Bus loopt vast in centrum BONT Tal van gediplomeerden bij MSG DAF-DAG 1BALLY 10 Dode plekken EXCLUSIEVE VRIJETIJDSKLEDING DE REISDUIF LEIDSCH DAGBLAD Aan welke eisen moet een wandelgebied voldoen zoals het het gemeentebestuur voor ogen staat in de wandelnota? Sierbe strating en verdere aankledin- zijn zaken, die veel geld kosten. Dat moet men dus niet onmid dellijk verwachten. De winkels kunnen er zelf wat aan doen wat begint te blijken in de Haarlemmerstraat, waar stee- meer "promenadeboompjes" ver schijnen. Een promenadegebied moet in de eerste plaats gezellig zijn. Het is te hopen, dat de city- olannen het centrum zo'n injec tie geven, dat (lang) leegstaan de panden een nieuwe, in wandelgebied passende bestem ming krijgen. Er zijn te veel dode plekken in de city. Vijf voorbeelden hiervan or de fotogalerij hiernaast. Boven het pas leeggekomen pand van De Gruyter op de hoek van Ko- revaarstraat en Hogewoerd een witte plek vanuit Breestraat en vanaf Steenschuur. Daaron der beelden van lang leegstaan de winkelpanden in Haarlem merstraat en Steenstraat. 'Tc lcoop" staat ook al lang op dr geblindeerde en met reclame biljetten volgeplakte ruiten van twee panden in de Breestraat. Promenade betekent rustig wandelen. Begrijpelijk en te recht is daarom de klacht, dat nog steeds tientallen (brom) fietsers de Haarlemmerstraa oversteken bij de Vrouwensteeg Dat is niet toegestaan. Integrerend bestanddeel in de looproute tussen Haarlemmer straat en Breestraat is het met lichten beveiligde zebrapad over de Aalmarkt bij V en D. Op donderdag-koopavond is he! zó druk met voetgangers, dat het licht zou moeten branden om wandelaars gelegenheid te geven over te steken. Binnenstad onder de loep Door Hans Melkert Foto's Holvast LEIDEN Openbaar vervoer naar het centrum van Leiden dient volgens het gemeentebestuur vlug. veilig en comfortabel te geschieden. Er zijn in 1968 maatregelen getroffen ter bevor dering van het openbaar vervoer- maar die hebben niet kunnen bewerkstelligen, dat het openbaar vervoer in de Leidse binnen stad van hoge kwaliteit bleef. In de "wandelnota" wordt ge steld, dat in het bijzonder op het traject station-Korevaarstraat de twee belangrijkste elementen, die de kwaliteit bepalen, snel heid en regelmaat, geheel verloren zijn gegaan. Daaraan kan iets worden gedaan, welke maatregelen reeds zijn gepubliceerd TEGEN BETAALBARE PRIJZEN Enorme kollektie LEVI'S Corduroy PANTALONS EN JACKS voorradig. den geconstateerd, dat de rijtijd sindsdien op vele tijdstippen met 100% of meer is opgelopen. Verder kan uit de rijdtijengrafiek voor de NZH-liJnen 15, 31, 41, 42, 40 en 46 de conclusie worden getrokken, dat de rit Station-Korevaarstraat evenveel (of meer) tijd vergt dan de ritten station-Leldse buurt, station-Oegst- geest Lange Voort, Leiderdorp-Ko- straat enzovoorts. Het is de bedoeling behalve het