Verrassende winst van Friese Regenbogen NEDERLAND? ROEIERS O] TWEEDE PL. Bollerman misplaatst... Okker was dicht bi winst op Newcomb GEEN VECHTLUST BIJ 'HOLLAND- ZEILERS' TIJDENS KAAGWEEK Voogt winnaar Dorpen omloop voor Schür DUITSE LOTTO Wassenaar in Flauw laatste beurt naar zege: 6-7 PAGINA 8 MAANDAG 12 J AG LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBL WARMOND Het Friese Regenboogteam is in de 51ste Kaagweek in uitgelaten stemming. Na jarenlang zoeken naar meer snelheid en betere technieken boekten zij in de eerste teamontmoeting Holland-Friesland een forse winst op de vijf Hollandse Regenboogzeilers, waarvan enkelen zeer povere re sultaten lieten zien. Ver in de grijze oudheid waren de Friezen ook eens de meerderen van de gastheren. Vandaar die uit bundige stemming en de ontreddering die er onder de Kaag zeilers heerste. Elk sprankje enthousiasme, vechtlust en inven tiviteit ontbrak bij de Hollanders. Zij zijn inmiddels wel wak ker geschud. De versterkingen (De Vries, Hof en Jager) die de Friezen in hun team hebben gehaald, bezitten allen een gevaarlijke snelheid. Een geluk voor de Kaagzeilers in de eerste ontmoe ting was dat de Friezen qua echt teamvaren nog niet tot goede sa menwerking kunnen komen. In de tweede race haalden de op hun J riend- schappelijk TORONTO De vriend schappelijke wedstrijd tussen de Zuidslavische ploeg Dinamo Zagreb en het nationale Griek se elftal, die vrijdag in Toron to werd gespeeld, is in de 63ste minuut door de scheidsrechter gestaakt wegens vechtpartijen tussen spelers en ontevreden toeschouwers. De vechtpartij ontstond toen de scheidsrechter een penalty toewees aan de Grieken, nadat de Zuidslavische doelman Doubtbegovitsj zijn Grieske tegenstander Domazos onregelementair had aangeval len. Er ontstond een twistge sprek waarbij de Zuidslaviër zijn opponent enkele vuistsla gen toediende. Het ontevreden publiek overstroomde daarop het terrein en mengde zich in de strijd. De politie herstelde later de orde. De stand was op dat moment 11. teentjes getrapte Hollanders weer veel van de schade in. De omstan digheden waren voor de Friezen toen echter zeer moeilijk. Er stond bijna geen wind en gedegen kennis van de Kagerplassen levert dan veel winst op. Fraai De Goederen spoedde zich direct, hoèwel dobberend, weg. Achter hem zeilde Van Asten, die in de eerste race de zwakste was, zich eveneens keurig vrij van de elkaar afdekken de tegenstanders. Uren verstreken voordat één ronde werd afgelegd. Snuffelend naar de windvlaagjes kreeg Jack de Wilde plotseling een zetje en legde als enige Fries beslag op een fraaie derde plaats. De over rompelende cijfers van 213/4 punt voor Friesland tegen 33 pnt. voor Holland werden hierdoor voor de Kaagzeilers iets gunstiger: 52 3/4 ASSEN (ANP) - De tiende Drent se dorpenomloop voor amateurs, met start en finish in Assen, heeft een zege opgeleverd voor Arnold Voogt Hij legde het 150 km lange parkoers af in 3 uur, 38 min. en 26 sec en vei sloeg in de eindsprint Frits Schür. Voogt en Schür waren na 135 km ontsnapt uit een kopgroep van 16 man. Hoewel het zeer warm was wisten zij het hoge tempo goed te handhaven en.wonnen met een voorsprong van ruim een halve mi nuut op de rest van de volgers Er waren 60 man van start gegaan. De uitslag was: 1. Arnold Voogt (Scherpenzeel) 159 km in 3.38 26 2. Frits Schür (Hoogezand) z.t.; 3 op 34 sec. Hennie Kuiper (Denekamp); 4. op 39 sec. John Cornelissen (Nij megen); 5. op 42 sec. Herman Snoeijink (Denekamp). De Nederlandse amateurs heb ben zaterdagavond in Bielefeld de stayerslandenwedstrijd tegen West- Duitsland met 32 tegen 40 punten verloren. De Nederlandse wieleramateur Adriaan van Hest is gisteren in de Belgische plaats Turnhout als twee de geëindigd in een internationale wedstrijd over 108 kilometer. Win naar werd de Belg Michel van Vlier- den in 2 uur en 31 seconden. De Nederlander Ad Duycker Is in Lokeren winnaar geworden van een wielerwedstrijd over 108 km Hij had "oor die afstand 2 uur 50 min. nodig. De Nederlandse oud-wereldkam pioen bij de amateurstayers. Bert Boom uit Markelo, heeft tijdens in ternationale wielerwedstrijden in Manchester een stayerswedstrijd over 40 kilometer gewonnen voor de Brit Molay, die 50 meter achterstand had. Boom noteerde over de afstand de snelle tijd van 39 minuten en 12 se conden. HAMBURG (DPA) De winnen de getallen in de Duitse lotto zijn: 4. 21, 34, 36. 37, 41. Reservegetal: 20 Olympianummer 6381. Door Reinier Lolkes de Beer pnt. (Friesland) tegen 56 3/4 voor de Hollanders. Met dit gering ver schil kunnen de vijf Kaagzeilefs (De Goederen, Metzelaar, Beek, Vajh Asten en Booy) in twee races nog iets van hun gedeukte imagë terug winnen. In de individuele Regenboogstrijd was niet alleen het gezicht op de 22 machtige schepen boeiend, ook de strijd was bijzonder interessant. Jan Metzelaar en John Hofland streden een fenomenaal gevecht om de eer ste plaats. In beide teams haperde er soms veel alys het op snelle manoeuvre: Ook bij de Valken rolde een ge doodverfde hoofdprijskandidaat uit de boot: Egon Rolf van den Bau- men. Na eveneens een diskwalifica tie beging de Bounty-kapitein in de derde race een overtreding, waar door hü de strijd moest verlaten. Onverwacht kwamen nu De Wilde (2-10-3)n Maarten Stomp iop-2-2) en Juray (73—5) als kanshebbers naar voren. Stomp schakelde zich zelf uit door een bakboord-stuur- ren gestegen: boord overtreding. Achter Rolf v.d. Baumen die een twede zege behaal de, zeilde Juray, die normaal tot de mindere goden behoort, een knappe race waarin hij de Goudse crack Jan de Wilde fraai achter zich hield. Zo kwam ook de hoofdprijs hi handen van Juray. Van de eerste groep kwamen alle verdere hoofdprijzen, zoals verwacht bij die zeilers die op de openings dag direkt tot de grote hoogte wa- Hienstra Een beeld van de drijfpartij tussen Holland en Friesland: voorop (14) de Flamingo van De Vries (Fr), daarachter de Braas- semermeer (76) van Beck (H), de Algri (72) van Alberda (Fr) en de Alioth (59) van Metzelaar (H). Vrijheidsklasse: Theo Stas; Flying Junior: Van Schoten; Schakelklas se: Hoogeveen; Pampus: Pauli; Twaalfvoetsjollen: Van Asselt. LUZERN (ANP) De oogst van de Nederlandse tegenwoordiging in de elitenummers van de tradition nationale Rotseeregatta bij Luzern was dit weekeint karig. De vierde plaats van de vier zonder stuurman reus bleek het hoogst bereikbare. Opnieuw een aa] dat de Nederlandse roeierij zich dit jaar tevreden za stellen met een bescheiden In de finales werd voorts Proteus/Cretes op het nummer twee met stuurman vijfde, de ge stuurde vier van Laga eindigde als zesde, en de Nereus-acht kwam niet verder dan de zevende en voorlaat ste plaats, bijna twintig seconden