)uick Boys rust a Inder voet elopen: 0-6 GUNSTIGE LOTING NEDERLAND Vaclav Jezek: "Floor van Duyn goud waard voor Quick Ajax neemt dinsdag beslissing Oranje trektBelgieNoorwegen en IJsland iAO 19 JULI 1971 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD KATWIJK Vorig jaar nog had Vaclav Jezek, ADO's Tsje chische oefenmeester, zijn be wondering over Floor van Duyn uitgesproken. Jezek toen, de leeftijd (34 jaar) van de onver moeibare Katwijkse middenvel der in aanmerking nemend: "Ik vond die aanvoerder, die num mer zeven, de beste speler van Quick Boys. Ik zou die man best eens een jaar of tien geleden willen hebben zien voetballen". Zaterdagmiddag zag Vaclav Jezek, één van de vriendelijkste trainers in de Nederlandse ere divisie, "Floortje" van Duyn op nieuw spelen. Voor de laatste maal in het eerste elftal van de Katwijkse blauwwitten, waarin hij: op zijn zeventiende jaar de buteerde. Vele triomfen vierde: vier landstitels en twaalf maal uit verkoren voor het nationale za terdagteam. in 1965 afscheid nam. in 1969 terugkeerde om als nog, uit "kansloze" positie de promotie naar de nieuwe eerste klasse te helpen bevechten. En wéér ging de bewondering van Jezek naar de nu 35-jarige Katwijker uit. "Die man ziet het toch nog wel. Hij durft. Hij is een persoonlijkheid in het veld. Zo'n man is goud waard voor een club". Huldiging „Goud" was er echter bij de huldiging van de afscheidne mende Floor van Duyn, vóór de aanvang voor de volgepakte tri bune, niet bij. Wel dankbare woorden van Quick Boys' voor zitter Schaap èn een prachtige fotocamera. En uiteraard bloe men: voor hem en zijn echtge note van de beide aanvoerders Aad Remmelzwaal en Aad Mans veld. Waarna "aanjager" Floor van Duyn op zijn manier afscheid nam van de ongeveer vijfduizend toeschouwers op het zonnige Nieuw-Zuid: negentig minuten lang zwoegend, dravend en do minerend. Loofde trainer Leo Halkes: "Floor is mentaal nog iedereen de baas. Hij blijft gaan, hij blijft de jongens opjutten." Floor van Duyn zélf na af loop, rustig en zelfs wat verle gen: "Dat spelverdelen is altijd mijn sterkste kant geweest. An ders had ik het geloof ik ook niet zo lang uitgehouden." Zelf denken Door het wegvallen van „aan jager" Floor van Duyn „door mijn grote routine zag ik mis schien meer gaten dan de ande ren" zullen de eerste elftal spelers van Quick Boys weer zelf moeten gaan leren „den ken". Wat Pim van der Meent, oud-trainer van het Leidse Roo- denburg en via PEC dit seizoen opgeklommen naar eredivisie club DWS als het grote gevaar van te lang aanblijven van oud gedienden zag. Van der Meent, over twee we ken met zijn nieuwe club tegen stander van Quick Boys. kri tisch: „Eigenlijk mag zoiets bij een grote vereniging als Quick Boys toch niet voorkomen. Al kan zo'n speler nog wel een paar jaar meedraaien, dan toch moet de leiding hem er naast zetten. Want zo'n speler houdt de doorstroming van de jeugd KATWIJK Het oefenpro gramma van Quick Boys op „Nieuw-Zuid" ziet er als volgi uit: 27 juli: Excelsior; 31 juli: DWS; 7 augustus: Telstar B, 14 augustus: Roodenburg; 21 augustus: Katwijk.Uitgezonderd de avondwedstrijd tegen Excel sior (18.45 uur) beginnen alle wedstrijden om vier uur. tegen. De doorstroming en de ontwikkeling". Die reden zijn echter voor Floor van Duyn doorslaggevend geweest bij zijn besluit om er een streep onder te zetten. .Bo vendien", voegt de Katwijkse kuiper daar aan toe, „heb ik er de tijd niet meer voor. Ik zit ook met mijn werk. Wat dat betreft heb ik al een keertje vrij gekre gen voor de training. De ande ren trainen tweemaal in de week, ik alleen op donderdag avond. Maar toch is mijn con ditie altijd goed geweest. Ik heb altijd veel lucht gehad. Ik schijn erg grote longen te hebben". Tooh hoopt Quick Boys, dat „Floortje" zich niet helemaal uit de top van de Katwijkse vereni ging zal terugtrekken. Trainer Halkes: „Wij hebben Floor ge vraagd of hij soms 2in had