Cees Uittenhout evenaart schoolslagrecord Betty Stove komt nog durf tekort Windstilte bevoordeelt buitenlandse zeilers Leidenaar opgejaagd naar 1.11.3 op 100 meter ^Prijzen sporttoto ewijzigd HOLLANDWEEK II Christina Sandberg ijzig koel Koerstips ZATERDAG 31 JULI 1971 PAGINA 11 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD DEN HAAG Na Bert Bergsma is de voor-Olympische ploeg op de zesde dag van de nationale zwemkampioenschappen opnieuw uitgebreid met een lid. De 16-jarige Truus Zandvoort van de Devel uit Zwijndrecht, die als snelste uit de series v. d. 200 m vlinderslag was gekomen met een nieuw adspirantenrecord van 2.33.5, bood in de finale alles-kunner Anke Rijnders zo verwoed tegenstand, dat zij de Amersfoortse opjoeg naar een tijd van 2 min. 30 seconden rond (nieuw adspirantenrecord), terwijl zijzelf met slechts een tiende seconde meer eveneens ver onder de voor-Olympische limiet van 2.37.0 bleef. re, fik; Toen de vier bondsadviseurs deze winter de eerste Olympische limieten opstelden, was de daaraan ten grond slag liggende gedachte dat deze een schifting in de zomer teweeg a brengen. Door de sterke ver betering van de prestaties is daar verheugend weinig van terecht ge- ;omen. Met de all-in finales nog in iet vooruitzicht, hebben reeds zes tien van de oorspronkelijk 22 gese lecteerden de 25-meter-limieten ook ln het buitenwater gehaald. Daarnaast zijn er nu dus Bert Bergsma en Truus Zandvoort aan de ploeg toegevoegd. Evenals in het ge val Bergsma zal bondcoördinator Cees de Vos met open armen worden ontvangen als hij komt praten over eventuele verruiming van trainings- mogelijkheden voor Truus Zandvoort. Haar vereniging de Devel is in de wintermaanden namelijk aangewezen n instructiebadje van 16 bij 8 meter. Trainer Arie Florusse: „Ik ken net zo goed thuis de teil laten vollopen". In het nabij gelegen Hen drik Ido Ambacht ligt echter een volwaardig 25 meterbad Aantrekkingskracht De toevallig nogal mild uitgevallen limiet van de 200 meter vlinderslag (blijkt een grote aantrekkingskracht jte hebben uitgeoefend. Op de Gouden (Mexico-afstand van Ada Kok (die jmet 2.21.0 nog steeds Europees re- (cordhoudster is) kwalificeerden zich .niet minder dan vijf zwemsters: Anke Rijnders met 2.30.0, Truus Zandvoort (2.30.1, Frieke Buys met 2.33.1, Trudy 'ansen (die bezig is van vereniging Ite veranderen) 2.34.0 en Henny Pen- DEN HAAG De sporttoto, waar- r de ministers van Justitie en Cul- Recreatie en Maatschappelijk voor de periode van 1 augustus h971 tot en met 30 juni 1972 aan de ftiohting de nationale sporttotalisator i goedkeuring hebben gegeven, zal ijken van die van het vorige sei- De drie meest kenmerkende kvijzigingen zijn: verhoging in de ko- lomprijs van 45 naar 50 cent, waar- |mee de maximaal toegestane inleg deelnemer voor 12 kolommen op gulden is gekomen, een gewijzigd (prijzenschema en de zekerheid, dat er week een winnaar is van een tot bedrag. De verhoging van de kolomprijs i laatste verhoging dateert van 1967 I— was mede noodzakelijk in verband met de fondswerving voor het be haalde voetbal, waarvoor twee cent ingevulde kolom wordt afgezon- ird. In het