Experimenten in „'t Praathuis" agenda ROKKEN OOK IN 1972 NOG KORT Kwartier te laat komen hielp Koen Dekker niet OEGSTGEEST De gevaar lijke bocht in de Haarlemmer- m straatweg bij het Groene Kerkje j heeft een betere beveiliging ge- kregen. Het ligusterhegje was wel paste mooi in erg veilig, vooral LEIDSCB DAGBLAD voor de fietsers zag het er niet i bij het Groene Kerkje zal nu ook uit. Vandaar dat de raad enige 's avonds wat duidelijker gemar- tijd geleden een krediet beschik- keerd zijn omdat reflecterend baar stelde voor de vangrail. In I rood glas in de bochtbeveiliging de loop van deze week heeft men j is aangebracht. Onze fotograaf deze vangrail geplaatst. De bocht I Holvast schoot dit plaatje van de werkzaamheden. DONDERDAG 8 JULI Dit is niet de Franse Camarque de Hongaarse poesta of een Ame rikaanse prairie maar gewoon het grasland tegenover het Groe ne Kerkje waar paarden naar hartelust ronddartelden. )NDE: Donderdag Voorschoterweg Jeugdvakantied Warmond Kaagweek Pleintje Titus Brandsmalaan 76 De DulH Dlubhulswerk handenarbeid 8—10 Veste6traat 44 Vormingswerk Grote muzikale vakantie-show Vrijdag Voorschoterweg Jeugdvakantjfj 10 uur voorin. 4 uur nam f Warmond Kaagweek Pleintje l pomp Kunstmarkt 2 uur nam. Sloepie Bralnbox t Drivi t-show 8.301 Breestraat 19 Socletelt Tw«J voor kamerbew len) 9—12 uur alleens» Zaterdag Kreatief Sentrum melmarkt 11 uur voo 't Sloepie The Caribbean Ambassj 8 uur nam.. Park Groot Lee» lenprikkers tuinfeest 8.30 uur Breestraat 19 Socletelt Twentwt kamerbewoners en alleenstaanden 12 uur nam Oegstgeest (Het Witte Huls) Sch Palamedes 2-5.30 Zondag Zijlsingel 2 Evangellecentrum dl Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) dom, afd. Oegstgeêi d. Brugge 7.30 )r8pronkellJk chrii Hogewoerd 175 Jehova Getuigen I en 5 15 uur nam. Maandag Voorschoterweg Jeugdvakantled Warmond Kaagweek 's Sic mi tri van Torn (Belgisch ca Bijzonder avondje uit in Voorschoten behoren te staan te verbreken. Ei- is ook een mevrouw Die vertelt altijd sprookjes „Er was eens een boerderij Soms krijgen de artiesten ruzie. Een paar meneren, en soms ook de me vrouw van de sprookjes, worden dan boos. Ze staan allemaal tegelijk op en spreken door elkaar Een vreemde taal, die niemand begrijpt, maar die heel dreigend klinkt. Een enkel woord wordt wel eens opgevangen: "amo- veren, discrepantie, diligent, conten- VOORSCHOTEN Voorschotenaren klagen nogal eens dat ze voor hun "avondje-uit" altijd aangewezen zijn op Leiden en Den Haag. Natuurlijk, Voorschoten heeft een bioscoop en ook de zeer aktieve plaatselijke afdeling van het Nut van 't Alge meen verzorgt menige voortreffelijke avond. Maar verder blijft alleen de Schuür van Ellen Mac Gillavry over. En als Ellen geen kans ziet om subsidie te krijgen, niemand haar financieel een handje toesteekt, dan zou dit opmerkelijke experimenten theatertje over enige tijd weieens voor goed de deuren kunnen gaan sluiten. Want de lasten zijn hoog, artiesten duur en ver bouwingen kostbaar. Gelukkig is er nog een alternatief. Sinds vorig jaar september heeft een vorm van amusement de kop opgesto ken die steeds meer Voorschotenaren het avondje-aan-de-buis doet verge- ten en massa's publiek trekt. Iedere laatste vrijdag van de maand is er een voorstelling in het gebouw 1 aan de Leidseweg. dat ,,'t Praathuis" of het .Paleis voor Volksvermaak" wordt genoemd. Daar biedt men een heel bijzonder avondje-uit. Het publiek staat meestal al te trappelen van ongeduld om naar bin nen te mogen. Voor het begin van de voorstelling is de spanning voelbaar. Tussen artiesten en publiek zit een drietal duistere figuren aan een tafel apart. Ogenschijnlijk om te zorgen dat het publiek een artiest, die het slecht doet niet van het podium jaagt. Maar het zijn vast bedrijfsspionnen. Als