om nog een jaartje in het tweede te willen spelen. Dat is een heel jong elftal. Floor zou daarin, met zijn leeftijd èn routine, voor rust kunnen zorgen. Net zoals hij een paar jaar geleden de ruggegraat van het eerste werd". Ook Pluimgraaff De oefenwedstrijd tegen FC Den Haag betekende voor Quick Boys zaterdagmiddag overigens een dubbel afscheid. Want ter wijl Floor van Duyn op het veld voor de laatste maal domineer de. keek goalgetter Leo Pluim graaff op de staan tribune voor de eerste maal reeds toe. Even als 35-jarige Van Duyn heeft 28-jarige Pluimgraaff zelf be dankt voor een plaatsje in de selectiegroep. Bestuurslid en oud-eerste elftalspeler Jeroen den Hollander daarover: „Het klinkt misschien een beetje gek. maar Leo heeft genoeg van doelpunten maken. Hij wil nu gaan keepen". Blonde „Pluim" zelf: „Het is mooi genoeg geweest. Bovendien heb ik om het goed te doen geen tijd genoeg meer. Al die reizen naar Zwolle, Assen en Friesland kan ik toch niet meer maken. Keepen lijkt mij daarom wel leuk". Den Hollander begrijpend: „Leo is misschien een lastige jongen geweest, maar hij hééft zijn verdiensten gehad voor Quick Boys. Trainer Halkes tenslotte over het opvullen van de twee open gevallen plaatsen: „Gelukkig Bloemen voor „Floortje" van Duyn van FC Den Haags aanvoerder Aad Mansveld flinks) en Quick Boys aan voerder Aad Remmelzwaal (midden). (Foto Holvast) hebben wij nu een selectiegroep, waaruit wij kunnen putten. Natuurlijk scheelt het een brok routine, maai- ik dacht wel dat we het behoorlijk kunnen op vangen. Een speler als Johan van Duyn lijkt nu helemaal rijp en Jan van der Plas kan een nuttige schakelspeler op links worden". CEES ONVLEE. Door Cees Onvlee rWIJK Quick Boys' trainer Leo Halkes wilde be- Sjk niet te zwaar tillen aan het halve dozijn voltref- vaarmee FC Den Haag zaterdagmiddag het eerste op had ingeluid. tas: ,,Er is een verschil tussen amateurs en profs die •aar moeten maken. Na de rust kwam ADO met vijf e spelers. Dat leverde vijf doelpunten op. Daarom zes'nul sterk geflatteerd". {rijker dan de uitslag van de wel geworden ouverture van n op Nieuw-Zuid vorig het 1—6 voor ADO was jftld het vertoonde spel. Dat (óór rust Quick Boys-oefen- Halkes vertrouwen in de moet hebben gegeven en hervatting FC Den Haags Vaclav Jezek wat wijzer moet (emaakt eerste helft vestigde Quick aandacht van de ruim 4000 wers op zien. De Katwijkeis de met vakantie zijnde üinkenberg en Ron Verheul tan een knie-operatie her- 't Herman Plug lieten zich ik vorig jaar door de Haagse oerspelen. Arie Haasnoot en meer dominerende Joep 'ander grendelden het een zaam af en op de vleugels Arie Verdoes en Aad Remmel- rugdekking, wer Floor van Duyn, stugge fernhoorn en Leo Haasnoot Jen verder als lastige stoor- waardoor de Hagenaars fonderdag weer in training) fogenheid kregen om de Kat- foelman Floor Schaap weg te Er was zelfs een misver- in de Quick Boys-verdedi- en een buitenspelfoutje van Bos voor nodig om de op fo loerende Wietse Couperus de eerste helft in staat de score te openen Den Haag los Na de rust kwam FC Den Haag echter los. De voor de rust gehee' uit ADO-spelers bestaande Haags- ploeg werd door trainer Jezek tot een fusie-selectie omgebouwd: de HS'ers Louwerens. Roggeveen en Roodnat werden ingezet voor Ar- desch, Kila en Pas. terwijl aanwinst Wijn gaar de (ex-Telstar) en de weer herstelde Weimar de plaatsen inna men van Van den Burch en Advo caat. En een tempo-versnelling leid de toen tot nog vijf doelpunten- 0—2 in de 47ste minuut door Couperus, 03 in de 62ste minuut na een door loper van Piet de Zoete, 04 vijf minuten later toen doelman Schaap een effectvolle trekbal van Rogge veen van zijn borst in het doel liet springen. 