ met beschuit halen en 's middags wat drinken". Het is Jan Neuteboom geweest, die de Jongens tot Al gemaakt heeft. Jan Neuteboom: „Ik heb gewoon de omgezet en gezegd dat als ze er qua kracht niet tegen op kun nen, dan maar moeten verliezen. Nou, het is geweldig gegaan. We zijn kampioen geworden en hebben maar één wedstrijd verloren. Ik heb aan het voetbal vrijwel niets meer behoeven te doen, dat had Bouk al gedaan". Kansen voor LFC Al om volgend jaar regionaal te spelen, zijn er wel. „Maar", zegt Jan Neuteboom, „de kans is groot, dat ze er zo weer uitgaan. Als deze Jongens naar de senioren gaan ont- LEIDEN Nico Welschen heeft gisteren op Roomburg weer voor een stunt gezorgd. In de kwartfinale van de open Leidse tenniskampioenschappen sloeg Welschen de als nummer twee geplaatste Fried Schmitz in twee sets gedecideerd van de baan: 60, 64. Maar nog meer dan de uitslag verraste de wijze waarop die overwinning tot stand kwam. Welschen kwam in de eerste set geen moment in moeilijkheden te gen Schmitz, die voor de nationale kampioenschappen (volgende week op de METS-banen in Schevenin- gen) toch als achtste genoteerd staat. Schmitz heeft geen sterke ser- Door Paul de Tombe staat er een enorme leegte. Er zit niets achter. Pas weer de C-junio ren doen het goed, maar de B-elf tallen zijn allebei onderaan ge ëindigd". Bouk Pijnakker vindt het erg jam mer, dat .hij „zijn" jongens niet meer traint. „Ik had zo graag nog een jaar of twee met de jongens door gegaan en dan had ik tegen LFC kunnen zeggen: „Zo, hier heb je het eerste elftal voor de toekomst. Kijk, dan was mijn werk af geweest. Bovendien is er een kans, dat er een paar jongens uit gehaald wor den en in het eerste gezet. Dat zou jammer zijn, want de grote kracht van het elftal zit in het teamver band. Het is zaak dat zowel het „éerste" in de tweede klasse, als het „tweede" in de reserve derde klasse zich handhaven. Over twee jaar kij ken we dan wel verder. Dit elftal is de toekomst van LFC". KEULEN Er dreigt 'n nieuw Arminia zou met de zaak iets te ma- schandaal in de Bundesliga. De ont- 'IIÜAAG Evert Schneider, apifc van al degenen, die van '°°ien neven- of zelfs hoofd- hebben gemaakt, is giste- 5eHeus begonnen met zijn 153eiding op het Nederlands hullingen van Offenbach-voorzitter tnschap, waarvan hij de Jcanellas zijn nog niet eens bezan ts komende week in zijn 7 o duzes hoopt "binnen te ei<*De in Rotterdam wonen- Prltrige jurist neemt deel aan ernationale clubtoernooi lanit zijn vereniging Leimo- weekeinde op Klein Zivit- houdtHet zijn voor Evert \er, die binnenkort vader iie worden, de eerste „echt- tijen, sinds de competitie 5 ks half mei afliep. In de eri ggende maanden heeft hij veel mogelijk in conditie n met veldlopen en oefe- Wtegen het tennismuurtje. oijze van voorbereiding et veel af van verleden en Annv +nor> S rh/n.p.iAp.r ken hebben gehad. Er waren reeds enige dagen ge ruchten in omloop omtrent klande- stiene betalingen aan Arnold. Maar deze konden niet worden geveri fieerd omdat Neumann, wiens naam ken of de vroegere speler van Armi nia Bielefeld, Jürgen Neumann heeft een nieuwe affaire aanhangig ge- maakt. Hij verklaarde vrijdag in 'n [was genoemd, met vakantie op Te- brief aan de controlecommissie van nerife was. Hij keerde woensdagavond de Duitse Voetbalbond dat hij denaar München terug. Hij ver speler Hans Arnold van VFB Stut-t- j klaarde dat Arnold het geld volgens gart 'n bedrag van 45.000 mark heeft overhandigd voor de 1-0 nederlaag van Stuttgart tegen Arminia Biele feld. In de brief staat: „De geldge ver is 'n voetbalenthousiast, aan wie ik mijn erewoord heb gegeven nooit z'n naam te zullen noemen". Noch de voorzitter noch de trainer van Inmiddels heeft Stuttgarter Kickers de van FVB Stuttgart overgenomen speler Harfcmut Weiss ontslagen. Deze zou van Hans Arnold vijftien duizend mark hebben