prijzenschema is de ex- a-prijs (eerste acht van de dertien Uitslagen goed) vervallen. In de nieu- i opzet zijn drie prijzen en een pre- de eerste prijs voor 13 goede uit- n, de tweede prijs voor 12 en de [derde prijs voor 11 goed ingevulde J vakjes. Voor elk van deze prijzen is procent van het prijzenbedrag be schikbaar, hetgeen 45 procent van de Tbruto inleg is. De premie eveneens |25 procent van het prijzenbedrag |komt aan de winnaar van de hoofd- 13 goede uitslagen. Zijn er Jmeer dam één hoofdprijswinnaars, ■dan bepaalt het lot, wie van hen de [premie ontvangt. De eerste sporttoto is op 15 augus- Ftus met de volgende wedstrijden: |DWS—Vitesse, NEC—Go Ahead, NAC-Feijenoord, Groningen-Utrecht, (ExcelsiorTelstar, SpartaVolen- n, TwenteAjax, Volewijkers jHeracles, HeerenveenWillem H, Vageningen—PEC Zwolle, AZ '67— Eindhoven, HVC—Cambuur en DFC J Blauw Wit. Voorzien zijn op dit mo- ment 34 toto's met een volledig com- ietitieprogramma op zondag, 6 toto's [met een gedeeltelijk programma (al- Mleen le divisie), 1 toto met een volle- Idige bekerronde, 1 toto met een ge deeltelijk bekerprogramma en even- Jtueel 5 extra-toto's, waarvan de eer- twee op woensdag 15 september dag 29 september, met Euro pa cupwedstrijden. termann 2.34.8. Het zijn internatio naal gezien geen toptijden, al was 2.30.0 vorig jaar wel de zevende tijd van Europa, maar uit een dergelijke concurrentie-strijd moet wel iets goeds groeien. Het bescheiden programma van gisteren: 100 meter schoolslag en200 meter vlinderslag leverde een seniorenrecord, een evenaring en drie adspirantenrecords op. Het seniorenrecord kwam enigszins buiten het programma om tot stand: in de clubestafettes zwom Peter Pij- dekker als startzwemmer de 200 me ter vrije slag opnieuw binnen de twee minuten: 1.59.5 tegen afgelopen dins dag 1.59.7. In zijn spoor vochten Rob Vonk, Henk Mulder en Piet Brou wers zich naar een totaal-tijd van 8 min. 16.6 seconden, waarmee ZIAN er weer een record bij had. Voorts evenaarde de 25-jarige Cees Uit tenhout in de series van de 100 me ter schoolslag met 1.11.3 het acht jaar oude record van Wieger Menso- nides. In de finale bleef de Leidse banketbakker er een halve seconde boven, hoewel hij hevig werd opge jaagd door de in West-Duitsland trainende Frank Jansen. „Ik gun de overwinning wel aan een jongen als Hans Elzerman, die zo'n jaar of ne gen Jonger is dan ik, maar niet aan een leeftijdsgenoot", aldus Uitten hout, die in de eindstrijd de snelheid opofferde aan de taktiek. De HPC- er zette op verzoek nog eens de rede nen uiteen, die hem hebben verhin derd zich voluit te ontplooien. Het dagelijks heen en weer reizen tussen Leiden en Haarlem op de meest on mogelijke uren om toch maar vol doende kilometers te trainen, de vele opofferingen, die hij zich heeft moe ten getroosten en de financiële of fers, die hij heeft moeten brengen. „Het zwemmen kost me per jaar on geveer, twee duizend gulden", reken de hij voor. „Ga maar na, voor elke keer dat ik wil trainen, moet ik an derhalve gulden betalen. Daar komen dan nog eens de reiskosten bij. Het is goed dat sommige verenigingen een sponsor hebben aangetrokken. Zonder