achter het winnende Dynamo Oost- Berlijn. De Amsterdammers bleven zelfs nog boven de zes minuten- 6.03.55 en konden ternauwernood de laatste plaats ontgaan. In de series won de Vier met van Laga zater dag in 6.32.80 en Luttikhuizen/ Kieft Van Zaanen volgden in de twee met dit voorbeeld in 7.17.74. Beter verging het de Nederlan ders in de senior A-nummers. Laga won bij de achten vóór Asopos en Nereus, waarbij hier wel alle ploe gen beneden de zes minuten finish ten. (5.56.44, 5.57.48 en 5.58.09). De Delftenaren waren ook succesvol op het nummer vier met stuur man, waarop Aegir tweede werd. De Asoposskiffeur Van der Vliet (7.24.14) moest de Belg Wil-, lems (7.23.37) laten voorgaan. Een bijzonder zware nederlaag leed West Duitsland. Voor het eerst sinds jaren moesten de Duitse ploe gen zonder een enkele overwinning, Goede finale van toernooi Oud- Wassenaar WASSENAAR Tlieo Bollerman de set volledig te worden getroefd, niet geplaatst in het toernooi van door de sterke en sluitende aanval Oud Wassenaar won. Hij won niet Ivan Engelenburg die ongelooflijk van de als winnaar van 't hoofdmum- J scherp volleerde. Pas bij 51 wilde mer. het herenenkelspel B. gedood- Engelenburg even stoom afblazen, verfde Frits Luyk, maar van diens Daartoe wellicht gebracht doordat overwinnaar in de halve finale, Frans Bollerman duidelijk demonstreerde Engelenburg. Daarmee was voor de j de set te willen laten lopen. Dat deskundigen die de plaatsing hadden J kostte Engelenburg zijn service, 5—2 verzorgd, de verrassing compleet. De beide niet verwachte finalisten, boden de vele kijkers een zonder meer uitstekende partij. De speler met de beste physieke conditie haalde in de derde set de buit binnen, 6—3, 36, 63. Als Engelenburg wat meer "adem" had gehad dan zou de zege nog aanzien lijk meer inspanning hebben ge vraagd va de donkere, breedge schouderde Hagenaar. Leek het er aanvankelijk op dat Bollerman met zijn sterk serveren niet bedreigd zou worden, hij kwam met 41 voor, toen Engelenburg zijn ritme had gevon den was het evenwicht meteen her steld. Laatstgenoemde oogstte her- aankwam. waardoor het lang duur- haaidelijk een dankbaar applaus voor de voordat Hofland zijn meerdere zijn service—volleyspel waar Boiler snelheid kon omzetten in winst. man vaak kansloos op was. Het Na enkele seizoen uit zijn. „Bene- werd 4—3. maar juist op het moment ventum" te zijn geweest, hanteerde dat hij de score gelijk kon trekken, Hofland het helmhout weer mees- faalde Engelenburg op de service, e terlijk. Kort na het ingaan van de een dubbele fout gaf hij die prijsJr derde ronde moest Metzelaar zwich- 3- en Bollerman greep e se g ten. Teleurgesteld zakt hij later nog c'deerd °P 15> 6~3- °m 111 de twee' twee plaatsen af. Alberda finishte als tweede en Bouw van Wijk, die een nieuw schip zeilt waarmee hij nog niet zo goed overweg kan, als derde. en Bollerman ineens weer vol elan Door Frank Bonte Gisteren kwam gelukkig bij de start van de Regenvogen weer een flauw windje opzetten. Het was nu Ulrik Jager, de Fries die al twee Jaar al les aan zijn schip timmert en alles probeert om tot de top te behoren, die een verdiende zege veroverde op De Goederen en Hofland. Een complete verrassing is dat met 1—3 Hofland stevig de leiding van het klassement in handen heeft. Achter hem staat Jager (71) en daarna volgen de altijd enthousiast