Ook aan Leidse grachten Leidse chauffeur 'privé' te gehaast Geslaagd voor middenstandsexamen Universitaire week Belgie in Leiden LEIDENAAR PROBLEEM VOOR HAAGSE RECHTBANK Promotie Leidse artsen DINSDAG 6 JULI 1971 LEIDSCH DAGBLAD LEIDEN De zitting van de isvervangend kantonrechter in en mr. D. J. Grter, kenmerkte gisteren door de "opruiming" aantal kleine zaken, boeten kwamen niet taxichauffeur uit conform de eis van de mevr. mr. A. C. veroordeeld tot twee- f 60 f 12 dagen. Hij had met 'n op de Lammen met een snelheid van 70 en was tevens op 't achteruitrijdend tegen ie personenauto gebotst. De man ontkende beide feiten ca tegorisch. Zo had de verbalisant op de Lammenschansweg niet achter hem gereden zodat nooit de ware snelheid kon worden vastgesteld en daarbij was de personenauto tegen zijn busje opgereden toen hij bij het station vóóruit en niet achteruit rij dende wilde parkeren. Lezende in het procesverbaal kwam mr. Gorter tot een andere vi sie. "Volgens het procesverbaal reed die agent over een afstand van 500 meter achter u, zodat hij wel de gelijk uw snelheidsovertreding kon vaststellen". Drie getuigen hadden gezien, dat de chauffeur met zijn tijdens welke aandacht wordt geschonken aan problemen van en de wetenschapsbeoefening in het nabuurland. De Belgische uni versitaire week zal dit jaar plaats vinden aan de Leidse universiteit en wel van 9 tot en met 1 november. De week wordt op dinsdag 9 no vember officieel geopend. De deelne mers worden die dag ontvangen door de Leidse universiteit en de gemeente Leiden. Op woensdag 10 november zullen Belgische gasthoogleraren en -mede- werkers in de verschillende facultei ten voordrachten houden over de re cente ontwikkelingen op hun vakge bied in België, 's Avonds zal een Bel gische studententoneelgroep optre den. Op donderdag U november wordt een interdisciplinair colloquium over „Nieuwe methoden van dataverwer king in de verschillende wetenschap pen" gehouden, 's Avonds vindt een concert plaats. Het Leids Academisch Kunstcen trum zal pogingen doen manifestaties van uitingen van moderne kunst, waaronder Belgische films, te orga- Alle programma-onderdelen zullen in pi-incipe voor iedereen toeganke lijk zijn. DEN HAAG/LEIDEN Eigenlijk zat de Haagse rechtbank zelf ook met het vraagstuk wat er met de 22- jarige verdachte moest gebeuren. De drank is de schuld van alle narig heid in het leven van de jongeman, doch zowel de verdediger als recht bank wisten niet, waar verdachte moet worden opgevangen om hem van de drankzucht te genezen. „Daar is geen inrichting voor", moesten de verdediger, mr. M. Thoo- fen en de rechtbank constateren. Mr. Thoolen verklaarde hevig ontsteld te zijn door de eis van de officier, die een gevangenisstraf van tien maan den. waarvan drie voorwaardelijk vorderde, waarbij dan nog komt een maand gevangenisstraf reeds eerder voorwaardelijk opgelegd. „Deze jongeman kan nauwelijks begrijpen wat er gaande is. is gees telijk niet helemaal gezond en dan is het misschien wel gemakkelijk hem in de gevangenis op te bergen voor een tijdje, maar dat maakt hem niet beter", toornde de advocaat. Met vaststellen van de feiten had de rechtbank geen moeilijkheden. Verdachte, een 22-jarige fabrieksar beider uit Leiden, was met vrienden uit het café meermalen