TERRA HORTUS 1971: „ENG" EN „MOOI" SLIK RAAK VAN STOOMLEIDING HAP OPRUIMING EXCLUSIEVE MEUBELEN TOONKAMER- MODELLEN erzorgingsgebied SLF 1911 lOENSDAG 21 JULI 1971 LEIDSCH DAGBLAD Alleen nog deze week 20-50% korting KARPETTEN TAFELKLEDEN BULTHUIS Verkoop: BOTERMARKT 23 NIEUWE RIJN 25 Leiden Echtpaar gewond VOORSCHOTEN Een Rotter dams echtpaar is gistermiddag bij 'n verkeersongeval in Voorschoten ge wond. Het echtpaar reed op de bromfiets op het rijwielpad langs de Veurseweg richting Leiden. Bij de kruising van de Veurseweg met de Wilgenlaan kwam het echtpaar in botsing met een auto, die vanaf de Veurseweg, komend uit de richting Leidschendam, naar de Wilgenlaan wilde afslaan die het echtpaar geen vrije doorgang verleende. Het echt paar is overgebracht naar het Leidse Diaconessenhuis. Examens WASSENAAR Aan de Amster damse VU slaagde voor het kandi daatsexamen niet westerse sociologie mej. C. Buitink. Voor het kandi daatsexamen economische weten schappen slaagde de heer A. F. P. Bakker. Scheldende jongeren aangehouden LEIDEN De politie heeft gis termiddag drie Leidse Jongeren aan gehouden die op de Breestraat ter hoogte van de Ketelboetersteeg voor bijgangers lastig vielen. Het drietal resp. 18, 19 en 24 Jaar oud, maakte deel uit van een grotere groep Jon gelui, die zich onder meer bezig hield met het beledigend naroepen van zowel burgers als politieagenten. De Jongens werden mee naar het poli tiebureau genomen waar proces verbaal is opgemaakt. De Snelvlieger aan het vliegen LEIDEN Leden van de Leidse postduivenvereniging "De Snelvlie ger" hebben deelgenomen aan een wedvlucht, resp. vanuit Bordeaux (54 duiven) en Neufiulles (275 duiv). Voor de eerste vlucht luidt de uitslag als volgt: J. Roest 1, 11; M. de Lange en Zn. 2, 12, 13; Heemskerk 3, 6; B. Delsaso 4, 10; J. Staffeleu 5; B. Geenjaar 7, 9; F. v. d. Zeeuw 8. De vlucht vanuit Neufuilles gaf het volgende resultaat te zien: F. Heems kerk 1; K. v. d. Berg 2, 9; M. v. Po- lanen 3; J. Degen en Zn. 4; F. v. d. Zeeuw 5, 6; J. Roest 7; C. Verhorik 8: F. Compier 10. Vriendenclub De postduivenvereniging "De Vrien denclub" loste zondag 354 jonge dui ven vanuit Strombeek. Van deze vlucht was de uitslag: 1. S. Pracht en zn.; 2 en 3 Jac. Siera; 4. gebr. De Ridder; 5. W. yijlbrief; 6. E. Wan- sink; 7. P. Hansen; 8. J. Vijlbrief jr.; 9 L. Koopman en 10. H. Holtrop, Voor de vlucht vanuit Compiegne la gen 101 duiven in de strijd. Hier luid de de uitslag: 1. en 5. Jac. Siera; 2 en 7. gebr. De Ridder; 3. L. Koop man; 4. J. Beekman; 6 en 10. gebr. v. d. Voorn; 8. A. Link en 9. J. Vijl- Vakantieprogram Noorderkwartier LEIDEN De speeltuinvereniging "Noorderkwartier" heeft voor de ko mende weken de volgende vakantie bezigheden op het programma staan donderdag 22 Juli: 's-ochtends Stads gehoorzaal; 23 Juli: naar dierentuin Wassenaar; 26 Juli: 's-ochtends naar de bioscoop; 27 Juli: naar Meijendal; 28 juli: naar de Pan van Persijn, 29 juli: Stadsgehoorzaal; 30 Juli: naar Zuiderpark (Den Haag); 2 aug.: 's-ochtends naar bioscoop; 3 aug. de Pan van Persijn; 4 aug. Zwembad de Does 5 aug. Stadsgehoorzaal; 6 aug. naar Flevohof. Vliegerwedstrijd in Noord LEIDEN Het wijkoomité "Plan Noord" organiseert op vrijdag 30 Juli van 10.00—16.00 uur behendig heidswedstrijden voor schoolkinde ren op de speelweide achter de Wil lem de Zwijgerlaan. 's-Avonds (7.00 uur) houdt het co mité op dezelfde plaats een vlieger wedstrijd voor iedereen uit de wijk. Er zullen punten worden gegeven, voor de best afgewerkte vliegers, de manier van het in de lucht brengen en het "rustig staan". In de week voor de vliegerwedstrijd wordt er in clubhuis "Vooronder", aan de Beatrixstraat gelegenheid ge- i geven de vliegers te plakken. Als deze speeldag in de wijk slaagt, zal het comité in de toekomst nog maals iets dergelijks organiseren. Hieronder twee opnamen van een slang uit Afrika, die zich voedt met eieren. Op de ene foto te het dier bezig een ei te ver zwelgen, de tweede opname toont zijn „opgeblazen" toestand, nadat hij het ei heeft ingeslikt. (Vervolg van pagina 1) diki EIDEN Het besluit ise college van B. en W. om voor- ig geen nieuwe investeringen te tsbi n voor de Stedelijke Fabrieken i Gas en Elektriciteit (zie pagi- Tour de Frats gaat beginnen M W iEIDEN De „Tour de France" afgelopen en de „Tour de Frats" it beginnen. Deze oudste jeugd- lerronde van Nederland rijdt dit van 2 tot 7 augustus door Gel- tend. De route van