openbaar vervoer ook het als zoda nig herkenbare taxivervoer in de toekomstige wandelstraten, Steen- straat, Haarlemmerstraat en Bree straat toe te laten. Mede in 't licht van 't ingediende wetsontwerp, dat is gericht op het meer populair ma ken van de taxi, kan deze maat regel als 'n daaraan niet onbelang rijke bijdrage worden beschouwd. In overleg met de huurautocommis sie wordt voorts nagegaan, of het gewenst is in het stadscentrum e- nige taxistandplaatsen te creëren. Tot zover de nota. De vraag is ge rechtvaardigd of Leiden voelt voor de mogelijkheid, die de staatssecre taris van verkeer in 'n wetsontwerp heeft geschapen, om taxi's per zit plaats te verhuren. LEIDEN Een groot aantal le den van de Postduivenvereniging „De Reisduif" nam deel aan een wed vlucht (86 duiven) vanuit St. Quen- tin. waarvan de uitslag als volgt luidt: 1-3-4 P. Mooten. 2. P Kooy- man, 5. S. Koster, 6-10 W. Kop, 7 8 W. Kapaan, 9 T. v. Duuren. Een wedvlucht (89 duiven) vanuit Chateauroux leverde voor deze ver eniging het volgende resultaat opt 1-9 P. Kooyman, 2-3-8 P. Mooten, 4. W. Kapaan, 5 T. v. Amsterdam, 6 W. Kop, 7 A. Singeling, 10. T. v. Duuren. Film en kleur LEIDEN Onder het motto „Film en kleur" wordt in het kasteel Oud- Poelgeest van 7 t.e.m. 14 augustus een filmweek gehouden, waaraan medewerken Maarten van Rooyen, Herman IJsebaert. Bruno Mertens en B. van der Meer. Tijdens deze week zal o.m. een visie worden ge geven op de kunst van het mani puleren (van idee tot scenario), het maken van opnamen en geluidsmon tage. De rijtijd op de afstand Kore- vaarstraat—Station (plm. 1300 me ter) is volgens de dienstregeling 9 minuten. In feite varieert de rijtijd gemiddeld 's morgens tussen de 6 en 8 minuten en 's middags tussen 9 en 12 minuten, waarbij vooral gedu rende drukke middagen minimum- en maximum-rijtijden worden ge noteerd van 7-12, 6-14 en 9-17 minuten. In omgekeerd richting, gens de dienstregeling van 8 minuten wordt aangehoude varieert de rijtijd gemiddeld 's mor gens eveneens tussen 6 en 8 minu ten, waarbij minimum- en maxi mum-rijtijden worden gemeten van 6-12, 7-13 en 8-16 minuten. Wat de snelheid betreft, wordt erop gewezen, dat de rijtijd per tram op het genoemde trajectgedeelte in 1960 plm. 6 éi 7 minuten bedroeg. De rijtijd per autobus vergde in 1962 ,r vol- i plm. 6 minuten. Aan de hand vai rijtijd rijtijdenschema kan eenvoudig v. ZOMERSE ZOMERPRIJZEN VAN EGMOND - BREESTRAAT Internationale bontmode. Lid stichting bontwaarborg. BREESTRAAT 173 - LEIDEN - TEL. 23337 LEIDEN Ook bij het Koninklijk Genootschap MSG aan de Dieper- poellaan hebben weer vele leerlingen van de avond-mts en de vervolgcur sussen de school met een diploma in hun zak verlaten. Het diploma 5-jarige cursus afde ling bouwkunde werd uitgereikt aan: G. Barkema, C. Th. G. v. d. Berg, Noordwijk; H. H. A. B. Bergman, Sassenheim; H. J. v. d. Burg. Voor