05 in de 77ste minutvan opnieuw De Zoete en 06 vier mi- Analyseerde Quick Boys' oefen- meester Halkes na afloop scherp: .De vijf doelpunten na de rust ge loof ik wel. Die één-nul ruststand vond ik veel juister. In de tweede helft kwam Den Haag met vijf nieu we spelers. Jongens, die voor hun plaats moeten knokken. Die zich waar moeten maken. Dan is het toch niet vreemd, dat die profs dan door drukken. Ofschoon ik er direct bij moet zeggen, dat naar mijn idee ze ker drie goals buitenspel waren". Halkes verder over de toekomst van Quick Boys. bij wie in de slot fase nog Henk van der Plas, Bert Verdoes en Sis tu Pan in het veld kwamen voor de licht-geblesseerden Leo Haasnoot. Arie Verdoes en Bram Barnhoorn: .Als begin is dit niet zo ongunstig. De jongens hebben zich Piet de Zoete na de rust op weg naar zijn tweede en FC Den Haags vijfde doelpunt tegen Quick Boys. Rechts Aad Rem melzwaal. (Foto Holvast) in ieder geval niet geforceerd. Dat is erg belangrijk, We kunnen nu naar de wedstrijden tegen Excelsior en DWS toegroeien en daarna over schakelen op ons normale niveau". DEN HAAG Er is nog steeds geen beslissing genomen of de wedstrij den om de wereldbeker, tussen Ajax, winnaar Europa Cup en Nacional, winnaar Zuidamerikaanse Cup, zul len plaatsvinden. Nacional is bereid beide wedstrijden in Europa te spe len. maar de Zuidamerikaanse Voet balfederatie heeft geweigerd hiervoor toestemming te verlenen en eist dat een van de wedstrijden in Montevi deo zal plaatsvinden. Er is aandrang uitgeoefend op Ajax om toch tot het spelen van deze „erewedstrijden" over te gaan. omdat het als een morele plicht wordt be schouwd dat deze reeks wordt voort gezet. Dinsdagavond zal het AJaxbestuur in samenwerking met de medische staf de zaak nog eens van alle kan ten gaan bekijken en een beslissing nemen. Men verwacht dat Ajax toch naar Uraguay zal reizen. De beide wedstrijden moeten vóór 31 december zijn gespeeld. De KNVB heeft reeds alle medewerking toege zegd bü het eventueel verschuiven van competitiewedstrijden. Bronstring en J arkevisser naar Rusland AMSTERDAM (ANP) De Ne derlandse damploeg, die op 25, 26 en 27 juli in Tallinn tegen Rusland uitkomt, is als volgt samengesteld: Ton Sijbrands (Amsterdam», Harm Wiersma (Leeuwarden), drs. Piet Roozenburg (Haaksbergen, trainer en captain). Piet Bergsma (Terwis- pel), Wim van der Sluis (Amster dam). Cees Varkevisser (Katwijk), drs. Evert Bronstring (Leiden) en Jan de Ruiter (Deventer). twee weken geleden met de training begon- fofkte zich in de eerste speel- 'tfigens niet uitsluitend tot N De Kat wij kers kwamen vlagen verdienstelijk ".it tider Plas, oalhandige Jo- ar. ;»o en de van Katwijk over- Jan van der Plas hadden voor de gerenommeer de verdedigers Theo van Piet de Zoete, Aad Mans- 1 J°op Koorevaar om van kansen gebruik te ma- In de 22ste minuut toen J5 UEFA-selectie doorgedron van der Plas zijn zenuwen fodwang kreeg om van een "de crosspass van de op "^gekomen Remmelzwaal te rtD: van dichtbij frommelde Katwijker de bal in do DÜSSELDORF In de kwalificatieronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1974 zal Nederland spelen in groep 3 tegen België, Noorwegen en IJsland. Dit als gevolg van de zaterdagavond in Düsseldorf gehouden loting, Ontzag die geschiedde als onderdeel van het congres van de interna tionale federatie (FIFA) over het wereldtoernooi, dat in West- Duitsland zal worden gehouden. De loting werd verricht door Sir Stanley Rous, voorzitter van de FIFA. De uitslag van de loting: groep 1: Zweden. Hongarije. Oosten rijk en Malta: groep 2: Italië, Zwitserland, Turkije en Luxemburg; groep 3: België. Nederland. Noorwe gen en IJsland; groep 4: Roemenië, Oost-Duitsland, Albanië en Finland; groep 5: Engeland. Polen, Wales, groep 6: Bulgarije, Portugal, Noord- Ierland en Cyprus; groep 7: Zuid-Slavië, Spanje. Grie kenland; groep 8: Tsjecho-Slowakije, Dene marken en Schotland; groep 9 Rusland, Frankrijk en Ier land. „Bijzonder gunstig", wat het commentaar van de heer W. A. G. M. Meuleman, voorzitter van de KNVB. ten aanzien van de loting van het Nederlands elftal. Hij voegde er aan toe: „Alleen