aangenomen. MEREVELD, 8 AUGUSTUS - 1.30 u. Theo Messidorprijs: Joris Six, José Hollandia, Jaromir Gregor, Joffer - Olga Plutoprijs: Inanda IVIac, Iva Braun, Iman Prise, Iskan- dar - Mac Kinleypjrijs: Ivan Hol landia, Hilda Z, Had je me Maar, Isnathan - Cherie Spencerprüs: Ivan Axkit, Helios CH. Henriette ial, Heros - Kampioenschap Ne derlandse paarden: Eland, Gunnar Dear, Felix, Gallant Way - Peter hof prü6: Immer Treu, Irish Kan Ico R, Iduna J - Axkit Hollandia- prijs: Gert Jan, Illya Kuryakin Hurry Up, Gay Rodney - Hilversum XH-prijs: Loring Hanover, Mai- sturm, Eberdine TH, Daimler - Quicksilver S-prjjs: Janin Buche- phalus, Jacco Buitenzorg, José Bui tenzorg, Joop Hollandia. Karen Moras verdween onder water SYDNEY Karen Moras, we reldrecordhoudster op de 800 meter vrije slag heeft bij de 100 meter rug slag van de winterkampioenschap pen van Nieuw Zuid Wales in Syd ney de finish niet gehaald. In 't 25- meterbad verdween zij enkele meters voor de finish plotseling onder wa ter. Enkele andere zwemsters, die achter lagen bij Karen Moras, brachten haar weer boven water en hielpen haar, bijna buiten bewust zijn, op de kant. Karen Moras her stelde zich snel en vertelde dat zij dacht last te hebben van een opko mende verkoudheid. Later op de dag nam zij ook weer deel aan andere nummers, maar zij bleef ver bene den haar normale prestatiepeil. Jan Neuteboom (l) en Bouk Pijnakker, de mannen achter het succes van de LFC-jeugd. (Foto Holvast) vice, compenseert dat vaak met een ragfijne backhandpassing zijn ge vaarlijkste wapen maar de Haag se student kreeg van zijn tegenstan der maar opvallend weinig moge lijkheden daarvan gebruik te ma ken. Ook in de tweede reeks bleven die mogelijkheden voor Schmitz be perkt. Tot 44 bleek hij nog in staat het gevarieerder spel van Wel schen te beantwoorden, maar toen was het gebeurd. Welschen drukte op de "trage" baan beheerst door naar de zege die hij op de eigen op slag incasseerde. Daarmee inde hij het "loon van de durf", want ter wijl Schmitz eens door de tennis- CALI (ANP) De Colom biaanse autoriteiten hebben een complot ontdekt om de Pan- amerikaanse spelen in Cali te saboteren. Er zijn veertien per sonen gearresteerd, die tot een extremistische groepering zou den behoren. Het plan was o.m. om een sta king van de koks uit te roepen, zodat de ravitaillering van de ruim 4000 atleten in gevaar zou komen. ENKHUIZEN De omstandig heden waren vrijdag op de derde dag van het open Nederlands kampioen schap in de Soloklasse, dat op het IJsselmeer bij Enkhuizen wordt ge varen, zeer wisselvallig. In de och tenduren stond er 'n harde bries, na de middag, toen de viifde race werd gezeild, was het uitgesproken licht weer. De uitslagen zijn: 1. Dick Coster, 2. Peter Vollebregt, 3. Paul de Jonge van Ellemeet, 4. Paul Kraan, 5. Ri chard Lovett (GB). Vyfde race: 1. Paul Kraan, 2. Rob van Helvert, 3. Chiel de Weers, 4. Hans Timmermans, 5. Dick Coster. Algemeen klassement na vijf ra ces (het slechtste resultaat is al af getrokken) 1. Vollebregt 9 pnt, 2. Coster 11,4 pnt, 3. De Jonge van Ellemeet 141,4 "f it. ZANDVOORT Gisteren is op de banen van de Kennemer Golfclub 'g internationaal open golf kampioen schap van Nederland voortgezet, waarvan de hoofdprijs tienduizend gulden bedraagt. Na twee ronden heeft de Spanjaard Ramon Sota nog steeds de leiding. Na de record-sco re van de eerste dag van 67 maakte hij gisteren 'n ronde in 69. De Britse gastprofessional Peter Ackerley kwam de tweede dag eveneens rond in 67. Tweede staat Guy Wolsten- holm (69-70) en Graham Marsh eveneens 69-70). De eerste Nederlander na de twee de dag is Jan Dorrestein, die met 'n score van 143 (74-69) op de gedeelde zevende plaats staat. bond gekwalificeerd als "veelbelo vend Jong talent" aan de baseli- "ne bleef plakken, nam zijn opponent steeds meer risico. Regelmatig Dat risico durfde ook Paul van