Nieuw gezicht Hoge Rijndijli agenda w Brainbox en Living Blues naar het Kaagweekfestival Sonsbeek buiten perken in de Leidse Lakenhal Datsun naar Lisse Organist H. C. Jasperse beproefde zijn geluk in Voorschotense kerk KAAGWEEK IN NIEUWE VORM Twee jubilea bij Oosthoek Beton LEÏDSCH DAGBLAD DINSDAG 6 JULI UJ D. YOETERWOUDE Het Zoeter- woudse rede*lt« v»n de Hoge Rijn dijk nu aan de reconstructie- keurt toe. Een werk dat nog tot december gaat duren, ook al wordt er dar en nacht aan deze be langrijke verkeersweg gewerkt. De reconet.ruotie brengt wel. dat geldt vooral op de door-de-week se-dag en heel wat moeilijkheden met zich mee Als het een klein beetje te gen zit. rond het spitsuur vooral, staan er meterslange files aan de Hazerswoudse en Leiderdorpse kant van de reconstructie. In de weekeinden ook al met het oog op de vacantiedrukte. wordt de smal le eenbaansrijstrook, een norma le twee-baansweg zodat 't weekend verkeer dankzij het stug doorgaan van de wegwerkers niet al te veel hinder van de werkzaamheden on der vindt. De Rijndijkers hebben heel wat meer ..last" van de werkzaamhe den. Zo is b.v. de Oranjelaan van af de Rijndijk niet te bereiken. Ook het café en het benzinesta tion zitten tot december zonder hun aanloopklanten terwijl ook de stamgasten (dat geldt natuurlijk vooral voor het café) er maar moeilijk kunnen komen Maar in december zullen ook zij van alle zorgen af zijn en gebruik kunnen maken van een gemetamorfoseer de Hoge Rijndijk. De kosten van de reconstructie van het Zoeterwoudse gedeelte bedragen 1,6 miljoen gulden. (Foto Holvast) Doorgereden na botsing DEN HAAG/NIEUWKOOP Een 39jarige monteur uit Nieuwkoop vertelde de Haagse politierechter, dat hij een half uur bezig was ge weest om zijn auto weer rijdbaar te maken, nadat hij in Nieuwveen te gen een lantaarnpaal was gereden. Toen hij zijn voertuig weer op gang had gekregen reed hij weg zonder aangifte bij de politie te doen. Het was vooral dit feit dat hem werd aangerekend en de officier vroeg zich af waarom hij geen aangifte had ge daan. "Het was echt geen opzet maar de auto slipte" voerd verdachte nog aan. Die aanrijding vond de officier ook niet zo erg. maar het doorrijden zon der te melden bij de politie vond hij erg genoeg om honderd gulden boe te te eisen. De rechter was het daar mee eens en veroordeelde komstig de eis. LISSE Naar verluidt zou den er serieuze plannen be staan het autobedrijf Datsun Nederland NV. dat thans is ge vestigd in Sassenheim in een bloembollenschuur van de voor malige firma Zonneveld, over te plaatsen naar Lisse. De sterke expansie van het bedrijf maakt het noodzakelijk dat er naar een grotere ruimte wordt omgezien. Hierbij i6 het oog gevallen op een ruimte in het industrie Dever. ten zuiden van de Eerste Poellaan is Lisse. In deze omgeving zijn de laatste jaren al meer grote be drijfspanden opgetrokken. Er zouden onderhandelingen worden gevoerd over een opper vlakte van tien hectare. Op dit terrein moet ook een magazijn verrijzen, dat geheel Europa van onderdelen kan voorzien. De ves tiging zou voor Lisse een behoor lijke verruiming voor de werk gelegenheid betekenen: in het te stichten bedrijf kunnen 120 tot 160 mensen werk vinden. In Sassenheim zijn nu 40 werkne mers in dienst. LEIDEN Tot 15 augustus is de Singelzaal van het Stedelijk Mu seum De Lakenhal gewijd aan het Leidse aandeel in de internationale manifestatie voor plastische kunst ..Sonsbeek buiten de perken". De deelnemeing bestaat uit twee, verschillende onderdelen Het project Hooglandse Kerk door de Nederlandse kunste- 1 