moet je er wel rekening mee houden, dat de Belgen toch altyd tot de eindstrijd zijn door gedrongen. Ik ben wel blij, dat we nu eens niet met Oost-Europese ploegen zyn ingedeeld. Die hebben altijd meer faciliteiten wat de com petitie en dergelijke betreft, dan wij. Fyn is het ook dat het contact met de Belgen weer wordt versterkt. We hadden weliswaar voor volgend Jaar een vriendschappelijke wedstrijd met de Belgen op het programma, maar zo'n onmoeting voor de voorronden van het wereldkampioenschap telt natuurlijk veel meer. We zullen nog moeten zien of we die vriendschappe lijke wedstrijd en die voor de voor ronden niet moeten combineren. Een voordeel is ook dat we op zondag spelen en dan zou je over je Belgi sche spelers kunnen beschikken „We moeten nu de eindronden kunnen halen", was de mening van Jos Coler. voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB en van de technische commissie. „Alleen de Belgen zijn sterke tegenstanders, maai- ze zijn voor ons toch echt niet onbereikbaar. Het moet nu wel een keer kunnen lukken. We hebben nog wedstrijden tegen Oost-Duitsland en tegen Luxemburg op het programma staan voor de voorronden van het Europese kampioenschap. Die hebben voor ons in wezen geen belang meer. Maar het zijn goede wedstrijden als voorbereiding voor het wereldkam pioenschap, lijkt me". Fadrhonc. „ik kan niet zeggen goed of slecht. Bovendien de tijd is voorbij dat je kon zeggen dat land is een gemakkelijk tegen stander. Kijk maar naar de re sultaten van Albanië en Turkije tegen West-Duitsland. Deelne ming aan de eindronden voor het wereldkampioenschap is voor ons allen belangrijk. Ik ben vast over tuigd dat nu langzamerhand de sfeer wordt gekweekt waarin Ne derland die eindronden kan be reiken. Het is representatief voor het hele land. Dat is geen zaak van personen als ik. dat moet een zaak van ons allemaal zijn. En wat de tegenstander betreft, ik heb voor elke tegenstander res pect. Elke tegenstander is sterk. Daar moet Je van uitg aan. Elk land kan vandaag de dag voet ballen". Voor de eindronde van het toernooi om het weredkampioenschap kwalifi- j ceren zich de winnaars van de Euro pese en Zuidamerikaanse voorronde- groepen, met uitzondering van de i de Europese groep ne gen (Rusland. Frankrijk. Ierland) j die twee beslissingswedstrijden moet I spelen tegen de winnaar van de Zuidamerikaanse groep drie (Peru, j Chili. Venezuela). j Dit laatste is een gevolg van een compromis tussen de FIFA en de j Zuidamerikaanse voetbalfederatie. De I Zuidamerikanen wilden vyf plaatsen in de eindronde, weliswaar inclusief i titelhouder Brazilië, maar de FIFA I wilde niet verder gaan dan drie met een mogelijkheid tot vier. De Euro pese groep negen, dat stond van te- i voren vast. bestaat als compensatie voor de beslissingswedstrijden tegen een Zuidamerikaans land uit slechts drie landen. De uitslag van de loting van de niet-Europese groepen: Zuid-Amerika: (drie of vier plaat sen in eindronde) groep 1: Uruguay. Columbia. Ecua dor; groep 2: Argentinië. Paraguay, Boli via; groep 3: Peru, Chili, Venezuela; Azië één plaats in eindronde groep 1: Israel. Thailand. Philippü- rea, Japan. Zuid-Vietnam; groep 2: Perzië. Irak. Koeweit, Cey lon, Syrië, India. Indonesië en de winnaar van Australië—Nieuw Zee land. j Afrika 'één plaats in eindronde): j groep 1: Marokko. Senegal. Guinee, j Algerije. Egypte. Tunesië, Ivoorkust, j Sierra Leone: groep 2: Soedan. Kenia. Mauritius. Madagascar. Ethiopië. Tanzania, Zambia en Lesotho, groep 3: Nigeria. Congo (Brazzavil le), Ghana. Dahomey. Togo. Congo (Kinsjasa) Kameroen en Gabon. Midden- en Noord-Amerika (één plaats in eindronde) groep 1: Canada, Verenigde Staten, Mexico; groep 2: Quatemala, El Salvador; groep 3: Honduras. Costa Rica; groep 4: Jamaica, Nederlandse An tillen groep 5 Haiti, Porto Rico; groep 6: Suriname, Trinidad, Anti- qua.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 7