Haarlemmer ontwerpt regionale spoorlijn voor de Bollenstreek Evenementen aan de kust ARTI NAAR DUITSLAND agenda Bromfietser probeerde meisje aan te randen SIGARETTEN GESTOLEN Inbreker gepakt ^l*i; t'j Inbraak in Warmond LEÏDSCH DAGBLAD it' Alt M LEIDEN/HAARLEM De heer L. Aarts (27), technisch tekenaar bij de ge meente Haarlem, interesseert zich bijzonder voor de problemen en mogelijkheden van het openbaar vervoer, met name voor het railvervoer. De tegen rond l 980 te verwach te verdubbeling van het autoverkeer, ziet hij als een handicap voor het openbaar vervoer langs de weg. Autobusdiensten zullen volgens hem steeds meer belemmeringen gaan on dervinden. onubrgea oor- en niclrohpief De heer Aarts voorziet, dat in de toekomst van een regelmatige dienstuitvoering geen sprake meer kan zijn. De rijtijden lopen steeds meer uit. Als Haarlemmer met zijn neus op de problemen gedrukt, ver wacht hij, dat straks de bollenstreek in een isolement zal geraken. De heer Aarts is daarom aan het teke nen gegaan en heeft een ontwerp voor een regionale spoorlijn Haar lem-Leiden op papier gezet. Hij gaat daarbij van de gedachte uit. dat circa 7 jaar de Schiphollijn is gerealiseerd. De bestaande spoorlijn Haarlem- Leiden wordt daardoor min of meer bodig. Toch kan deze lyn voor de Bollenstreek in de toekomst van grote betekenis zijn als zij dichter bij de wooncentra wordt gesitueerd. Ge projecteerd is een traject van 12,7 km. De baan buigt af van de be staande spoorlijn bij Vogelenzang, passeert Hillegom via het zuidelijk deel van de Stationsweg en de van Endelaan en kruist de Rijksweg, voorbij de steenfabriek. In Lisse wordt de baan langs de Oranjelaan aange legd. buigt af naar de Poelpolder en wordt in Sassenheim langs de Park laan gevoerd. Even voorbij Sassen heim vindt de lijn aansluiting op de Schiphol-spoorlijn. De stations zijn op zo kort mogelij ke afstand van de woon- en winkel- i centra gesitueert. Zou de voorgestel de tracering op grote bezwaren stui ten. dan kan in Lisse en Sassenheim de baan meer in de richting van de Ringvaart worden aangelegd. De lijn zou zoveel mogelijk kruisingvrij moeten worden uitgevoerd, enerzijds door toepassing van betonnen via- dukten en anderzijds door het schep pen van wegonderdoorgangen. Bij i exploitatie met snel optrekkend ma- terieel zou de totale rijtijd Haarlem- Leiden 30 minuten bedragen (incl. i alle haltes); Hillegom Haarlem:' 13 minuten en Lisse-Leiden13 mi nuten. Hierdoor wordt de rijtijd t.o.v. de busdiensten tot de helft terugge bracht. De Bollenstreek heeft dan te vens een direkte verbinding met Am sterdam en Den Haag. De heer Aarts, die met dit ontwerp zijn gedachten op papier heeft gezet, vertelt er echter niet bij hoe hij dit miljoenenproject denkt te financie- Ook in Parijs staan de win- tershows op uitbotten. Hier alvast een voorproefje van Dior. Een mantel van Bengaals tijgerbont met een bijpassend short zelfde materiaal. De tulband en blouse, die er bij worden gedra gen zijn van een voile-stof ge maakt. LEIDEIN De Leidse politie heeft gistermiddag druk werk gehad omdat i er op vrijwel hetzelfde ogenblik in het bureau aan de Zonneveldstraat meldingen binnenkwamen van resp. een aanrijding, een aanvaring en een i i poging tot) aanranding by de Haag se Schouw. Het verkeersongeluk deed zioh voor op Rijkswreg 44, waardooi tot nog toe onbekende oorzaak een auto in een slip raakte en vervolgens van het hoge talud tuimelde. De auto bleek totaal vernield. De bestuurder, een 19-jarige inwoner van Heemskerk, kwam er met snijwonden aan gelaat en handen nog vrij goed vanaf. Minder