de geluidsinstallatie weer eens te wensen overlaat, kijken ze verstoord op. Zetten hun afluisterapparaat wat harder en ze noteren ieder woord dat er wordt gezegd. De voorstelling begint met een spel letje. De artiesten zitten in een kring en hebben allemaal een papier met opgaven voor zich. Als de voorganger die je makkelijk herkent aan zijn ketting» het sein geeft mag iedereen drie minuten wat over zo'n onderwerp zeggen. Wie het eerst z'n vinger op steekt mag beginnen. Sommige spe len vals. Ze spreken veel langer en laten zich hun beurt niet ontnemen. Er is een klein mannetje met vrien delijk oogjes, dat het spelletje nog steeds niet begrijpt. Als de man met de ketting roept: "Nog iemand, die over no 28 het voord verlangt", dan springt hij overeind en roept: "IK". Na drie woorden begint hij dan te hakkelen, breekt z'n betoog abrupt af en fluistert geagiteerd: "Ik had het eigenlijk over 110. 29 willen heb ben". Het publiek joelt en de spreker kruipt met het schaamrood op de kaken onder te tafel. Pas bij B15 sub 1 durft hij weer boven te komen By B16 verslapt de aandacht dan wat. Een nog jonge artiest, pas van de school, leest zijn verhaaltje van een blaadje. Dat gaat wat hakkelig en hij moet steeds gesouffleerd wor den door zijn wat oudere collega. Als dit spelletje lang genoeg heeft ge duurd (soms wel drie uur!) beginnen ze aan een forum, dat allerlei bran dende problemen aansnijdt. Over de jeugd, over subsidies of over openbaar onderwijs. Zodra de jeugd aan de orde is springt er ogen blikkelijk altijd dezelfde meneer op. Een aanhanger van een groep die zo veel water in zijn wijn doet. Die pro beert dan steeds het record snel- spreken dat gezien zijn prestaties eigenlijk allang op zijn naam had Geen orgel concerten NOORDWIJK Na een traditie van vele Jaren, zullen de Jaarlijkse zomeravondconcerten op het orgel van de Grote Kerk te Noordwijk- Binnen niet kunnen plaatsvinden. Zoals bekend wordt de Grote Kerk thans geheel gerestaureerd en is het instrument opgeborgen in de „mot- tenkist". Hopelijk zal het straks weer pralen in een geheel ver nieuwd kerkgebouw, waarin de ver beteringen zullen bijdragen tot een perfecte akoestiek. Helaas bezit Noordwijk op dit moment geen en kel ander kerkorgel, dat in zodanige staat verkeert, dat daarop door prominente organisten als Piet van Egmond, Feike Asma. Klaas J. Mul der. Jan Bonefaas en anderen zou den kunnen teren Als de meneer met de ket ting ze allemaal een klap met de ha mer heeft gegeven staat er een man met weinig haar en een snorretje op Die legt dan een verklaring af. "Me neer de voorzitter, mevrouw, mijne heren, het zit eigenlijk zo. En omdat het zo zit kan het zo niet, dacht ik. Dachten wij. En omdat u dan ook denkt is er in feite niets aan de hand. Daarom ziet u." Als hij dat gezegd heeft gaat hij weer zitten en de drie mannetjes met de afluisterapparatuur' schrijven vlug iets op een blaadje. Er is ook een man die altijd zit te slapen. Stilletjes achter zijn hand. Hij denkt dat nie mand het ziet. Hij schrikt altijd wak ker als de voorzitter een klap met de hamer geeft. Maar*hy slaapt zo weer in. Gelukkig maar. Want waar moet zo'n man anders slapen? Thuis zal het wel niet kunnen. De voorstelling is erg lang. Als het publiek naar huis gaat is het al diep in de morgen De laatste vrijdag van deze mtfand is er wreer zo'n bijeenkomst. Iedereen is welkom, de toegang is gratis. Je hoeft niets te betalen. De rekening komt later wel, veel later Voor ton aan schilderijen gestolen ROTTERDAM Zes schilderijen met een gezamenlijke waarde van f 100.000,zijn gisteren gestolen uit een in de ondergrondse garage bij het Rotterdamse Kruisplein gepar keerde auto. De eigenaar van de schilderijen is een particulier, die beslist onbekend wil blijven. De