Min (nog steeds last van een polsblessu re, "maar ik heb een injectie gehad om de pijn te verdoven"), aanvan kelijk te nemen in zijn partij tegen Marian Laudin. Vooral in de eerste set. die Van Min echter toch ruim verloor omdat hij met één klap te vaak teniet deed wat hij daarvoor zo keurig had opgebouwd. Laudin speelde regelmatiger, gecontroleer- der ook, hetgeen werd gehonoreerd (62, 75), al had de Tsjech het vooral in de tweede set erg moeilijk. In de overvloed van partijen die nog verwerkt moeten worden de wedstrijdleiding heeft het mixed dubbel al moeten schrappen had Leidenaar Loek Sanders twee op drachten. Samen met Richard Kas ten het duo Haks/Keyser uitschake len in het dubbelspel, hetgeen niet lukte (Haks/Keyser wonnen met 86, 63), en vervolgens Piet Vaar- ties in een "inhaalpartij" de weg versperren naar de kwartfinales. Dat lukte wel, Vaarties werd met tweemaal 6—3 rap aan de kant ge zet. Vanmorgen moesten Haks en San ders en Coebergh en Veentjer uitma- ken wie zich bij het tweetal Laudin, Welschen in de halve finale zal voe gen. Zeilen Tot voorzitter van de Olympiajollen-organisatie is geko zen de Nederlander Wiebe Beekhoff. Hij volgt de Zwitser Max Baltis op. •Tennis De Nederlandse Betty Stöve heeft in een internationaal tennistoernooi in Düsseldorp de fi nale bereikt. Zij zal daarin uitko men tegen de Westduitse Helga Masthoff. Betty Stöve versloeg in de halve finales met 63 en 64 de Westduitse Helga Hoesl. Voetbal FC Twente heeft gis teravond in het Diekmanstadion de vriendschappelijke wedstrijd tegen de Britse eerste divisieclub Sheffield United gewonnen met 20. De doel punten werden in de zesde en elfde minuut gescoord door Achterberg. Zwemmen Nederland heeft in het Amsterdamse Flevobad met groot verschil het zwemmen van de Koninkrij ksspelen gewonnen. Neder land eindigde als eerste met 30 pun ten; Suriname kreeg 19 en de Ne derlandse Antillen 10 punten. T oeschou wster Bij de dames is na mevrouw Geen- Jaar en de zowel in de A- als B-klas se uitkomende Elly Appel weer een halve finaliste bekend. Maar die had vooraf al bijgeschreven kunnen wor den. Tweehandige Marijke Schaar won namelijk zoals ze wilde van Mi- lou Penseel: 6—3, 6—0 (ter illustra tie: toen Laudin en Van Min op de andere baan een lange slagenwisse ling uitvochten, onderbrak Marijke Schaar haar opslagbeurt om net zo lang geïnteresseerd toeschouwstter te blijven tot Van Min het punt had gescoord). Het was trouwens wel de dag van verrassingen. Ook in het heren enkelspel B sneuvelde een favoriet. De voor de eindzege getipte dis trictskampioen Rob Kiggink ging met 9—7, 0—6, 3—6 ten onder tegen Wijma. Peter Bulki versloeg Kallenberg (60, 61), Van Galen-Last won van Bram Madera 6—0, 36, 6—2, en Bollerman trok moeiteloos langs Kees Tulleken: 5—2, 6—1. Elly Ap pel bereikte ten koste van Marlem- ma van der Poll de finale bij de B- dames (6—2, 6—3) Nellemieke Brou wer won haar partij van mej. Meyer met 60, 60. In de C-afdelihg tenslotte, versloeg Hans de Roos-Erry Sanders (een broer van Loek) en wonnen de da mes Carla Fok en Margriet Prager hun partijen in de derde ronde res pectievelijk van mevrouw Splinter (64, 63) en Maja Mulder (64, 6—2). Ouders, houdt uw kinderen ai i wapenen hanteren, die enkel be- eden 'jaar toen Schneider |van de drugs, door J. J. Doodkorte stemd zijn te dienen tegen het e derde 'en vierde maal lis de titel van een 30 bladzijden tel- Ikwaad van de neutrale organisatie u na tot de finale van het I lende brochure in de opvoedkundige Die ouders moet eens en voorgoed lu nds kamvioenschap zon- 'broohurenreeks, uitgegeven door de duidelijk gezegd worden, dat ze goed liriWar>a d/tifpi te winnen drukkerij van het R.