ernstig nog was de aanva ring bij de Haagse Schouwbrug, waarbij het motorschip Credo uit Krimpen a. d. IJssel betrokken was. Bij het passeren van de brug sloeg de uitlaatpijp van het schip tegen de brug klap die vermoedelijk niet hoog genoeg was opgehaald. Bij deze aan varing raakte ook het stuurhuis van de Credo beschadigd. Persoonlijke on gevallen deden zich echter niet voor. De politie hield zich druk met deze ongevallen bezig toen er het bericht kwam van een poging tot aanranding van een meisje nabij de Haagse Schouw. Het meisje, een 18-jarige in woonster van Wassenaar, reed op het tietspad langs de Haagse Straatweg toen plotesling haar brommer begon te haperen. Nadat een haar achter op komende, jeugdige bromfietser haar aanvankelijk ongevraagd een eind had opgeduwd begaf de brom mer varr het meisje het helemaal. Toen het meisje daarop te kennen gaf niet meer van de hulp van de onbekende bromfietser gediend te zijn probeerde de jongeman haar op de grond te drukken. Hij stuitte echter op hevig verzet van het luid gillen de meisje en nam daarop snel de benen. LEIDEIN Bij een inbraak in de afgelopen nacht ln een supermarkt aan de Kooilaan in Leiden-Noord is de hele sigarettenvoorraad weggeno men, waardoor een schadepost van het- I ongeveer drieduizend gulden is ont- In een Leids café is gistermiddag een 29-jarige Leidse koopman aange houden, die de avond te voren had 1 ingebroken in een textielzaal aan de Botermarkt. De koopman bleek een bedrag van f560,— uit de kassa te hebben weggenomen en voor ruim I drieduizend gulden schade te hebben aangericht aan een ruit en het kas- register. Van het gestolen geld was 1 bij zijn arrestatie vrijwel niets meer KATWIJK Maandag Aanvang tennistoernooi dat tot en met 1 augustus duurt en wordt verspeeld in de klassen B, C en D Unsdag Orgelconcert in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat, organist Martin Meary uit Londen, aanvang 8 uur Voensdag Avondwandeling, georganiseerd door Lyons International, langs het strand en door Katwyk. Start vanaf half zeven van strand paviljoen Fock de Best; Beiaardconcert op het carillon van de Oude of St. Andreaskerk aan de Boulevard van 8 tot 9 uur. beiaardier Arie Peters; Woensdagavondzang in de Oude Kerk aan de Boulevard met begeleiding van koor of solist, aanvang 8.30 uur. rijdag Volleybalwedstrijd op het parkeerterrein van rest. De Zwaan tussen KVC en de Kangeroes uit Leiden, aanvang 7 uur. 'aterdag Grote duinwandeling, georganiseerd door Lyons International Start tussen 2 en 3 uur vanaf strandpaviljoen FYx-k de Best Beiaardconcert op het carillon van de Oude of St. Andreaskerk aan de Boulevard van 8 tot 9 uur door H. K. J. de Jaeger; Groot vuurwerk op het strand nabij rest. De Zwaan, aanvant 10 uur. .OORDWIJK Mnsdag Concert door de Noordwijkse harmonie Crescendo tegenovei Palace Hotel, aanvang 8.15 uur: Concert door het muziekgezelschap De Bierkouwers op het Vuurtorenplein, aanvang 8.15 uur. Groot vuurwerk op het strand bij de Kon. Wilhelminaboule- vard, aanvang 10 uur. nensdag Grote schatgraverij voor jong en oud op het strand tegenovei Palace Hotel, aanvang 2.30 uur; Internationale en interkerkelijke samenzangbijeenkomst in de Oude Kerk aan de Hoofdstraat, aanvang 8.30 uur. <nderdag Volleybalwedstrijd op het Vuurtorenplein, aanvang 7.30 uur. Prestatieloop over 4 km. start nabij de politiepost op het strand ter hoogte van Palace Hotel om 8 uur; Muzikale rondwandeling door de Noordwijkse Harmonie Echo der Duinen, vertrek om 8.15 uur vanaf Kon. Wilhelminaboule- vard. Zaterdag Demonstratie van de 50-jarige Noordwijkse Reddingsbrigade op het strand aan de Kon. Wilhelminaboulevard voor de politie post, aanvang 2.30 uur. Vrijdag Voorschoterweg Jeugdvakantiedorp Oude Vest 73. Stichting Scientology, Open informatie-avond 8 uur nam. Oegstgeest (LIJtweg 7) Sociaal Me disch Adviesbureau (spreekuur bejaarden) 2-4 uur r Kreatief Sentrum Leidse Cinéclub 8 t Zaterdag Breestraat >rdhal Circus Althof 19 Sociëteit Twentwel >woners en alleenstaan- bijbelstudie 10 Groenoordhal Circus Althof Zondag Hogewoerd 175 Jehova Getuigen 2.30 en 5.15 uur nam. Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) Gem. voor oorspronkelijk christendom, afd. Oegstgee6t Spr. evang. N. v. d. Brug ge 7.00 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat 66) café-bar 10 uur voorin.2 uur nam., Tokyo Kid Brothers 8 uur nam. Maandag Voorschoterweg Jeugdvakantiedorp 10 uur voorm. 4 uur nam. Luxortheater Jeugdvakantiebezighe- den Film "Circusvrienden" 10 uur Dinsdag weg Jeugdvakantiedorp Zijlsingel 2 Evangeliecentrum Diamantplein 27 Gespreksavond Ba- ha 1 gemeenschap 8.15 Release Apotheekdienst LEIDEN Het circus is voor jong en oud, wordt altijd gezegd. Wethouder Duyverman en burge meester Vis (in deze volgorde zittend rechts) waren gisteren in elk geval ook erg belangstellend voor circus Althoff dat in Leiden zijn tenten heeft opgeslagen. In de directiewagen spraken zij even met de heer en Althoff. Tweede van links TER AAR De muziekvereniging Arti et Religioni heeft voor de eer ste keer een contactblad uitgegeven Het bestuur heeft de donateurs over- gedoopt tot vrienden van Arti. Wie de tien gulden donatie per jaar be taalt. krijgt eens per half jaar een contactblad toegezonden. Met deze nieuwe opzet hoopt het bestuur van Arti een veel grotere kring van lief hebbers van de muziek van deze vereniging te bereiken en daardoor ook een betere en hoger basis voor de donatie te scheppen. In het contactblad staat verder dat de muziekvereniging op zater dag 18 en zondag 19 september weer naar Velen in Duiteland gaat om daar met de plaatselijke muziekver eniging het zeventigjarig bestaan te vieren. De muziekvereniging uit Ve len heeft Ter Aar bezocht ter gele genheid van het gouden jubileum van Arti vorig jaar. Arti zal officiéél door het gemeen tebestuur van Velen op het gemeen tehuis worden ontvangen. Het hoogtepunt van het buiten landse bezoek zal worden gevormd door een concert dat Arti zal geven op zaterdagavond in de open lucht voor het oude kasteel van Velen, waarbij een show met drumband en majorettes op het programma staat Het is de tweede keer dat Arti een bezoek brengt aan Velen. Tenslotte vermeldt het contactblad, dat Arti thans 75 werkende leden telt en 35 leerlingen. staan. De daders zijn de winkel bin nengekomen door forcering van een aoh terdeur. zondagnacht 12 kamp, tel. 2220 (wijkzuster C. SI Willem Warnaarlaan 21, Sassenheim, tel. 11495. VOORSCHOTEN - Dr. A. Tromp. Ba ron van Ghentlaan 5. tel 44697 (wijk verpleging Gezondheidscentrum, Wijn gaardenlaan 2. tel. 2177). OEGSTGEEST —Dokter H A. terink, Terweeweg 152, tel. 50394. Politie-auto aangereden LEIDEN Op het Stationsplein kwamen gistermiddag een surveil lanceauto van de politie en een per sonenwagen met elkaar in botsing. De politiewagen die met blauwe zwaailichten en loeiende sirene van de Oegstgeesterweg kwam werd ter hoogte van de Schuttersveldweg ge grepen door de personenauto, waar van de bestuurster de doorgang niet zou hebben vrijgelaten. Beide auto's werden bij deze botsing vernield. Een 23-jarige adspirant-agent werd door de kracht van de aanrijding uit de politieauto