dat is het haast onmogelijk om iets in de zwemsport te bereiken". Uitslagen Finale 200 m vlinderslag meisjes onder 14 j.: 1. Hansje Bunschoten (Naarden) 2.37.4, 2. Tineke Wolthuis (GZPC) 2.39.0, 3. Nanette de Roo (ZIAN) 2.42.0. Finale vlinderslag meisjes onder 16 j.: 1. Anke Rijnders (AZPC) 2.30.0 (NAR), 2. Truus Zantvoort (de De vel) 2.30.1, 3. Yolanda Aggenbach (Zeemacht) 2.39.0. Finale 200 m vlinderslag jongens onder 14 j.: 1. Eddie de Wit (ZIAN) 2.29.2, 2. Frank van Haaien (ZIAN) 2.32.0, 3. Tonny Pauw (Vechtstreek) 2.36.1. Finale 200 m vlinderslag jongens onder 16 j.: 1. Rudi Pijper (SZC) 2.19.5 (NAR), 2. Rob v. d. Noll (HPC) 2.24.8, 3. Erwin Metz (ZIAN) 2.25.0. Finale 100 m schoolslag jongens onder 14 j.: 1. Robin Woutering - Zeemacht - 1.16.2, 2. Ron Kerver - De Ham - 1.17.3, 3. Frank Weerstra - IJssel - 1.18.1, 4. Peter Wolters - LGB - 1.18.7. Finale 100 m schoolslag jongens onder 16 j.: 1. Bas Smallegange - HPC - 1.15.3, 2. Jelle de Vries - DZPC - 1.15.7, 3. Gerco Schonewille - AZPC - 1.15.7. Finale 100 meter schoolslag heren: 1. Kees Uittenhout - HPC - 1.11.3, 2. Frank Jansen - Vitesse - 1.11.8, 3. Ronald Hond - Dolfijn - 1.13.1. Finale 100 meter schoolslag meisjes onder 14 j.: 1. Tineke Sleking - De Mors - 1.22.0, 2. Wilma Boon - De Ham - 1.22.7, 3. Marjos Papen - MOS A - 1.24.9. Finale 100 meter schoolslag meis jes onder 16 j.: 1. Astrid Alberts - DZPC - 1.20.9, 2. Gisela Christenhusz - OZPC - 1.20.9, 3. Trudy de Groot - Wilskracht - 1.23.7. 1. ZIAN (Prijdekker, Vonk, Mulder, Brouwers) 8.16.6 Ned. record; 2. HZP 8.23.6, 3. HPC 8.31.4. 4e x 100 m vrije slag meisjes onder 17 j.: 1. PSV (Verver, Wingelaar, Stel, Depla) 4.22.4, 2. AZPC 4.28.0, 3. ZIAN 200 vrije slag heren: Cees Uittenhout 4 x 100 m vrije slag jongens onder 16 j.: 1. HPC (Smallegange, Beijer- bergen, v. Excel, v. d. Noll) 4.01.1, 2. ZIAN 4.05.7, 3. PSV 4.10.6. MUIDEN De zeldzame zuchtjes wind die over het IJsselmeer stre ken speelden de weinige buiten landse gasten volledig in de kaart De Zwitser Hammer li, in eigen om geving ook altijd een raadselachtige snelle zeiler zonder wind, zeilde met zijn vrouw zonnend op het voordek een uiterst simpele race. Niemand kon hem bijhouden. Het leek of de Zwitser de wind zelf maakte Ver voor het Nederlandse topteam Ben Door Reinier Lolkes de Beer Staartjes-Kees Kurpershoek ging Hammerli triomfantelijk als win naar door de finish. Ook in de Finnen won een gast, de Belg Jack Rogge, die donderdag door een te vroege start was gedis kwalificeerd. Even voor de start ontstond er een sportvreemde scher mutseling tussen de beide Olympia- kandidaten Frits Beck en Boude-,vijn Binkhorst. Ooggetuigen verklaarden dat Binkhorst hier aanleiding toe had gegeven. Beek miste echter zijn protestvlag, waardoor hij in feite niets tegen Binkhorst kon uitrich ten. Het handgemeen was op het startschot opgelost, maar toen ging Beek, duidelijk geëmotioneerd door het incident te vroeg over de start lijn. Beek bleef in de strijd en fi nishte als tweede en werd zoals ver wacht, gewipt. Binkhorst schoof een plaats op en werd tweede; de derde plaats was voor Bart Jan Wilton. Kees Douze, donderdag