'eter t van Doorn grossiert ïn nationale(baan)titels Bosbaanrecord voor Nereus Acht Fried Schmitz roept W id jojo een halt toe mbere vooruitzichten voor Munchen oucling ax itstemt icional Aanlokkelijk aanbod Duitse Schermbond voor Kasper Kardolus De liMfc Koerstips Vier ploegen ingeschreven voor Kopenhagen RALEIGH WIL WIELERPROFS i G 23 JULI 1971 PAGINA 13 LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD [STERDAM De 25-jarige Brabander Peter van Doorn werd gisteravond in het pisch Stadion sprint-kampioen bij de amateurs. Van Doorn, die in de finale de rdammer Langkruis in twee ritten versloeg, veroverde zijn derde baantitel van dit n. Eerder werd hij samen met Jan Jansen tandemkampioen, terwijl hij ook de lale titel in de tijdrit over duizend meter veroverde. lat titelverdediger Jan Jansen and geleden besloot met fiet- stoppen, is Van Doorn in de alleenheerser geworden. Jam- ant Van Doorn is geen echte Hij kan niet "exploderen" !s deze blonde reus uit het bij pch gelegen Berlicum eenmaal jo is, kan niemand hem af- nederlaag. Knetemann maakte welis- I gereden en even later zijn vaste gang waar dezelfde tijd. maar was met mi- maker Bertus de Graaf door pech niem verschil verliezer. 1 kwijtraakte, bleef de Groninger Nico Been de enige serieuze belager van Slaap j Boom. De andere deelnemers name- lijk reden to enal op tenminste twee Opvolger van Cees Stam als stayers- i ronden of waren afgestapt, kampioen van Nederland bij de ama- j Ook Been kon tenslotte Boom niet teurs is de 33-jarige Bert Boom uit bedreigen. De Groninger probeerde Dat bleek no geens in de 1 Enter. Boom, twee jaar geleden in wel een aantal malen de positie van van de twee finaleritten tegen Brno bij verrassing als wereldkam- Boom aan te tasten, maar dichter dan ■dammer Rienus Langkruis. pioe gehuldigd, veroverde gister- tot op 25 meter kon hij de leider niet 'an Doorn op 350 meter „aan- avond zijn eerste nationale trui. benaderen. Van de acht gestarte deel- De race achter grote motoren was i nemers reden er slechts vier een vol een slaapverwekkend gebeuren, voor- uur: Boom, Been, Niemeyer en al omdatt de Amsterdammer Jan Rij- I Werner. nink wegens een gebroken vinger niet Uitslag: 1. Bert Boom Enten achy aan de start kon komen en diens J ter Walrave, in 1 uur 73.385 km afge- stadgenoot Cor Groenewegen (de legd: 2. Nico Been (Groningen» ach- laatste weken herhaaldelijk winnaar ter Koch, op 75 meter: 3. Fred Nie- bij de poulaires» niet in een goede meyer «Hengelo» achter Stakenburg, vorm stak. Toen Groenewegen na op 1190 meter: 4. Anton Werner «De twintig minuten op één ronde werd Bilt) achter Van Roey, op 3300 meter. zo hard langs zijn tegen- lietste, dat die niet eens het n de Brabander kon pikken, torn noteerde met 11.8 se- >ver de laatste tweehonderd snelste tijd van dit een- irinttoernooi, dat geen enkele had opgeleverd. Het ziet lit nummer betreft met het Ie wereldkampioenschappen ese) en de Olympische Spelen ïn) somber uit. Achtervolging IAchtervolging der amateurs Ie eerste dag tot de halve fi- jaarin zal favoriet Fedor den die in de ochtenduren als ;neden de vijf minuten-grens leven (4.59.8) en in de kwart - 5.04.2 de Amsterdammer Van jaiiitschakelde, uitkomen tegen ieuwenhuis. De laatste had een verrassende zege lale tegen Klaas Balk, vorig eede achter de nu niet Frans van der Ruit, ge- BENTHUIZEN Kasper Kar nt zijn nieuwelingen in het I dolus aarzelt. De Nederlandse p: de Zandvoorter Roy maitre, teruggekeerd van de we en de Fries