varende gebroeders De Goederen. Van het overige programma werd zaterdag de laatste serie van twee races afgewerkt. Vandaag gaat de volgende groep klassen van start. De enige leverde de Zestienkwadra ten-klasse op, waarin Henk Könst door een diskwalificatie in de twee de race als getipte hoofdprijswin naar van het toneel verdween. De strijd spitste zich nu toe tussen Hans v. d. Kooy en Jan de Ruyter. Na een eerste zege van Van der Kooy (2-5-1) en een tweede plaats van De Ruyter (-1-12), moesten beide kandidaten elkaar in het oog houden. Dit gebeurde in de laatste race, waarin vooral Van der Kooy het spel van goed schaduwen van een tegenstander meesterlijk speel de. De Ruyter bleef achter zijn spiegel en Van der Kooy nam de hoofdprijs in ontvangst. Motorsport De Zweedse mo torcoureur Ake Jonsson heeft gister middag in Farleigh Castle de Britse Grand Prix motorraces in de 500 cc- klasse gewonnen. De Belg Roger de Coster, die derde werd, nam de lei ding over in het klassement van het wereldkampioenschap. HAARLEM Pas in de laatste innings van de honkbalwedstrijd rus sen Onze Gezellen en Wassenaar werd de beslissende slag geslagen. Cor Pot (slaggemiddelde 0.667) sloeg Wassenaar toen de bal zo onbereik baar voor de Haarlemse buitenvel- ders, dat hor.kloper Jan Tettero van af het eerste honk in één snelle run het thuisnonk kon bereiken: 67. Bepaald niet zo soepel was het in de daaraan voorafgaande innings voor Wassenaar gegaan. Gelegen heidswerper Tettero moest al in de eerste innings 3 punten prijsgeven en werd vervangen door Jan Rem merswaal, die op zijn beurt in de volgende zeven innings evenzoveel punten moest laten passeren. Toen nam coach Sodjjn een riskante be slissing. Hij verwisselde Jan Rem merswaal voor broer Wim, die op dokters advies eigenlijk niet haa mogen gooien wegens een vergooide arm. Veel ballen hoefde Wim echter niet te gooien, met 2x3 slag en een schitterende veldcombinatie was het werpen voor hem afgelopen en voor zijn ploeg de overwinning zeker gesteld. WerpersresultatenWassenaarJ Tettero, J. Remmelswaal en W.Rem-' merswaal 967; Onze Gezellen: J. Rutten en A. Koekers 5—2—9. Tweede klasse A: Spartaan—Vole- wijekers 09. Roos wijkRCH 34, TYBBDSS 20—11, Laakkwartier- Lijnden 33. Wassen. 11—18 Lijnden 11—11 RCH 12—18 Volewjjck. 11—8 DSS 9—16 Spartaan 106 Laakkw. 12—13 Rooswijk 10—4 TYBB 11—12 Onze Gez. 11—2 won daarop zijn service op love, 5—3 Heel hard moest Engelenburg vech ten om zich te handhaven. Het lukte na 1530 en weer was het de net aanval die achter de diepe servi ce de doorslag gaf, 63 en setge lijk. De toeschouwers gingen recht zit ten voor een fel slotgevecht. Engelen burg moest echter physiek af haken. De service ging aan scherpte inboe ten en ais konsekwentie daarvan werd de volley minder. Bollerman nam 't initiatief meer en meer over en niet tegenstaande Engelenburg bij vla gen verrassend terugsloeg gaf hij de leiding niet meer prijs. Bij 53 en 40—15 benutte hij zijn eerste match- punt met een diepe forehand in de backhandhoek van Engelenburg, die het antwoord schuldig moest blij ven. 63. Een uitstekende finale en een-finale gespeeld in een zeer spor tieve sfeer. Daar deden de "uitbar stingen" van Bollerman waar En gelenburg overigens heel flegmatiek op reageerde die louter commen taar inhielden op eigen prestaties in geen enkel opzicht afbreuk