naar Marinus Boezem. Het project wordt getoond via een filmpje van Joes Odufré «duur acht minuten) dat op de video-recorder minstens eenmaal per uur wordt gespeeld. VOORSCHOTEN Dokter-orga-j nist H. C. Jasperse is semi-professio- nal als organist wel te verstaan, hij is nl. organist van de Gerf. kerk aan de Leidse Herengracht. Leer ling van Adriaan Blankenstein, heeft hij verleden jaar een orgelbespeling j in de Pieterskerk gewaagd, een nog minder mak orgel dan in de Herv. Voorschotense kerk, waarop hij gis teren zyn geluk beproefde. O.i. heeft het recital in de Pieterskerk het van het Voorschotense gewonnen. Een Praeludium in A van Bach zette stabiel genoeg in, de bijbeho rende Fuga bracht een lichte terug gang daarvan mee. Bach's koraal- spel "Dies sind die heil'gen Zehn Gebot uit de Orgelmis toonde even wel momentjes, waarin de greep op de stof uit de hand schoot. Die stof was dan ook van aard een hoogst weerbarstige. Wat de registratie be treft: zij benaderde ongetwijfeld "hoe het eenmaal was". Tamelijk veel organisten houden èrvan een tijdlang in een gekruide, gemixtureerde klank te wijlen. Maar er zijn kerkinterieurs, waarin die klank, verschillende nummers achter staande gehouden, een licht, agressieve werking uitoefent en daardoor belemmering wordt voor het onbevangen volgen van het no tenbeeld. Dit wordt gauw het geval in voor die klank te kleine ruimten, zoals ook in de Katwijkse Triumfa- torkerk, bij vijfstemmigheid bijv. steeds opnieuw blijkt. Drie Versetten sopra Magnificat van Pachelbel hebben een zeer ge varieerde registratie te horen gege ven en na de spanningen van alle in spanningen is Jasperse voor ont- spannig gaat spelen en zich gaan overgeven aan de pure speelsheid in een fluitende sonata van Martini, een Musette (doedelzak of doedel- zakdanst van Dandrieu en een Dia logue sur les Grands Jeu van De Grigny. Jasperse werd hier daad werkelijk de speelman, die zulke werkjes veronderstellen gaaf. schui mend, onbezwaard, aanstekelijk voor het welbehagen. En mooi, heel mooi geregistreerd. BEIAARD Goed lopend dus. Indien er een beiaardier in deze streek is. die zijn beiaard goed laat lopen, dan is dit Addie de Jong. "Crimineel" noemen sommigen zoiets en die denken dan aan de lust. waarmee zo'n carillon wordt gestreeld. Dat doet Addie met zijn stokken op zijn klavier en dat hoort men aan zijn verrukkende nu ances. Dat kan op een prachtklok- kenspel als Voorschoten thans bezit Een onfeilbare metriek gaat bij Addie de Jong samen met 'n inner lijk aangedrèven ritmiek, die de basis zijn waarop hij zijn zangen en zijn orkeststreringen ent. Een bei aardier van den bloede brengt zijn saluut aan Matthias van den Gheijn. de classicus van de carillonlitera tuur. De Jong bracht het ook aan een andere Vlaming, de Antwer penaar Stof Nees, klepelde Neder landse liederen en Engelse songs en plaatste voor alles Handels ouverture Rinaldo, een knaap van Je welste. Kees Verhoef. Verbale en visuele toelichting in de Singelzaal aanwezig. Naast het filmpje wordt vanaf gisteren een dia-programma vertoond van Cor Blok: ..Kijken naar Sonsbeek". Va. morgen zal op de video bovendien een kleine bloemlezing worden ver toond uit het 48 uur durend film programma in de Sonsbeek-filmtent naast het Gemeente Museum in j Arnhem. Het communikatie- en informa tiecentrum. Dit centrum is uitge- rust met telex, facsimile-appara- j tuur en vergadertelefoon installa tie. Het project Hooglandse Kerk heeft als uitgangspunt de bedriege- lijkheid van onze ervaringen, van afstand en afmetingen. Die ervaringen zijn meer dan