op het in brekerspad geweest, waarbij hem de rol van „uitkijk" was toebedeeld. Zo was ingebroken in een antiekzaak aan de Middelweg, waar voor een waarde van f 3000 was gestolen, uit een kledingmagazijn werden Jassen, handschoenen, dassen etc. geroofd; in een schoenwinkel schoenen, in een woning geld en sieraden en zo ging het maar door. Op 17 december was hij ontslagen uit de gevangenis, dezelfde dag ram de hij het bureau van sociale zaken in Leiden in elkaar omdat hij geen geld kreeg. Alles bijeen heeft hij reeds drie jaar in de gevangenis doorgebracht. busje tegen de personenauto opreed en niet omgekeerd. Desondanks bleef de Leidenaar ont kennen. Toen de kantonrechter ter loops nog opmerkte: "U beging in korte tijd al heel wat verkeersover tredingen". antwoordde de chauf feur lakoniek: "Dat was beroepshal ve". Waarop mr. Gorter uitviel: "U gaat dus van het standpunt uit, dat taxichauffeurs beroepshalve wel overtredingen mogen begaan?" Waarop de chauffeur maar zweeg. Nadat hij was veroordeeld, kon digde de chauffeur aan dat hij stel- stellig in hoger beroep gaat. "Het licht stond op groen toen ik aan kwam rijden en sprong pas op oranje toen ik er onderdoor reed. Die agent zei wel. dat je dan niet meer mag doorrijden, maar dat was ik niet met hem eens", aldus het verweer van een 41jarige automobi liste uit Leiden, die op de Hoge Rijn dijk het rode licht zou hebben gene geerd. "In het procesverbaal staat, dat het licht op rood stond toen u de stopstreep passeerde", wierp mr. Gor ter tegen. "Dat is echt niet waar, edelachtbare", verzekerde de Leid- Omdat er geen getuigen waren, overwoog mevrouw Quik dat de ver balisant kon hebben vergist. Zij concludeerde dan ook tot vrijspraak wegens gebrek aan voldoende bewijs. Het vonnis luidde conform. De moeite niet Een 25jarige student uit Leiden wa met zijn auto op de Hoge Rijndijk in de rijbaan voor het linksaf slaand verkeer gaan staan, toen hij voor 't rode licht moest stoppen. Desondanks reed hij rechtdoor toen het licht op groen sprong. De student vond het geen overtre ding om zoveel drukte over te maken. Er was verder toch niets gebeurd. Waarop mr. Gorter: "U heeft kenne lijk weinig begrip voor veilig ver keer". Dat vond ook mevrouw de of ficier. die f25 of 3 dagen vroeg. Het vonnis werd conform. LEIDEN De Amsterdamse grachten zijn veel be zongen. Hoewel de Leidenaar een zangerig accent heeft, zingt hij niet over zijn eigen grachten, een kilometers lang bezit aan water. En ze zijn mooi, zeker op zomerse dagen. Zoals de Herengracht met schuiten vol kleur rijke bloemen (foto boven). Ze zijn fijn om langs te zitten vissen of gewoon de krant te lezen, zoals de man op de foto onder van de Oude Singel. Een voordeel is, dat groene walkanten niet meer zijn afgesloten met hekken en heggen, maar open staan voor deze vorm van recreatie vlakbij huis. Vooral de jeugd maakt ge bruik van de mogelijkheid om op het water te verblij ven in bootjes. Sinds de grote scheepvaart uit het Leidse water is verdwenen, kan er overal aan spelevaren worden gedaan. (Foto's Holvast) LEIDEN Vanmiddag is de Leidse arts G. F. M.. Langezaal op het proefschrift „Echografie in de verloskunde" aan de Leidse univer siteit gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde. Promotor was