aan. Met Engelenburg als partner won Bollerman ook het herendubbelspel van de combinatie Tulleken en Bur- ki, 5—7, 6—3, 6—3. Afgemeten lobs van Burki en enkele uitschieters aan het net van Tulleken ontregelden de service-volley aanval van Bollerman /Engelenburg in de eerste set. Tui lekens service vormde in de volgen de sets echter steeds weer een dank bare prooi voor Bollerman/Engelen burg. die aan het net "beter sloten" dan hun rivalen. Nog eenmaal trad Bollerman in 'n finale aan, namelijk met Agnes En gelenburg Reef in het gemengd op het tweede plai in de elitenummers de thif vaarden. Oost Duitsland met vier zegepralen (twee man, vier zonder stuurmal stuurman en de achten), was verder de overwinni Amerikaanse Henleyfi Dietz, die de Westduil en de Holland bekerw: mann (Zwits) knap act] •Paardesport De Nederlandse ploeg voor de strijdo om het Europees jeugdspringkampioensohap, dat in augustus in Hickstead wordt gehou den, i.a.v. samengesteld: Henk Noo- ren (Vollenhoven) met „Rusty Gray", Bob Rademakers (Wassenaar) met „Lochinvar", Arne Neessen (Helden/ Panningen) met „Harrow" en Rob Eras (Tilburg) met „Carnaby Street". Schaken Oud-wereldkampioen Tigran Petrosjan, wiens verdedigende taktiek de Westduitser Hubner zoda nig irriteerde, dat deze in de kwart finales na een reeks remisies de strijd staakte, vergt in de halve finales ook het één en ander van de zenuwen van zijn landgenoot Kortsjnoj. Gisteren besloten de Russische grootmeesters tot de vierde achtereenvolgende re mise. De parjj was in eerste instantie afgebroken. Na 65 zetten gaf Korts- noj de hoop op volle winst op. VoIIybal De Nederlandse da- mesploeg heeft zaterdagavond in Nice in een internationaal volleybaltoer nooi met 3—2 gewonnen van Frank rijk. dubbelspel. In deze finale kon hij, nu toch wel heel duidelijk aan 't eind van zijn latijn (hetgeen bleek uit een kramp—aanval aan het begin van de tweede set), geen succes boeken. Marielle van der Poll toonde met een sterk serverende Vergoed als partner de beste combinatie in dit nummer te zijn, 62. 86. Voor Marielle v. d. Poll was ditevenl als voor Bollerman de tweede toer nooizege. Zij bracht namelijk ook het damesenkelspel B op haar naam door Agnes Goemans met 63, 64 te kloppen. Het herenenkelspel C le- Theo Bollerman in spannen de strijd naar toernooi-zege. de finale met 6—8, 6—2, 7—5 krap baas bleef over van Deursen. Mevr. Gompers bedwong in het damesen kelspel C de als winnares gedood verfde Deborah Balder, 63, 64. 't Gemengddubbelspel C was voor mej van Marwijk/Nihin, die mevr. Lind /Vergroesen in 3 sets van de eerste plaats in dit nummer afhielden 4—6, 6—4, 6—3. De Amerikanen Cornell/ Costillo wonnen het herendubbel spel C van Alting Sieberg/Bogaarts verde winst op voor Tekenburg die in door vooral beter netspel, 6—2, 6—2. WOrpen. Tweede phj voor Hezei en Van Lei NÜRNBERGRING CAN combinatie Gijs van Leil Hezemans is gistermiddag! te Prijs voor toerwagens op de Nürburgring, met ee f| meo tweede geworden ac |i ter Glemser/Helmut Mai 1 Oos) in een Ford Capri. I De winnaars bereikten 11 gemiddelde van 143,2 km. - Lennep/Hezemans lieten I delde noteren van 142,2 per uur, hetgeen goed g i om de 1600 tot 2000 cc- winnen. Grote pechvogel in dez de Westduitse formule 1— Stommelen met Ford Ca de training de snelste wal ronde was hij 16 secondB dan de concurrentie. De