PSP uit overleg caballero T weede brug er en wijk Bouw ligt stil Directeur nodigt personeel uit voor onderhoud NAAR VAKANTIE BESTEMMING j Vanwege de beslotenheid Bij Koningsveld LEIDEN De ongeveer negentig werknemers van de cliché-industrie Koningsveld Zoon n.v. uit Leiden zullen binnenkort allemaal een onge veer half uur durend persoonlijk on- derhoud hebben met hun nieuwe di recteur, de heer G. Hudig, voormalig organisatie-adviseur van het raadge vend bureau Berenschot. De heer ■n Hudig heeft de werknemers daartoe uitgenodigd in een rondschrijven, waarin hij zegt de gedachten tijdens het gesprek zoveel mogelijk op de 5 toekomst te willen richten en zo min mogelijk op het verleden. „Gezien de grote hoeveelheid informatie die ik te verwerken zal krijgen, verzoek ik U, U zo goed mogelijk te prepareren op dit gesprek, opdat U zo duidelijk mogelijk bij mij doorkomt", aldus de brief. Onderwerpen van gesprek zou den volgens het rondschrijven zijn een eventuele werktijdverkorting en de verbetering van de bedrijfsresul taten. Dat betekent volgens de heer Hudig overigens niet, dat het niet goed zou gaan met het bedrijf. „Het gaat zelfs uitstekend", verklaarde hij in een telefonisch gesprek. „Het kan natuurlijk altijd beter. Net als veel bedrijven hebben we last van de conjunctuur in bepaalde sectoren en als het zo door zou gaan, waar het nu niet naar uit ziet, zouden we tot werktijdverkorting moeten over gaan. Daar zijn we nu beslist niet aan toe. Sinds twee weken maken e zelfs overuren". Het gesprek met ieder personeels lid afzonderlijk is volgens de heer Hudig niet zo bijzonder. „Het is het- ielfde wat wij by Berenschot altijd al deden en in 1980 of 1990 zal het wel gebruikelijk zijn, dat iedere functionaris met een bepaalde ver antwoordelijkheid een onderhoud half uur heeft met ieder- in het bedrijf werkt, om de problemen eens door te praten". LEIDEN De PSP heeft zich de finitief teruggetrokken uit het vorige week aangevangen overleg tussen de politieke parijten in de Leidse raad, dat is bedoeld om een oplossing te vinden voor de financiële noden van de stad. In een communiqué zegt de PSP dat er ernstige bedenkingen tegen het overleg bestonden nog vóór dit begon. Dat deze bedenkingen niet hardop werden uitgesproken, vond zijn oorzaak in het feit dat wij niet reeds bij voorbaat de sfeer wilden vertroebelen, aldus de verklaring van de PSP. De partij ziet haar nega tieve verwachtingen nu evenwel be waarheid. Ten eerste is de PSP van mening, dat de financiële problemen van Lei den (plus alle daaruit voortvloeien de of aanverwante noden op het ge bied van de woningnood, onderwijs etc.) slechts kunnen worden opge lost door politieke stellingname. Be doeld wordt: strijd tegen de rege ring. In het kabinet Biesheuvel heeft de PSP weinig vertrouwen. In het comité wordt geconstateerd, dat het merendeel van de Leidse raad geen belang heeft bij een der gelijke politieke strijd: „deze par tijen zijn immers politiek verwant met figuren die men op het naam- lijstje van de zittende regering aan treft. Wanneer zo'n regeling op al lerlei terreinen gaat bezuinigen en men steeunt een dergelijke regering, terwijl men weet wat de consequen ties zijn voor een stad als Leiden en men óók de Leidse belangen wil ver dedigen, dan is dat in ongelooflijke tegenspraak met elkaar". De verklaring vervolgt: „Er werd in het eerste overleg nauwelijks ge discussieerd over de organisatie van politiek verzet tegen een ons vijan dige regering, doch er werd lang ge- Drckschepjes De stad New York gaat gratis 10.000 drekschepjes verstrekken aan de eigenaars van honden, zodat deze de uitwerpselen van hun dieren van de straat kunnen verwijderen. De schepjes, bestaande uit een stuk linoleum en een zak, zullen worden gedistribueerd door „Houdt uw stad rein-comités". Ze zijn de gemeente geschonken door een zakenman en dragen het op schrift: „Aangeboden door de burge meester van de stad New York". Betoging in Sydney Ongeveer 150 mensen zijn gearresteerd toen zaterdag de Zuidafrikaanse rugby wedstrijd tegen Nieuw Zuid-Wales in Sydney het luidruchtigste protest te gen, de apartheid van het toernooi van de Springbokken werd. Duizen den demonstranten op het cricket- veld in Sydney bleven aanhoudend ooiwerdovend zingen en gedurende de gehele wedstrijd, die de Springbokken overigens wonnen, regende het gla zen. rookbommen, sinaasappels en bierblikjes op het veld. sproken over zaken als financiering met kasgeld (dit is een even on deugdelijke als onzekere methode om het faillissement van de stad nog iets langer uit te stellen), verder de mogelijkheid van het verkopen of af stoten van gemeentelijke objecten en als klap op de vuurpijl bracht PAK-fractieleider In 't Veld te ber de, dat ook gedacht zou kunnen wor den aan een andere „bestuurlijke constellatie", met andere woorden: een nieuw college