prof. dr. A. Sikkel. Voor het onderzoek werd subsidie toegekend door de Dr. Ludgardine Bouwmanstichting en de stichting Hector Treubfonds. Bij de echografie wordt gebruik gemaakt van geluidsgolven, waarvan de frequentie ver boven het voor de mens hoorbare gebied ligt. De voort- plantingssnelheid van deze geluids golven is in elk soort weefsel ver schillend. Komen deze golven aan de raakvlakken van twee weefsels met veschillend geleidingsvermogen voor geluid, dan wordt een deel van de ul- trasonore energie teruggekaatst, ont vangen en geregistreerd op een oscil- loscoop. De tijd die verloopt tus sen het uitzenden van de golf en de ontvangst ervan is een maat voor de afstand tussen de zend-ontvangkop en het reflecterend vlak. De terugge kaatste golven worden als lichtende punten op het beeldscherm weerge geven. Met een heen- en weergaande beweging is een doorsnee van het te onderzoeken lichaamsdeel op te bouwen. Het apparaat waarmee het onder zoek verricht werd, is gebouwd op de afdeling radiologie van het AZ door dr. P. Vijlbrief (radioloog) en H. Grimbergen (electronicus). Vanmiddag is voorts de arts, F. Eulderink, verbonden aan het Pa thologisch Laboratorium van het A- cademisch ziekenhuis op proefschrift „Kaakgezwellen b\j muizen na rönt- genbestraling en langdurige mecha nische irritatie" gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde. Promotor was prof. dr. Th. G. van Rijssel. Dit proefschrift brengt verslag uit van een onderzoek naar samenwer king van twee fysische kankerver wekkende invloeden. Hiervoor werd gebruik gemaakt van röntgenbestra- ling en chronische mechanisatie ir ritatie. Dit laatste geschiedde door het inbrengen ran draden in de tandkas, een in het Leidse patholo gisch laboratorium ontwikkelde tech niek. Lezers schrijven Bedankt jongens Lezers schrijven vaak negatief over onze jongelui. Zondagavond stond ik In de Javastraat te wachten op de bus, die nooit komt als je weg wiL maar de wachttijd werd beloond. In de rozenstruiken hing machteloos een musje, verward in de doorns. Er kwamen twee jongemannen aan, op erg móóie brommers. Zij stopten direct toen ik mijn hand uitstak. Aangezien ik er zelf niet bij kon, moest ik hulp hebben. En zij hiel pen, heel voorzichtig en spontaan. De mus had een draadje om de poot en was daardoor blijven hangen. We hebben dat eraf gesneden en de mus vloog jubelend weg. Reaktie „Nou ja, dank je wel kan zo'n beest niet zeg gen maar daar „gaatie"! Nog wel bedankt Jongens! J. W. Mooren-van Duyn, Leiden, Beroepingswerk GEREF. KERKEN Bedankt voor Winschoten, W. van de Zwan, te Kralingen. GEREF. KERKEN (Vrijgem. bul ten verband) i Beroepen te Breukelen, dr. M. J. I Arntzen v/h gereformeerd predikant te 'sGravendeel. LEIDEN Voor het in Leiden afgenomen middenstandsexamen zijn geslaagd: D. J. v. Aals, Koudekerk. C. J. Adegeest. Hazerswoude. A. C. M. Akerboom, Roelofarendsveen. G A. N. v. d. Akker, Zoeterwoude, E. M. C. Alkemade, Noordwijk, W. M. l'Ami—Juffermans. Oude-Wetering, D. Baars, Leiderdorp, A. A. Bader. Noordwijkerhout, A. J. M. Bakker, Roelofarendsveen, J. C. J. M. Bal- vert, Nieuwkoop, G. Barnhoorn, Kat wijk a. Zee, A. Batenburg, Sassen- heim. H. v. Bellen, Katwijk. C. v. Berg. Zoeterwoude. J. W. v. Bee- len, Noordwijk. J. C. v. Benten, Nieuwkoop. J. M. v. d. Berg. L. Be- semer, Ter