Creatieve tweede dag Kaagweek Haks wipt Van Bollerman Coppers agench kg] Piet Groeneveld (255 moet weer aan het wer Warmondse wielerronde verreden LTTDSCH DAGBLAD ZATERDAG 10 JULI Woensdag Voorschoterweg Jeugdvakantiedj^ Breestraat I WARMOND De tweede dag van de Kaagweek was de dag van de creativiteit, I vooral voor de jeugd, 's Middags kon men op het pleintje en in de zaal bij „De Pomp" Relfe Hulpdienst Release: Witte Slug* Donderdag a.s. opening i'Terra Hortus" wikkelde landen door aankopen te doen in de Derde Wereld-winkel. Ook was er een stand van door be woners van het Katwijkse Zeehospi tium vervaardigde decoraties. De expositie van Aat van Rijn en Albert Cool »fnet moderne grafiek, tekeningen en etsen» trok grote be langstelling Begin van brand in Mozartstraat een pottenbakker aan het werk zien, kij- rj.De "ltslag bij de dames was: 1. 1111 ii* Katie Hagen uit St. Maartensdijk, die ken naar het kantklossen, en het knippen de afstand aflegde in 56 min. en 22 van silhouetten. Er waren ook een aantal sec 2 Truus Smulders—Gerwen; 3. Bela Hagen uit Den Haag. amateur-kunstschilders aan het werk. De uitslag by de heren: L. G. Pronk j si I uit Scheveningen, die de afstand af- Wie wilde mocht zelf een panne- j iegde in 1 uur 23 min pn ir rpc 3 koek bereiden en ter plaatse consu- meren, waarvoor, gezien het warme weer. enige moed voor nodig was. Ook de kinderen in de leeftyd van 5 tot 12 jaar werden niet vergeten. In de gymzaal hadden zij gelegen heid naar hartelust te kliederen, waarvoor onder andere de beschik baar gestelde klei zich uitstekend leende Wielerronde Doktersdiensten LEIDEN De tweede internationa le reptielen- en amfibieëntentoon- 1 stelling ..Terra Hortus" zal a.s. don- i derdag 15 Juli om drie uur 's mid- dags geopend worden. De opening zal worden verricht door dr. E. F. I Jacobi, directeur van 't Koninklijk j Zoölogisch Genootschap Natura Ar- tis M&gistra. De tentoonstelling blijft tot en met 1 augustus in de Hortus Bota- nicus van de Leidse Universiteit aan het Rapenburg. De tentoonstelling heeft de bedoe- 1 de er echter voor. dat het bij ling, zo veel mogelijk mensen m I gin van brand blééf. ..contact" te brengén met die groep t van de gewervelde dieren die mo- men teel zeer zwaar lijden onder de j steeds erger wordende milieü-ver- I nietiging. die overal ter wereld I plaatsvindt. Vervolg van voorpagina. Vanmorgen was de Leidse brandweer nog bezig met de na blussing van de brand in de pot tenbakkerij Delfos, één van de twee nachtelijke branden in Zoe- terwoude. Inwendig werd de fa briek grotendeels verwoest. (Foto Holvast» LEIDEN Een begin van brand ontstond gistermorgen omstreeks 11 uur in een liuis aan de Mozartstraat. Waarschijnlijk heeft het venster als brandglas dienst gedaan, aldus een woordvoerder van de politie, waar door de vensterbank in brand raakte. De bewoners waren op dat mo ment. niet thuis. De brandweer zorg- 1 be- Universitaire TENNISTOERNOOI OUD-WASSENAAR WASSENAAR In het tennis toernooi „Oud-Wasenaar" vielen gisteren twee verrassende resulta ten te noteren. Verrassend in zover re dat twee spelers die het onderspit leken te gaan delven op voortreffe lijke wijze terugkwamen en de ze ge behaalden. Donald Haks en Boi lerman konden zich opgelucht naar de kleedkamer begeven. Van Galen Last en Copper, de no 2 geplaatste speler in het herenenkelspel B. zul len de douche evenzo nodig hebben gehad maar dan om hun teleurstel ling af te spoelen Zij immers ston den in hun partijen tegen respectie velijk Haks en Boilerman op winst om toch nog tenonder te gaan. Van Galen Last leidde tegen Haks met 62 en 41. Een