Emi Nieuwen- reldkampioenschappen schermen f huiten liet tot tweemaal toe in Wenen, staat voor een belang- tijd na Den Hertog afdruk- rijke beslissing. Tijdens de we- f J5.8 in de kwalificatie en in de reldstrijd kreeg de jongste Ne derlandse maitre een aanlokkelijk aanbod van de Duitse Scherm bond. en 5.07.6. Nieuwenhuis ver met 5.11.2 in de kwalificaties daarna de Amsterdammer f Cnetemann in 5.10.4 naar een c, Tennis in Noordwijk hij na een dergelijk verlies van de eerste set in grote moeilijkheden zijn gekomen. Nu bleef hij onver stoord en dat moet. dachten we mis schien onbewust, ook bij Veentjer zijn aangeslagen Hoe 't zij. Veentjer verloor zienderogen zijn greep op de wedstrijd en nadat Fleury met 6-0C!) de setstand had genivelleerd, was het eigenlijk voor de kijkers alleen nog de vraag of hij die prestatie in de beslissende set zou weten te herha len. Daar echter stak Veentjer een stokje voor Bedreigen kon hij de vol zelfvertrouwen spelende Amsterdam mer niet. maar deze zag evenmin kans Veentjer van de baan te ten nissen zoals hij dat in de door hem wel bijzonder sterke tweede set had gedaan: 62. Toen de regen om circa 5 uur met NOORDWIJK ..Fried speelde goed en Widjojo liep er een beetje afgezakt, ongeïnspireerd bij. Ove rigens kan dat natuurlijk ook het gevolg zijn van het goede spel van Fried". Zo verklaarde giste ren Loek Sanders de meest ver rassende zege van de dag, de zege van zijn team- en clubgenoot van Lucky Stroke/Groen Geel op de zeker op gravel geduchte Indo nesische Davis Cup-speler: 7-5, 3-6, 6-4. Fried Schmitz, dat wijst de score uit. heeft het verre van gemakkelijk gehad. In de eerste set leidde Wid jojo met 40. in de derde met 42» Het pleit voor de mentaliteit van de no. 1 van de Haagse hoofdklas ser dat hij zich geen moment ge wonnen wilde geven en juist in de bakken uit de hemel viel en in een kritieke fase van de wedstrijd zijn j oogwenk de banen zo doordrenkte beste spel leverde. Het was voor dat zelfs de grootste optimist onder Lucky Stroke Groen Geel toch een de kijkers huiswaarts toog, had Hor- goede dag, want behalve Fried i dijk nog net kans gezien om Visser Schmitz kwam ook Loek Sanders to: tenminste weer op een achterstand winst en op een tegenstander die in te zetten. 76 vo:r Hordijk na 56! ons bescheiden nationale tenniswe ..Het leek nergens op wat ik heb la- reldje hoog genoteerd staat, name- ten zien", zei een overigens bepaald lijk Peter Soeters. Sanders was voor- niet door de onverwachte tegenstand treffelijk op dreef. De service, an- verontruste Rotterdamse „broodten ders niet zijn sterkste punt. functio- nisser" bij de TC. Tilburg-Pelikaan neerde zo dat Soeters daarop geen „maar het zal morgen wel een stuk offensieve returns kon geven en op beter gaan". zijn service zag hij geen kans om Judith Salome zal zeer waarschijn- Sanders te benutten het initiatief te lijk gisteren hebben gedacht: „Ik nemen. De Leidenaar maakte de hoop dat het morgen weer zo goed wedstrijd van begin tot eind en dat gaat als vandaag. Beter kan haast resulteerde in een voor Soeters wat niet". Van afstand gezien leek de beschamende score: 26, 26. wedstrijd die zij speelde tegen de In- Anand Amvitharay rechtvaar- donesische no 2. Lani Kaligis, bijna digt zijn plaatsing als no. 2 tot dus- een zustermoord. Allebei rank gefi- ver zonder enige moeite, zfj het da' gureerd, diepgebruind en allebei Bondstrainer worden, huisvesting geen bezwaar, aantrekkelijk langja rig contract, eigen schermzaal en