Aai-, A. P. Blok. G. F. A. Boele, Zwammerdam. R. H. Bok, Sassenheim, C. Borst, Zoeterwou de, M. H. C. Brama, Noordwijkerhout, J. L. Mandemann, Lisserbroek, H. v. Bremen, Haarlemmermeer, J. ten Brink-Donker, Leimuiden, J. J. v. d. Broeck. De Kaag. M. A. C. Brug- geman, Noordwijk, A. de Bruin, Voor schoten. P. C. J. de Bruyn, S. Bui- kema, Oude Wetering, J. C. den Butter. Abbenes. J. J. Bijsterbosch, Koudekerk. P. J. Caspers, Noord wijk, M. C. Cattin, E. C. J. M. Cockheit, Noordwijk, A. F. Corne- lisse. C. Cornet. H. J. Crooy, Sassen heim. G. M. H. M. Daalhuizen. Uit hoorn. C. A. M. v. Dam. De Kwakel, P. Th. C. M. v. Dam. Nieuwveen. B. v. Delft. Rijnsburg, C. P M. Dobbe. Leidschendam. R. A. Domburg, Bo degraven. W. J. Duindam. Noordwij kerhout. S. Durieux. Noordwijk. A. v. Duyn, Rijnsburg, D. v. Dijk, Val kenburg, S. A. Zwirs, Langeraar, W. J. Dijksma, Santpoort, A. W. M. v Eeden. Noordwijkerhout. H. J. van Egmond, Rijnsburg, J. v. Egmond, idem, M. M. Th. v. Egmond, Aar- landerveen, T. v. Egmond, Katwijk a. Zee, J. C. Eikerbout, Alphen a. d. Rijn, D. J. P. Enthoven. Abbe nes, S. N. Enthovenv. d. Marei, idem, W. Foks, idem R. Fakel, H. M. v. d. Geer, Noordwijkerhout, C. Th. M. Geerlings, idem, J. Goddijn- Calijn. L. Goote-Volmer, Leiderdorp H. Gorthuis. C. Goudriaan, Reeu- wijk, J. E. de Graaf. Leimuiden. C. L. Grimbergen, Rijnsburg. D. W. M Groenewegen, Voorschoten. W. A. M. Groenewoud, Noordwijk. A. A. de Groot, Leiderdorp, S. H. Th. v. d. Haak, Nieuwkop, H. C. N. Hack- mang, Noordwijkerhout, N. C. Hal vemaan, A. J. M. v. d. Harg, Zoe terwoude, H. v. d. Haven, Ha zerswoude, M. v. d. Haven, D. Heems kerk. Noordwijk, W. J. Heemskerk, Rijnsburg, T. Heeringa, idem, D. v. d. Helm. Nieuwkoop, B. M. Heme- rik, C. v. Heusden-v. Apeldoorn, Al phen a. d. Rijn, W. B. Hogewoning, Rijnsburg, R. J. Holdorp, Uithoorn, L. G. Honsbeek, H. C. J. Hoogen- boom, Abbenes, J. M. Hoogenboom, Nieuwveen, C. M. v. d. Hoonaard- v. Rheenen, Noordwijk a. Zee, L. D. v. d. Hoorn. Ter Aar. J. A. v. Ho ven, P. H. v. Hooven, A. J. Th. Huis kamp. Sassenheim, J. Huisman. M. J. Huisman, Bodegraven. M. Th. Janmaat, De Hoef, E. S. A. Janson, A. L. de Jong, D. H. de Jong, Kat wijk a. Zee, C. Th .M. de Jong, E. T. W. A. de Jong, Alphen a. d. Rijn, H. de Jong, Katwijk a. Zee, J. A. M. de Jong, De Kwakel, L. H. de Jong, idem, J. M. Jongmans. Ter Aar, P. Jongeneel, Valkenburg. P A. M. Jounmayl-v. d. Klugt, Al phen a. d. Rijn, M. C. v. Kampen. Nooordwijkerhout, A. J. Karens, Zoetermeer, H. Kasteel, Rijnsburg, L. P. v. Kessel, Ter Aar, R. A. Kieft, P. Kikkert, Oegstgeest, G. C. Th. v. Kins, Rijpwetering, P. J. v. Kla veren, Uithoorn. A P. Klein. F. Th. J. Klein. Alkemade. H. A. H. J. de Klerk, Noordwijkerhout. L. W. Klim- bie. Voorschoten, P J. M. v. Klink. W. G. Klok. Katwijk. M. A. Koek. Leimuiden, H. J. Kok. S. J. de Ko ning, Mijdrecht, A. M. Kortekaas, J. N. M. Kouwelaar, B. A. M. Kraan Noordwijk, G. H. Kranenburg Nieuwkoop, H. J. A. Krol, A. C. Koot, Leimuiden, H. J. Krumm, Nieuwkoop, J. Ladan, R. J. Lamers, Leiderdorp, J. D. v. Lamme ren, Nieuwkoop J. J. v. Lammeren, Ter Aar. R. Ladan, H. v. Laan, H. C. Landwehr, C. v. d. Leek, Leider dorp, J. J. v. Leeuwen, Katwijk a. d. Rijn, L. C. J. v. Leeuwen, Zoeter