stand waarop doorgaans de strijd gestreden is en de tegenstander zich neerlegt bij het onafwendbare. Niet echter Haks. Hij bleef spelen alsof hij nog maar net aan het eerste spel van de par tij was begonnen. Of het nu de on verzettelijkheid was van Haks of dat de warmte hem parten ging spe len, van Galen Last liep in zijn ac ties zienderogen terug. In vaart, in accuratesse, in durf. Haks daarente gen leefde op. Zijn verbetenheid ver anderde gaandeweg in vermetelheid en toen hij het tegen het einde van de tweede set krampachtige verweer van Van Galen Last eindelijk had gebroken. 108 voor Haks, speelde hij in de beslissende set resoluut naar een 62 winst. Een fraai staal tje van doorbijten en voor zijn ko mende tegenstander Frits Luyk een waarschuwing de zaken niet te licht op te vatten. Boeiend duel Boilerman begon pas te spelen op het moment dat hij inzag dat alleen een grote concentratie hem uit de nesten zou kunnen halen. Toen begon de afgang van Cop per. Overigens gebeurde dat bij de stand 51 in het voordeel van laatst genoemde. Boilerman won met 7—5. 63. De tweede set trok hij in vloei ende stijl naar zich toe Om dat daarbij het verweer van Coppers al was diens zelfvertrouwen uiteraard danig aangetast toch niet van kwaliteit verstoken was. kregen de kykers tot de laatste slag een boeiend duel voorgeschoteld waarin de dreiging van een weer plotselinge ommekeer bleef zitten. Kees Tullleken had zijn hele slag arsenaal en zijn inzicht nodig om Jan Lind. de Jeugdkampioen van het district Leiden in de eerste set te bedwingen. 7—5. maar in de twee de set maakte hij de dienst uit. 62. Eddy de Vries moest de tweede set prijsgeven aait een fel tennissende Thijssen. 63. 2—6. om in de be slissende fase toch met ruime mar ge in zijn voordeel te doen eindigen, 63. In het damesenkelspel B haal de Agnes Goemans. goed op dreef nu. de halve finale via een onbe dreigde 62, 62 zege op Ineke de Vries Veel minder gemakkelijk. maar zeker niet minder verdiend be reikte Els van Weezenbeek de •kwartfinale tegen mej. Laurey. 64. 36. 6—2. De vastheid van de speelster van de Metselaars en daar bij haar grote geduld en goede veld- dekking vormden voor mej. Laurey een onoverkomelijke barrière. Men- examens Aan de Technische Hogeschool in Delft is geslaagd voor het doctoraal examen natuurkundig ingenieur: A. F. C. Eldering uit Oegstgeest. Voor het kandidaatsexamen na tuurkundig ingenieur E. E. Kiken- heim uit Leiden. Voor het kandi daatsexamen werktuigkundig inge nieur W. Bergman uit Voorschoten, G. L. Bordewijk uit Leiden. M. E Elias uit Wassenaar. T. Gerbranda uit Wassenaar. J. C. van de Hoeven uit Wassenaar. J. A. Rietdijk uit Voorschoten en D. van Straten uit Wassenaar. Dodelijk ongeluk KATWIJK Om ongeveer twee uur gistermiddag heeft een dodelijk ongeval plaatsgehad op de secundaire weg no. 1 ter hoogte van het herten kamp. Een personenauto, komende uit de richting Wassenaar, en rijdend in de richting van de Molentuinweg. botste tegen de 12-jarige Wim Zwaan uit Katwijk op, toen deze plotseling linksaf sloeg zonder om te kijken. De jongen liep ernstig hersenletsel op. Bij aankomst in het Academisch Ziekenhuis bleek hij te zijn overle den. De Katwijkse politie verzoekt ge tuigen van het ongeval contact met haar op te nemen. Apotheekdienst taal was zij bij de derde set. het winnen van de tweede set ten spijt, al in verloren positie in de weten schap dat de tegenstand van Els van Weezenbeek nog sterker zou worden. Emmy van der Hiele klopte mevr Roozenboom in 2 snelle sets, 62, 63 en stelde zo haar duidelijke aanspraak op tenminste een finale plaats. Frits