beslist geen financiële moeilijkheden bij het uitvoeren van oefenpro gramma's buitenlandse uitzendin gen etc. En vooral dat laatste kan van doorslaggevende betekenis zijn bij het tot stand komen van zijn besluit. Hij heeft een eigen huis in Bent huizen, zijn eigen schermschooltje met een groot aantal zeer talentvol le. Jeugdige schermers en scherm- sters, onder wie zijn eigen dochter Yvette, die met haar twaalf jaar kampioen van Nederland floret werd bij de meisjes tot 16 Jaar. Hij heeft een contract bij de Ko ninklijke Nederlandse Amateur Schermbond. Zeker niet langjarig, want de KNAS zoekt nog steeds naar een buitenlandse trainer, on danks het feit, dat de Nederlandse equipe op de afgelopen wereldkam pioenschappen onder leiding van Kasper Kardolus. die behalve zijn „eigen" sabelgroep ook nog twee florettisten onder zijn hoede had, zeer goede resultaten bereikte. Ze ker het schermen van de 21-jarige Eddy Ham, die de halve finales maar op één touché miste, maakte indruk. Het is dan ook niet verwonderlijk, dat de Westduitse Schermbond, die op de Olympische Spelen goed voor 'IDEO Het bestuur van (tbalclub Nacional uit Monte- is hevig ontstemd over het Ajax heeft afgezien van a om de wereldbeker voor In Uruguay gaat men er 15 I dat Nacional alles heeft' ge- i om Ajax ter wille te zün en rindt men de houding van de acuphoudcr dan ook als een ierige verrassing, zijde van Nacional is men overtuigd dat Ajax volgens (Elementen van de Europese tlunie en de Zuidamerikaanse Ibond wegtns het niet wil-1 w" k?me": conta« °Pnam pelen om de wereldbeker een van 25.000 dollar plus de door ial gemaakte kosten van dollar, in totaal dus 50.000 (180.000 gulden) zal moeten Haagse schermer nog uit de tijd. dat hij zelf op de loper stond en vele be langrijke wedstrijden op zijn naam bracht. Maar bovenal, omdat Eddy Ham „helemaal" een leerling van Kardolus is. Kardolus: „Het is eigenlijk onge- loofelijk. maar Eddy Ham was mijn allereerste leerling en dat is meteen een talent van jewelste. Hij is als het ware mijn visitekaartje". Kardolus is gek op schermen. Daar om accepteerde hij het contract van de KNAS. dat zeker niet over vloedig was. Daarom ook accepteert hij een vergoeding van 100 gulden voor „drie dagen naar het buiten land", waarvoor hij soms twee snip perdagen moet nemen. Omdat h ij het fijn vindt, dat het goed gaat met zijn pupillen, met wat hij aan het opbouwen is. Daarom ook is de beslissing zo moeilijk. Hier verder bouwen op zeer bescheiden basis met de men sen. waar hij aan is gehecht. Of onder bijzonder goede voorwaarden aan iets heel nieuws beginnen. Kar dolus aarzelt nog. De grootste sortering VELDSPORTSCHOENEN ZAALSPORTSCHOENEN VERENIGINGSSHIRTS 7% korting op vertoon va uw ver.-lidmaatschap. Voor alle soorten. Camping Sporthuis Peter van Doorn DUINDIGT, 24 JULI - 2.30 UUR de tegenstanders die hij opzij moest zetten niet over zo'n uitgebreide ten- nisbagage beschikken. De in B-re- gionen niet zonder het nodige res pect bejegende tennisleraar Scholtes merkte dat er tussen de bovenste laag van de nationale tweede cate gorie en de onderste laag van het internationale tennis nog zeker twee klassen verschil bestaat. De Indiër won met 61. 