-K. Jongens-j deden hun kind af te houden van i-rimondp tfriid als weeshuis in Tilburg. Ik kan me de |„Paradiso" en goed doen met daar- nd JLt^Haaase Rotter- (bezorgdheid in Tilburg over het mee voort te gaan. 71 r (achter Hemmes en Hor- [druggebruik wel voorstellen. Ik moet I Tja denkt u nu misschien, het lijkt ,eeinl! rriQfprnvnvri met 61 zelf "^J11 eerste sigaret nog roken (u Imisschien wel wat overdreven, maar iJf ril r,ppli>nv(Jinp Ham- weet: een goed sportjournalist róókt aan de andere kant: helemaal on- Trnm^npn Werner M)' dus dru?s- marihuana, hasj, Iredelijk klinkt het niet, want laten vtn AereJIde meier ver- !en hoe die smeerpijperij nog meer Iwe wèl wezen, die drugsgoed, I vorig jaar tijdens een ma» heten ziJn voor miJ allemaa] 15 drugsrubriek, ik zal daar- toernooi. Schneider was md op dreef. Het kostte en enkele moeite een zo- te hoog tempo te onderhou- J\it de gezette Duitser het ]m bijhouden. „Naar mijn ging het leuk", aldus ,ij Ier. ,Maar je weet natuur- i oit xoat er gebeurt als je f der druk ivordt gezet". Een ringe achterban hoopt dat tge Leimonias-speler ook en /en bestand zal blijken. De Westduitser Uwe leeft het Europees kampioen- Olympiajollen dat op een ibij Osnabrück is verzeild, tal Woite werd met gr0te ong eerste dank zij vier eer- atsen, een tweede en een der- het zilver en het brons was Westduitsers: respectievelijk éiè d Braun en Nils Schliecker. ïederlander in het eindklasse- vas Jan Wolthuis uit Hooge- lipp de elfde plaats. Cees van 'en uit Warmond werd vijf- planten uit een terra incognita. Toch kan men zich afvragen of de auteur af en toe niet een beetje op hol slaat. Neem alleen deze passage, meteen al op pagina 1: „Na deze verklaring mogen we echter, door eigen en anderer veelzijdige onder vinding geleerd, met nadruk herha len: het is bij de huidige stand van zaken veel beter (en dat zal het nog lang blijven) dat de Jeugd van jongsaf gewend wordt niet te talen naar de drugs. En we weten, dat duizenden en duizenden achter ons staan, die 't volkomen met ons eens zijn: geestelijken en leken. Dat dui zenden opvoeders zelfs zuchten: wa ren die drugs maar de wereld uit". Dat lieg er niet om. Op de tweede bladzij lezen we verder: „Is 't echter wel nodig of dienstig dit alles naar voren te brengen? Ja, nodig is 't. En hoog nodig ook. Want, terwijl er goddank nog vele ouders zijn, die voet bij stuk houden en de drugs uit de opvoeding waren, zien we ook, hoe een toenemend getal meer en meer de moed verliest om zoals ze menen „tegen de stroom op te roeien", nu de Jeugd en soms haar leiders tegenover 't ouderlijk gezag over niet met u in discussie treden, maar wat denkt u van voetbal in dit verband? De citaten die ik zojuist gaf, waren namelijk vervalst. Over al waar „drugs" staat moet u „voet bal" lezen en inplaats van „Para- diso" stond er in werkelijkheid "t match veld". De brochure die J. J. Doodkorte schreef heette namelijk: „Ouders houdt uw kinderen af van de voet balmatch", werd inderdaad uitgege ven door het R.-K. Jongensweeshuis in Tilburg, maar kreeg het nihil ob- stat al op 25 Juni 1922. Bijna een halve eeuw geleden dus. Dus twaalf hoofdstukjes (elk ervan een apostel tegen het voetbal) voert J. J. Dood korte zijn argumenten en dat van anderen aan tegen het voetbal en meer in het bijzonder tegen het wed strijdelement, de competitie en het gevaar van de neutrale organisatie. Ieder hoofdstukje sluit hij af met een' variatie op de woorden: „Ook om deze redenen is het gewenst, dat de ouders hun kind afhouden van van mening dat Carthago verwoest moet worden". Maar Carthago en Cato stammen uit een nog véél ver der verleden dan de voetbalmatch en Doodkorte. Staat u mij toe enkele bloempjes uit Doodkorte's argumen tatie te plukken en in uw knoops gat te steken (Deze vergelijking is van Doodkorte zelf) Gruwelijk. „Eenvoud in 't leven reeds van jongsaf. Daarom vloekt 't met 'n volle Roomse opvoeding: dat geld- verkwisten aan dure sportbenodigd- heden, aan vaak hoge entreeprijzen, aan sportreizen door jongens en