schoten: J. Cederhout, Rijnsburg; N. J. H. Driehuis, Bodegraven: R. C. N. Groen, Noordwijk: J. H. de Haan. Alphen aan den Rijn; A. H. ter Haar Voorschoten; W. Haasbeek Alphen a. d. Rijn; R. F. M. Heij, Alphen aan den Rijn; P. J. M. Hofwegen, Zoe- terwoude; A. H. Jans; D. Kinkel, Wassenaar; B. H. J. Kluts; F. J. M. Kortekaas, Leiderdorp ;G. J. Lagas, H. Nobel. Bodegraven; K. Paap, Kat wijk; W. L. Rotteveel; W. Rijkelijk- huizen, Hillegom; J. J. M. Scheffers, F. H. Singerling. M. G. Ubink, Ter Aar; C. W. G. Wiedeman Kenbeek; A. H. Zaal, Ter Aar. Afdeling Elek trotechniek: H. S. Bruinsma, P. B. J. M. Bollen, Wassenaar; P. G. Belt, Wassenaar; W. v. Duijvenboden, Kat wijk; J. E. Holleman, Lisse; J. de Jong, Wassenaar: A. J. Kalmeijer, Gouda: L. M. Korsuize, Lisse; J. La- man, J. van Leeuwen, Warmond; J. Th. M. van Leeuwen, Wassenaar; J. C. Marijt, D. I. Ch. van der Reijden; H. C. J. M. van Rhijn, Noordwijk; J. K. Rombout; A. Ruigrok, Schiedam; A. C. de Ruiter, Noordwijk; P. Spij ker, Utrecht (met lof). Afdeling Fijnmechanische Techniek D. v. d. Ark, Den Haag; P. de Bruijn, IJmuiden; J. de Bree; D. Delforterie; G. J. van Dijk; P. Th. M. Groene- wegen, Langeraar; G. Hanzon, Den Haag; Ch. N. Horstink, Bergambacht F. W. M. Jansen, Rotterdam; F. E. I Kappelhof, Schiedam; R. Kamerling; I G. W. P. van Kan, Noordwijk; J. H. Kolijn, Haarlem J. H. Lodewijk, Doetinchem; S. Maasland, Wagenin- gen: R. Metselaar, Oegstgeest; J. J. B. Scheerder, Alphen aan den Rijn; L. Sekeris, Den Haag; T. T. H. Wier- sma; G. Willemsen, Leiderdorp. Afdeling Werktuigbouwkunde R. H. B. Booke, Rijenburg; W. G. Berkheij. Katwijk; P. L. de Bock. Oude Wetering; P. F. v. d. Born; W. IEDERE ZATERDAG bij ons OAF -centrum Leidt riamstraat 6, telefoon 230 Hoogsrbeetsstraat 6, Telefoon 50330 A. Fasel; D. Francken, Bodegraven; A W. Hoek, Voorhout, J. Hoffman, Aalsmeer; J. Hutchison, Voorschoten; J. v. d. Kaai; J. H. Ossevoort, J. J. v. d. Panne, Alphen aan den Rijn; Th. J. L. Remmerswaal. Wassenaar; R. M. Roggeveen, Benthuizen; C. H Schakenbos, Lisse; J. Th. v. d. Ven; N. A. A. Zaalberg; P. Zonneveld, Lisse Th. Zijlstra. Vervolgcursus afdeling Bouwkunde "Bouwkundig opzichter) H. J. v. d. Berg, Voorhout; A. P. Bleijswijk, Wassenaar; C. H. B. J. van Bommel, Wassenaar; J. C. Bouw meester, Roelofarendsveen; J. C. van Duijn, Katwijk; B. J. P. van Eg- mond, Voorhout; J. W. Keesmaat, Valkenburg <ZH); A. v. d. Leede, Lisse; M. C. W. L. Meijl, Sassenheim; H. de Mooij, Valkenburg (ZH); J. C. Noomen, Alphen aan den Rijn; A. A. van Oudgaarden, Noordwijk; P. A. Peelen, Leidschendam; C. de Reuver, Deventer; H. Schoneveld, Leiderdorp; A. Versloot; J. C. M. Warmerdam, Voorschoten. Vervolgcursus afdeling Elektrotech niek: C. J. Annokkee; C. J. Derksen, Lei derdorp; A. de Groot. Voorburg; J. J. de Haas, P. Kuhn, Sassenheim; Th. L. van