vierde, gaf er de brui aan. Kees Kruijer kwam tegen het einde van de race sterk naar voren en finishte als vijfde waardoor hij nog juist de leiding in het klassement behoudt. Binkhorst (32) staat tweede achter Kruijer (1—5). Genoeg Jan Bier had er bjj de Draken ge noeg van en keerde de steven naar het Muiderslot. Lamsvelt, een onbe kende in de Drakentop, won ver diend van zyn marine-college Poppe en Keesom. Daar zowel Bier als Lamsvelt een race missen heeft Keesom met. 23 verrassend de lei ding in handen. Poppe volgt op een tweede plaats. Arie Klein dobberde bij de Solings niet onverdienstelijk naar een eerste plaats. Siem Bakker bezette een tweede en Heike Blok een vierde positie op de eindstreep. Klein met de score 21 staat aan de top van de ranglijst, (gevolgd door Blok (13), Bakker (32) en Hoefnagels (5-^3). HILVERSUM Evonne Goolagong heeft heden ln Hilver sum vrijaf op haar twintigste verjaardag. Zij haalde, met Ada Bakker aan haar zijde, de eindstrijd van het damesdubbel niet tegen de weer oerdegelijke Trudy Walhof en Katja Ebbinghaus. Haar eerste partij als 20-jarige is de finale van zondag in het damesenkelspel (in de halve finale schakelde zij de Westduitse Kora Schedwig uit 63, 62) tegen de drie jaar oudere Chris tina Sandberg uit Gotenburg. Niet tegen Betty Stöve, die gis teren tegen de slanke Zweedse in de halve finales vooral durf tekort kwam. Het duel tussen de kampioenes van Zweden en Nederland was zon der twijfel de beste partij die Betty Stöve tot nu toe in Hilversum heeft gespeeld. Christina Sandberg was ook verreweg de sterkste tegen standster, die zij ontmoette. De ac curate Zweedse schakelde Betty Stöve ijzig koel uit, nadat zij in de eerste reeks twee settpunten had doorstaan. Na winst met 119 in 63 minuten maakte zij in de tweede set korte metten met haar partner in het dubbelspel: 61. Samen met Betty Stöve is Christi na Sandberg ook finaliste in het da- mesdubel en aan de zijde van de Fransman Patrice Dominguez haal de zij ook de eindstrijd van het ge mengd dubbel, niet alleen het slot nummer van Hilversum, maar ook de sluitpost van ieder toernooi. De finalisten in het herendubbel spel zijn de machtige Australiërs Dibley en Cooper, die hun landgeno ten Case en Masters slagvaardig uit het toernooi verwijderen en de Fran sen Barclay en Contet. Geen spijt Voor het toernooi begon had Trudy Walhof een aanbod gekoppeld te worden aan Evonne Goolagong af geslagen. Zij behoeft daarvan geen spijt te hebben, Goolagong is in het dubbel op gravel niet de solistische speelster van het gras en Katja Eb binghaus gebruikt dezelfde dagelij ke speltrant als Trudy Walhof. Door dat Ada Bakker figuurlijk te licht was voor deze halve finale en de in druk maakte lichamelijk niet in op timale conditie te verkeren, was het vlug bekeken, 62. 