61. Het waren echter niet de cijfers die het klasse-verschil markeerden, maar de wijze waarop de winst werd gerealiseerd Amvitharay knapte een routine-karweitje op, dat was duide lijk te zien. en daarbij wenste hij zich niet bovenmatig in te spannen. „Voor ik de finale heb bereikt zal ik echt wel wat harder moeten lopen, vrees ik. Vandaag was dat gelukkig nog niet nodig", commentarieerde LANGE MARE 104 - LEIDEN TELEFOON 23827 Leo Horn floot Ajax in Norg DEN HAAG De eredivisieclub FC Twente heeft gisteren in Prinsen beek met 7—1 gewonnen van de amateur-vierdeklasser Beek Vooruit. De Vries scoorde liefst vijf keer. Op vallend was dat de ruststand slecht* 10 in het voordeel van FC Twente Mozartprijs: Jefferson. Jacques, vrees ik. Vandaag was dat gelukkig was- Jour Buitenzorg. Judy - Merry Min- nog niet nodig", commentarieerde FC Den Haag ADO versloeg in strelprijs: Linota. Sans Souci. Artois, hy zijn gemakkelijke overwinning Vlaardingen Fortuna met 2 0. De Run Home S - Chopinprijs: Ido van De no. 1 geplaatste Jan Fletcher doelpunten van FC Den Haag ADO kwamen op naam van Couperus en Berg. Er waren 4000 toeschouwers. Eveneens voor 4000 belangstellenden won Ajax in Norg van de noordelijke amateur-derdeklasser Gomos met 100. De Drenten hielden 25 minuten lang stand, maar toen brak Johan Cruijff het verzet. Hfj scoorde daarna nog vier keer. De Ajax-doelpunten werden voorts gemaakt door Haan, Rep «2». Swart en Van Dvjk. De wedstrijd in Norg werd geleid door Leo Horn, reeds jaren op non- het sterkst vanaf de achterlijn Ju dith won met 6—3, 7—5 en dat ia zeker een goede prestatie. Alkestis. Henri Belwin, Horma. Irma van Double - Strawinskyprijs: Eland. Florissant, Fernanda D. Hélène Ha nover - Verdiprijs: Irish Kan, Yvon ne Mac. Hans, Hadewych - Toe- komstprüs: Sweet Memory. Florian, Sir Alfred. Ergoline - Haydnprijs: Illya Kuryr.kin. Flêche, Francina Herman - Koridonprijs: Lady Lin versloeg Reezigt al even geruisloos 62, 6—2. Ook hier was van een werkelijke strijd geen sprake Dat was wel het geval in het treffen tus sen Piet Veentjes en Niek Fleury. Voor de Amsterdammer leek het eind van het toernooi, althans in het herenenkelspel, in de maak toen Veentjes, beheerst tennissend. della. Lady Casie. Marissa. Ambition eerste set verdiend met maar liefst - Bizetprijs: Jódy Con Dios. Just in 61 op zijn naam schreef. Is er bij Time, Johny Walker. Hellen Carbo- Niek Fleury dan ten langen leste nari - Brahmsprijs: Indien, Gay. Hil- toch iets veranderd. Vooral in men da O, Hovi Lady. I taal opzicht? In voorbije jaren zou actief als officieel scheidsrechter. AMSTERDAM Bliksemschichten, donderslagen en neer stromende regen bij een verraderlijk draaiende wind vormden Kasper Kardolus. Men kende de gisteravond het trieste dscor van een vrijwel verlaten Bosbaan. De enthousiaste supporters op het erevlot voelden echter de kille regen niet, noch hoorden zij de donderslagen. Voor hen telde slechts de zege van Nereus in het hoogst gewaardeerde nummer van de nationale roeikamioenschappen voor heren. de door de Europese Voet- e en de Zuidamerikaanse tlfederatie gezamenlijk opge- t reglementen kan Ajax niet I ift worden voor het weigeren l\j~* den om de wereldbeker voor 1 llLUuld. Dit verklaarde gisteravond iv Wiederkehr, voorzitter van EFA, Hij voegde er aan toe: boete van 25.000 dollar (plus trgoeding van gemaakte kos- tan de tegenstander) kan al- dan opgelegd worden als een weigert om de tweede wed- I te spelen". is volgens Wiederkehr bij EFA nog geen bericht binnen- -an Ajax dat het Feijenoord gaat praten in ROTTERDAM Olympiakos Ni- De tweede Nereus-acht had niet Laga in moeilijkheden. De ploeg alleen gewonnen en daarmee de 1 vormde niet zo'n hechte eenheid als Amsterdamse vereniging een derde i de Amsterdammers, die bijzonder