Prins Claus opent het zilveren bloemencorso in Rijnsburg Wassenaar se vakantieweek besloten met Agrarisch Nederland presenteert zich Zilveren jubileum van pater Van Veen PV Leiderdorp Raadslid Bosman wil tennispark maken zonder akkoord GS AFSCHEID VAN DEN BERGHEN PAGINA 2 LETDSCH DAGBLAD VRIJDAG 30 JULI 1971 1 RIJNSBURG Prins Claus zal vrijdagmiddag(6 augustus) om drie uur het vijfen twintigste Rijnsburgse bloemencorso officieel openen. Dat gebeurt in de grote hallen van de bloemenveiling .Flora" waar dan twaalf praalwagens en vierentwintig perso nenauto's met hun bloemenpracht staan te pronken. Het zilveren corso dat dit jaar de titel .Agrarisch Nederland presenteert zich" mee kreeg, zal de dag daarna van Rijnsburg via Oegstgeest naar Leiden en terug rijden. De titel is gekozen omdat het corso ook op 26 september in Keulen te zien zal zijn. Natuurlijk blijft de traditie, dat enkele wagens in de Duitse zustergemeente Hüttental zullen rijden (op 10 oktober) gehandhaafd. I 5? Ook zal de TROS-televisie aan dacht aan het corso besteden. In een uitzending op Nederland I "Kleuren- symfonie" getiteld, zal op 5 augus tus van tien uur tot half elf een re portage van de opbouw van praalwa gens laten zien. Als gasten zullen in dit programma optreden: een Rijns- burgs kinderkoor onder leiding van Peter Bontje; Irene Lardy en The Jerry Jox. Ontwerpers ..Agrarisch Nederland presenteert zich "is een ontwerp van het Leids reclamebureau Ziegelaar en Vis ser. dat zich al heel lang met het ge reed maken van het corso bezig houdt. De artistieke leiding is in handen van de Oegstgeestenaar Willem Buur man. Dit team, heeft van deze bloe- menstoet wel iets bijzonders ge maakt. Dat zal blijken als het corso rijdt, nadat bekwame arrangeurs de honderdduizenden bloemen hebben aangebracht. De zorg voor de inkoop van deze bloemen heeft het stichtingsbestuurs- lid Piet van der Kwaak, chef keur meester van de bloemenveiling "Flora". Hij heeft geen eenvoudige taak. Het komt bijvoorbeeld voor. Door Cees Combee Foto's Holvast WASSENAAR In de parochie van St.-Willibrord in de Kerkstraat wordt zaterdag het zilveren priester- Jubileum gevierd van de Wassenaar- se missionaris Pater Nol van Veen. Peter van Veen f54 jaar) werd in Wassenaar geboren. Na in 1946 tot priester gewijd te zijn. vertrok hij in 1947 naar de missie in de Belgische Kongo. Na 7 Jaar kwam hij met ver lof, in 1955 keerde hij weer naar Afrika terug. Hij was er o.m. werk zaam als directeur van een schooltje in Ekama. In februari 1960 de school was intussen uitgegroeid tot 780 leerlingen met 17 onderwijzers keerde pater Nol van Veen naar Ne derland terug met verlof. Hij onderging in die tijd een rugopera tie. In september van dat jaar was hij weer in Kongo. Er ontstonden moeilijkheden en in 1964 werd hem de toegang tot zijn missiegebied ge weigerd. Hij keerde terug naar Europa, maar vertrok in maart 1965 weer naar het missiegebied terug. Onder leiding van een inlandse bisschop werkte hij tot maart 1966. Toen kon hij terug keren naar zijn oude missiestatie in Yaligimba. Pater Van Veen is op het ogenblik met verlof in Nederland, in de komende winter hoopt hij weer naar zijn missie terug te keren. Zaterdagmorgen 11 uur zal hij in de St. Willibrordkerk een plechtige H.-Mis opdragen bij gelegenheid van zijn zilveren priesterschap. JUBILEUM VAN LEIDERDORPS OUD-BURGEMEESTER BARN«VELD' LEIDERDORP Leiderdorps oud-burgemeester K. van Diepeniugen zal 1 augustus zijn zilve ren ambtsjubileum als burgemeester vieren in Barneveld. Op 17 augustus wordt dit feeest in Barneveld gevierd, 's Middags is er een zanghulde en daarna Js er van 4-6 uur een open bare recêptie. De heer Van Diepenin- gen was de eerste na-oorlogse burge meester van Leiderdorp en heeft daar dertien jaar doorgebracht. LEIDERDORP De Leiderdorpse postduivenvereniging PV Leiderdorp hield een wedvlucht van Quievrain. In concours waren 96 duiven. De uit- slag luidt: 1. 