we ons meestal bewust zijn afhankelijk van ons eigen standpunt t.o.v. het waargenomene. bijv. boven op een toren of onder aan de voet ervan. In het filmpje maakt Boezem de meetbare afstanden in dit geval j de hoogte van een van de transept- torens van de Hooglandse Kerk en i de projectie daarvan op de Hoogland se Kerkgracht los van onze sub jectieve ervaring ervan, hopend ons langs deze weg meer van die ervaring bewust te maken. De Singelzaal in de Lakenhal is één van de zes communicatie-cen-. i tra van Sonsbeek buiten de perken, j Het is toegerust met een telex, een vergadertelefoon-installatie De be zoekers van de Singelzaal kunnen desgewenst van deze apparaten gebruik maken of dit namens zich zelf door personeel van het museum laten doen I Van de telex maakt men gebruik. wanneer men aan Sonsbeek buiten de perken een idee of mening toe te j voegen heeft die verbaal kan wor- den uitgedrukt. j Van de facsimile-apparatuur de ..faks" maakt gebruik wie zijn ideeeën beter in visuele vorm kwijt kan. De faks seint het getekende of gefotografeerde beeld door naar één of meer van de anderi Burgerlijke Stand oude Geboren: Femke P J C van Gent en A M :rogt; Johannes G^. z. v. J C Dinsdag Zijlsingel 2. Evangellecentrum spr evang. P. Meije 8 uur nam. Voorschoterweg Jeugdvakantiedorp, der Ham Hendrikus J. Geest en M. dus Th. M. J Verh hannes"] M. H Elderhorst: Mi Heil' YV H S. Broekhuis De vergadertelefoon wordt el ke vrijdag van 5 tot 6 uur gebruikt als middel van communicatie in een forum-discussie tussen de zes com- municatiecentra van Sonsbeek bui ten de perken. Het onderwerp van de discussie wordt per toerbeurt door een van de communicatie-cen tra voorbereid. Voordouw, 22 jr.; ZOETERWOUDE Oosthoek Be ton N.V. vierde gisteren feest: het bedrijf herdacht het feit dat twee werknemers 25 jaar in dienst waren. Als eerste sprak directeur ir. P. Kolk de heer J D. Nieuwenhuizen (foto links» uit Leiden toe, die gis teren precies vijfentwintig jaar deel uitmaakte van de ruimploeg. In de warme directiekamer vertelde ir. Kolk dat er veel veranderd is: wat vroeger met de hand moest gebeu ren is nu overgenomen door de ma chine. HU vond het erg prettig dat er mensen zün die zo lang in trouwe dienst bU een bedrijf bluven: „Dat zyn dc hoekstenen waarop het be- dryf is gegrondvest" Namens de NV overhandigde hij dc jubilaris een en veloppe met inhoud, voor mevrouw Nieuwenhuizen was er een fraai WARMOND Het wordt dit jaar een Kaagweek „nieu we stijl"- Dat wil zeggen, dat niet zoals vroeger zaterdag wordt be gonnen met de soelwedstrijden. waarna vier dagen één wed strijd per dag voor alle deelne mers. maar dat de helft van de deelnemers aan de open wedstrijden op de eerste twee dagen (vrijdag en zater dag) tweemaal per dag starten en de andere helft op de laat ste twee dagen (maandag en dinsdag) hetzelfde doen. Zodoende zeilt toch ieder vier wedstrijden, maar de drukte op het water zal minder zijn waar door betere wedstrijden kunnen worden gezeild. De Regenbogen maken een uitzondering; in de ochtend van zaterdag tot en met dinsdag starten als eersten de deelnemers aan de traditio nele Holland-Friesland team wedstrijd en in de middag wordt de gewone open wedstrijd voor Regenbogen gezeild. Nog iets nieuws is dat de start niet meer vanaf de starttoren plaatsvindt, maar dat er ge bruik wordt gemaakt van een startschip, dat afhanklijk van de windrichting een plaats kiest op de plas. zodat er altijd in de wind kan worden gestart. Deze in de windse start werd verle den jaar op de Nakaag en in het voorjaar tijdens de