64. Trudy Wal hof verdiende het recht in Hilver sum tenminste één finale te spelen. De tweede haalde zij niet omdat Ma rian Laudin te weinig gewicht mee bracht in de halve finale van het ge- DUINDIGT, 1 AUGUSTUS - 1.30 u. Ironieprijs: Inalco Leron, Joke, Inca, Joris Six - Henri Buitenzorg- prüs: Haja Westlandia, Iris B. In genue, Hellen Carbonari - Fernan- delprüs: Ivan Hollandia, Iwin Bui tenzorg, Ixiaan, Irma van Double - Jeugdprijs, 1ste afd.: Heather Hill, Cleopatra, Forest Star, Poly Trek - Derby J: Jonker Voiann, Jury, John Areta, Josephine Baker - Jeugdprijs, 2de afd.: Goldfinger, Wild Cat, Ma- rissa, Desiree H - Elisabeth Hollan- diaprijs: Ingrid Hanover, Donar Scotch, Grand Geste, Hoot Song - Leo Engiebertprys: Eland, Gunnar Dear, Gallant Way, Eronica W - Jeugdprijs, 3de afd.: Sans Souci Franoes Love, Doncaster, Artois Gallant Wayprijs: Ireland, Granit Hollandia, Haan S, Hermance. Betty Stöve ...te weinig durf mend dubbel tegen Dominquez en de drievoudige finaliste van Hilversum, Christina Sandberg. Uitslagen Damesenkelspel, halve finales: Christina Sandberg (Zwe)Betty Stöve (Ned.) 119, 61; Evonne Goolagong (Aus) Kora Schedwy (WD1) 6—3, 6—2. Damesdubbelspel, kwartfinales: Brenda Kirk/Laura Rossow (ZAD— Raquel Giscafre/Maria Pinto Bravo (Arg/Ohi) 6—3, 6—1. Halve finales: Christina Sandberg/Betty Stöve (Zwe/Ned) Brenda Kirk/Laura Rossow (ZAfr) 6—4, 3—6, 6—1; Kat ja Ebbinghaus/TTudy Walhof (WD1/ Ned)—Ada Bakker/Evonne Goola gong (Ned/Aus) 61, 64. Herendubbelspel, kwartfinales: Ian Fletcher/Barry Philips Moore (Aus)Gerald Battrick (Nikolas Ka- logeropoulos (GB/Griek) 57, 36; John Cooper/Colin Dibley (Aus) Jean-Paul Meyer/Jean Loup Royer (Fr) 6—3, 8—6. Halve finales: Jeen-Claude Barclay/Daniel Contet (Fr)Gerald Battrick/Niki Kaloge- ropoulos (GB/Griek) 86, 6—2; John Cooper/Colin Dibley (Aus) Ross Case/Geoff Masters (Aus) 61, 6-4. Gemend dubbelspel, halve finales: Christine Sandberg/Patrice Domin guez (Zwe/Fr)—Trudy Walhof /Mari an Laudin (Ned/Tsj-Sl) 6—1, 63; Betty Stöve/Jean Claude Barclay (Ned/Fr)Isabelle Fernandez/Jean- Loup Royer (Arg/Fr) 7—5, 8—6. Bij een boksmatch zoals tussen Cassius Clay en Jimmy Ellis moet ik altijd aan dat liedje van Louis Davids denken over de voetbalmatch. U weet wel, dat lied met die defini tieve definitie van de scheidsrechter: „een brok kifteling met een fluitje". Het is immers net alsof er drie bok sers in de ring staan. Ene Cassius Clay, ene Jimmy Ellis en ene Mu hammad Ali. Als je goed luistert, be grijp je dat Cassius Clay en Mu hammad Ali samenspannen om die Jimmy Ellis, klein te krijgen, maar je komt er nooit precies achter wie van de twee ronddansende ne gers nu Jimmy is, of Cassius, of Muhammad. Daarom schiet dat lied van Louis Davids me altijd in gedachten, omdat hij daarin een voetbalmatch beschrijft en zowel Ajax als Feijenoord als Blauw Wit laat meespelen Hij zweeft als een vlinder steekt als een bij", heeft iemand over Muhammad Ali gezegd. Een aardige vergelijking, alhoewel: het wel kleine beestjes, als Je ze met Muhammad Ali vergelijkt. Wat vond u bijvoorbeeld van die gigan tische witte broek die Muhammad Ali droeg? Ik vertrouwde die broek niet erg. Het was een broek anno 1912, volgens mij zat-ie vol „myste rieuze krachten in de sport". Ik weet niet of u het hebt gezien, maar iedere keer als Muhammad ;en „pitsstop" maakte, tussen de ronden door en alle mecaniciens toe schoten om banden te verwisselen, olie bij te tanken en dat soort tech nische ingrepen te