4. 7, 8. 9, Flippo-van Laar: 2. C. Dokkum; 3. P. Groen; 5. M. Reyerse; 6. 10. W. Uphoff. dat er binders zijn, die begin augus tus nog wat tulpen op hun wagen wil len verwerken. Hoe vreemd de "eisen" van de arrangeurs ook mo gen zijn. Van der Kaak weet er al tijd wel een mouw aan te passen. Maanden bezig Maanden lang is het stichtingsbe stuur onder leiding van Kees Leeu wenburg al bezig met de voorberei dingen voor deze "zilveren bloemen- stoet". Ook secretaris Niek Hemmes heeft er, evenals de andere bestuurs leden, heel wat vrije uurtjes aan op geofferd. Ze zijn niet te tellen en nog minder te betalen de uren die deze "vrijwilligers" in het corso steken. Burgemeester B. H. Koemans stelt nadrukkelijk: „Dat het Rijnsburgse bloemencorso zich met veel inspan ning op nationaal niveau heeft we ten te plaatsen blijkt wel uit het nieuwe, dat het dit Jaar, met steun van de rijksoverheid, ook in Keulen zal rijden om ons land te presente ren met zyn agrarische kwaliteiten. In de veertig en vijftiger Jaren had men zich een dergelijke opgang niet kunnen voorstellen". Flora-voorzitter Piet van Delft: "De presentatie van ons corso is in deze 25 Jaar een afspiegeling ge weest van wat er in Rijnsburg en omstreken in de bloemisterij-sector is voortgebracht. Er werd destijds gestart met een corso van in hoofd zaak tuinbloemen, hetgeen in die Ja ren ook het aanvoerbeleid van de vei ling Flora met haar ongeveer f 4 miljoen omzet was. Het corso is in de loop der jaren uitgegroeid naar een manifestatie, waarin alle bloe men, die onze Nederlandse bloemis terij voortbrengt, vertegenwoordigd waren. De veilingomzet groeide in tussen van 4 naar ruim 70 miljoen gulden met een grote variatie in het aanvoerpatroon. Ondanks een niet te bepalen waarde voor wat betreft de reclame in binnen- en buitenland, die er van uitgaat, is in die kwart eeuw het corso een waardig visite kaartje van de kweker geweest. Daarmee dank en hulde voor allen, die bereid waren zich voor dit bloe- menschouwspel in te zetten". De namen die de wagens hebben meegekregen zijn: "Holland, de tuin jaargetyd", „bloemen en groenten een smaakvolle combinatie", "bloe- mensymphonie", "Goudse. Leidse en goud van de zee", "Tast Toe". "Ka- .Kakelbont'. Patat-Complet", .Dutch flowers all over the world" en "TROS". Muziek Er zullen aan dit corso vele mu ziekkorpsen en drumbands meewer ken: Concordia, Leiden, Forum Ha- driani. Voorburg. Wilhelmina. Rijns burg, DWS. Rijnsburg. Excelsior, Noordwijk, St. Fransiscus, Leiden, Soli Deo Gloria, Alblasserdam, Ro de Kruis, Den Haag, VIOS, Zoeter- woude, Harpe Davids, Noordwijker- hout, Honsel's Harmonie, Honserlers- dijk, De Heerlijkheid. Hoogmade, Wilbert Drummers. Oegstgeest. St. Laurentius. Voorschoten. Trou moet Blijcken, Lisse. Kunst en Genoegen (Jong en oud). Leiden. Werkmans Wilskracht, Leiden, UNI, Katwijk en DVS, Katwijk. De Jury, bestaat uit de heren W. den Haas. Zaandam, C. Veldhuis. Hillegom, J. Portengen, Amsterdam, Joh. Weisz, Amsterdam. H. O. van Andel, Amstelveen, A. Korpel, Den Haag, Th. Bitter. Laren, G. van der Heiden. Alphen aan den Rijn en G. van der Klaauw. Leiden. Zij zullen niet alleen de wagens moeten be oordelen, maar ook de bindersprij- zen, bestaande uit een gudoen en zilveren boeket- siersmeedkunststuk- Jes moeten toekennen voor de twee beste binders van het corso. Het corso zal de volgende route kiezen: Rijnsburg vertrek 13 uur: Rijnsburgerweg. Oegstgeesterweg. van Saxenstraat. Evertsenstraat. Trompstraat, De