Voorkaag, met gunstig gevolg uitge probeerd, zodat men het aan durft deze manier van starten ook toe te passen tijdens deze Kaagweek. Dit is een grote ver betering die de wedstrijdzei lers zeer zeker zullen apprecië- De eerder genoemde spelwed- strijden worden nu op zondag gehouden. Op die dag starten de éénmans en lange af standwedstrijden senioren en Junioren wedstrijden zomede die voor toerj achtenen motor boten op de ouderwetse ma nier vanaf de starttoren. De finishlijn ligt op alle dagen voor het terrein van de Kaag sociëteit. De deelname is dit jaar wat minder dan verleden jaar bij het jubileum vyftigste Kaagweek. Voor de open wed strijden schreven ruim 459 deel nemers in, waaronder 54 Vau- riens. 49 Solo's. 35 12-voetsjollen 34 Sterns. 32 Schakels, 25 Eu- romoths, 22 Regenbogen en 16 schepen van de 470 klasse. Voor de wedstrijden op zondag zijn er 380 deelnemers. Zaterdagavond wordt er nog een nachtwedstrijd gehouden waarvoor ongeveer 160 boten inschreven. alleenstaanden) 9- antpleln 27 Gespreksavond Ba- hr Emigi Levendaal 101 Sociëteit voor gehan. licapten 2 uur nam. Boommarkt 12 Soc. voor gehandlcap- formatie- en projektavond 8 Woensdag s en alleenstaanden) 9- 2 uur nam Oegstgeë6t (Laan van Oud Poelgeest) I Voorlichting Socia le wetgeving 57 j "5derdag Voorschoterweg Jeugdvakantiedorp Warmond Kaagweek Pleintje bij de Grote muzikale l MUSl-nieuws luit l MAXI-Leidenl •Hebben we u gisteren in onzer, briek na%r het zwembad gestuurd nou bent u in De Vliet met de pol^ in aanraking gekomen, het is tol wel sterk. Wat we bedoelen? #1114 Vliet waren de duikers van de brat[ weer bezig de bodem schoon te ken. Ze wilden dat ook onder de duikplank, maar een aantal zw« mers weigerde daarvoor het kot duikplezier op te geven. Toen w( de sterke arm in de arm genomen. Nog 'n 'broeierige toestand' in i zwembad, later op de dag. 's Avot liet scheidsrechter Domburg een terpolowedstrijd staken na afkeurt! de kreten uit 't publiek over zyn u slissingen. Ga toch naar het zwei! bad. Of naar de duinen. Of j hort (us) op. De laatste twee ki| ten slaan op excursies, die de Kei Ned. My. voor tuinbouw en plat] kunde heeft voorbereid. Zaterdag! juni is er een excursie naar de dip flora en fauna in Santpoort. Dondej dagavond 15 juli is er een excuii naar de Leidse hortus botanicus. t De Leidse mej. C. M. Krom is ai de universiteit van Amsterdam gj slaagd voor het doctoraal examtj Engelse taal en letteren. Op internationale hondententoonstellüj in Dauville kwamen de beste poeda uit de Poedelkennel Rozensteyn va, de Hoge Ryndyk. Victoria van Ju zensteyn, le en uitmuntend kaïu pioen; (de beste poedel van de teil toonstelling) Beritas Borrodin leuij muntend kampioen (beste reu vd tentoonstelling) Sissi van Rozenstej le uitmuntend kampioen, Whij Shippy van Rozensteyn 2de uitmi tend en kampioen (reserve» Monti via Spring Fever 3de uitmuntei Release Hulpdienst Release: Witte t Apotheekdienst Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest Vi choten. Geopend voor spoedeisende ge- allen: Centraal Apotheek. Breestraat I 4, tel. 20552, apotheek Voorschoten, J ïinapark 8 Oegstgeest tel 53274. zaterdag-, zondag-, avond- en ltd. van aptotheek R. van Breest llenburg te Leiderdorp wordt waar- imen door de Centraal Apotheek. Doktersdiensten Lelden. Tot zaterdagmorgen tien uur aadplege men de eigen huisarts, daar ia tot zondagnacht 12 uur uitsluitend voor spoegevallen de dokterstelefoon 22222 Oegstgeest: Dokter E W F. van Walchren, Oranjelaan 29 tel. 52130. Voorschoten: Dokter F. H. W. Swen Veurseweg 20 tel 2356 (wijkverpleging