LD-speur- en puzzeltocht door tiental Leidse musea Vul hier de oplossing in Dit zijn de prijzen De tien musea en hun openingstijden ZATERDAG 31 JULI 1971 LEIDSCH DAGBLAD Het Leidsch Dagblad haakt in op de activiteiten, die het warenhuis Vroom Dreesmann in de komende drie weken onderneemt ofn de Leidse musea onder de aan dacht te brengen van het publiek uit de Sleutelstad en de omgeving. Voor de jeugd organiseren wij een grote mu- seumspeur- en puzzeltocht. Het deelnemen aan die speur en puzzeltocht is niet alleen leerzame ontspanning; er zijn bovendien een aantal aardige prijzen te verdienen. Doe mee. Ben je zeventien jaar of jonger dan heb je met deze pa gina van het Leidsch Dagblad in je hand bij alle musea gratis toegang. Welke musea? Dat lees je verderop. Mocht je meer exemplaren van het Leidsch Dagblad willen hebben dan kun je aan ons kantoor nog losse nummers kopen. Je ouders mogen je wel helpen, maar zij moeten bij de musea wel toegang betalen als dat gevraagd wordt. Ga je alleen op speurtocht (zonder ouders of grote broer of zus) denk er dan om: blijf steeds overal af. Wat moet je nu precies doen? Je bekijkt eerst de foto's op deze pagina goed. Dan kijk je eens op het kaartje waar de verschillende musea allemaal gelegen zijn en dan ga je in de musea proberen het gefotografeerde voorwerp terug te vinden. Bij de voorwerpen staat een bordje en de tekst van dat bordje moet je invullen op het deelnemersformu lier op deze pagina. Er zijn tien regels voor beschikbaar. Is het onderschrift langer dan kun je volstaan met het vol schrijven van de regel. Bij iedere foto staat bovendien welke letter van het on derschrift je ergens apart moet opschrijven. Als je name lijk zo tien letters hebt gevonden dan kun je daarmee een woord vinden, dat zowel op de stad Leiden als op de musea betrekking heeft. Wie dit woord vindt komt in aanmerking voor de extra prijs. Een dubbele kans dus. Om voor een prijs in aanmerking te komen moeten alle onderschriften worden opgespoord. Men kan vanaf dit mo ment meteen op speurtocht in tien Leidse musea. De ope ningstijden vind je ook op deze pagina. Let op, enkele mu sea zijn niet op zondag open. Je hebt ruim de tijd om te speuren en te puzzelen. Tot 10 augustus kan je het formulier inleveren. Dat kan door het per post te sturen naar het Leidsch Dagblad, Witte Singel 1Leiden of door het in de brievenbus te stoppen bij ons kantoor of in de speciale bus bij de informatiestand op de parterre van Vroom Dreesmann, Breestraat, Maarsmansteeg, Aalmarkt, Leiden. Er is heel wat te winnen met de museumspeur tocht, die het Leidsch Dagblad in samenwerking met Vroom Dreesmann houdt. Speur en puzzel en maak kans op deze door V D ter beschikking ge- prijzen: hoofdprijs: vijfdaagse reis naar Parijs voor twee personen (met zakgeld), kostbare vulpen- en ballpointset, vijf 10-delige pocket-encyclopedieën over kunstgeschiede nis, tien affiches van een zeventiende-eeuwse kopergravure (afmetingen 50 bij 70 cm) De Lakenhal stelt 6 reprodukties beschikbaar van Van Goyens „Wintergezicht" en 6 van Floris Verstefs „Stil leven", Het Museum voor Volkenkunde looft drie langspeelplaten met volksmuziek uit. Uitslag en prijsuitreiking De uitslag van de LD-museum- speurtocht wordt zaterdag 14 augustus gepubliceerd. De loting onder de goede inzendingen ge schiedt door een commissie van museumdirecteuren. Het ligt in de bedoeling de prij zen uit te reiken in een op 21 augustus in het Leidse museum De Lakenhal te houden bijeen komst. Leidens burgemeester Vis heeft toegezegd de prijzen uit te reiken. De winnaars krijgen be richt. De tien musea, die men moet „aan doen" op de fotospeurtocht van het LD, zijn: Academisch Historisch Museum. Rapenburg 73. Geopend maandag tot en met vrijdag 9.30-12.30 uur. dinsdag en vrijdag tevens 14-7 uur. (Nummer 1 op kaart). Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Geopend maandag tot en met za terdag 9-12 en 13.30-17 uur, zondag 10-16 uur. (Nummer 2 op kaart). Molenmuseum De Valk, Twee de Binnenvestgracht 1. Geopend dins dag tot en met zaterdag 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. (Num mer. 3 op kaart). Nederlands Legermuseum, Pest huislaan 7. Geopend maandag tot en met vrijdag 9-17 uur, zondag 13-17 uur. (Nummer 4 op kaart) Pilgrim-Fathers Museum, yiiet 45 (ingang Boisotkade 2a). Geopend maandag tot en met vrijdag 9-12 en 14-16.30 uur. (Nummer 5 op kaart). Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie, Hooglandse Kerkgracht 17. Geopend maandag tot en met vrijdag 10-12 en 14-17 uur. (Nummer 6 op kaart) Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. Geopend maandag tot en met zaterdag 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. (Nummer 8 op kaart) Rijksmuseum voor de Geschie denis der Natuurwetenschappen, Steenstraat la. Geopend maandag tot en met zaterdag 10-16 uur, zon en feestdagen 13-16 uur. (Nummer 9 op kaart) Rijksmuseum voor Volkenkun de, Steenstraat 1. Geopend maandag tot en met zaterdag 10-17 uur, zon en feestdagen 13-17 uur (Nummer 10 op kaart) Stedelijk museum De Lakenhal, Oude Singel 28-32. Geopend maandag tot en met zaterdag 10-17 uur, zon en feestdagen 13-17 uur. (Nummer 11 op kaart) Bij foto 5: De naam van de afgebeelde zaal begint met de letter die Je hier nodig hebt. Foto 8: Dit is een stuk van een drieluik, dat in één van de Leidse musea Fot 10: Aan de zijkant staat het hangt. De naam ervan bestaat uit drie woorden. Het gaat om de mid- bijschrift. De eerste letter vac delste letter van het derde woord. bijschrift moet Je noteren.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 13