Ruyterstraat. Ka- vaart, Santlaan, Herenweg, Kerk straat, Vliet NZ, Koestraatbrug, Vliet ZZ, Smidstraat, 'Oegstgeester weg, Rijnsburgerweg. Er zal tijdens deze tocht gedefileerd worden voor de genodigden voor de tribunes voor het raadhuis. Oegstgeest 13.55 uur: Rijns burgerweg, Rijnzichtweg, Leidse Buurt, Geversstraat, Leidsestraat- weg. Leiden 14.30 uur: Rijnsburgerweg. Stationsplein, Stationsweg, Steen straat, Blauwpoortsbrug. Haarlem- lil Zoeterwoude WASSENAAR De heer A. F. van den Berghen zal 2 augustus afscheid nemen als hoofd van de afdeling Volkshuisvesting en Bouw- en Wo ningtoezicht. De heer Van den Ber ghen verlaat de dienst wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. s Middags van 5 tot 6 uur is er een receptie in het Raadhuis „De Paauw", waarop ieder welkom is die hem en zijn echtgenote de hand willen komen drukken. Kort voor zijn afscheid was het 25 Jaar geleden, dat de heer van den Berghen in dienst trad bij de gemeente Wassenaar, zo dat ook zijn zilveren jubileum zal worden herdacht. De heer van den Berghen begon zijn loopbaan in 1922. Hij werkte bij enkele particuliere aannemersbedrij ven en trad in 1935 in dienst bij de gemeente Roosendaal en Nispel. Per 15 Juli 1946 werd hij in Wassenaar benoemd. Burgerlijke Stand van Leiden Natascha Seve W. T. van Stad K. J. Veldhuize» P.hodee. dr. v J. P. J. Goosen; EeC merstraat, Pelikaanstraat. Hooi gracht, Hogewoerd, Breestraat, Noordeinde «pauze van 4 tot 5 uur in de Doelenkazerne», Rembrand straat. Wittesingel, Zoeterwoudse Sin gel. Hoge Rijndijk, Utrechtse Veer. Zylsingel, Herensingel,) Medusastraat Kooilaan, Willem de Zwijger laan, Oegstgeesterweg. Oegstgeest 18 uur: Warmonder- weg, Langevoort, Wijttenbachweg, Dorpsstraat, Alomondeweg. Rijnsburg 18.30 uur: Oegstgees terweg. Korte Brouwerstraat, Vliet N. Dubbele Buurt. Langevaart. Sandtlaan. Oegstgeesterweg. Oran jelaan, terrein veiling „Flora", waar de stoet ontbonden zal worden Na afloop van het corso is er om half negen 's avonds bij het raad huis een grote muzikale tap toe, waaraan zullen medewerken Fo rum Hadriani, Voorburg. Wilhelmi na. Rijnsburg en nog vele andere korpsen. Dirigent van de taptoe is de heer J. Schellevis en algeheel lei der en samensteller van het program ma, de heer G. A. Koppe uit Voor burg. In de week voor het coroso is het in Rijnsburg feest. Het zogenaamde Oranjefeest georganiseerd door de Oranjevereniging „Wilhelmina". De feestelijkheden beginnen maandag 2 augustus 's avonds 7 uur met een viswedstrijd in het kanaal, om 8 uur gevolgd door een klaverjaswedstrijd in „De Koekkoek". De volgende dag wordt 's avonds om 7 uur het ver- Twee tekeningen van praal wagens die aan de Rijnsburgse corso meedoen. (Foto's Holvast) maakcentrum geopend en is er om 8 uur een concert in de Immanuel- kerk. Voor woensdag staat 's avonds 8 uur een bingo-avond in Het Cen trum op het programma. De grote feestdag is donderdag, 's Morgens om 7 uur worden de klok ken geluid. 7.30 uur mars van DWS. 9.30 uur koraalmuziek en mas sazang voor gemeentehuis. 10 uur vertrek kindercorso. 14 uur tonne tje steken langs de Vliet, 16 uur boegsprietlopen over de Vliet, 19.30 uur kruiwagenrace in de Kerkstraat 20.30 uur lampioenoptocht en 21.30 uur stoelendans voor het raadhuis. ZOETERWOUDE De Zoeter woudse gemeenteraad kreeg gister avond een teleurstelling te verwer ken toen bekend werd dat GS niet instemden met de subsidie voor de tennisvereniging. Omdat het leden bestand van de TV Zoeterwoude nog maar klein is. vonden de raadsleden het redelijk de vereniging een aflo pende subsidie te verlenen. Uit de exploitatie opzet van het tennis park bleek dat de huur van de ba nen f 8500 zou gaan bedragen. De raad nam indertijd