Roerdompstraat 20 tel 34924 (wijk zuster S v. d. Leer. B. G Cortslaan 4 tel 23109). Warmond: dr. H Walenkamp tel. 01711-2220 (wijkzuster H. Tiel-Gr( Oud en jong zoeken in deze wam» dagen de schaduw. De allerkleinste: moeten maar afwachten of moede: voor die schaduw zorgt. De moeder van het kind op de foto wiegt een stukje beschutting mee op de wandel wagen. Wat zou toch dat Billen-! prikkersfeest zyn, dat zaterdagavond in het Warmondse park Groot Leer- rust wordt gehouden. Onze gedach-j ten ging al uit naar een soort „ezel-i tje-prikken maar het bleek het niet te zijn. Een telefoongesprekje met de heer Tromp van de Warmondse VVV bracht uitkomst. Billenprikken is een verbastering van beulingprikker, de oude naam van de Warmonden Beuling is een soort bloedworst. Beu ling is in de loop der jaren billen geworden, vandaar dat de jeugdig* organisatoren deze merkwaardige intrigerende naam voor dit jeugdfeest hebben gekozen. bloemstuk. De vereniging van bouw- materialenhandelaren HIBIN had een oorkonde gestuurd met een bronzen legpenning. Personeelschef J. J. Piket had ook vele lovende woorden voor de heer Nieuwenhuizen. die zich altijd een trouw lid van de personeelsvereni ging heeft getoond. Hy overhandigde eveneens een enveloppe, voor de echtgenote van de Jubilaris waren er weer bloemen. Afdelingschef W. Nie- vaart voegde nog enige lovende woor den aan de stortvloed toe. Tweede jubilaris was D J. van Kempen (foto rechts) uit Zoeterwou- de, die „om en nabij de molen" werkt. Voor hem was de procedure hetzelfde, alleen kreeg hU zelf de bloemen hy is vrijgezel. Foto's Wim DU km an. WARMOND De jongerensociëteit "Ut Sloepie" organiseert voor de der de maal het "Kaagweekfestival". Vijf avonden op 't overdekte pleintje van de Burcht met bekende Nederland se popgroepen. Voor de openingsavond hebben de housiaste organisatoren een "goede bekende van de Kaagweekfestivalbe- zoekers gecontracteerd"Brainbox" Deze popgroep oogste vorig jaar heel veel succes en daarom is "Ut Sloe pie" blij nu het programma met zo'n topper te kunnen openen. Voor de Brainboxenthousiasten dus vrijdag om acht uur het Brain Box-feest. Voor een heel andere sound zorgt zaterdagavond de acht man sterke steelband "De Caribbean Ambassa dors" uit Aruba. Deze in kleurige cos- tuums gestoken musici zullen onge twijfeld ook bij de wat oudere garde zeer in de smaak vallen. CCC Incorporated, komt zondag, naar Warmond. Het heeft de organi satoren moeite gekost, maar de zin gende en spelende commune uit de i Peel (twaalf mensen, inclusief vrou- wen en kinderen) komen naar het Kaagdorp. De instumenten die ze meebrengen zijn onder andere een mondharmonica, banjo, gitaar, was bord mandoline, handharmonica en autoharp. De liefhebbers van het Nederland se lied en cabaret komen maandag avond aan hun trekken want dan treedt Dimitri v. Toren op. v. Toren (32) is vooral in België een veelge vraagd vanger. Hij won in 1964 een songfestival in OostenrUk. Dimitri v. Toren schrijft bUna al zijn teksten zelf evenals de muziek. In de pauzes zullen op zijn verzoek, platen worden gedraaid van Leonard Cohen, Bob Dylan en Herman van Veen. Het sluitstuk van de Kaagfestival- week zal de regelmatige bezoeken van Ut Sloepie zeker bevallen, want dat hebben ze zelf min of meer uit gekozen. De Super Sisters bleken bi) een enquete favoriet maar die kon den de organisatoren niet aantrekken het is nu Living Blues geworden een groep die zeker een hele avond dn beat—pop enthousiasten in de ban zal kunnen houden.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 2