Niekerk; G. F. Ramakers; H. Wendt. Vervolgcursus afdeling werktuig bouwkunde H. C. Bink; H. Bos, Katwijk; J. de Bree (met lof); M. C. M. Dickhoff; G. Koning, Zoeterwoude; R. H. v. d. Lande, Warmond; C. Overweel, Lisse H. A. Teeuw. Aan de volgende leerlingen van de MTS, die het praktijkjaar met gun stig gevolg doorliepen, is het diplo ma bouwkunde uitgereikt: M. C. Admiraal, Noordwijk; T. de Boer; G. v. Dooremaal, Hoogmade; F A. Elstak; L. Goedhart, Leimui- A. M. Heijkoop. H. W. Jagel; H. van den; R. H. Gysbertse, Wassenaar; C. Keppel, Wassenaar; C. Koenekoop, Aarlanderveen, G. M. G. Koppert, Hillegom; M. A. Kozel, Wassenaar; W. M. H. Lichtenberg, Lisse; W. L. Lindhout; D. A. P. Luiing, Wou- brugge; Th. A. M. Meijer, Hazerswou- de; J. v. d. Niet, Noordwijk aan Zee; 1 J. Noorlander. Leiderdorp; N. Noort. Katwijk; B. K. Serné Hillegom; C. i B. J. Vermeulen, Leimuiden, N J. M. Seijsener, Hillegom; W. A. Slot, Bennebroek; J. G. M. Steijn; C. Ver steeg. Katwijk, J. Verhaar, Nieuw- Vennep, J. v. d. Waals, Voorburg. Afdeling Elektrotechniek B de Bock, Leiden; L. de Boer, A Z. C. M. Bontekoe, Boskoop; J. H. P. M. Bovenlander; Ch. F. Dordromp. Voorschoten; P. Cornellssen, Voor schoten; P. Dexel; H. Driessen; P J. Fritz, Leiderdorp A. J. v. d. Graaf. Alphen aan den Rijn; J W. P. Ha- geman, Hillegom; J. v. d. Ham; J. L M. Hoeks. De Zilk: J. P. v. Hove; A de Leeuw, Nieuwkoop; D. P. Lind hout: J. W. Mesman. Lisse; K. M. J. Modderman; L. v. d. Niet, Noordwijk; J. G. v. Osnabrugge; D. J. Schoon- water: H. N. Singeling; F. H. Som- sen, Alphen aan den Rijn; H. Vogel, M. Wassenburg, M. Wouters, Den Haag; G. W. Zandbergen, Sassen heim: M. Zwetsloot; T. Smits, P. R. v. d. Rovaart, Weijhenke. Afdeling Werktuigbouwkunde: F. J. M. Aarts, Leidschendam; H. J. M. Ammerlaan; L. F. Boelé, Hille gom; J. Th. Corba; J. Ch. v. Doo remaal, Hoogamde. J. A. Engel, Lisse J. M. Grotendorst; A. G. R. Hakke ling. Wassenaar; J. Guldemont, Kou dekerk; J. Koning; C. J. L. van Leeu wen. Voorschoten; J. W. Lubach; E. D. Schouten, Oegstgeest; P. H. M. Stolwijk; J. F. H. Trel; D. D. Ver steeg, Voorschoten; G. de Vries, Was senaar; N. J. v. d. Wilk, Wassenaar. De volgende leerlingen behaalden de verklaring MTS (theoretisch deel) Bouwkunde J. B. M. v. d. Aart, Lisse J. Th. M. van Bemmelen, Leiderdorp; A. B. Breebaart, Oegstgeest: W. Th. v. d. Broeke; J. G. v. Dringelen, Noord wijk; L. Graper, Benthuizen; Th. C. Hakkenberg, Oegstgeest; A. J. M. van Huik. Alphen aan den Rijn; M. L. Koopsen, Oegstgeest; G. v. d. Laan, Nieuw-Vennep; P. A. M. Onderwater D. A. Perfors, Sassenheim; J. L. v. d. Plas, Katwijk; J. R. de Ru; L. Sohotmeijer; M. C. v. d. Stelt, Nieuw- Vennep; T. Tates, Nieuw-Vennep; J. H. W. Wiggers, Katwijk; W. Zuider vaart, Leiderdorp. R. J. M. Alkemade, Noordwijk; R. C. A. Bloot, Sassenheim; A. J. Broe ders, Noordwijk; G. C. A. Couzijn, Hillegom; A. van