het voorstel het eerste jaar f 2500 het tweede f 1600 en het derde f 800 subsidie te verlenen. Dit voorstel vond geen ge nade in de ogen van GS. loco-bur gemeester Van Hofwegen was het duidelijk niet met deze beslis sing eens. want hij betoogde dat ten nis beslist geen elitesport meer is en de huurprijs van andere banen veel hoger verlangen van de veel hoger ligt en ei- grote subsidies woren aangevraagd. Raadslid Bosman drukte het ver raad nogal krachtig uit: ..Laten v*e gekke Henkie zijn en de banen toch maar aanleggen, dan zien we wel wat er gebeurt. De voetgangerstunnel onder de Hoge Rijndijk gaat nu dan einde lijk komen, want de raad keurde gisteravond een krediet voor de aaD- de raad zijn goedkeuring aan de aan leg van een speelterrein aan de Oranjelaan. De Stichting Babel kreeg een subsidie en een gedeeltelij ke renteloos-voorschot. Bij het nemen van voorbereidings- besluit ex artikel 21 van de wet op de ruimtelijke ordening zag de heer Sies een hiaat. Men stelde toen voor om met de voorzitter de tekening te bekijken. Met hamerslag werd de vergadering geschorst en gingen de twee heren naar boven om de te kening te bekijken. Daarna bleek al les in orde te zijn. Bij de weigering van een bouwvergunning door B en W pleitte de heer Sies deze toch te verlenen aangezien de buren geen bezwaar maken. Ook pleitte hij om dit plan op planologische gronden te laten doorgaan. „Gun de mens. dat hij .adem haalt". RaadslVl Pley was bang voor consquente toepassing. Conse quent optreden is de moeilijkheden te omzeilen. Omdat de buren toe stemming geven kan voor dit geval goedkeuring worden gegeven. De burger moet prevaleren boven de Medische diensten LEIDERDORP Dokter F. Kem- me, Gansstraat 2, tel. 44498, zus ter C. Prins Wilddreef 250 tel. 24909. WASSENAAR Doktersdienst dokter Paulides, van Z. van Nijevelt- straat 42. tel. 4561 en dokter Oos- terbaan. Prinses Marielaan 14a telef. 3056. Apotheekdienst. avonddienst en zaterdag tot 13 uur: Wassenaar- se Apotheek, Schouwweg 32 telefoon 2402. Tandartsendienst <za. en zo. van 18-18.30)F. M. Temmerman, Ara- weg 10, tel. 4138. Hoofdbrandwacht met pensioen LEIDEN Na vanaf '43 in dienst te zijn geweest van de Leidse brand weer, is vanmorgen hoofdbrandwacht L. de Wit met pensioen gegaan. Bij de brandweer gaat dit reeds in, als men 55 jaar is geworden. De heer De Wit nam in de kantine van de kazerne afscheid van zijn col lega's. die hem hebben leren kennen als een goede vakman met liefde voor zyn werk. Ondercommandant De Haas sprak hem toe en bood een denkplaat aan. Personeelsvereniging De Vlam gaf de heer De Wit een set hengels mee. voor mevrouw De Wit was er een bloemetje. wetten. Heer Sies: Er moet soepelheid en leefbaarheid zyn. Loco-burge meester van Hofwegen zei „Wij zul len de stedelijke adviseur zien t< plooien". Vrijdag Voorschoterweg Jeugdvakantledorp 10 uur voorm. 4 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners den 912 uur nam. Oude Vst 73 Stichting Scientology Informatie-avond 8 i (Morsweg &9) kia- Zaterdag ;atlef Sent-rum (Breestraat 66; Breestraat 19 Sociëteit Twentwel alleenstaan- (Het Witte Huis) Schaak- K. C. van Oossanen 11 uur voorm. Zondag Oude Rijn 8 Pinkstergemeente Spr. dhr. Eikerbout 3 uur nam. Zijlsingel 2 Evangellecentrum Spr. evnag. W. avn Beek 10 uur voorm. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan- Rijnlandslyceum (Apollolaan Gem.oorspronkelijk christendom. .11 Spr. evang. N. v.d. Brugge, Maandag Kreatlef Sentrum (Bree6traat 66) Café-bar 10 uur voorm. - 1 uur nam. Luxortheater Jeugdvakantiebezight- den Film "De ontbrekende noot" 10 Dinsdag Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Café-bar 10 uur voorm. 