Jon ge mensen, die nauwelijks of heel match", want Doodkorte was j niet hun brood kunnen verdienen en blijkbaar een bewonderaar van Ca- wier ouders 't is onze ondervin- to, die elke rede besloot met de woor- ding als schoolhoofd moe.ce heb- den: „En voor het overige ben ik |ben of ten achter komen in 't beta len van schoolgeld e.d. Zeg niet: Op „Als onze Roomse Jongens op of bij die velden zijn heetgemaafcfc voor voetbalmatches, wie houdt ze dan terug als er een spannende nationa le of internationale kamp is? Gru welijk wordt er gegokt en gewed bij die wedstrijden. Welk middel heeft de federatie om dat te beletten dat t geprikkeld voetbal-enthousiasme onzer Roomse Jongens hen al is 't dan maar als kijkers drijft naar de neutrale velden in die zwoele sfeer van gokwoede onder de „han gers rondom de lijn?" „In de federatie doet de leidng wat zij kan. Daar twijfelt niemand aan. Wat zij kan.... wat kan zij? Heeft zij steeds na de match de spelers geheel in haar hand? Ook in den vreemde? en vooral de tientallen supporters, welke meetrekken en die wellicht honderdtallen zullen wor den. als de federatie eerlang komt met belangrijke internationale mat chen? Wat ontzettende gevaren lo pen thans niet honderden Jongelui, die bij elke grote match meegaan, niet om te voetballen, maar enkel om te schreeuwen, te brullen en des noods de scheidsrechter „af te dro gen". „Jongelui van wie de Sportillustra- tie (18 jan. jl.) schreef, dat „onder het mom van de voetbal zeer vro lijke uitstapjes worden gemaakt, waarbij voetbal inderdaad zo onge veer op de zevende plaats komt" Na 't spel komt al te dikwijls de reactie. Dan komt de „bende" los. Dan ziet men een reuzenbespotting vaak van de onnozele stelling: „Sport bevordert drankbestrijding". (Onnozel als men sport opvat als of ze in de voetballerij een vijandin zien, of de zaken slechter gaan op dagen, dat er gematcht wordt. Voor anderhalf uur „geheelonthouding" weet men zich uren schadeloos te stellen". „Onze Roomse sportillustratie schreef 1 april 1922: „BiJ hoeveel buitenlandse toeren ontbreekt geheel of gedeeltelijk, bewust of onbewust, met of zonder schuld de leiding dier 15 halfvolwassenen, halfrijpe, brui send-hartstochtelijke Jongens, die in 't buitenland ongecontroleerd hun passies menen te mogen botvieren". Hoorden wij niet onlangs, dat na een wedstrijd de leider zijn Jongens voorging en bracht in plaatsen, waar het smeulend vuur werd aange wakkerd. zodat des nachts twee Jon gelui 's nachts in 't geheim hun kamers verlieten, vernamen wij niet, dat een Rooms bestuurslid ener neu trale club tegen de niet-Roomse leider de Jongens in bescherming nam. die tegen diens bevel met da mes meegingen. De gevolgen in het vaderland werkten later meer dan een jaar na in de vorm van de meest schunnige prentbriefkaarten, waar mee andere jongelui werden opge zweept en bedorven. Wie kunnen dat geweest zijn, die twee schuinsmarcheerders? Wie maakten in 1922 bijvoorbeeld deel uit van het Nederlands elftal? Was het Harry Denis? Jan de Natris? De Kessler? De brochure van Doodkor te (die overigens in Indonesië door een Nederlandse journalist werd ge vonden, ze moeten nodig zeggen dat we daar alleen mooie dingen van daan hebben gehaald) geeft daar helaas geen antwoord op. Wel nog op enkele andere vraagstukken van belang, die wellicht een volgende keer weer eens aan de orde kunnen komen. Overigens: Je kan er om lachen, om wat Doodkorte in 1922 schreef, maar hij had natuurlijk wel gelijk, die ouwe. Alles wat hij voorzag en vreesde is uitgekomen. Alleen: hij vondt het erg, wij niet. Wij vinden drugs erg. Knip deze rubriek uit en bewaar hem tot 2022, controleer dan of een drugsjournalist dan een vro lijk stukje schrijft over wat iemand in 1971 schreef over kinderen die van de drugs moesten worden afgehou den

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 11