verrichten, was er één helper die de band van zijn gro te broek (in Noord-Holland is er al dorp naar genoemd) wat uit rekte. Waraom? Knelde het elas tiek, had Muhammad daar last van? Dan had zijn moeder er wel een an der elastiek in genaaid, denk ik. Ik vermoed eerder, dat die mecanicien zijn broek wat openzette, zoals je als automobilist de motorkap open zet als je motor op een warme dag wat oververhit is geraakt. Opdat er wat lucht bijkomt. Dat is natuurlijk het grote geheim van Muhammad Ali. Iedereen vraagt zich al jaren af hoe het mogelijk is dat zo'n zwaar gewicht zo zwevend als een vlinder door de ring kan gaan. Waar haalt hij alle energie vandaan om vijftien ronden lang de Ali-Shuffle toe te passen? Wij weten het nu: uit zijn broek. Daarin zit d'e motor verborgen die hem gaande houdt. Hij is nu wat zwaarder geworden, de motor moest dus verhoudingsgewijs groter wor den en dat hield weer in dat de broek (de motorkap, zal ik maar zeg gen) ook weer groter moest worden. Nog een paar Jaar en we zien Mu hammad Ali niet langer door de ring zweven (als een vlinder), maar één grote witte broek, die stekend1 als een bij zijn tegenstanders voor on oplosbare problemen stelt. Want sla een broek maar eens knock-out. Als ik later oud ben en gepensio neerd en geen raad meer weet met mijn tijd, ga ik bij mooi schappelijk weer niet in een park zitten om musjes te voeren en spelende kin dertjes over hun hoofdje te aaien, maar dan ga ik de training van bij voorbeeld Ajax bezoeken. Geen ori gineel idee, geef ik toe, want ook nu al zijn er bij zo'n training heel wat mensen aanwezig die blijkbaar wei nig om handen hebben. Gepensio neerden. Werklozen. Arbeidsschu- wen. Nachtwakers. Renteniers. Dat soort mensen denk ik. Geef ze eens ongelijk. Zij zien gratis voor niks niemendal de vedetten in het zweet huns aanschijns ploeteren om de techniek onder de knie te krijgen waarmee zij zondags de tegenstan der oprollen en zo'n repetitie achter de schermen is altijd aardig. Je hebt ook mensen die tijdens hun vrije uren op een terrasje in de zon gaan zitten en dan tevreden de voetgangers bekijken die voorbij - drentelen: haastige kantoormannen, mooie meiden, gekke hippies, norse, lelijke, in zichzelf glimlachende, goed gesoigneerde mannen en vrouwen, altijd een aardig gezicht, maar na tuurlijk wel 9teeds een groep „onge regeld". Als het Je meezit, loopt Har ry Mulish aan het Americain-ter- ras op het Leidseplein voorbij, of je ziet in Den Haag een staatssecreta ris passeren. De bekende beeldende kunstenaar Jeroen Henneman ver telde me laatst niet zonder voldoe ning dat hij niemand ipinder dan Dick van Dijk als een soort toerist door Amsterdam had zien lopen, maar dat zijn toch allemaal maar toevalstreffers: Je moet geluk heb ben, bedoel ik maar. Die faotor ge luk nu, is door die gepensioneerden c.s. volkomen uitgeschakeld. Zij stellen zich 's ochtends en 's middags op de voorgeschreven tijd bij het bijveld op, zien om te beginnen al tot hun tevredenheid de spelers in hun sportwagens binnen- zoeven (Begrijpt u eigenlijk, waar ze altijd het geld voor sportwagens van daan halen?" Ik heb heel wat vrien den