van B en W, waarin mogelijk ook PAK-partijen deel van kunnen uitmaken", Opgemekrt wordt, dat de PAK- overeenkomst een dergelijke ontwik keling uitsluit. De PSP vindt het merkwaardig, dat In 't, Veld dit punt naar voren heeft gebracht, omdat het nog nooit serieus is overwogen binnen de PAK-fractie. Aanleiding' Het zyn echter niet de boven staande bezwaren geweest, die heb ben geleid tot het besluit om uit- het overleg te stappen. De feitelijke aanleiding was voor de PSP de wei gering van de PvdA. confessionelen en CPN om de discussie in het open baar te voeren. Alleen het D'66- raadslid Oosterman had geen be zwaar tegen deelneming van het oud- raadslid Amptmeier aan het overleg, ter assistentie van de nog „onerva ren" PSP-er Walle. Overigens is het niet de bedoeling van Walle om op korte termijn zijn raadszetel op te geven. Hij wil nog minstens één jaar in de raad blijven. ATTENTIE Parkeergelegenheid heeft U op een minuut afstand, v. d. Werf- straat, Oude Rijn, Kaasmarkt. Twee minuten HooigrachtIr. Driessenstraat) Oude Vest en Langegracht Lich tfabrieken Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste mer ken in te zien. Onze traditie is „altijd voor deliger" geen valse leuze „van zoveel voor zoveel" maar het gehele jaar „voor zoveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit door echte vakservice te bie den. Doet er uw voordeel mee. Gouden sieraden, verlovings ringen, horloges, klokken, cas settes, verzilverde geschenk artikelen, briljant. Juwelier - Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. Foto's Holvast! LEIDEN Afgelopen week einde is de grootste hap" met vakantie gegaan. De houw ligt veertien dagen stil en dat bete kent het hoogtepunt in het va kantieseizoen. Het gewone leven is verstild. Je merkt dat op straat, aan 't verkeer, overal aan eigen lijk. Vrolijk lachend hebben de bouwvakkers de bouwwerken in stad en streek verlaten. Op de grote foto een beeld uit Leider dorp, waar al tijdens hun werk bruingebrande bouwvakkers de aftocht blazen. Ze laten de stei gers stil en verlaten achter (op de kleine foto). Onze fotograaf volgde één van de bouwvakarbeiders, de heer Leuering uit de Lingestraat in Leiden, bij het verlaten van het Leider dorpse bouwwerk (derde van rechts). Hij bracht hem met vrouto en kinderen naar het be gin van de vakantiebestemming- station Leiden Lammenschans. U ziet Christien en Monique als handenbindersvan vader en de kleine Ferdinand op moeders arm op weg naar de trein. Het gezin gaat naar een cam ping in Vierhouten. Eéii van de vele gezinnen, die momenteel op vakantie zijn. LEIDEN In opdracht van de di recteur Gemeentewerken is begon nen met het grondwerk voor bouw van de tweede toegangsbrug naar de Merenwijk over de Slaagh- sloot. De brug wordt 13.25 meter lang. 33.36 m breed (tussen de leuningen» en krijgt een doorvaartwijdte van 4.30 meter. Tussen water en brug- dek blijft een ruimte vrij van 0.60 meter hoogte. Met de bouw denkt men ca 85 werkbare werkdagen of- wel vier tot vijf maanden nodig te hebben. MAANDAG 12 JULI 1971 LEIDSCH DAGBLAD De aansluitingsweg tussen Meren wijk en Willem de Zwijgerlaan over deze brug zal pas later worden ge maakt. Na de zomer krijgt de ge meenteraad een beslissing te nemen over het tracé hiervoor. Een recht streekse aansluiting op de Marnix- i straat wordt niet gewenst geacht Een alternatief zou zijn vanaf de Merenwijkbrug om de flats aan het. Zwarte Pad heen naar de Willem de Zwijgerlaan toe. Met deze werken moet snel worden begonnen omdat grond- en heiwer ken in verband met de geringe werk- hoogte van de ter plaatse aanwezige hoogspanningslijn slechts in een stroomloze periode kunnen worden uitgevoerd. De hoogspanningslijn ter plaatse is in een landelijk koppelnet opgeno men. De stroomloze periode is aan- wezig van de eerste week vóór tot de eerste week na de bouwvakvakantie. Toneelspeler en TV-acteur Henk Molenberg anders dan andere altijd even goed j Ed. Laurens Continental Jleg vak LEIDEN Wegens werkzaamhe den aan de rijksweg LeidenAlphen aan den Rijn in de gemeente Zoe- terwoude van km 20.600 tot km 22.700 zal tot 31 december, of zoveel langer als nodig of korter als mo gelijk zal blijken, op werkdagen van maandag 7.00 uur tot vrijdag 16.00 uur één rijstrook over een bepaal de lengte voor het verkeer zijn af gesloten. Het verkeer wordt ter plaatse van afgesloten I het afgesloten rijstrookgedeelte door I middel van verkeerslichten geregeld, j Het wegvak, waarop de maatrege len gelden, ligt in de gemeenten Leiden, Zoeterwoude en Hazerswou- de. De heer en mevrouw G. Moo- lenbeek uit Leiden behoorden tot vrienden van emigranten die met de vereniging O.V.E. uit Rotter- dan naar Neiv York reisden. Het was de eerste maal dat deze char tervlucht met een „Jumbo Jet" van de KLM werd aemaakt.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3