1 uur nam., open stafvergadering. Jam-session, pro- Boommarkt 12 Sociëteit gehandicap- Jeugdhuis (Breestraat 19) Spreek- Re lease DOKTERSDIENSTEN Leidentot zaterdagmorgen spoedgevallen de dokters- Oegstgeest Dokter J. W. de Haan, Duivenvoordestraat 3. tel. 54294. Warmond Dokter Bots, Prof. Aalber- selaan 2 Voorhout, tel. 11393 (wijk zuster C. Dekkers, Herenweg 77, tel. 2250). Apotheekdienst De avond-, nacht- en zondagsdienst wordt waargenomen door de Zuider apotheek. Lan T en de Oegst minapark 8. Nadva Elisabeth Ingeborg dr. v J. H. Schürink Wulp: Brenda T i;Majella Daphne J M. Vreeburg; Teu- Roosloot en H. J Kottenhagen. ONDERTROUWD A. te Wechel en T. M. Wesendorp: A. J A Verberg en L. Duarte de Salles; G L Koster en S Kasanmoentalib; M. H Heus en F Azier; J. van Veen en M I. Paardekooper; M .J. van Brakel on E. C. Schellevis: M. N. Laan en W. J. van der Vlist; A. Brouwer en W. Roodakker; J. W. Bonnet en A. G. Schouten; C. P. Koree en A. van der Tuin; J van der Wal en G van der Meij: H Kamping en S. Gubler; A. E - Boer; W. H. N. Overdijk Scl G. "j. Dijkhuis; W. L. Wijling en E. J. H Bleijie. GEHUWD J. N. Bakhtall en E. N. Abdoelgafoer; A. T Bloos en E. M. Oppelaar; A. T. C. Jansen en E. H. Neuteboom: J. Tjoeng en C. J. M. L. van Vliet; A. Sira en W. C. Thelen; H. D. Ko^Jewijn en C Smit: G. van der Weerdt en W. C. de Jonge. J. J. Zitman en M. E. Verbaan- L. C. van der Geest en T. Groen: N. Keijzer en G. Rijsbergen: C. J Tromp en A. M. Daleman; C. Schip per en J. van der Plas. OVERLEDEN M. A Omtzigt (71) vrouw; H J. W Timmer (46) man. D. Benne (80) we- WASSENAAR De vakantiespe- len, die door een comité in de afge lopen weken voor de Wassenaarse jeugd zijn georganiseerd zijn gisteren besloten in het "bouwdorp" dat op een braakliggend bouwterrein tot stand werd gebracht. Dat bouwdorp had veel groter en mooier kunnen zijn als niet in de afgelopen weken tot driemaal toe kwajongens "s avonds vernield hadden, wat overdag door de kinderen in elkaar geknut seld was. Maar ondanks die tegenslag werd er ook gisteren weer met animo ge hamerd en geverfd zodat, toen om streeks half 4 burgemeester mr. K. Saab op het terrein arriveerde, kon hij diverse produkten van jeugdige architecten-in-de-dop bewonderen. Hij werd in het dorp rondgeleid dooi de "gekozen burgemeester" en zyn echtgenote, proefde een pannekoek en bezocht een door meisjes gebouwd huisje, waarboven met grote letters "Leve de burgemeester" geschilderd was. Voor mevrouw Staab werden hem bloemen aangeboden. In een korte toespraak heeft de burgemeester namens het gemeente bestuur dank en hulde gebracht aan het initiatief van enkele dames en heren, die het Comité Vakantiespelen vormden en met medewerking van de Wassenaarse Jeugdraad en van de Stichting Nijevelt een zeer gevarieerd programma samenstelden, waarvan vele jongeren in de afgelopen weken hebben kunnen genieten. De belang stelling voor de verschillende activi teiten was zeer bevredigend en er is dus alle hoop. dat. het volgend jaar op dezelfde ingeslagen weg kan wor den voortgegaan. Daarbij mag onge twijfeld weer op de steun van' het gemeentebestuur worden gerekend. Een zeer succesvol onderdeel van het vakantieprogramma waren de ochtenden, waarop door de jeugd in het vroegere politiebureau nu onderkomen van de Stichting voor Jeugd- en Jongerenwerk Nijevelt onder deskundige leiding kon worden geknutseld. Er werden wandelingen georganiseerd, bezoeken aan een boerderij en aan het Dierenpark, brandweerspuitwedstrijden, een pad vindersshow enzovoorts. De slotmid dag van de vakantiespelen werd op geluisterd door de muziekvereniging Excelsior. Op de foto burgemeester Staab bij zyn aankomst in het dorp.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2