Duijn, Katwijk aan Zee; J. Flaman, Alphen aan den Rijn W. M. Gordijn, Voorhout; J. L. Groen, Benthuizen; M. A. G. van Kesteren, Lisse; C. S. M. Koppers, Hillegom; J. W. Laroo, Lisse; P. J. Onderwater, Noordwijk, H. Oost, A. Ph. J. Philipse, Haarlemmermeer; D. Reute, Leidschendam; J. Slingerland J. Spek, Leiderdorp; J. P. M, Straat- mann, Warmond. J. C. Vuijk, Ter Aar; A. H. Wirtz; A. C Zaalberg, Leiderdorp; A. Q. M. Zuijdervliet, Alphen aan den Rijn. Elektrotechniek F. A. Arxhoek, Bennebroek; J. A. Boef; J. J. Caspers, Noordwijk; J, Cramer, Alphen aan den Rijn. E. J. M. van Eeden, Noordwijkerhout; M. Freeke, Zoeterwoude; A. Griekspoor; J. G. M. Hageman, Lisse; W. Hengs- dijk. Katwijk; L. J. W. v. d. Horst, Katwijk; H. A. M. Jansen, Alphen aan den Rijn; H. R. Kirsten, Oegst geest; F. Koudijzer; J. J. Onderwater Noordwijk; J. van Duyn, Noordwijk; C. v. Erkel; P. J. van Haver, Lei derdorp; L. C. v. d. Plas, Katwijk; A. M. B. H. Rooijakkers, J. v. Stave ren; G. H. van Splunter, Leiderdorp: H. A. Varkevisser, Katwijk; A. A. M. Visseren. Koudekerk; K. M. H. Zon neveld, Noordwijk; W. Th. J. Augus- tinus. Noordwijk; J. v. d. Berg, Alphen aan den Rijn; A. J. Booij, Alphen aan den Rijn; P. Eman, Leidschendam, R. van Haasteren, Voorhout; C. P. L. v. d. Handel: A. A. Klok, Katwijk; P. P. M. Koop, De Zilk; B. J. v. Mastwijk, Zeven hoven; P. Rademaker, Hazerswoude; N. Rooseboom; C. W. Rijswijk, Al- phe naan den Rijn; K P. Verhoeff, Alphen aan den Rijn; L. A. Wassen- burg, Ter Aar; B. L. Remmelzwaal, Katwijk; R. H. van Rooijen, Heem stede; J. Scharloo; D. P. Slingerland Woubrugge; P. v. Stralen; Th. M. C. Verhaar, Kaagdorp; G. Vliegent- hart, Katwijk; S. A. J. Alleman, Noordwijk; C. de Best, Katwijk; C. Bomas, Lisse; R. v. d. Burg, Sassen heim. W erktuigbouwkunde A. J. M. v. d. Helder, N. C. v. d Heu vel, Wassenaar; T. H. Hilarius, Leid schendam; G. A. G. Hitipeurs, Al phen aan den Rijn; H. J. Kerkhoven, Boskoop; H. M. C. Lindhout, Voor burg; M. W. v. d. Mei); B. Muller, Bodegraven; D. J. Remmen, Nieuw koop; L. S. v. Rijn; Woubrugge; G. Sasburg; J. Stoute; Th. G. v. Wis sen, Wassenaar; H. J. C. Akerboom; H. A. Beugelsdijk, Warmond; L. Da- nen. Wassenaar; F. J. J. D'hous, Lei derdorp; E. Dubbeldeman; G. v. Duijvenboden, Katwijk; R. E. Duü- zer, Leidschendam; C. J. J. Emans, W. R.< Fontein, Leidschendam; J. P Gerrits, Oegstgeest; E. J. Gijze- nU, Leiderdorp; W. R. van Havei1, Leiderdorp; A. J. Keijner, Oegstgeest W. R. Kleinhuis, Noordwijk; F N P. Koek. Roelofarendsveen; E. R. J. Ko ning, Sassenheim; J. J. Mans. Nieuw koop; P. Meijer, Leimuiden; H J. M. v Tol. Leimuiden; Th. P. van Zeil, Rijpwetering; R. W R. van Es; C. B. A Deckers. Warmond; A G. M. v. Diemen, Zoeterwoude. tSchoenen ke,t kenmerk, w-n ku/cLCitecL van Dalen Don, kersle.e.q 2/ LeicLe.n.

Leidsch Dagblad | 1971 | | pagina 3