Luyk lijkt niet alleen in het enkelspel een goede gooi naar de bezetting van de eerste plaats te zullen doen. Gisteren toonde hij in het herendubbelspel B met naast zich Rien de Groot, ook in dit num mer niet als kansloos te kunnen worden aangemerkt. WASSENAAR Log, groot en massief zit Piet Groeneveld uit de Schoolstraat in Wassenaar, 24 jaar oud en op de kop af 255 kilogram zwaar, achter het tafeltje van het koffiehuis, waar hij zijn lange dagen doorbrengt om nog enige gezellig heid te vinden. Voor de leek is het onvoorstelbaar, dat een medicus dit enorme lichaam tachtig procent ar beidsgeschikt heeft verklaard, waar door per 1 juni de invaliditeitsuitke- ring van het gemeenschappelijk ad ministratiekantoor werd stopgezet. Directeur Oosterhuis van het GAK kan over zijn kant van de zaak kort zijn. In 1967 ontving Piet Groene veld ziekengeld, in 1968 werd hij ar beidsongeschikt verklaard. In 1969 wilde Piet Groenveld zelf wel aan het werk, waarvoor hij arbeidsge schikt werd verklaard, maar daar na moest hij weer een half jaar het ziekenhuis in. Na zijn ontslag werd hem de vol ledige uitkering toegekend, maar dit Jaar stelde de dokter vast, dat Piet Groeneveld meer dan tachtig pro cent arbeidsgeschikt ls. Op grond hiervan werd op 19 mei officieel meegedeeld, dat per 1 Juni de uitke ring zou worden stopgezet. De bij stand verstrekt nu voorschotten, ter wijl het beroep van Groeneveld te gen de beslissing in behandeling is. „In 1969 ben lk ook In beroep ge gaan", vertelt Groeneveld. die zich verplaatst in een Taunusbestelwa- gen, waarop nog met grote letters de naam van een markiezenfabriek staat vermeld. „Ik wilde wel wer ken. en ik heb het geprobeerd, als bewaker op een bouwwerk, maar daarbij moest ik veel lopen, en als portier van een dansgelegenheid, maar daar ging ik door mijn knie- én. Ik wil nu ook wel werken, ik schrijf op advertenties voor thuis werk, maar ik kan eigenlijk niets. Lichamelijk niet door mijn afwij king, en geestelijk werk is niet te vinden, omdat ik nergens voor ge leerd heb". Jarenlang werd Piet Groeneveld len. Dit zou. toen de reden zijn ge- behandeld in het Academisch Zie- weest zijn uitkering stop te zetten. I kenhuis te Leiden. Toen hij verwe- waarna hij alsnog toegaf en zijn geld hij niet. „Soms", zegt hij met zen werd naar de Jelgersmakliniek weer ontving. zachte stem, „word ik in Oegstgeest weigerde hij in eerste Wat nu de reden is om hem met moedeloos van Het is allemaal instantie, daar hij vreesde, dat men zijn duidelijke handicap weer ar- gonnen, toen ik zes jaar hem psychiatrisch wilde behande- j beidsgeschikt te verklaren, begrijpt je rekenen. 38 Beelden van het gebeuren in Warmond. De linkerfoto toont kinderen, die druk bezig zijn op het pleintje voor Galerie „De Pomp". Boven: het parcours van de wielerronde bracht de renners door scherpe bochten naar de eindstreep. Rechtsde groep Brainbox tijdens het optreden in „Ut Sloe- pie". iFoto'g Holvast! Zaterdag Kreatief Se melmarkt 11 1 Doopsgezind Palamedes 2-5.30 Zondag Zijlsingel 2 Evangellecentrum Zijlstra 10 uu Rijnlandslyci meente voor oorspronkelijk chri dom. afd. Oegstgeest. Spr. evang. d. Brugge 7.30 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twe kamerbewoners en alleenstaa: Hogewoerd 175 Jehova Getuigen Warmond Kaagweek Kunstmarl Kindercircus Atleta en modesho park Groot Leerust 3 uur nam. Kaagfeest ln tent Groot Leerust Maandag Voorschoterweg Jeugdvi Warmond Kaagweek 1 mitri van T B uur nam. Dinsdag Zijlsingel 2 Evangelie* dhr J. Zijlstra 8 uur nam Voorschoterweg Jeugdvakantledorf

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2