vorig jaar is goed bevallen, dat d'eze ook dit wordt gereden. Van Ulft gaat >ur naar Haaksbergen, Hol- a Epe, Harderwijk, Beekbergen I Ülft. Evenals andere Jaren rijdt ire jongen van 9 t/m 14 jaar li echt shirt van een firma, die ploeg heeft geadopteerd. Deze bestaan uit 6 vriendjes, die dezelfde plaats komen. De jon- 5 van Arnhem, Ulft en Culemborg men ook dit jaar weer en hopen, hun vrienden uit Leiden en om lig eveneens met enkele ploegen tsent zullen zijn. Er zal weer gestreden worden om Gele en Groene trui. Maar er is een zwarte trui voor de groot kankerpit en een witte voor de iJootste eter. ',j( Leidse jongens die aan de Tour de '„I 'lts mee willen doen, kunnen zich Je avond van half zeven tot half opgeven aan het adres Prinsen- ïaat 20. Het aantal gasaansluitingen be droeg 54.000, waarvan 29.000 in den. Het electriciteitsbedrijf voorziet 18 gemeenten (213.000 inwcners) rechtstreeks van stroom. Totaal aan tal aansluitingen: 63.000, waarvan 31.000 in Leiden. Daarnaast levert het bedrijf nog elektriciteit en gros aan 14 gemeenten met in totaal 232.000 inwoners. Voor dit jaar zijn de investerin gen voor- het gasbedrijf voor de nor male bedrijfsvoering begroot op f4.746.500, waarvan een bedrag van f2.969.500 voor de buitengemeenten. De voortzetting van de gasvoorzie- ning in gasloze gemeenten is ge raamd op een bedrag van f 4.300.000 en voor tuindersbedrijven in de bui tengemeenten op f 5.500.000. Voor het elektriciteitsbedrijf zijn de investeringskosten voor 1971 (nor male bedrijfsvoering) begroot op f 10.278.500, waarvan bijna negen miljoen gulden voor de buitenge meenten. De voortzetting van de wij ziging van de netspanning in het 127- volt-verzorgingsgebied is voor dit jaar begroot op f 3.250.000. Behalve Leiden omvat dit verzor gingsgebied de volgende gemeenten: Alkemade, Benthuizen, Hazerswou- de, Koudekerk aan den Rijn, Leider dorp, Leimuiden, Moerkapelle, Nieuwkoop, Nieuwveen, Noordwij- kerhout, Oegstgeest, Rijnsaterwoude, Rijnsburg, Ter Aar. Valkenburg, Voorhout, Warmond, Woubrugge, Ze venhoven, Zevenhuizen, Zoeterwou- de. mmm Aan de Haarlemmertrekvaart begin gemaakt met de af- van de bovengrondse 6)hmleidingdie een kleine zes op deze ivijze voor de ver- Zo moeten zij bij voorkeur een groot terrarium hebben, met le vende planten erin zodat ze kun nen klimmen. De bak moet een warming van het Academisch Ziekenhuis, het Diaconessehuis en enkele scholen heeft zorg ge dragen. Inmiddels is een onder grondse leiding aangebracht. Misschien kan over een jaar of twintig niet meer zo'n tentoon stelling als deze worden gehou den. Het is heel goed mogelijk dat er dan een aantal soorten zal zijn uitgestorven. Dat dit gevaar niet denkbeeldig is, benadrukte dr. E. F. Jacobi directeur van de Artis-dierentuin nog eens, toen hij vorige week de Terra Hortus opende. Neem de kikker, zei hij. Vijf jaar geleden werden ze nog over al gezien, door het toenemend ge bruik van chemische landbouw- middelen is hun aantal drastisch t&ruggelopen. In groter verband geldt hetzelfde voor de reptielen en amfibieën buiten Europa. Als dat zo doorgaat, treffen we over enige tijd bepaalde diersoorten alleen nog maar in de dieren tuinen en zorgvuldig onder-hou den terraria aan. Dat zorgvuldig onderhouden" \is hier erg belangrijk. Het is leuk om al dat kruipende gedierte te zien springen en schuifelen in de Terra Hortus en menigeen zal er zin in krijgen om óók een hagedis of ongevaarlijk brilslangetje in huis te houden. Aardig om aan de buren en de familie te laten zien. Maarwil men het dier niet na een paar maanden levenloos in de bak aantreffen, dan is het zaak om tijdig te bedenken dat de meeste hagedissen strenge levensvoorwaarden stellen. beetje zon vangen en veel licht. En dan: sommigen eten alleen levende insekten. Vliegen, spin netjes, rupsen, sprinkhanen, vlin ders, enz. Oók 's winters! Bezint, voor u een terrarium begint. De foto's geven close-ups te zien van enkele op de Hortus te bewonderen exemplaren. Links boven een jonge, in Liberia ge vangen krokodil. Rechts een wa- teragaam uit Siam. JEIDEN De tweede in Leiden M1 houden Teri-a Hortus tot en tl volgende week zondag achter li 11 academiegebouw aam het Ra- l\ nburg) is een tentoonstelling vo( uiteenlopende reacties op- De één griezelt van „al die beesten" de ander staat in bewondering voor de i uitheemse slangen en Het is maar hoe je

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3