geslingerd. Hij kreeg een hoofdwond en moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Zes gewonden bij botsing WADDINXVEEN Zes personen liepen gisteren min of meer ernstige verwondingen op toen twee auto's op de Henegouwerlaan met elkaar in botsing kwamen. Een 21-jarige be stuurder van een Volkswagenbusje uit Alphen aan den Rijn remde in een bocht, waarna de wagen begon te slippen. Hy verloor de macht over het stuur, schoof langs een vangrail, sloeg over de kop en kwam met het dak bovenop een Ford Taunus te recht. De bestuurder van de Ford liep een kaakfractuur op. Hij is naar het Aca demisch Ziekenhuis in Rotterdam vervoerd. Zijn vrouw had een hersen schudding en een gebroken arm. Eén passagier ligt nog met een hersen schudding in het ziekenhuis. Een dochtertje van het echtpaar kon na behandeling weer naar huis. De Al- phenaar werd door een arts behan deld en zijn passagier kwam er met enkele schaafwonden goed af. Burgerlijke Stand LEIDERDORP Ondertrouw: A. L M. Eijckelhof en A. G. M. Volwa ar. A. A. Zierikzee en G. J. de Jong. J. v. Rhijn en J. A.J. Rietveld. Geboren: Peter z.v. P. H. Meer- nan en J. VroegindeweiJ. Nicolette A. 5. d.v. J. N. Borst en A. E Peene- J. H. C. Witkamp en R. K Rustige Het is al jaren moeilijk on een telefoon-aansluiting te krijgen en daarom wordt iedere cel m»^1 enthousiasme begroet. Ook aa: Vrouwenweg in Zoeterwoude een cel gekomen, zodat het belle voor de Zoeterwoudenaren daar i de omgeving oök weer wat gemakki lijker is geworden. Onze fotograf Holvast, die de telefooncel opmerk" te, schoot er dit plaatje van M. J. W. J. Kortmann uit Leiden! benoemd tot lid van de examencom missie akte van bekwaamheid voo nijverheidsonderwijs N XII Berkhoutpark, ook wel bekend als Raadhuisperk is een bezit w inwoners van Voorschoten trots o kunnen zijn. De laatste Jaren is oo 11 de fauna verrijkt met enige uitheem se watervogels. Het is op een vakantiedag, die net niet tot i strand gaan inspireert de moeit J waard daar een uurtje door te bren gen. Het eendjes voeren blijft e« g aantrekkelijke bezigheid voor de kin r0 deren. Bent u al in 't Hoekje b| de Pomp geweest, waar foto's de Leidenaar Nic Korenhof hangeAj Nee, dan moet u er beslist eeqï gaan kijken, misschien kan het i ken er toe bijdragen- dat uw vakaAi tie-foto's nog beter worden. Pop liefhebbers, vergeten jullie het Pop festival in het Voorschotense CC nle! Blue Planet komt ook en di iets wat niet gemist mag worden. Ook op het oude slot Teylingen, waai eens Jacoba van Beieren door haai minstreels werd omringd wordt vrijdagavonden een popfestival houden. Dertig Juli komt Q 65. De wijkvereniging Actief wilde eei Majorettekorps oprichten, maar i blijkt niet zon gemakkelijke zaak tl zijn. Er zijn wat schuchtere aanmq dingen binnengekomen, maai stormlopen doet het niet. Wel een verschil met de Juwelenbuurt. wan dat korps 'n wachtlijst heeft moetei invoeren, zo groot is de belangstel ling. Ook in Zoeterwoude-Rijndijk is de belangstelling voor het korpi groot. Toen zij onlangs hun nieuw uniformen presenteerden, schoot c ze fotograaf dit plaatje. Nou, Actief» meisjes, kijk eens naar de leuke uni formen WARMOND Bij een inbraak een kruidenierswinkel in dl Warmondse Dorpsstraat is in di nacht van woensdag op donderdaf een onbekend geldbedrag meegeno men. De inbrekers hebben zich vi» het raam aan de voorzijde va gebouw toegang verschaft tot het pand. LEIDERDORP dokter Ouwer- kerk, Roerdompstraat 20, tel. 34921 wijkverpleging zuster Van der Leer, P. G. Cortslaan 34, tel. 23109-

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2