tvm legde hij af in 8.58.0, het eenkomt met een record- de van 152.8 km. per uur. 11 ste ronde viel Stommelen klapband, waarna zijn gen de vangrail botste en schadigd werd. Een half i einde van de race kregen Marko de overwinning in geworpen doordat het tof duo John Fitzpatrick/Fra zet (Grb/Fra) op moest gens motorpech aan him cort RS. Na vier wedstrijden om se beker voor toerwagens h ter Glemser en de Italiaan chi de leiding in het klass ieder 27 punten. Derde is zemans met 21 pnt. Sabeltite voor Rusla WENEN (ANP) sabelequipe is gisteravondI' wereldkampioen geworden sen versloegen de Hongai met 97. De derde plaat I Italië, de vierde voor Pole derlandse equipe was zatei -j de strijd na verloren pari j Polen (115) en Frankrijk De Franc aise Marie-Ch maille werd wereldkampio g Daarvoor was een barrage de Hongaarse Hildiko Ujl l. De Roemeense Anna Pasen de. De strijd werd beheerst incident rond wereldkamp lina Gorechova. De Russü; de stand 3—3 in haar part Roemeense Anna Pascu gewaarschuwd wegens h( van weinig strijd. Daarna ai gediskwalificeerd. Een Ruse test werd door de jury d' 1 GSTAAD (ANP) Voor de vier de achtereenvolgende maal is Tom Okker uit de finale van de Zwitser se kampioenschappen in Gstaad als verliezer naar voren getreden. Nooit tevoren echter was hij zo dicht bij de overwinning als ditmaal. Hij ver loor in vijf sets van Wimbledonkam- pioen John Wewcombe nadat hij in de vierde set een achterstand van 14 had goedgemaakt en bij 55 slechts twee games van de eindzege verwijderd was. De marathon wedstrijd werd gemarkeerd door tro pische regenbuien, die nauwe lijks verkoeling gaven. Allereerst werd de partij twee uur uitgesteld. Newcombe was het eerst in zijn rit me. Hij won de eerste set en verloor pas in de elfde game van de tweede voor de eerste maal zijn service. Dat was voor Okker voldoende om de set winst te grijpen. De Nederlander, leidde met 1—0 in de derde, toen re gen voor een onderbreking zorgde. Ditmaal was Okker het eerst in zijn spel. Hij greep de derde set met 61 en kwam in de vierde van 14 tot 44 terug. Van dat moment af echter ging het grotere uithoudings vermogen van Newcombe tellen: 6—2, 5—7, 1—6 7—5, 6—3. In de halve eindstrijd had Okker de Australiër Roy Emerson in drie sets verslagen 6—3, 6—2, 9—7. Landge note Marijke Schaar was minder gelukkig. In de halve finale van het damesenkelspel struikelde zij over de Francaise Durr: 4—6, 3—6. In de eindstrijd versloeg de als eerste geplaatste Franoaise met 63 6—3 de Australische Lesley Hunt. Na de Marathon-partij in het en kelspel moesten Okker en Newoombe aantreden voor de finale van het he rendubbelspel tegen de Austra liërs John Alexander en Phil Dent. Deze opgave was uiteindelijk te moei lijk. Dent en Alexander wö 5—7. 6—3, 6—4. De beslissii de derde set door een d( de negende game op de Newcombe. De Westduitse ploeg hee in Venlo voor de zesde maa tropacup voor teams best" spelers tot 23 Jaar gewoi Duitsers behaalde 25 punt* veel als nederland, dat twe 1 Het herendubbelspel gaf tair de doorslag. Elzer ei vèrsloegen Hemmes en Hö 0 dit onderdeel 4—6, 6—0, 6- Betty Stöve heeft me partner, de Australische Les l rey, het damesdubbel gew< de Ierse open kampioen schal Nederlands-Australische sloeg met 7—5, 6—1 het Au paar Margaret Court ne Goolagong.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 8