woude, E. Dillenburg, Voorschoten, J. P. v. Leiden, Alphen a. d. Rijn, Th. A. v. Leijden, idem, J. M. v. Loon, idem, P. Maas. A. L. Th. Maat M. v. d. Marei, Katwijk a. Zee, K. M. v. d. Meer, Alkemade, A. v. d. Meyden. Hazerswoude, J. v. d. Mey, H. W. Moes. Oegstgeest. M. A. Moons, Bodegraven, P. N. G. M Mors, Roelofarendsveen, P. M. Musse-Broekhof, Lisse, J. C. Wiers- ma, P. Neuteboom, J. J. M. v. Nie- kerk, Katwijk a. d. Rijn, C. Nie- mendal-v. d. Kraan. P. C. M. v. d. Nieuwendijk-Gerse, Noordwijk. D. J J. v. Nieuwenhoven, R. Nievaart. M. P. A. Noorlander, Katwijk a. Zee, J. E. L. v. Nuss, Noordwijk a. Zee. J. P. M. Oltshoorn, Bodegraven, J A. J. Omtzigt, Zoeterwoude, J. On derwater, Noordwijk, P. J. v. Os, Voorschoten, H. Pauw, F. Philippo, J. A. Piket-Varkevisser. G. v. d. Plas. Katwijk a. Zee. D. P Piket. C. J. v. d. Panne. Alphen a. den Rijn. A. P. J. v. d. Plas. Katwijk a. Zee. H. v. d. Plas. Katwijk a. Zee. J. C. v. d. Plas. Oegstgeest, C. A. H. v. d. Poel, Zoeterwoude, A. v. Poelwijk-v. Capel, Ter Aar, P. C. Th. v. d. Post, J. C. M. Pouw, De Kwakel, J. P. Pouw, Bodegraven, M. J. v. d. Putten, Oegstgeest. H. G. C. v. d. Pijl, Ter Aar, C. H. Pijnakker, P. J F. de la Rie, B J. A. Riel. H. J. Rip, Abbenes. T. F. Rodenburg Ter Aar, J. E. M. Rodewijk, Roelof arendsveen, J. C. Roeleveld, Vinke- veen, C. W. Roest. Ter Aar, J. de Rooy, Aarlanderveen. H. v. d. Rót ten-Bakker, Noordwijkerhout, J. H Rover, idem, J. M. Ruiten, Roelof arendsveen, J. A. Salman. Noordwijk. W. B. C. Sanders, Lisse. C. A. A. Sassen, Ter Aar. A. S. Sip. Katwijk a. Zee. G. A. Schaap, Noordwilk. J Schalk, Lisse. A. J. I. Schouten, Roelofarendsveen. M. C. Segaar. J Slottje. Lisse. A. M. v. d Sluis. A. P Snel Alphen a. d. Rfjn, C. J. van Soest. Mijdrecht. A. Soek, Nieuw veen, J. J. M. Straver, Boskoop N. A. J. Termeulen. Roelofarendsveen. H. J. Teske, G. J. M. v. d. Valk. Zwam merdam, J. H. M. v. Teijlingen. Zoe terwoude, M. G. W. v. Ooi, Zeven hoven. W. A v. Tongeren, P Th. A. Tromp, Lisse, R. G. Romp. idem, J. A. M. v. Tol. Alphen a. d. Rijn, P. J. M. v. Veen. idem. C. P. Ver burg, idem, M. W. Verduljn, Aar landerveen, A. J. Verhaar, Nieuw veen. R. Verduyn. Aarlanderveen. H Verhoork, Voorschoten, Th. M. C. Verkerk, Uithoorn. A. J. Versteege, Noordwijkerhout. A. M. Vink. Sas senheim. M. Vink. J. Visser. S. v. Vliet, Koudekerk, E. Th. A. M. Ves- sen. Roelofarendsveen, M. M. A. G. Vogelezang, G. J Voler-v. Veen, Nieuwkoop, L. H. Voorst-v. Briemen Lisse, L. A. Vorthoren, Zoetermeer, A. de Vos, Leimuiden, Th. M. E. Vosters, Th. D. W. A. Vreugdenhil- Gerritsen, Wassenaar, C. N. Vooljs, Katwijk a. Zee, C. M. Walraven, Noordwijkerhout, J. G. de Waal. M. J. M. Warmerdam. Voorhout. M G. Wansink, J. M. de Vries. Valken burg. J. M. Wessels-Clemens. Lisse, C. P M. Westgeest. Katwijk a Zee, W. G. Wlesmeijer. Rijnsburg. P H. Wisker, Nieuwkoop. U. A. M. de Wit, Bodegraven. W. F. M. Woerden. Uit hoorn. A. Windhorst, Alphen a. d. Rijn. D. H. Z. Zandbergen. Noord wijk. H. Zaunbrecker, Alphen aan d. Rijn. E. Zirkzee. J L. Zoetendaal. Nieuwe-Wetering. C H. v. d Zwan- Fladderak. Nieuwkoop. J. P Zwet- sloot-Postma. Sassenheim. G. J B. van Dijk, Bodegraven. Waar geen plaatsnaam vermeld is dit Leiden.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3