zege bezorgd één meer dan Laga I sterk roeiend op de laatste 250 nieter de formatie had ondanks het het verschil tot juist een lengte uit geweid dat de elementen ontketen den tevens het nationale baanrecord herper gesteld. Met een lengte cosia, de tegenstander van Feijenoord i voorsprong op Laga gingen de Am- in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskam pioenen, heeft het bestuur van de Rotterdamse club meegedeeld dat het graag beide wedstrijden in Ne derland wil spelen. Teneinde overleg te plegen gaan voorzitter Couwen sterdammers na 5 minuten 45.27 se conden door de finish. De ploeg ont nam daardoor de Nereus/Hollandia- combinatie, die in 1969 tot 5.46.27 kwam, het nationale record en be naderde de beste tijd ooit op de Bos baan gevaren de nationale acht (ren te spelen om de wereld- j Nicosia. „Zover ik weet heeft Ajax o verzocht om de tweede wcd- (in Montevideo) na 31 okto- (einde van de reglementaire lijn)te mogen spelen. Als Ajax aan te tonen, dat het voor die door andere verplichtingen naar Zuid-Amcrika kan gaan, 'at de mogelijkheid dat de bei- Weraties een termijnverlenging laan. Overigens hebben afge- %dcn van zowel de Europese Ibalunie als de Zuidamerikaan- bergh en bestuurslid Visser vandaag van Oost-Duitsland kwam in 1969 erzoek van de Cyprioten naartot 5 43 53 tot op 1.34 seconde Nereus 1 leidde het gevecht dat bouwden. De uitslag: 1. en kampioen van Nederland: Neuers 2 5,45.27. 2. Laga 5.47.98, 3. Aegir/Gyas 5.53.85. 4. Nereus 1 5.57.64. Vier Nederlandse ploegen zullen deelnemen aan de Europese roei- kampioenschappen voor heren, die van woensdag 18 tot en met zondag 22 augustus óp het Bagsvardmeer bij Kopenhagen zullen worden gehou den. Ingeschreven zijn: Vier met stuurman: Laga (Grot- zou culimeren in Nereus 2 en Laga in. Na een kilo meter namen de Delftenaren de leiding over. Keer op keer viel daar na Nereus 2 aan. Bij het passeren van het 1750 meter-merkteken kwam een duel tussen liuis. Goossens, Van Woudenberg. Dieren In stilte bereidt het En gelse rijwielmerk Raleigh een prof wielerploeg voor. Raleigh heeft on langs de rijwielfabriek Gazelle over genomen, die nu op bescheiden voet een profploeg onderhoudt. «wlbalbond in Diisseldorf. lü- i Ocrben Karstens en Jan Janssen het FIFA-congres, bier al ziln benaderd door Ton Vissers die. deling in toegestemd". als alles doorgaat, ploegleider wordt. Wielrennen Eddy Merckx heeft gisteravond in de Panne een wieier - criterium over 95 km gewonnen. Hjj had een voorsprong van 28 seconden op zijn landgenoot Guido Reybroeck. die werd gevolgd door Patrick Sercu. De Nederlander Rini Wagtmans werd elfde in dezelfde tijd als Reybroeck. Hoog cars pel en stuurman Ong) Twee met stuurmanProteus/Ere- tes (Luttikhuizen, Kieft) Vier zonder stuurman: Aegir (Eg- gink, Offers, Huizinga en Mulder). Acht: Nereus (Bosch, Luynenburg, Van Laarhoven. Constandse. Vene mans. Reuser. Hogeweg. Bartlemaen stuurman Koning». De uitzending van de Nereusacht daardoor zeker werd dat Luynen- welk nummer er waarschijnlijk meer mag ondanks de verbetering van het burg en Van Laarhoven, opgenomen j mogelijkheden voor de Nederlandse i nationale Bosbaanrecord als een ver- in deze acht, niet kunnen uitkomen i vertegenwoordiging zouden zijn voor hond voor stuurman Koning van rassende keus worden gezien, omdat 1 in de twee zonder stuurman, op I een erevolle klassering. I de triomferende Kerens Acht. Een pootje van de (club'

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 13