kunstwerken zijn een schilderij van Han van Meegeren („Calvarie berg"», een riviergezicht van A. J. van Prooyen. een havengezicht van Johannes Bosboom. „Treurende vrouw" van Millet en „Herberg met feestende boeren" van David Teniers. Relea Automaten gekraakt Moeder en dochtertje gewond hij aanrijding LEIDEN Onbekenden hebben in de nacht van dinsdag op woens dag twee sigarettenautomaten aan de Herenstraat gekraakt. Zij maakten een bedrag van f 120 buit en rich ten bovendien voor f 600 schde aan LEIDEN Moeder en dochter raakten gistermiddag gewond bij 'n verkeersongeval op de Trekvlietbrug. Op deze brug had zich een file au to's gevormd waartussen door zich een 31-jarige inwoonster van Leiden met de fiets aan de hand voortbe woog. Toen de vrouw de brug over stak werd zij aangereden door een bestelauto. Zij kreeg schaafwonden aan beide benen, haar achtja rig dochtertje, dat achter op de fiets zat. kwam er met een gebroken been en hoofdletsel veel slechter van af. De EHD zorgde voor vervoer naar het Academisch Ziekenhuis. WASSENAAR Frits Luyk moest gister een „stief kwartiertje" geduld oefenen voor dat hij kon aantreden tegen Koen Dekker. De, notoire te- laatkomer op toernooien, Dekker heeft echter geen voordeel kunnen putten uit de wachttijd die hij Luyk liet doormaken Het resultaat was. conform de verwachting, een ze ge voor Luyk. Niet geheel volgens de verwachting echter was dat Luyk won in twee sets, 6-4. 6-3. en zonder ook maar even in moeilijkheden te zijn geweest Luyk haalde hiermee de kwartfinale. Scholtes zal geen acte de presence meer geven in het en kelspel in dit toernooi. Peter Burki, no. 3 geplaatst, daverde met 6-2, 6-3 in sneltreinvaart over hem heen. Coppers stond gisteren maar een spel af. Rietveld die het twijfel achtige genoegen had om tegenover hem te staan kon in nauwelijks 3 kwartier, inslaan inbegrepen, de kleedkamer weer opzoeken, 6-1. 6-0 voor Coppers. Behalve Coppers en Luyk maakte ook Bollerman grote indruk. Spelend met het. uiteraard veel lichtere racker van zijn partner in het gemengd dubbelspel. Agnes Engelenburg, omdat hij zijn eigen slaginstrument wat te fors had ge speeld hetgeen enkele snaren kostte, voerde hij met zijn power-play Bart Dekkers in onstuitbaar tempo naar een kansloze 3-6, 2-6 nederlaag. Bij de dames moest Agnes Enge lenburg na vlotte winst van de eer ste set. 6-3, toch nog het veld ruimen voor de hardnekkige mej. I. de Vries, 4-6. 6-8. Mej Roosenboom bleef tegen mej. Kruntzke ook heel lang op de baan. Na een uur en 3 kwartier kon zij de felicitaties van haar rivale in ontvangst nemen. 4-6. 10-8. 6-3. Leek deze partij de kwali ficatie van „lange partij van de dag" te zullen gaan verdienen, in het he renenkelspel C deden Onderwater en Ouwerkerk er nog een half uur lan ger over om uit te maken wie naar de volgende ronde zou overgaan. On derwater won met 7-9, 6-4, 6-4 in een van de zenuwen van beide spe lers en het uithoudingsvermogen van de arbiter alles vergende slotfase met minuten lange rallies. Bennet bereik te als eerste uit de „grijze massa" deelnemers de laatste 8 via een be keken zege op Rodenburg, 6-4, 6-4. Tegen de verwachting had Alting Sieberg. ernstige gegadigde voor de bezetting van de eerste plaats in dit nummer nu Klippel uit het toernooi is verdwenen, toch nog het nodige te stellen met Willigenburg, 6-2, 8- 6. In de eerste set ging het nog van een leien dakje, maar in de tweede set kwam laatstgenoemde sterk op zetten. En dat was bepaald niet het gevolg van een beduidend zwakkere prestatie van Alting Sieberg in die fase van de strijd. In het dames enkelspel C werd de no 4 geplaatste mej. Meurkers uitgeschakeld door mej. Wassenburg, 7-9, 3-6. Zij kreeg gezelschap van mej. Leeuwelink, die als no. 2 geplaatste, haar meerdere diende te