die net zoveel of meer verdie nen dan die voetbalsterren, maar die rijden allemaal in een Renault-16 of èen Slmca-1100), roepen „ha die Dickie" en voelen zich inwendig verwarmd als Dickie even terug- grijnst, en daarna treden prompt op tijd de spelers aan, om aan hun „martelgang van kromme Leendert" te beginnen. Loopoefeningen. Op een kluitje, als in een carrousel, ieder met de bal aan de voet door elkaar heen drib belen (een nieuwe oefening van de Roemeen Kovacs, die ik nog niet kende). De bal hooghouden. Op zeer korte afstand van elkaar de bal links en rechts naar elkaar toeschuiven. Op weer zeer korte afstand (twee meter) de bal naar elkaar toekop pen. Allerlei pefeningen die op de verfijning van het spel gericht lij ken en daarna het meer gewone werk: bal toespelen aan een mede speler, die geeft weer voor, de eerste man snelt toe en schiet op doel. Wonderlijk om te zien, hoe ver naast en hoog Piet Keizer dan kan mis- Langs de kant rijzen inmiddels vragen over de nieuwelingen. Heinz Schilcher is geen probleem, de Oos tenrijker lijkt op zijn foto's, boven dien is hij als enige in een blauwe trainingsbloes gekleed, zodat hij makkelijk aan te wijzen valt. Meer problemen leveren Rep, Kleton en Arnold Mühren op. Met duivels raf finement heeft Ajax aan Rep en Kleton opdracht gegeven hun haar lekker lang te laten groeien, zodat zij vanuit de verte op Nico Rijnders lij ken, wiens gemis dus nauwelijks ge voeld zal worden. Althans visueel niet. Daar komt bij, dat Kleton en Rep ook weer op elkaar lijken, op pervlakkig gezien, waardoor zij, als zij tegelijk opgesteld zouden worden, de grootst mogelijke verwarring zou den kunnen zaaien bij hun vaste be wakers. Dat is de pest van dat lan ge haar: alle blonde spelers gaan dan op elkaar lijken, net als Chlne- Neeskens, Krol, Rep, Kleton, de Mührens zullen voor Herman Kuip hof onderling verwisselbaar worden, vrees ik. Toch hadden de gepensio neerden een heel eenvoudige manier om althans Arnold Mühren te on derscheiden. „Mühren", zeiden ze, ,4a die ene Jongen met die melkflesjes." Arnold Mühren viel namelijk op door zijn ongebruinde, bleke benen waarvoor ook meteen een veront schuldiging werd gevonden: roodha- rigen worden niet bruin. Enfin, zo valt er van alles te bele- ven bij zo'n training, het is het Idea* le vermaaksoord voor de gepensio neerden en werkschuwen, want waar elders mag Je gratis op Je dooige- gemak, zitten kijken naar beroemde lieden, sportautobezitters, die zich 't apezuur werken? Als ik eenmaal ge pensioneerd ben, weet ik wel wat ik doe. Aangenomen dat mijn AOW dat toelaat, zal ik rondreizend door Ne derland alle trainingen bezoeken. Maandag naar Ajax, dinsdag met de trein naar FC Den Haag, overnach ten en eten bij mijn kleinzoon ln Wassenaar, dan woensdag (kleinzoon brengt me even met de wagen) naar Feijenoord, overnachten bij mijn Jongste zuster, daarna donder dag met de trein naar Eindhoven, PSV en dan liftend de volgende dag naar FC Brugge, enzovoort, enzo voort. Je moet wat van Je leven zien te maken, zeg ik altijd maar, ook als 70-plusser NICO SCHEEPMAKER

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 11