erkennen in mej. van der Veen, 5-7, 2-6. Deborah Balder, de favoriete voor de uiteindelijke winst in dit nummer van het toernooi, liet zich niet verrassen en liep vlot langs mej. Jongkind, 6-2, 6-4. Hulpdienst Release: Witte Slnge ei. 24555 Dag van 2—6 en 7—11 Apotheekdienst helminapark 8 Oegstgeest tel 53274.B irdag-, zondag-, a1 genomen door de Centraal Apoth Tennisfederat\ verbant profs van Hun Optreden Pearls week opgeschort LEIDEN Het voor morgen aan gekondigde optreden van de Ameri kaanse popgroep ..Pearls before Swine" in het Leidse Kreatief Sen trum in de Breestraat, gaat niet door. Het optreden is verschoven naar volgende week zaterdag. Er komt morgen geen andere groep voor in de plaats. ei 'UI STRESA De algemene vergi ring van de Internationale Teni federatie heeft gisteren in Str (Italië) met algemene stemmen I besluit genomen de 32 contract pr van Lamar Hunt niet toe te lal lt| tot het internationale toernooi) circuit van 1972. Dit betekent John Newcombe, Rod Laver, Rosewall, Arthur Ashe, Tom Okl etc. zullen ontbreken bij de toernooien, zoals Wimbledon, F01 Hills en Roland Garros, indien thans de prof groep en de ILTF de tussentijd niet tot een compro geraken. Verder zal het de g: Hunt niet zijn toegestaan eigen c petities te organiseren op accom daties, die onder auspiciën staan v de aangesloten nationale tennlsto den. Dit was alles wat overblt van een Leidse personenauto, bij Etten-Leur (Noord-Braba1 onder een vrachtwagen schil die door geblokkeerde remn dwars over de weg kwam te stat Twee inzittenden werden gedoi twee anderen zwaar gewond. Gunstige uitverkoop verwacht Het niet-doorgaan van de orgelcon certen, die door vele gasten uit bin nen- en buitenland bezocht plachten te worden, zal door velen worden be treurd Daarom is het verheugend dat de commissie voor de interker kelijke woensdagavondzang te Noordwijk aan Zee er in geslaagd is verschillende bekende koren en en sembles aan te trekken om in de Ou de Kerk aan de Hoofdstraat te zin gen en te spelen. Zij bieden een ge-v waardeerde compensatie. Aan de katholieke universiteit in Nijmegen slaagde mej. C. A. H. M. de Ruyter uit Noordwijk voor het doctoraal examen sociologie. Modieuze vrouwen kunnen dit keer hun hart ophalen in de uitverkoop. Het is te verwachten dat de grote kledingmagazijnen door de grote voorraden met uitzonderlijke koop jes zullen komen. En een plezierige bijkomstigheid is dat het nu al vast staat dat de mode de komende win ter en zelfs volgend jaar zomer nauwelijks iets zal veranderen. De Parijse en Italiaanse modekoningen besloten samen met een aantal in vloedrijke textielfabrikanten dat de rokken ook in 1972 kort zullen blij- Er zal wat hen betreft keus uït Jur ken met de zoom boven op of net iets onder de knie zijn De mini- shortjes blijven, maar de maxima en midi-creaties gaan er voor overdag uit. De „lange rokken fans" kunnen ze echter gerust 's-avonds blijven dragen. Michel Goma de ontwerper van het bekende Parijse modehuis Jean Pa- tou heeft alvast een tipje van de sluier opgelicht en ons verteld dat hij de rokken de komende winter net iets boven de knie houdt Na de treurige wintermode van het vorige jaar zijn fel rood. blauw, zonne- bloemgeel en allrelei nadere zuur- tjeskleuren de nieuwe modtinten voor najaar 1971. Mantels met wijde raglan- en kimonomouwen beloven de bestsellers van de komende win ter te worden en verder denkt men bij Patou aan een glorieus come back van het broekpak en aan avondjurken mt decolleté's. En mocht u in de uitverkoop op een zomerjurkje uit zijn. kies dan een wat vlinderachtig model in vro lijke felle kleurena Wanneer u dar ook nog een wat uitgesproken figu ratief dessin neemt, kunt u het vol gend Jaar ook nog aan.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2